Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Egy kis segítség kérésem lenne:
Adott egy Samu Story station 2 TB egység, ami az elmúlt 1 hónapban elkezdte termelni a gyenge és hibás szektorokat. Ami érdekes, hogy összesen ment 33 nap 13 órát, de egy hónapja egy gyenge szektor volt, most meg már van 116.
Adatmentésre használom az egységet, persze vannak olyan adatok rajta ami csak azon van, de nem kritikus, azaz ha eltűnik, akkor sem gáz.
Most fut egy felület teszt, ami alapján egyre több hibás szektort talál (tegnap este még 19 volt, most 22%-nál tart a teszt, és már van 116).
A teszt alapján ki is jelöli ami hibás benne, és oda már nem fog írni, vagy ez csak info részemre, hogy mi a jelenlegi helyzet, és ha romlik, akkor készüljek, hogy vége lesz a vinyónak.
Kezdjem lementeni ami értékes róla?

Ami érdekes, hogy pl van egy 750 GB-os kb 6 éves Samu vinyóm, ami már több mint 4 éve 10%-os, és figyelmeztet, hogy nemsoká vége lesz, és tönkre fog menni, és azóta csak ilyen transzportálásra használom, de semmit sem romlott, minden adat ami rákerül elérhető róla. Ez a story station meg gyakorlatilag a megvétele óta (2 év) itt figyel az asztalon, és szinte mozgatás nélkül volt használva, ez meg most elkezdett vacakolni.

Előre is kösz ha valaki segít.

;) - The Power of the Light Side

(#3552) lajxko válasza liksoft (#3550) üzenetére


lajxko
tag

Ez megtörtént, de valami okosság, hogy a hibák kiküszöbölve legyenek? Amúgy semmi panasz nem volt a HDD-re eddig, csak a kondíció miatt csinálom. Most épp HD Sentinel Felületteszt-Újra inicializálás fut destruktívban. Remélem ez segít rajta. Vagy mást kellene csinálni?

(#3553) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Van egy kis vinyóm, routerhez használnám adattárolásra. Gondoltam leellenőrzöm először, mielőtt a célra használom.
Eredmény: gép POSTnál elakad, csak akkor indul, ha kikapcsolom a SMART-ot a BIOSban.
HDSentinel ezt írja rá: Attribútum: 1 Raw Read Error Rate
Éjszaka nyomtam rá egy Lemez felületének újrainicializálása típusú Felület tesztet, az 100%-os lett, nem talált hibát.
Mit tudok vele tenni, hogy működjön normálisan?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#3554) hdsentinel válasza gellei (#3548) üzenetére


hdsentinel
őstag

Persze először mentés, majd:

Hibás szektorok találhatóak a lemezen. Lehetséges-e garanciális csere?
Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Ha hibákat jeleznek a tesztek ill. a kondíció 0%-ra esik le, akkor garanciális cserét kell kérni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3555) hdsentinel válasza lajxko (#3549) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ebből látszik, hogy rossz programot használsz.
A 187 gyenge szektort ugyanis meg kellett volna, hogy javítsa, mivel azok elvileg gond nélkül javíthatóak.

Hard Disk Sentinel regisztrált változatában érdemes a Lemez menü -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicailizálása tesztet indítani, ami elvileg tényleg javítja az állapotot, stabilizálja az esetleges gyenge szektorokat és a merevlemez használhatóságát javítja.

Érdemes a teszt leírását (esetleg a súgót) megnézni, ami leírja, hogy a fenti módszer a regenerálás, más program (még ha a neve erre utal is) kérdés, hogy miért nem teszi meg.

Bővebben (angol nyelven): Hard disk case: weak sectors

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3556) hdsentinel válasza Anonymus23 (#3551) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ld. előző hozzászóláson a linken található oldalt, ami a gyenge szektorokról szól.
.
A gyenge szektorok (amik aztán később hibássá válhatnak és gondokat okozhatnak) az esetek nagy többségében nem a merevlemezzel kapcsolatos problémára utalnak, sokszor tápellátás, csatlakoztatás, kábelek, hőmérséklet, stb... azaz környezeti hibák okoznak ilyesmit.
Ha így használod a HDD-t és nem deríted fel ezeket, akkor bármikor újabb és újabb hibák kerülnek feljegyzésre.

