Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megint van akciós router

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#552) winbox válasza enginev3.0 (#551) üzenetére


winbox
senior tag

GBBF165
$29.99

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#553) atomiapa2


atomiapa2
újonc

Kedves Fórumtársak!
Segítségre lenne szükségem, mert félúton elakadtam.
Nekem is megérkezett a Mi Router 3G, igaz nem akciósan 37,99 $-ért EU Regisztered szállítással, de legalább vám és áfa mentesen.
A fiam jött segíteni, aki az alapokkal és általános dolgokkal tisztában van. (73 éves agrárvállalkozó)
Eljutottunk odáig, hogy a router bebootol (kék LED) és a PuTTY segítségével az ellenőrzés megtörtént, van SSH elérés. A probléma ezután kezdődik a VMWare megnyitásánál.
Valami olyasmi hibaüzenet jön, hogy ez az Intel processor nem támogatott, és így nem is tudunk tovább haladni.
A gép processora:Dual Core Intel Core 2 Duo E 6750, 2000MHz
Mi lehetne a megoldás?
Már arra is gondoltam, hogy ha lenne egy vállalkozó szellemű fórumtárs, elküldeném postán.
6600 Szentes, Vásárhelyi út 19/4
mobil:06209444419
Üdv.: Simon Tamás

(#554) Szoszo94 válasza atomiapa2 (#553) üzenetére


Szoszo94
őstag

Szia!

Húha. Nincs a közelben egy frissebb gép, laptop? Lehetséges, hogy a CPU utasításkészletei közül hiányzik valami.
Esetleg azt próbáld meg, hogy átállítod a virtuális gép CPU fülén a magszámot 1 vagy 2-re.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#555) woodworm válasza atomiapa2 (#553) üzenetére


woodworm
veterán

Nézzetek szét a biosban, szinte 100%, hogy a VT-x hiányát reklamálja. A proci tudja, de valószínűleg ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#556) atomiapa2 válasza atomiapa2 (#553) üzenetére


atomiapa2
újonc

U.i.: vagy esetleg elvinném személyesen egy egyeztetett időpontban....

(#557) atomiapa2 válasza atomiapa2 (#556) üzenetére


atomiapa2
újonc

Köszi, a tanácsokat kipróbáljuk.
Majd jelzem az eredményt, ha tudunk foglalkozni vele( pár napon belül)

(#558) pn4hvq válasza atomiapa2 (#553) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én ugyanebbe estem bele: régebbi vmware megoldás volt rá, de amikor elkezdett letölteni magának mindenfélét, akkor 20 perc alatt 0%-nál járt még csak. Én megcsináltam újabb gépen...

(#559) Norby86


Norby86
őstag

Abban tudnátok nekem segíteni hogy a Padavan-on a VPN szervert és a VPN klienst miként tudnám beállítani? Még sosem csináltam ilyet, de érdekelne és kipróbálnám a használatát. :) Egy szájbarágós leírás jól jönne ami elmondja mit hogyan érdemes beállítani.

-Norbi-

(#560) enginev3.0 válasza Norby86 (#559) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mire akarod használni?

Enyém így néz ki, második oldalon le vannak generálva a kulcsok, plusz egy ddns van hozzá és kész

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#561) Norby86 válasza enginev3.0 (#560) üzenetére


Norby86
őstag

Igazából azt olvastam róla hogy ezen keresztül biztonságosabb az internetezés. Próbaképpen kipróbálnám, de nagy terveim nincsenek vele, csak ha van valami előnye természetesen használnám ha már be van építve. :)

-Norbi-

(#562) enginev3.0 válasza Norby86 (#561) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor biztonságos, ha valahonnan szerzel vagy inkább veszel vpn-t és azt rakod be mint kliens

De ha drogcsempész életmódba kezdesz akkor visszakeresnek se perc alatt
Más előnyét pedig nem látom Magyarországon

Németországban szokták torrentezésre, meg Észak koreá... ja nem, ott semmi nem hat ;]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#563) Norby86 válasza enginev3.0 (#562) üzenetére


Norby86
őstag

Jaah akkor erre szerintem nekem nincs szükségem. :D Nem élek szerencsére ilyen életmódot. Kíváncsi voltam csak hogy pontosan mi haszna van ennek, azért próbáltam volna ki. :) De így nincs vpn-em és venni sem szándékozom. Azért köszi az infót. :))

-Norbi-

(#564) ginola


ginola
addikt

Padavannal minden probléma nélkül megy a torrent, és annak visszatöltése is?

