Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) hdsentinel válasza Viktoár (#3231) üzenetére


hdsentinel
őstag

A teszt elég sok hibát feltárt, stabilizált.
Probléma esetén a teljesítmény szinte mindig elmarad a várttól - de talán most, hogy stabil az állapot, jobban beindul.
Ilyenkor érdemes a Lemez menüpont alatt található tesztek ismételt futtatása - ha nincs gond (pl. kábelhiba, ami szintén lehet a gyenge szektorok hátterében), akkor a teljesítmény is javulhat.

Bővebben: [link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3252) hdsentinel válasza Viktoár (#3232) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ezek a gyenge szektorok önmagukban sok esetben nem utalnak merevlemez-problémára, nagyon sokszor működés (általában írás) közbeni tápellátás vagy adatkommunikációs hiba okozza, ilyenkor a merevlemez nem képes a szektort megfelelően felírni. Nem ritkán szabálytalan leállítás (pl. reset, áramszünet, stb.) okoz ilyesmit. Fordult elő esetleg ilyen esemény, melyhez a gyenge szektor(ok) megjelenése köthető lenne?

Érdemes ezekre figyelni - mivel ha ilyen gond van a háttérben, akkor az állapotot a Hard Disk Sentinel valóban javítja, stabilizálja, de idővel várhatóak ismét újabb hibák.
(a Lemez -> Felület teszt -> Olvasás tesztnél ha elmented az eredményül kapott felületi térképet "zöld mező") és újabb hibák esetén ismét lefuttatod, akkor szinte biztosan máshol, véletlen pozíciókban jelenik meg hiba. Ez is arra utal, hogy nem konkrétan egy merevlemez-pozícióval van gond.)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3253) hdsentinel válasza Ferenczi Áko (#3235) üzenetére


hdsentinel
őstag

Egyelőre még nem biztos, hogy nagy a gond.
Könnyen lehet, hogy a problémák egy ritkán használt részén voltak a merevlemez felületének, melyek eddig még nem kerültek használatra és ezért csak most kerültek felszínre.
Ilyen eset olvasható pl. itt:
Hard disk case: bad sectors
azaz a HDD (amíg nem lett tele) nem jelzett különösebb hibákat.

Ezért érdemes alaposan átvizsgálni a merevlemezt, felszínre hozni az esetleges további problémákat és javítani, stabilizálni azokat.

Ezért érdemes a Hard Disk Sentinel-ben található tesztek használata, mivel segítségükkel kideríthető, hogy az állapot stabil-e vagy a teszt(ek) esetleg további hibákat hozhatnak felszínre. Garanciális csere elméletileg
akkor kérhető, ha a hibák száma eléri a gyártó által szabott küszöbszintet, ez esetben a kondíció 0%
és ilyenkor a hibák már nem javíthatóak.

Ha a tesztek után hiba nem jelentkezik és a kondíció is marad ezen a szinten, akkor a merevlemez még használható - de csak fokozott figyelemmel és folyamatos ellenőrzés mellett (és bármilyen változás esetén azonnali mentés javasolt).

Bővebb információk:
- a szöveges értékelés melletti "?"-re kattintva
- http://www.hdsentinel.hu/faq.php#test
- http://www.hdsentinel.hu/faq.php#badsectors

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3254) hdsentinel válasza priti (#3238) üzenetére


hdsentinel
őstag

:R :R :R :R :R
:C :C :C :C :C

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3255) hdsentinel válasza ledgeri (#3237) üzenetére


hdsentinel
őstag

_mindenféle_ esetben és dolgokkal érdemes riportot küldeni :K

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3256) hdsentinel válasza King Unique (#3244) üzenetére


hdsentinel
őstag

Elég érdekesen hangzik.
Szintén érdemes lenne a Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használni, akár többször is, pl.

- normál esetben mikor minden OK
- képet küldeni az esetleges eltérésről
- külső HDD csatlakozása / leválasztása után, amikor változás és "fáziskésés" van
- a program bezárása, majd újraindítása után

Így kivizsgálható, hogy mi történik valójában, mi a helyzet Nálad és ezt hogyan lehetne javítani.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3257) hdsentinel válasza ledgeri (#3245) üzenetére


hdsentinel
őstag

Itt nem igazán a programról van szó, hanem arról, hogy a program amikor érzékeli a változást, megpróbálja az új körülményeknek megfelelően ismét detektálni a (változott) állapotot. Ezért pl. terhelt HDD esetén ez _általában_ kicsit tovább tarthat, de itt néhány másodpercről lehet szó (még egy régebbi, pl. Pentium III gép esetén is), az 1-2 perc az már túl sok.