Általánosságban nagyobb kapacitású, újabb, gyorsabb drive-ok még érzékenyebbek erre, könnyen lehet, hogy régebbi típus ugyanott, ugyanolyan környezetben hiba nélkül működik / működött.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3557) hdsentinel válasza LógaGéza (#3553) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha már a BIOS is hibát jelez, akkor a hiba-határt átlépte a merevlemez, gondolom a Hard Disk Sentinel is 0% kondíciót mutat.
Mivel ilyenkor hibásnak minősül a merevlemez és a gyártó is cserélné (ha garancia lenne rá?) nem javasolt a további használata.

Még ha most a felület teszt jónak is tűnik, bármikor sérülhetnek a tárolt adatok, lehetséges, hogy pl. a felírt adatokat egy idő múlva már nem tudná hiba nélkül visszaolvasni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3558) LógaGéza válasza hdsentinel (#3557) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Igen, a HDS is 0%-ot jelent, és nem hiszem, hogy garancia lenne rá. Adattárolásra lenne használva (filmek, zenék, semmi fontos és pótolhatatlan), gondolom erre a célra még akkor használható a lemez?

Szerk.: Ez a 1 Raw Read Error Rate nem származhat másból, csak a lemez hibájából? Egy netbookban volt a lemez, ami kapott hideget-meleget, végül alaplaphibás lett.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#3559) Anonymus23 válasza hdsentinel (#3556) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szia,
Köszönöm az infót.
Igazából sejtem, hogy mi lehet a gond, mivel egyetlen dolog változott hosszú évek óta, az pedig egy USB 3.0 driver. A drivert cseréltem Szeptember elején, és akkor vettem észre, hogy állandóan lekapcsol az külső merevlemez, amit eddig nem tett meg, csak akkor, ha az energiagazdálkodásban beállított értéket elérte, most viszont 1-2 perc tétlenség után lekapcsol.

Vissza fogom tenni a régi drivert, és meglátjuk hogyan fog muzsikálni.
Az elektromos rendszer (a házban) fel lett újítva pár hónapja, és mivel a transzformátor állomás gyakorlatilag a ház előtt van, szinte folyamatosan megvan a 240 V, nézte is a szerelő, hogy mennyire stabilan jön itt.

Amivel viszont gondom van:
Van egy mappa, ami megsérülhetett, mivel nem tudok belépni, se másolni nem tudom, se törölni, se semmit sem kezdeni vele. A tartalma bár sok, de nem pótolhatatlan, szóval akár törölném is, de nem lehet.
Régebben az ilyeneket a chkdsk-el oldottuk meg (visszasírja az ember a 20 MB-os vinyókat :DDD ).
Simán parancssorból működik ez? w7x64.

;) - The Power of the Light Side

(#3560) flash-


flash-
veterán

sziasztok

fent van már a gépen a hdsentinel egy ideje és ezt látom:

"A lemez felületén található 52 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve."
én nem futtattam le sem öntesztet,sem felület tesztet.

kérdés:mikor kerülhetett áthelyezésre?és hogy?magától?melyik program által?

utána ilyet is látok:

A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

kérdés:miért nem került áthelyezésre ez az egy gyenge szektor is?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3561) liksoft válasza flash- (#3560) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3562) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Egy másik fórumban nem érkezett válasz. Esetleg itt.
[link]

UI: Közben elhalálozott a lemez, mint az várható volt.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3563) lajxko válasza hdsentinel (#3555) üzenetére


lajxko
tag

Hali!

Lefuttattam a HDS újrainicializálását destruktív módban. Eltüntette az összes gyenge szektort. Így a kondíció 99%-os lett ( 1 bad sector maradt).
Ma viszont újra lett két gyenge szektor (kondíció 98%). Jól sejtem hogy ez a szám növekedni fog? És ha igen, mit tehetek ellene?

(#3564) lajxko válasza lajxko (#3563) üzenetére


lajxko
tag

Mostmár 4 gyenge szektor.. mi a fene..

(#3565) anderson14 válasza hdsentinel (#3547) üzenetére


anderson14
csendes tag

Köszönöm, ez egyenlőre úgy tűnik orvosolta a problémát, azóta is rendesen mér. :)

(#3566) lajxko válasza lajxko (#3564) üzenetére


lajxko
tag

4 gyenge + 4 bad sector.. mi a fene folyik itt. Nem is használom, csak csatlakoztatva van a géphez :(
Kikapcsoltam, míg nem kapok valami tanácsot, nehogy tovább romoljon a helyzet.

