Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) hdsentinel válasza RudiSteel (#3496) üzenetére


hdsentinel
őstag

Eltérés esetén mindig a legfrissebb verzió a mérvadó.
Ugyanis időközben kijöhetnek olyan dolgok (mint pl. bizonyos Seagate modelleknél ki is jött), hogy a gyártó ezt-azt megváltoztat, ami miatt korábbi programok / verziók (amik erre nincsenek felkészülve) félreérthetik az ilyen változtatások eredményeként feljegyzett értékeket.

Amit írtál, azzal nem kell foglalkozni, annyit jelent, hogy nem fér hozzá a merevlemez ön-ellenőrző (SMART) értékeihez (mivel a SMART funkció tiltva van).
A Hard Disk Sentinel ezt minden esetben bekapcsolja - és ha látsz megjelenő % értékeket, akkor ki is tudja olvasni a teljes, valós állapotot.

De kétség esetén minden esetben javasolt az alapos tesztelés különböző módszerekkel, hogy kijöjjön, ha valami hiba van - vagy meggyőződjünk róla, hogy az állapot tényleg hibátlan.
Részletesen: Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3502) Biluxzsolt válasza hdsentinel (#3500) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

"Rákattintottál a "Regisztráció és aktiválás on-line" gombra, miután megadtad a neved és a 15 jegyű regisztrációs kódot?"

:B Most már igen. Jó is egyből. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#3503) joccadoki válasza Biluxzsolt (#3502) üzenetére


joccadoki
senior tag

nekem ez elsőre ment

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#3504) Biluxzsolt válasza joccadoki (#3503) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

mert te szép vagy!

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#3505) joccadoki válasza Biluxzsolt (#3504) üzenetére


joccadoki
senior tag

persze mert van két fülem és nem vagyok szatyor

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#3506) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

WD30EFRX merevlemezem kondíciója 100%-ról 63-ra esett egyik pillanatról a másikra. Épp egy másik merevlemezre másoltam róla, miközben a másolás leakadt, újra kellett indítani a gépet és a 63% fogadott... Ilyen esetben gariztatni lehet? (1 éves és 3 év garija van)
A hab a tortán, hogy az egész kötet truecrypt-elve volt és most nem lehet bemountolni se, így veszett róla minden adatom. Az hagyján de a kötet fejlécet mentettem annak idején és hiába állítom vissza, nem lehet felmountolni...

(#3507) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Teljesen meghalt a HDD, gyorsformázás is egy óra neki kb... Közben a kondíció visszaállt 100%-ra...
DLGDiag gyorstesztje hibára félbeszakad. Extended tesztje "too many bad sectors" hibával elszáll...
HDsentinel rövid öntesztje olvasó egység hibát ad.
Hihetetlen, annyi HDD-m van és volt már, sose volt velük bajom erre a hiper-szuper WDRED beadja a kulcsot egy év után... :W

[ Szerkesztve ]

(#3508) kjani18


kjani18
őstag

Új hdd-m ( csak nekem új, használtan vettem) sentinel szerint is, HD tune szerint is hibátlan.
Viszont kattog. Többnyire, ha nincs használatban, tesztek alatt nem hallottam kattogást. A sentinelnek küldtem tesztriportot, választ még nem kaptam, a próbagarim mindjárt lejár. Szerintetek mit csináljak?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#3509) ledgeri válasza kjani18 (#3508) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Beszélj az eladóval, kérj még időt a gariba:
Ha azt mondja, hogy nem, akkor add vissza, az utolsó pillanatban (ha tényleg zavar..), hogyha addig nem jön válasz innen;
Ha azt mondja, hogy jó, akkor pedig várj...
Én ezt tenném..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3510) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Miért írja ezt a HDs? Egy hete még jó volt.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#3511) ledgeri válasza 800.henrik (#3510) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem tudom, érdekelne engem is, mert velem is megtörtént az előző OS alatt az, hogy elveszett...(most jó..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3512) P3tson


P3tson
csendes tag

Üdv. Vettem ma egy Seagate ST1000DM003-1CH162 winyót. Olvasgattam annak a fórumát is de a biztonság kedvéért megkérdezem itt, hogy a fejparkolást ezzel a Hard Disk Sentinellel ki lehet úgy kapcsolni, hogy a fejlett energiagazdálkodásban maximális teljesítmény és fogyasztásra állítom?

