Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) PociAti válasza Kicilány2 (#448) üzenetére


PociAti
senior tag

Volt egyáltalán valakinek olyan jellegű garanciális problémája HB4/HB5 termékkel, amit idehaza el lehetett intézni?
Én még ilyen jellegű előnyről nem hallottam, olyanról viszont igen, amit itthon se fogadtak el garanciális meghibásodásnak.

(#452) topyjo válasza Kicilány2 (#448) üzenetére


topyjo
aktív tag

Van pár webshop, ahol 1 napos szállítással árulják.
Igazából még nem romlott el semilyen termékem, csak samu mobil. A gyártó 1 év garanciát vállal, ha az emag kettőt, akkor a másodok év a saját saruk.
Én kínait rendeltem, eu kaptam. Nincs külömbség a tudásban. Ebay-ről, ha elromlik csinálsz egy videot, elküldöd az eladónak, el szokták fogadni, nem kell visszapostázni. Ez ott annyi mint egy csomag zizi.

[ Szerkesztve ]

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#453) beyruth82 válasza PociAti (#451) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem ezek az eszközök nem tudnak elromlani.Mi romlana el bennük?Beázásról hallottam már xiaomi mi band 3 esetében.De ázásra amúgy sincsen gari tudtommal.

(#454) anrb válasza beyruth82 (#453) üzenetére


anrb
aktív tag

Murphy, tervezett elettarttam. Ha nem szamolunk azzal, hogy szandekosan teszik tonkre software altal, meg ott van az, hogy filleres eszkoz meg filleresebb alkatreszekbol. Azt hittem, hogy a MB2 is sokaig fog mukodni. Aztan csak elfakult a kijelzo. A fix akku es az OLED kijelzo nem az orokkevalosagnak keszul.

(#455) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

Üzeneteket (Signal,Viber, Messenger, Email) teljesen megjeleníti vagy ha nem hány karaktert ill. minden ékezetes karaktert tud?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#456) topyjo


topyjo
aktív tag

Van az appban terhelés(stressz) mérés. Azt mivel lehet?

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#457) Diamond500 válasza < CyberBob > (#455) üzenetére


Diamond500
senior tag

Kezeli az ékezetek szépen gond nélkül, talán 9sort tud azt hiszem.De ez a tesztben is le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#458) anrb válasza topyjo (#456) üzenetére


anrb
aktív tag

Olyan eszkozzel, ami tamogatja. Pl. Watch GT

(#459) topyjo válasza anrb (#458) üzenetére


topyjo
aktív tag

Köszi!

Akkor tehát törölhető az app felületéről ez a funkció.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#460) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Frissűlt az óra 1.1.0.100 ra

Windows 11 Enterprise x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#461) gyuri2008 válasza Brekecs (#460) üzenetére


gyuri2008
veterán

És mi a változás?

(#462) SirRasor válasza gyuri2008 (#461) üzenetére


SirRasor
őstag

Zeneirányítási anomáliákat javítja, semmi mást. Szerencsére az update megvan 1 perc alatt (persze megint 20-at ír), illetve a leírás rész kiegészült egy olyannal, hogy ez a band nem számít semmiféle orvosi eszköznek és minden mért adat csak személyes referenciának használható.
Nyilván azért írják rá, mert már történt ilyen...
"A láncfűrészt lábbal, kézzel, illetve más külső testrésszel megállítani tilos" :DDD

Make Love not war!

(#463) topyjo


topyjo
aktív tag

Ez az intelligens ébresztés brutális!
4:05-re van beállítva, 4:20-kor a konyhában kávéztam, amikor nekiállt ébreszteni.
Még jó, hogy a mobilom időben keltett, magyarázkodhatnák a főnökömnek, hogy a perec engedett még egy kis szunyát.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#464) Degeczi válasza topyjo (#463) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nyilván nem véletlen, h a Xiaomi ki is szedte ezt a fícsört (vmelyik régi MiBand-ben még volt, aztán később már nem)

(#465) SirRasor válasza topyjo (#463) üzenetére


SirRasor
őstag

Nekem inkább az a bajom vele, hogy a 6:10 mindig 6:10, hiába van beállítva, hogy akár fél órával előtte is kelthet :U Vagy ennyire mélyen alszom :DDD

Make Love not war!

