Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) qqcqqc válasza scream24 (#1650) üzenetére


qqcqqc
őstag

szerkeszteni kéne a settign.json filét. Alapértelmezetten csak a localhostról érkező bejelentkezés engedélyezett.

(#1652) scream24 válasza qqcqqc (#1651) üzenetére


scream24
senior tag

Köszönöm. És tudom, hogy bagatel a kérdés, de hol találom és miként kellene szerkesztenem? :R

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1653) F34R


F34R
nagyúr

Lehet ilyen fekete verziot valahol rendelni?

[link]

(#1654) Szabadh


Szabadh
tag

Nah nekem sikerült a Transmisssion problémát megoldani.
Nem tudom, hogy, de sokadik próbálkozásnál egyszer csak beugrott.
Egy hagyományos 2,5 ös HDD van rajta. Az SSD -t nem hajlandó elfogadni.
Ez azért különös, mert van egy másik 3G is szolgálatban, és az gond nélkül látja.
Ki érti ezt....

(#1655) z123456z


z123456z
őstag

Srácok, valamelyik fw-el stabil a dlna? A gyárival+lg webos+plex állandóan megakad, áll egy kicsit, aztán megy tovább. Nem lehet így filmet nézni. Nekem semmi más funkciója nem kell, csak ez, az is ritkán, de akkor jól.

(#1656) qqcqqc válasza scream24 (#1652) üzenetére


qqcqqc
őstag

Erre sajnos nem tudok válaszolni. Amit írtam az minden platformon igaz a transmission-re. Ha van grafikus felület, akkor azon keresztül is lehet, ha nincs, akkor meg kell keresni az adott rendszeren. Használtam tr-t több platformon (asztali linux, gui nélküli linux, windows és különböző routerek, mindenhol máshol volt.

És én még ezt használom: [link], egy kicsit kibővíti a webes felületet.

(#1657) scream24


scream24
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Tegnap este meguntam, s láss csodát ma meg elsőre sikerült belépnem a transmission felületére. De, hogy ne legyen nagy a boldogság az elindított torrent megy egy picit majd szünetelteti, elindítom, letölt megint pár %-ot majd megint szünet. Mit állítottam be rosszul? Olvastam régebben, hogy valaki küzdött hasonlóval, de most nem találom.

qqcqqc Végülis nem kellett szerkesztenem semmit. Természetesen köszönöm szépen a fáradtságot!

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1658) F34R válasza scream24 (#1657) üzenetére


F34R
nagyúr

nincs felcsatolva a kulso merevlemezed. alul irja is hogy 0 a hely. valoszinuleg a routerre toltesz es mikor annak a tarhelye betelik egybol megall a letoltes.
javaslom, hogy nezz utanna. pl ssh-n belepsz a routerbe kiadod a mount parancsot es megmondja fel van e csatolva a meghajto.

(#1659) scream24 válasza F34R (#1658) üzenetére


scream24
senior tag

Aha. Nem tudom ez számít e, de itt az látszik, hogy a meghajtó rendben van?!

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1660) qqcqqc válasza scream24 (#1659) üzenetére


qqcqqc
őstag

csak kéne szerkeszteni azt a filét. :)
Nincs megadva letöltési helynek a hdd....

(#1661) scream24 válasza qqcqqc (#1660) üzenetére


scream24
senior tag

Mint írtam fogalmam nincs hol találom azt a fájlt és , hogyan is kellene szerkesztenem. Erről információt sem találtam itt a topicban sem, s olyat sem olvastam, hogy nagyon módosították volna. Lehet én gondolom rosszul, de ezek a beállítások ELVILEG elegek kellettek volna, hogy legyenek. Vagy nagyot tévedek?

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1662) Szabadh válasza scream24 (#1659) üzenetére


Szabadh
tag

Meg tudod adni TM felületén is, hogy hova töltsön.
Egyrészt a beállításoknál, másrészt a fájl kiválasztásnál
Nekem: /mnt/transmission/downloads
Azaz van egy transmission ,és abban egy downloads mappa.
Ha csináltál egy home mappát, akkor azt is bele kell írni

[ Szerkesztve ]

(#1663) F34R válasza scream24 (#1661) üzenetére


F34R
nagyúr

/etc/config/transmission (legalabbis openwrt es lede eseten)

(#1664) scream24 válasza Szabadh (#1662) üzenetére


scream24
senior tag

A home az nem mappa, az a merevlemez "neve". A tm felületén be is állítottam , hogy hová töltsön le, persze lehet, hogy nem jól. :) A képek alapján mi lenne a pontos elérési ut a hdd-hez?

