Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!
Próbáltam egy Windows gyári visszaállítást, mert minden videón 4-6 GB szabad hely volt rajta, én meg szenvedtem 3-400 megával. Visszaállítás után 55%-on megállt a frissítés, 4-5 órán át vártam, majd több fórumon azt olvastam, hogy force restart-tal kell ilyenkor folytatni. Na azóta Teclast logo után nagy feketeség fogad. Hogy kéne bejutnom Biosba, vagy hogy kéne (gondolom) pendrive-ról bootoltatnom a Win10-re?
Előre is köszönöm a segítséget.

( Közben rájöttem, hogy: +- gomb egyszerre nyomása bekapcs. közben fastboot mód. Talán innen már fel tudom pakolni újra)

[ Szerkesztve ]

(#102) helixP válasza helixP (#101) üzenetére


helixP
nagyúr

Na, ennek a leírásnak a 7-es pontjánál jártam, amikor a tablet nem indult újra. Totális tégla lett. Semmi nem kapcsol be, semmilyen mód nem indul, gép nem látja, nem tölt. Esetleg ha valaki erre jár, szívesen várok ötletet, véleményt.

(#103) helixP válasza helixP (#102) üzenetére


helixP
nagyúr

Megoldódott, vége a one man show-nak bocsi :)

(#104) sunone válasza helixP (#103) üzenetére


sunone
aktív tag

helixP koma, nem unatkozol a tab mellett :-D
hegesztenél rá sima androidot, jó nagy tárhellyel, gyors procival...., bírna bármit

(#105) helixP válasza sunone (#104) üzenetére


helixP
nagyúr

Jaja mókolom rendesen :D
Szerintem talán az E3E8 verzióval lehet némi gond optimalizáció terén. Ujrahúztam a W10et, azóta SD nélkül használom, plusz nem Tettem vissza az SDt é,s azóta nem volt reboot a droid részéről. Nemtom összefügg-e a két dolog, de ha így marad én elégedett vagyok (nincs szükségem nagyobb háttértárral rendelkező droidra, elférek ezen). Ami jó, hogy plusz nem keveset tanultam a W10 ről, Intel prociról :)

[ Szerkesztve ]

(#106) FatMonster


FatMonster
tag

Sziasztok,
van a gyerekeknek egy X80 Pro-ja (E3E8-as), amit nem tundunk bekapcsolni. Kb. 2 hónapja van meg, eddig nem volt vele gond. Töltést nem veszi fel (legalábbis nem világít a piros LED), vagy halott az akksi vagy teljesen fel van töltve. Gyári állapotban van (leszámítva a milliónyi játékot). Sajnos micro HDMI kábelem nincs, hogy meg tudjam nézni, hogy a kijelző pusztult-e el. Egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#107) helixP válasza FatMonster (#106) üzenetére


helixP
nagyúr

Milyen módban volt, amikor utoljára be volt kapcsolva? Próbáltátok 10-20 másodpercig nyomva tartani a bekapcs gombot? Próbáltátok egész estén töltőn hagyni? Hangerő mínusz és plusz gomb együttes nyomva tartása és bekapcsolással mi a hatás?

(#108) FatMonster válasza helixP (#107) üzenetére


FatMonster
tag

Szia,
Androidban volt, csak abban használták. A leírtakat mind próbáltam, de semmi következménye egyiknek sem. :F
Bakker, ahogy rányomtam az "OK"-ra, elkezdett tölteni. Pedig egész éjjel töltőn volt. (Mondjuk egyszer sikerült úgy ledobniuk töltés közben, hogy elhajlott a kábel micro USB csatija, állítólag "csak" az ATX ház tetejéről esett le, oszt mégis elhajult.)

[ Szerkesztve ]

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#109) hevizms


hevizms
addikt

Üdv urak.
Segitség kellene ehhez a művelethez:

Windows eltávolítása:
Ezzel letakarítjuk a windows-t a tabletről, ezáltal az android 25GB szabad hellyel garázdálkodhat SD háttértár csatlakoztatása nélkül. Leírás:
[link]
Itt a lényeg, hogy szintén a gép típusának megfelelő (E3E6 vagy E3E7) android frissítéssel dolgozzunk. Az első hozzászólásban linkelt gpt.bin fájlt kell kicserélnünk a letöltött csomagban, ez elvégzi a piszkos munkát helyettünk (win törlés, particiók átméretezése, stb.).

