Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) betyarr válasza StSanya (#3450) üzenetére


betyarr
veterán

gigabyte ga-ma78g-ds3h rev 2.

(#3452) StSanya válasza betyarr (#3451) üzenetére


StSanya
őstag

Win8-ra nincs hivatalos támogatása, így sajna bármi megtörténhet, ha az van telepítve... :(

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#3453) hdsentinel válasza betyarr (#3451) üzenetére


hdsentinel
őstag

Konkrétan ezzel nem próbáltuk eddig, de más lapokkal, AMD chipsettel működött a Driver Zónában javasolt driver az AMD chipsettel, ezért javasoltam.... Sajnos az AMD teljes chipset csomag sok esetben nem végzi el a frissítést vagy még több gondot okoz, ezért javasoltam inkább csak a SATA vezérlő driver cseréjét

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3454) hdsentinel válasza Biluxzsolt (#3449) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sajnos nincs semény :(

Sajnos ebben a külső merevlemez házban olyan chip található, ami nem teszi lehetővé a részletes adatok felismerését, mivel fizikailag hiányzik belőle az ehhez szükséges funkció.

A gyártó (ASMedia) nem építette be a szükséges funkciót ebbe a chip-be, csak az újabb ASM 1051-be, hiába "bombáztuk" őket még az első USB 3.0 chip-ek megjelenése előtt, hogy mindenképpen tegyék ezt meg.

Így nem várható, hogy a Hard Disk Sentinel vagy más program a jelenleginél több információt mutasson.

A programban található Lemez menü Felület Teszt funkciója ilyen esetben is képes a merevlemezt átvizsgálni és az esetleges problémákat feltárni, javítani. Esetleg érdemes lehet megpróbálni egy másik USB-s adapterben, ha lehet, esetleg cserét kérni az eladótól egy újabb típusra (ha megoldható).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3455) betyarr válasza hdsentinel (#3453) üzenetére


betyarr
veterán

akkor itt beállt a dolog?

(#3456) hdsentinel válasza betyarr (#3455) üzenetére


hdsentinel
őstag

Amíg nincs hivatalos Win8 driver, addig akkor maradni kellene a Szabványos AHCI .... drivernél, sajnos ennél nem tudok jobbat mondani.
Remélhetőleg (esetleg a kábelek ellenőrzése után) nem emelkedik tovább a hiba-számláló.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3457) betyarr válasza hdsentinel (#3456) üzenetére


betyarr
veterán

már cseréltem satakábelt meg átkötöttem a táp másik ágára is az ssd-t.kétlem hogy a táp okozza,mert gondolom,akkor egyébként is kijönne a hiba.persze szvsz.

(#3458) Biluxzsolt válasza hdsentinel (#3454) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Köszönöm.
Vásárlásnál pedig épp a kinézet,tartósság,megbízhatóságot az ár elé helyeztem.Egyszerre rendeltem egy műanyag 1400ft-os házat,meg ezt[link]
Az olcsóval nincs gond,a másik is működik csak hát... :(((

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#3459) AtHoS válasza hdsentinel (#3440) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Küldtem riportot a USB/SCSI detektálás letiltásával, úgy is, hogy a memkártya olvasó csatlakoztatásánál a HDS nem futott, tehát utólag lett indítva.

Hordozható verzióval is USB/SCSI detektálás tiltásával és anélkül (közben újraindítottam a programot a USB detektálás tiltásának bekapcsolását követően ill. itt csatlakoztatás után lett mindig indítva a HDS )

Viszont minden esetben 3-4 perc kellett a programnak, hogy használni tudjam ill. menet közben ablakváltásoknál szintén várakozni kellett, hogy használni lehessen pl. a menüsort.

A memkártya olvasó hiányában pikk-pakk működik a program, minden menü egyből elérhető

read-only mode on the forum

(#3460) hdsentinel válasza AtHoS (#3459) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszönöm, megnéztem a riportokat, küldtem választ e-mail-ben is (és most olvastam a választ is e-mail-ben ami érkezett :B )
Valóban jó lenne esetleg a kártyaolvasót megnézni másik gépekkel is.
Keresek ilyen típusú kártyaolvasót tesztelésre és vizsgálatra, de egyelőre sehol nem találok, csak MSI Starreader Mini-t, ami nem ugyanez a típus (nincs benne pl. a SIM olvasó sem).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3461) AtHoS válasza hdsentinel (#3460) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Küldtem riportot egy ugyanilyen hardver felépítésű gépről, szintén XP OS alól, ahol semmi problémát nem tapasztaltam.
Driveres és szoftveres környezet biztosan nem egyezik meg a két gép esetében.

