Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Brandynew válasza azbest (#1194) üzenetére


Brandynew
őstag

Sajnos nem a Linux lesz a baja mert Windows 10 alól próbáltam. Jó lenne lemérni másik eszközzel, de mindenkinek csak 2,4 Ghz-es eszköze van :\

Az a nagyon érdekes, hogy felfelé hozza a maximumot (95 Mbps). Pedig általában ez fordítva szokott lenni :)

Az energiagazdálkodási beállításokat is módosítgattam már, de nem segített :U Na meg akkor a felfelé sebesség miért megy maximumon...

[ Szerkesztve ]

(#1202) Gyurka6 válasza Brandynew (#1201) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szerintem egyáltalán nem ritka, nálam android/xp 10-50% között több a feltöltés közvetlen közeltől bárhol a lakásban.

Gyurka

(#1203) Brandynew válasza Gyurka6 (#1202) üzenetére


Brandynew
őstag

Na de miért van ez?

(#1204) Gyurka6 válasza Brandynew (#1203) üzenetére


Gyurka6
őstag

Nem tudom, nem kerestem az okot, zömmel kábelt használok, most néztem dir-860 5G itt jó 70le 50föl.
Mikrotik hap lite kb. 5m egy ajtó le 2,7 föl 8,33, 1m 2,4G le 42 föl 33. (Z380M-el), az előbb máshogy tartottam 30 le 42 föl.

Gyurka

(#1205) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#1204) üzenetére


Gyurka6
őstag

Részben lehetséges ok, amikor a letöltés (most 5m a MT-hap-tól, de az útvonalba állok) 9,54 föl 21,55, megfordultam le 19.41, föl 32,81. Ez sem teljes magyarázat.

Gyurka

(#1206) suste válasza Brandynew (#1203) üzenetére


suste
veterán

Szerintem most az furcsa helyzet, hogy a szolgáltatók végre biztosítanak sok embernek nagysebességű le/fel kapcsolatot (amit persze az emberek 90%-a nem használ ki), de ugye a legtöbb háztartásban nagyrészt a letöltés megy leginkább. Így a feltöltésre sokkal több szabad kapacitás marad, amit ki is tudnak mérni aki kipróbálja.

(#1207) Brandynew válasza suste (#1206) üzenetére


Brandynew
őstag

SZERK.: Fejlemény! Kipróbáltam mobillal (bár csak 2,4 Ghz-en), de ott is ugyanazt a jelenséget produkálja, mint laptopon: a letöltési sebesség mindig kb. feleannyi, mint a feltöltési sebesség. Több teszttel, többféle szerveren is próbáltam.

Tehát a routerrel van gond. De mégis mi?

Na jó, de itt nem a szolgáltatótól kapott sebességgel van gondom, mert kábelen simán átjön a max. sebesség.

A gond azzal van, hogy wifin (akár 2,4 Ghz, akár 5 Ghz) keresztül megvan a max. feltöltési sebesség, a letöltési viszont csak a fele. Tehát mind a router, mind a wifi adapterem képes kihajtani a netet, de a letöltés valamiért a feltöltés fele. Csak wifin.

[ Szerkesztve ]

(#1208) azbest válasza Brandynew (#1207) üzenetére


azbest
félisten

a padavan rendszer van egyébként rajta?

(#1209) Brandynew válasza azbest (#1208) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, a legfrissebb.

(#1210) vitezlejszlo válasza Brandynew (#1209) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Nezd meg mennyi zavaro AP van a kornyezetedben. Nekem ugyanez van, lefele 10-15mbps fel meg 50 digis szolgaltatonal (100/100-as net) Mikrotik eszkozzel. Panelben vagyok rengeteg a szomszed eszkoz :(

[ Szerkesztve ]

(#1211) Brandynew válasza vitezlejszlo (#1210) üzenetére


Brandynew
őstag

Ha ez lenne a probléma, akkor felfelé se kéne tudjak maximumot mérni, nem?... A rádióhullámnak mindegy hogy melyik irányba megy szerintem. Egyébként 5 Ghz-en össz-vissz 4 eszköz megy hatótávolságon belül.

