Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) jambiyya válasza sztothj (#14950) üzenetére


jambiyya
őstag

Ha 3.4.8-as, akkor ez lehet.

(#14952) Sebhelyes válasza ktomcat (#14946) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Ez valóban sajnálatos és azt mutatja, hogy különbség van egyes példányok starpabírása között, én hegyi túrázásnál is használom a kütyüt, és kezemben vele beletenyereltem sáros pocsolyába, sziklákon gurult (meg is repedt a kijelző üvege), tele van horpadásokkal a hátlap. Egyszer úgy tűnt a beszédmikrofon megadta magát, de csak a sarat kellett kipiszkálni a lukból :D Bónusz: 2 éve globál bétán van és mindig hibátlanul update-elt. Ezt most nem azért írtam, hogy szarul érezd magad, csak a példányonkénti különbség érdekes :) Persze lehet, hogy vakszerencse kérdése az egész...

(#14953) ktomcat válasza Sebhelyes (#14952) üzenetére


ktomcat
senior tag

Hát valahogy mindigis éreztem hogy csak az enyémmel van valami :D Erős a gyanúm hogy a móriczon lévő edigitalban vágtak át egy visszaadott újracsomagolt darabbal, csakhát amikor első hónapos korában eljátszotta az érintőpanel halálát (akkor még víz nélkül) már nem cserélték hanem 1 hónap szervíz... A gyanú azért is áll fent, mert amikor a legutóbbi érintő panel halál után vettem egy note 4et, szintén ugyanott, az is alaplap hibás volt és 1 nap után vissza is cseréltem csak akkor már a budaörsibe mentem és csodák csodájára ezzel nincs semmi bajom. A vicc az volt még a móriczos edigitalnál, hogy mellé vettem egy tokot (ami eldeformált volt), és 2 db kijelző védőt, mindkettőnek csontszáraz volt a törlőkendője, még az is amelyiknek nedvesnek kéne lennie. Amikor szóvá tettem akkor megnyugtattak, hogy ők nem csinálnak ilyet, és biztos csak én vagyok szerencsétlen :DDD
Ezért is szeretném megmenteni mert amúgy nagyon jó telefon, méretre pont kézre áll, nincs téglafon érzete, és a led-es megoldás is tetszik, nameg azóta sem láttam hasonló méretű színes ledes meg újjlenyomatolvasós xiaomit :K

(#14954) jambiyya válasza ktomcat (#14953) üzenetére


jambiyya
őstag

maxi respect, amiért nem volt benne a kék hírekben, hogy ismeretlen elkövető molotovot dobott a móriczos edigitalra... :D

(#14955) SteadyMan válasza ktomcat (#14953) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Ezt én sem értem, hogy a színes LED-es megoldást miért nem használják más típusokban is. Olyan jó ránézni a lenémított telóra, hogy hívás, SMS, vagy Viber jött, ha pl. nem akarsz reagálni csak olyanra, amit éppen vársz.

(#14956) Sebhelyes válasza SteadyMan (#14955) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Megtakarítottak 0,35 USD-t hogy fehér LED van az RGB helyett :D

Egyébként lehet, hogy valahogy hozzá lehet férni az RGB LED színéhez, mert be van állítva 3 szín a rendszerben és pl. a SofaScore egy negyedik színnel jelez.

[ Szerkesztve ]

(#14957) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!
A készülékemen a mikrofon nagyon halk lett, a túloldalon alig hallanak. Kihangosítva vagy headsettel hibátlanul működik. Tennék egy próbát mielőtt lecserélném, mert nemigazán találok hasonló paraméterekkel telefont.
Mit javasoltok, Pesten hová vigyem szervizbe ?

