Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Sethdobaloah válasza bkercso (#249) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Ezt már bevezette pártunk és kormányunk. Úgy hívják, hogy közmunka.

...csak én vagyok helikopter?

(#252) bkercso válasza Sethdobaloah (#251) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ahol, ha dolgozol, megvernek a többiek. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#253) #56573440 válasza bkercso (#252) üzenetére


#56573440
törölt tag

Pesten a környékünkön azért tesznek vesznek főleg így ősszel. Sok a zöld terület, gyűlik a lehullott levél. Verekedés csak akkor van, ha jön a "szondás ember". Ott nemrég a "veztő" jelezte, hogy ne is fáradjon, inkább fújja meg magának az összeset, mert ha itt elkezdi cseszegetni az embereket mindenkit haza kell küldeni. A szondás se akarta megfújni nagyon ;]

(#254) UnA válasza Corleone33 (#241) üzenetére


UnA
Korrektor

Oké, lehetek én a gonosztevő, de mit lehet kezdeni egy olyan környezetben, ahol a diák ellenségként kezeli a tanárt? Persze azért adnék még egy esélyt az egésznek úgy, hogy alapvetően megváltozatjuk az oktatást egy emberibbre, ahol a tanulás szeretetére és nem a másodfokú egyenlet megoldoképletére (stb, stb) tanítanak. Na ha akkor sem megy, akkor tényleg bezárhatjuk a közoktatást, mint sikertelen kísérletet.

(#255) t72killer válasza UnA (#254) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy mondod, alapvető változásokra volna szükség, rengeteg energiára, odafigyelésre, időre és türelemre van szükség, hogy egy kvázi félbűnöző gyerek gondolkodásmódját megváltoztassuk. Márpedig ez lenne a cél, a látszólagos fegyelem vasököllel történő fenntartása csak addig működik, amíg az ököl jelen van. Ha kimegy az osztályból, akkor gyulladnak a cigik, "megverődnek" a gyengébbek.

Sajnos erre a tömeges oktatási rendszer alkamatlan. A magyar nagyon, de amiket nyugaton láttam, annak többségétől se voltam elájulva.

Amúgy aki javíthat a gyereke és az őt elviselő tanár sorsán, az a szülő, aki felismeri a problémát és megpróbál több időt szakítani a gyerekére, esetleg szakemberbe invesztál. Sajnos "BandavezérDzsonik" apukája-anyukája is nagyon sokszor a gyerekéhez hasonlóan kriminális eset...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#256) dabadab válasza #56573440 (#248) üzenetére


dabadab
titán

"Mint látod, sokat nem tehetsz"

Ez nem igaz. Ott van pl. az Igazgyöngy alapítvány, akik tényleg kb. a létező leghátrányosabb helyzetű gyerekekkel és fiatalokkal foglalkoznak és ők tudnak eredményeket felmutatni (mellesleg úgy, hogy nem verik őket, hogy visszakanyarodjak az eredeti témára).

"Nem azt mondom hogy zárjuk őket az alföldön karanténba, hanem azt, hogy esetleg lehetne olyan szakképzést indítani, ami testhezállóbb, a jövőben használhatóbb, bevételt is biztosító lenne. Egy ilyen problémás gyereknél az érettségi megszerzése nem az."

Nem tudom, hogy hogy jött ide az érettségi, az előbb még arról volt szó, hogy hajítsuk ki őket mindenestül az iskolarendszerből - a helyzet meg az, hogy a tényleg problémások gimnáziumnak a közelébe se jutnak.

DRM is theft

(#257) #56573440 válasza dabadab (#256) üzenetére


#56573440
törölt tag

" Ott van pl. az Igazgyöngy alapítvány"

Soha nem mondtam, hogy nincs olyan segítő szervezet, ami foglalkozik a hátrányos helyzetű gyerekekkel. Olyanból viszont egy sincs, ami országos szinten a szociális és gyerekvédelmi rendszerrel együttműködve hatékonyan tudna fellépni a meglévő problémával szemben. Az említett alapítvány munkája nemes. Csak ilyen méretben kéne még vagy 500...

" előbb még arról volt szó, hogy hajítsuk ki őket mindenestül az iskolarendszerből"

Se előbb se utóbb nem volt szó erről.