(#565) adorjant válasza ginola (#564) üzenetére


adorjant
senior tag

Én 4G nettel használtam,azt a sávszélt a torrenten is hozza (6-8mb/sec),30-35% cpu-kihasználtsággal,ntfs vinyóval.

(#566) rankesz válasza enginev3.0 (#560) üzenetére


rankesz
veterán

Ohh tényleg, tegnap szólt az OpenVpn hogy jövőre megszűnik az MD5 támogatása, hasnyáljak valami erősebbet

(#567) Norby86


Norby86
őstag

Lenne hozzátok pár kérdésem a Padavan-al kapcsolatban. :)
Első kérdésem:
A LAN - DHCP Server részben van egy rész alul "Advanced Settings" ami alatt van egy bizonyos "Custom Configuration File "hosts"". Ez ugye azt a célt szolgálná hogy adott ip címeket vagy weboldalakat letilthassak router szinten a hálózatról. Pontosan ezt hogyan kell használni? Ha én pl. a kispistajoska.hu oldalt szeretném letiltani tegyükfel akkor elég csak a webcímet a host fájl-ba beírnom és kész? Kell http:// előtag vagy nem?

Másik kérdésem:
WAN - IPv6 Protocol "IPv6 Connection Type:" részt mire kell állítani ha digi netem van? Mert itt már van ipv6 és ha már van, szeretném használni. :)

Harmadik kérdés:
DLNA media szerver résznél nekem nem listázza ki a mappákat részletesen, egyszerre az egész vinyót lehet csak felcsatolni. Hogyan tudnám azt megoldani hogy csak bizonyos mappákat osszon meg a DLNA szerveren? Mert a routeren lévő vinyónak a gyökér könyvtárába látok egy bizonyos ".__folder_list.txt" fájlt. Nem ebbe kell bele írni külön egyesével a mappák elérési útjait? Vagy hogyan kell ezt beállítani? :)

Képet mellékelek arról amiknek a beállításait imént kérdeztem hogy konkrétan milyen menükre gondolok: [kép]

-Norbi-

(#568) atomiapa2 válasza woodworm (#555) üzenetére


atomiapa2
újonc

Sajnálatos módon tudomásul kell vennem, hogy saját erőből nem tudjuk megoldani. Az én gépem bioszának menűjében még hasonló sincs. A fiam aztán elvitte haza, de az otthoni gépén sem sikerült, ugyan olyan hibát jelez. Igaz az ő gépe bioszában megvan a kérdéses menűpont, de ha kikapcsolja, kéri hogy kapcsolja be, viszont ha bekapcsolja, visszajelez, hogy ezt nem tudja.Töröm a fejem, honnan tudnék egy megfelelő gépet kölcsön kérni.Ez jelenleg erősen bizonytalan, úgyhogy mégis vállalnám az elvitelét (esetleg elküldését), ha valamelyik fórumtárs tudna segíteni. Én az idén vasárnap délutánig tudnék vele foglalkozni, azt követően meg az újévben.
Már az előző hozzászólásban írtam, hogy (Csongrád megyei) 6600 Szentesi vagyok.
Mobil.:06209444419
üdv.: Simon Taamás

(#569) moldav20


moldav20
csendes tag

Sziasztok!

Én egy sima Mi WiFi 3-at próbálok padavanosítani linux alatt. Egy reddites leírást követtem, de a firmware build mindig errorral végződik. Tudnátok esetleg segíteni?