(#3567) kjani18 válasza lajxko (#3566) üzenetére


kjani18
őstag

Asszem döglött vinyó, mentsd le az adataidat, mielőtt végleg beadja a kulcsot...
Lehetséges, pld. hogy a slider kapott egy pofont, és karcolja a lemezt.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#3568) liksoft válasza lajxko (#3566) üzenetére


liksoft
nagyúr

Feltételezhetően tápellátási vagy érintkezési gond. Ha a drive több mint egy éves, akkor lehet öregedés is, de inkább az előzőekre szavazok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3569) gban


gban
Közösségépítő

Olyan ügyben kérnék segítséget, hogy usb-n a gépre kötött hdd állapotát hogy tudom megnézni a sentinellel?
Van egy külső, jó régi ide to usb, külső tápos dobozom, mehet bele minden, direkt optika méretű a ház, emlékeim szerint azon sem látta a hdd-t a sentinel, meg van egy usb ide noti hdd házam, sima mini usb csatival, az abban levőt sem látta ha jól tudom.
XP-t használok, gép természetesen hibátlanul kezeli a meghajtókat.
Mi lehet az oka? Merre nézzek körül?
Régi a verzióm?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#3570) hdsentinel válasza Mezga Aladár (#3562) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem jól értelmezed a jelzett számokat.
Az "Adat" mező (a hibák valós száma) emelkedésével az "Érték" mező folyamatosan csökken és akkor jelez gondot, ha a "Küszöb" alá esik. Ilyenkor még van tartalék terület (tehát még romolhat - és általában romlik is) de jelzés, hogy mentés és csere szükséges.

Részletesen a S.M.A.R.T. működéséről: http://www.hdsentinel.hu/smart

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3571) hdsentinel válasza lajxko (#3566) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ahogy már többször elhangzott itt a fórumon: Bármilyen furcsán hanzik is, ezek a gyenge szektorok önmagukban sok esetben nem utalnak merevlemez-problémára, nagyon sokszor működés (általában írás) közbeni tápellátás vagy adatkommunikációs hiba okozza, ilyenkor a merevlemez nem képes a szektort megfelelően felírni.
Nem ritkán szabálytalan leállítás (pl. reset, áramszünet, stb.) okoz ilyesmit.

Fordult elő esetleg ilyen esemény, melyhez a gyenge szektor(ok) megjelenése köthető lenne?

Érdemes lenne:

- Lemez -> Felület teszt -> Olvasás teszt indítása és az eredmény (felületi térkép) elmentése. Ez felszínre hozza ha esetleg van további lappangó probléma, pl. olyan gyenge szektor a felületen, ami ritkábban használt területen található és így még nem került felderítésre

- Ha van gyenge szektor, akkor teljes mentés után Lemez -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása ami a lehető legalaposabban javítja a problémát, rákényszerítve a HDD-t a gyenge
szektorok felülvizsgálatára, javítására (ill. ha gond adódna, a szektorok a további használatból kizárására)

És ha ezek után ismét jelentkezne gyenge szektor, akkor

1) ellenőrizni mást (kábelek, tápellátás, csatlakozások, stb...) ami a háttérben lehet
2) ismét indítani Lemez -> Felület teszt -> Olvasás teszt funckiót és az eredményt
összevetni a korábbi helyzettel. Így minden kétséget kizáróan kideríthető, hogy
a probléma egy adott helyre koncentrálódik (akkor a HDD-vel kapcsolatos probléma
a valószínűbb) vagy teljesen máshová, véletlenszerű helyre (akkor valószínűbb a
környezeti probléma, azaz valami kiváltja a merevlemeznél a problémát).

Tovább információ:

http://www.hdsentinel.com/hard_disk_case_weak_sectors.php

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3572) hdsentinel válasza gban (#3569) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha az állapot nem jelenik meg, azt minden esetben a külső USB házban (átalakítóban) található USB chip okozza. Régebbi (főleg számos IDE - USB) átalakítók még nem rendelkeztek az ehhez szükséges funkciókkal, azaz ilyenkor nem lehetséges az állapot meghatározása.