Ami nekem már elsőre problémát okoz hogy nem találom az emlitett első hozzászólásban a linkelt gpt.bin fájlt.

Amit már elvégeztem:
PlatformFlashToolLite_5.5.1.0_win32 letöltve(remélem ez jó a flasheléshez)

X80 Pro (E3E7)-双系统-Android5.1-V1.07版固件 letöltve,kicsomagolva.

A tableten az USB hibakeresés bekapcsolva,ha csatlakoztatom a PC-hez a Flashtool progiban ott van.

Na most még ami érdekelne hogy maga a flashelés hogy megy?Mit kell kiválasztanom a Flashtool progiban a flash.json mellé? a configuration-nál?
blank,recover,update????

[ Szerkesztve ]

(#110) hevizms


hevizms
addikt

Túljutottam sok nehézségen,sikerült beszerezni a bin fájlt,kicseréltem a ROM-ban,de a flashelés 14%-nál hibával megakadt

Ötlet valakinek?

(#111) sunone válasza hevizms (#110) üzenetére


sunone
aktív tag

..nézegetem a képernyőképeket itt is és a lenti word doksiban is, hol megy félre...

Azt nézd már meg, a könyvtárak nevében vannak kínai karakterek a számítógépen? Az európai oprendszerünk nem mindig eszi meg a krixkraxokat..

+ még egy, ha nincs feltöltve az akksi, akkor se engedi a flasht...

[ Szerkesztve ]

(#112) hevizms válasza sunone (#111) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm.
Vannak kinai irásjelek a mappanévben.Akkor azt megváltoztatom.
Az akku feltöltött állapotban volt,erre mindig ügyelek Flasheléskor.
Kipróbálom majd másik oprendszerrel is,ha találok másik romot,akkor azzal is,aztán kifogytam az ötletekből.
Egyáltalán jól értem én ezt az egészet?
Ha sikeresen végig menne a flash,akkor kapnék egy csak androidos tabletet?
Elég ennyi hogy kicserélem azt a fájlt a romban?

Amit te tettél be doksit,abban meg annyi minden van hogy csak úgy zúg tőle a fejem.

(#113) hevizms válasza sunone (#111) üzenetére


hevizms
addikt

A kinai irásjelek kivétele megoldotta a flash problémát.Köszönöm. :R

Pedig ha tudnád hogy mennyi flashelésen vagyok már túl,telefonok és tabletek estében és igazából ezt tudtam is,csak néha ezek az egyszerű dolgok nem jutnak az ember eszébe.Nem láttam a fától az erdőt :)

Viszont a bild szám változásán kívűl semmi nem történt.
Akkor nem igaz ez a dolog a 77-es hozzászólásban?:

Windows eltávolítása:
Ezzel letakarítjuk a windows-t a tabletről, ezáltal az android 25GB szabad hellyel garázdálkodhat SD háttértár csatlakoztatása nélkül. Leírás:
[link]
Itt a lényeg, hogy szintén a gép típusának megfelelő (E3E6 vagy E3E7) android frissítéssel dolgozzunk. Az első hozzászólásban linkelt gpt.bin fájlt kell kicserélnünk a letöltött csomagban, ez elvégzi a piszkos munkát helyettünk (win törlés, particiók átméretezése, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#114) hevizms


hevizms
addikt

Na végre sikerült.:)

Aki még ezekután állna neki ennek a dolognak leirom még azokat az apróságokat amikre figyelni kell és nekem nem jött le elsőre :) a 77-es hozzászólás windowstalanitásához pár tanács:

1 -a linken szereplő első hozzászólásban a letöltendő gbt.bin fájl csak regisztráció után jelenik meg!
2 -a romot az E3E7 készülékre nem ajánlja fel a hozzászólásban szereplő Teclast letöltő oldal,máshonnan kell beszerezni. Az E3E6 romja viszont onnan letölthető
3 -a letöltött és kicsomagolt rom mappanevében NEM MARADHAT KÍNAI IRÁSJEL
4 -a Flash progiban a Configuration:blank legyen ne pedig update vagy recovery!