(#466) topyjo válasza SirRasor (#465) üzenetére


topyjo
aktív tag

Azt néztem, hogy a beállított időpontra mélyalvást írt, nem is ez a gebasz, hanem az, hogy már 15 perce ébren voltam, mire észrevette hogy kijöttem a mélyálomból, és ébreszteni kezdett.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#467) Degeczi válasza topyjo (#466) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem azért vette ki a Xiaomi is ezt, mert maga a karperec elég buta, nem tudja megbízhatóan detektálni az alvási fázisokat (a telefonon futó szoftver végzi a tényleges elemzést a karmozgásokból utólag, azok letöltése után)

(#468) masssza29


masssza29
csendes tag

Vettem egy band 5 öt de nem tudom a kijelző hátterét változtatni újra csak a gyári, nincs meg a le töltési funkció. Ios 13al használom ott a legújabb huawei Health al 8.0.26.310

(#469) arcsin válasza masssza29 (#468) üzenetére


arcsin
senior tag

Ez érdekes, én LOS 16tal használom és a Health appal használom a band 5-ömet, a face csere megy hibátlanul, a face-ek updatelése is, az appal ha defaultra állítok egyet akkor megváltozik az karperecen is. A karperecen is tudok váltani a feltelepítettek között. :U
A hiba az ön készülékében van.

(#470) Keni21 válasza masssza29 (#468) üzenetére


Keni21
tag

Én nekem egy androidos telefonnal sikerült megvaltoztatni és újakat feltenni.

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#471) pprod94 válasza arcsin (#469) üzenetére


pprod94
aktív tag

Szerintem nem a Lineage-re gondolt... :)

(#472) masssza29


masssza29
csendes tag

Nekem sajnos a program törlése és újratelepítése után sem lehet az óra szám lapját a szoftver Ben változtatni és újat le tölteni nem is jelenik meg a beállításoknál a lehetőség. Csak a gyári pár szám lapot tudom az órán változtatni újat nem tudok rá rakni .

(#473) Litta08 válasza masssza29 (#472) üzenetére


Litta08
csendes tag

Ez nem az óra, hanem az iOS-ra készült Huawei app hiányossága, valamiért sajnos "kifelejtették" belőle ezt a funkciót, ami egyébként szerintem is baromi dühítő, remélem azért a következő frissítésben már benne lesz.

(#474) anrb válasza Litta08 (#473) üzenetére


anrb
aktív tag

A Huawei Health iOS variánsa verzió szerint másfél évvel van elmaradva az androidostól. 3 hónapja még az androidos verzióban sem volt benne a számlap csere lehetősége, csak a fejlesztői bétában. Két hónapja nem jött ki új iOS-es app. Egyébként x86 androidra is fel lehet telepíteni a Huawei Health appot, csak kell egy USB-s BT adapter.

(#475) Litta08 válasza anrb (#474) üzenetére


Litta08
csendes tag

Másfél év??? :Y Vajon miért nem foglalkoznak vele jobban a fejlesztők? Azért nem minden iPhone tulaj csak Apple watch-ot használ..... Remélem, nem tart sokáig ez a lemaradás.

(#476) anrb válasza Litta08 (#475) üzenetére


anrb
aktív tag

Verzió szerint, de lehet, hogy funkcionalitásban is. Sok-sok karkötőt kell venni az Apple tulajoknak és akkor biztosan foglalkoznak vele. Az android verzió több, mint 100 millió készüléken van telepítve.

(#477) Litta08


Litta08
csendes tag

Végre megérkezett az én kicsikém is :DD Már elkezdtünk összebarátkozni, ám mivel vagy 15 éve nem volt a kezemen óra, így még szoknunk kell egymást :D
Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy nektek a szíj alatt mennyire szokott viszketni, "befülledni" a bőrötök? Egyelőre a gyári szíjjal használom, annyira nem kényelmes ez a műanyag, úgy érzem, nem szellőzik a bőröm alatta, de majd rendelek rá másikat is. Vagy csak én vagyok ennyire kényes?
Másik kérdésem: nektek a teló akkuját mennyire szívja le a folyamatos Bluetooth - kapcsolat az órával? Én úgy vettem észre, hogy feltűnően gyorsabban merül, mióta egész nap kapcsolódnak egymáshoz. :F
Ezen kívül azonban mindennel teljesen elégedett vagyok, szuper kis eszköz ez :))

(#478) Degeczi válasza Litta08 (#477) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez csak nálad fog kiderülni... Annak idején próbáltam egy darabig pl. a "Lenovo watch 9"-et, azon nagyon kényelmes, puha szilikonszíj volt, a gyártó szerint "hypoallergén" - és mégis gyakran viszketett alatta a csuklóm... A Xiaomi MiBand-ek gyári szíjával sosem volt ilyen gondom, de pl. a szélesebb szíjú Amazfit Bip-pel már igen, ott inkább a bőrszíj vált be.
De ez teljesen egyéni.

