Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Headless válasza Brandynew (#790) üzenetére


Headless
őstag

Futtatni akármennyit lehet csak a kapcsolatok számát kell okosan beállítani nálam most globálisan 40, torrentenként 20, feltöltési szálak 10 torrentenként 1. Letöltési sor 5, feltöltési sor nincs. Letöltési seb max nincs feltöltési 512 kb/s

Jelenleg csak ennyi van bent

Letölteni olyan durván 5-8 mb/s átlagra képes ext4 hdd-re. Nálam mondjuk 2.0-ás de nem hinném, hogy kevesebb terhelést adna a cpu-ra egy 3.0 max a fájlmásolás lenne gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#802) kulup válasza szaboi6512 (#798) üzenetére


kulup
tag

Ez volt a baj, nagyon köszönöm.

(#803) hardline


hardline
senior tag

Úgy látom, hogy csak én vagyok annyira tudatlan, hogy nem tudom beállítani a routert. Esetleg lehetséges lenne az, hogy a cikk kiegészüljön azon szolgáltatások beállításával is (hasonlóan lépésről lépésre, mint a firmware csere), amik elérhetőek padavan alatt? Vagy legalábbis amit kb mindenki használ, mint a média szerver, torrent, ftp.
Egyébként a torrent NTFS HDD-re nem működik, csak EXT4-re formázott HDD-re?

(#804) z123456z


z123456z
őstag

Nekem is megjött, ment is vissza a dobozba. Nem azért, mert nem jó, csak jelenleg nem jobb, mint az öreg, filléres dlink. Nem terveztem, de kell a padavan. Csak fel kell rá készülnöm idegileg. Amúgy marha szép kis router.

[ Szerkesztve ]

(#805) Jamcsabi


Jamcsabi
tag

Csupán egy 100/100 Mbit/s internet megosztására (WiFi+LAN) használom a routert. Egyelőre semmilyen speciális beállításra nincs szükségem. Származik belőle valamilyen hátrányom, ha a gyári firmware marad rajta?

(#806) Brandynew válasza Headless (#801) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszönöm. Szóval gondolod nem a HDD a szűk keresztmetszet, külső SSD-re is csak ennyivel töltene?

(#807) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Másik router után raknám, de nem ad netet se úgy ha ha az első router lan-Wan,sem lan-lanon. .
Padavan,
Továbbá, van hogy beenged az admin felületre van hogy nem.
Van hogy adja mindkét sávon a netet van hogy nem. Ennyire béna lennék, vagy be kéne még állírani valamit?
Digis router után kötöttem be ZTE ZXHN H298N router. Az is kérdéses hogy wifi módban legyen a xiaomi (gyárilag ezen van) vagy a másik. )Nem tudom fejből a nevét).
Legtöbbször is csak ipv6-on van wifi,ipv4-en nincs. :R

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#808) woodworm válasza szaboi6512 (#807) üzenetére


woodworm
veterán

Adj a zte tartományából ip-címet a xiaominak, majd kapcsold ap módba. Onnantól mindegy, hogy melyik porton kapja a netet, esetleg wifin.
Néhány opció nem fog működni ap módban.

[ Szerkesztve ]

(#809) szaboi6512 válasza woodworm (#808) üzenetére


szaboi6512
őstag

A zte 192.168.1.1 a xiaomi 192.168.1.2 nem lett jó így sem. :(((

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#810) forten válasza szaboi6512 (#807) üzenetére


forten
tag

Annyit szólnék ezzel ZTE-s roterral kapcsolatban,hogy az Lan1-s portot használd.Többen írták,hogy a többi port nem mindig viszi,részlegesen kezeli az 1000Mbit-s netet.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#811) szaboi6512 válasza forten (#810) üzenetére


szaboi6512
őstag

Pont hogy fordítva va. Az 1-es port csak 100 mbit a többi 3 az 1 gigás.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#812) forten válasza szaboi6512 (#811) üzenetére


forten
tag

Azt írtam ,amit olvastam.Nem akartalak dezinformálni!
Persze,hogy ha máshogy tapasztalod,csatlakoztasd oda ,ahol jól megy.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#813) Headless válasza Brandynew (#806) üzenetére


Headless
őstag

Ssd-re torrent a legnagyobb baromság 1év alatt megöli. Amúgy meg nem a hdd a szűk keresztmetszet hanem a processzor teljesítménye. De szerintem ez a sebesség bőven jó mindenre.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#814) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#809) üzenetére


szaboi6512
őstag

Minden működik, nem tudom eddig miért nem.... Kopp-kopp :C

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#815) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#814) üzenetére


szaboi6512
őstag

Valaki felhomályosítana, hogyan lehet torrentezni a transmisivel, egyenlöre nem érem el ezen a cimen ip:9091
Egy linkelt leírás is megteszi köszi :)
köszi