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1665) vargalex válasza F34R (#1663) üzenetére


vargalex
félisten

OpenWrt/LEDE esetén ez teljesen egyedi, ugyanis az init script állítja elő ebből az UCI config-ból a transmission számára a settings.json-t.

Alex

(#1666) woodworm válasza scream24 (#1661) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem a gyökérben keresi a transmission könyvtárat a rendszer, de ha ott is megtalálja, akkor rendben. A transmission indulása ott a logban, nincs hibaüzenet?
A settings.json a transmission könyvtárban létrejövő könyvtárszerkezetben van, a config alkönyvtárban.A szerkesztéséhez le kell állítani a transmission futását, szerkeszteni a fájlt, majd újraindítani a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#1667) scream24 válasza woodworm (#1666) üzenetére


scream24
senior tag

Időközben megtaláltam a settings.json már csak a módosítás mikéntje a kérdés. :)

logban ez van:
Mar 3 12:48:23 ntfs-3g[900]: ntfs_attr_pread_i: ntfs_pread failed: Input/output error
Mar 3 12:48:23 ntfs-3g[900]: Failed to read of MFT, mft=67 count=1 br=-1: Input/output error
Mar 3 12:48:23 ntfs-3g[1150]: ntfs_mst_post_read_fixup_warn: magic: 0x00000000 size: 1024 usa_ofs: 0 usa_count: 65535: Invalid argument
Mar 3 12:48:23 Media Server: daemon is started
Mar 3 12:48:23 ntfs-3g[1150]: ntfs_mst_post_read_fixup_warn: magic: 0x00000000 size: 1024 usa_ofs: 0 usa_count: 65535: Invalid argument

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1668) scream24


scream24
senior tag

Rémület lefújva. Végső elkeseredésemben megpróbáltam edge böngészővel az egészet s láss csodát működik. Pedig mindent ugyan úgy csináltam. Ki érti ezt. Köszönöm a türelmet és a segítséget. :R :R

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1669) Szabadh


Szabadh
tag

Az én routeremmel valami nem stimmel. Tegnap előtt tettem rá a padavant.
El el szál a net, Eltünik az 5 Ghz, vagy a 2,4 ghz, vagy mindkettő.
Resetleni kellett már többször, hogy egyáltalán elérjem. Vagy nagyon belassul, és ki is fagy.
Ha újra végig csinálom a procedurát prometeusal, forgatás, flashelés stb, akkor azzal lecserélhetem a jelenlegi Padavant?
A prometheuszos műveletek során volt több hiba is. Pl. volt egyszer, hogy kikapcsolt a laptop alvó módba tette magát. (Nem állítottam át az ébrenlét idejét) De bekapcsoltam és pörgött tovább...
Ezek miatt gondoltam, hogy újra csinálom az egészet.
Működni fog úgy a Flashelés a végén, meg a router?

(#1670) retesz147


retesz147
addikt

A múltkor már bemutatkoztam, hogy láma vagyok ilyen témában, de ismét kérdeznék, ha nem gond.

Ugye a routeren padvan fut, rajta egy HDD usb-n.
Eddig ntfs-re volt formázva, minden gond nélkül tette a dolgát.

Egy másik fórumon azt tanácsolták, hogy ext4 jobb lenne, nem terheli a routert a fájlrendszer.

Leformáztam ext4-re linux alatt. Azóta nem látja semmi, csak a linuxos gép akkor, ha közvetlen rákötöm, hálózatban nem.
Ami jogos, mert a router se igazná ismeri fel.
Mit kell tennem?

Köszönöm! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#1671) scream24 válasza retesz147 (#1670) üzenetére


scream24
senior tag

Nekem is ntfs-re van formázva. Nem akartam addig mókolni míg be nem tudom röffenteni a transmissiont. Most 3 nagy méretű letöltés megy a proci 10-20% között ingadozik, szerintem rendben van, én nem piszkálom. Mert aztán jöhetek én is kérdezni, mint Te. :B :)

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1672) szaboi6512 válasza scream24 (#1671) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ezt osztom,mert nekem sem látta a router, ha ext4-re volt formázva. De lehet hogy szimplán csak béna voltam. :DD

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1673) retesz147 válasza szaboi6512 (#1672) üzenetére


retesz147
addikt

Ez nem jó hír....

