Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) woodworm válasza stifi82 (#1549) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem csak adaptert tudsz választani, fw nincs még eu-s. A leírások szerint tajvant választva elérhető az angol nyelv, de még nem hallottam senkit, aki be tudta volna állítani.

(#1552) stifi82 válasza Boby8709 (#1550) üzenetére


stifi82
aktív tag

Hu ez nagyon bonyolult föleg ubuntu. De kell ez a cucc mert jokat irtatok róla. Van valaki forumozo sopron környéki aki csinált már ilyent megcsinálná ezt nekem? Gondolom ez távsegítséggel nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#1553) woodworm válasza stifi82 (#1552) üzenetére


woodworm
veterán

Nem találkozol se desktop, se terminal szinten az ubuntuval, csak a prometheus script menürendszerével, ami egyébként fut win10 ubuntu bash alatt is.

(#1554) F34R


F34R
nagyúr

sracok, akinek esetleg voltak transmission-al sebessegproblemai es gyorsabb legalabb 100Mbit/s net csomagja van az megnezne nekem azt hogy ha a settings.json-ban az utp disabledre allitom akkor hogy valtozik az egesz letoltes? illetve meg talaltam egy leirast, itthon sok kulonbseget nem lattam mertnem rendelkezem gyors nettel.

(#1555) Szoszo94 válasza stifi82 (#1552) üzenetére


Szoszo94
őstag

Már egész jól állok a tisztázott, rendbe szedett verziójú cikkel, szerdán lesz egy egész napom és akkor be is fejezem és kicserélem a mostani leírást.
Szájbarágósabb lesz, minden apró részlettel, a fórumbeli tapasztalatokkal kiegészítve, szerintem az alapján már senkinek sem fog gondot okozni a Padavan felrakása ;)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1556) szaboi6512 válasza Szoszo94 (#1555) üzenetére


szaboi6512
őstag

:C

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1557) lac14548


lac14548
aktív tag

Ma nekem is megérkezett a Xioaomi Mi Router 3G (egy hete rendeltem a Gearbest-röl, német raktárból).

Néhány perc alatt beállítottam android app-al, aztán a webes felületen még a port forwardingot is (chrome-google fordítóval).

Padavan még nem került rá, de a topikot figyelemmel kísérem és elmentettem a kedvencek közé... :)

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#1558) Jofi81 válasza F34R (#1554) üzenetére


Jofi81
őstag

Egyébként mennyinek kellene lennie a sebességnek? Nekem nem megy 5-6 MB/s fölé, pedig gigabites netem van. Amíg csak 100 megabites volt és PC-t használtam torrentre, 8-9 MB/s volt a letöltés sebessége.

(#1559) F34R válasza Jofi81 (#1558) üzenetére


F34R
nagyúr

en a router transmission sebessegere lennek kivancsi... 8-9-nek kellene lennie stabilan. itt a legtobbotok konfigjaban nem lattam kikapcsolva az utp-t, pedig az hoz sebessegnovekedest. Nekem nincs akkora netem, hogy kiprobaljam megy-e folotte. ugye en megvaltam egy hasonlo hardverrel ellatott eszkoztol, de idokozben kiderult a szolgaltato volt a ludas. Ugyhogy hamarosan veszek en is egy 3G-t.

[ Szerkesztve ]

(#1560) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
Egy Lede-s WDR4300-as routert cseréltem le egy Xiaomi Mi Router 3G-re Padavannal. A problémám az, hogy mióta megléptem a cserét, a Raspberry pi-ről sftp szerveren keresztül nem tudok a laptopomra videót streamelni. Folyamatosan szaggat a videó, tölt. Ez hálózaton belül is igaz. Haverom hasonló WDR4300+Raspberry pi-s kombójáról csont nélkül megy a stream. Van valami speciális beállítás, amit eszközölnöm kéne, hogy ez továbbra is jól menjen?

[ Szerkesztve ]

(#1561) Jofi81 válasza F34R (#1559) üzenetére


Jofi81
őstag

Most megnéztem, nálam alapból ki van kapcsolva az uTP, mégsem megy 5-6 MB/s fölé.

(#1562) Jofi81 válasza Jofi81 (#1561) üzenetére


Jofi81
őstag

Ugyanezt a PC-n letöltve qBittorrentel eléri az 50 MB/s-ot. Szóval ha a routert használom letöltésre, tizedére csökken a sebesség. Ez mitől lehet?