Az előző hozzászólásban található lépéseket érdemes lenne elvégezni, ebből kiderülhet, hogy pontosan mi lassabb, mint kellene és hogyan lehetne ezt javítani.

Eddig más nem jelzett hasonlót (leszámítva extrém körülményeket, pl. 50 HDD vagy több esetén, amikor azért tényleg sokáig tarthat az állapot felismerése).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3258) hdsentinel válasza InfiniteReality (#3247) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pontosan ! :R :R :R :R
Szintén érdemes lehet a Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használni ha lassabb az indulás, mint kellene, ugyanis pont ez segít abban, hogy javuljon a következő verzióban :B

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3259) Sanya válasza hdsentinel (#3258) üzenetére


Sanya
nagyúr

SZia!

van néhány pendrive-om, amelyek elég gyorsak, vsz elég jó vezérlő került beléjük, de a hd sentinelem nem látja őket. Küldtem reportot (automatikus), de tapasztalatod szerint a pendriveoknál van-e lehetőség akármilyen információ listázására?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3260) hdsentinel válasza Ispy (#3248) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valószínű a merevlemez hibát jelzett a SMART adatok lekérésekor. Ez nem feltétlen merevlemez-problémát jelent, "csak" nem szolgáltat infót magáról.

Ezt okozhatja a vezérlő illetve annak Windows-os driver-e.

Ami viszont lehet még, ha nem megfelelően van kábelezve vagy jumper beállítása. Ez nagyon sűrűn előforduló probléma PATA merevlemezeknél.

Érdemes a "cable select" jumper opciót mellőzni és fixen master vagy slave beállítást használni.

Ha a CD/DVD is van azonos kábelen, akkor MINDIG az legyen a slave (és ennek megfelelően az legyen a kábel közepén), a HDD pedig master legyen és a kábel "rövidebb" végére kerüljön.

Ha USB-s átalakítóval használod, akkor mindig MASTER legyen. PATA->USB átalakítóból elég sok egyáltalán nem teszi lehetővé az állapot felismerését, lehet, hogy erről van szó.

Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek mindig segíthet, hogy kiderüljön, mi a helyzet és mit lehet tenni. (lehet, hogy beleírom az aláírásomba ezt a mondatot, hasznos lenne :B )

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3261) hdsentinel válasza Sanya (#3259) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Sajnos nem igazán ...

A pendrive-ok, mobil eszközök, memóriakártyák (kivéve a CF kártyákat megfelelő adapterrel) nem biztosítanak magukról állapot-információkat, ezért ezeknél a kondíció és hőmérséklet értékek ismeretlenek.

Viszont a programban található Lemez menü Felület Teszt funkciója ilyen esetben is képes az ilyen eszközöket átvizsgálni és az esetleges problémákat feltárni, javítani, teljesítményt (esetleges lassulást), nehezebben elérhető memóriacellákat kideríteni, javítani.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3262) Sanya válasza hdsentinel (#3261) üzenetére


Sanya
nagyúr

Köszönöm a választ! :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3263) InfiniteReality válasza hdsentinel (#3261) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Van egy elég sokat használt Kingston 16gigás pendrive-om. A sokat használt alatt azt értem, hogy viszonylag sokszor (hetente néhányszor) biztosan törölgetve van róla/rajta, file-ok felülírva, újak rámásolva stb. 1x meguntam hogy már nagyon lassúnak mutatkozott írásnál (pedig hely volt még rajta), leformáztam (de nem gyorsformázással), majd visszamásoltam rá mindent. Most jó.
Formázás helyett is érdemes esetleg legközelebb HDS-sel írástesztet csinálni / a HDS-el formázni?

