Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) woodworm válasza Toninho13 (#1399) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem biztonságosabb lenne a gyárin keresztül.

(#1402) Papamaco válasza Szoszo94 (#1400) üzenetére


Papamaco
tag

:K :C

(#1403) drdre


drdre
csendes újonc

Bocsi srácok, de megint elakadtam :F

Egyszerűen kész vagyok már csak egy pici hiányzik h úgy működjön a router ahogy szeretném :W
Sikerült már ext4re formáznom a winyót, elérem a hálózaton és tudom írni, olvasni és a DLNA is megy.
A Transmisssion megnyílik a 9091-es porton, de amikor kiválasztom a torrent fájlt és utána "OK", egyszerűen csak homokórázik az "OK" gomb... és nem vált át a letöltő ablakra.

ÚGY NÉZ KI MEGVAN!! Nem volt jó a letöltési könyvtár :W

[ Szerkesztve ]

(#1404) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Több port forwardját egyben hogy tudom beállítani? A port range-nél meg tudok adni több lehetőséget, de a portnál csak egyet.

(#1405) Headless válasza Toninho13 (#1404) üzenetére


Headless
őstag

erre van a range... de ha az nem jó, egyesével, miért akarod egybe?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1406) Toninho13 válasza Headless (#1405) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Fifához elég sok portot kell nyitni, és nem volt kedvem egyesével. Közben rájöttem, ha a local porthoz nem írok semmit, akkor mindet nyitja.

(#1407) mate1396


mate1396
tag

LEDE legújabb rendszere van fent a routeren, de egyszerűen sehogy se sikerül portot nyitni :(
Van egy nginx web szerver a 192.168.1.1:81-es porton és ide szeretném irányítani a külső IP-ről a forgalmat.
Port Forwards főbb beállításaim:
Protocol: TCP
Source zone: WAN
Source IP: üres
Source port: 80
External IP address: külső ip címem
External port: 80
Internal zone Lan
Internal ip és port: 192.168.1.1:81
Természetesen a General Settings-be Input Output Forward acceptre lett állítva.
Valakinek valami ötlete? :))

(#1408) suste válasza mate1396 (#1407) üzenetére


suste
veterán

Source port nem kell.
External Ip nem kell.

(#1409) laczkoviktor


laczkoviktor
tag

Sziasztok!
Nem tudom hogy ezzel általános vitát indítok e de meg kell kérdeznem mielőtt megvásárolom a 3g modellt. Melyik jobb rendszer rá ha csak arra fogom használni hogy a készülékeimet wifin keresztül kiszolgálja. Lede vagy Padavan...

[ Szerkesztve ]

(#1410) Dadan01 válasza laczkoviktor (#1409) üzenetére


Dadan01
senior tag

Én a LEDE-t mondanám, eleve egyszerűbb telepíteni, nem kell padavant forgatni pl.

(#1411) z123456z válasza laczkoviktor (#1409) üzenetére


z123456z
őstag

Én meghagytam az eredetit, mivel nekem is csak erre van igényem. Ha többet szeretnél kihozni belőle, akkor kell másik rendszer. Persze, ha jól értelmezem a dolgokat.

(#1412) laczkoviktor válasza z123456z (#1411) üzenetére


laczkoviktor
tag

Igen jól. Tehát ha jól értelmezem az olvasottakat akkor a telefonnal be tudom állítani a routert úgy is ha nem módosítok semmit? Mert akkor ez így nekem egyszerűbb lenne.... applikáció és annyi. Kicsit „félek” nekiállni mókolni. Utoljára hasonló módosításokat egy telefonnal csináltam

(#1413) z123456z válasza laczkoviktor (#1412) üzenetére


z123456z
őstag

Én sem állok neki mókolni, mert nem értek hozzá és percenként írogatnék segítségért. Chrome szépen lefordítja a kínai kezelő felületet, teljesen jól be lehet állítani. Nagyon stabilan nyomja hetek óta, lassan elrakom a régit.
Telefonon csak annyit állítottam, hogy legyen net, a többit a Chrome -mal csináltam, bár sokat nem kellett.
Pl. Média szervert és torrent központot nem tudsz csinálni belőle módosítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1414) laczkoviktor válasza z123456z (#1413) üzenetére


laczkoviktor
tag

Nem is használnám ilyenekre. Adja a netet rendes sebességgel stabilan és annyi. Ennyi az elvárásom felé és ha tudja ez illetve be tudom állítani minden módosítás nélkül akkor nekem megfelel. Köszönöm a választ