(#1563) vargalex válasza Jofi81 (#1562) üzenetére


vargalex
félisten

Leginkább attól, hogy ez nem egy PC.

Alex

(#1564) Jofi81 válasza vargalex (#1563) üzenetére


Jofi81
őstag

Akkor ez így normális és törődjek bele?

(#1565) Headless válasza Jofi81 (#1564) üzenetére


Headless
őstag

Leginkább igen.

Csak kíváncsiságból: 9092 run commandba lefuttatod ezt? Az összes torrent átlagsebességét írja ki érdekes adat lehet... Számolása a startDate,doneDate és a sizeWhenDone paraméterből adódik.

SendRPC(){
echo "RPC PostData - $1"
while true;do
response=$($binary $q $ConE $std $post"$1" $h"$rpc_header" "http://$rpc_user:$rpc_pwd@$rpc_server:$rpc_port/transmission/rpc")
echo "RPC Response - $response"
[ "$(echo "$response" |grep "X-Transmission-Session-Id")" ]&&{ export rpc_header=$(echo "$response" |egrep -o "X-Transmission-Session-Id: \w+");}||break
done
[ "$(echo $response|grep success)" ]&&echo "$response"
}
binary=curl
case "$binary" in
"curl")
q="-s"
cert="-kL"
post="-X POST -d "
h="-H "
ConE=""
std=""
cload="-b "
csave="-j -c "
out="-o "
go="-g"
;;
"wget-ssl")
q="-q"
cert="--no-check-certificate"
post="--post-data="
h="--header="
ConE="--content-on-error"
std="-O -"
cload="--load-cookies "
csave="--keep-session-cookies --save-cookies "
out="-O "
go=""
;;
esac
rpc_user=$(uci get "transmission.@transmission[0].rpc_username")
rpc_pwd=$(uci get "transmission.@transmission[0].rpc_password")
rpc_server=localhost
rpc_port=$(uci get "transmission.@transmission[0].rpc_port")

data='{
"arguments": {
"fields": ["sizeWhenDone","startDate","doneDate"]
},
"method": "torrent-get",
"tag": 1
}'
SendRPC "$data" |sed "s/},{/\n/g;s/.*{//;s/}.*//"|grep doneDate|grep -v fields |tr -d '"a-z:A-Z' |awk -F"," '$1>$3{printf "%.2f [mb/s]\n",($2/1024/1024)/($1-$3)}'

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1566) Dadan01 válasza Jofi81 (#1564) üzenetére


Dadan01
senior tag

Amennyiben hébe-hóba torrentezel csak kisebb dolgokat, akkor ez a tempó is elég. Ha ennél lényegesen többet és gyorsabban akarsz tölteni, akkor kell egy nas. Egy egyszerű és olcsó integrált procis alaplap, némi ram, hddk, és nem lesz gond a sebességgel.

(#1567) Jofi81 válasza Headless (#1565) üzenetére


Jofi81
őstag

4.21 [mb/s]
2.88 [mb/s]
5.31 [mb/s]
2.76 [mb/s]
4.08 [mb/s]
2.17 [mb/s]
4.51 [mb/s]
4.21 [mb/s]
2.88 [mb/s]
5.31 [mb/s]
2.76 [mb/s]
4.08 [mb/s]
2.17 [mb/s]
4.51 [mb/s]

(#1568) F34R válasza Jofi81 (#1567) üzenetére


F34R
nagyúr

ext4-re formazott a kulso meghajtod?

(#1569) Jofi81 válasza F34R (#1568) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen.

(#1570) TheMiller


TheMiller
tag

Padavan-ra átállás után, hogyan lehet modulokat (pl. transmission) frissíteni, esetleg új modulokat hozzátenni a buildemhez?
Van esetleg ehhez valami leírás? Hol találok modulokat?

Illetve találkoztatok már azzal a hibával, hogy eldobja a router a rá csatlakoztatott HDD-t (eleinte csak a log-ban láttam erről bejegyzést, mostanság filmezés közben is eldobja, ha laptopra dugom a vinyót semmi baja)? Erre tudtok megoldást?

The World is Yours

(#1571) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Sziasztok, Van most valami jó kupon kódotok a 3g-hez?Vagy várható valami ünnep, esemény, amikor talán lesz? Én is szeretnék venni egy ilyen routert.