HOSTLD scripts/kconfig/conf
scripts/kconfig/zconf.tab.o: In function `zconflex':
zconf.tab.c:(.text+0xff6): undefined reference to `kconf_id_lookup'
zconf.tab.c:(.text+0x10a7): undefined reference to `kconf_id_lookup'
collect2: error: ld returned 1 exit status
scripts/Makefile.host:113: recipe for target 'scripts/kconfig/conf' failed
make[5]: *** [scripts/kconfig/conf] Error 1
/home/david/rt-n56u/trunk/user/busybox/busybox-1.24.x/Makefile:443: recipe for target 'silentoldconfig' failed
make[4]: *** [silentoldconfig] Error 2
Makefile:519: recipe for target 'include/autoconf.h' failed
make[3]: *** [include/autoconf.h] Error 2
make[3]: Leaving directory '/home/david/rt-n56u/trunk/user/busybox/busybox-1.24.x'
Makefile:4: recipe for target 'all' failed
make[2]: *** [all] Error 2
make[2]: Leaving directory '/home/david/rt-n56u/trunk/user/busybox'
Makefile:152: recipe for target 'all' failed
make[1]: *** [all] Error 2
make[1]: Leaving directory '/home/david/rt-n56u/trunk/user'
Makefile:185: recipe for target 'user_only' failed
make: *** [user_only] Error 2

/------------------------------------------------------------------------------/
/home/david/rt-n56u/trunk/libs/libiconv/libiconv-1.13.1/libcharset/libtool: line 46: -mips32r2: command not found
/home/david/rt-n56u/trunk/libs/libiconv/libiconv-1.13.1/libtool: line 49: -mips32r2: command not found
checking for Doxygen tools... checking for dot... not found
checking for doxygen... not found
/home/david/rt-n56u/trunk/libs/libvorbis/libvorbis-1.3.2/libtool: line 42: -mips32r2: command not found
scripts/Makefile.host:113: recipe for target 'scripts/kconfig/conf' failed
make[5]: *** [scripts/kconfig/conf] Error 1
/home/david/rt-n56u/trunk/user/busybox/busybox-1.24.x/Makefile:443: recipe for target 'silentoldconfig' failed
make[4]: *** [silentoldconfig] Error 2
Makefile:519: recipe for target 'include/autoconf.h' failed
make[3]: *** [include/autoconf.h] Error 2
Makefile:4: recipe for target 'all' failed
make[2]: *** [all] Error 2
Makefile:152: recipe for target 'all' failed
make[1]: *** [all] Error 2
Makefile:185: recipe for target 'user_only' failed
make: *** [user_only] Error 2
/------------------------------------------------------------------------------/

(#570) pamutbojt


pamutbojt
csendes tag

Port forwardot mennyire nehéz beállítani? A topocban nem nagyon volt róla szó, hogy probléme lenne, de nekem nagyon nem akar menni
Az Advanced settings/WAN/Port forwarding alatt beállítom, a System log/Port forwading alatt látom is a bejegyzést, és mégsem megy. Rosszul csináltam valamit? Vagy hogy lehetne kideríteni, hogy hol akad el a dolog?

(#571) woodworm válasza pamutbojt (#570) üzenetére


woodworm
veterán

Jónak tűnik. Mi alapján jutsz arra a következtetésre, hogy nem működik?

(#572) pamutbojt válasza woodworm (#571) üzenetére


pamutbojt
csendes tag

A transmission azt írja, hogy "Port is closed".
De pl a portchecker.co is azt mondja, hogy nincs nyitva a port.

(#573) woodworm válasza pamutbojt (#572) üzenetére


woodworm
veterán

A kliensekbe épített teszt ne mindig működik megbízhatóan. Ez a fő routered, nincs előtte semmi? Min fut a transmission?

(#574) pamutbojt válasza woodworm (#573) üzenetére


pamutbojt
csendes tag

Igen, ezért próbáltam ki kívülről is.
A transmission egy WD My Cloud-on fut. Az előző routerrel is ilyen beállítás volt (ez a port volt oda továbbítva), és így működött, és csak a router változott.
Egyéként ez a fő (egyetlen) routerem. Van rákötve egy switch, de a nas közvetlenül a router-re van dugva.