Ezen a "problémás" gépen (amit napi szinten használok :B ) lelőttem a védelmi programot és kikapcsoltam minden fölös alkalmazást (dropbox mondjuk nem kinál egyszerű lehetőséget feladatkezelőből meg nem lőttem ki :B ), aztán megnéztem több USB portban is (elő+hátlapi), de ugyanazt tapasztaltam sajnos.

Ahogy időm engedi, majd próbálkozom még a hibakereséssel, hátha ráakadok a "nyitjára" :DDD

read-only mode on the forum

(#3462) hdsentinel válasza AtHoS (#3461) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszönöm az új riportot a másik gépről és az információkat !

Valóban érdekes, de szinte biztos, hogy a szoftveres környezet más kicsit.
Valószínű, hogy valamely driver - bár azt írtad, ez már ellenőrzésre került.

Nincs esetleg bármi olyan program telepítve, ami az eszközök (különösen az USB-s eszközök) működésébe beleszólhatna?

Esetleg egy próba erejéig érdemes lenne a Windows-t F8-al és csökkentett módban indítani és úgy megnézni, hogy a HDSentinel és a kártyaolvasó hogyan viszonyulnak egymáshoz a problémás gépen ...

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3463) AtHoS válasza hdsentinel (#3462) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szívesen :K

Csökkentett módos témát megnézem majd feltétlen. Nagyon kíváncsi vagyok milyen szoft kavarhat be.
Majd összeírom a gépen telepített szoftvereket, hátha abból könnyebb következtetni. Van pár tucat program telepítve...pff..

Én általában vonzom az ilyen anomáliákat :(((

Fő gépem is azért ilyen, mert a korábbival (P5K Premium+Q9600+4x2GB DDR2-1066, ami tökéletesen megfelelő lenne számomra most is egyébként) véletlenszerű fagyásokat sikerült összeszednem egyszerű netezgetés közben. Fullra terhelve a gépet pedig flottul működött. Fél év után berágtam és eladtam a régit és összeraktam egy új gépet. Itt egyértelműen következik a kiindulási pontból, hogy ezzel a géppel is ugyanúgy jelentkeztek a fagyások, tehát pont nem hardveres hiba volt. Egy sz.ros tűzfal-böngésző összeakadás okozta a problémát. A tűzfal tartalomszűrőjét kikapcsolva megszűnt a gond. No de mire idáig eljutottam....
Van egy olyan érzésem, hogy most is hasonlóba futottam bele :B

read-only mode on the forum

(#3464) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Üdv!

Adott egy Samsung HD103SJ merevlemez, idáig 100/100-as volt, de most mivel alaplapot cseréltem ezért újratettem windows, vele együtt a HDS-t is, és erre lettem figyelmes. Ez gondot jelenthet a későbbiekben?

Amúgy ez 3-4 hónapos vinyó, gariból jött vissza. Ez ilyen factory repaired hdd, amiről nem sok jót olvastam a fórumokon.

[ Szerkesztve ]

(#3465) Ondodo


Ondodo
csendes tag

Sziasztok!

Én is segítséget kérnék.

Adott Samsung HD502HJ merevlemez.

Teljesítmény : 100%
Kondíció: 99%

HD Sentinel értékelése:

"A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 2874 alkalommal.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat."

Rövid ön-teszt futtatása nem megy végig, helyette ez fogad: Sikertelen az olvasó egység hibája miatt
hibakód: 0x79
.

Most kezdett el "szarakodni", Firefox összeomlik, kék oldal, újraindul a gép. Winyó kuka és amíg tehetem, addig mentsek egy új winyóra fontos adatokat, vagy csak kábelt cseréljek?

Köszi előre is!

(#3466) liksoft válasza beldeczki (#3464) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia! Tápellátás??

