Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) PociAti


PociAti
senior tag

Van rá esély. Csak szándék kérdése, nem tűnik nagy feladatnak.

Bár valószínűleg most gőzerővel az utód megjelenésén dolgoznak, addig már csak negyed év van.
Hagyományosan július végén jelentek meg az elődök.
Remélhetően a 6-osban sem lesz GPS, hanem inkább pontosabb mozgásérzékelőt tesznek bele.
A kijelzőn se kell változtatni, a töltési módszer telitalálat. Legfeljebb az akku élettartamára férne rá egy kis növelés.

Itt vannak a 6-osra vonatkozó korai pletykák (feltételezések): https://m.gearbest.com/blog/new-gear/huawei-honor-band-6-rumors-release-date-specs-and-features-8927

(#952) Diamond500


Diamond500
senior tag

Van még valami gubanc a frissítések után? Vagy visszaállt minden a régibe? Mik a változások?

(#953) atosan válasza Diamond500 (#952) üzenetére


atosan
addikt

Nálam visszaállt. Kijelzi az értesítéseket, első pár sor olvasható mint eddig.

Maine coon

(#954) Diamond500 válasza atosan (#953) üzenetére


Diamond500
senior tag

Értem, és már az alkalmazás ikonját mutatja emelyik küldte az üzit?

(#955) mrThomi válasza Diamond500 (#954) üzenetére


mrThomi
őstag

Sajnos nem. De remélem jön majd az újabb frissítés. De engem igazából a bt visszakapcsolódása érdekel mert az katasztrófa hogy telón bt ki/be aztan tálálja vissza valahogy

OnePlus 12 White

(#956) Lacusch69 válasza Diamond500 (#952) üzenetére


Lacusch69
tag

Nekem ma hajnalban megint nem jelzett egy emailt.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#957) mrThomi


mrThomi
őstag

Van köztetek olyan akinek frissítés után az spo2 mérés szórakozik ? Sehogy nem akarja mérni pedig jól van a csuklómon. Mindig írja hohy újrapróbálkoz !!! 20/1 most mért 84% ráadásul szerintem valótlan adatot... :W :F

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 White

(#958) tomp válasza mrThomi (#957) üzenetére


tomp
félisten

Jelen!
Azt hittem én lettem hülyébb de akkor ezek szerint kényes lett a mérés...

(#959) mrThomi válasza tomp (#958) üzenetére


mrThomi
őstag

Frankó, mehet a szőrtelenítés is hátha úgy érzékeli... nem kellett volna lefrissíteno hagyni úgy ahogy. Jobb nem lesz már csak szarabb

OnePlus 12 White

(#960) Diamond500 válasza mrThomi (#959) üzenetére


Diamond500
senior tag

Én mindig megvárom amíg vannak tapasztalatok egy frissítésről. Sőt ha minden müködik ahogy kell nem is frissítek.

(#961) mrThomi válasza Diamond500 (#960) üzenetére


mrThomi
őstag

Azt írtam följebb is hogy nekem valamiért visszavonták 3 napig nem volt elérhető majd megint megint jelezte. Gondoltam ezt már megpróbálom mert a bt visszakapcsolódás elég gyatra volt és fel is volt tüntetve a frissítésben hogy javítva. Az üzenetek ikonja engem nem érdekel. Erre elb@szódik az spo2. Erre ki számított mégis ?
Visszafele gondolom nem lehet frissíteni ???

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 White

(#962) Jank válasza mrThomi (#961) üzenetére


Jank
tag

Nagyon érdekes, nekem is frissítette a pánt magát. Az üzenetek előtti kis ikon nagyon prímán jelzi az üzenet fajtáját. A véroxigén szintet az app. naplózza most már, a pánt rendesen mér. . Nincs észlelt probléma. 1.1.0.142 a firmware.

(#963) Ra3 válasza Jank (#962) üzenetére


Ra3
őstag

Érdekes, nekem mindig ugyanaz a kis kék messenger ikon jelenik meg mindegy hogy email vagy bármi más jön. 142 nálam is.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#964) mrThomi válasza Jank (#962) üzenetére


mrThomi
őstag

Nekem tényleg nem mér. El sem indul most már. Hol lehet panaszt vagy bejelentést tenni ez ügyben ?

OnePlus 12 White

(#965) Diamond500 válasza mrThomi (#964) üzenetére


Diamond500
senior tag

Playen is rengeteg a panasz rá.. bár ez rajtad nem segít

(#966) mrThomi válasza Diamond500 (#965) üzenetére


mrThomi
őstag

És a play áruháznak mi köze az órához ?

