Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Lenne olyan vállalkozó kedvű egyén Székesfehérvár környéken, aki tudna segíteni Pavavanosításban?
Kérem írjon privátot.

(#252) enginev3.0 válasza hunaqua (#250) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem maxot :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#253) hunaqua válasza enginev3.0 (#252) üzenetére


hunaqua
addikt

Padavan?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#254) enginev3.0 válasza hunaqua (#253) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#255) woodworm


woodworm
veterán

Amikor két öreg székely beszélget! Bor van előttetek az asztalon? :DDD

@hunaqua
Fttb vagy ftth?
Ha utóbbi, akkor a routerben van beállítva a pppoe vagy a digi készülékén?
Az ipv6 aktív?
Milyen géppel méred?

(#256) hunaqua válasza woodworm (#255) üzenetére


hunaqua
addikt

A routerben van pppoe
Mit állítsak be,és mire?

ipv6 az tiltva

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#257) woodworm válasza hunaqua (#256) üzenetére


woodworm
veterán

A Hardware Offload NAT/Routing IPv4 be van kapcsolva? Bár elméletileg nélküle is elég erősnek kellene lennie.
Közvetlenül a géppel csatlakozva próbáltad már, hogy mennyit mér?

(#258) hunaqua válasza woodworm (#257) üzenetére


hunaqua
addikt

Be, Lan és Wlan

Ez a teljes történet

Egy 200-as net volt,és egy TP-Link open-wrt alatt. Hozta a 200-at simán.Novembertől a környék automatikusan 1000 lett. Továbbra is 200-250 volt amit mérni tudtam,de ez természetes volt,mert a meglévő router az open-wrt miatt nem tud 250-nél többet. Ezért cseréltem most a Xiaomi 3G-re Padavan alatt,mert az tudja elvileg a gigabitet. Tegnap beüzemeltük,de a sebesség nem változott.Ekkor a barátom macbook-jával mértünk direktbe,az is 250 volt.Elküldtem a digi-nek,jöttek is nagyon hamar,ez nagy jó pont Nekik.Kicserélték az optika végén a csatit, és 920-at mértek (előtte nem is mértek). Valószínű akkor az jó.Viszont továbbra is a router-ből mérve 250.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#259) woodworm válasza hunaqua (#258) üzenetére


woodworm
veterán

Láttam odaát a másik topikban a kezdetet.
Még arra nem válaszoltál, hogy pontosan milyen gép és router nélkül, közvetlenül a géppel tárcsázva mit produkál.

(#260) hunaqua válasza woodworm (#259) üzenetére


hunaqua
addikt

A digi szerelő 920-at mért a saját laptopjával.
kb. 15 méter cat6 kábel megy egy emelettel feljebb ahol a router van.Egy Asus Vivo és egy Tronmart bj19 pc volt a mérés tárgya.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#261) woodworm válasza hunaqua (#260) üzenetére


woodworm
veterán

Egyik sem egy erőmű.
Nálam a j1900-as gép 380 Mbites letöltést produkál speedtesten, és ebben "normális" hálózati chip van. A nem mai i5-ös notebook sem viszi az 500 Mbitet.
A minigépek között nem ritka amelyiket belső usb-re csatlakozó ethernet vezérlővel szerelik. Ha az a vezérlő usb2-es, akkor adott a 250 Mbit elérhető sebességi korlát.
Persze nem mondom, hogy ez a probléma oka, de érdemes lenne egy normális géppel letesztelni, ami biztosan tud ekkora sebességet kezelni.

(#262) hunaqua válasza woodworm (#261) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem tudom :F

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#263) woodworm válasza hunaqua (#262) üzenetére


woodworm
veterán

Megpróbálsz lanon egy iperf mérést, akár a régi 1043-assal is leellenőrizve, hogy ott mennyi megy át egyik gépről a másikra.
Parancssorban mehet az iperf3, ha van java telepítve, akkor ahhoz van gui.

(#264) hunaqua válasza woodworm (#263) üzenetére


hunaqua
addikt

Kapok egy í7-es laptopot szerdán,azzal elindulok a "kályhától",és végig mérem ahol lehet. :)

Egyébként a LEDE nem játszik senkinél?.A Vargalex beszállna,akkor betyáros jó cucc lehetne ebből.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#265) woodworm válasza hunaqua (#264) üzenetére


woodworm
veterán

Lede alatt nem tökéletes a wifi driver! Ha nem tudsz valamit Optware/Entware csomagként telepíteni és csak ott elérhető, akkor kompromisszumra kényszerülsz.
A másik topikban, ahol hasonló hardver a téma, ő is a padavant használta mielőtt dobozolta. Bár az áttérés megkönnyítése az ő érdeme volt, ehhez pedig egyedi lede build kellett.