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3467) liksoft válasza Ondodo (#3465) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia! Szintén tápellátás, érintkezők és adatkábel ellenőrzése. Az adatkábel cserélhető is, legalább egy teszt erejéig.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3468) Ondodo válasza liksoft (#3467) üzenetére


Ondodo
csendes tag

Köszi a választ, akkor jól tippeltem!

Táp az márkás, corsair, ez a konfig kb 1 éve így üzemel, eddig nem volt baj. Lehet, hogy a kábel elöregedett (?), vagy a csatlakozóba mehetett por ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#3469) Ondodo válasza Ondodo (#3468) üzenetére


Ondodo
csendes tag

Kábelt cseréltem, nem oldódott meg (sikertelen rövid ön-teszt, ugyanúgy az olvasóegység hibája miatt)...

Tápellátást hogy tudnám ellenőrizni?

(#3470) beldeczki válasza liksoft (#3466) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Üdv!

Corsair VX450, egy másik 500 gigás vinyó üzemel mellette hibátlanul.

Ondodo:

Nekem nem 502HJ, hanem 502IJ van, 1 hibás szektorral, ugyanígy adatkapcsolati hibákat is ír.

Rövid ön-teszt futtatása nem megy végig, helyette ez fogad: Sikertelen az olvasó egység hibája miatt
hibakód: 0x79.

Ez nálam is szintén ilyen, bár nekem nincs gondom vele mióta rendes táppal hajtom (egy m-tech kezdte el gyilkolni), szóval szerintem nem kábel gond lesz ott...

[ Szerkesztve ]

(#3471) Ondodo válasza beldeczki (#3470) üzenetére


Ondodo
csendes tag

Új fejlemény: egyik memóriamodulom hibás lett, kiszedtem. Utána futtattam ugyanígy a rövid ön-tesztet, de ugyanúgy 30 másodpercnél 0x79-es hiba. Ha így nem dob kék oldalt és nem fagynak ki a programok, akkor ünnepélyesen letojom a hiba okát! :D

(#3472) beldeczki válasza Ondodo (#3471) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Nekem is ugyanígy 30 másodperc után dobja hibát, de mint írtam hibátlanul működik ettől eltekintve. Ilyet RAM modul is csinálhatott simán...

(#3473) liksoft válasza Ondodo (#3471) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hali!

Sokszor le lett írva, hogy a drive BÁRMILYEN rendellenesség esetén a gyors tesztben hibát dob! Így gyorsan eldönthető, hogy tökéletes, vagy van VALAMILYEN gondja, amit KÉSŐBB ki lehet elemezni!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3474) xcds válasza Ondodo (#3471) üzenetére


xcds
őstag

Nekem ugyanilyen hibát a felület újrainicializálása helyrehozott.

(#3475) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy SAMSUNG HD502HJ típusú HDD-nél, miért
"Mûködési idõ: 76 nap, 2 óra (becsült érték)" szerepel?

Valamilyen okból kifolyólag nem tudja kiolvasni a pontos értéket? Ez valami hiba lehet?

Választ előre is köszönöm!
Üdv:
Zoli

(#3476) hdsentinel válasza beldeczki (#3472) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ld.: [link]

Igen, ahogy LikSoft írja:

"A hardver tesztek jellemzője, hogy a szoftveres módszereknél alaposabban fér hozzá a merevlemezhez és alaposan megvizsgálja azok komponenseit (fej, mechanika, belső elektronika, stb.) a felületvizsgálat mellett. A tárolt adatokat nem veszélyezteti, így különösebb előkészület vagy adatmentés nélkül is bármikor indíthatóak az alkalmas IDE, S-ATA merevlemezeken. Időszakos használatuk javasolt, különösen tökéletes vagy közel tökéletes állapotú merevlemezeken az esetleges problémák feltárására.

Bizonyos esetekben azonban ezek a tesztek nem érhetőek el, nem támogatottak vagy viszonylag alacsony számú hiba esetén is hamar leállnak hibát jelezve. További probléma, hogy részletes információt nem kapunk az eredményről, azaz mely terület(ek) épsége került veszélybe. Ilyenkor megfelelő szoftveres teszt használata javasolt."