(#575) pamutbojt válasza pamutbojt (#574) üzenetére


pamutbojt
csendes tag

Hát, ez marha furcsa:
A notebookomra (ami dhcp-vel kapcsolódik a wifire) megy a forward.
Ha vezetéken csatlakozok, akkor is megy.
Akkor is megy, ha manual assignment-tel kap címet.
Egy másik gépre, ami manual assignment-tel kap címet, nem megy.
És egy static ip-vel rendelkező gépre sem megy.
Én ezt nem értem.

(#576) pn4hvq válasza atomiapa2 (#568) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Írtam fentebb is, hogy ebbe én is belefutottam. Nekem is 775-ös alaplapom van (csak Xeon cpu-val). A megoldás Vmware 12 volt.
De amikor elkezdett letölteni magának mindenfélét, akkor 20 perc alatt még csak 0%-nál járt. Én megcsináltam újabb gépen, ahol a letöltés 3 perc volt...

(#577) hardline


hardline
senior tag

Ma megérkezett nekem is a 3G router.
A gond az, hogy csak mobil netem van és így még az első néhány pontot meg is oldottam, hogy előre letöltöttem a fájlokat, de pl az SSH putty ellenőrzés nem megy, mert nincs internet.
Rádugtam én a routerre egy 4G sticket de a sok kínai vacak menüben nem találtam olyat, amivel lenne internet. Szóval a kérdésem az, hogy akinek csak mobil internete van, az hogy a fenébe tudta megcsinálni a padavanosítást?

(#578) woodworm válasza hardline (#577) üzenetére


woodworm
veterán

Két út lehetséges.
Ha van soros kábeled, akkor szétszedve és azon keresztül csatlakozva engedélyezni tudod az ssh-t, egyúttal saját jelszót is tudsz adni.
Ha a developer fw le van töltve, akkor már minimális forgalom van, az ssh.bin nem egy hatalmas fájl. Megpróbálnám egy mobil hotspot módján keresztül aktiválni, ha nem működik keresztbe egyszerre a csatlakozás és a párosítás, akkor két telefonnal. Egyik hotspot és adja a netet, a másikon fut az app és a wifin csatlakozik a routerre.

Bónusz megoldásként meg odacuccolnék egy haverhoz a telefonnal és a routerrel az ssh.bin letöltéséig. Utána már megy offline.

(#575) pamutbojt
Még mindig nem állt be? Nálam mindegyik megoldásra akad példa és működnek az átirányítások. Ha a beállított fix ip és az aktuális ip eltér egymástól, kell egy kis idő vagy újraindítás, hogy működésbe lépjen.

[ Szerkesztve ]

(#579) Szoszo94 válasza woodworm (#578) üzenetére


Szoszo94
őstag

Egy észrevétel: a Prometheus-hoz is kelleni fog neki a net ugye, hisz frissen fordít a szkript.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#580) woodworm válasza Szoszo94 (#579) üzenetére


woodworm
veterán

Akkor marad a soros port, fw-t osztottam már meg, nem kell több hozzá. Bár ehhez kellő tudás vagy hatalmas boátorság kell.
Vagy a mobilnet adatkeretétől függően a havernál frissíteni a virtuális gépet. Nincs mit tenni, a leírásban benne van, hogy internetes hozzáférés szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#581) winbox válasza hardline (#577) üzenetére


winbox
senior tag

Én rádugtam a laptopomra a mobilnetet, majd megosztottam a hálókártyára, onnan összekötöttem a router wan portjával, majd pedig a routert rákötöttem a pc-re :D

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#582) wocsok


wocsok
tag

A sima 3-ra is pont ugyanígy kell feltenni a Padavant, ahogy a leírásban szerepel (annyi különbséggel, hogy a R3 Dev Romot töltöm le az elején)?

