Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Helló!
Tud valaki jelenleg érvényes kuponkódot?
Amiket láttam azok már nem érvényesek.
Köszi

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#702) run4fun válasza szaboi6512 (#701) üzenetére


run4fun
tag

Szia!

HNYear113 kuponnal 35.99$ lesz az ára. :K

(#703) winbox válasza szaboi6512 (#701) üzenetére


winbox
senior tag

Mostanában ez a kupon szokta $29.99-re vinni gearbesten, tegnap ment, ma már nem. Szerintem várj egy-két napot, hátha újra aktív lesz.
GBBF165

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#704) szaboi6512 válasza run4fun (#702) üzenetére


szaboi6512
őstag

köszi :)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#705) Soma01 válasza Brandynew (#684) üzenetére


Soma01
veterán

Az én rendelésem ma megmozdult!! :)
"2018.01.07. | 10:13 - Célországba elküldve / Item sent abroad"

(#706) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok! Próbáltam olvasgatni, de nem nagyon találtam választ. Ez a router CFW nélkül semmit nem ér? Nekem csak pár beállítás kéne, semmi extrém. Erre is "képtelen"? :D

(#707) woodworm válasza dannyl (#706) üzenetére


woodworm
veterán

Mi az a pár beállítás?
Ha van internet csatlakozás,akkor a fordítás már jó hatásfokkal működik, könnyen beállítható.

(#708) Szoszo94 válasza dannyl (#706) üzenetére


Szoszo94
őstag

Pont annyit ér, mint bármely más router cfw nélkül, dupla áron :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#709) dannyl válasza woodworm (#707) üzenetére


dannyl
addikt

Igazából a wifit akarom jelszavazni, meg az 5GHz-et kihasználni. Nem tudom, hogy az USB-vel lehet-e media server-t üzemeltetni pl. Ha lehet, akkor érdekelne az is. Tehát, ha beledugok egy pendrive-ot, akkor az bárhonnan elérjem, ahol van netem.
Persze nem tartok a FW felrakástól, csak azért kérdezem, hogy ha esetleg veszek egy ilyet, akkor mindenképp kell-e vele foglalkoznom.

(#710) tlala válasza dannyl (#709) üzenetére


tlala
addikt

Az első mondatodra: a felsorolt feladatokra tökéletesen alkalmas a routerhez letölthető angol nyelvű telefonos app, de Chrome böngésző fordító szolgáltatásával magyarul is megteheted ezt - kínai gyári fw ide vagy oda.
Csak ezért nem kell fw-t cserélned.

[ Szerkesztve ]

(#711) zsuzsy0078 válasza woodworm (#690) üzenetére


zsuzsy0078
csendes tag

Szia,

Kozben nem bírtam magammal és rendeltem egy 3g-t a 860l mellé. A kérdésem az lett volna, hogy érdemes-e megtennem ezt a lépést a wifi hatótáv növelés érdekében. Belekukkantottam a 860l-be is és majdnem sírva fakadtam. 2db antenna van a hengerben, mindkettő kombinált (2,4 és 5 ghz) 3dbi-s pcb antenna. Ennek ismeretében nem csoda a gyenge jel.
A 860l firmware-t szerettem volna elkérni. Ha a radmir tár legfissebbje tartalmazza, akkor hogyan lehet maximális teljesítményt kérni routertől? Gondoltam arra is, hogy fordítok egy fw-t, de sajnos már nincsenek benne a virtuális gépen a 860l scriptek. Esetleg ezen lehet segíteni valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#712) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Xiaomi 3g routerre van most valahol valami nagyon kedvező ár?
Gearbestes 30 dolláros kuponkódról lecsúsztam... :(

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#713) enginev3.0 válasza madmike (#712) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mostanában sűrűn van rá, szerintem csak pár napot kell várnod

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#714) madmike válasza enginev3.0 (#713) üzenetére


madmike
őstag

Köszi, akkor vissza-vissza nézek időnként. :R

Annyi kérdés még,hogy létezik eu 220v-os verzió is? Vagy mindenképpen átalakítózni kell?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#715) madmike


madmike
őstag

Lenne még egy kérdésem.
Most egy tp-link mr3420 szórja a netet a házban. A hálószobánkban már elég gyatra a jel. Illetve annyi jelerősség még van, hogy az eszközök rácsatlakozzanak, de gyakran elmegy az internet.
Ezt tervezem kiváltani a Xiaomival, abban a reményben ,hogy ez az egész házat ki fogja szolgálni.
Szerintetek várhatok hatótáv, illetve jelerősség növekedést tőle?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#716) csako válasza madmike (#714) üzenetére


csako
veterán

Üdv,
Hasonlón gondolkodtam én is, ugyanis a kerek áramcsatlakozója pont olyannak tűnik, mint a mostani routeremnek (1043ND v1) és ugyanúgy 12V 1.5A, szóval akár bele is dughatnám :F és így nem kellene az átalakítós művészet... még nem érkezett meg, így nem tudom biztosra. Valaki meg gondolom mindjárt kijavít itt a topikban, ha hülyeséget beszélek :D
Alapból eu változat tudtommal nincs a 3G-ből, csak kínai.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#717) woodworm válasza csako (#716) üzenetére


woodworm
veterán

Laza a valamelyik xiaomihoz adott adapter, bedugtam egy itthon talált, hasonló értékekkel és polaritással bíróval. Talán egy wdr3600-asé. Rövidebb a dugó, de a delejt átadja.