OnePlus 12 White

(#967) Diamond500 válasza mrThomi (#966) üzenetére


Diamond500
senior tag

Az hogy ezekszerint a Health alkalmazás ami kezeli az órát, az is el lett b..va

(#968) mrThomi válasza Diamond500 (#967) üzenetére


mrThomi
őstag

Hát ezaz, a Healt a szinkronizálás szempontjából érdekes, nekem az spo2 szinkronizálás simán működik (már ha persze mér valamit)de a szintet maga az óra méri ami pedig az új frissítéssel szált el.

OnePlus 12 White

(#969) Tulipan25


Tulipan25
friss újonc

Sziasztok! Honor Band 4 tulajdonos vagyok már egy ideje. A kezdetektől fogva jól működött, szinkronizálás, frissítések rendben lezajlottak. Úgy vettem észre, hogy a kettővel ezelőtti frissítéssel valamit elszúrhattak, amit az előző frissítéssel próbáltak orvosolni, de nálam nem sikerült. A problémám a következő: be van állítva, hogy a telefonra érkező viber, messenger, email, whatsapp üzenetek megjelenjenek a karkötőn. Azelőtt, ha telón vagy gépen elolvastam az üzenetet, az törlődött a karkötőről. Viszont már egy jó ideje nem törlődik, manuálisan kell megcsinálni. Másnál is előfordult ilyen probléma? Lehet ezzel kezdeni valamit? Újraindítás sem segített... :)

(#970) Ra3 válasza Tulipan25 (#969) üzenetére


Ra3
őstag

Neked akkor eddig szerencséd volt, nekem 4-es is volt, most 5-ös, de ezt egyik sem tudta soha hogy az átküldött üzeneteket törölte a karkötőről, akár elolvastam telefonon/böngészőben, akár nem.
Csak akkor tűnnek el ha elolvasom vagy kitörlöm karkötőn.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#971) Tulipan25 válasza Ra3 (#970) üzenetére


Tulipan25
friss újonc

Hát ez az, hogy csak volt. Nem tudom mit változtattak, de már nem működik nálam sem. És olyan előfordult, hogy a már elolvasott és törölt üzenetek később újra megjelentek a karkötőn? Régen ilyen se volt, a probléma kb. ugyanakkor kezdődött mint a korábban leírtak.

(#972) PociAti


PociAti
senior tag

Hátha valakinek új az infó:
Honor Band 5 Basketball Version

Display: AMOLED, 88×48 pixels
Compatibility: with Android 4.4 and above
Sensor: 6-axis
Battery Capacity: 77mAh (typical value)
Charging Interface: POGOPIN
Working Time: about 14 days (theoretical)

[ Szerkesztve ]

(#973) Diamond500


Diamond500
senior tag

Vannak új lapok, de ultragagyik.. :U
Egyedi lapot még mindig csak kínai ID mókolással lehet felrakni?

(#974) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! Jött egy update is, .150 végú, a changelog most sem túl bőbeszédű, bár a múltkoriban voltak furcsaságok, remélem javítottak párat. :)

(#975) mrThomi


mrThomi
őstag

Megörültem én is. De sajnos ez a probléma még mindig van : [link]
Egyszerűen sehogy sem akarja mérni az spo2-t, bárogy rakom az órá. 142.es végüvel b@szódott el. 122-vel semmi probléma nem volt

OnePlus 12 White

(#976) Diamond500 válasza mrThomi (#975) üzenetére


Diamond500
senior tag

De rajtad kivül másnak sem méri? Nem lehet, hogy hardver hiba?

[ Szerkesztve ]

(#977) pprod94 válasza mrThomi (#975) üzenetére


pprod94
aktív tag

Ma reggel kipróbáltam, nekem mért szépen. Viszont az alkalmazásban nem látom az eredményt.

(#978) Orgi válasza pprod94 (#974) üzenetére


Orgi
őstag

Nálam egyet mindenképpen javított, végre ismét kiírja kitől jött az új üzenet, az előző ezt elrontotta.