Még egy kérdés illetve javaslat: esetleg hasznos lenne a professional változatba beépíteni az automatikus riport küldés funkciót. Tehát pl szerver esetén ahol a HDD-k folyamatosan terhelés alatt vannak, a HDS riportjai alapján jobban megfigyelhetők az adatmezők változásai. Feltételezem a riportok vagy legalábbis bizonyos részei automatikusan vannak feldolgozva valami programmal. Napi 1 automatizált riport lehet nem is lenne sok :) A Riport menü, Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció automatizálhatóságára gondolok.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#3264) Ispy válasza hdsentinel (#3260) üzenetére


Ispy
veterán

Egy külsős USB házban van a vinyó, azt dugtam rá a laptopra. Sajnos minden gépem sata-s, szóval belerakni közvetlenül nem tudom egy gépbe sem. Akkor gondolom így buktam a sentinel képet? Azért akartam csak megnézni, mert el akarom adni a HDD-t.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3265) ledgeri válasza hdsentinel (#3250) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ezt és az eddigieket Köszönöm!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3266) hdsentinel válasza InfiniteReality (#3263) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, érdemes lehet időszakosan teljes felülírást végezni a Lemez -> Felület teszt -> Írásteszt segítségével, majd ezután formázni ismét a pendrive-ot / memóriakártyát. Ez segíti a teljesítmény javítását, mintegy felfrissítve és teljesen törölve a tartalmat.

Sima formázás elvileg nem végez ilyesmit, mivel az csak végigolvassa a felületet, hogy az esetleges problémákat a logikai meghajtó szintjén felderítse. Ezért lehet pl. sima formázás után (általában sikerrel) visszahozni a korábban tárolt állományokat. Így a memóriacellák továbbra is az eredeti tartalmat tárolják, ami még okozhat lassulást egy teljes törléshez képest.

Köszönöm a tippet az időszakos "teszt riport küldése a fejlesztőnek" opcióval kapcsolatban, lehetséges, hogy ez elérhető lesz későbbi verzióban (volt már aki javasolta).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3267) hdsentinel válasza Ispy (#3264) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az Információk oldalon látható az USB-s adapter VID/PID kódja.
Ezt érdemes összevetni az USB Merevlemezek oldalon található listával, így kiderül, hogy a kérdéses USB ház elvileg lehetővé teszi-e az állapot kiolvasását. Ha a "nem" kategóriában található, akkor ez a gond - az USB ház nem biztosít ilyen lehetőséget. Ellenkező esetben van "remény" - érdemes lehet a jumpert ellenőrizni amit írtam.

Ha a korábban említett Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használod a Hard Disk Sentinel hivatalos ingyenes (próba) vagy regisztrált változatával, akkor azonnal látható, hogy erről van-e szó.

A Lemez -> Felület teszt pont alatti tesztek segítségével így is ellenőrizhető a teljes merevlemez-felület, ha ez nem jelez hibát, az bíztató egyébként.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3268) Ispy válasza hdsentinel (#3267) üzenetére


Ispy
veterán

Sajnos az információ oldalon nem jelenik meg sem a VID, sem a PID kód.

Felület tesztet nem tudok csinálni, mert ez próba verzió.

A reportot elküldöm.

Köszönöm.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3269) hdsentinel válasza Ispy (#3268) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszönöm a riportot! Megnéztem, valóban a probléma az USB-s adapterrel adódik.

Érdekes, hogy a VID/PID kódja nem jelenik meg (némely régebbi USB-s adapternél ez előfordul), de a riport alapján úgy tűnik, hogy ez egy olyan típus, mely nem továbbítja a megfelelő parancsokat a merevlemez felé, azaz nem teszi lehetővé az állapot elérését. Ez nem igazán a program hiányossága, hibája (sajnos - mivel ha az lenne, természetesen már ki is lenne javítva), a gyártó annak idején nem foglalkozott ezzel és kifelejtette a külső házban található USB chip-ből a szükséges funkciókat.
PATA merevlemezekhez készült USB adapterek esetén ez sajnos nem ritka.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3270) King Unique válasza hdsentinel (#3256) üzenetére


King Unique
titán

Küldtem riportot, remélem használ vmit, + privibe képek :K

(#3271) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Nagyszerű, most már csak 49%-on van a vinyóm kondíciója.. Mi van akkor ha 0%-ra lemegy?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#3272) hdsentinel válasza King Unique (#3270) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszönöm, hamarosan átnézem alaposan és válaszolni fogok ! :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3273) hdsentinel válasza Ferenczi Áko (#3271) üzenetére


hdsentinel
őstag

További hibák kerülnek felszínre, ez az amit írtam, hogy az állapot (még) nem stabil és felszínre jöhetnek újabb hibák.
0% esetén azonnal kérhető garanciális csere természetesen. Sok forgalmazó már előbb is cserél, de hivatalosan 0% az, amikor a merevlemez eléri a garanciális cseréhez szükséges hiba-küszöböt.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3274) Ferenczi Áko válasza hdsentinel (#3273) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Az a helyzet,hogy a laptopom 2 éves elmúlt már szóval szerintem majd vennem kell egy új vinyót és beszereltetem..Köszönöm a segítséget!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#3275) juve600


juve600
nagyúr

üdv
adata 320gb hordozható hdd usb2-es

hd sentinel : teljesitmény 100%
kondició 83%

nagyon lassan másol másik hdd-re-ról vagy egyáltalán nem
mit lehet vele kezdeni ???