[ Szerkesztve ]

(#583) woodworm válasza wocsok (#582) üzenetére


woodworm
veterán

Igen!
Telefonról vagyok, de a valahol az egyik link pont a 3-as telepítéséről szól és az alapján ment a 3g.

(#584) hardline válasza winbox (#581) üzenetére


hardline
senior tag

:R

Felment a padavan. A mobilnetet viszont nem birom mukodesre birni. Sehogy nincs net.

(#585) winbox válasza hardline (#584) üzenetére


winbox
senior tag

Nálam így van beállítva telenorra:

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#586) hardline válasza winbox (#585) üzenetére


hardline
senior tag

Én is így állítottam be.
És így néz ki a network map - internet status:

(#587) wocsok válasza woodworm (#583) üzenetére


wocsok
tag

Köszönöm! De most így indul a Prometheus:

Ez gondolom nem ok...

(#588) hardline válasza wocsok (#587) üzenetére


hardline
senior tag

Amíg nem volt net, addig nekem is ezt dobta.

(#589) wocsok válasza hardline (#588) üzenetére


wocsok
tag

Van netem, arról írok most is (a routeren keresztül természetesen...)!

(#590) winbox válasza wocsok (#589) üzenetére


winbox
senior tag

De a vmwareben is biztosan van internet? Nem dob alul hibaüzenetet indításnál? Nekem valamiért nem vitte át, hiába volt bridgelve, azt oldotta meg, hogy a bridge mód alatt manuálisan megadtam neki a hálókártyám.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#591) hardline válasza wocsok (#589) üzenetére


hardline
senior tag

Én a leírásban szereplő képeknek megfelelően a virtuális gépen átállítottam bridge módba a hálózati adaptert (mivel elvileg fontos a gép beállítása), az is ezt okozta. Amint NAT-ra állítva indítottam a gépet, volt net az ubuntunak is és ment minden.

(#592) wocsok


wocsok
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek! NAT-ra állítottam a hálókártyát és így továbbment, de most a backupnál akadt egy kis problémám:

Ha nem kérek backupot, akkor sem tudom megcsinálni, ugyanez a hibaüzenet...

(#593) hardline válasza wocsok (#592) üzenetére


hardline
senior tag

SSH IP-t, felhasználónevet (root) +jelszót átírtad a megfelelőre?
Puttyal van SSH elérés? Ezeket ellenőrizd.

(#594) wocsok válasza hardline (#593) üzenetére


wocsok
tag

Igen, hülye voltam, az IP-vel volt gond, rájöttem... Sikerült is a frissítés, azonban nem tudok belépni az admin felületre, mert nem fogadja el a jelszót! Ilyenkor lehet resetelni a routert? Vagy mit lehet tenni?

(#595) hardline válasza wocsok (#594) üzenetére


hardline
senior tag

Az új felületen már admin - admin a név+jelszó.

(#596) wocsok válasza hardline (#595) üzenetére


wocsok
tag

Ismét köszönöm, ez volt a gond! Most már talán menni fog... :R

(#597) wocsok


wocsok
tag

Remélem az utolsó kérdésem, mert a többit sikerült beállítani... A Transmission menüben nem megy a letöltés, azt írja: No space left on device... Pedig van elég hely a lemezen természetesen. Valahol engedélyezni kell még a lemezhez való hozzáférést? NTFS-re van a vinyó formázva, de ez a sima 3, tehát a sebesség itt nem fontos(majd az sajátomnál, az 3G-lesz...)

[ Szerkesztve ]

(#598) wocsok válasza wocsok (#597) üzenetére


wocsok
tag

Megvan, csak az időzónát kellett pontosan beállítani... :B

(#599) woodworm


woodworm
veterán

Próbálta már ki valaki a módosított wifivel és proci órajellel forgatott fw-met?

(#600) wocsok


wocsok
tag

Mégsem 100%-os, mivel nem enged csak a transmission mappába tölteni, más mappát adok meg a letöltéseknek, akkor azt írja mint fentebb említettem... A vinyó nem volt formázva, de ha csinálok új mappát abba sem engedi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.