(#979) mrThomi válasza Diamond500 (#976) üzenetére


mrThomi
őstag

Haverral eggyütt rendeltük, ma tesztelem mindkettőt, rajta is és rajtam is. Neki még a .122-es van fönt. Visszajelzek este. Lehet hogy az enyém megadta magát. 3x fürödtem benne eddig, nem hiszem hogy az tett volna kárt benne...
De .122-esen mért rendesen aztan az a .14x óta nem

OnePlus 12 White

(#980) Diamond500 válasza mrThomi (#979) üzenetére


Diamond500
senior tag

.122-esen vagyok én is, és nincs gond. Csak az a furcsa, hogy nem özönlenek a felhasználók, ezzel a problémával, vagy inkább senki sem kíváncsi erre a mérési adatra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#981) TomBond válasza Diamond500 (#976) üzenetére


TomBond
aktív tag

Ma frissült az enyém, és a feleségemé is a 150-re. Mindkettőnké mér rendesen.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#982) mrThomi válasza Diamond500 (#980) üzenetére


mrThomi
őstag

Na, csináltam egy gyors tesztet [link] bal 122, jobb az ényém 150 firmware. Látszik hogy most az enyém is mér rendesen(lehet hogy túl elöl hordtam és az azért, de most hátrébbcsatoltam), de a 122essel volt a leggyorsabb és stabilabb mérés. Még a több szőr is bezavarhatott

OnePlus 12 White

(#983) Diamond500 válasza mrThomi (#982) üzenetére


Diamond500
senior tag

Vérnyomásid rendben van? 105-ös pulzus kicsit soknak tünik.. vagy izgultál? :DDD

(#984) mrThomi válasza Diamond500 (#983) üzenetére


mrThomi
őstag

Igen, sportolás után voltam negyed órával kb :DDD
Azt is észrevettem ha száraz a bőr nem mindig méri. Lassan befejezem ám :U

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 White

(#985) pasztell


pasztell
csendes tag

pasztell
csendes tag
Köszönöm, be is szereztem egy Honor Band 5-öt. Laza 2 óra volt, mire frissített... remélem nem gyakran küldenek rá frissítést. :D
Lenne még néhány kérdésem:
- becsült az elmúlt 20 percben lépéseket, ami többé-kevésbé ok, de km-et is becsült, ezt mi alapján? Telefon helyzete alapján vagy a lépésekből kalkulál ilyenkor valamit?
- ahogy fentebb írtam, szeretnék vízivásra is emléjeztetőt. az vajon működhet, hogy letöltök egy ilyen appot a telefonomra, és beállítom, hogy ennek az appnak az értesítéseit küldje az órára? ha igen, ezt hol találom? (csak a legalapabb app-oknak (Fb, IG, Messenger) találtam ilyen beállítást eddig)
- ki lehet valahogy az applikációjával rajzoltatni azt, hogy egész nap hogy alakult a pulzusom? Vagy csak akkor van ilyen grafikon, ha elindítok egy edzést?
- ha szeretném, hogy az alvásomat trackelje, akkor el kell rajta indítanom valamit, vagy elég, ha az appban beállítottam a Truesleep-et, és ő majd tudja, hogy mikortól alszom? :)
- van benne elvileg távirányító mobilos fotózáshoz, ezt hol találom?
- mobilomon, ha elindítok spotify-t, akkor azt tudom vezérli az óráról? ha igen, hogyan?
- láttam, hogy vízálló... zuhanyozni is lehet benne? tehát a habos/szappanos víz sem árt neki?
- mi a tapasztalat, mennyire karcolódik a kijelző? érdemes rá védőt venni ebayrő?
Nagyon köszönöm a válaszokat :)

(#986) Diamond500 válasza pasztell (#985) üzenetére


Diamond500
senior tag

Sok választ te is megtalálsz ha megnézed a Health app menüjét.. Tud alvást figyelni, pulzust mérni folyamatosan illetve inteligensen mintát véve bizonyos időközönként. Spotifyt nem tudom. Én zuhanyzom benne és sokszor le is mostam már szappanos vízzel is. A kamera vezérlés akkor jelenik csak meg, ha a telefonban a kamera módban vagy. Külső alkalmazással nem kommunikál. Kell e fólia? Én raktam rá mert csak pár száz ft volt, de 10 ezer ft-os óráról beszélünk..

(#987) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok szeretném megkérdezni, hogy adott egy LG v50 telefon és egy Honor Band 5. Hogy tudom párosítani? A Huawei Health appot letöltöttem viszont valami baja van, hogy frissítsem az appgaleryben de ezt ugye nem tudom telepíteni! Hogy tudnám működésre bírni nem Huawei, Honor telefonnal?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3 & Austrian Audio Hi-X65

(#988) atosan válasza gretzky77 (#987) üzenetére


atosan
addikt

Szia
Apk mirror oldalról letöltöd a HMS-t.