thx

(#3276) hdsentinel válasza juve600 (#3275) üzenetére


hdsentinel
őstag

[link]

és az esetleges hibák feltárására, javítására (ahogy előtte került említésre):

[link]

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3277) juve600 válasza hdsentinel (#3276) üzenetére


juve600
nagyúr

üdv
Összefoglalva a hibák felderítésére és javítására a javasolt módszer:
1: Lemez -> Rövid önteszt
2: Lemez -> Részletes önteszt
3: Lemez -> Felület teszt -> Olvasás teszt
4: Lemez -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása

megcsináltam ezeket, a 83-ról 91 %-ra javitotta viszont van egy olyan gondom hogy a windows nem érzékeli a hdd-t csak a hdsentinel
mi a teendő ?
thx

(#3278) liksoft válasza juve600 (#3277) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha a Win nem érzékelné, a Sentinel sem látná. Hiszen a Win driver-én keresztül éri el a Sentinel. Az Eszközkezelőben, és a Lemezkezelőben ott kell lennie, csak a logikai drive-ok között nincs! Ebben az esetben a Lemezkezelőben inicializálni, particionálni, és formázni kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3279) juve600 válasza liksoft (#3278) üzenetére


juve600
nagyúr

:R :R :R

(#3280) spiritex


spiritex
veterán

Vettem egy 1 terás belső vinyót, beszereltem a gépbe az SSD és egy másik HDD mellé.
Hard Disk Sentinellel csináltam egy destruktív írás+olvasás tesztet, hogy még az elején kiderüljenek a gyenge szektorok ill. szektorhibák és elkülönítse őket. Utána bementem a win7 lemezkezelőjébe, csináltam két partíciót és amikor formázni akartam őket Gyors formázással, akkor mind a két partíciónál kiírt egy hibaüzenetet (sajnos nem írtam le mit), hogy miért nem tudja formázni a vinyót, de vártam pár másodpercet és mégis megcsinálta mindkét partíción.. Utána simán rá tudtam másolni több GB-nyi adatot és amit kipróbáltam azt utána vissza is tudtam olvasni. Mi lehetett ez a hibaüzenet és találkozott-e már valaki hasonlóval?
Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3281) spiritex válasza spiritex (#3280) üzenetére


spiritex
veterán

Most gondolkodom, és lehet, hogy köze van a jelenségnek ahhoz, hogy az egész műveletet kb. 5km távolságból intéztem egy tablet és a Teamview-er applikáció segítségével. Lehet, hogy késett valami gombnyomás, vagy jel...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3282) bul07 válasza hdsentinel (#3276) üzenetére


bul07
nagyúr

Megkérhetnélek hogy véleményezd ezeket az értékeket, aggódok hogy valami problémára utal

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3283) hdsentinel válasza bul07 (#3282) üzenetére


hdsentinel
őstag

Miért aggódsz?
Jelez problémát a szöveges értékelés ill. a kondíció % érték?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3284) bul07 válasza hdsentinel (#3283) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem(nem sokat kapcsolgatom gépet ki be :) )
De néha mintha meg meg akadna adatfolyam és megfagy minden egy két pillanatra

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3285) hdsentinel válasza bul07 (#3284) üzenetére


hdsentinel
őstag

A program azonnal jelezné a kondíció %-ban és a szöveges értékelésben ha ezzel vagy más értékkel probléma adódna.
Amúgy ez a felpörgéshez kapcsolódik, azaz működés közben túl sokat már nem számít :B

Ha megakad a gép, azt számos dolog okozhatja, pl. töredezett fájlrendszer, virtuális memória nem optimális beállítása, kevés fizikai memória ill. sok futó program, stb....