(#711) zsuzsy0078
Egy szintes házban pedig kimondottan impozáns a 860l szórása, tp-linkek után felüdülés. Az fw-t felteszem majd a xiaomi mellé, ha lesz rá időm. Winscp-vel szétnézel a router fájlrendszerén, SingleSKU fájlokat keressél, amelyikben a legnagyobb értékek vannak, azt kell beállítani.

(#709) dannyl
Média szerver (dlna) és iptv támogatás nincs. Samba megosztás elérhető, ftp-ben nem vagyok biztos. Tehát elképzelhető, hogy az alhálón kívül nem biztos, hogy bárhol eléred a fájljaidat.

[ Szerkesztve ]

(#718) woodworm válasza madmike (#712) üzenetére


woodworm
veterán

Alapáron is a legolcsóbb vételek egyike, hasonló specifikációval 60-80$ között mozognak a routerek.

(#719) madmike válasza woodworm (#718) üzenetére


madmike
őstag

Ez világos, de ha van rá lehetőség azt a 10$ is igyekszem megspórolni amit egy kupon jelenthet.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#720) szaboi6512 válasza madmike (#714) üzenetére


szaboi6512
őstag

Jól olvasom hogy nem európai verzió az adaptere?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#721) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#720) üzenetére


szaboi6512
őstag

Hol lehet kapni hozzá átalakítót,vagy ti mivel használjátok Itthon?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#722) enginev3.0 válasza szaboi6512 (#721) üzenetére


enginev3.0
félisten

Van a csomagban

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#723) szaboi6512 válasza enginev3.0 (#722) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszi,megnyugodtam... :R
Már majdnem visszamondtam :N

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#724) Soma01 válasza szaboi6512 (#723) üzenetére


Soma01
veterán

Egy 2-300 forintos átalakító hiánya miatt érdemes is lett volna visszaküldeni vagy lemondani a rendelést! :)

[ Szerkesztve ]

(#725) F34R


F34R
nagyúr

p2p-nel milyen sebessegeket produkal, jobb valasztas ez mint a 860l vagy kb ugyanaz?

(#726) enginev3.0 válasza F34R (#725) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem 1000mbites Telekom netet nevetve bírja rengeteg P2P kapcsolattal
Most váltok 2000/500mbitre

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#727) woodworm válasza enginev3.0 (#726) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem routeren szeretne torrentezni.

(#725) F34R
A torrent igényli a sok ramot, de kizárólag ebből kifolyólag nem érdemes sokkal jobb eredményben reménykedni. Headless írt 13 Mbyte/s-os letöltésről, de szerintem ezt tudnia kellene a 860l-nek is.

(#728) F34R


F34R
nagyúr

Kossz sracok.... kinabol kb mennyi ido alatt van itt?

(#729) Soma01 válasza F34R (#728) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem 2-3 hét, most már így karácsony után.

(#730) zsuzsy0078 válasza woodworm (#717) üzenetére


zsuzsy0078
csendes tag

Nah, hogy tiszta legyen a kép, leírom a sztorimat. 1043nd v1. X volt nálam üzemben, míg a digi sávszélessége nem ment 100 mbit fölé. A 1043-om kiakadt 120 mbit körül, nem tudott többet átengedni. Ekkor lett egy 850l, amit szerény beállíthatósága miatt váltott a 860l. A 1043-as vígan szórta a wifit a kert végébe (20m) is, a dlinkek a háztól 10 méterre már gyengélkedtek. Az emeleten azt hittem, hogy csak a laptop szórakozik, de a mobiltelefonok és a céges noti sem tudta venni a jelet ugyanabban a sarokban.
Az sku fájlokat nem találtam én sem és a winscp keresője sem. Majd az is kérdésem lenne, hogy beállítani hogyan kell neki.

(#731) zsuzsy0078 válasza woodworm (#727) üzenetére


zsuzsy0078
csendes tag

A 860l padavanba épített "gyári" kliense nem tud nálam 5MByte/s fölé menni. Persze nem boztos, hogy optimálisan van beállítva. Usb 3-as lemezre menteget.

(#732) Soma01 válasza zsuzsy0078 (#730) üzenetére


Soma01
veterán

A 1043 jó volt WiFi teljesítményben? Akkor bízd arra a WiFi-t!

(#733) azozo


azozo
senior tag

Na megjött a Xiaomi 3g routerem :DD

Egyenlőre a saját firmware van rajta frissitve és csak repeaterként használom,rádugva egy usb 2-es vigyoval
Ugyis padavan lesz szerintem.. bár még a digis 1000 csak márciusba jön erre addig tesztelem.