[ Szerkesztve ]

(#1572) F34R válasza F34R (#1568) üzenetére


F34R
nagyúr

cache-size=0
kevesebb peer per torrent, kevesebb globalis, upload-slots-per-torrent is kevesebb kell hogy legyen mint a default. nagyjabol nekem ezzel hozta az asztali teljesitmenyt a 860l, csak azt nem gondoltam volna hogy vacakol a szolgaltato kozben... :D Egyebkent asztalin mennyit hoz a transmission?

(#1573) Boby8709


Boby8709
csendes tag

Tegnap megérkezett nekem is a technika, most fejeztem be a padavan felrakást. kicsit tartottam azért tőle de kisebb nagyobb megakadásokkal sikerült azért.
Köszönöm szépen a frankó leírást és az itt hozzászólók értékes infóit.

Két észrevételem lenne:
-az egyik, hogy beg fórumtárs [#953]-as hozzászólása nagyon értékes volt (nekem) az SSH életre keltésében VMWare alatt. Köszönet érte.
-A másik hogy SSH bin letöltésénél amikor már a letöltési linken voltam és a felugró ablakban a jobb oldali csirkelábra kellet kattintani, na ott kétszer kaptam időtúllépés hibát, de harmadjára rájöttem, hogy a transaltel akad össze. Eredeti nyelven indult a letöltés. Hátha valakinek segít.

jah és még egy apróság......valahol fórum elején írta valaki (már nem emlékszem, mert végig olvastam az összes hszt), hogy nem tudja puttyban beírni a jelszót....nyilván az ő gondja már rég megoldódott, de széljegyzetként feltüntetném azoknak akik nem használnak linuxot, hogy a putty terminál is ugyan úgy nem jeleníti meg a jelszó bevitelét mint a linux terminál, de attól még írja. Hátha segítség lesz valakinek, bár elég bagatell probléma.

Köszönöm még egyszer mindenkinek. Mindent meg lehet találni a topikban, ami kezdők számára (ami én is vagyok) lehetővé teszi a telepítést. :R

(#1574) Headless válasza F34R (#1568) üzenetére


Headless
őstag

Köztudottan én szeretem kifektetni a routereket transmissionnal és a maximumot kihozni belőlük. A korábbi scriptel számított átlagok nálam így néznek ki a beállításom 90%-ban megegyezik a 1043-nál használtal és az általam forgatott fw-ben is ezek a beállítások vannak alapértelmezetten

Ltp,utp,dht egyéb dolgok off
Teljes előre foglalás
Download limit nincs
Globális partnerkorlát 40
Torrentenkénti partnerkorlát 20
Feltöltési szál torrentenként 1
Letöltési sor 2
Feltöltési sor nincs
Feltöltési seb 256/512 nem emlékszem melyik volt alapon.
Titkosítás tiltva

190-200 torrent van bent a transmissionban
Átlagsebességek a teljes start/done dátum alapján és a letöltött fájlméret alapján számolva. Nagyon függ attól, hogy milyenek a kliensek de ez a 6 mb/s tűnik a maximumnak.
5.88 [mb/s]
5.88 [mb/s]
5.47 [mb/s]
5.47 [mb/s]
5.44 [mb/s]
5.44 [mb/s]
5.24 [mb/s]
5.24 [mb/s]
4.95 [mb/s]
4.95 [mb/s]
4.94 [mb/s]
4.94 [mb/s]
4.36 [mb/s]
4.36 [mb/s]
3.72 [mb/s]
3.72 [mb/s]
3.50 [mb/s]
3.50 [mb/s]
3.25 [mb/s]
3.25 [mb/s]
2.34 [mb/s]
2.34 [mb/s]
2.17 [mb/s]
2.17 [mb/s]
1.85 [mb/s]
1.85 [mb/s]
1.75 [mb/s]
1.75 [mb/s]
1.53 [mb/s]
1.53 [mb/s]
1.41 [mb/s]
1.41 [mb/s]
1.35 [mb/s]
1.35 [mb/s]
1.15 [mb/s]
1.15 [mb/s]
1.14 [mb/s]
1.14 [mb/s]
0.95 [mb/s]
0.95 [mb/s]
0.83 [mb/s]
0.83 [mb/s]
0.30 [mb/s]
0.30 [mb/s]

Kiváncsi lennék padavannal egy ilyen számsorra ha van curl meg awk akkor futtathatnátok egyet, aki úgy érzi.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1575) hardline válasza TheMiller (#1570) üzenetére


hardline
senior tag

A HDD eldobálásnak lehet oka a kevés nafta. Gondolom nem aktív hubon van a HDD.