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#816) Szoszo94 válasza Jamcsabi (#805) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ha az elvárásaidat kiszolgálja a gyári rendszer, akkor miért cserélnéd le? :)
Ha a későbbiekben szükséged lenne mégis valamire, ami a gyári rendszer alól nem elérhető, a leírás itt lesz ;)

Szaboi: engedélyezted a beállításokban a transmission-t?
Advanced Settings - USB Application

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#817) szaboi6512 válasza Szoszo94 (#816) üzenetére


szaboi6512
őstag

Engedélyezve van

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#818) Szoszo94 válasza szaboi6512 (#817) üzenetére


Szoszo94
őstag

És mit ír, mikor próbálsz belépni a felületre?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#819) szaboi6512 válasza Szoszo94 (#818) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nem elérhető
Lehet hogy kell az usb portra dugott eszközzel csinálni valamit. Ez új nekem sosem használtam ilyet.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#820) Szabadh


Szabadh
tag

Hello, látom él a forum rendesen.
Én is gondolkozok egy Xiaomi routeren.

De ezen: Xiaomi MI Router Pro R3P AC2600
https://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_605932.html

Erre vajon ugyanúgy felmegy a Padavan?

(#821) woodworm válasza szaboi6512 (#819) üzenetére


woodworm
veterán

A "transmission" könyvtárat létrehoztad a meghajtó gyökerében?

(#820) Szabadh
Nem tudok róla! Nagy valószínűséggel az elérhető forrásokban nincs támogatás a wifi chipsetre.

[ Szerkesztve ]

(#822) szaboi6512 válasza woodworm (#821) üzenetére


szaboi6512
őstag

Egy pendrive van benne 128 gb, kell ezt formázni?
Benne van a mappa ..

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#823) woodworm válasza szaboi6512 (#822) üzenetére


woodworm
veterán

Az ntfs pendrive halmozottan hátrányos helyzetből indul, de működni kéne vele. A routeren végezted vagy pc-n? Normálisan le lett választva? A létrehozott könyvtár a gyökérben van?

(#824) szaboi6512 válasza woodworm (#823) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nem tudom a routeren hol lehet....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#825) woodworm válasza szaboi6512 (#824) üzenetére


woodworm
veterán

A nem megválaszolt kérdésekre igen a válasz?
A könyvtár neve végig kisbetű, a windows sem vágott árt vele? A linux alapvetően megkülönbözteti és itt nem tudom gondoltak-e a windowsról érkezőkre.

(#826) szaboi6512 válasza woodworm (#825) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszi már jó lett, formázni kellett. A routeren hogyan lehet?

Köszi a segítséget :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#827) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Egyébként nálam windows alól lett formázva ext4-re a HDD, majd tök üresen rátettem a routerre, bekapcsoltam a transmission-t és magától szépen létrehozta a könyvtárstruktúrát. Én csak azzal szívtam, hogy WinSCP-vel meg kellett adnom a jogokat más könyvtárakra, hogy oda is tudjak letölteni.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#828) Headless válasza Szoszo94 (#827) üzenetére


Headless
őstag

Azért windows alatt ext4-re formázni egy hdd-t.. Ha még nem töktöttél sok mindent én linux alatt formáznék egyet, egyrészt kisebb a valószínűsége hibának, valamint a felhasználható helyed is nagyobb lesz. Főleg ha a reserved space-t 0-ra állőtod. Persze ez utóbbit a windowson formázottnál is megteheted.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#829) Szoszo94 válasza Headless (#828) üzenetére


Szoszo94
őstag

Már vagy fél éve így megy, nem volt nagy kunszt Windowson formázni, köszöni szépen tökéletesen működik :K
Sőt, hovatovább egy programot telepítve még a Windows is látja a tartalmát, de ha beütne valami, ott a virtuális gépen a Linux is nekem a prometheus scriptes Ubuntun kívül ;)

Reserved természetesen 0, bár azzal az 5%-al sem vesztettem volna sokat, csak 500-as a HDD :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#830) kenand


kenand
veterán

Egyfolytában újabb és újabb akadályba ütközöm, pedig nem vagyok teljesen amatőr, meg általában kitartó is vagyok....de kezd elmenni a kedvem.. (vagy 100x megpróbáltam az SSH letöltést is.. mire összejött.)

HELP ME, PLEASE!

Most itt akadtam el:
Lefordítottam Linux virtualis masinával az új fw-t (2 magos core duon vagy 3-4 óra volt :( )
próbálom a flasht-de mindig ezt kapom:

dev/mtd14 az mi?

Mi lehet a gond, hova ment?

