Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tlala válasza Szoszo94 (#99) üzenetére


tlala
addikt

Feltettem a TC-t (köszi, visszahozta messze reppent ifjúságom emlékeit... Már keresem a Nokia kígyós játékát is Win10-re...), de nem látja a virtuális gépet.
Be tudom tallózni a Diskinternal readers, de ott nem jutok tovább.

[ Szerkesztve ]

(#102) tlala válasza tlala (#101) üzenetére


tlala
addikt

No, akkor rögzítem a megoldást is a fedélzeti naplóba, a visszafogottan hálás utókor számára.
TC legördülő/lemezválasztó menüben: Hálózat/Diskinternal Reader/Mount Image
Aztán begolyózni a Containers/VMWare virtual disks (*.vmdk) - Next - majd abban a könyvtárban, ahonnan ezt az egész Padavan cirkuszt indítottuk a virtuális hülyeség kibontott könyvtárát kell kiválasztanunk. Pl PROMETHEUS-64 vagy PROMETHEUS-64-U-EN - attól függően, hogy melyik letöltött verziót használtuk. Nem szabad eggyel mélyebb könyvtárba lemenni, erre vigyázni kell (alatta ugyanilyen nevű könyvtárak jelennek meg, rendkívül csalogató módon).
Aztán a megjelenő "Container"-t (ami próbálja az ikonjával printernek álcázni magát) kell a "Mount" gombbal elindítani.
Ekkor megjelenik a THC TC ablakban a rendkívül sokat sejtető [/1] disk név, amelynek beazonosításában segít a 20GB mérete.
Arról, hogy innen hogyan kell az eredeti Xiaomi firmware backup-ot, illetve a frissen összehegesztett fw-t lementeni - nos, arról fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

(#103) woodworm válasza tlala (#101) üzenetére


woodworm
veterán

Ha lenyitod a Lemezegységválasztót, akkor a hálózatot választva megjelenik a listában a DiskInternal Reader is. Kiválasztva a Mount Image menüpontot, ott tovább a Containers és a VMware virtual disks rádiógombot, akkor feldob egy fájlválasztó ablakot. Ott egyszerűen ki kell tallózni a virtuális gép könyvtárát, ahol a vmdk fájl van. Ezután megjelenik egy ablak az elérhető lemezekről, alapesetben mindegyik ki van jelölve, csak alul a Mount gombbal kell csatolni.
Ezután a megjelenő könyvtárlistában a [/1] lesz a meghajtód. Csak olvasható, és ne bonyolítsd az életed, amikor csatolod, ne fusson a virtuális gép.

Az fw útvonala látszik a fejlécben:

A gyári fw útvonala:

[ Szerkesztve ]

(#104) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy ilyen eszközben, Connect Box-ot állítanám modem üzemmódban mert kezd elegem lenni belőle.
Az lenne a kérdésem hogy a gyári fw-vel azért meg lehet küzdni? Ahogy nézem ugyanaz/hasonló a menüje mint a 3-nak, arról viszont vannak elég korrekt leírások.

(#105) enginev3.0 válasza ToniSlow (#104) üzenetére


enginev3.0
félisten

Meg

Ha csak egyszer beállítod rajta a netet és nincs más kívánságod akkor meg

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#106) Szoszo94 válasza woodworm (#103) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ment is a cikkbe a link :R

ToniSlow: Meg lehet küzdeni, de érdemes lecserélni a rendszert. Angol nyelv még tudtommal nincs (3-asra van már), de Chrome sokat segít a fordításban. Na meg appból könnyen lehet konfigurálni, az angolul kommunikál ha jól rémlik, de lehet van már magyar nyelv is benne - ezt nem tudom.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#107) ToniSlow válasza enginev3.0 (#105) üzenetére


ToniSlow
senior tag

A neten kívül néhány port forward szabály kellene alapvetően.

(#108) Szoszo94 válasza ToniSlow (#107) üzenetére


Szoszo94
őstag

Természetesen az része a gyári rendszernek :K
Mármint a lehetőség a port forwardigra.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#109) ToniSlow válasza Szoszo94 (#108) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Nagyon vacakolni nem akarok vele, dual band wifi rész érdekel nekem nem kell hogy külön látszódjanak 2,4G-s és 5G-s sávok, USB storage szintén nem játszik mert lógna rajta egy NAS. Viszont pont a NAS miatt kell majd a port forwarding plusz ami még hirtelen eszembe jutott az a DHCP forglalás de kb ennyi.
Persze azért remélem hogy előbb-utóbb összekalapálnak egy olyan fw-t amiben van angol nyelv.