(#258) Arpee78 válasza #56573440 (#257) üzenetére


Arpee78
senior tag

"Csak ilyen méretben kéne még vagy 500..." Ez nagyon sok pénzbe kerülne és a dolog jellege miatt szinte csak közpénzből lehetne finanszírozni. Tehát az adófizetőknek több adót kellene fizetni vagy a közpénzek jelenlegi elosztásán kell igazítani, kevesebb egészségügyre, hadseregre, nyugdíjakra stb.

Szerintem az oktatás az egyetlen terület, ahonnan valóban lehetne forrást elvonni, lehet kiakadni. Ha a tananyag legkevésbé hasznos harmadát kiszórják, azzal felszabadul a tanári társadalom harmada, őket átkonvertálni valódi pedagógusokká, szoc munkásokká, stb.

Egyébként egy kevés változás elindult: link, 400 milliárd tényleg sok pénz, meglátjuk mire lesz elég.

[ Szerkesztve ]

(#259) voyager4.4 válasza Arpee78 (#258) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ja, hogy te ezeknek bármit is elhiszel :F Egyébiránt no comment.

no fate but what we make

(#260) Kalandor válasza #56573440 (#250) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez bólogatósan evidensen hangzik, csak a tények mást mondanak. Volt nem is olyan rég több helyen is ilyen tömeges bentlakásos iskoláztatás (Kanada, Ausztrália, stb.) és borzalmasak lettek az eredmények.

Minden gyereknek családban a helye, különben tönkreteszed a gyereket. Erővel nem tudsz integrálni senkit sem, csak pénzzel, iszonyat sok pénzzel, elhivatott szakértőkkel és jövőképpel. Gyakorlati példákért a skandináv országokhoz lehet fordulni és bizonyos esetekben a modern Kanadához. Kötődésmentesség, gyökértelenség -> drogok, alkohol, öngyilkosság, gyilkosság, CSBE.

Lehet mondani, hogy nekünk nincs ennyi pénzünk, de az a vicc, hogy van, mert ugyanúgy elkölti az ország a felzárkóztatáshoz szükséges pénzt, csak börtönökre, gazdasági versenyképtelenségre és így tovább. A leszakadóknak se jó és a többieknek se jó.

Nyáron Fresnoban voltam, ahol egy olyan lánynál laktam, aki ilyen felzárkóztatással foglalkozik. Fresno egy full reménytelen város, ami hiába néz ki úgy elsőre mint a többi város, konkrétan háborúban áll saját magával, egyszerűen fel van osztva. Sok gyerek a bandákban nő fel, nekik az a jövőkép, hogy gang leaderek lesznek. Alternatív jövőképet kell nekik adni, hogy lehetsz optikus is vagy akár csak egy benzinkutas. Néha sikerül, főleg akkor, ha a gang member szülőknek is "hozzájárulnak". De ha egyszer a gyerek internalizálta az alternatív jövőképet, akkor csodák történnek. Ez a csaj azt mondta, hogy ő évente kb. 5-6 gyereket tud szó szerint "konvertálni", ami angolul jobban jön ki, mert az áttérésre is ezt mondják, márpedig szinte vallásosan kell hinniük a gyerekeknek ebben. A többi gyerek megy a levesbe. Viszont a megváltozott gyerekek gyakran a családjukat is megváltoztatják!

(#261) Ringman válasza #56573440 (#257) üzenetére


Ringman
nagyúr

amit írsz az állami feladat, többek között - elvileg - ezért fizetünk adót, hogy ezek a problémák meg legyenek oldva

(#262) Arpee78 válasza voyager4.4 (#259) üzenetére


Arpee78
senior tag

Miért no comment? Nem kellene hinni a kormány.hu-nak? Na ja, van egy ilyen hír is.

(#263) voyager4.4 válasza Arpee78 (#262) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Elég mély így is a téma, szerintem felesleges apánkat is belevonni.

no fate but what we make

(#264) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Párom tanár. Múltkor mentem érte a sulihoz, kiszálltam, járkáltam a bejárat előtt, mikor az egyik ablakból jó hangosan elkezdett beszélgetni két kis takony, hogy ez meg ki, (mármint én) és a másik megállapította jó hangosan, hogy biztos valami csöves geci. Tudniillik munkásruhában voltam. Ilyen tiszteletlenséget hogy nevelsz ki a gyerekből simogatással? És még ezek magyarok voltak. Cigányék simán lekurvaanyázzák a tanárokat, mert tudják, hogy semmi következménye. Ha a tanár próbál kezdeményezni valamit, akkor a felső vezetés bekussoltatja, viseld el és kész. Sőt, még külön tréningekre kell járni a tanároknak cigány iskolában, hogy miért olyan rosszak a tanulmányi eredmények állati szintű, genetikailag fejletlenebb lényekkel...