Xiaomi 13 eu dev...

(#1674) Headless válasza szaboi6512 (#1672) üzenetére


Headless
őstag

az elég furcsa hogy egy linux oprendszerben nincs ext driver vagy a csatolása nincs megoldva. woodworm te mit tudsz erről, külön kell bekapcsolni build során?

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1675) woodworm válasza Headless (#1674) üzenetére


woodworm
veterán

Elméletileg az alap build tartalmazza az ext4 drivert. Az automount is tudja csatolni és a transmission is elindul vele. Nekem jelenleg openwrt van rajta, nem tudom kipróbálni.
Viszont a 860l-en kifogástalanul működik.

(#1676) woodworm válasza woodworm (#1675) üzenetére


woodworm
veterán

Módosítom.
Sokáig egy hdd volt rácsatlakoztatva megosztásként, most kipróbáltam egy pendrive-val és tapasztalom a le- és felcsatlakozásokat. Korábban valaki jelezte, hogy a fw-ben lévő transmission nem áll a helyzet magaslatán és érdemesebb csomagból feltenni.

(#1677) Headless válasza woodworm (#1675) üzenetére


Headless
őstag

sajátot buildeltél? vagy a mienket raktad fel? Am te mondtad, hogy rossz a wiffi esetleg rakd fel a legújabb buildben lévő mt76, simán opkg-val. megtalálod a megosztott driveomban. És mond, hogy mit tapasztalsz.:)[link]

HDD/pen leszakadás legtöbb esetben a megfelelő tápellátás hiányában jöhet elő, bár az furcsa egy pen drive esetében...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1678) retesz147 válasza szaboi6512 (#1672) üzenetére


retesz147
addikt

Valszeg visszaállok ntfs-re....

Xiaomi 13 eu dev...

(#1679) hardline válasza retesz147 (#1678) üzenetére


hardline
senior tag

Én nem értek különösebben a hálózatokhoz, de a transmission nekem csak azután lett működőképes, hogy a HDD-t ntfs-ről ext4-re formáztam. Onnantól ahogy rádugtam a routerre, egyből ment minden, meg azóta is.
Később rádugtam még egy ntfs vinyót is, ezt csak megosztott meghajtóként használom. Az is megy szépen, bár a lemezre és a lemezről másolás is nagyon lassú. 5-6MB/s. Pedig régebben többen tettek be képet, hogy ext4 hdd-vel 80MB/s is megvolt. Nekem mind a két vinyóval ennyi. De különösebben nem foglalkoztam vele, nagy fájlokat ritkán mozgatok így, meg mivel nem értek hozzá, azt se tudom mi lehet a gond.

(#1680) scream24


scream24
senior tag

Jól látom, hogy csak a wifi-t lehet időzíteni ( ki-be kapcsolás) magát a routert nem? Untig elég lenne, ha reggeltől estig kolbászolna, éjszaka nem kellene. Főleg a merevlemez védelme érdekében. Vagy csak én voltam vak már megint? :B

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1681) Dadan01 válasza scream24 (#1680) üzenetére


Dadan01
senior tag

És ha éjjel budi közben akarsz netezni? Ugyanmár, folyamatos üzemre vannak ezek a termékek szánva. A hdd-k élettartamát sem befolyásolja sztem lényegesen az, ha mapi 8 órát ki vannak kapcsolva. Az, hogy 4 vagy 6 év alatt döglik meg, lényegtelen. Ott vannak a wd red merevlemezei, azok direkt folyamatos üzemre termettek. Ha lede van a routereden akkor van hdd spindown vagy mi, ami akkor kapcsolja le a hddt, ha nem csinál semmit, paraméterezhető.

(#1682) woodworm válasza scream24 (#1680) üzenetére


woodworm
veterán

Még a 1043-assal kezdtem a routeres seedet, kb. öt éven keresztül nonstop ment a hdd, a mai napig működőképes.