(#3513) kjani18 válasza ledgeri (#3509) üzenetére


kjani18
őstag

Azt mondta, hogy jó, most várok...
Talán hdsentinel ír valamit, küldtem neki privit is. De ha valakinek van épkézláb ötlete írja meg legyenszíves!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#3514) hdsentinel válasza Poplacsek (#3507) üzenetére


hdsentinel
őstag

:((
Alaposan letesztelted, mielőtt használatba vetted? ( Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni? )
Ez főleg truecrypt / RAID / NAS és hasonló speciális felhasználás esetén érdekes, mivel nem mindegy, hogy a merevlemez hibák kijönnek ilyenkor a tesztelés alatt, vagy jóval később, akár évek múlva, mikor már valós gondokat okozhatnak.
Pontosan ilyen eset olvasható itt: Hard disk case: bad sectors )

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3515) hdsentinel válasza kjani18 (#3508) üzenetére


hdsentinel
őstag

A riport alapján: ahogy a program is jelezte, az állapot hibátlan, nincs jele semmilyen problémának, és a hőmérséklet is tökéletes.

A "kattogás" azért hallható, mert a merevlemez folyton parkolópályára teszi a fejet, mikor nincs lemezművelet, majd onnan visszahozza. Ezt kikerülendő, érdemes a Hard Disk Sentinel-ben a Beállítások -> Lemez figyelés oldalon a "Lemezek leállásának akadályozása" mezőbe egy
*
(csillag)-ot tenni, így a program időszakosan egy-egy parancsot küld a merevlemez felé, amit ezt a parkolást megakadályozza és így a teljesítményt is javítja (nem kell várni a parkolópályáról visszatérésre használat esetén).

Új merevlemez éles használata előtt minden esetben érdemes alapos tesztelést végezni a Hard Disk Sentinel segítségével, hogy most derüljön még ki, ha valami gond adódna - illetve megbizonyosodjunk arról, hogy a merevlemez tényleg hibátlan és gond nélkül használható.
Bővebben:
http://www.hdsentinel.hu/faq.php#test

Ha a tesztek lefutnak, nincs semmi hiba, akkor nyugodt szívvel használható a merevlemez, nincs ok aggodalomra.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3516) hdsentinel válasza ledgeri (#3511) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez a Windows sajátossága: ha "gondol egyet", akkor a valós idejű teljesítmény-információkat nem biztosítja tovább.
Eddig nem sikerült pontosan kicsikarni, hogy mi okozhatja, általában eszköz(ök) csatlakoztatása / leválasztása (pl. pendrive, memóriakártya) állhat a háttérben.

Ilyenkor a Hard Disk Sentinel megtesz minden tőle telhetőt, megcirógatja a rendszert, hogy légyszi ..... ami néha bejön - néha nem.

Ezen oldalakon található információk segíthetnek újra előhozni a teljesítmény-adatokat:

Miért nem jelenik meg valós idejű teljesítmény információ?
No Performance information displayed. What is wrong?

Általában az alábbi szokott segíteni:

1) "Start" gombra kattintás, majd cmd beírása, jobb gomb a megjelenő cmd.exe -n és a Futtatás rendszergazdaként pont kiválasztása.
2) A megjelenő ablakban lodctr /r majd ENTER. Ez megjavítja a sérült teljesítmény-számlálókat.
3) ugyanitt az ablakban diskperf -y beírása, majd ENTER. Ha véletlen tiltva lenne a Windows-ban a teljesítmény-mérés (ezt pl. tuningoló csodaprogramok is okozhatják), akkor ez bekapcsolja
4) rendszer újraindítása után általában minden OK. Ha mégsem, a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció segíthet a helyzet további elemzésében.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3517) hdsentinel válasza P3tson (#3512) üzenetére


hdsentinel
őstag

Meg kell próbálni, általában bejön és működik, de hozzá kell tenni, hogy a siker bizonytalan, pl. lemez-vezérlőtől (amire csatlakozik) és annak illesztőprogramjától is függ, mivel ezek határozzák meg, hogy a megfelelő parancs egyáltalán eléri-e a merevlemezt.

De pont most írtam a másik módszert (ld. pár hsz-el ezelőtt), amivel biztosan kiküszöbölhető a folyamatos parkolás.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3518) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Elnézést ha nem jó helyre írok!
Ma vettem egy Seagate 2TB 64MB SATA3 ST2000DM001 merevlemezt. Nagyban folyik az adatmásolás a régiről,amikor észrevettem, HD sentinél ezt:

Normális ez az érték? :U
Folyamosan növekszik.