(ez a Súgó-ból ollózva, a Merevlemez tesztek -> Általános információk fejezetből).

Ilyenkor a Hard Disk Sentinel-ben található Lemez -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása segíthet, stabilizálja az állapotot és általában teljesen eltűnnek a gyenge szektorok, a HDD állapota javulhat - már ha nincs más a háttérben (pl. a RAM probléma, vagy kábelekkel/csatlakozásokkal kapcsolatos hiba).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3477) hdsentinel válasza hattrickuser (#3475) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Nem hiba, épp ellenkezőleg (a súgóban található bővebb infó erről).

Bizonyos Samsung (és még pár másik gyártó, pl. Maxtor, Fujitsu, Toshiba) modellek a működési időt nem feltétlen szabványos módon számolják, sőt firmware verziótól függően is lehetnek eltérések.

Ha ez a modell a jelenlegi firmware-el még nem került ilyen téren tesztelésre, akkor a program néhány perc futás alatt vizsgálja, hogy a belső számlálók hogyan működnek - ez idő alatt a "becsült érték" felirat jelenik meg. Majd kb. 20 perc futás után a vizsgálat után az érték beáll és fixen jelenik meg (közben nyugodtan lehet a géppel dolgozni, a Hard Disk Sentinel-nek nem kell előtérben lennie, csak fusson).

Ilyenkor, ha ez az érték fixen megjelenik, érdemes a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használni. Így a program ennek a vizsgálatnak az eredményét elküldi és így a későbbi program-verziók már ennél a típusnál és firmware-nél azonnal indulás után, azaz további vizsgálat nélkül egyből jelzi a pontos működési időt.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3478) hattrickuser válasza hdsentinel (#3477) üzenetére


hattrickuser
tag

Hálás köszönetem a részletes válaszodért! :R

(#3479) beldeczki válasza hdsentinel (#3476) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Nem ritkán szabálytalan leállítás (pl. reset, áramszünet, stb.) okoz ilyesmit.

Mostanában több áramkimaradás is volt, persze a gép pont akkor ment. Lehet beszerzek a későbbiekben egy szünetmentest...

Köszönöm válaszod! :R

(#3480) beldeczki válasza hdsentinel (#3476) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Pontosabban, szeptember 29-én, 9:20-kor került be egy hibabejegyzés, amibe azt állt, hogy 2-ről 17-re változott a gyenge szektorok száma. Előtte 8:30-kor volt áramszünet, a gép ment amikor elment az áram, ment rajta több minden ami adatot írhatott/olvashatott vinyóról. Tehát az áramszünet után kb. 50 perccel lett több a gyenge szektorok száma.

(#3481) tothzoltan


tothzoltan
tag

Sziasztok,
Elemzéssel (azaz a "jóslattal") kapcsolatban lenne kérdésem.
Western Digital (SSC-D0064SC-2100) SSD-re az SSD life 20%-os kondíciót ír, míg a jó öreg HDD Sentinel 100/100 teljesítmény/kondícióval nyugtat. Az SSD működési ideje 360 nap, lassulás az eredeti sebességhez képest alig tapasztalható.
A kérdés az hogy melyik oldalon van az igazság. Tekintve hogy hogy az SDD life anno már a meghajtó behelyezése után 82%-al indított, kezdem azt hinni hogy a fejlesztőket a hardvergyártók pénzelik hogy ezzel bírják rá a naív végfelhasználót az új meghajtók vásárlására. ... Kérdem ezt úgy hogy HDD Sentinelben általában vakom bízom.
Valóban kell-e sürgősen új hardver után néznem vagy vaklárma az egész és még hosszú hónapokig nyúzhatom a WD-t?

Válaszokat, tapasztalatokat tisztelettel várom.
:R

I'm thinking different.