[ Szerkesztve ]

(#110) Szoszo94 válasza ToniSlow (#109) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ha van külön NAS, akkor azon gondolom megy a torrent is, DLNA szintúgy, neked akkor tényleg nem lenne szükséged cfw-re (hacsak nem érzed kevésnek a wifi teljesítményét hatótávra). Van gyárilag funkció a 2.4/5GHz keverésére, akkor nem látod külön a két csatornát, ezt mondjuk jó dolognak tartom én is.
Portokat pedig fogsz tudni nyitni :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#111) ToniSlow válasza Szoszo94 (#110) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Igen, az említett szolgáltatokat a NAS-al használom.
Az a helyzet hogy a lakás 3,5 szoba, Connent Box-al is volt mindenhol megfelelő lefedettség wifi tekintetében ami ugye belső antennás, ezért úgy gondolom hogy négy külső antennával ki kell hogy szolgáljon.

(#112) ginola válasza Szoszo94 (#110) üzenetére


ginola
addikt

Gyári FW-vel is megy a torrent?

(#113) Szoszo94 válasza ginola (#112) üzenetére


Szoszo94
őstag

Megy, kell hozzá egy app a PC-re, de ha jól tudom az nem seedel rendesen vissza.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#114) FingR86 válasza Szoszo94 (#110) üzenetére


FingR86
őstag

az mitől lehet, hogy amíg a gyári rendszer volt rajta, az 5GHz sehogy sem került elő?
akármit csináltam, a OP3 teló nem akarta látni, mindig 2.4-en lógott, és nem is látott mást.
hiába kikapcsoltam a keverést.
amióta meg a cfw van fent, azonnal látja mindkettőt külön.

(#115) tlala válasza woodworm (#103) üzenetére


tlala
addikt

Nekem az MTD_ Backup könyvtárban 12db .bin fájl van.

(#116) woodworm válasza tlala (#115) üzenetére


woodworm
veterán

Neked is leállt hibaüzenettel? Lehet nem is az összeset mutatja, mert hiányzik az összevágott teljes flash.
Egyébként az eleje a lényeg az mtd1-4, onnan már meg lehet kísérelni egy hozzáértőnek a visszaállítást, de erre nem szokott túl sok igény lenni.

(#117) tlala válasza woodworm (#116) üzenetére


tlala
addikt

Igen, leállt, emlékeim szerint valamelyik partició 0-ás méretére panaszkodott vagy mi.

Különösképpen nem aggódom én sem, csak jó lenne, ha ebben a topikban minden kérdést rendbe tudnánk tenni, illetve minden jól visszanézhető lenne.
Köszi a válaszod.

(#118) ginola válasza Szoszo94 (#113) üzenetére


ginola
addikt

Nem seedel vissza rendesen? Kifejtenéd ezt?
Akkor hogyan, rendetlenül? ;]

(#119) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hogy lehet beállítani, hogy ne külön látszódjanak az 5g és 2g wifik? Vagy rosszul olvastam fentebb?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#120) ToniSlow válasza enginev3.0 (#119) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Gyári FW-n?

(#121) enginev3.0 válasza ToniSlow (#120) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem gyárin

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#122) woodworm válasza enginev3.0 (#121) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs ilyen lehetőség, hiába adsz azonos ssid-t a két sávnak, attól még nem vonja össze. A gyárin sem tudom hogyan is működne ez, lehet ott is csak erről van szó.

(#123) ToniSlow válasza woodworm (#122) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Gyari fw-n wifi menupont alatt van egy dual band wifi kapcsolo. Ha azt bekapcsolod akkor nem kezeli kulon hanem egy halozat lesz es a kliens valasztja ki hogy melyik frekvenciara akar/tud kapcsolodni.