[ Szerkesztve ]

(#115) sunone válasza hevizms (#114) üzenetére


sunone
aktív tag

Grat, és köszi a tapasztalatokat!

(#116) helixP válasza hevizms (#114) üzenetére


helixP
nagyúr

E7-esed van ugye?

(#117) hevizms válasza helixP (#116) üzenetére


hevizms
addikt

Igen

(#118) hevizms


hevizms
addikt

Lenne egy kérdésem.
Miután sikeresen kiüztem a Windows-t a tabletről és csak Android lett,így felesleges az oprendszer választó hisz ott már eleve nincs is a windows logo csak az android.

Nem talált valaki erre valami módszert,hogy hogyan lehetne megváltoztatni a boot-olást?
Magyarul bekapcsolás után egyből töltse az android rendszert,ne a választási kép jöjjön be.
Amikor romot kerestem az én verziómhoz mintha valami hasonlót láttam volna valahol,de mivel nem tudok angolul így nehéz rátalálni a megoldásra

[ Szerkesztve ]

(#119) helixP válasza hevizms (#118) üzenetére


helixP
nagyúr

Beállítások / rendszer / boot menü / Dual OS page / No show dual UI

(#120) hevizms válasza helixP (#119) üzenetére


hevizms
addikt

Ó anyám borogass.Ez csak ennyi? :W
Köszönöm :R

Már mindenféle körmönfont boot img telepitésre gondoltam,erre ilyen egyszerű. :)

(#121) cementelek


cementelek
csendes tag

Sziasztok!
A x80pro e3e6 típusnál, a windows törlése után az android root-olt lesz vagy sem. Szeretném törölni a win10et, de unrootolt androidra lenne szükségem. Köszönöm az infót.
Üdv.: CE

(#122) sunone válasza cementelek (#121) üzenetére


sunone
aktív tag

Bálam a windows törlése nem okozott rootot....

(#123) helixP válasza cementelek (#121) üzenetére


helixP
nagyúr

Mért válna rootoltá amiatt, hogy a windowast törlöd? Sőt: a két rendszernek annyira nincs köze egymáshoz, hogy rootolt androiddal is törölheted a win partíciót.

(#124) cementelek válasza helixP (#123) üzenetére


cementelek
csendes tag

Koszi a gyors valaszt, a letoltott firmware miatt gondoltam, hogy esetleg abban rootolt lehet az android. Koszonom meg1x az infot.
Udv.: CE

(#125) tupuk


tupuk
aktív tag

Na ezért szeretem az ilyen fórumokat, már majdnem vettem egy ilyen gépet, de szerencsére elolvastam miket írtatok itt, és selejtes wifivel nekem nem kell.

(#126) sunone válasza tupuk (#125) üzenetére


sunone
aktív tag

egy igazi win-win szituáció :-)

(#127) jpisti


jpisti
senior tag

Üdv mindenkinek!

...remélem még olvassa valaki ezt a topikot...

Szóval sikerült vennem egy ilyen Teclast X80Pro táblagépet és én is hamar eljutottam odáig, hogy a Win-nek mennie kell a gépről!
Nem is értem, hogy a tesztben hogy sikerült 7GB körüli szabad helyet csiholni a Win partícióra, nekem ha megfeszülök sem sikerül szűk 4GB-ot elérni és ez még annyira sem elég, hogy a Wint alaphelyzetbe állítsam!
(már a meghajtót is tömörítettem és minden ráolvasást megpróbáltam)
Egyébként sem egy eltalált cucc ez a Win10, a magyarítás után elég fura fordítások jelentek meg itt-ott, pedig ez alapján csináltam.
Szóval le szeretném takarítani a Wint a cuccról és a topik elolvasása után gyorsan ellenőriztem is a verziószámát a készüléken, hogy E6-os vagy E7-es e. de rá kellet jönni, hogy ez már egy E3E9-es...
Szóval hol lehet találni ehhez fájlokat?
A Teclast oldalán nem is találtam csak valami 2012-es firmwaret-t valamihez, de azt se tudom, hogy mihez, mert minden kínai...