(#1212) drdre


drdre
csendes újonc

Sziasztok!

Nagy nehezen megérkezett végre a router :)) és jöhet a Padavan.

Az lenne a kérdésem h amit küldtek hozzá EU adaptert azt érdemes használni vagy inkább másikat kell venni?

[ Szerkesztve ]

(#1213) enginev3.0 válasza drdre (#1212) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én mind a kettővel azt használom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1214) winbox


winbox
senior tag

Ha valakit érdekel gearbesten a FONGB18 kuponkóddal EU raktárból szállítással együtt $39.27 lesz és hamar itt van. Tudom nem 30$, de ez is valami. [link]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1215) szaboi6512 válasza winbox (#1214) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nálam 35.99 $ ír :)

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1216) Brandynew válasza szaboi6512 (#1215) üzenetére


Brandynew
őstag

EU raktárból?

[ Szerkesztve ]

(#1217) csako válasza szaboi6512 (#1215) üzenetére


csako
veterán

Az még szállítási díj nélkül ;)
+ $3.28 ide minimum.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1218) szaboi6512 válasza csako (#1217) üzenetére


szaboi6512
őstag

Igaz

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1219) Jofi81


Jofi81
őstag

Ma megjött nekem is a router. A tiéteken is van egy nagy fekete China Telecom felirat? Eléggé rontja a letisztult összképet.

(#1220) enginev3.0 válasza Jofi81 (#1219) üzenetére


enginev3.0
félisten

:N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1221) woodworm válasza Jofi81 (#1219) üzenetére


woodworm
veterán

Nem csak egy könnyen levehető fólia?

(#1222) Jofi81 válasza woodworm (#1221) üzenetére


Jofi81
őstag

Sajnos nem matrica.

(#1223) hg8lmw


hg8lmw
csendes tag

sziasztok!
elakadtam
SSH az megy

mikor menne fel az az új firmware, akkor kapom ezt a képet:

ötlet?

(#1224) woodworm válasza hg8lmw (#1223) üzenetére


woodworm
veterán

A vmware network adapter biztos bridged? A géppel mögötte vagy, vagy ugyanarra a fő routerre csatlakoztok?

(#1225) azbest válasza Jofi81 (#1219) üzenetére


azbest
félisten

holnap veszem át elvileg, majd meglátom enyémen is lett-e :D

(#1226) hg8lmw válasza woodworm (#1224) üzenetére


hg8lmw
csendes tag

biztosan bridged, arra emlékszem, hogy azt be kellett állítani, nem az volt az alapértelmezett
amikor játszom a routerrel, akkor wan kábel nincs rádugva, csak egy kábel megy a LAN portról a gépbe

a net most a régi routerről megy, kábelen (cserélgetni kell, ha kell a net, akkor a régi router kábele van bedugva, ha meg SSH-val kell kapcsolódni a xiaomihoz, akkor azt dugom be a gépbe)

ha mára meguntam, akkor legközelebb újra kell csinálni mndent, vagy valahol elmentette a készített firmware-t? (nálam 4 és fél óra volt a procedúra!)

(#1227) Jofi81 válasza Jofi81 (#1222) üzenetére


Jofi81
őstag

(#1228) hunaqua válasza Jofi81 (#1227) üzenetére


hunaqua
addikt

Eddig 4-et rendeltem,egy ilyen volt.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1229) Jofi81 válasza hunaqua (#1228) üzenetére


Jofi81
őstag

Akkor nem egyedi eset. Jobban örültem volna, ha sima fehéret kapok, ez így eléggé elrontja. Mondjuk 30$-ért ne panaszkodjak...

Most nézem, hogy benne is van a leírásban:

"This genuine Xiaomi product may come with its partner's logo."