(#14958) ktomcat válasza jambiyya (#14954) üzenetére


ktomcat
senior tag

Hát, ami késik nem múlik :DDD Végülis visszavihetem nekik a telefont csak előbb visszacserélem azokat az alkatrészeket amiknél be se kapcsolt csak a piros villogott meg forrósodott a töltőtől, felrakom töltőre nekik azt otthagyom és vagy lesz bumm vagy nem :D

Ez a LED-es téma is kb. olyan a xiaominál mint a biztonsági frissítések, nem kerülne semmibe de mégis inkább világbarmát játszanak :U

(#14959) Sethdobaloah válasza Zoli2 (#14957) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Vedd le a hátlapját és takarítsd ki először szerintem.

...csak én vagyok helikopter?

(#14960) jambiyya


jambiyya
őstag

Pixel experience oreot (2018.08.23) használ valaki?
Tünet: message alkalmazás (SMS) csak sötéten villogtatja (a háttérvilágítás villog) a képernyőt.
Frissítések eltávolítása után működik.

Másnál is? Megoldás? Köszi. :)

(#14961) Nashville


Nashville
tag

Sziasztok!

Egy megoldási javaslatra lennék kíváncsi. Hogyan lehet elhitetni egy huszadrangú kis alkalmazással (NKM Földgázapp) hogy nincs rootolva a telóm? Eddig simán megette a Magisk Hide opciót használva, de már nem megy. Frissítés után jött a baj, de egy régebbi TB mentést visszarakva ugyanez a helyzet. Az OTP Smartbank- al kipróbáltam, attól elrejti. ...el kellene törni az NKM- es programozó kezét! ;]
Ki milyen fegyverrel felvértezve indulna neki? A Root Cloack sem veri át, Xposed alól azt is próbáltam.

(#14962) Sethdobaloah válasza Nashville (#14961) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Magiskhide beállításokban rejtsd a magiskot is. Más telefonon működött így. Nekem ezen nem. De a rengeteg 1 csillagos értékelés alapján sokaknak érintetlen rendszernél se megy...

...csak én vagyok helikopter?

(#14963) Nashville válasza Sethdobaloah (#14962) üzenetére


Nashville
tag

Akkor hagyom is ezt a szutykot, túl akarják biztosítani magukat. Ennyit nem ér már ez az egész, valóban sokan elégedetlenkednek meg sem néztem, köszi hogy írtad. Ezennel kuka, ne is kísérletezzetek vele.

(#14964) Bubesz90 válasza jambiyya (#14960) üzenetére


Bubesz90
csendes tag

Igen, ez nálam kizárólag akkor jön elő, ha GCam-eket telepítek.

Apropó, eddigi tapasztalataim:
GCamera_Mod_v.5.1.22_RX4.apk (illetve a 3-as főverzió)
Működik a RAW mentés, de nem 13MP, hanem 0.4 :( (Ez már más verzióval is előfordult, nem értem miért. Nem teljes képnek kellene lennie annak is?)
Viszont megy a videófelvétel.
A portré viszont nem.
GoogleCamera_5.2.025-Final_fu24-11.apk
RAW nem megy
Portré mód jó
Javított HDR+ van benne
Nem működik sem a videó, sem a RAW

(#14965) jambiyya válasza Bubesz90 (#14964) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem raktam rá külön kamerát, az van rajta, ami a PE-vel jött. Fejlesztő nem vette volna észre? Azt lehet tudni, hogy az oreósat frissíti-e még?

(#14966) Bubesz90 válasza jambiyya (#14965) üzenetére


Bubesz90
csendes tag

Érdekes, akkor elképzelhető, hogy mégsem ezzel függ össze, csak időbeli egybeesés volt nálam. De ha nem mókolok a telefonnal, akkor nem szokott újra előjönni újra az általad is írt javítás után. (Remélem ezt a jó szokását meg is tartja.)

Úgy tudom a 8.1-est nem fejlesztik már, és amiket eddig olvastam a 9-esről, az nem volt túl meggyőző, én még várok vele, hogy frissítsek.