(#1415) mate1396 válasza suste (#1408) üzenetére


mate1396
tag

Sajnos így se jó :F Ha a router IP-t beírom akkor bejön a weblap de külső IP-t akkor nem. És port checker is azt írja hogy zárva :(

(#1416) vargalex válasza mate1396 (#1415) üzenetére


vargalex
félisten

Ha a general Settings-ben az input-ot ACCEPT-re módosítottad, akkor mindent nyitottál. Ez így nem jó. Viszont azt is jelenti, hogy lehet, hogy az nginx beállításaiban is érdemes szétnézni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1417) mate1396


mate1396
tag

A saját 192.168.1.1:81-es helyen működik a web szerver így talán nincs ezzel gond. De külső IP-ről akárhogyan próbálom nem tudom elérni :F. Beállításaim: [link] Esetleg valami tipp vagy tanács mit kellene máshogy csinálnom? :Y Ja és bocsi kezdő vagyok :U

(#1418) suste válasza mate1396 (#1417) üzenetére


suste
veterán

Ugye nem csak bentről próbálgatod?
A külső elérést mobilneten próbáld ki!

(#1419) mate1396 válasza suste (#1418) üzenetére


mate1396
tag

Persze mobilnetről próbálom, de folyamatosan "túl hosszú ideje nem válaszolt" hibát kapok. Ha port forwardba a source zone-t lan-ra rakom akkor meg (ugye belső hálón) simán megy. Nyilván ez nem jó csak tesztként :DD

[ Szerkesztve ]

(#1420) vargalex válasza mate1396 (#1419) üzenetére


vargalex
félisten

Én megnézném a /etc/config/firewall tartalmát, illetve a teljes nginx config-ot is, ha lehet.

Alex

(#1421) mate1396 válasza vargalex (#1420) üzenetére


mate1396
tag

[nginx]
[firewall]

Előre köszi a segítséget már nem tudom hány napja olvasok ezügyben mindent :U

(#1422) vargalex válasza mate1396 (#1421) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Próbálj meg felvenni egy olyan rule-t, ahol engedélyezed a 81-es portot 192.168.1.1-es destination IP esetén. Szerintem a tűzfal miatt csak a forward nem elég. Tehát valami ilyet:

config rule
option '_name' 'nginx_wan'
option 'target' 'ACCEPT'
option 'src' 'wan'
option 'proto' 'tcp'
option 'dest_port' '81'
option 'dest_ip' '192.168.1.1'

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1423) mate1396 válasza vargalex (#1422) üzenetére


mate1396
tag

Sajnos továbbra se jó :F
[link] Pedig kép alapján használja a szabályt szerintem. Valahogy nem lehet megtudni hol akadhat meg ? :Y Hátha okosabb leszek.

[ Szerkesztve ]

(#1424) vargalex válasza mate1396 (#1423) üzenetére


vargalex
félisten

Így elég nehéz. Esetleg, ha adsz hozzáférést, holnap szívesen megnézem. Úgy sokkal egyszerűbb lenne.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1425) mate1396 válasza vargalex (#1424) üzenetére


mate1396
tag

Okés :N De ezt hogy tudom megtenni :Y

(#1426) lac14548


lac14548
aktív tag

Jól értem hogy a 3G Xiaomi router saját firmware-je nem képes egyszerre 2.4 és 5 GHz-en sugározni?
Csak padavannan megoldható ez?
Vagy esetleg a LEDE is tudja?

Másik kérdés:
Milyen ac-s USB-s wifi vevőt ajánlanátok amivel a lehető legnagyobb sebesség érhető el (digi 1000).

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#1427) winbox válasza lac14548 (#1426) üzenetére


winbox
senior tag

Tud egyszerre sugározni, külön ssid-vel is és úgy is, hogy ugyanaz az ssid-je 2.4 es 5 Ghz-en és a router dönti el, hogy melyikre csatlakozik az eszköz.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#1428) woodworm válasza lac14548 (#1426) üzenetére


woodworm
veterán

"Milyen ac-s USB-s wifi vevőt ajánlanátok"

Nálam nagyon szépen működik az EDUP EP-AC1605. Banggoodról rendeltem, onnan az mtk chipsetes (ugyanaz, mint a routerben) jön.