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#128) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Android alatt milyen file rendszereket kezel? Gondolok itt NTFS és exFAT olvasásra írásra.
És van olyan, aki a win-t hagyta rajta?

(#129) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Sziasztok! Beszereztem egy E6E9 verziót és nem indul rajta el az android. Ha az android rendszert választom indításnál, akkor egy windows kékhalál jön be, tehát olyan mintha az android particiót nem látná a gép. Mit lehet tenni vele, hogy legyen android? Ráadásul a teclast oldalról nem lehet letölteni a firmware-t (gagyi módon dropboxos a link és nem működik).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#130) djsiegfried


djsiegfried
tag

Sziasztok

Vettem egy ilyen tabot. Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet eltávolítani az Androidot a táblagépről?

Köszönöm

(#131) djsiegfried


djsiegfried
tag

Sziasztok

Sikerrel újratelepítettem a tabletet.
Első tapasztalatok:
Csak Win10 van rajta, Android nélkül. Update letiltva, minden driver megfelelően működik.
Szárnyal a gép!

Akit érdekel bővebb infó, PÜ-ben szívesen válaszolok.

Szép napot!

(#132) SzaboZE válasza djsiegfried (#131) üzenetére


SzaboZE
addikt

Engem minden érdekel :) Ha viszont csak w van rajta, akkor szerintem nem gond az Update. Akkor kavar be, ha Android is van, mert a filerendszert elcseszi.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#133) qqcqqc válasza djsiegfried (#131) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem még fenn van mindkettő és szerintem az android pörgősebb ezen a vason,mint a windows. De várom a tapasztalataid.

(#134) djsiegfried


djsiegfried
tag

Holnap tudok bővebb infoval szolgálni. Végre lehet rendesen használni. Az már most látszik.

(#135) fehermokus válasza SzaboZE (#132) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Nálam nem cseszett el semmit sem, pedig az összes update-tet felraktam, amit csak lehetett. Még az áruházból is töltöttem le ezt-azt. A droidot is elláttam néhány szoftverrel, de minden remekül megy. A droid szemmel láthatóan kevesebb kakaóval éri be, magyarul az akksi jobban bírja. Ebbe a gépbe azért tehettek volna egy nagyobb kapacitásút is, 6000mah lenne bele ideális, mert így kb 2 óra alatt lecummantja 0-ra.

(#136) djsiegfried


djsiegfried
tag

A friss telepítés utáni első napos tapasztalatok.
A hosszú másodperces exe telepítések megkezdésének nyoma sincs.
Kattintok, indul a telepítés.
Feldobtam a Steam-et a gépre. Leszedtem 2 játékot.
Dark Sector: 800x600-as felbontás 30-60 fps. Tökéletesen játszható.
Devil may Cry dmc: 640x480-as felbontás. low graf 30 fps. Játszható.
Az aksi kb 2 órát bír netezés mellett. Ami nem valami sok.
Éppen a Gears of War-t Telepítem.
Félrevezetni nem szeretnék senkit sem. Ha van kérdés nyugodtan kérdezzetek.

(#137) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Lekaptam a wint a tabletről, lett jó sok helyem :)
Egy gondom van, néha ha lock-ból vissza akarom hozni, nem működik a képernyőn az érintés. Ha rádugok egy egeret úgy fel tudom oldani, és egy újraindítás után minden tökéletes....egy ideig.
Mitől lehet ez?

(#138) fehermokus


fehermokus
aktív tag

Sajnos én azt tapasztaltam, hogy ehhez a vashoz a 2GB ram nem túl optimális a win futtatására. Van egy másik gépem is, ami 4/64-es, na azon aztán tényleg pörög minden. Igaz a kijelzője sem 1920x1200-as, "csak" FullHD-s. Mivel megosztott a videó memória, még több marad a 4/64 esetén...
Szóval a droidnak 2GB ram teljesen ok, míg a win csak nyögdécsel alatta.
Telepítésnél, akinek szüksége van az eredeti E6/E9 telepítő csomagokra írjon privit és adjon vmi tárhelyet ahová felrakom. Az egész együtt ~8GB. Viszont még sosem próbáltam, hogy jó-e, így mindenkinek a saját felelősségére...