(#14967) jambiyya válasza Bubesz90 (#14966) üzenetére


jambiyya
őstag

Mondjuk PE-vel gcam jött, és egy kis állítgatás után tényleg nagyon jó képeket készít. Persze az is igaz, hogy az állítgatás során volt pár alkalmazás fagyás és törölnöm kell az adatait és újra beállítgatni.

Egyébként most szólt a feleségem (ő használja), hogy mobilnet nem igazán van...

Összességében szép és jó a PE, de ha nem lesz javítva/frissítve, akkor felejtős napi használatra sajnos. 9-es meg még ennél is sokkal bugosabb. Kár érte, de így legfeljebb játszósra jó...

(#14968) jambiyya válasza jambiyya (#14967) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem sikerült sehogy mobilnetet aktiválni. Végigkattintgattam a beállításokat, lekapcsoltam BT-t, wifit, de nem akarja.
Ez volt az utolsó csalódás PE-t illetően, megy vissza MIUI...igen, 6-os android, de az működik.

(#14969) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Nalam maga a rom tokeletesen mukodott, kb 3 hetet volt fent... csak az akku ido volt kegyetlen rossz... :-/
Meloban is, otthon is rossz a tererom, PE rommal 2 ora SOT jott ossze, gyarira visszatertem 4 ora megvan vele.. dehat android 6 ala meg nincs olyan szuper gcam app.. sehogy nem jo :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14970) jambiyya válasza Szokenesz (#14969) üzenetére


jambiyya
őstag

Végszóra feldobott egy frissítést. :)

ui: most kérdeztem, tényleg piszok gyorsan merül...és igen, a gcam tényleg sokkal szebb képet csinál :)

[ Szerkesztve ]

(#14971) RTG válasza Szokenesz (#14969) üzenetére


RTG
tag

szia !

nálam eu stabil-on ez működik . vannak hibái, de működik.


üdv tg

(#14972) Szokenesz válasza RTG (#14971) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Üdv!

Ehhez kerhetek egy linket?
Nekem is van fent valamilyen gcam verzio, de vagy nem jol van beallitva vagy android 6 alatt nekem sokkal rosszabb kepeket lo, mint PE alatt.. :F

#14970) jambiyya:
Akkor majd pihenosben kiprobaljuk a frissebbet. Gondolom 9.0-al meg korai kiserletezni..

[ Szerkesztve ]

(#14973) jambiyya válasza Szokenesz (#14972) üzenetére


jambiyya
őstag

https://prohardver.hu/tema/re_tobb_ujitassal_tamad_a_xiaomi_redmi_3s/hsz_14687-14687.html

Ha holnap a nejem nem azt mondja, hogy munkába menet volt mobilnet, akkor a PE kuka lesz...

[ Szerkesztve ]

(#14974) Sethdobaloah válasza Szokenesz (#14972) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nekem a 9-es PE van fenn, gcam kilép lassított felvételnél, minden egyes újraindításnál megkérdezi mi legyen a sim kártyákkal, az első napon nem lehetett használni az ujjlenyomat olvasót (de magától megjavult) Egyébként minden flottul működik, napi használatban.
Nekem az üzemidő is jó vele. De a 8-as android nekem jobban tetszett :)

...csak én vagyok helikopter?

(#14975) RpPRO válasza Szokenesz (#14969) üzenetére


RpPRO
őstag

Tévedés... #14943

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#14976) RTG válasza Szokenesz (#14972) üzenetére


RTG
tag

már nem emlékszek, honnan töltöttem, de rákeresve ez ugyanaz a verzió . ill itt is találsz több alkalmasat, olyat keress, aminek a leírásában benne van, h android6+. lehet, a jó eredményhez többet is ki kell próbálnod. nekem kellett... de az én 3s-em egy "különleges" darab, mindent másképp csinál, mint az itt jelen lévők többségének a készülékei... :))

üdv

[ Szerkesztve ]

(#14977) Bubesz90 válasza jambiyya (#14973) üzenetére


Bubesz90
csendes tag

SMS-eket kap? Én egyszer meguntam, hogy minden újraindítás után frissíteni kell a preferált sim kártyát, és arra nyomtam, hogy "nem". (Gondoltam nem frissítem.) Ilyenkor egyáltalán nem rendel sim-et sem az SMS-hez, sem a mobilnethez. Beállítottam kézzel és utána teljesen jó volt megint.