Szerk: Most olvasom, hogy pár milliónál újraindul a számláló.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#3519) ledgeri válasza hdsentinel (#3516) üzenetére


ledgeri
nagyúr

OK!!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3520) Impressa válasza 800.henrik (#3510) üzenetére


Impressa
őstag

Nálam is gyakran előforduló jelenség, de a win 7 lelkivilágába nehéz belelátni.
Viszont, amit írt Sentinel, nekem is mindig segített :K , de egy kicsit leegyszerűsítettem, mert zavaró, hogy a win eldönti helyettem, mit szeretnék.
2 lépésből áll:

1.Start -> Futtatás -> Regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Perfdisk\Performance kulcsot kell megkeresni
A Disable Performance Counters bejegyzés melletti 1-es értéket kell 0-ra állítani.
2.Start -> Futtatás -> diskperf -y és ENTER

Innentől kezdve, működik tovább a valós idejű teljesítmény-információ mutatása a Sentinel-ben. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3521) hdsentinel válasza Silent77 (#3518) üzenetére


hdsentinel
őstag

Semmilyen problémáról nincs szó.

A Seagate merevlemezeknél a "raw read error rate", "seek error rate" attribútumok "adat" mezője elég szélsőséges határok között változhat, akár hatalmas ugrások is lehetnek benne (ahogy láthatta is). Mivel ezek a számok NEM a hibák számát jelölik (hanem a merevlemez által végzett összes olvasás/pozícionálás műveletet), ezért a jelenség teljesen normális, problémát nem okoz, a nagyon magas számok csak statisztikai információkat hordoznak, a merevlemez állapotára vonatkozólag ebből nem szabad következtetéseket levonni (itt hibára az "érték" mező tartalma utalhat).

Ezen értékek más gyártó, más típusával összehasonlítva téves következtetést eredményeznek, mivel más gyártók más módon használják ezeket az értékeket (pl. a Samsung, WD, stb... esetén nincs ilyen mértékű változás).

Ha mindenképpen a számok, változás kézi ellenőrzése mellett döntenél (amire nincs szükség, hiszen a Hard Disk Sentinel a szöveges értékelésben és kondíció %-ban mutatja, ha bármi gond adódna), akkor általánossságban érdemes az alábbi szerint eljárni:
Az alsó grafikon változása csak azoknál az attribútumoknál jelentős, melyek "számláló" jellegűek, azaz, melyek az esetleges problémákat számolják (alul a grafikon mellett látható az "esemény számláló" felirat).
Ilyen pl. az 5-ös (Reallocated sectors count), a 10-es (spin retry count), 196-197-198-as attribútumok.
Másrész bizonyos számláló jellegű attribútomok változása teljesen természetes, mint pl. a 9-es (Power on time count), mely folyamatosan növekszik.

Természetesen ha a jelzett attribútummal (vagy másokkal) valós probléma adódna, a program azt azonnal megjelenítené a szöveges értékelésben és a kondíció % értékben is.

Összefoglalva: amíg a lemez kondíció értéke nem változik, addig nincs probléma. Amint bármely értékkel
problémát talál a program, ez az érték azonnal csökkenni kezd és a lemez szöveges értékelésében (melyben jelenleg a "Lemez állapota hibátlan ..." felirat látható) megjelenik a talált probléma.
Tehát nem szükséges külön-külön az egyes értékek folyamatos figyelése, mert félreértésekre adhat okot.

De kétség esetén a programban található alapos tesztek segítségével ellenőrizhető a hibátlan állapot (javasolt is megtenni): http://www.hdsentinel.hu/faq.php#test

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3522) hdsentinel válasza Impressa (#3520) üzenetére


hdsentinel
őstag

:R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3523) Silent77 válasza hdsentinel (#3521) üzenetére


Silent77
veterán

Nagyon köszönöm válaszod! Azóta más is van. :(
Mára már ez a kép fogadott, ez is jó?