Pesti burokban élő Bambano és társaihoz pedig csak gratulálni tudok, terjesztitek itt a liberális baromságot.

(#265) Vakegérke válasza CounterBoci (#264) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hú, mit zúdítottál a fejedre...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#266) dabadab válasza CounterBoci (#264) üzenetére


dabadab
titán

Már megint megjött valaki, akkor ugyan soha nem foglalkozott a témával, de sokkal jobban ért hozzá, mint az, aki konkrétan ezzel foglalkozik és vannak eredményei is. Tök jó.

DRM is theft

(#267) bkercso válasza Kalandor (#260) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ilyet tényleg jó lenne itthon csinálni! DE: az állam nem fogja, és így a tanárok sem, erre mérget vehetünk. Az értelmes és tenniakaró emberek sajnos rég elkerülik a Parlamentet. Szóval civil kezdeményezés kellene, olyan lobbierővel, amely tud erre támagatást szerezni, akár az államtól, akár az EU-tól.
Úgy látom, mintha az EU számára ez a probléma (kisebbségek integrációja) nem élvezne olyan nagy prioritást. Ha mégis, akkor a menekülteké a főszerep, nem az évszázados problémáké.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#268) t72killer válasza dabadab (#266) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az utolsó bekezdés kivételével a helyzetet írta le, amivel semmi baj nincs! Már ahhoz is pedagógusprofesszornak kell lennie valakinek, hogy beszámolhasson arról, amit látott? Más kérdés, hogy a zárás elég meredekre sikeredett, és sehogy se tudom értelmezni.

Javaslatot nem láttam a HSZ-ben arra, hogy a helyzetet úgy kell megoldani, h a szájaló diákokat kerékbetörjék. Egy jobb iskolából simán kirúgnám illetlen viselkedésért. Persze más kérdés, hogy mi legyen a rosszabb iskolával, ahova az ilyeneket gyűjteném.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#269) bkercso válasza t72killer (#268) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egy jobb iskolából simán kirúgnám illetlen viselkedésért. Persze más kérdés, hogy mi legyen a rosszabb iskolával, ahova az ilyeneket gyűjteném.
A körzetes iskolájából nem lehet kirúgni, a tankötelezettség miatt.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#270) CounterBoci válasza dabadab (#266) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Azért irigyellek, hogy nincs olyan téma a PH!-n, amihez nem értesz. Jobb volt abban a tudatban élni, ahogyan még én jártam iskolába, legrosszabb rémálmaimban sem gondoltam volna azt, ami ma van az oktatásban.

(#271) t72killer válasza bkercso (#269) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az közel se mondom, hogy a magyar oktatási rendszer jó... Egy ideális rendszerben ezt tenném. Az marad a suliban, aki kezdeni akar magával valamit. Esetleg úgy kéne megoldani az oktatást, hogy lennének olyan iskolák, ahol "3-as feletti magatartással" lehet bent maradni és lenne a maradék. A 3as magatartásba nem fér bele az, hogy trágárul visszaszól a tanárnak, óra menetét akadályozza, ismételten nem engedelmeskedik az utasításoknak.

Amikor/ahol én voltam még gyerek, az ilyen össz-suli szinten 1% alatt volt, ergo egy megyéből simán össze lehetett volna gyűjteni a problémásakat és szakszerűen foglalkozni velük. Hogy most mi a helyzet, nem tudom, de kétlem, hogy 10% feletti lenne az igazán necces elemek száma. Ráadásul ha működne egy ilyen rendszer, az a "rosszak" értelmesebb részére elrettentő hatású lenne. Tudom, utópia...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#272) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Most bukkantam rá a topicok eme gyöngyszemére.
Engedelmetekkel pár sort, csak úgy ami jön hozzábiggyesztenék.
Hosszú lesz.