Maine coon

(#989) gretzky77 válasza atosan (#988) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3 & Austrian Audio Hi-X65

(#990) lacib válasza pasztell (#985) üzenetére


lacib
tag

Szia!
Nekem az első frissítés volt csak ilyen hosszú. A kérdéseidre a válaszaim.
- a km az becsült (nekem Huawei telefon van)
- víz , passz
- ha meri a pulzust akkor van grafikon, amin alul van idővonal
- Truesleep tudja mikor alszol :) ( este megvan neki pontosan, hogy kb mikor alszok el, az ébredés nem mindig sikerül )
- ha elinditom a fényképezőt akkor kirak az órára egy ikon azzal tudok fényképezni ( szerintem semmi értelme )
- indítasz egy edzést , spotifyt. Az edzős óra lapot elhúzód oldalra ott van a zenelejátszó. Tudsz léptetni . Visszahúzod akkor edzéskép.
- néha szoktam úgy zuhanyozni ha rajtam van.
- sofőrként , pakolva még nem karcos. Nekem nincs rajta. Én a gyári szij helyett vettem utángyártottat. 7 hónap alatt 2 fogyott el belőle. Lassan visszarakom a gyárit.

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#991) __Zs__


__Zs__
tag

Sziasztok!

Most vásároltam Honor Band 5-öt, és őszintén megmondom egy kicsit csalódott vagyok.
Szinte egész nap ültem (home-office szg.-es, telefonos meló) és 8093 lépés van a karkötőn, ami egyértelműen teljesen helytelen (max 1200-1500 lehet). Olvastam itt is, meg máshol is a nézelődve, hogy nem kell tőle túl nagy pontosságot várni ezen a téren, de azért ennél én jóval pontosabbra számítottam.
A hab a tortán, hogy tegnap este miután felraktam a csuklómra és elmentem lefeküdni a 4 fizikai lépés 14 mért lett. Reggel ébredve, pedig 254-et mutatott az óra. Tisztában vagyok vele, hogy a megfelelő frekvenciájú és intenzitású rezgéseket érzékelve és elemezve dönt a sw arról hogy mi lépés és mi nem, de azért egy éjszakai alvásra 240 lépést beszámolni, úgy hogy feleségem elmondása szerint nem vagyok egy álmomban össze-vissza forgolódó valaki - meg tudtommal alvva sem járok :) - az azért szerintem furcsa.

Ha a lépéseknél ennyire "ügyetlen", akkor mire lehet számítani más mozgásformák analízisénél pontosság terén?

OK-k ezek az értékek, együtt kell velük élni, vagy esetleg béna/hibás a karkötő --> küldjem vissza/gariba cseréltessem?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv': __Zs__

(#992) beyruth82


beyruth82
veterán

Ilyen brutalis mértékű pontatlanságot még sosem tapasztaltam pedig több mint 1 éve hasznalom.Alvásokat nagyon pontosan méri nekem a lépéseknél szerintem is kicsit többet mér mint a valóság de nem ilyen mértékben mint nálad.Pár tíz lépéssel mérhet nap vegere többet mint a valós kb és ez is csak az új frissítés óta érezhető inkabb.Nem tudom nálad mi lehet a baj :(

(#993) Cyborg válasza __Zs__ (#991) üzenetére


Cyborg
senior tag

Legújabb firmware van rajta?
Ha igen, akkor telefonról leválasztod, karperec reset, újra csatlakoztatot, és vársz egy napot.
Ha úgyis ennyire szar, akkor küldd vissza.

A lépés számláló olyan 10% körül mér többet a valóságnál.

(#994) __Zs__ válasza Cyborg (#993) üzenetére


__Zs__
tag

Köszönöm az eddigi visszajelzéseiteket!

Egyébként a legutóbbi hozzászólásom óta (kb. 4 h-ja) az érték felment 9877 -re (1784 a növekmény). Persze mászkáltam a lakásban, de nem ennyit! :F
Firmware: igen, a legújabb. Tegnap este, az élesztés, telefonnal kapcsolatba hozás során azon nyomban felajánlotta a firmware frissítést. Ez eltartott neki egy jó darabig (ahogy már többen írtátok itt is). Aztán ma délelőtt megint feldobta, hogy van újabb verzió, és most az van fent.: 1.1.0.150

Kipróbálom az általad írtakat, aztán meglátjuk! Köszönöm!

Üdv': __Zs__

(#995) __Zs__ válasza Diamond500 (#986) üzenetére


__Zs__
tag

Szia!

Ennek kapcsán szeretnék kérdezni én is:
"...pulzust mérni folyamatosan illetve inteligensen mintát véve bizonyos időközönként."