(#139) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Fiaim kaptak egy ilyen gépet karácsonyra. E3e9 verzió. Próbálom leszedni róla a Windowst, de nem sikerül. Megvan minden driver, gpt kicserélve, de a phone flash programban hiába nyomok a start flash gombra, semmi nem történik. Az itt leirt dolgokat kipróbáltam, kitöröltem a kínai írásjeleket, próbáltam rootolni is, az sem ment. A gépen win 10 64 bit van. Segítsetek, ha tudtok, mert a kölykök megölnek... :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#140) icemad válasza icemad (#139) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Beszarás... Másik gépen elsőre sikerült levakarni a Windowst. Holnap neki állok a rootnak is.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#141) punky10


punky10
addikt

Csak azért,hogy ne kelljen keresnem a topicot...
Ki akarom szedni a nyílászárót,hogy több hely legyen a robotnak... :D

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#142) punky10 válasza punky10 (#141) üzenetére


punky10
addikt

Sziasztok!Már ha valaki látogatja egyáltalán ezt a topicot..
Ha igen,akkor egy kis segítséget kérnék.A feleségemnek szereztem egy ilyen gépet.Nagyon tetszik neki,viszont a Win teljesen felesleges rajta.Hogyan lehet eltávolítani?A 77.HSz alatti linkek nem élnek.A gép már 8-as erre fw-t sem találtam(még...)
Részletes,kipróbált módszer kellene,mert ha téglásítom a gépet,az asszony megöl.Vagy rosszabb esetben nem ad...kaját... :D

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#143) jpisti válasza punky10 (#142) üzenetére


jpisti
senior tag

Szintén zenész, csak én a droidot szeretném letakarítani a gépről. Amire a felhasználó használja azt tudja win-nel is de borzasztó kicsi a szabad tárhely, ezért lenne szükség a droid száműzésére.
Ha jól tudom, akkor volt már olyan aki sikeresen száműzte valamelyik rendszert a gépről, szerintem vedd fel a megfelelő szakival vagy szakikkal a kapcsolatot privát üzenetben.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#144) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Itt nézzetek körül mindketten. Az id megadása után kiadja a letöltési oldalt.

(#145) punky10 válasza qqcqqc (#144) üzenetére


punky10
addikt

Köszi,nézem...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#146) jpisti


jpisti
senior tag

Örömmel jelenthetem, hogy hála djsiegfried fórumtársunknak :R a gépem sikeresen átesett a droidmentesítésen és most csak egy W10 ketyeg rajta!
A beavatkozás meglepően egyszerű, csak egy USB HUB, egy USB-s egér és egy billentyűzet, egy W10 telepítő, és egy driver csomag kell hozzá. (ez utóbbiban és az eljárást ismertető videó linkjében segített djsiegfried)
A W10 telepítőt innen szereztem be (az MS tárhelyéről vannak a linkek az oldalra portolva ezért az ott megszokott sebességgel is vánszorognak le) és a Rufus-sal készítettem a bootolható pendrive-ot. (fontos, hogy a partíciós sémát MBR-ről GPT-re kell állítani, egyébként nem fogja látni)
A tab-ot újra kell indítani és a "del" billentyű nyomogatásával be kell lépni a BIOS-ba.
Ott az utolsó "Save and Exit" (vagy valami hasonló) oldalon, a "Boot Override"-nál kell kiválasztani az "UEFI: (pendriveneve)-t és már indul is a telepítő!
A megfelelő résznél az új telepítést kell választani.
A meghajtóról az összes partíciót törölni kell és a partícionálatlan meghajtót kell kiválasztani a telepítési célnak.
(teljesen feltöltött akkuval kell nekivágni!)
A telepítés után a drivercsomagot fagy fel kell másolni az eszközre, vagy egy pendrive-ra, el kell indítani az eszközkezelőt, és ott szépen sorban minden ismeretlen elemre jobb klikk, majd "illesztőprogram frissítése" és forrásként a drivereket tartalmazó mappát kell megadni.
(nekem két eszközt nem sikerült telepítenie, de amikor már volt WiFi, akkor elindítottam egy Windows frissítést és az megtalált minden szükséges illesztőt!)
Az eredmény: a telepítés után >18GB szabad tárhely, és egy tényleg virgonc módon futó Windows lett!
Ha valaki bele akar vágni az dobjon egy PÜ-t és szívesen segítek neki a drivercsomaggal és amiben tudok.
(!!!!sajnos az Andoid-hoz szinte semennyire sem értek, így aki a Windows-t akarja letakarítani és csak az androidot megtartani, annak nem nagyon tudok segíteni!!!)
...még annyit, hogy nekem megmaradt az OS választó lap, így minden hidegindítás után rá kell bökjek a Windows ikonra...