[ Szerkesztve ]

(#124) Szoszo94 válasza ginola (#118) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ha jól rémlik, nem veszi seednek a torrent oldal azt, amit vissza töltesz. Rég volt már mikor olvastam, még a Mi Mini idejében, pontosan már nem tudom. Meg kell próbálni, az a biztos ;)

ToniSlow: Igen, így működik a gyári - egy SSID van és a router dönti el, hogy az a te eszközödön az 5GHz vagy a 2.4 lesz-e. Jelerősségtől függ gondolom. Padavan/OpenWRT/Lede alatt még nem találkoztam ilyennel én sem, pedig tök jó feature egyébként :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#125) woodworm válasza ToniSlow (#123) üzenetére


woodworm
veterán

Placebo! Sorolhatnám sokáig, de nem fog működni.
Az egyetlen, amit megtesz ilyenkor, hogy azonos ssid-t kap a két sáv, és esetleg a jelszókezelést látszólag összevonja. De a lényeg, hogy a 2,4 GHz jelerőssége miatt nagyon nehezen fog váltani.
Ugyanezt meg lehet tenni padavanon is, azonos ssid, azonos jelszó. Az első feljelentkezéskor fogja bekérni a jelszót mindkét sávon, ha megjegyezteted, akkor simán vált lakáson belül.

[ Szerkesztve ]

(#126) ToniSlow válasza woodworm (#125) üzenetére


ToniSlow
senior tag

A legtobb keszulek amit eddig otthon hasznaltam elegge inteligensen valasztott halozatot connect box-ot hasznalva. Pl iphone ipad oneplus 3 lehetoseg szerint mindig az 5GHz-es halozaton logott.

(#127) Szoszo94 válasza FingR86 (#114) üzenetére


Szoszo94
őstag

Sanszos, hogy a 100+ feletti csatornán volt a router amit a telefon nem látott. Én fixen 36-ra szoktam rakni, azt látja minden itthoni eszköz (TV, telefonok, stb).

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#128) woodworm válasza ToniSlow (#126) üzenetére


woodworm
veterán

Elhiszem, hogy lehet olyan készülék, ahol normálisan megírták az ap választást, de ettől függetlenül szerintem a xiaomi tudása csak egy kényelmi funkció, és nincs mögötte túlzott hozzáadott érték a manuális beállításhoz képest.

(#129) woodworm


woodworm
veterán

Nézem most a 3g -hez tartozó build fájlt és látom, hogy alapértelmezetten nem engedélyezett a singleSKU fájlok használata. Ezekben régiónként és csatornánként lehet szabályozni a power limitet. Ha megérkezik a készülékem, akkor buildelek egy egyedi fw-t, a 860l is így fut nálam.

(#130) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

Rendelés szempontjából melyik forrást ajánlanátok? Gearbest vagy Banggood?

(#131) Szoszo94 válasza woodworm (#129) üzenetére


Szoszo94
őstag

Gyárit nézed, vagy padavant?
Lehetséges, hogy ezért erősebb a wifi padavant alatt, mert gyárilag vissza van szabályozva?

ToniSlow:
Mind a két shop megbízható, én az ÁFA elkerülése miatt GB-ről vettem EU Express szállítással (40$ volt így összesen).

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#132) ginola válasza Szoszo94 (#124) üzenetére


ginola
addikt

De a padavannal megy a seed?

(#133) Szoszo94 válasza ginola (#132) üzenetére


Szoszo94
őstag

Persze :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#134) adorjant


adorjant
senior tag

Üdv!

Padavan alatt van lehetőség 4G modemet használni? Esetleg fellelhető valahol dokumentáció,melyek modellek támogatottak? Én nem nagyon találtam.

(#135) woodworm válasza adorjant (#134) üzenetére


woodworm
veterán

LTE telefont simán felismeri és használja. Lista biztos van valahol, még nem kerestem.

(#131) Szoszo94
"Gyárit nézed, vagy padavant?"
A prometheus scriptbe néztem bele, hogy be van-e kapcsolva. Nincs, alapértéken van. Egyébként elméletileg a gyári fw, az openwrt alapú xiaomi, és a padavan is a mediatek gyári drivereit használja a wifihez.