(#479) topyjo


topyjo
aktív tag

Sziasztok!

Magas, és alacsony pulzusszám miért nem mutat semmilyen értéket?

tegnap jelzett a perec, hogy gratula, megvan a 10000 lépés, a telefonon az app azonban csak
200-zal kevesebbet mutatott.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#480) beyruth82 válasza topyjo (#479) üzenetére


beyruth82
veterán

Gagyi az app szar a perec

[ Szerkesztve ]

(#481) Keni21 válasza Litta08 (#477) üzenetére


Keni21
tag

Nekem 4-5 napot megy. Időjárás kikapcsolva és az intelligens vérnyomás mérés van be kapcsolva.

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#482) Diamond500


Diamond500
senior tag

8 ezer ft-os karperectől mit vártok, most komolyan? :U

(#483) beyruth82 válasza Diamond500 (#482) üzenetére


beyruth82
veterán

Sokat.Nekem nagyon fontos az alvásfigyelése ami elég pontos szerencsére.

(#484) Litta08


Litta08
csendes tag

Ez egyébként nekem is feltűnt, hogy a Huawei Health és a telefon gyári Apple Egészség adatai nem mindig stimmelnek, pedig megadtam neki a hozzáférést, tehát szinkronizálnia kéne nem?

A lépésszámnál és a megtett távolságnál akadnak különbségek, pár példa:
Tegnapi nap: Huawei Health szerint 8904 lépés, 5,48 km, Apple Egészség 7668 lépés, 5,6 km
Tegnapelőtt: HH szerint 18.450 lépés, 13,29 km, AE szerint 17.306 lépés, 12,9 km

Azért ezek elég jelentős különbségek, az óra javára. Mit kell beállítani, hogy egyezzenek az adatok?

Egyébként az alvásfigyeléssel pár nap tapasztalatai alapján viszont nagyon elégedett vagyok, az ébredéseket percre pontosan mutatja, és az is stimmel, hogy melyik éjjel alszom jól vagy rosszabbul. :))

(#485) Orgi válasza Litta08 (#477) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem is észrevehetően gyorsabban merül a telóm, illetve ha túrázom és séta módban edzést indítok a karperecen, azért az is merül szépen, 3 napos túra végére 20% környékére esik, truesleep és egyebek kikapcsolva.
Illetve ti hogy szoktátok tölteni? Gép usb portjáról tökéletesen megy, de túra közben power bankomról akartam és onnan nem töltődik, elindul aztán leáll, nem értem... közvetve konnektorba dugva teló gyorstöltőjével szabad tölteni?

(#486) Janaboy válasza Orgi (#485) üzenetére


Janaboy
veterán

Szia,

Ez valszeg a powerbank hibája, nem éri el a powerbank minimum áramfelvételi értékét és lekapcsol.
Amúgy nekem pl 2A-es kimentet sose éri el a 100%-ot, 1A-s kimentet sosincs gond

Üdv

Janaboy

(#487) Janaboy válasza Litta08 (#484) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem ismerem az Apple Egészség appját, de nem is kell hogy megegyezzen.
Eleve ugye a gyári app a telefon mozgása alapján veszi, ha bármikor lerakod de mész vagy mozogsz a banddel már eltérés keletkezik.

Az tiszta sor, hogy a HB-nél vannak fals lépések is, de nem hiszem, hogy a telefon a zsebben pontosabb lenne és az se használ mozgáshoz GPS-t.

Janaboy

(#488) Degeczi válasza Janaboy (#487) üzenetére


Degeczi
nagyúr

és mindkettő csak saccol, egyik sem egyezik a tényleges lépések számával.
A lépéshossz meg aztán végképp csak durva becslés

(#489) Janaboy válasza Degeczi (#488) üzenetére


Janaboy
veterán

Jaja, azokat karmozgásból, rezgésből, "becsapodásból", elmozdulásból stb számolja :)

Janaboy

(#490) Brandynew válasza Diamond500 (#482) üzenetére


Brandynew
őstag

A Xiaomi Mi Band 4 35 napot bír egy töltéssel.

(#491) anrb válasza Brandynew (#490) üzenetére


anrb
aktív tag

Kevés BT használattal akár többet is, a HB5-öm viszont gyorsabban merül.