(#3482) joccadoki válasza tothzoltan (#3481) üzenetére


joccadoki
senior tag

hdd sentinelben bízhatsz minden tekintetben, mivel az mindent ellenőriz és kimutat. lassulni nem fog elméletiles az ssd max kevesebb lesz rajta a hely

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#3483) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Egy észrevétel, ami már régebben feltűnt számomra, de jelentősége "csak" optikai/technikai jellegű

HDS-ben a napi átlagos írási és olvasási mennyiség mindaddig mértékadó, míg pl. OS újratelepítésekor nem történik export-import. Ilyenkor ugyanis a HDS az új OS alá történt telepítési idejéből számolja a napi átlagot, ami természetesen nem egyezik meg a valósággal. Persze az össz. mennyiség rendben van, de ez azért elrontja az összképet

read-only mode on the forum

(#3484) hdsentinel válasza beldeczki (#3480) üzenetére


hdsentinel
őstag

Általában az áramszünet, szabálytalan leállítás után akkor jelentkeznek a problémák, mikor a kérdéses szektorok ismét olvasásra kerülnek, ekkor érzékeli a merevlemez, hogy azok tartalma sérült. Ilyenkor kerül rögzítésre ez az állapot, azaz a Hard Disk Sentinel is ezután olvassa ki és jeleníti meg.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3485) hdsentinel válasza tothzoltan (#3481) üzenetére


hdsentinel
őstag

Miért mutat más program más %-os kondíciót az SSD-mre, mint a Hard Disk Sentinel?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3486) hdsentinel válasza AtHoS (#3483) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszönöm az észrevételt !

(bár elvileg pont fordítva: a korábbi OS telepítési dátumát is menti a konfigurációs fájlba és elvileg visszatöltés után is onnan számol. Ez mindenképpen ellenőrzésre kerül).

Már jó ideje tervben van egy funkció, amivel eszközönként megadható, hogy mikor kerültek a gépbe, így az átlagos írás/olvasás mennyisége is konkrétan attól a naptól kerül majd kiszámításra.
Így újratelepítés (de akár bővítés / csere) esetén is megadható, hogy mikortól számolja az adott drive-hoz tartozó átlagokat.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3487) lyp válasza hdsentinel (#51) üzenetére


lyp
csendes tag

Hi!

A következő problémát tapasztalom, remélem tudsz segíteni:
Egy SAMSUNG HD300LD hdd-m van, de ugyanebben a gépben másik ehhez hasonlónál is tapasztalom (szintén PATA), de olyanom is van, aminél nem (ez is PATA-s):
A HDSentinel linuxos karakteres verzióját használom és a következőt írja (részlet):

...
Health. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . #################### 100 % (Excellent)
Performance . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ##################-- 92 % (Excellent)

The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors not found and there are no spin up or data transfer errors.
No actions needed.
...
Maximum UDMA Mode . . . . . . . . . . . . . . . . 133 MB/s (6)
Active UDMA Mode. . . . . . . . . . . . . . . . . 100 MB/s (5)
...

Jól gondolom, hogy ha valahogy sikerülne az UDMA módot átállítanom 100 MB/s-ről 133-ra, akkor a Performance 100 % lenne?
A Samsungtól letöltött ESTOOL 3.01v (DOS) elvileg képes ezt állítani, abban a menüpontban, ahol ezt állítja, ott 133-at ír ki. Próbáltam kevesebbre állítani, majd ismét 133-ra, de sajnos bármit csináltam, a HDSentinel eddig nem volt hajlandó 100 % Performance-ot jelezni, újabb ESTOOL-t sajnos nem találtam.
Van esetleg valami ötleted?

Előre is köszönöm

(#3488) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Valahol(talán épp itt) olvastam, hogy a smart értékek módosításával el lehet érni, hogy egy halódó, hdd 100/100 értéket mutasson. Most kaptam egy merevlemez html riportját. Mit kellene néznem? Vagy mit ollózzak ide be netek, hogy tudjatok segíteni? Előre is köszönöm a segítséget!

(#3489) rgeorge válasza dodopek (#3488) üzenetére


rgeorge
addikt

Csak a Sentinel programban tudsz módosításokat beállítani egy-egy SMART értékhez, ha pl. elhárítottál egy hibát (kábel, táp), és nem szeretnél tovább is hibákat látni. De ez nem az eredeti SMART értéket írja át és nem a HDD-n módosít.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3490) dodopek válasza rgeorge (#3489) üzenetére


dodopek
addikt

Tehát, ha megkapom a HDD-t, és az én sentinelemen is 100/100at mutat program módosítások nélkül, akkor nem kell aggódnom?
Köszi!