Merevlemez-problémák kivizsgálásához érdemes a pár hozzászólással korábban említett 4 pont (de legalábbis az első három, ami biztonságos, az adatok veszélyeztetése nélkül ellenőrzik a merevlemezzel kapcsolatos problémákat):

1: Lemez -> Rövid önteszt
2: Lemez -> Részletes önteszt
3: Lemez -> Felület teszt -> Olvasás teszt
4: Lemez -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása

(utolsó csak akkor, ha különösen indokolt, pl. ha az első három hibát jelez ill. a kondíció 100% alá csökken, ill. új telepítés előtt érdemes lefuttatni, hogy az esetleges problémák kijöjjenek még éles használat előtt).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3286) bul07 válasza hdsentinel (#3285) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszönöm , kicsit megnyugodtam

Rövid önteszt lement , a többit majd éjszaka alvás közben

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3287) spiritex válasza hdsentinel (#3285) üzenetére


spiritex
veterán

Szia!
De új vinyónál nem igaz az, hogy egy destruktív írás+olvasás teszt + gyors formázás a megfelelő a Lassú és teljes formázás helyett?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3288) ledgeri válasza spiritex (#3287) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az elsőnél lefut az elemző progi, és meglátod milyen a vinyó, majd az OS számára használhatóvá teszed, míg a másodiknál az OS letöröl mindent.

Melyik a hasznosabb?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3289) hdsentinel válasza spiritex (#3287) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az op.rendszer által végzett teljes formázás is csak olvasás, ilyenkor a rendszer végigolvassa a felületet és a készült partíción kizárja a hibákat. A gond ezzel az, hogy a hibák nem kerülnek valóban javításra, újratelepítés / újraformázás esetén a hibák ugyanúgy megvannak.

Emiatt valóban az a jobb módszer az, amit írtál: destruktív írás+olvasás teszt + gyors formázás
Így végigírjuk a felületet (ezzel rákényszerítve a merevlemezt a hibák felderítésére és valódi javítására), a biztonság kedvéért vissza is olvassuk (hogy kiderüljön pl. ha van lassabban, nehezebben elérhető terület, melyre a formázás nem figyelmeztet) és ha így meggyőződtünk róla, hogy minden OK, akkor az op.rendszerrel a gyorsformázás már bőven elegendő.

Ezért javasolt a Lemez -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása teszt új (és még inkább: használt) HDD vásárlása és beépítése után, éles használat előtt, majd ezután op.rendszerrel gyorsformázni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3290) spiritex válasza ledgeri (#3288) üzenetére


spiritex
veterán

Oké, nyilván az első, de nálam most itt adatvinyóról van szó, ahol nem lesz OS, tehát én döntöm el, hogyan lesz formázva a vinyó.

(#3289) hdsentinel
Köszi!
Azt megírnád még, hogy miben tér el az újrainicializáló teszt, amire írtad, hogy javasolt, attól amit én írtam (írás+olvasás destruktív)?

Illetve erre mondanál valamit?
A HDS felület teszt talált gyengébb szektorokat az új vinyómon, amiket lassabban tudott írni (87-92 MB/s), ezért sötétebb zölddel jelzett. Ez mennyire természetes és jellemző egy új vinyónál, ill. a gyengébb szektorok mindenképpen előbb fognak tönkremenni a többinél, vagy még évekig is jók lehetnek, és másik, most erősebb szektorok előttük mehetnek majd tönkre?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3291) hdsentinel válasza spiritex (#3290) üzenetére


hdsentinel
őstag

A teszt indítása előtt a program részletesen leírja, hogy melyik teszt mit csinál.

Amit írtál: Írás + Olvasás teszt:

A lemez felületét választható mintázattal tölti fel, felülírva a tárolt adatokat, majd a szektorokat visszaolvasva ellenőrzi azok olvashatóságát és épségét. Az esetleges gyenge szektorokat és rejtett problémákat felülvizsgálja és a hibás szektorokat áthelyezi a tartalék területre (ez a művelet a regeneráció).

A Lemez felületének újrainicializálása:

A lemez felületét meghatározott inicializáló mintázattal tölti fel, majd törlést hajt végre. A teszt így felülírja a tárolt adatokat, majd a szektorokat visszaolvasva ellenőrzi azok olvashatóságát és épségét. Az esetleges gyenge szektorokat és rejtett problémákat felülvizsgálja és a hibás szektorokat áthelyezi a tartalék területre (ez a művelet a regeneráció).

