Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) betyarr válasza hdsentinel (#3400) üzenetére


betyarr
veterán

jólvanna,csak egy kósza 5let volt.amolyan feltéve,de meg nem engedve dolog :B .

most a táp egy másik ágára kötöttem rá az ssd-t.eddig nem történt sem a kondícióban,sem pedig a teljesítményben további hanyatlás.kopkopkop.ha ezzel megoldódna a hiba oka,akkor az várható,hogy az értékek visszaállnak 100%-ra?vagy a jelenlegi állapot végleges és visszafordíthatatlan? (bocsánat,ha nagyon láma a kérdés).igazából egy picit reménykedem,mert a teljesítmény volt úgy,hogy ingadozott (93%-ról felment 95-re,majd újra 94-re,aztán a jelenlegi 93%-ra).

(#3402) bezzeggy


bezzeggy
csendes tag

Sziasztok. 4 napja vettem egy vadonatúj Lenovo laptopot. 4 nap alatt a kondíció 100-ról 72%-ra csökkent. Mi ennek az oka és mit lehet ilyenkor csinálni????

(#3403) rgeorge válasza bezzeggy (#3402) üzenetére


rgeorge
addikt

Csak nem Seagate HDD? Ne aggódj, ha a reallocation event count miatt romlott a kondíció, keress rá itt.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3404) bezzeggy válasza rgeorge (#3403) üzenetére


bezzeggy
csendes tag

Szóval ez a helyzet. Mi a teendő? nem nagyon vágom ezeket a dolgokat...

[ Szerkesztve ]

(#3405) rgeorge válasza bezzeggy (#3404) üzenetére


rgeorge
addikt

Nézd meg a legfrissebb Sentinellel.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3406) bezzeggy válasza rgeorge (#3405) üzenetére


bezzeggy
csendes tag

Ok, megnézem. De mégis ez alapján mi a véleményed?

(#3407) rgeorge válasza bezzeggy (#3406) üzenetére


rgeorge
addikt

Az új verzió nem fog hibát találni. A korábbi verziók a Lenovo firmware-s Seagate HDD-k esetében ezt a smart értéket a szabvány szerint értelmezték (a nyers értéket), pedig azokban az mást jelent, kb. óránként 1-el nő, ez Nálad is látszik, a Power On Time Count 39, a Realloc. Event Count 34.
Nincs miért aggódnod, amit majd az új Sentinel is igazolni fog.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3408) bezzeggy válasza rgeorge (#3407) üzenetére


bezzeggy
csendes tag

:C

Örök hála ember!

Az új Sentinel 100%-os kondíciót mutat...

(#3409) Jofi81


Jofi81
őstag

Még mindig keresünk egy embert családi licensz vásárlásához. :)

(#3410) dokken


dokken
tag

Hard Disk Sentinel Standard Edition ingyen [link], 2 Like a Facebookon.

(#3411) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
ide küldtek az alábbi problémámmal és elkélne egy kis help, mert nem tudom mitévő legyek :F
A HDD-m kb 3 éves, de már nem ezen a van a rendszer, hanem egy SSD-n, viszont amióta feltettem a Win8-at, ezt írja ki mindig: [link] valakinek van vmi 5lete h ez miért jöhetett elő? HDD Sentinel szerint 100%-os a HDD és szektorhibát sem vél felfedezni, úgyhogy nem tudom mi lehet a gond
Előre is köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#3412) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Hello!

Tud-e valaki olyan változatról, ami ARM processzoros Zyxel NSA-320-as nas-on futtatható?
És ha igen átadná-e a tudását a hogyanról?

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3413) PhoenixK válasza mobilizmo (#3412) üzenetére


PhoenixK
őstag

Valami hasonló nekem is jól jönne a WD My Bool Live Duo-ra, de egyelőre tudtommal nem fejleszt ilyen irányba hdsentinel

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#3414) kalap12


kalap12
tag

...fontos kérdésem lenne.. van több 2 terrás winyóm wd, nagyon fontos adatok vannak rajta és nem akarom hogy bedögöljenek...feltettem emiatt a hdd sentinelt, ami háttérben folyamatosan figyeli..mit nézzek meg és hol rajta a smartban, hogy lássam ha valami gebasz lesz vagy van? Előre is tud remélem jelezni, ha már kezd szarakodni a winyó, gondolom a smartban látom valahol..köszönöm!!