(#1576) F34R válasza Headless (#1574) üzenetére


F34R
nagyúr

nalam lpd, pex, dht on mert public trackerrol szoktam elerni amire szuksegem van... viszont utp-t ki kapcsoltam igy csak a gyorsabb peerekhez kapcsolodik. viszont en nalad az upload slotot keveslem... a default 14 nagyon sok, viszont az meg keves amit adtal neki... nalam asztalin 8 -ra van veve, de 6 is eleg. ettol alacsonyabb nem ajanlott.

(#1577) avena71


avena71
tag

Sziasztok,

LEDE-t tennék a routerre,de ez nem jön össze sehogy:
"-> következő az ssh-t engedélyező fájlt töltsük le innen: https://d.miwifi.com/rom/ssh "
Üzenet:A webhely nem érhető el
A(z) d.miwifi.com visszautasította a csatlakozást.
developer verzió fent van(2.25.122),
http-vel és https-sel is próbáltam,reset megvolt,új Mi account reg is,párosítás oké,de az SSH-t egyszerűen nem lehet letölteni... :F
Mitévő legyek?

(#1578) Szoszo94 válasza avena71 (#1577) üzenetére


Szoszo94
őstag

Szia

Pedig a gond nálad van, nekem most is bejött elsőre az oldal.
Belépsz, majd újra elé kell írni a https://-t.

Annyiszor írd elé, ahányszor elveszi előle a böngésző.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1579) avena71 válasza Szoszo94 (#1578) üzenetére


avena71
tag

Hali,

Ez volt a gond :W :W :W Eléírtam,de nem elégszer...

Köszi,a többi már megy :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1580) avena71 válasza avena71 (#1579) üzenetére


avena71
tag

Még egy kérdés: :)
"innen letöltött "headless- lede-18.01-r5917-08-ramips-mt7621-mir3g-squashfs-kernel1.bin"-t és a "headless-lede-18.01-r5917-08-ramips-mt7621-mir3g-squashfs-rootfs0.bin"-t."

Honnan is? Mert nem találom... :N :F :) :R

(#1581) szaboi6512 válasza avena71 (#1580) üzenetére


szaboi6512
őstag

[link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1582) suste válasza avena71 (#1580) üzenetére


suste
veterán

ahol a leírást is találtad (pl)

[ Szerkesztve ]

(#1583) avena71


avena71
tag

Köszönöm nektek :R

(#1584) TheMiller válasza hardline (#1575) üzenetére


TheMiller
tag

valóban nem. van valami bevált active hub (töltővel) erre esetleg?

egyébként a komponenseket lehet frissíteni? transmission 1.0-ás alapból, közben van már 2.4 is..

The World is Yours

(#1585) woodworm válasza TheMiller (#1584) üzenetére


woodworm
veterán

Te mit nézel?
Egyébként entware a megoldás.

(#1586) szaboi6512 válasza woodworm (#1585) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia!
Lehet hogy erre gondolt?
FW:3.4.3.9-099_e58fdd7

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1587) woodworm válasza szaboi6512 (#1586) üzenetére


woodworm
veterán

Mi ez, a lecserélt webui névjegye? Fejlesztése teljesen független a transmissiontől, ezért a verziószáma is eltér. Hónapok óta a 2.92 volt a legfrissebb kiadás, ez pár hete változott, akkor jött ki a 2.93.

Egy tavaly forgatott fw-n tudtam megnézni, abban a 2.90-es volt.

[ Szerkesztve ]

(#1588) szaboi6512 válasza woodworm (#1587) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nekem ez van a padavanban kliensként ,mint amit mutatsz a képen :)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1589) woodworm válasza szaboi6512 (#1588) üzenetére


woodworm
veterán

Nekem is!
Csak annyit tettem, hogy a névjegyet lehúztam alulra a státuszsorhoz és bekarikáztam a megjelenített verziószámokat. Ahogy látod a futó transmission 2.90-es a remote felület pedig 1.0 beta. Utóbbit egyébként nem a transmission készítői fejlesztik.