Nézd meg az Információk oldalon található VID/PID értékeket és vesd össze az
USB Merevlemezek oldalon található listával, ami mutatja, hogy mely chip-ek ismertek, melyekkel (elvileg) nincs gond, ill. melyek ismertek, hogy velük nem lehetséges az állapot kiolvasása.

Ha a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használod (hivatalos, regisztrált vagy nem regisztrált próba-változatban) akkor ezt meg tudom vizsgálni és ellenőrizni, hogy mi a helyzet, van-e lehetőség további állapot megjelenítésére.

A programban található Lemez menü Felület Teszt funkciója ilyen esetben is képes a merevlemezt átvizsgálni és az esetleges problémákat feltárni, javítani.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3573) LógaGéza válasza hdsentinel (#3572) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Ha feljött már ez témába, én is megkérdezném, hogy AMD alapú RAID kötetek támogatása tervben van? ASUS M5A97 R2.0 alaplapom van, rajta egy RAID0, és sajnos nem jeleníti meg az értékeket. Teszt riportot már küldtem be.
Ezúton meg is köszönném a munkádat, nagyon hasznos programot hoztál létre, nálam a merevlemezek állapotának vizsgálata egyet jelent a HDSentinellel, más programra rá se bízom ezt a munkát - de szerintem nem csak én vagyok így vele :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#3574) gban válasza hdsentinel (#3572) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm, de az a gond hogy az USB meghajtó egyáltalán nem látszik a sentinelben, egyik esetben sem (noti hdd tok illetve asztali óriás ide tok, rack nélkül direktbe rákötött hdd-vel).
Erre keresném a megoldást, illetve lehetséges okokat. :R

Postázást nem vállalok.

(#3575) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy SAMU 750-es vincsim, ami pár nappal ezelőtt még tökéletesen működött 100/100-as volt, de ma bekapcsolás után ez a kép fogadott.:

Mi lehet ennek az oka?
Át rakatam másik SATA portra másik kábellel is, de ugyan az a hiba.
Egyik érdekesség, hogy a Get Data Back minden adatot sikeresen lementett róla a másik pedig, hogy a Sentinel szekvenciális teszt tökéletesen végig futott rajta. :F
A harmadik pedig, hogy indításnál a bios, majd a windows is visít a hibás HDD miatt, de amúgy meg tudok rá írni/olvasni.

Ez milyen jellegű hiba? Elektrtonikai vagy mechanikai?
Valahogy javítható vagy mehet a kukába?

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#3576) ledgeri válasza laca500 (#3575) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mindenképpen küld riportot róla... (az én szintemmel ennyit tudok segíteni...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3577) Mezga Aladár válasza laca500 (#3575) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valami olyan dereng. hogy a belső cash hibásodott meg.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3578) laca500 válasza ledgeri (#3576) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi.
Küldöm a riportot.
Remélem jót küldök majd. :R

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#3579) laca500 válasza Mezga Aladár (#3577) üzenetére


laca500
aktív tag

Értem.
És ez javítható? Vagy nem igazán éri meg a javíttatás?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#3580) Mezga Aladár válasza laca500 (#3579) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én nem vagyok szakértő, de szerintem nem. Azért várd meg a téma szakértőit.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3581) lajxko válasza hdsentinel (#3571) üzenetére


lajxko
tag

Üzembe helyeztem a HDD-t, hogy a kért olvasás tesztet lefuttassam. Míg lefuttattam az olvasás tesztet a kondíció 94%-ról 70%-ra esett le.
4 hibás sector 4 gyenge szektor volt a teszt elején, most hogy a teszt lefutott 4 hibás és 45 gyenge szektor van. Ezt a teszt idézte elő?

Áramingadozás, áramszünet nem volt. Az adat és tápkábelnek külsőleg nem látom semmi bajukat. A lemez felületének újrainicializálása már egyszer lefutott, az hozta fel 1 bad sectorról és közel 200 gyenge szektorról 0 gyenge szektorra , de azóta mint látszik romlik újra vissza a helyzet bad-ből is már 4 van gyengéből meg 45. Futtassam le többször?

Itt a kép a felületről, ez árulkodik valamiről?
További ötlet, tanács, bármi?