(#3415) Xantomas


Xantomas
őstag

Van egy WD Caviar Green vinyóm. WD5000AADS.

A bolt, ahol vettem, már megszűnt, és a számla alapján nincs két éves. Egyik napról a másikra a winyó kondíciója brutálisan elkezdett esni (99-ről 51-re, majd 25-21-re) Belerúgva nem lett, leállításokra figyeltem.
Tápellátási gondok nincsenek, (szkóppal mérve nem esik le terhelés alatt sem egy 420W-os Corsair táp) SATA kábel cserélve lett, érintkezőket megtiszítottam, hátha átviteli hiba.
A partíciós tábla megsérült, adatok elvesztek, és két egymás utáni felület tesztben megduplázódott a current pending sector count száma.

Ezek után mi a teendőm? Várjam meg meg szépen a küszöb érték fölé megy hiba, eddig érthető, de utána?
A PH!-n is megtalálható javítást nem tettem fel, napi használatban volt, és nem túl gyakran fordult elő, hogy 8 másodpercnél tovább állt volna a lemez, hogy parkoló pályára küldje (bár lehet mégis okos ötlet lett volna).

Ha betérdel végleg, hova vigyem? Hol panaszkodjak, és kérjem a cseréjét? Nagyker, WD, és megint hosszas postázási tortúra, mint egy régi 250GB-os noti vinyó esetében, amit az Aq** nem volt hajlandó cserélni, mert szerintük semmi baja?

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#3416) rgeorge válasza Xantomas (#3415) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha van a WD-nek saját tesztprogramja, akkor azzal is nézd meg, a boltok, szervizek előszeretettel hivatkoznak a gyári tesztprogramokra.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3417) betyarr


betyarr
veterán

16 nap után ismételten produkált az ssd-m egy hibát a naplóba.viszont bekukkantottam a smart-ba és azt vettem észre,hogy tavaly 11.11-én,amikor beüzemeltem az ssd-t,egyből elkezdte gyártani a hibákat,de tömegével csak idén júniustól jelenik meg a naplóban.nem lehet,hogy nem a táp,a csatlakozások stb. a hibásak,hanem magával az ssd-vel van valami gond?frissítsem a driverjét?vagy mit lehet még tenni?

fura módon a wd blue 640-es tökéletes állapotban van még mindig,pedig ugyan azon a csatin volt régebben,mint most az ssd.illetve a tápnak ugyan azon az ágán van mint az ssd.

[ Szerkesztve ]

(#3418) hdsentinel válasza @matthew@ (#3411) üzenetére


hdsentinel
őstag

HDD vezérlő (alaplap) illesztőprogramjával is lehet gond, ami időszakosan hibás állapotot biztosít. A Win7 nem, de a Hard Disk Sentinel tartalmaz szűrőt, ami ezt kiszűri, hogy ne legyen gond.
A Támogatás -> Driver Zóna oldalról tölthető le javasolt driver (ami nem feltétlen a legújabb) amivel a legkevesebb probléma adódik.
De kábel (csatlakozás) probléma is állhat a háttérben, bár ha arról van szó, a Hard Disk Sentinel jelzi.

Érdemes azért megvizsgálni, tesztelni: Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3419) hdsentinel válasza mobilizmo (#3412) üzenetére


hdsentinel
őstag

ARM-ra (konkrétan Raspberry PI-re) már készült verzió, nem tudom, azt próbáltad-e?
Fenn van a Linux-os oldalon ( Hard Disk Sentinel Linux Változat )

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3420) hdsentinel válasza PhoenixK (#3413) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sajnos egyelőre kevés a kapacitás minden téren ilyesmihez, de valóban jó lenne ilyen irányban is lépni.
Tudni kellene, hogy a Freepascal hogyan vehető rá, hogy ilyen platformra is fordítson, ha ez megvan, akkor jók az esélyek a sikerre.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3421) hdsentinel válasza kalap12 (#3414) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igazából nincs szükség a S.M.A.R.T. értékeket egyesével figyelni, mivel sokszor félreértésekre adhatnak okot.
Pontosan azért készült a Hard Disk Sentinel, hogy a kondíció és a szöveges értékelés jelezze, ha bármi gond van, azaz ne kelljen az egyes értékeket figyelni és pánikolni, ha valami minimálisan változik :))