Bár most sípoló hangot ad ki folyamatosan, épp most intézem a garit. :(((

Jelenleg megint már értéket mutat, és most a staus OK, egyébként nem szoktam nézni, csak furcsa volt.
Egyelőre a sípoló hang nagyon idegesít. :(

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#3524) hdsentinel válasza Silent77 (#3523) üzenetére


hdsentinel
őstag

Elsőre nem látok problémát, nem tudom, mire gondolsz.
Ha a hangjára, az más persze, csak nem tudom, az mennyire ok cserére :B

Megvoltak a tesztek? Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni? Mit mutattak, jelzett problémát valamelyik (ami esetleg már aggodalomra adhatna okot)?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3525) Silent77 válasza hdsentinel (#3524) üzenetére


Silent77
veterán

Köszönöm megnyugodtam!
A raw read error vissza is esett 194497904-ről 2776736-ra.
Nem teszteltem.
Remélem, hogy cserélik, a sípoló hang nem hinném, hogy normális. Borzasztó idegesítő. :(
Folyamosan hallom, belefájdul a fejem, éjszaka még rosszabb mikor nagy csend van.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#3526) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a win tök random megfagy néha naponta többször, néha nem fagy pár hétig sem. Azt írja a senti, hogy több mint 1000 napig bírja még a merev lemez. Viszont a gép és a merev lemez közti adat kapcsolatban 1161 hibát jelez.... A gép portalanítva, csatlakozók mozgatva és befújva kontakt sprayvel.

Köszi

(#3527) hdsentinel válasza Silent77 (#3525) üzenetére


hdsentinel
őstag

A raw read error rate, ahogy írtam nem hiba, Seagate merevlemezeknél természetes a változása, akár ilyen ingadozás, több milliós értékek, majd hirtelen csökkenés is normális, a súgó is írja.

A zaj más kérdés :U

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3528) hdsentinel válasza ToxLee (#3526) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valami mégsem teljesen tökéletes a csatlakozások, adatkábel környékén.
Ha adatátviteli hiba van, akkor "áll meg" a rendszer, okozhat problémákat de legalábbis kényelmetlen.

Ha javítod a helyzetet, a hiba-számláló nem törlődik automatikusan, mivel a merevlemez az összes ilyen jellegű hibát számlálja a teljes élettartama során, de ha meggyőződtél, hogy nincs további gond, akkor a hiba-számláló tovább nem növekszik és ekkor Te tudod nullázni a Hard Disk Sentinel segítségével.

A tesztekről bővebben (mint minden 2. hozzászólásban): Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

A hibák törléséről pedig pont most a másik topikban: [link]

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3529) Silent77 válasza hdsentinel (#3527) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, most már tiszta, köszönöm szépen! :R

Várom a válaszukat, amit nem kapkodnak el. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#3530) rone003


rone003
tag

sziasztok! Van egy samsung spinpoint f1 750gb-os vinyóm. Teljesítmény 100% kondíció 24%. 252 hibás szektor. Kb. két éve nincs változás fagyást nem tapasztaltam. Rövid önteszt kb. felénél megáll kiírja az ablakon hogy nincs válasz és utána pirosan a teszt nem ment végbe szoftver/hardver letiltás miatt vagy vmi ilyesmi.:) a segítséget előre köszönöm!

(#3531) xcds válasza rone003 (#3530) üzenetére


xcds
őstag

Nincs mit. ;]

(#3532) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Valakinek ötlete, hogy miért nem megy Windows 8.1 x64 alól a levélküldés? :F
Windows 7 SP1 x86/x64-eken simán megy, ezen meg Connection timeout-tal elszáll mindig. Tűzfal kikapcsolva.

(#3533) ledgeri válasza rone003 (#3530) üzenetére


ledgeri
nagyúr

CSak a rövid önteszt áll meg?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3534) rone003 válasza ledgeri (#3533) üzenetére


rone003
tag

Meg a részletes önteszt is megállt. Csináltam olvasásos felület tesztet nem talált rossz szektort. Tegnap az önteszt kiírta a szokásos nincs válasz hülyeségét majd fél perc után folytatta és végig ment a teszt. Lehet energia gazdálkodás kavar be? Hol tudom kikapcsolni?

(#3535) hdsentinel válasza rone003 (#3534) üzenetére


hdsentinel
őstag

Súgó -> Merevlemez tesztek -> Általános információk:

"A hardver tesztek jellemzője, hogy a szoftveres módszereknél alaposabban fér hozzá a merevlemezhez és alaposan megvizsgálja azok komponenseit (fej, mechanika, belső elektronika, stb.) a felületvizsgálat mellett. A tárolt adatokat nem veszélyezteti, így különösebb előkészület vagy adatmentés nélkül is bármikor indíthatóak az alkalmas IDE, S-ATA merevlemezeken. Időszakos használatuk javasolt, különösen tökéletes vagy közel tökéletes állapotú merevlemezeken az esetleges problémák feltárására.