Én is kaptam kokit pofonokat a suliba.
Egyetlenegyszer panaszoltam el apámnak, ő adta a másikat, mert a tanárnak biztos igaza volt.
Faterom jópárszor vert el gyerekkoromba úgy istenigazából, és mindannyiszor jogosan.
Katonakoromba kopaszként szétszívattak az öregek, ennek ellenére én mikor öreg katona lettem, nem adtam ezt tovább, nem szopattam az űjoncokat. A gyerekkori verések dacára csendes, békés ember vagyok, ergo az hülyeség hogy amit kaptál, azt adod tovább. Pl. fater alkoholista volt (csendes fajta de mindennap berúgott), énnekem az éves szeszfogyasztásom nulla.
Mikor a suliba bunyó volt és tépett köpenybe, fél szárú mackónadrágba mentem haza, a fél fülem a zsebembe, fater nem rohant az iskolába, jajjj Istenem feljelentem, ügyvédet ide, beperelem az iskolát. Annyit kérdezett, megvédted magad? Igen Apa. És ezzel le volt tudva.Ha intőt vittem haza, nem rohantak be megverni a tanárt, inkább engem.
És ma minden fordíítva van, a gyerek szent sérthetetlen, ergo nevelhetetlen is ezért.

Apropó köpeny, igen az a szép kék. Tudjátok, nagyon is megvolt az értelme, amikor beléptünk az iskolába, mindenki olyan egyforma lett, nem az Iphone meg Nike ruha tette az embert, hanem a tudása.
Most menjetek el egy általános iskolába, 7-8. osztályba nézzetek körül. Fiúcskák (mert azok, nyiszlett emberpalánták, de az egójuk már az egekbe) izompólóba, tépett farmerba, fülbevaló-piercing, a lánykák minibe magassarkúba kisminkelve. 12 évesen.
Kell ez, ugye a tudás házába így kell bemenni, nem alázattal és tudásszomjjal?
És EZT a szülő elnézi, sőt támogatja. A majom reklámok már itt is megtették hatásukat. Légy önmagad, te vagy a fontos, tedd azt amit akarsz stb. Igen, ez igaz, de nem mindig mindenhol és mindenáron.

Amikor nekem lett a 2 fiam, az utcánkba minden gyerek mindenkihez berohangált játszani és fel voltunk hatalmazva hogy nyugodtan csapjunk a más gyereke fenekére is ha elhatalmasodik rajtuk a rosszalkodás. Itt se kellett se ügyvéd se bíró se közjegyző, ez énszerintem természetes.
Miko r4-5 kisgyerek is el tud vadulni rendesen, valami nyájelméletet követve lesznek egyre rakoncátlanabbak és hangosabbak, akkor 20 gyerek az osztályba?

Most pedig,
Apró szösszenet a szembeszomszédból, a nagyobbik gyerek 7-8 éves, a kisebb 3 és a nagy állandóan nyűzza a kicsit. Anyjuk megunta, lekent egy pofont a nagynak.
És itt nekem eszem-fa...szom megáll, jelen pillanatba mindennapos vendég náluk a rendőr, a gyámügy, az anyát lerabosították (szó szerint, fénykép, ujjlenyomat, ha mégegy pofon lesz, lecsukják) MIVAN????
Ja, a két gyámügyes nő, olyan 30 év körüliek, egyiknek sincs saját gyereke. És ŐK ítélkeznek??
Azóta a ngyobbik gyerek 100X rosszabb, az anyja pofájába röhög és ordítja: üssél meg. elvisznek a rendőrök. Nagyszerű. Demokrácia, az van.

Jártatok szülői értekezletre? Én nagyon sokat.
Azok a szülők a leghangosabbak az iskolába, akik otthon a semmit nem foglalkoznak a gyerekükkel, leragasztják a gyereket a tv és a játékok elé, és ezzel ők eleget tettek szülői kötelességüknek.
Ezek a szülők ráhárítják a nevelés oroszlánrészét az iskolára, viszont a jogot és az eszközöket nem adják meg hozzá, akkor ne is várjanak el semmit.

Az iskola lassan még a minősítési, osztályozási jogát is elveszti, nem lesz egyes, intő, buktatás, nem lehet fegyelmezni, így akkor hogyan? Ennek szép következménye, a középiskolás generáció harmada makogva, szövegértési problémákkal küzdve olvas. Csak így tovább.

Két fiam talán párszor kapott tőlem verést, pofont. Érdekes hogy a mai napig nagyon jó a viszonyunk, szeretnek és tisztelnek. Nem akarnak leszúrni, mert elkalapáltam őket 20 évvel ezelőtt.

Kb. ennyi, még tudnám folytatni. Aki ezen is átrágja magát, netán még értelmezi is, annak köszönöm.