Most nézem mi a legjobb útja a padavan rom feltételére (Linuxos a gép) :)

(#734) Soma01 válasza azozo (#733) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem pár napon belül az enyém is itt lesz. 3 hete rendeltem.

(#735) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Van most valahol akció/jó kupon a routerre? :) Ha valaki lát ilyet, jelezné itt?

(#736) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Ebayről mennyire ajánlott ilyet venni? Ott van vám? Most szállítással 40 dodó

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#737) Soma01 válasza Brandynew (#735) üzenetére


Soma01
veterán

(#702)
Hátha még működik.

szaboi6512!
Én simán rendelnék onnan is, ha ott olcsóbb. 36 dollár

[ Szerkesztve ]

(#738) Brandynew válasza Soma01 (#737) üzenetére


Brandynew
őstag

Működik még a kupon :) HNYear113

Így $35.99 GearBest-en.

[ Szerkesztve ]

(#739) kenand


kenand
veterán

Sziasztok!
van Mi accountom, párosítottam a rootert már az adja a netet a notebooknam lanon keresztül. Az a gondom, hogy az SSH script letöltéshetz nem kapcsolódik, visszautasít. Pedig már a Mi rooteren kersztül próbálom. Tűzfalat a is kikapcsoltam...
Ötlet?

(#740) run4fun


run4fun
tag

Remélhetőleg hamarosan megérkezik az enyém is, lassan 2 hete, hogy rendeltem, bár a tracking alapján még meg sem mozdult. :U
USB-re dugott nyomtatót meg lehet osztani a hálón? Próbálta valaki?

(#741) szaboi6512 válasza kenand (#739) üzenetére


szaboi6512
őstag

.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#742) rankesz válasza Brandynew (#738) üzenetére


rankesz
veterán

Pár naponta szokott lenni kupon ami 30-ra leviszi, múlt héten pl majd minden nap volt, szerintem megéri várni 1-2 napot

(#743) woodworm válasza rankesz (#742) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem nem volt minden nap kupon, hanem minden nap betették ugyanazt a kupont, ami november vége óta szinte folyamatosan élt.

(#744) kenand válasza szaboi6512 (#741) üzenetére


kenand
veterán

?

Az lehet gond hogy másik router mögött vagyok és az adja a NET-et? De amíg ez nincs megokosítva addig nem akarnám az levenni... (az is egy Xiaomi még korábbi, de nem emlékszem, hogy ott gond lett volna az ssh letöltéssel...)

(#745) Headless


Headless
őstag

Szaisztok!

Valaki ki tudná próbálni, hogy a ledere/openwrt-re való mentésünk (basic*.tar.gz,transmission*.tar.gz,format*.tar.gz) működik-e padavan alatt? (ez a korrupció a hdd-n nagyon zavar.) nem tudom érdemes-e próbálnom újabb lede-t.

Legjobban az RSS reader/automount érdekel. De ha már a webfelület működik, sanszos, hogy működik, busybox gondolom ugyanúgy van rá. Tehát awk, sed, stb mind benne van.

Pl blkid, fdisk, mysql van? Vagy azt opt-ware-re kell telepíteni? Az optware lehet a router flash-e is?

[kép]

Nem hdd hiba próbáltam másikat is. És nem csak ezen látszik hanem pl filmeknél is van hogy zöld pixelesedik. Viszont egy reboot majd újraellenőrzés után 100% megint, én ext4 driverre gyanakszom leginkább.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#746) hardline válasza run4fun (#740) üzenetére


hardline
senior tag

Igen. Én eddig csak azt tudtam beállítani rajta. A többihez túl tudatlan vagyok (torrent, meg a többi). A nyomtatás megy simán gond nélkül. 2 gépről és 2 telefonról is. Mindegyik wifiről.

(#747) szaboi6512 válasza kenand (#744) üzenetére


szaboi6512
őstag

A videó elején látod a metódust.
[link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#748) run4fun válasza hardline (#746) üzenetére


run4fun
tag

Szuper, köszi a választ! Akkor érdemes lesz leporolni a nyomtatót. :C

(#749) kenand válasza szaboi6512 (#747) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm, úgy látom előbb flashlete a developer romot utána ment az ssh-ért.
Nekem még az eredeti rom van, na holnap megpróbálom rom csere után

(#750) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Úgy látom hogy valaki folyamatosan be akar lépni a routerembe

Jan 10 21:34:00 login[12597]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/1'
Jan 10 21:34:02 login[12596]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/0'
Jan 10 21:34:16 login[12610]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/1'
Jan 10 21:34:20 login[12611]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/0'
Jan 10 21:34:33 login[12614]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/1'
Jan 10 21:34:50 login[12617]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/0'
Jan 10 21:35:06 login[12619]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/0'
Jan 10 21:35:23 login[12621]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/0'

Rengeteg ilyen van a log-ban. Valahogy be lehet állítani hogy X próbálkozás után letiltsa ?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.