(#266) woodworm


woodworm
veterán

Úgy néz ki most már én sem a levegőbe beszélek, a postás kopogtatott és hozta a csomagot. A hírek alapján pedig gyanús volt, hogy akár januárra is csúszhat az érkezés.

(#267) Brandynew válasza woodworm (#266) üzenetére


Brandynew
őstag

Nekem tavaly sem volt csúszás, minden csomagok/levelem ugyanúgy megérkezett másnapra, mint egyébként. Van egy olyan gyanúm, hogy ez a nagy késés mizéria csak a posta lejáratására irányul, és irányult tavaly is.

(#268) emeritusz válasza Brandynew (#267) üzenetére


emeritusz
csendes tag

Nem lejáratás, a posta terjeszti. Nézd meg a v*terafutar.hu oldalon, ezt írják:

2017.12.31-ig a szállítást 2-3 munkanapra vállaljuk. Köszönjük megértésüket. (Egynapos csomagoknál!!!)

2017. november 15 és 2017 december 31 között a háznál történő felvétel szolgáltatás nem elérhető.

A saját üzletüket rontják, mert nem képesek normális bérért több embert alkalmazni a csúcsidőszakban....).

(#269) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megjött a második router, jól összenyomkodták szegény dobozt :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#270) hunaqua válasza enginev3.0 (#269) üzenetére


hunaqua
addikt

Jó kis cucc. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#271) enginev3.0 válasza hunaqua (#270) üzenetére


enginev3.0
félisten

Már mindjárt kész van, aztán megy Repeater módba

Azért az a nem semmi mikor valami olyan "olcsó", hogy inkább az ember vesz kettőt belőle, mint hozzá egy kiegészítőt :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#272) hunaqua válasza enginev3.0 (#271) üzenetére


hunaqua
addikt

Arra leszek kíváncsi,hogy mennyi lesz ezeknek az élettartalmuk.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#273) enginev3.0 válasza hunaqua (#272) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egy cseppet sem félek :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#274) hunaqua válasza enginev3.0 (#273) üzenetére


hunaqua
addikt

..úgy legyen. :K

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#275) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kész

Na most hogy rakom Wifi repeater módba?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#276) woodworm válasza enginev3.0 (#275) üzenetére


woodworm
veterán

A lan ip-címét átírod a fő router tartományába, átkapcsolod ap módba, majd a kiválasztott sávon bridge+ap módba állítod a bridge fülön.
Így azonos hálòzaton lesznek a kliensek.

(#277) enginev3.0 válasza woodworm (#276) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mindezt akkor is ha kábelen nem csatlakozik a fő routerre?
Adhatom ugyan azt a wifi nevet nekik vagy nem érdemes?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#278) woodworm válasza enginev3.0 (#277) üzenetére


woodworm
veterán

Nem próbáltam még csak kábelen. Ha nincs mögötte a beállítás alatt a főrouter, akkor közben csatlakoztatni kell vagy fix ip-t állítani.

(#279) n_stolz


n_stolz
tag

Rendelnék a fent említett routerből. Tudtok esetleg kuponkódot valamelyik "kínai" oldalra? :R

n_stolz

(#280) hunaqua válasza n_stolz (#279) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem most nincs,de figyeld mert biztosan lesz ,30 usd.- körüli ár meg ajándék érte.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#281) woodworm


woodworm
veterán

Forgattam saját fw-t, először alapbeállításokkal. Elmondhatom, hogy egy minimálisat csalódtam a router wifi tudásában. Van egy majdnem ugyanilyen alapokra építő d-linkem, a dir-860l b1. Kisebb flash, kevesebb ram, 2,4 GHz-en régebbi wifivel és belső antennákkal. Azon is a saját fw-m megy, módosított power limit fájlokkal.
A két router egymástól egy méterre, a mérés kb. 9-10 méterre, egyenes rálátással telefonnal. A xiaomi majd' 10 dBm-mel elmarad a dlinktől.
Leforgattam a padavant ugyanazzal a beállításokkal a xiaomira is, mint a dlinkre. A külső antenna és az emelt power értékek dacára, továbbra is elmarad a dlinktől. Úgy tudom majdnem azonos értékekre hozni, ha a dlink marad eu régión, a xiaomit átrakom usa-ra (talán egy hajszállal még mindig gyengébb).