[ Szerkesztve ]

(#3582) kjani18 válasza lajxko (#3581) üzenetére


kjani18
őstag

Én tartom az itt leírtakat.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#3583) Anonymus23 válasza lajxko (#3581) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hasonló cipőben vagyok én is.
Nekem egy Samsung StorySation 3.0 (2TB van) ami elkezdte a hülyeséget, majd letakarítottam róla a dolgokat, kapott egy felület tesztet, elvileg kijavított mindent.
Visszamásoltam az adatokat, minden OK volt.
Már majdnem ott voltam, hogy letörlöm a mentéseket, amikor egyszer csak megjelent egy gyenge szetor, na mondom várjunk, majd egy óra múlva elérhetetlen lett a vinyó, olyannyira, hogy formázni kellett.
Megint írtam rá próbaképp, de nem merem használni normál adatmentésre, mert bizonytalan lett az egész.
Megy vissza garanciába.

;) - The Power of the Light Side

(#3584) hdsentinel válasza gban (#3574) üzenetére


hdsentinel
őstag

Windows látja a kérdéses merevlemezt, tudsz rá írni / olvasni?

Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció segíthet, kiderülhet, hogy mi a helyzet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3585) hdsentinel válasza laca500 (#3575) üzenetére


hdsentinel
őstag

Elektronikai jellegű hibáról van szó: valóban, ahogy a kolléga írta, a belső gyorsítótár (cache) hibázik.

Ezért a felület gond nélkül olvashatónak TŰNIK, mivel az adatokat a drive megfelelő sebességgel eléri, de nem garantált, hogy a fájlok hiba nélkül olvashatóak. Lehet, hogy csak néhány bit sérül, adott esetben (pl. média fájlok tárolása esetén ill. viszonylag nagy mennyiségű adatok másolása/mozgatásakor, amikor a cache nem sokat számít) akár jónak is tűnik, de fontos adatok tárolása nem javasolt.

Valóban, a rendszer indításakor is jelez ilyen esetben, sőt, új Windows telepítése például már nem lenne lehetséges ilyen HDD-re. Érdemes garanciális cserét kérni (ha van még garancia).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3586) hdsentinel válasza laca500 (#3575) üzenetére


hdsentinel
őstag

Megkérdezhetem, hogy miért használsz a programból illegális, feltört verziót?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3587) hdsentinel válasza lajxko (#3581) üzenetére


hdsentinel
őstag

A teszt csak felszínre hozta a hibákat, amik amúgy is előjöttek volna idővel, a kérdéses szektor(ok) írása/olvasása során.
Valami még mindig nem az igazi. Érdemes lenne most a Lemez -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása tesztet használni, hogy megint stabilizálódjon az állapot.
Ha pedig ismét előjön hiba és a Lemez -> Felület teszt -> Olvasás tesztet lefuttatod és összeveted a mostani felületi térképpel, akkor ki fog jönni, hogy

- ugyanott vannak-e a hibás / gyenge szektorok, mint most (akkor HDD jellegű probléma, ami a megfelelő területeket érinti)
- teljesen máshol vannak-e hibák, amik valószínűsítik a környezeti hibákat (csatlakozók, tápfeszültség, túlmelegedés, overclock, stb...)

Esetleg érdemes lenne 1-2 teszt erejéig másik számítógéphez csatlakoztatni, megnézni, hogy ott mi a helyzet, fordul-e eső hasonló probléma.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3588) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

van lehetőség valahogy visszanyerni a reg kulcsot?
anno facebook-os/bitsdujour.com-os promóban lett egy standard licence-m, de valahova elkevertem az e-mail-t a fene tudja hogyan

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3589) hdsentinel válasza Debilon (#3588) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Persze: küldj egy e-mail-t az info@hdsentinel.com címre a lehetséges adatokkal, amik segíthetnek beazonosítani a kulcsot (pl. valódi név, e-mail cím, amire küldve lett a kulcs annak idején, regisztrációkor/aktiváláskor használt felhasználónév).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3590) Debilon válasza hdsentinel (#3589) üzenetére


Debilon
addikt

köszi, el is küldtem az e-mail-t

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3591) hdsentinel válasza Debilon (#3590) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ment is vissza válasz az elveszett és megtalált regisztrációs kóddal :K

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3592) Debilon válasza hdsentinel (#3591) üzenetére