(#273) t72killer válasza tordaitibi (#272) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" a nagyobbik gyerek 7-8 éves, a kisebb 3 és a nagy állandóan nyűzza a kicsit. Anyjuk megunta,"

Itt van a gond, miért nem akkor szoktatta le a gyereket a "kicsi nyúzásáról", amikor azt elkezdte? Nem évek múltán kell "megunni" és akkor kapkodni, hanem időben cselekedni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#274) bambano válasza tordaitibi (#272) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a fő tévedés a hsz-edben (több másik mellett) az a feltételezés, hogy ahogy a te gyerekkorodban volt, az jól volt úgy.

hát nem.

például jó volt az, hogy egyen-állampolgárt képzett egyenköpenyben?

ilyen apróságokról most ne beszéljünk, hogy öreg katona sosem szivat senkit, az a gumik dolga.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#275) tordaitibi válasza t72killer (#273) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A "megunta" az gyanítom nem 0,1 másodperc alatt következett be, igen hosszú előzményei voltak.
Csak az 1 pofon következményeit írtam le, úgy érzem nem a család magánletébe vájkálás a feladatunk hanem megdöbbentem a gyerek jogain, amivel él is. Úgy él a jogaival, hogy közbe nem tudja a rá vonatkzó normákat, vagyis nagyon jól tudja, csak nem gyakorolja, direkt.
Tudod mit, én azt mondom ha ennyire ismeri a jogait, akkor legyen tisztába a kötelességeivel is, ha ez a kettő egálba jön, akkor értekezhetünk a pofon jogos-nem jogos mivoltáról.De akkor a pofon el se csattant volna.

Bambano,
"például jó volt az, hogy egyen-állampolgárt képzett egyenköpenyben?"

Abszolút félreértettél. Ha Te bányász, kohász, vegyianyagokkal dolgozó, avagy bankár, bíró, ügyvéd vagy, amikor bemész a munkahelyedre, a trikópólódba és rövidnadrágba csinálod?
Vagy felveszed az oda illő, és nem hülységből kitalált munkaruhát, ami lehet talár, öltöny, azbesztruha.
Tudom hülye hasonlat, de nem tudom máshogyan példázni.
Akkor szerinted a tornaórán se legyen tornaruha, az már ugye egyenöltözet, aminek egyenes következménye egy egyenhülye, elbutult társadalom? Lehet futkározni, úszni lovagolni télikabátba, kisestélyibe, mert ugye szabad ország, szabad nép.
Érdekes, a drágább sportoknál az egyenruha nem zavar? A divatos lovaglást se csinálják klottgatyába, hanem a méregdrága lovasöltözetbe. Ja, mert sikk és drága, lehet felvágni. De érdekes, egyenruha, egykaptafára készül mind, ez nem baj..? Ettől még nem lesz minden lovagló egyen-lovas, mert lovaglóruhába megy lovagolni.

(#276) t72killer válasza tordaitibi (#275) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nem vájkálunk, akkor semmilyen következtetést nem vonhatunk le arról, hogy a gyerek hogy viselkedik. Az egészséges gyerekek 99%-a úgy fog viselkedni, ahogy nevelték (a szülők és a környezet). Tehát ha rosszul viselkedik, akkor el lett rontva - pláne egy 7-8éves. Ennyit általánosságban, ha meg ki akarod deríteni, hogy kinek volt igaza, ahhoz bizony "vájlálni kell".

És igen képzeld, a gyereknek is lehet igaza, és ha igaza van, akkor nem pofon jár érte attól a "szülőtől", akinek 20év múlva az ágytálat fogja hordani (akkor is, ha nem akarja, lásd kötelező szülőtartás).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#277) bkercso válasza t72killer (#273) üzenetére


bkercso
nagyúr

2 dologról van szó megint szerintem. Az egyik, h van-e jobb módszer a pofonnál és az mikor működik. A másik, h van-e erkölcsi alapja az államnak kriminalizálni a szülői pofont (vagyis legyen-e rá jogalapja).
Mindkettöről lehet vitatkozni. Utóbbival kapcsolatban viszont szerintem az a gond, hogy gyorsabban változik a társadalom, mint ahogy azt sokan követni tudják. Évezredekig a szükő fenyíthette a gyerekét tetileg és a legtöbb kultúrában ma is (tudom, mindenkit nézzünk le!). A liberalizmusnak ez a mai formája elnyomó és biz. értelemben fasiszta.