[ Szerkesztve ]

(#831) adorjant válasza kenand (#830) üzenetére


adorjant
senior tag

Nyugodtan skippelheted a backupot, a gyári bin fájlt simán vissza lehet flashelni pendrive-ról, ha szükséges.
(Én is így jártam,ahogy te.)

(#832) woodworm válasza kenand (#830) üzenetére


woodworm
veterán

Mindenkinél ugyanez van. A flash sem megy utána vagy megszakítod, félve a fals eredménytől?

(#831) adorjant
Mármint egyszerűen visszatértél egy flasheléssel a gyári fw-re? Mert szerintem ez nem ilyen egyszerű, vissza kell állítani a bootot is.

[ Szerkesztve ]

(#833) kenand válasza woodworm (#832) üzenetére


kenand
veterán

A hiba miatt el sem kezdte a flasht, akkor megpróbálom kihagyni ..
úgy tűnik úgy ment....
Be kellene tenni az összefoglalóba....

(#834) Szoszo94 válasza kenand (#833) üzenetére


Szoszo94
őstag

Összefoglaló nincs, cikket frissítem. :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#835) kenand válasza Szoszo94 (#834) üzenetére


kenand
veterán

Igazad van... :)
Én a saját cikkemmel úgy jártam, hogy lett topik összefoglaló is mivel azt szabadabban tudtam bővíteni, hátha nem akarja mindenki elolvasni újra az egész cikket...nem azért írom, hogy te is csinálj, de ott érdemes volt...

Port forwardingot hol tudom beállítani? Openwrt/Luci-hoz vagyok szokva hosszú évek óta azt használok ( TP-LInk 1043, majd Xiaomi mini pandorabox volt)
Na meg a a routen futó Transmissionnnak is kell portot nyitni a routeren...

[ Szerkesztve ]

(#836) adorjant válasza woodworm (#832) üzenetére


adorjant
senior tag

Igen, én is ezt gondoltam, de visszament rá.
Írtam itt korábban a topikban, hogy véletlenül egy MI Router 3 bin-t tettem rá pendriveról, el sem értem, stb, akkor próbáltam ki, hogy dev rom pendrivera, majd szokásos módszerrel ráeresztettem, és a kínai dev rom köszönt rám utána :)

(#837) Brandynew válasza Headless (#813) üzenetére


Brandynew
őstag

Le vagy maradva, a mai SSD-k jobban bírják a torrentet, mint a HDD. Non-stop torrenttel is elmennek 8-10 évig.

(#838) szaboi6512 válasza kenand (#835) üzenetére


szaboi6512
őstag

Engem is érdekelne a port nyitás padavanban. :K

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#839) Brandynew


Brandynew
őstag

Random kérdés: a routerre csatlakoztatott háttértár tartalmát el tudom érni távolról is?

(#840) woodworm válasza kenand (#835) üzenetére


woodworm
veterán

Port forward:
Wan >> Port Forwarding

Fix címek:
Lan >> DHCP Server >> Manually Assigned IP around the DHCP List

A routeren futó tranmisionnek nem kell port forward, itt nincs az openwrt-hez hasonló rule lap.

(#841) kenand válasza woodworm (#840) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Köszönöm szépen, openwrt-n sokat bajoltam mire a routeren futó transmissiont megnyitottam...
Holnap amíg a fiúk alszanak meglépen a router cserét :)

(#842) Szoszo94 válasza kenand (#835) üzenetére


Szoszo94
őstag

Na igen, de ott van 9000hsz, itt meg jóval szerényebb mennyiség :B
Ha netán hirtelen nagy népszerűségre tesz szert a router, akkor elgondolkozom rajta, de mivel úgyis a bejegyzést kell követni a rendszer felrakásához, maximum az utólagos beállításokat lehetne oda biggyeszteni összefoglaló gyanánt. :)

Brandynew: talán DDNS-el megoldható, de szerintem ilyenre itt még nem volt példa/kérdés. A router biztos elérhető vele, így talán a HDD tartalma is...ezt nem tudom sajnos megválaszolni.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#843) kenand válasza Szoszo94 (#842) üzenetére


kenand
veterán

Ott más jellegű, valakit csak bizonyos részek érdekelnek és nem olvassák el a teljes cikket.
Itt elejétől a végéig követni kell, hiszen csak úgy fog működni.

Elakadtam a Transmission beállításban.
Szeretném fájdalmatlanul átköltöztetni a Xiaomi minin futó transmissiont.
Ott nem downloads hanem done könyvtár volt. És szeretnék ha inkomplete könyvtárt is használna.
Itt a router felületén nem látok semmi állíthatót...
Ha elindítom bejön a webes felület, ott be is állíthatnám, de hiába állítok bár mit köv. indításra elfelejti nem menti el. A régi settings.json fájl is a torrent könyvtárban van de nem használja.
Nincs joga a beállító appnak írni?
Tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#844) hermit


hermit
tag

Sziasztok,

van egy ilyen routerem, wifi extenderkent akarnam hasznalni.