Bizonyos esetekben azonban ezek a tesztek nem érhetőek el, nem támogatottak vagy viszonylag alacsony számú hiba esetén is hamar leállnak hibát jelezve. További probléma, hogy részletes információt nem kapunk az eredményről, azaz mely terület(ek) épsége került veszélybe. Ilyenkor megfelelő szoftveres teszt használata javasolt."

Ennyi áthelyzett (hibásnak megjelölt) szektornál szinte furcsa lenne, ha a rövid és részletes önteszt lefutna, azok legtöbbször csak a szinte tökéletes állapotú drive-oknál futnak le.
Ezért érdemes ilyenkor (ahogy próbáltad is) a Lemez -> Felület teszt opciójával tesztelni - ami ideális esetben nem talál újabb hibát, megerősítve, hogy az állapot most már stabil, azaz az összes hibás szektor áthelyezésre került, azok már nincsenek használatban és helyettük a tartalék terület gond nélkül kezelhető.

Azonban ilyen állapot (viszonylag alacsonyabb kondíció, hibás öntesztek) esetén várható, hogy idővel újabb hibák jönnek elő. Ezért a drive bár működik, érdemes inkább másodlagos tárolásra használni csak, fontos adatokat nem tenni rá.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3536) hdsentinel válasza Peter Kiss (#3532) üzenetére


hdsentinel
őstag

Port beállítás, SSL hitelesítés melletti pipa jó?

Általában akkor fordul elő timeout, ha egyáltalán nem jön válasz, pl. mert rossz porton próbálja a küldést vagy mert az SSL opció nincs bekapcsolva.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3537) Peter Kiss válasza hdsentinel (#3536) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Igen, ezek rendben vannak. Próbáltam a másik Gmail-es porttal is (sőt, SSL-t nem igénylő hivatalos módszerrel is), de ugyanez a helyzet. Amit még észrevettem, hogy bizonyos számú próbálkozások után már a teszt sem működik, nem dob hibát, de nem is jelez, hogy sikerülne neki.

(#3538) hdsentinel válasza Peter Kiss (#3537) üzenetére


hdsentinel
őstag

Érdemes itt körülnézni: [link]
Itt vannak képek a működő Win8 alatti beállításokról gmail esetén. 465-ös vagy 587-es port is működik, SSL engedélyezésével persze.

Felhasználónév, email cím, jelszó esetleg nem tartalmaz valami spéci karaktert (pl. ékezetes betű, extra írásjel, ilyesmi)?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3539) Peter Kiss válasza hdsentinel (#3538) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Igen, este jártam itt, de helyesen van bent minden. Sem a cím, sem a jelszó nem tartalmaz speciális karaktert, de akár oda is adhatom tesztelésre a fiókot, mert csak ezért hoztam létre.
Eseménynaplót is néztem, hátha látszik valami, de semmi.

És mondom, Windows 7-en ugyanezekkel a beállításokkal minden rendben.

(#3540) hdsentinel válasza Peter Kiss (#3539) üzenetére


hdsentinel
őstag

Most délelőtt próbáltam ismét, gond nélkül működik a levélküldés gmail-el Windows 8 x64 alatt.
A teszt levél és a teljes riport is átmegy, tűzfal bekapcsolt állapota mellett is persze, csak a Hard Disk Sentinel kapjon engedélyt a kapcsolódásra.

465-ös porton, 587-es porton keresztül is, ahogy kell.

Érdemes lehet ezt megnézni, hátha segít (pl. a kapcsolat tesztelésében):
[link]
(vagy esetleg megpróbálni másik ingyenes mail fiókot is pl. gmx ami ad lehetőséget SMTP-n keresztüli küldésre).

De ha elküldöd a fiók adatait az info@hdsentinel.com címre, természetesen megpróbálom azzal is, hogy mi a helyzet.

Ami még gondot okozhat, az a számítógép neve. Esetleg ezt érdemes megnézni, esetleg módosítani, hátha...

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3541) anderson14


anderson14
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám volna, hogy nem működik rendesen a Teljesítmény méréses ablak. Ha megcsinálom a FAQ-ban írt lépéseket, és újraindítom a gépet, akkor egy pár percig működik, majd egy idő után ismételten azzal fogad a program, hogy a teljesítménymérés nem támogatott.