Alapszabály: éles használat előtt alapos tesztelés (ld. a linken pár válasszal korábban) és utána nincs gond, amíg a program nem szól. Esetleg érdemes riasztást (pl. e-mail) beállítani, ha bármi új hiba-bejegyzés kerül a naplóba és/vagy időszakosan lefuttatni a teszteket (a Pro verzióval akár időzítve, pl. hetente megadott napo(ko)n), hogy teljesen biztos legyen az ember a dolgában.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3422) hdsentinel válasza rgeorge (#3416) üzenetére


hdsentinel
őstag

Így van: általában ilyenkor, azaz alacsony kondíció esetén, még ha az nem esett le 0%-ra, a gyári tesztprogramok is általában jeleznek hibát, amire hivatkozva meg lehet próbálni garanciális cserét kérni.
Hogy ilyen esetben hol (talán nagyker?) arról sajnos nincs ötletem....

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3423) hdsentinel válasza betyarr (#3417) üzenetére


hdsentinel
őstag

A vezérlő (chipset) illesztőprogramját és az SSD firmware-ét érdemes ellenőrizni, esetleg frissíteni.

Az SSD valószínűleg azért nagyobb sebességgel dolgozik, mint a HDD :B
Lehet, hogy a HDD nem volt érzékeny annyira az esetleges adatátviteli problémákra, hálózati fesz. zavarokra, de az SSD a nagyobb sebesség miatt már "megérzi".

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3424) Xantomas válasza Xantomas (#3415) üzenetére


Xantomas
őstag

Megoldódott. Az alaplapi csatlakozót újraforrasztva már nem csinálja a hibát. Ettől függetlenül az adataim elvesztek, lévén, hogy ökörségeket írkált a felületre is.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#3425) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Win XP 32bit. HDS 3.30 és HDS 3.40 is produkálja a jelenséget.
Athlon II X2 240 alapórajelen + 3 GB DDR2 (melyből 512MB IGP-hez rendelve)

Ha csatlakoztatom a számítógéphez az MSi StarReader USB 2.0-ás kártyaolvasót (egyetlen nyílásban sincs kártya) a HDS processzorhasználata megugrik 50%-ra és 10..15 perc elteltével csökken csak vissza pár százalékos felhasználásra. Ezen idő alatt a gép reakcióideje jelentősen megnő: ablakváltásokra, böngésző oldal betöltéseire, stb.. hosszú másodperceket kell várni.

Megpróbáltam az előbb teszt riportot küldeni, de már a teszt riport ablak behozatala is kb. 20..30 másodpercet vett igénybe. Elkezdtem gépelni a megjegyzések mezőbe, de a második sornál megint megugrott a processzorhasználat és több perc múlva sem csökkent, így lehúztam a kártyaolvasót (aminek következtében ismét használható a gép) és itt írom meg a problémát.

Természetesen ezt követően ismét megpróbálok majd teszt riportot küldeni, de oda már nem írok csak 1 sort

Szerk.
Természetesen a kártyaolvasó HDS futása nélkül azonnal használható, üzemkész.
Pendrive-okat is pár perc elteltével lehet használni ezen a gépen, ha fut a HDS

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#3426) liksoft válasza AtHoS (#3425) üzenetére


liksoft
nagyúr

USB driver körül lesz a gond. A HDS setup részében ki kell tiltani az USB egységeket. Vagy korrekt drivert keresni, ami a hivatalos eszközinformáció bekérését nem szüttyögi el ennyire.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3427) AtHoS válasza liksoft (#3426) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na ennek utánanézek. Köszi az infót :R

read-only mode on the forum

(#3428) StSanya válasza AtHoS (#3427) üzenetére


StSanya
őstag

+ A "HDS 3.30 és HDS 3.40" sem éppen friss verzió... Próbáld meg a 4.40-et: [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#3429) AtHoS válasza StSanya (#3428) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A verziót elírtam erősen :B 4.30 és 4.40 akart volna lenni :B