A teszt után a tároló eszköz jobban használható, mivel a továbbiakban hibás területek szerepét a tartalék szektorok veszik át.
Hosszadalmas és időigényes művelet, főként ha az újrainicializálás szintje (a felülírások száma) magas.
A teszt egyszerűbb változata más alkalmazásokban (tévesen) alacsony szintű formázás (low level format) néven is szerepelhet.

Általában az említett "Írás + Olvasás teszt" is elegendő, ez jóval gyorsabb, mint az alaposabb "Lemez felületének újrainicializálása" teszt, ami tulajdonképpen hasonló, csak több, speciális felülírási módszert tartalmaz mielőtt teljes törlést hajtana végre. Ez lassabb - de alaposabb.
Főként nem tökéletes HDD esetén jobb eredményt hozhat (nagyobb hatásfokkal javítja az esetleges hibákat), új HDD esetén én amiatt javaslom, hogy nagyobb terhelést tesz a HDD-re, azaz ha hiba nélkül lefut, akkor a mindennapos használattal sem lesz gond.

Fanatikus felhasználók (személy szerint én is, ha saját adataim tárolásáról van szó :B ) Lemez felületének újrainicializálása" tesztet használjuk, akár többször is.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3292) ledgeri válasza spiritex (#3290) üzenetére


ledgeri
nagyúr

majd az OS számára használhatóvá teszed-alatt azt értem, hogy gyorsformázod, mivel ha a lemezte HDS-sel felülírod akkor egyből még nem tudod használni.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3293) spiritex válasza hdsentinel (#3291) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi a részletes választ!

Esetleg (#3280)-re valami tipp?
És a 87-92 MB/s-es gyengébben írható szektorokra mondanál valamit, ha megkérlek? Természetes, aggódjak, ne aggódjak, maguktól fogja őket izolálni, ha megérnek rá vagy újra kellene futtatnom a progit egy fél év múlva? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3294) hdsentinel válasza spiritex (#3293) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sajnos nincs ötletem, hogy milyen hibát jelezhetett a Windows formázás közben ...
De ha a tesztek lefutottak és az állapot tökéletes, akkor elvileg minden OK.
De ha egészen biztos akarsz lenni a dologban, akkor futtass ismét néhány tesztet (csak most már a destruktívat ne, csak az első hármat ahogy a #3285 írja).

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3295) hdsentinel válasza spiritex (#3293) üzenetére


hdsentinel
őstag

87-92 MByte/sec -el nincs probléma. Gond esetén ennél drasztikusabban leesne a sebesség (néhány MByte/sec-re) az adna okot aggodalomra.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#3296) spiritex válasza hdsentinel (#3294) üzenetére


spiritex
veterán

Na, most egy másik vinyón is kipróbáltam a Gyorsformázást, és hát szerintem csak arról van szó, hogy a partícionálás végén be kell pipálni, hogy gyors vagy sima formázás, és én gyorsformázást nyomok, tehát automatikusan le is fut, de közben meg feljön még egy windows ablak, hogy Do you want to format the disk? és ha arra Yes-t nyomok, akkor jön fel az alábbi ablak:

Miért akarja ez 2x formázni? Ez egy Win7 bug lenne, amit eddig még nem vettem észre, mert mindig lassú formázást választottam?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3297) Tyler08


Tyler08
csendes tag

Üdv!!
Szeretnék minden nap státusz e-mailt kapni 1 gépről, de nem működik vmit lehet benéztem...
Szóval az időpont beállítása megy, nem is nagy valami, de az e-mail beállításoknál a kitöltés utáni e-mail teszt sikertelen! smtp szervernél gmail-t használok! Mit csinálok rosszul?? Mire kell odafigyelni?
előre is köszönöm!!

(#3298) InfiniteReality válasza spiritex (#3296) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ez egy bug, nem kell foglalkozni vele. Amikor a Win megkérdezi, akarod-e formázni a lemezt, ki kell ixelni és várni (hiszen már fut a formázás). Ez független attól hogy gyors vagy normál formázást választasz.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#3299) Poiro7


Poiro7
aktív tag

A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #233 Media Wearout Indicator

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

Most vettem ezt az SSD-t mit csinálok rosszul?

(#3300) rgeorge válasza Poiro7 (#3299) üzenetére


rgeorge
addikt

Kicsit régi a verzió, a legfrissebb Sentinellel nézd meg újra.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.