Mindenesetre a soc erős, engedélyeztem a magasabb órajelet. A több rammal valószínűleg több klienst is elbír, bár a dlink sem gyengélkedett eddig.

(#282) enginev3.0 válasza woodworm (#276) üzenetére


enginev3.0
félisten

Beállítottam Brigde + ap módra, ment, úgy is, hogy nem volt semmilyen kábel rákötve a routerre, de amint átállítottam a routert az administration fül alatt Access Point Mode (AP) -ra, megszűnik csatlakozni a wifi

Bár úgy látom, hogy ennél a routernél a Access Point Mode (AP) csak akkor megy ha kábelen rá van kötve a fő router

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#283) FingR86 válasza woodworm (#281) üzenetére


FingR86
őstag

de a xiaomi az árával eléggé maga felé billanti a mérleget. rákerestem erre a d-link-re, nem olcsó mulatság.

(#284) woodworm válasza enginev3.0 (#282) üzenetére


woodworm
veterán

Pont ez az, ilyenkor kikapcsol a dhcp szerver és nincs címzés. Vagy elé kell rakni kábelen a fő routert, hogy kapjon címet, vagy pedig a rácsatlakozó pc-n kell fix címet megadni ugyanabból a tartományból. Végig lehet ezt zongorázni, csak ügyelni kell, hogy végig elérd a routert.

(#283) FingR86
Kifutó termék, tavaly ilyenkor 14-15 ezer volt akciózva. Igaz még így is majd duplája a xiaominak. De vegyük hozzá, hogy ez most jelentős akcióban van, majdnem egy árban van sokszor a sima 3-assal. Az ugyanilyen procit tartalmazó pro, dupla sávszélt tudó wifivel 30-ba kerül.

(#285) n_stolz válasza hunaqua (#280) üzenetére


n_stolz
tag

Ha valaki meglátja a 3g-hez a kupont, akkor kérem jelezze itt.
Köszi! :R

n_stolz

(#286) hunaqua válasza woodworm (#281) üzenetére


hunaqua
addikt

'engedélyeztem a magasabb órajelet.'

Ezt hol állítod?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#287) enginev3.0 válasza woodworm (#284) üzenetére


enginev3.0
félisten

Oké, megpróbálom, csak ha atrakom AP módba a routert akkor én mindig a fő routert érem csak el

Ha meg fix ipt akarok neki adni akkor folyton reklamál a subnet és miatt, pedig próbáltam már három félét

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#288) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na de ezt nem értem meg, ha atrakom AP módba akkor teljesen megszűnik létezni, még a fő routerben sem látom sehol, csak a wifit látom

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#289) sniphoe válasza n_stolz (#285) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Keresem én is folyamatosan, de nem találok sajnos.

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#290) winbox válasza sniphoe (#289) üzenetére


winbox
senior tag

Gearbesten cybermonday20 37.99-re leviszi, mást én sem tudok sajna.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#291) woodworm válasza enginev3.0 (#288) üzenetére


woodworm
veterán

A böngészőben beírva az új ip-címét, amit korábban a fő router tartományába tettél, ugyanúgy el kell érd.

(#286) hunaqua
Amikor az fw összerakása során állítod a konfigurációt, nem az autoeditort választod, hanem a manuális szerkesztést és az adott a sor elejéről kiveszed a kommentet.

[ Szerkesztve ]

(#292) enginev3.0 válasza woodworm (#291) üzenetére


enginev3.0
félisten

Próbáltam

Átraktam bridge+AP módba a wifit semmi

Majd WAN címet beállítottam fixre, ddnsnek és átjárónak beállítottam a fő router Ip címét

Próbáltam hogy a második routert 192.168.1.1 helyett 2.1re állítom

Sehogy nem jó a net rajta
Ha esetleg be is jön valamikor a net tok random akkor meg lassú, vagy épp olyankor a fő routeren is bedoglik a net

Már nem értem

Alapból elégnek kéne lennie hogy bridge módba állítom a wifit de semmi
Csak nem úszom meg a kábeleket