[ Szerkesztve ]

(#1230) hunaqua válasza Jofi81 (#1229) üzenetére


hunaqua
addikt

Esetleg óvatosan körömlakk lemosó?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1231) Jofi81 válasza hunaqua (#1230) üzenetére


Jofi81
őstag

Az oldja a műanyagot, akkor inkább így marad. Majd nem nézegetem... :)

(#1232) ginola válasza Jofi81 (#1231) üzenetére


ginola
addikt

Dehogy oldja, az is műanyagban van:D

(#1233) winbox


winbox
senior tag

Nekem is így jött anno, mindegyik matrica, kis türelem és óvatos körömmel való kaparás után sérülés nélkül lejött róla. Nagyon nehéz megkezdeni a sarkát, mert jól tartja a ragasztó, de utána szépen, egyben le is jön az egész.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1234) Tommee


Tommee
aktív tag

Üdv!

Padavan firmware-el OpenVPN segítségre lenne szükségem! A routerről való letöltéskor(FTP vagy Samba) VPN-en hozza a 10Mbit/s (le)feltöltési sebességet amit netem tud, de például FTP-n vagy Samban való lejátszáskor ilyen 2-3Mbit/s-t tud csak feltölteni és a magas bitrátás filmek akadnak mert nem bírja betölteni. Mi lehet a probléma? Tudtok valami beállítást ami megoldaná? Az alapbeállításokat használom egyébként és próbáltam többféle titkosítást,beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#1235) Jofi81 válasza winbox (#1233) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi, akkor megpróbálom.

(#1236) Jofi81 válasza winbox (#1233) üzenetére


Jofi81
őstag

Megpróbáltam, de nem tudtam leszedni, de még csak megkezdeni sem körömmel. Nekem továbbra sem tűnik matricának, nem látom sehol a szélét.

(#1237) drdre


drdre
csendes újonc

Végigolvastam a leírásokat a Padavan telepítésről. Gondoltam letöltöm a vmware-t, de Macbook-ra nem találok telepítőt. Valaki csinálta már Macbook-on?

(#1238) suste


suste
veterán

komolyan mondom nem értelek titeket padavan-osakat :F
hihetetlen, hogy a sok egyedi buildelés, kínlódás helyett valaki nem osztja meg a sajátját? (ahogy már vargalex is kérdezte)
és hagyjuk hogy mit szabad meg mit nem.... gondolom nem linux iso-k lesznek a TM-ben :(((

(#1239) F34R válasza suste (#1238) üzenetére


F34R
nagyúr

szerintem ez a padavan, messze nincs olyan telepitheto formaban mint pl egy LEDE vagy OpenWRT. Sokan ezert is kinlodnak vele.

(#1240) suste válasza F34R (#1239) üzenetére


suste
veterán

ha nincsen telepíthető formában akkor hoyg telepítik :F
semmi ördöngősség nincs ebben a prometheus cuccban, csak leforgatja és feltolja a routerre
a frogatást nyugodtan el lehetne hagyni, ami jópár óra mindenkinek

(#1241) Tommee válasza suste (#1240) üzenetére


Tommee
aktív tag

Elvileg részben lopja az Asus firmware kódját,talán ezért kérik hogy ne terjesszék...passz.
Nekem a kérdésem lenne,hogy valóban frissebbek lesznek a rendszer öszetevők ha idônként ujra forditok rá firmware-t,bekerülnek a különböző CVE számú biztonsági hibajavítások?

A vpn problémámat megoldottam: ftp-ről simán lejátssza a nagy bitrátás filmeket,mig samba-n nem ha vpn-en keresztül csinálom.

[ Szerkesztve ]

(#1242) woodworm válasza suste (#1238) üzenetére


woodworm
veterán

Mert bolondbiztos.
Vagy készíteni kellene egy minibuildet, ami felfér a kernel1 partícióra, ssh-n bootot állítani az nvramban és felírni az fw-t, majd boot után adminfelületen egy frissítést megejteni. Vagy egy meglévő buildet kettévágni pont partícióhatáron, ugyanúgy felírni, nvram módosítás.
Ezek olyan parancsok kiadását kívánják, amik elgépelése esetén lehet soros portozni, ha nem komolyabb a probléma. Nem várható el egy most belecsöppenő usertől, hogy ezt végigvigye, szerintem egyszerűbb a vmware.