(#492) Brandynew válasza anrb (#491) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, nálunk is van HB5 és MB4 is, és a HB5 érthetetlenül gyorsan merül, az a gyenge pontja az eszköznek, amúgy jó.

(#493) beyruth82


beyruth82
veterán

Igen gyorsabban merül a HB5 mint az Mi Band 4 ez köztudomású, mondjuk folyamatos bt kapcsolat,pulzus,alvásfigyelés és értesítések mellett az sem bír 20 vagy 30 napokat ez biztos.Én a hb5-öt kb naponta 8-10x szinkronizálom,illetve éjszakára folyamatos a bt kapcsolat az alvásfigyelés miatt és a pulzusmérés is állandó de nincs a telefonnal napközben folyamatos bt kapcsolat és így bírja 2 hétig ez is.Ez nekem bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#494) Brandynew válasza beyruth82 (#493) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem értem, hogy neked hogy bírja így 2 hétig.

(#495) beyruth82 válasza Brandynew (#494) üzenetére


beyruth82
veterán

Úgy hogy napközben csak 8x szinkronizálom a telefonnal(van amikor csak 5x de van hogy 10x is ez a 8 egy átlag szám kb) ami azt jelenti addig kapcsolom be a telefonon a bt-t amíg átmennek az adatok a karkötőről aztán már ki is kapcsolom.Mikor megyek munkába vagy jövök onnan akkor zenét hallgatok bt fülessel így akkor is kapcsolatban vannak egymással de most betegállomanyban vagyok itthon meg nem hallgatok zenét. Gondolom te folyamatos bt kapcsolatban vagy es minden értesítésnél jelez(magyarul 2 percenként rezeg,jelez,stb). Persze hogy így lemerül.Én is használtam így és akkor nekem is kb 5 max 6 napig bírta.De engem nem is ez zavart hanem a telefon is gyorsabban merült és 2 percenként jelzett mert írtak,hívtak,email,értesítések,stb.Nagyon zavaró ha állandóan rezeg(munka mellett suliba is járok és mindig elvonta a figyelmem a tanulástól) ezért döntöttem hogy csak időnként szinkronizálom a lépés,szívritmus miatt és éjszakára az alvásfigyelés miatt ami nekem igazán fontos.Így nagyon sokáig bírja én is meglepődtem elsőnek.Igaz így nem használom ki minden funkcióját hiszen az értesítéseket meg se kapom de nekem az nem is kell.

(#496) anrb válasza beyruth82 (#495) üzenetére


anrb
aktív tag

Szerintem teljesen felesleges napjában egynél többször (=alvásdiagnosztika reggel) szinkronizálni a HB5-öt vagy a MB4-et, mert van annyi tárhely a karkötőkben, hogy hetekre kibírják kapcsolat nélkül. Kijelzője is van, hogy a pontos metrikát kiírja. Aki persze üzeneteket/hívásokat akar fogadni a karkötőn, az más. Én is csak szimpla aktivitásmérőnek használom a MB4-et/HB5-öt. A pulzusmérés miatt nem kell folyamatos BT kapcsolat.

(#497) beyruth82 válasza anrb (#496) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen igazad van de amúgy pár napot tud max tárolni a karkötő én úgy tudom de akkor is elég lenne naponta egyszer szinkronizálni

(#498) mouzrr válasza beyruth82 (#493) üzenetére


mouzrr
őstag

Az alvasfigyeleshez nem kell folyamatos bt kapcsolat. En is csak napi 3 4x kapcsolatom be szinkronizálni, de folyamatos pulzusmérés és alvásfigyeléssel sem bír többet egy hétnél, alacsony fényerőn, és ki van kapcsolva hogy felébredjen a kijelzője ha elfordítom a csuklómat. Ez a 2 hét nem túlzás?

(#499) beyruth82 válasza mouzrr (#498) üzenetére


beyruth82
veterán

Mikor elsőnek használtam hasonló módon ahogy te (nekem sem éled fel a kijelző kar emelésekor) akkor 12 napot számoltam és még 28%-on volt az aksi. Sosem mértem még teljes lemerülésig, 30-40%-nál már töltőre rakom de a legközelebbi ciklusnál kipróbálom és leírom. :)

(#500) Diamond500


Diamond500
senior tag

Nekem is pont 1 hetet bír. Minden kedden töltöm..állandó értesitések, néha pulzusmérés. 2-es fényerőn.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.