Amúgy az alkoholista vagy egyéb szenvedélybeteg, valamint az egyedülhagyott és kétségbeesett, pszichológiai roncs szülők szokták hülyére verni a gyereküket. A néhány havonta és nem teljes erőből kiosztott fenékreverésben és szájracsapásban sokan pozitívumot látnak és nem a testi adottságokkal való visszaélést.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#278) emvy válasza bkercso (#277) üzenetére


emvy
nagyúr

Ugyebar a lenti erveid vonatkoznak a nok valasztojogara is. Szoval fasiszta-e az, hogy a nok harom generacioval ezelott meg nem valaszthattak, ma meg akar miniszterelnok is lehet beloluk? Nem tul gyors valtozas-e ez?

while (!sleep) sheep++;

(#279) bambano válasza tordaitibi (#275) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

merugye nálunk fényes jövő előtt állnak a bányászok is, meg a kohászok is.
hiszen nemcsak bányászati nagyhatalom vagyunk, hanem energia nagyhatalom is, folyton ki kell hajigálni a felesleges energiahordozókat, mert túl sok van belőlük.

ja nem.

meg kellene végre érteni, hogy a jövő generációit a kreativitásra, az önálló feladatmegoldásra és még pár hasonló skillre kellene ránevelni. de még véletlenül sem arra, amit ebben jósoltak (2 perc 20 másodperctől, de érdemes az egészet megnézni :) ). ez itt már nincs. finító. timeout. ha ezt akarod erőltetni, a diákok úgy elhúznak nyugatra, hogy a kondenzcsíkjukat se fogod látni soha többet.

a munkaruha majd akkor következik, ha a diák úgy döntött, hogy ott akar dolgozni. és ha felelősségteljesen nevelted, magától fel fogja venni.

tornaóra meg egyáltalán ne legyen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#280) Vakegérke válasza bambano (#279) üzenetére


Vakegérke
veterán

"tornaóra meg egyáltalán ne legyen."

Ezt nem gondolhatod komolyan. Így is nyeszlettek a fiatalok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#281) bambano válasza Vakegérke (#280) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

anno nekünk kétféle mozgási lehetőségünk volt:
1. tornaóra, ahol mindenféle torna-elméleti meg atlétikai dolgokat kellett csinálni. például 14 éves fiúknak spárgázni, szekrényt ugrani, meg ilyenek.
2. napközi: ahol kihajtottak minket az udvarra és fociztunk vagy két órát.

ebből a másodiknak van értelme, akár minden nap, az elsőnek, szerintem, semmi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#282) tordaitibi válasza t72killer (#276) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Egy szóval sem állítottam hogy a gyereknek nem lehet igaza.
De az igaza van/direkt feszegeti a határait az nagyon nem ugyanaz.

A gyerek, pontosan a szó értelméből kifolyólag tudatlan, tapasztalatlan. És mivel ezeket szeretné, nem is tudatosan de kiküszöbölni, ezért kíváncsi is. Mindenre ami körülötte van. Arra is kíváncsi, meddig lehet a környezetét ingerelni. És a kisgyerek még nem tudatosan, de a nagyobbacska már pontosan tudja, érzi a határokat. Ennek ellenére megpróbálja átlépni, mert kíváncsi mi lesz akkor. Néhány fékező momentum hatására lassan beáll az egyensúly. De vannak akaratosabb típusok is, és itt a szülőnél bizony elfogy a cérna néha.

Ismét hülye példa, kisgyerek, forró kályha. 154x elhúzhatod mellőle, egy pillanatra nem figyelsz és megfogja. Az életbe többet nem fogja megpróbálni. 1 megfelelő pillanatban olyan információt kapott, hogy megtanulta, a 154 kérés szép szó eredménytelen volt. A kerekasztal melletti "Édes fiam, ne menj közel a kályhához mert megégeted a kezed" erdménytelen volt.
A pofont is ilyenhez tudnám hasonlítani.

(#283) Ringman válasza Vakegérke (#280) üzenetére


Ringman
nagyúr

erről van statisztika is?

(#284) t72killer válasza tordaitibi (#282) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erre szoktam azt mondani, hogy hagyni kell átlépni a határt és a pofáraesés sokkal hatékonyabban fogja megtanítni, mint bármilyen prédikálás ("liberális" nézőpont) vagy verés ("konzervatív" nézőpont). A legjobb tanító maga a természet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#285) tordaitibi válasza bambano (#279) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Elbeszélünk egymás mellett, nem a kohászati nagyhatalom volt a témánk hanem a munkaruha.