(#1429) lac14548 válasza woodworm (#1428) üzenetére


lac14548
aktív tag

Azt elfelejtettem írni, hogy laptophoz kellene az usb wifi vevő, így ez a tipus (a mérete miatt) nem jöhet szóba.
De azért kösz.

Megnézem a márka kisebb típusait.

[ Szerkesztve ]

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#1430) PeetR válasza woodworm (#1428) üzenetére


PeetR
aktív tag

Sebességben ez mit jelent? Tudom relatív, de én nem nagyon vagyok elégedett a saját wifi adapteremmel (TP-Link T4U v2).

(#1431) woodworm válasza PeetR (#1430) üzenetére


woodworm
veterán

Nálam kb. 160-200 Mbitet tud 2,4 GHz-en és 350-430 Mbitet 5GHz-en.

(#1429) lac14548
Van stick formában dokkolóval is ugyanez a chipset, az EP-AC1609. Azzal viszont tapasztalatom nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1432) hbooo


hbooo
csendes tag

ipv6 firewall beallias (port forwarding) ha jol latom akkor nincs.
csak scriptelni lehet.

esetleg valaki pakolt mar ossze ip6tables rule-t amiben pld egy portot enged befele?

(#1433) Jofi81


Jofi81
őstag

Ha szeretnék egy nyomtatót is a routerre kötni a merevlemez mellé, akkor egy hubbal működik a dolog? Kell az aktív vagy elég egy sima is?

(#1434) Headless válasza Jofi81 (#1433) üzenetére


Headless
őstag

Aktív érdemes.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1435) retesz147


retesz147
addikt

Srácok, kérhetnék egy kis segítséget?

Feltettem anno (kb tavaly ősszel a padavant a Xiaomi 3G-re), majd most jött igény, hogy a rákötött HDD-t jó lenne FTP-ről elérni bárhonnan.
Na ezt nem sikerül beállítanom.

Tudna nekem valaki segíteni, sajnos nem vagyok benne nagy guru.

Köszönöm! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#1436) Jofi81 válasza Headless (#1434) üzenetére


Jofi81
őstag

Akkor is, ha a merevlemez csak 2,5"-os?

(#1437) Headless válasza Jofi81 (#1436) üzenetére


Headless
őstag

Akkor még inkább, mivel a hdd egy az egyben a routerről kapja az áramot... 3,5"-osnál külső táp miatt nem igazán használ a router erőforrásaiból sokat...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1438) Jofi81 válasza Headless (#1437) üzenetére


Jofi81
őstag

Értem, köszi!

(#1439) mate1396


mate1396
tag

Valaki nem tudja hogyan illetve tudom leszedni a libstdcpp csomagot? Igazság szerint php7-fastcgihez lenne erre szükségem mivel satisfy_dependencies hibát kapok a fent említett csomagra. Előre köszi aki tud segíteni, neten nem találtam semmit :(

(#1440) szaboi6512


szaboi6512
őstag

A rendszer idő pontos nálatok?
Budapestre állítva 2015 01.hónapot ír? :Y

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1441) aicon


aicon
senior tag

Akinek volt/van Archer c5 v1.2 ahhoz képest ez mennyire előrelépés?
Igazából az 5GHz wifit kellene szórnia egy helységen belül 1-2 tabletnek AP módban.
Nincs más zavaró hálózat...LEDE/openWRT-t használok évek óta TP-Linkeken.
thx

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#1442) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Update egy korábbi kommentemre:
Megjavult a WIFI hatótáv. Pedig már átmentem LEDE-re, vissza Padavanra egy nap alatt, nem jelentett semmit. Áttettem máshova, megjavult... Úgy látszik nem szerette a a helyét a TV alatt és két hangszóró között.(mágnesek zavarhattak be?) :DDD

(#1443) Boby8709 válasza retesz147 (#1435) üzenetére


Boby8709
csendes tag

[Itt] megtalálod képekkel illusztrálva a leírást, angolul, de érthető módon. Alulról a 9. fő téma. Ezek az asus zuccokhoz vannak, de gondolom ugyan úgy kell xiaomin is (padavan az padavan), de ha nem akkor kérem valaki javítson ki. Nem vagyok nagy mágus. Én még várom a kis aranyost :))

(#1444) retesz147 válasza Boby8709 (#1443) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi!
Ez alapján csináltam, eddig minden okés:
4. To access from the LAN enter in the browser (or FTP-client) ftp://my.router or ftp://user:password@my.router (where user and password are specified in Section 2.1). For access from the Internet instead of the my.router write your external IP-address or FQDN-hostname.