(#136) Szoszo94 válasza adorjant (#134) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nálam egy aktív USB HUB van rádugva, rajta a HDD és egy Huawei 4G stick (fejből pontos típust nem tudok), a net pedig iQpro flotta korlátlan csomag, 150mbps elméleti max. Győr belváros, tegnap töltöttem le az új NFS demóját és 9,5MB/S volt a letöltés maximuma, átlag 8,5-9MB/s-ot tudott. Majd még lesz hub csere, mert a vinyóról a gépre a másolás így 30MB/S, közvetlen a hub nélkül rádugva a HDD a router USB3.0 portjára pedig 100-120MB/S. Úgyhogy egy 3.0-s hub a következő, amit cserélek, de egy aktív 2.0 is működik rendesen a fent leírt módon :K
Otthonról majd írok konkrét stick típust a 4g-hez.

Woodworm: érdekes, ha ugyan az a driver, akkor mitől javul mégis a wifi range? Ennyivel ügyesebbek lennének a Padavanos srácok, vagy ennyire trehányul írták meg a gyári rendszert? Esetleg lehet valahol gyárilag egy direkt fojtás a SAR érték miatt?

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#137) adorjant válasza Szoszo94 (#136) üzenetére


adorjant
senior tag

Ez elég meggyőző, rendeltem egyet,ha már van rá kupon is :) :R

(#138) hunaqua


hunaqua
addikt

Aki 1000-es Digi-vel használja Padavan alatt ,annak milyen sebességre képes?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#139) AtiSnatch válasza hunaqua (#138) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

És a nem padavanosra is kíváncsi vagyok, ha van itt ilyen.

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#140) hunaqua válasza AtiSnatch (#139) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem ez jobb cucc annál,hogy ne Padavan legyen rajta. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#141) AtiSnatch válasza hunaqua (#140) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Amint az időm/gyerek/diginet engedi :D

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#142) Zolás


Zolás
addikt


Chrome

Edge
Délelőtt 930 simán megvan lefelé routeren keresztül, és 1es ping.
Nem padavan a rendszer. Várok, kinél mennyire stabil, nem szeretném úgy itthagyni a routert, hogy esetleg behülyül.

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#143) azozo


azozo
senior tag

a 3g-re is jó a kupon ? .Amugy csak kinai nyelvet irnak rá !?
Amugy priorityvel kaptad ;]

[ Szerkesztve ]

(#144) Szoszo94 válasza adorjant (#137) üzenetére


Szoszo94
őstag

E8372h-153
Ez a stickem van. Vigyázni kell, a E8372h-608 NEM támogatja a B20-as sávot, ami kisvárosokban, vidéken gond lehet.

Teljesen stabil a padavan, ez ne tartson senkit sem vissza. Anno a Mi Minim is fél évet újraindítás nélkül ment Padavannal, a 3G sincs újraindítgatva és nem szokott meghülyülni. Vétek kihagyni :P

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#145) hunaqua válasza Zolás (#142) üzenetére


hunaqua
addikt

Jó cucc ez bassz@+ ! :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#146) enginev3.0 válasza Szoszo94 (#144) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem 7 nap után tegnap valamiért "elfelejtette" a ddns címet, nem értem el semmit
Majd néztem a ddnst és nem úgy volt a beállítás ahogy hagytam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#147) tlala válasza azozo (#143) üzenetére


tlala
addikt

Nekem eddig két darab megrendeltből (29 USD-s áron) kettő jött át simán a vámon, pedig jó nagy dobozban van a cucc a kihajtott antennák miatt.

(#148) azozo válasza tlala (#147) üzenetére


azozo
senior tag

GB-ről gondolom ....KÖszi hátha lesz Black fridayen 3g -e akciós :)

[ Szerkesztve ]

(#149) adorjant válasza Szoszo94 (#144) üzenetére


adorjant
senior tag

Asus N18U és AC56U után szántam rá magam egy ilyenre (azok sem gyári szoftverrel futottak),hardverben ígéretes,remélem a szoftverrel sem lesz problémám,ha a 4G is zökkenőmentes lesz,akkor pedig végképp boldog leszek :D
E3276 stickem van,kicsit régebbi,mint a tiéd, ezt általában minden router szépen kezeli.

(#150) Zolás


Zolás
addikt


Mértem egyet reggel is, szintén gyári szoft, chrome alatt. Ha ezt átengedi a router, szerintem eléggé meggyőző.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.