" a jövő generációit a kreativitásra, az önálló feladatmegoldásra "
Igen ezak a mostanság hangzatos szlogenek. Legyen kreítív, de nem tud 2+2 összeadni, nem tud értelmesen olvasni, és mivel nincs tornaóra, nem tud 18 métert kocogva futni. Szép jövőképet vizionálsz :)

Számtalan ismerősöm gyerekei, nem kicsik hanem a 15-16 éves korosztály megfordult nálam, nyitott vagyok mindenre, a kapu sincs sose kulcsra zárva nálam a mai napig.
És az általad említett szlogenek dacára én tanítottam meg őket egy szöget beverni, az autó és az otto motor működési elvét, varrógéppel varrni, egy leszállt ajtót beállítani, egy csöpögő csapot megjavítani, stb.stb, a saját fiamat aki a Pataky István Híradásipari és Informatikai Szakgimnáziumba járt, én tanítottam meg az elektronika és a számítástechnika alapjaira,
Hol a kreativitás? Hol a problémamegoldó képesség? Önálló feladatmegoldás? Ezekre hogy lenne képes ha nincsenek alapok, és ezeket az alapokat az iskola adja (adná) meg, de szerinted az iskola mint intézmény, ahogy eddig működött nem kell, nem jó. Akkor hogyan gondolod, hogy tovább?

Isnerősöm tanárnő, a Waldorf rendszerű iskolába próbálkozott taníani, 1 év múlva fejvesztetten menekült, nem én mondtam, az Ő szavait idézném: Hülyéket nevelünk az életre 8 évig. Biztosan kreatív lesz a gyerek, meg tud formarajzolni, meg furulyázni és fazekaskorongon köcsögöt csinálni, de egy rakás fa meg 50 doboz gyufa mellett megfagy, annyira kreatív és önálló problémamegoldó szerencsétlen.

Mindegy nem ragozom tovább de valami nagyon nem jó irányba megy,
valamint várom válaszod a kreatív és jó problémamegoldó generáció ügyében.
Akik állítólag az általad említett szlogeneket tudják, ennek ellenére életképtelenek.

Szerk,
a Floyd nagyon jóó! Szeretem, az egész filmet többször megnéztem.
Senki ne akarja nekem bemagyarázni hogy Pink normális, mert nem az, enyhe skizofrén beütése mellett valami más agybaja is van, de egy művész sose lehet 100-as, akkor elvész a varázsa.
Gyerekkorába verték, azért ilyen. :D Bocs nem hagyhattam ki, topictéma.

[ Szerkesztve ]

(#286) bkercso válasza emvy (#278) üzenetére


bkercso
nagyúr

Rád bízom. Én a nők választójogával nem látom, ki kérosodna, míg egy szülő rabosításával az egész család és ezen keresztül a társadalom is kárt szenved.

bambano: tornaóra: meg kell adni a lehetőséget arra is, hogy a tornászásra ráérezzenek. Hátha valaki erre megy tovább.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#287) t72killer válasza bkercso (#286) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szülő rabosításának megvan a helye, a részeges disznó (disznóktól elnézést kérek...), aki kocsmából hazamenet rutin elveri bottal a gyereket rács mögé való. A gyerek meg olyan messze tőle, amennyire csak lehet, valszleg egy lepusztultabb magyar intézetben is jobb dolga lenne/kevesebb sérülés érné.

Az egyszeri tasli nyilván nem hatóságokra tartozó ügy.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#288) bkercso válasza t72killer (#287) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az egyszeri tasli nyilván nem hatóságokra tartozó ügy.
Pedig e felé megyünk és fent is mintha erről lett volna szó. A többivel egyetértek!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#289) voyager4.4 válasza bambano (#281) üzenetére


voyager4.4
senior tag

A mai formájában én sem támogatom a "tornaórát" fhejj még így leírni is rossz érzés.
Nekem így felnőtt fejjel kellett rájönnöm, hogy tulajdonképpen szeretek sportolni és nagyon béna se vagyok benne. Ez az oktatási rendszernek nem sikerült. :C
Persze azoknál a torna tanároknál akikkel dolgom volt sport = foci.

no fate but what we make

(#290) dabadab válasza t72killer (#268) üzenetére


dabadab
titán

"Az utolsó bekezdés kivételével a helyzetet írta le, amivel semmi baj nincs!"