Elővettem a SysInternals csomagból a Process Monitor nevű programocskát, és ráeresztettem a registry-re, hogy végre kiderüljön, ki merészeli letiltani folyton a lemezfigyelést, és a következő eredményt kaptam.

15:34-kor indítottam újra a gépet, ekkor még a teljesítménymérés működött, és mindent jelzett
15:48-kor a HDSentinel.exe kiolvasta a Library, illetve a 1010 nevű kulcs értékét, majd utóbbit módosította, utána pedig meglepődésemre átírta a Disable Performance Counters kulcs értékét 1-esre

Mit lehet ezzel kezdeni, hogy ne tiltódjon le a teljesítmény figyelés?

(#3542) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Nem kapcsolódik szorosan a témához, de nem találtam jobb topicot, illetve biztos akad itt szakértő. :)
Adott egy SAMSUNG 830 120gb SSD, kerekítve 5 terabyte adat lett már írva rá és a Hard Disk Sentinel 94%-nak látja. Hibát nem ír, illetve a SAMSUNG saját programja is GOOD minősítést ad rá, csak úgy mint az Intel rapid program.
Ez normális dolog, befolyásol valamit a használhatóságán?

(#3543) Impressa válasza Eagl3 (#3542) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Semmit nem befolyásol, nyugodtan használhatod tovább. Ha jól emlékszem, akkor 64 TB írást garantálnak erre a típusra is (gyártó), de lehet, többet is. Ha lecsökken az SSD-d kondíciója 0%-ra, ez nem azt jelenti, hogy onnantól használhatatlanná válik, hanem azt, hogy attól kezdve nem garantálható az SSD megfelelő ( hibátlan) működése. Ez már nem HDD, ott másképpen működik. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3544) Eagl3 válasza Impressa (#3543) üzenetére


Eagl3
veterán

Értem, köszönöm szépen.

(#3545) Impressa válasza Eagl3 (#3544) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3546) ledgeri válasza anderson14 (#3541) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Olvass visszább, nekem válaszolt nem rég írt valami annál is speckóbbant nekem a "progi" itt a fórumon..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3547) hdsentinel válasza anderson14 (#3541) üzenetére


hdsentinel
őstag

Természetesen nem a Hard Disk Sentinel tiltja le a teljesítmény-számlálókat ill. azok figyelését.

A Hard Disk Sentinel egy (több) rendszer DLL-t használ a teljesítmény számlálók felügyeletére, melyeken belül van egy ilyen funkció, amit sajnos nem lehet befolyásolni: ha a teljesítmény-számlálók kiolvasása, módosítása, újra-elkészítése (pl. hardverváltozás esetén, melyhez elegendő lehet pl. egy pendrive csatlakoztatása is) szerintük nem megfelelően történik, le is tiltják a teljesítmény-mérést.

Egy megoldás, ha a hardver-változásakor nem foglalkozunk az újonnan csatlakoztatott eszközökkel, azaz nem kérjük meg a Windows-t, hogy ezekhez is készítsen és biztosítson teljesítmény-adatokat. Ilyenkor a helyzet általában jobb, érdemes ezt megpróbálni, ahogy korábban itt írtam:

http://prohardver.hu/tema/re_teszt_hard_disk_sentinel_s_m_a_r_t_okosan/hsz_2700-2700.html

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3548) gellei


gellei
aktív tag

Sziasztok!

HDS azt írja, hogy teljesítmény 100%, kondíció 15%.
Meg fog halni a vinyóm. Ápr beszerzés, toshiba 3Tb. :W :W :W
Ha igen, akkor menjek most gariztatni, vagy mit tegyek?

Üdv

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#3549) lajxko


lajxko
tag

Hy!
Adott egy külső 1 TB-os WD MYBOOK HDD. Hard Disk Sentinel tegnap előtt 51% kondíciót, 100% teljesítményt, 1 bad sector + 187 gyenge sector-t jelzett. Gondoltam ez nem olyan jó, lefuttattok egy HDD Regenerator nevezetű programot.35 órán át futott a javító program... Ezen program szerint 21 bad sector volt, amit mindet kijavított elvileg. A folyamat végeztével újra lefutattam a HD Sentinelt, viszont a teszteredmények nem változtak. Mit tegyek?

(#3550) liksoft válasza lajxko (#3549) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Mented a mentendőt a drive-ról.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.