(#1590) szaboi6512 válasza woodworm (#1589) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszönöm a megerősítést :C
Forgatott Firmware-ből szerinted ez 3.4.3.9-099 e58fdd7 a legújabb? :F

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1591) woodworm válasza szaboi6512 (#1590) üzenetére


woodworm
veterán

Jelenleg ez a legfrissebb.

(#1592) szaboi6512 válasza woodworm (#1591) üzenetére


szaboi6512
őstag

Megnyugodtam köszi. :C
Egyébként ha a régebbi padavan backupot szeretnék visszatenni,akkor azt kell betallózni ami a trx_archive mappában a MI-R3G_3.4.3.9-099.trx fájl?
Ezzel be is fejezem a kérdezősködést... :DD

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1593) TheMiller válasza woodworm (#1585) üzenetére


TheMiller
tag

Igen, arra gondoltam amit a #1587-ben írtál. Annak két részre van, maga a transmission meg a webUI.
pl. a képen lévő "frissítés keresése" linken ott a legfrissebb webui, de nem tudtam felvarázsolni, hiába töltöm le putty alatt, nem tudom feltelepíteni, azt dobja hibaként h nincs elég hely kicsomagolni.. szóval küzdök vele :)

Gondoltam csinálnék egy új fw-t, ha csak úgy lehet ezeket frissíteni, de nem tudom, miként kell belevarázsolni a fw-be. Vagy az 'update scripts' lépés lefedi ezeket és felesleges a külön utas megoldás?

[ Szerkesztve ]

The World is Yours

(#1594) woodworm válasza TheMiller (#1593) üzenetére


woodworm
veterán

Mennyivel vagy előrébb a friss webuival? Van olyan funkció, ami rosszul működik vagy nincs benne és később javították vagy belekerült? Szerintem sokkal égetőbb lenne a transmission-daemon frissítése, mint a webuié.
A nálam futó különböző transmission verziókat a transguival használom, ez elérhető windowsra és linuxra is. Telefonról pedig a transdroid a megoldás. Böngészőt szinte nem is használok.

Mivel a padavan máshogy működik, mint az openwrt, nem tudod utólag módosítani a kész rendszert. Hogy modult cserélj, azt még forgatás előtt kell megtenned és kicsit bővebb tudás kell hozzá. Nem próbáltam soha, ebben nem tudok segíteni.
Maga a webui esetleg felülírható, ha már buildeltél egy fw-t. A fájlrendszer ott van a munkakönyvtárban, a transmission web könyvtárát kell frissíteni és utána újraforgatni az fw-t.
Az entware még egy működő út. Nem az fw-ben lévő transmissiont engedélyezed, hanem az entware bekapcsolása után onnan telepítesz egy friss transmissiont és annak a web könyvtárát cseréled.

(#1595) szaboi6512 válasza woodworm (#1594) üzenetére


szaboi6512
őstag

Transguiban meglehet nyitni a tartalmazó mappát?
Ha igen mi a helyes elérési út? :)
mnt/transmission/downloads ez nem nyitja... :F

A letöltött tartalomra gondolok....

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1596) woodworm válasza szaboi6512 (#1595) üzenetére


woodworm
veterán

A transgui alkalmazás beállításoknál az útvonal fülön az egyenlőségjel baloldalára a letöltési könyvtár padavan alatti útvonalát kell beírni, a jobb oldalára pedig a windows alóli elérését kell megadni.

(#1597) winbox


winbox
senior tag

Ezt szerintetek működésre lehet bírni? [link] hozzáadtam saját filtereket (hufilter,easylist stb.), be is teszi őket, privoxy fut, de valamiért nem szűr. iptables-save paranccsal kiirattam a tartalmát és ott benne is van az ip, amire akarom a szűrést tesztként.
iptables -t nat -A PREROUTING --source 192.168.1.x -p tcp -m tcp --dport 80 -j REDIRECT --to-ports 3128
Routert újraindítottam, de semmi.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1598) szaboi6512 válasza woodworm (#1596) üzenetére


szaboi6512
őstag

Működik köszi,Isten vagy. Te aztán tényleg mindent tudsz. :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1599) sysrq


sysrq
őstag

A routernek van saját topikja? Gyári fw-el használom, kérdezhetek itt?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1600) tlala válasza sysrq (#1599) üzenetére


tlala
addikt

Ez a topikja! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.