De itt a feketével szedett nem megy...Belső hálóról minden okés, de pl mobilnetről nem érem el....

Most kaptam egy tippet, azt délután megpróbálom, ha nem sikerül, akkor továbbra is meg vagyok lőve...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#1445) retesz147 válasza retesz147 (#1444) üzenetére


retesz147
addikt

Amúgy a külső IP-cím az az, amivel a routert elérem, amivel be tudok jelentkezni a routerbe? Ezt nem vágom sajnos és az FQDN az mi is.
Bocsánat, láma vagyok. Nagy terveim nincsenek is, csak ennyit szeretnék, távolról elérni a fájlokat.

Köszönöm! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#1446) zsuzsy0078 válasza retesz147 (#1445) üzenetére


zsuzsy0078
csendes tag

DDNS szolgáltatást kellene beállítsd, hogy kintről is hazatalálj. ha házon kívülről is be tudsz jelentkezni a routerre, akkor ugyanaz a cím lesz, csak a 21-es vagy megadott porton (tűzfal beállításoknál, ha emlékeim nem csalnak).

(#1447) TP-LINK fan


TP-LINK fan
újonc

Kérhetnék egy step by step leírást a transmission használatához. Nem sikerült eddig, be tudok lépni de nem tölt le, valami olyasmit kapok hogy nem tud kapcsolódni a trackerhez.
Köszönöm ha valaki segít. :R

(#1448) retesz147 válasza zsuzsy0078 (#1446) üzenetére


retesz147
addikt

Megoldottam, köszönöm....

Pár lépésbe leírom, hogy nekem hogy sikerült, hátha másnak is jól jön:
FTP létrehozás:

Router beállítások-> Advanced Settings->USB Application->Common Setting-en belül Enable FTP Server és a Share Acces Mode: Access whit account.
Majd FTP Share fül létrehozni a hozzáféréseket (vagy nem tudom minek nevezzem, nálam egyszerűen admin és Family).
Ezután regisztrálni a www.noip.com-on (felhasználónév, jelszó és egy host name)--ezt pl az egész előtt is meg lehet tenni, csak egy mezei regisztráció.
Majd vissza router beállításaiba: WAN->DDNS fül-> Enable the DDNS Client->kiválasztani a no-ip.com-ot Host Name-hez a korábban regisztrált Host name-t, a DDNS User Name-hez a korábban megadott felhasználónevet (ami valszeg egy e-mail) DDNS password-höz a korábban regisztrált password-öt, a többit úgy hagytam, ahogy automatán bedobja.

Innetől elvileg él a dolog.
Elérhető a ftp://hostname.ddns.net (vagy amit a host name-nél kiválasztottál)
Bedobja e felhasználónév kérést és jelszót, azt kell megadni amit korábban írtam hozzáférést (nálam admin és Family), mint felhasználónevet és annak jelszavát.

Nálam így működik.

Guruktól kérdezném, jól csináltam? Ezt így hagyhatom üzemelni?
Ha hülyeséget csináltam, kérlek titeket javítsatok ki.
:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#1449) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. Fiam addig nyaggatott, míg vettem egy 20 méteres cat5e utp kábelt. Digi netről van szó, 100/100 az előfizetésem, de állítólag itt már csak 1000-es van. Na, hát ez nem az. A router lan csatlakozója narancs és zöld színben villog, a gyerek gépe csatlakozás sebességére gigabitet ( vagy gigabyte, nem értek hozzá ) ír, a speedtest szerint 90 körül ugrál le-fel. Akkor most mi az ábra? Hívjam digit? Eredeti kínai a cucc.
Köszi.

(#1450) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Üdv mindenkinek.
Egy kérdésem lenne az értőkhöz.
Ezzel a cuccossal meg lehet nézni a routerre csatlakozott kliensek adatforgalmát?
Esetleg lehet valahogy vele naplóztatni az adatforgalmat?

Előre is köszi a segítséget.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.