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#293) woodworm válasza enginev3.0 (#292) üzenetére


woodworm
veterán

A fő router legyen 192.168.1.1.
- Alapállapotban a xiaomi legyen a géphez csatlakoztatva egy lan porton keresztül, a wan porton keresztül ne kapjon netet.
- A LAN menüpont LAN IP fülön az IP Address: sorban átírod a router ip-címét 192.168.1.2-re. Apply
- Az Administration menüpont Operation Mode fülön Access Point Mode (AP) módba állítod. Apply
- A gépen a hálózat tulajdonságainál fix címet adsz a saját gépednek 192.168.1.3, a böngészőben pedig behívod a 192.168.1.2-es címen az admin oldalt.
Lehet, hogy működik wifin keresztül is, csak akkor nem az ethernet adapternek, hanem a wifi adapternek kell fix címet adni.
- A kiválasztott wifi sáv menüpontjában, a Bridge fül Wireless Operation Mode: sorában kiválasztod az Ap-Client+AP módot. Lekeresed, beállítod az usernév/jelszót. Apply.
- A lan kábelt széthúzva, a gépen automatikus beállításokra visszaállítva az adaptert működnie kell a kapcsolatnak. Ha a beállított ip-címen nem éred el a xiaomit, akkor másik ip-t kapott a fő routertől, de ebben az esetben szerepel a listán.
Mivel nekem a fő routerem is padavanos, a hálózati térképen minden gép megjelenik, a switch módban lévő routerek is.

(#294) sniphoe válasza winbox (#290) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Köszi, de várok még, hátha megint lesz $30-ért, vagy akörül.

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#295) ginola


ginola
addikt

Sziasztok!

Az SSH fájl innen opciónál nekem ez jön.

(#296) woodworm válasza ginola (#295) üzenetére


woodworm
veterán

A router csatolva van a profilodhoz?
Amíg csak ugyanabban a hálózatban voltam, de nem a xiaomira csatlakozva, addig az app nem találta meg a készüléket.

(#297) woodworm


woodworm
veterán

Mivel wifis mérést eddig még nem tett be senki, mellékelek kettőt:
2,4 GHz:

5 GHz:

A korábbi hozzászólásomban említettem, hogy kicsit gyengébb jelszintet produkál a 3g, szerintem az átvitel kárpótol ezért. A mérés ugyanazon a ponton történt. Összehasonlításként a 860l 2,4 GHz-en 200 Mbitet tud, de ez nem a jelszintekkel függ össze, hanem az abban lévő chip tudja a turboqamot. Az 5GHz-es átvitele viszont 330-350 Mbit környékén tetőzött.

[ Szerkesztve ]

(#298) enginev3.0 válasza woodworm (#293) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megcsináltam, és működik, de mégsem.

Minden weboldal egy perces latency-kkel jön be, ha bejön, a kábelt gyakran eldobálja a gép (fő routeren is, és fő router wifin is), ha kihúzom a második routert minden pikk pakk helyreáll és bejön tölt stb...ha visszadugom a konnektorba a második routert, akkor leöl mindent, és minden megáll, wifik nem vagy csak kicsit működnek

Mintha zavarná egymást a két router

Második router wifire pedig csatlakozik, de azt írja, hogy internet esetleg nem elérhető

És a második router felülete csak addig jön be a fő routertől kapott ip címen, míg nem csatlakozik egy eszközzel a második router wifire, ha rácsatlakozok, akkor már a felülete sem jön be

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#299) ginola válasza woodworm (#296) üzenetére


ginola
addikt

Azt meg hogyan kell csinálni?
A linkre menve megakadtam, pedig nagyon jó lenne már használni routert.

(#300) ginola válasza tlala (#63) üzenetére


ginola
addikt

woodworm

Azt hiszem ez a lépés kimaradt, ilyenkor mi a teendő? :U

A teendők összefoglalva, dióhéjban, sorrendben:
- Mi Account beszerzése (ha még nincs), és a routerrel összekapcsolása. Erre én is az angol nyelvű Android appot ajánlom. A bekapcsolt router saját "Xiaomi_1234" vagy hasonló wifi hálózatot csinál, ahhoz kell kapcsolódni a telefonos appal, majd belépni a Mi fiókba, és összerendelni a routerrel.

Ezt pontosan hogyan?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.