Debilon
addikt

köszi a gyors választ! :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3593) kjani18


kjani18
őstag

Szia

A lemezek leállásának akadályozásához tett csillag szépen lecsökkentette a kattogást, de csak akkor működik, ha a sentinel program megy.
Más vinyón ez a jelenség nincs alapból sem, látszik is az Összes indulás/leállás számából, ennél a vinyónál amikor használtan vettem, 11ezer felett volt, ami igen nagy szám a HDD korához képest.
Más módszert tudsz -e a ki/be kapcsolgatás jelentős csökkentésére, mert a sentinelt csak évente egy-két alkalommal szoktam használni Hdd csere ill. adásvételkor, és szeretném most is törölni a rendszerből, viszont akkor azonnal kezdődik a ketyegés...

Köszi a választ
Jani

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#3594) liksoft válasza kjani18 (#3593) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Miért nem megy folyamatosan? Mondj egy indokot! Hiszen így vakon repülsz! :Y

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3595) hdsentinel válasza kjani18 (#3593) üzenetére


hdsentinel
őstag

A Hard Disk Sentinel-be pont azért került bele, mert ez a legjobb módszer :B
Ezért (is) érdemes használni folyamatosan.
Vírusirtót, tűzfalat sem telepít és távolít el az ember naponta, ezeknek a programoknak pont az a lényege, hogy a háttérben dolgozzanak, tegyék a dolgukat, figyeljenek, védjenek, riasszanak - és esetleg további funkciókat végezzenek, amik nem csak kényelmesebbé teszik az életünket, hanem az eszközök élettartamát is meghosszabbítják.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3596) Impressa válasza kjani18 (#3593) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem még mimcs egy éves a WD320-as vinyóm a netbookban, de már több mint 38 ezerki/be kapcsoláson van túl, úgy, hogy heti 2-sz-er ha be van kapcsolva. Természetesen a win 7 a ludas ebben, de még egyelőre nem húhatom újra a vasat. Szerintem küldeni fogok egy teszriportot Sentinelnek érdekességképpen. :D
Egyébként, ha a programot leállítod, akkor a HDD saját energiagazdálkodása "élvez priorítást", ezért a keytegés. A win sokszor elfelejt "ránézni" a HDD-re.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3597) kjani18 válasza Impressa (#3596) üzenetére


kjani18
őstag

liksoft,Impressa

Oké, akkor a másik vinyóm miért nem csinálja? Ugyan az a gép, oprendszer, típus, más méret.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#3598) kjani18 válasza kjani18 (#3597) üzenetére


kjani18
őstag

Ja és ami progiból lehetséges, portable változatot használok, alig néhány telepített progim van.
Másik: 7 évet dolgoztam HDD gyártásban (IBM San Jose, Mainz, Székesfehérvár, Mechatronika Veszprém) A mechanikájukat egész jól ismerem, sajnos az elektronikájukhoz totál nem értek.
De a folyamatos csapkodás biztosan árt hosszabb távon.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#3599) liksoft válasza kjani18 (#3597) üzenetére


liksoft
nagyúr

A gyártó a drive gyártásakor megállapít egy optimális működési metódust. Azt építi bele.

Igaz, az autógyártók 30 ezerre teszik mára az olajcserét, melyről kezd kiderülni, pont eléri, hogy olajsárral, kopással a garanciális futást még épp kibírják a motorok. Aki sűrűbben cseréli és esetleg adalékolja (ajánlom a molibdén-diszulfidot), annak meg semmi baja a motorral. Miért van ez? (Ja, a Molard paszta gyártását beszüntették. Ez tartalmazott molibdén-diszulfidot mellyel régen a 120-as Skoda vízhőfoka 5-10 fokkal volt kisebb, és 0,5-1 l fogyasztáscsökkenés volt 100-on. De ugye nem véletlen. A beszüntetése, motorba adalékként a gyártói tiltása, és az én használatom se. ;] )

A folyamatos HDSentinel használat a HDD molibdén-diszulfidja! :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3600) Anonymus23 válasza Impressa (#3596) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem a fejparkolgatás számát látod te ott véletlenül?
Az egy tipikus WD hiba, itt egy kis leírás róla, és hogy hogyan lehet javítani:

[link]

;) - The Power of the Light Side

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.