(#3491) rgeorge válasza dodopek (#3490) üzenetére


rgeorge
addikt

Úgy gondolom, hogy nem kell aggódnod.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3492) dodopek válasza rgeorge (#3491) üzenetére


dodopek
addikt

köszönöm!

(#3493) hdsentinel válasza lyp (#3487) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Itt nem a merevlemezen kell "állítani", hanem a merevlemez-vezérlőn, amire az csatlakozik.
A merevlemez-vezérlő (alaplap) valószínűleg maximum 100 MByte/sec-el képes dolgozni.
Emiatt a merevlemez lassabban kommunikál, még ha az képes is lenne a 133 MByte/sec átvitelre.
A merevlemezen nincs mit állítani ehhez - ha az alaplap mindig visszafogja.

A lap leírását kell megnézni, hogy valóban erről van-e szó, ha elvileg tudja a 133-at, akkor az illesztőprogramját kellene frissíteni, lehet, hogy a mostani illesztőprogram okozza a lassabb átvitelt.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3494) hdsentinel válasza dodopek (#3492) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha a HTML riportot kaptad meg, akkor azt nézd meg, hogy az attribútum listában az "Adat" oszlopban látható-e + vagy - értékkel egy eltolási szám, mint pl ezen a képen a 196-os attribútumnál:

Ez mutatja, hogy mennyi VOLT az érték, mielőtt nullázásra került.

Egyébként a programban a Riport menüben a Hivatalos lemez riport mentése opcióval menthető olyan riport, amit utána Te ugyanitt ellenőrizni tudsz, hogy hiteles-e, azaz valaki nem kézzel szerkesztette és törölte ki / módosította az értékeket, hogy jobb színben tűnjön fel a HDD.
Ez pont az eladás / vétel segítése miatt készült.

Ha Nálad 100/100 mindenféle állítás nélkül, akkor nincs gond, de személy szerint én minden esetben alapos tesztelést javaslok (legrosszabb esetben pl. az esetleges szállítás közbeni előforduló hibák feltárása végett): Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3495) dodopek válasza hdsentinel (#3494) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm, nincs ilyen érték benne.

[ Szerkesztve ]

(#3496) RudiSteel


RudiSteel
tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy ST320LT012 hdd-t, amin különböző sentineleket futtattam le:
- Sentinel Portable 4.10 = 5nap használat után 100/93
- Sentinel Pro nem regisztrált 4.40 = 5nap használat után 100/100
Ezek után jött a Hiren's Boot CD-ről a HDAT2 progi, ami egyetlen piros üzenetet dobott:
!SMART:ERROR+DISABLED
Valakinek van vmi ötlete, hogy mit kellene csinálnom? Köszi előre is a segítségeket!

(#3497) ledgeri


ledgeri
nagyúr

http://sharewareonsale.com/s/hard-disk-sentinel-standard-sale[link]

Újból ingyenes valahol a szeretett programunk!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3498) Biluxzsolt válasza ledgeri (#3497) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Köszi.Letöltöttem,de nem tudom hogy kell aktiválni.Hiába írom be a regisztrációs kulcs helyére a kapott számsort,nem történik semmi! :(((

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#3499) ledgeri válasza Biluxzsolt (#3498) üzenetére


ledgeri
nagyúr

pff... nekem egyből ment, valaki meg mát szintén jelezte, hogy nem megy egyből, aztán meg ment...
Próbálgasd, vagy ha már van kód, akkor meg HDS support, vagy várj még egy picit, és úgy is látja itt...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3500) hdsentinel válasza Biluxzsolt (#3498) üzenetére


hdsentinel
őstag

Rákattintottál a "Regisztráció és aktiválás on-line" gombra, miután megadtad a neved és a 15 jegyű regisztrációs kódot?

Ha hibát ír ki, nézd meg, hogy a tűzfal nem blokkolja-e a programot az aktiválás idejére.
Ha nincs ilyen gond, de mégsem megy, érdemes próbálkozni, annyian regisztrálnak ilyenkor, hogy nem mindig sikerül elsőre kapcsolatot létesíteni a szerverrel.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.