Nézem a méretét, ha kettévágom sem fér fel a két partícióra a saját buildem.

[ Szerkesztve ]

(#1243) azbest válasza woodworm (#1242) üzenetére


azbest
félisten

Mondjuk a fordításon kívül pontosan azt kell futtatni a kész binárissal is, mint ha magának fordítja :)
Inkább a jogi problémák megkerülése lehet az oka.

(#1244) woodworm válasza azbest (#1243) üzenetére


woodworm
veterán

A prometheus lefordítja az fw-t, darabolja a gyári partícióknak megfelelően, felírja azokat és az nvramot módosítja, hogy ne bootoljon a kernel0 partícióról. Ha én megosztom a saját buildemet, akkor ki fogja darabolni? Én tegyem, vállaljam a felelősséget a többieknek, hogy jó lesz, nem sérül egyik sem letöltés közben? Vagy az áttérni vágyó letölti egyben és egy leírás szerint darabolja és felírja? Ha mégsem jó, akkor az fw volt rossz vagy a darabolás?
Nem akarok belemenni ilyen helyzetbe. Ugyan még nem fordítottam új fw-t a mostani frissítések után, de annyit megtehetek, hogy megosztom majd. Benne a wifi erősségének és a cpu órajelének módosításával. A többi mindenkinek a saját felelőssége.

[ Szerkesztve ]

(#1245) azbest válasza woodworm (#1244) üzenetére


azbest
félisten

Úgy értem, hogy nem manó lakik a virtuális gépben, hanem gondolom ott a script, ami a bináris darabokat a megfelelő helyre teszi és kiadja a megfelelő parancsokat. Persze windows usernek ahhoz is kéne linux, szóval akkor a virtuális gép kb adja magát. Csak kissé valóban körülményes. Ha a készítők akarnák, lehetne fordítás nélküli is a vm. Csak hát ezek az orosz kalózok :D

(#1246) woodworm válasza azbest (#1245) üzenetére


woodworm
veterán

A scriptet fel lehet rakni win10 bash alá is, oda egyszerűbb bemásolni a kész fw-t egyszerj usernek. Így nincs szükség virtuális gépre és linuxra.
A fejlesztők keze viszont kötve van, nem tehetik a lefordított fw-t közre.

(#1247) suste válasza woodworm (#1246) üzenetére


suste
veterán

na pont erre gondoltam :)
nem buildelni, csak a felrakás maradna....
ennyi erővel openwrt/lede esetén is írhatnánk mindenkinek, hogy itt a link az imagebuilder-hez, aztán uccu neki :)

[ Szerkesztve ]

(#1248) lukxy1 válasza hg8lmw (#1226) üzenetére


lukxy1
csendes tag

Szia! Nálam ugyanilyen probléma volt. A Puttyban jónak tűnt az SSH, de ezt a hibaüzenetet kaptam én is. Nekem az segített, hogy újra kezdtem attól a ponttól, ahol a Pendrive+Reset gomb+tápot kell egyszerre nyomni ;-). A kész FW-t nem kellett megint leforgatni. Így a Vmware-t újraindítva megmaradt a kész FW, másodjára már sikerült is a flash.
Egyébként tegnap jött meg a router(jan 17-i rendelés belga postával), mára sikerült is a Padavant rátenni.
2,4 GHz-en dönget, az 5Giga meg olyan amilyen. Nem szereti a falakat :-(

(#1249) winbox válasza Jofi81 (#1236) üzenetére


winbox
senior tag

Pedig az enyém is teljesen ugyanígy volt matricázva, a china telecom az különösen jól meg van csinálva, mert először én is azt hittem, hogy az nem matrica, de mint mondtam, körömmel feltudtam szedni őket, csak kellett egy kis idő hozzá, de most így néz ki: [kép] Miután leszedtem, beleragasztottam a dobozba őket. Bár lehetséges, hogy most már rányomtatják, nem matricázzák.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1250) tlala válasza woodworm (#1242) üzenetére


tlala
addikt

Köszönettel várjuk! :)

És ígérem, hogy ha valami gebasz történik nálam, nem te leszel a felelős. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.