Frissítettem az AMD SB drivert 13.4-re, nincs potitiv változás.
Kikapcsoltam HDS-ben a USB és SCSI eszközök detektálását, de ez sem hozta meg a várt eredményt.
Ugyanúgy detektálja az eszközhöz rendelt betűjeles meghajtókat csak azt írja mellé, pl. hogy Hard Disk 1 :F

read-only mode on the forum

(#3430) mobilizmo válasza hdsentinel (#3419) üzenetére


mobilizmo
addikt

Próbáltam, de nem megy.
Mondjuk az én linux tudásom konvergál a 0-hoz.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3431) hdsentinel válasza AtHoS (#3429) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, az adott beállítás pontosan ezt csinálja: nem nyúl hozzá, azaz nem próbál meg hardver-információkat lekérni (mivel ha esetleg lassulna vagy probléma merülne fel, akkor az emiatt történne).
Ettől természetesen a meghajtó betűjel ugyanúgy látható, de az nem okoz gondot (ha gondot okozna, akkor az is gondot okozna, hogy pl. az Intézőben is látod a kártyaolvasót).

A riport alapján, ami jött, semmi gondot nem látok - ezért furcsa a helyzet.
Mi van akkor, ha a kártyaolvasó csatlakoztatása után indítod a programot, azaz nem a program futása közben csatlakoztatod?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3432) betyarr válasza hdsentinel (#3423) üzenetére


betyarr
veterán

ha küldök egy riportot,akkor abból kiindulva lehet,hogy tudsz nekem bővebbet is mondani?

(#3433) hdsentinel válasza betyarr (#3432) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, a Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opcióval küldött riport alapján többet lehet mondani, ellenőrizhető a driver verzió és összevethető az állapot a többi hasonló típussal.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3434) betyarr válasza hdsentinel (#3433) üzenetére


betyarr
veterán

rendben,ahogy haza érek elküldöm.fogsz tudni azonosítani?vagy ezt hogyan tudjuk megoldani?

(#3435) liksoft válasza betyarr (#3434) üzenetére


liksoft
nagyúr

Beírod az üzenet ablakba: "betyarr" ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3436) betyarr válasza liksoft (#3435) üzenetére


betyarr
veterán

anyám borogass.... :U :R

(#3437) betyarr válasza hdsentinel (#3433) üzenetére


betyarr
veterán

elküldtem a riportot! köszi előre is a választ! :R

(#3438) AtHoS válasza hdsentinel (#3431) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Mi van akkor, ha a kártyaolvasó csatlakoztatása után indítod a programot, azaz nem a program futása közben csatlakoztatod?"

Ezt majd megnézem.
Viszont azt már megtapasztaltam, hogy a futása közbeni csatlakoztatás esetén a HDS (munka közben egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy eltűnt az ikonja az óra mellől) magától bezáródik, tehát eszközkezelőben sem lehet látni a folyamatot. Berakok egy memkártyát az olvasóba és elkezdem lemásolni az elkészült fényképeket róla.

read-only mode on the forum

(#3439) hdsentinel válasza betyarr (#3437) üzenetére


hdsentinel
őstag

Megjött, megnéztem!

Annyit látok, hogy a merevlemez-vezérlő (AMD chipset) illesztőprogramja nincs telepítve, ahogy az Információk oldalon látható:

Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : Szabványos SATA AHCI-vezérlő (AHCI) [VEN: 1002, DEV: 4391]

Ezzel általában nincs gond, az esetek többségében ráadásul jobban is működik, mint az AMD saját chipset illesztőprogramja (!)

Azonban esetleg érdemes lehet megpróbálni a Driver Zóna oldalról telepíteni a chipset driver-t ( http://www.hdsentinel.com/driver/amd_raid_3.2.1540.92.zip ), amivel esetleg nincs ilyen gond.

A kábeleket azért érdemes megnézni, esetleg cserélni.

Fontos, hogy a jelzett hibák maguktól nem tűnnek el, mivel a HDDk/SSDk "nem érzik", hogy valami történt, de a programban ilyenkor nullázható a hiba-számláló, hogy csak az esetleges későbbi problémák kerüljenek kijelzésre. Részletesen (angolul): Hard disk case: communication errors

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3440) hdsentinel válasza AtHoS (#3438) üzenetére


hdsentinel
őstag

Külső eszköz (USB pendrive, olvasó, HDD) csatlakoztatásakor a program ikonok eltűnnek, majd visszatérnek, azért, hogy az ikonok egyszerre legyenek kezelve, ne pedig össze-vissza a tálcán.
Ettől a program nem kellene, hogy bezáródjon, a FELADATkezelőben elvileg látható, hogy fut természetesen.