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#147) tamás86


tamás86
tag

Sziasztok most vettem egy E6E9 verziot erről hogy tudom a windows törölni?

(#148) tamás86 válasza jpisti (#146) üzenetére


tamás86
tag

Előre is köszi az infokat.

[ Szerkesztve ]

(#149) qqcqqc válasza tamás86 (#148) üzenetére


qqcqqc
őstag

A 74-es hozzászólásban van link, hogy csináld meg. És 4 hozzászólással ezelőtt linkeltem a rom elérését.

(#150) tamás86


tamás86
tag

Köszi csak azert nem merek belevágni mert nekem E6E9 verzio van nem tudom honnan szerezem meg az ehez valo gpt.img fájlt.

(#151) fehermokus


fehermokus
aktív tag

Na én megszabadultam a windows pajtástól, szerintem nem való erre a gépre. A droid köszöni szépen jól elvan. Legalább kikapcsolt állapotban nem zabálja az akksit... Meg a legújabb win update-k úgysem fértek fel a készülékre, aztán a win megfenyegetett, hogy ezután nem fogja támogatni ezt a régi rendszert...

(#152) punky10 válasza fehermokus (#151) üzenetére


punky10
addikt

Hoho,Te vagy az én emberem!Egy részletes leírást,linkekkel,nagyon megköszõnnék!Pár hónapja feladtam,mert nem sikerült 100 %-an mindent kitudni... :B

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#153) qqcqqc válasza punky10 (#152) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mi maradt? Februárban megadtam minden információt.

(#154) punky10 válasza qqcqqc (#153) üzenetére


punky10
addikt

Először E3E8 nem akart lejönni,majd a laptopomon a Flashtoollite nem akart elindulni.A3-4 próba után abbahagytam,de most látom,hogy már nincs annyit használva,így lehet,hogy újrapróbálom.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#155) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Sikerült valakinek 7-es vagy 8-as androidot tenni a tabletre?

üdv

(#156) qqcqqc válasza -szabi- (#155) üzenetére


qqcqqc
őstag

Miután az Intel kiszállt az Android buliból ne nagyon várd. Nekem most írták, hogy a 6-os is csak pár gyártónál jött ki.

(#157) -szabi- válasza qqcqqc (#156) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Nem tudtam, akkor ez esélytelen.
Köszi.

üdv

(#158) qqcqqc válasza -szabi- (#157) üzenetére


qqcqqc
őstag

Szerintem kövesd Ezt a kérdésem.

Hátha kapunk valami jó kis megoldást. ;)

(#159) -szabi- válasza qqcqqc (#158) üzenetére


-szabi-
őstag

Nekem nincs ilyen, csak képbe került vásárlási opcióként és gondoltam utána olvasok lehet e.
Mivel úgy tűnik nem, egyszerűen kikerül a kosárból. :)

(#160) qqcqqc válasza -szabi- (#159) üzenetére


qqcqqc
őstag

Akkor az összes atomost zárd ki.

(#161) -szabi- válasza qqcqqc (#160) üzenetére


-szabi-
őstag

Vettem.

(#162) PizzaProgram


PizzaProgram
csendes tag

Sikerült nekem is "bevásárolnom" egy ilyen készüléket :(
Kár, hogy nem informáltam magam jobban előtte.
Jelenségek:
- Wifi eldobálja magát (nullára) miközben forgolódom vele.
(A ping 3ms és 1500 között változik)

- A beépített SSD működése közben a hangszóróból "winyókerepelő" / cicergő hangok jönnek.
(pedig le van némítva!)
Tisztára olyan, mintha valaki poénból írt volna rá egy 2.5" Toshi HDD hangutánzót 4x-es hangerővel.
- a hangszóró alapból is magas sípoló folyamatos hangot ad, amikor éppen nem ciripel.