(#1683) Headless válasza woodworm (#1682) üzenetére


Headless
őstag

Nálam 3 hdd van rádugva a routerre 1 a transmission seed az megy csak folyamatosan nálam, a másik kettő az idő 98%-ban alszik archív hdd-k.. De nálamis évekig mennek a hdd-k. Egy 7200-ast füstöltem el egy külső házba de az is működött csak sokszor leszakadt. De volt hogy 60 °C fok felé ment a hőmérséklete. Az nem volt egészséges.

Scream24:De egy seedwlő hdd-t leállítani nincs értelme szerintem sem, amúgy lede-vel minden megoldhqtó azt kivéve, hogy a routert kikapcsolt állapotból bekapcsolni, első oka az, hogy kiakpcsolni sem tudod, csak ha kihúzod, nah meg nincs benne rtc clokc, ami feléleszthetné. De a transmissiont letudod állítani és a hdd-t is leállítani. De ennek csak akkor van értelme, ha éjszaka zavaróan hangos, mert közel van az ágyhoz.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1684) Boby8709 válasza Dadan01 (#1681) üzenetére


Boby8709
csendes tag

Nem teljesen ide vágó megjegyzés, de pl nekem redel nagyon negatív a tapasztalatom. Amikor megjött újonnan elve döglött volt (jó van ilyen), természetesen gariba cserélték. Második kb 1-1.5 évet bírt, aztán hála istennek nem volt már készleten úgyhogy levásároltam az árát :D Abból lett a 240-es Fury

(#1685) scream24 válasza Dadan01 (#1681) üzenetére


scream24
senior tag

Tegyük fel ha éjjel neteznék is a budin, ami esélytelen, ott a mobilnet, nem ördögtől való! 😀😊😋 Laposbol szedtem ki a vinyót ssd váltás miatt, tehát csak úgy "lett"! De ,ha ilyen jól bírjàk akkor tényleg értelmetlen ki, be kapcsolgatni. Hangja nincs, ágytól amúgy is messze van! Köszönöm szépen a kimerítő választ neked és a többieknek is! Jó pihenést!

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1686) Dadan01 válasza Boby8709 (#1684) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nekem mindig is wd merevlemezeim voltak, mikor még a 320 giga is nagynak számított. Gondom csak az 1TB-s greenekkel, és a korai blue szintén 1TB-os (ezex talán, ebből kettő is gatya lett nagyon hamar). Most már vagy három éves a pc-ben egy frissebb terás blue, a nas-ra pedig egy 3 és egy 4TB-os red van kötve, eddig minden oké, néha megnézem a diagnosztikát, de nem különösebben foglalkoztat, pótolhatatlan cucc nincs rajtuk, csak filmek, iso-k.

(#1687) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Valaki megoldotta már, hogy böngészőből tudjon fel és letölteni FTP-n keresztül, kívülről a routerre kötött HDD-re?

Próbáltam különféle PHP-s FTP klienseket, de egyik se működött kifogástalanul. Van valakinek egy kész rendszere esetleg?

(#1688) Boby8709 válasza Dadan01 (#1686) üzenetére


Boby8709
csendes tag

Green nálam is döglött már, de van még két blackem is, azok bírják a strapát. Ha beújítok valamikor tuti blacket veszek.
Befejeztem az offolást.

(#1689) suste válasza Dadan01 (#1686) üzenetére


suste
veterán

félig off:
van ismerősnek egy 2,5-es WD-blue -ja (1Tb), és ez a router nem akarja felismerni :F
openwrt/lede (ext4) alatt volt próbálva:
-sima SATA/USB3 kábellel (aliexpress, de másik HDD-vel simán működik ezen a routeren is)
-másik régi 2,5-es USB2-es HDD gyári tokjában (a régi HDD-vel szintén működik ez is)

ugyan ez a WD-blue-1Tb viszont simán megy a tplink-1043v2 -n (openwrt-BB) az előbb említett mindkét bekötéssel! :W
valaki tapasztalt hasonlót?

(#1690) Dadan01 válasza suste (#1689) üzenetére


Dadan01
senior tag

Ez elég extrém összeférhetetlenségnek hangzik, még csak hasonlót sem tapasztaltam. Egy olyan 3.5-ös házam volt, amiben a hdd-re lehetett írni rendesen, olvasni is, de torrentezéstől leszakadt legfeljebb tíz perc után a wdr 36600-ról.