Én azt látom, hogy amíg a folyamatos pulzusmérés engedélyezve van a telón az appban, addig szépen épül a pulzus-grafikon a nap folyamán, aztán utána nem. Tehát én tapasztalom azt, hogy néha magától rámérne, és az átkerülne a telefonra.
Egész éjjel mért, valamikor reggel 8-9 között kikpacsoltam, azt követően semmi sincs a grafikonon. Pedig napközben többször volt, hogy kézzel indítottam pulzusmérést, arra gondolván, hogy legalább az átmegy a telóra. Hát, nem így lett. (oprendszer iOS) --> Ez normális?

Üdv': __Zs__

(#996) mrThomi válasza __Zs__ (#995) üzenetére


mrThomi
őstag

Hello, nézz fel ide [link] mindenki panaszkodik a 142 firmware után, hogy elötte minden jól működött. Ugyan így az spo2 is ami nagyon sok embernél, köztük nálam is behalt. Nem vagy egyedül a szarságokkal. Valahogy jó lenne vissza tenni a régebbit, vagy remélem mihamarabb javítják

OnePlus 12 White

(#997) __Zs__ válasza mrThomi (#996) üzenetére


__Zs__
tag

Szia!

Kösz' a tippet! Ránéztem, de többnyire az SOP2 mérés meg az üzenetkezelés hibájával foglalkoznak, step counter témakörben 1 topic-ot dobott ki a kereső, érdemi válasz nélkül. :(

Közben elkezdtem egy kis összehasonlító tesztelést, folyamatosan kézben tartott telefonnal végezve, amit lehet. Időközönként fénykép aztán meglátjuk.
Két gyors tapasztalat:
- megágyazás (paplanok, párnák felrázása, ágytakaró felhelyezése, 0 fizikai lépés) --> 100-as nagyságrenddel megdobta az értéket (talán 184), de a telefon is hasonlóan nagyon ugrott.
- reggeli mosakodás, kéz / arc törlés (0 lépés, értelemszerűen a telefon nem volt kézben) --> szintén 100-valamennyit dobott rajta.

Közben most eszembe jutott: felrakom az alkaromra a gyerekek futás közben használt okostelefon tartóját, akkor tulképp a telefon is majdnem ugyanazt a mozgatást fogja kapni, és nem is felejtem letéve többször. Kíváncsi vagyok az eredményre! :)

Üdv': __Zs__

(#998) __Zs__ válasza __Zs__ (#995) üzenetére


__Zs__
tag

Közben megtaláltam a beállítási lehetőséget a folyamatoson pulzusfigyelésen belül. "Intelligensre" állatva, elvileg kevésbé fogyasztja az akku-t, mint a valós idejű mérés. Szóval most ezt használom.

Viszont azt továbbra sem látom sehol az SOP2 adatokat az iOS app.-ban. Még a fitnesz adatokban sem listázza (pulzus azt annyi).

Egy régebbi Androidos telefonra is felraktam a Huawei Health-et. Hát mit ne mondjak: ég és föld a különbség.
- sokkal informatívabb az egész felület,
- alvásmonitorozás grafikon tényleg grafikon és csúsztatható "időszeletelővel" végig lehet menni rajta (iOS-ben semmi ilyesmi) --> sajnos viszont ezt a grafikont nem teszi fektetett képernyőre fordíthatóvá, szemben a pulzust megjelenítővel
- több edzés mód
- SOP2-nek is van grafikonja --> adat viszont még nincs rajta (de még nem is konnektáltam rá vele a band-re) => valószínűleg az Aplle-s app verziója még nem is tudja begyűjteni az SOP2 adatokat, azért nincs a felületen ilyen fül/gomb/stb., meg ezért nem jeleníti meg a droid-os app. sem, mert nincs mit megjeleníteni.

Szóval szerintem inkább ezen régi Android-os készüléken kellene követni a méréseket nem az almáson? Vagy ahhoz akkor az a telefon is mindig nálam kellene, hogy legyen, hogy időnként szinkronizálni tudja az adatokat a telóra? Mennyi adat tud a karkötőn maradni, akár egy egész nap?

Egyébként több helyen olvastam már más appok esetében is, hogy droid-os verziók ugyanabból jobbak, meg hamarabb is fejlesztik őket tovább; aztán biztos van fordított példa is.

(#999) Diamond500 válasza __Zs__ (#998) üzenetére


Diamond500
senior tag

Az almás butított valamiért, ez köztudott...még óralapokat se tudsz cserélni vele

(#1000) Diamond500


Diamond500
senior tag

Pár napja nem listázza ki az óralapokat az alkalmazás, nektek megy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.