Szétszedtem, hogy lássam a forrasztást:

- Látható, hogy a + és - is össze van egymással forrasztva
- és gyanús, hogy alatta is hozzáér a nyákhoz az a nagy ónkupac.

Valószínűsítem, hogy legjobb lenne, ha ripityára szerelném az egészet, hogy megnézzem a túloldalt is.
De félek, nem sérül-e bármi a szétszedéskor? Csak kicsavarozom és lejön a plexi?

[ Szerkesztve ]

(#163) PizzaProgram válasza PizzaProgram (#162) üzenetére


PizzaProgram
csendes tag

Nos, nem vártam tovább, nekiestem, leforrasztottam a negatív pólusról és aláraktam egy darab szigetelőszalagot, hogy ne érintkezzen többé vele.

Eredmény:
Ahogyan mrzed kolléga itt a fórumban már talán jelezte:
- Csodák nincsenek.

Talán egy PICIT jobb a helyzet, de lényegében nincs változás, ez a wifi úgy rossz, ahogy van.
-70 és -80 között mozog pár méterre a routertől. Ha közvetlenül mellette állok, úgy -60.
(-80 -nál gyakran meg is szakad, ha úgy fordulok vele vagy olyan szögben tartom.)

Szóval marad a külső USB-wifi adapter, ami sajnos ellehetetleníti majd a mágneses töltőkábel adapterének csatlakoztatását.
Esetleg ha volna egy második USB kivezetés az alaplapon, akkor rá lehetne közvetlenül forrasztani kötni egy lebontott külsejű adaptert.

(#164) SzaboZE válasza PizzaProgram (#163) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ott valami nem stimmel, az enyém rendesen megy wifin.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#165) Gabcsyka


Gabcsyka
csendes tag

Sziasztok! Remélem valaki van még itt és tud segíteni!
Szóval apósomnak vettünk még anno egy ilyen táblagépet és most baj van. Nem fut rajta se a Facebook se a Facebook lite. Egyszerűen tölti be csak próbálkozik, aztán fekete lesz a képernyő, újra próbálkozik és semmi. A legnagyobb baj, hogy csak erre használta / használná. Androidot használja csak a Windows-t nem. Szóval teljes az elkeseredettség. Adjatok valami tuti tippet, hogy mit csináljak. Gyári visszaállításon már túl vagyok. Köszi előre is.

(#166) PizzaProgram válasza Gabcsyka (#165) üzenetére


PizzaProgram
csendes tag

Sosem használtam FB-ot, de teljességgel bizonyos, hogy ez NEM hardveres probléma. Tehát semmi köze a Teclast-hoz. Hiszen akkor más programok sem futnának. Javasolt az adott alkalmazás áruházból való frissítése. (Már ha jól értettem és kizárólag Android alatt jelentkezik a probléma.)
Vagy Windows alá fel lehet tenni egy választott böngészőt, és abban megnyitni.

(#167) SzaboZE válasza Gabcsyka (#165) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nyisson meg egy böngészőt és használja azzal. Pl chrome

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#168) kraftwerkfan


kraftwerkfan
tag

Sziasztok! Hozzám került egy ilyen csoda, ami bekapcsolásnál csak a bios-t engedte, akármit csináltam, maradt ez. Aztán rávarázsoltam az 5.1-es androidot, az megy is rajta szépen, de nem tudok azóta a bios-ba belépni, illetve a dual boot is elszállt... Hogy lehet erre win-t varázsolni?

 Apple

(#169) SzaboZE válasza kraftwerkfan (#168) üzenetére


SzaboZE
addikt

Dugj rá egy külső billentyűzetet és indításkor del gomb.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#170) RoyalAirForc válasza jpisti (#146) üzenetére


RoyalAirForc
tag

Üdv! Engem érdekelne a segítség, ha még ennyi év után emlékszel… :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.