(#1691) Szabadh válasza suste (#1689) üzenetére


Szabadh
tag

Nálam most az van merevlemez ügyben, hogy egy sima WD 250 gb ost elfogad, egy 250 gb- os SSD -t pedig nem.
Látja a ruter, hogy valami rá van dugva, de nem aktiv a lemez. Mindegy, hogy Ext4, vagy Ntfs

Egy másik 3G router is van a családban, és az gond nélkül látja ugyanezt az SSD-t.

Egy orosz videó alapján csináltam a telepítést. A Prometheusnál a szkriptek frissítése igy kimaradt, és talán ez okozhatja. Ez kérdés.... A szkriptek frissítése, meg a stabil verzió letöltése van befolyással a firmware tartalmára?

[ Szerkesztve ]

(#1692) suste válasza Dadan01 (#1690) üzenetére


suste
veterán

Én sem találkoztam még ilyennel, ha nem látom a saját szememmel, akkor el sem hiszem :).
Ez a hdd:

=== START OF INFORMATION SECTION ===
Device Model: WDC WD10JPCX-24UE4T0
Serial Number: WD-WXC1E840M9LW

Most beugrott, hogy odáig eljutott, hogy mint sda megjelent, de fdisk már nem mutatott semmi infót róla. Usbreset program a ház azonosítóját látta (ahogy a régi hdd-nel is).
Szóval tuti a hdd nem tetszik neki valamiért.
Pc egyből látta ugyan azzal a kábellel, újraformaztuk, de akkor sem látta az R3G.
Visszakerült a 1043v2-re, azóta is megy.

(#1693) Headless válasza suste (#1692) üzenetére


Headless
őstag

És fdisk-el nem tudtad particionálni, ha már a device node létezett? És új GPT particiós táblát létrehozni neki? esetleg a háznak a vid:pid-jét megoszthatnád, mert én inkább arra tippelnék mint hiba forrás. hdd-n semmi nincs...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1694) suste válasza Headless (#1693) üzenetére


suste
veterán

de fdisk már nem mutatott semmi infót róla
üres volt a HDD-manager oldalon az fdisk ablak, amiből arra következtetek, hogy egyáltalán nem látott hdd-t, csak a ház miatt jelent meg az "sda"

usbreset (a régi HDD házzal, amiben most is működik a 1043v2-n):
001/002 0939:0b15 StorE HDD

mivel a házzal és a kábellel is ugyan azt csinálta az R3G-n, és ezzel a házzal és kábellel ugyan ez a hdd másik eszközökön (pc, tplink1043) hibátlan, így én kizártnak tartom, hogy a házzal/kábellel lenne összeveszve

szerk: és a másik régi HDD viszont ment az R3G-n is! kábellel és házzal is (a StoreE HDD ház-ban ez volt gyárilag)

[ Szerkesztve ]

(#1695) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Sziasztok!
Ma reggelre nem lát semmit a Tv. Este még működött.
Itt. UPnP/DLNA Media Server
A hdd csatlakozva van. A transmisi is megy,de ez nem lát semmit

Milyen módon lehetne újra működésre bírni?
köszi

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1696) DarthFater


DarthFater
tag

Sziasztok!

Van mostanában Gearbestes kupon a Mi Router 3G-re? :)

Illetve, hogy érdemes rendelni, milyen kiszállítással +biztosítást is érdemes?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#1697) vargalex válasza szaboi6512 (#1695) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Valószínűleg leszakadt a HDD. Milyen firmware?

Alex

(#1698) szaboi6512 válasza vargalex (#1697) üzenetére


szaboi6512
őstag

3.4.3.9-099_e58fdd7
A transmisi működik.Csak a UPnP/DLNA Media Server nem hajlandó. Korábban megjelent minden tartalom, csak nem nyitott meg semmit.De most nem lát semmit.
Érdekes mert a gépen látszik a tartalom,és hozzá is férek. Rejtély, lehet hogy ez a csodarouter ilyen ad-hoc szerűen müxik?

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1699) suste válasza szaboi6512 (#1695) üzenetére


suste
veterán

9092/system/runcommand -ban:

killall minidlna
rm /mnt/minidlna/*
/etc/init.d/minidlna restart

ja hogy nem openwrt/lede....

[ Szerkesztve ]

(#1700) szaboi6512 válasza suste (#1699) üzenetére


szaboi6512
őstag

Igen ez Padavan :F

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.