Nekem akkuidő teljesen rendben van, jobb, mint eddig. 6-7 óra SoT, 2-3 nap üzemidő. (Akku még nem volt cserélve, kb 2 éves a telefon.)

(#14978) jambiyya válasza Bubesz90 (#14977) üzenetére


jambiyya
őstag

Aha, esemes jön, de kipróbálom amit írtál, köszi.

(#14979) jambiyya


jambiyya
őstag

Visszatettem miuit, minden oké, de nem engedi a régiót megváltoztatni (ha rányomok, félig előugrik a régiólista, de el is tűnik). Kérdés nélkül Kína lett egyébként. Stable és beta ugyanolyan, egyik sem engedi. Nem katasztrófa, de fura.
Belefutott már valaki ilyenbe?

(#14980) ZsoAce


ZsoAce
tag

A miui böngésző v10.0.2 nálam, és azt csinálja, hogy ha elforgatom a képernyőt állóról fekvőbe, majd vissza, akkor a felső sáv a webcím beíró sávval és a háttér képével beragad, nem gördül el, ha továbbgördíteném a weboldalt.
Másnál is van/volt ilyen? Van rá megoldás?

(#14981) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Legújabb AOSP Aex (szept.25) romnál frissítés után nem árt vagy 2x újraindítani, mert különben nem lehet telefonálni... semmi hang se bejövő se kimenő hívásnál! Újraindítás után már ok.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14982) zoliur


zoliur
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni,hol lehet kapni és mennyiért 3/32-t fekete színben?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#14983) ktomcat válasza zoliur (#14982) üzenetére


ktomcat
senior tag

Szia

Én csak használtan láttam, újat szerintem már csak gsm boltban találsz ha találsz

(#14984) Black_Raven válasza zoliur (#14982) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ott a Note 5 vedd azt, az van új is. Ráadásul szép tepsi 6".:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#14985) Artona


Artona
újonc

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy a Global 9.6.1.0. (MALMIFD) Stabil verzióval be tudnám valahogyan állítani azt, hogy az alvó képernyő koppintásra felébredjen? Nem szeretem hátul matatni az ujjlenyomatolvasót, tokban pedig a bekapcsoló gomb tapizása is macerás...
Van valakinek valami ötlete?

(#14986) jambiyya válasza Artona (#14985) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem támogatja. Van 3rd party app amivel talán megy, mintha valaki említette volna...olvass vissza.

(#14987) Artona válasza jambiyya (#14986) üzenetére


Artona
újonc

Rendben. Köszi :)

(#14988) Sethdobaloah válasza jambiyya (#14986) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

szerintem custom kernel kell hozzá, de akkor megy. (legalábbis van olyan custom rom, amin megy)

...csak én vagyok helikopter?

(#14989) Kátai


Kátai
senior tag

Bluetooth haedset kapcsolatnál van valamilyen lehetőség beállítani,hogy ne némítsa el a telefont ha csatlakozok a fülessel?Régebbi LG telefonon van lehetőség választani,hogy >Telefon audió vagy Média audio<(mindkettőt is belehet jelölni) használatra akarom használni a fülest.Mert az nekem tökéletesen megfelel ha hallom,hogy csöng a telefon és akkor csak a fülest felrakom és beszélhetek is.Így nem kell,hogy egésznap a fülembe legyen a haedset.Esetleg egy külső progit tud valaki ajánlani tapasztalatból?