Biztos, hogy ugyanarról beszélünk?

"Ilyen tiszteletlenséget hogy nevelsz ki a gyerekből simogatással?"

Ez helyzetleírás?

"Ha a tanár próbál kezdeményezni valamit, akkor a felső vezetés bekussoltatja, viseld el és kész."

Ez egy általánosságban, teljesen érvényes helyzetleírás?

"állati szintű, genetikailag fejletlenebb lényekkel..."

Ezzel sincs semmi baj?

DRM is theft

(#291) dabadab válasza CounterBoci (#270) üzenetére


dabadab
titán

"Azért irigyellek, hogy nincs olyan téma a PH!-n, amihez nem értesz"

Ezt olyankor szoktam megkapni, amikor idehozom azoknak az álláspontját, akik tényleg a téma szakértői, ezzel foglalkoznak, viszont ez az álláspont nem vág össze azokéval, akik csak hallomásból ismerik az adott témát.

Ha már burokban élés: te hány évet töltöttél azzal, hogy zsákfalvakban élő cigányokat tanítottál eredményesen? Merthogy valójában azokkal van vitád, akik ezt csinálják.

DRM is theft

(#292) t72killer válasza dabadab (#290) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem teljesen beszélünk egyről.

"Ilyen tiszteletlenséget hogy nevelsz ki a gyerekből simogatással?" - ez bizony helyzetleírás, azt írja le a sorok között, hogy az iskolában alkalmazott módszerek teljesen alkalmatlanok a helyzet megváltoztatására. Tudom, a nadrágszíjjal verés se lenne megoldás, de nem erről volt szó. Ez csak annyit jelent, h "gáz van". A problémákat meg nem kéne a szőnyeg alá söpörni.

""Ha a tanár próbál kezdeményezni valamit, akkor a felső vezetés bekussoltatja, viseld el és kész."
Ez egy általánosságban, teljesen érvényes helyzetleírás?"
- Magyarországon ez elég általános:(, igaz, kb a gyerekfegyelmezés érintett legkevésbbé. Vannak persze "egyenlőbbek", ha az állampártban elég jó helyen állsz, bármit megtehetsz.

""állati szintű, genetikailag fejletlenebb lényekkel..."Ezzel sincs semmi baj?" - de, ezt már a problémás befejezéshez sorolom, jogos, nem bekezdés-szinten kellett volna elválasztani a részeket:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#293) Corleone33 válasza dabadab (#291) üzenetére


Corleone33
aktív tag

mert mint tudjuk az erőszak mindig is eredményes pedagógiai nevelési módszer volt, ugye? :U

Ha be kell majdhogynem fenyíteni egy gyereket, ott a probléma hátterében más áll véleményem szerint. Ahogy mondanám: a gyerek a szülő/környezete 'végterméke'

Ha egy gyerek cigis családban nőtt fel és a haverjai körében is azt látja a normaként és elfogadottnak, annak hiába fogod elmesélni a tüdőrák veszélyeit.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#294) tordaitibi válasza Corleone33 (#293) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom van/lesz gyereked, nyugodj meg hogy az általad említett erőszak, mint pedagógiai módszer neked is 198X lesz a fejedbe, és egyszer-egyszer át is megy a megvalósulásba.
Nem az agyonverni nadrágszíj stb. szinten de lesz ilyen.

Második érved egyszerűen marhaság :)
nekem Édesapám dohányzott és alkoholista volt, én ennek ellenére 20 éves korom után szoktam rá a cigire (akkori barátnőm által) valamint a mai napig antialkoholista vagyok. Pedig Fatert élete utolsó 50 éve alatt ritkán láttam józanon sőt kigyerekkoromba én ittam le néha a söre habját. Mai napig szeretem is a sört, van olyan év hogy akár 2 pohárral is leküldök! :D

Persze a család nyomása avagy példaértéke nem elhanyagolható, de nem is mindig 100%-ba követendő egy gyereknek.
Kirívó és ismert példa, kőgazdag szülők jómódú csemetéi akik szórakozásból sírgyalázással és vandalizmussal múlatták az időt. Egy szülőtől se látták ezt sose, és lám mégis..
Ellenpélda, lecsúszott (erkölcsileg anyagilag) szülők gyereke simán normális, megállja a helyét és támogatja sóher szüleit.

(#295) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Némi testi fenyítés snapchatért:Y.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.