Ameddig tegnap eljutottam: vegre sikerult beallitani a halozat ssid-jet (tobbszori probalkozas utan sikerult ezt is csak beallitani vagy nem talalta az ssid-jet, vagy ha megvolt akkor nem tudja menteni amit beallitottam neki), ill. a jelszavat (bar meg most is ugy indul urja a router hogy nem lesz kek a led, hanem marad sarga; egyebkent volt egy idoszak, amikor valszeg ujraindulgatott egyfolytaban, mert neztem a wifi analyzer-re es par mp-re latta az ssid-t, majd eltunt, es kezdodott elorol az egesz).
Telefonommal tudtam hozza csatlakozni, 192.168.31.xy-os ip-t kapok. Viszont ezutan hiaba probalok a telefonon bongeszobol a 192.168.31.1-re csatlakozni, nem jon be az oldal.
Ha a lan portjat osszekotom egy geppel, akkor azon keresztul nem ad ip-t (ugyanezzel a geppel nem tudok wifin kapcsolodni hozza)m ill. nem is jelzik a ledek hogy lenne rajt valami.

Ma reggel bekapcsoltam halozati kabel nelkul, elindult, kek lett a led, lattam a wifi analyzerrel az ssid, Wan portjaba kabel a masik router egyik switch portjabol, lattam hogy el is indultm csak csatlakozni nem tudtam hozza sem telefonnal, sem geppel.

Aramtalanit, ~15mp mulva indit, sem ssid sem kek led. Szoval nagyon tele van vele a t*okom...

Van esetleg otlet, hogy mit kellene/lehetne vele csinalni (penteken erkezett meg, lehet hogy hagyom es megreklamalom)?

(#845) Headless válasza hermit (#844) üzenetére


Headless
őstag

Milyen fw van rajta? Gyár, padavan,lede?

Miket állítottál?

Extender alatt mit érteszt wifin kapja és adja tovább, vagy ki van húzva a kábel és ott egy access pointként funkcionálna?

Tudod ezeknek a beállítási elvét tudod?

Amúgy én factory resettel kezdenék. A routernek nem valószínű hogy hibája lenne.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#846) hermit válasza Headless (#845) üzenetére


hermit
tag

Nem tudom milyen fw-je van, gondolom gyari.

Mi Wi-Fi-vel - amikor mar megtalalta - allitottam be amiket ott lehetett: ssd-it, jelszot es azt, hogy kabeles extender legyen. Ezt sem tudta elsore felirni, csak tobbszori probalkozas utan.

Kabel jon az elsodleges routerbol az megy az ujnak a wan portjara es igen, az uj AP-kent uzemelne (egy meglevo regi eszkozt valtanek ki vele). Azert a wan-ra, mert ha a 2 switch portjabol az egyikre teszem, akkor a Mi Wi-Fi nem tudja lekerdezni a halozati adatokat/beallitasokat.

A 30-30-30-as reset-et megcsinaltam tegnap, de nem attol lett jobb. Ha mar elernem es be tudnek ra jelentkezni, akkor ott meg tudnam csinalni amit kell.

Ezert is gondolom hogy vmi nincs rendben vele (a zoldes/kekes szinu amirol szo van), ez tok nem normalis, hogy tegnap ujraindulgatott; ill. hogy ma is 1x ugy indul hogy kek lesz a ledje, latszik a wifi analyzer-ben, utana a kovetkezo inditaskor pedig marad sarga es nem latszik az ssid-je sem.

[ Szerkesztve ]

(#847) woodworm válasza hermit (#846) üzenetére


woodworm
veterán

A routerben kellene beállítani, hogy milyen üzemmódot használsz, router (két router kábelen összekötve), extender (két router kábelen összekötve és a xiaomi tovább szór), repeater (a xiaomi az egyik sávon vesz, a másikon ad).

Ahhoz, hogy azonos alhálóba kerülj a fő routerrel, azonos sávon is menjen a jelismétlés, automatikus legyen a csatlakozás mindig a fő routerhez, padavant kell feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#848) tlala


tlala
addikt

Végeztetek kísérleteket, hogy melyik ország WIFI beállításaival a legerősebb a jel Padavan fw-nél?
(USA, Norvégia, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#849) woodworm válasza tlala (#848) üzenetére


woodworm
veterán

Alap padavan esetén ennek nem biztos, hogy hatása van.

(#850) kenand


kenand
veterán

Entwre-t és a Transmissiont segítene valaki beállítani?
Nem tudom menteni a Transmission konfigurációt...

Entwre nélkül nano sincs :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.