(#14990) Kátai válasza Kátai (#14989) üzenetére


Kátai
senior tag

Sikerült megoldani.Sajna megint előbb járt a kezem mint az eszem😔

(#14991) hacs66


hacs66
tag

Április óta nem frissítettem a global dev. romomat, most azonban, félig-meddig véletlenül, megtörtént, fenn van a legújabb 10-es fejlesztői. Nem lenne vele nagy bajom, csak annyi – és ez pont elég –, hogy a videók és a hangrögzítés ismét vödrösen zengenek-bugyborékolnak, a korábbi, 8-as romoknál ezt egy korábbi frissítés már patch nélkül megoldotta. Mivel sok felvételt készítek telefonnal (a lányom néptáncol, aminek elengedhetetlen része a zene), ez az újbóli hangminőségvesztés számomra tarthatatlan állapot. Ugyanakkor én nem tudom orvosolni, hiába olvastam el az összefoglalót és kerestem rá a korábbiakra. Odáig eljutottam, hogy letöltöttem egy Official TWRP-t, de itt fel is adtam, hülye én ehhez. Most már az sem világos, hogy kell-e root és vagy bootloadernyitás a patch telepítéséhez, nekem egyik sincs. (Egyáltalán jó az még a legújabb romokhoz is?)

Az tehát a kérdésem: nem lenne valaki Pesten, aki hajlandó nekem feltenni a javítást, természetesen méltányos díjazásért? Sokkal jobban megérné utazással együtt is, mint ha itthon szenvednék órákat önerőből, többször nekifutva, sem az agyam, sem a kezem nem áll rá ilyesmire.

Előre is köszönöm, ha megszán valaki. Privátban várom a messiást, bár persze ide is visszanézek majd.

[ Szerkesztve ]

(#14992) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, sürgős segítségre lenne szükségem!

A fiam változtatott a régebbi belépési mintáján, az új egy bonyolult rajzolatú lett amit elfelejtett vagy rosszul rajzolta fel és letiltotta őt, nem tudja használni a telefonját ....

Ilyenkor mit lehet csinálni, hogy lehetne belépni a telóba?

Előre is köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14993) cappa72 válasza sz.j (#14992) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez esetleg?
ó, bocsi nem jó.. 4.4-ig volt jó... eh...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14994) trebrona válasza cappa72 (#14993) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Jó lesz az.

Method 1.

Esetleg i.mi.com-on wipe, de úgy az adatoknak annyi.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14995) bb71 válasza sz.j (#14992) üzenetére


bb71
őstag

MIUIHU toolban van egy ilyen menüpont:
[link]

(#14996) trebrona válasza bb71 (#14995) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Egyrészt csak nyitott bootloader-rel megy a multitool, másrészt szerintem érthető okokból, ezt a funkciót nem szoktam megemlíteni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14997) sz.j válasza cappa72 (#14993) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm srácok az infókat, ha holnap reggelig nem jut a srácom eszébe a feloldóminta akkor megpróbálom a az első variációt, bár nem szívesen tenném ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14998) voci


voci
tag

Lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz:
Tegnap a MIUI fórumon jött értesítés, hogy megjelent a global beta 8.10.25. Viszont az Update nem talál frissítést. Nem mindegyiket adják OTA-n?

(#14999) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Mit tudnék azzal kezdeni, ha kikopott a micro USB portom a mobilon, és emiatt nagyon nehezen tudom feltölteni, mert folyton megszakad a töltés, amikor egy kicsit is kimozdul az aprólékosan beigazított pozíciójából?

Már másodjára vettem új USB kábelt, mert új kábellel bírja kb. 1-1,5 hónapig, aztán amikor bejáródik annak is a csatlakozója, akkor már az is nagyon könnyen kicsúszik a helyéről.

Ki tudja valaki cserélni ezt a micro USB portot? Egy előző mobilommal is ugyanez volt, azt le kellett cserélnem, de ezt még nagyon nem szeretném, mert ezen kívül teljes mértékben kiszolgál.

(#15000) Jim74 válasza Brandynew (#14999) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Wayteq szerviz szerintem megcsinálja, de lehet, hogy a hardveraprón is találsz hirdetőt, aki foglalkozik ilyennel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.