Érdemes megnézni, amit írtam, esetleg ha tudsz, küldj Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opcióval riportot úgy is, hogy előzőleg a Beállítások -> Lemez figyelés oldalon az USB/SCSI meghajtók elérése tiltva van. Ahogy írtad, akkor is problémát láttál, ami elég érdekes, ez a riport is segíthet a helyzetet megvizsgálni.

Esetleg próbaképpen érdemes lehet a programot teljesen bezárni (Fájl menüből), letölteni és egy üres mappába kibontani s hordozható verziót és megnézni, hogy van-e különbség.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3441) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy új 2,5 vinyot,beleraktam egy usb 3.0-ás házba.Particionáltam,és formáztam. tökéletesen működik,de a HD Sentinel csak kérdőjeleket mutat.
Köszönöm a segítséget előre is.

Ja annyi még ,hogy a gép amivel mérném,abban egy SSD van,azt mutatja is frankón,de a HDD-t nem.

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#3442) hdsentinel válasza Biluxzsolt (#3441) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez független a merevlemeztől és valószínűleg a programtól is.

Valószínűleg a hiányzó állapot oka, hogy ebben a külső merevlemez házban olyan chip található, ami
nem teszi lehetővé a részletes adatok felismerését, mivel fizikailag hiányzik belőle az ehhez szükséges funkció.

Ez régebbi USB2.0 és korai USB 3.0-as házak / dobozok esetén fordulhat elő. Némely USB-s háznál van lehetőség firmware frissítésre, ami segíthet.

A kérdéses merevlemezt kiválasztva az Információk oldalon ellenőrizhető a VID / PID kód, ami megadja, hogy az USB chip milyen típusú, gyártójú.
Ezt érdemes összevetni a http://www.hdsentinel.hu/compatibility_usbharddisks.php oldalon található listával, itt bővebb információ található az USB-s eszközök támogatásáról.

Esetleg Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opcióval érdemes lehet riportot küldeni, így ellenőrizhető a helyzet és tudok segíteni a megfelelő firmware használatában (ha van ilyen az adott külső házhoz).

Viszont a programban található Lemez menü Felület Teszt funkciója ilyen esetben is képes a merevlemezt átvizsgálni és az esetleges problémákat feltárni, javítani.

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3443) betyarr válasza hdsentinel (#3439) üzenetére


betyarr
veterán

nagyon köszönöm!

még mielőtt feldobnám a drivert,szeretném megkérdezni,hogy biztosan a RAID-et kell feltenni?

(#3444) hdsentinel válasza betyarr (#3443) üzenetére


hdsentinel
őstag

A "RAID" annyit tesz, hogy RAID tömb esetén IS ez működik, de különálló HDD(k) esetén is használható természetesen.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3445) betyarr válasza hdsentinel (#3444) üzenetére


betyarr
veterán

értem!köszi mégegyszer! :R

(#3446) betyarr válasza hdsentinel (#3444) üzenetére


betyarr
veterán

affene!azt írja hogy nem kompatibilis win 8-al.és a giga oldalán sincs w8-hoz chipset driver.próbáljam meg feltenni a driverzone-ról ezt: http://www.hdsentinel.com/driver/amd_11-2_win7_32-64_raid.zip ?

(#3447) StSanya válasza betyarr (#3446) üzenetére


StSanya
őstag

Szerintem innen telepítsd az AMD Chipset Drivers-t, ez tartalmazza az AMD AHCI Driver-t:

[link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#3448) betyarr válasza StSanya (#3447) üzenetére


betyarr
veterán

hehe,jók ezek az amd driverek...feltoltam és reboot után bsod-ot dobott a gép.aztán meg rendszervisszaállítás.lassan megkéne írni rendesen egy drivert.a vga drriverrel is szenvedtem eleget.

(#3449) Biluxzsolt válasza hdsentinel (#3442) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Megtaláltam a listában a gyártó információ alapján:

"VID: 1F75, PID: 0888 ASMedia ASM1042 Nem lehetséges"

Akkor itt nincs semmi remény? :(

Küldtem tesztet is.

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#3450) StSanya válasza betyarr (#3448) üzenetére


StSanya
őstag

Milyen alaplap ez?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.