Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Brandynew válasza scream24 (#1750) üzenetére


Brandynew
őstag

Majd itt tudod tesztelni, hogy a beállított DDNS-ed rendesen megkapja-e mindig az aktuális IP-d: https://ipinfo.info/html/ip_checker.php

(#1752) emeritusz válasza suste (#1694) üzenetére


emeritusz
csendes tag

A válasz: a router nem ad a nagyobb hdd-nek elég áramot. A nagyobb hdd felpörgéséhez valszeg több áram kell, mint a régihez ezért letiltja a hdd ház elektronikája. Használj Y kábelt, az Y másik végére rakj egy nagy (1-2 amperes) mobiltöltőt.
Én is sokat szoptam hasonló problémával (amlogic libreelec tv box + külső 2.5" usb hdd) és ez segített. Mondjuk én azon torrentezek ;-)

(#1753) Oldman2 válasza Brandynew (#1726) üzenetére


Oldman2
veterán

Üdv mindenkinek!

Épp router cserében ügyködök, az 5GHz-es sáv szükségessége miatt.

Egy TP-Link TL-WR1043ND-t vált ez a jós(z)ág, amire teljesen véletlen akadtam rá.

A linkelt Alis ajánlat rendelhető a Xiaomi Mi WiFi 300M Amplifier 2 Expander for Mi Router erősítővel együtt is.

Érdemes a kettőt együtt megrendelni?

(#1754) Headless válasza Oldman2 (#1753) üzenetére


Headless
őstag

Te mondtad, hogy a 2,4ghz-es sáv telített, akkor szerinted ez a kis kütyü fogja megváltani a világot? Akkor már inkább a régi 1043-at fogd be repeaternek sokkal több értelme van. (persze csak ha kell)

Vagyis teljes mértékben felesleges.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1755) Oldman2 válasza Headless (#1754) üzenetére


Oldman2
veterán

Igazad van, figyelmetlen voltam, azt meg se néztem, hogy az az Amplifier milyen sávon működik...

(#1756) Brandynew válasza Oldman2 (#1753) üzenetére


Brandynew
őstag

A Xiaomi Mi WiFi Router 3G nagyon király masina, arra figyelj, hogy ez 2x2 MIMO-s, szóval akkor van értelme, ha vevő oldalon is legalább 2x2 MIMO-s WLAN adaptered van. Amúgy ezzel valószínűleg 2,4 Ghz-en is jobban fogsz érvényesülni a TP-Linknél.

[ Szerkesztve ]

(#1757) suste válasza emeritusz (#1752) üzenetére


suste
veterán

Nézted milyen topicban vagy?
Nem hiszem, hogy az usb3 ne tudna kiszolgálni bármilyen 2,5" -os hdd-t :) !
Sőt, szerencsés esetben lehet hogy egyszerre 2-t is.

(#1758) emeritusz válasza suste (#1757) üzenetére


emeritusz
csendes tag

Nem néztem, random szoktam irogatni ffs... Olvass utána ahelyett hogy nemhiszemezel!

[ Szerkesztve ]

(#1759) woodworm válasza emeritusz (#1758) üzenetére


woodworm
veterán

A topik egy része évek óta openwrt-zik. Ez alatt jó pár router és hdd megfordult már náluk. Nem hiszem, hogy suste pont ebbe szaladt volna bele. Bár semmi sem elképzelhetetlen :DDD
A tplinkek usb tápellátása centire kiszámított volt, ha azon működik plusz táp nélkül, akkor a 3G-n más oka lehet.

(#1760) emeritusz válasza woodworm (#1759) üzenetére


emeritusz
csendes tag

amig nem mondtok jobbat az én magyarazatomat fogadom el ha nem baj....

(#1761) suste válasza emeritusz (#1760) üzenetére


suste
veterán

A te verziódat még azelőtt kizártam,, hogy ide beírtam volna a hibát (usb2-n megy).
És ezt le is írtam ide......

(#1762) Headless válasza suste (#1761) üzenetére


Headless
őstag

Kizárni csak úgy tudod, hogy ha kipróbálod egy külső táppal, hiába nagyobb az usb3 maximális áramerőssége ha ezt nem jelzi az eszköz megfelelően akkor csak 150 mA-t fog kapni. Ami bizony kevés.

De még akár a főtápkör is lehet kevés. Elvégre van 5ghz-es wifi, 2.4-es a processzor nagyobb teljesítményű persze ez nem jelent nagyobb áramfelvételt egyből. Viszont a tápja megegyezik a 1043-éval. 12v 1,5 A

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1764) suste válasza Headless (#1762) üzenetére


suste
veterán

Akkor mégegyszer, összefoglalva amiket eddig írtam.
Hdd1+ház:
-tplink1043v2-n megy
-R3G-n megy.

Hdd2+ház:
-tplink1043v-2n megy
-R3G-n nem megy.

Ugyanez a sztori egy sata/usb3 kábellel.

(#1765) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Most ettől olcsóbb már lehet hogy nem lesz. :C

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1766) retesz147 válasza szaboi6512 (#1765) üzenetére


retesz147
addikt

Valóban, GB is 29$ volt kb a legolcsóbb....

Xiaomi 13 eu dev...

(#1767) Brandynew válasza szaboi6512 (#1765) üzenetére


Brandynew
őstag

Persze, csak ez nem az a router, hanem a sima "3"-as változat, ami 100 Mbit-es.

(#1768) adorjant válasza szaboi6512 (#1765) üzenetére


adorjant
senior tag

Ez csak a sima MI Router 3!

(#1769) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#1765) üzenetére


szaboi6512
őstag

Valóban,elnézést,figyelmetlen voltam.
Bocsánat Ez nem 3G :W

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1770) retesz147 válasza szaboi6512 (#1769) üzenetére


retesz147
addikt

hupsz, én is csak az árat figyeltem :D ebbe belefutottunk.... :W

Xiaomi 13 eu dev...

(#1771) Brandynew


Brandynew
őstag

Na de miért veri mindenki a falba a fejét? :W

[ Szerkesztve ]

(#1772) woodworm válasza Brandynew (#1771) üzenetére


woodworm
veterán

Mert instant nyomta a Buy It Now gombot és most lesz egy felesleges routere?

(#1773) qqcqqc válasza Brandynew (#1771) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mert itt a melegfront, és így legalább tudod, hogy miért fáj. :DD

(#1774) hardline válasza woodworm (#1772) üzenetére


hardline
senior tag

Nem feltétlenül. Valószínűleg még nem shipped out, tehát törölteti.

(#1775) retesz147 válasza Brandynew (#1771) üzenetére


retesz147
addikt

:U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#1776) szaboi6512 válasza woodworm (#1772) üzenetére


szaboi6512
őstag

Addig nem mentem el, van már 1, de ha jó áron lesz beszerzek még egyet, azért keresgélek, 10 ropi környékén már kapnék ,de még várok a jobb ajánlatra. :D

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1777) Headless válasza szaboi6512 (#1776) üzenetére


Headless
őstag

Hát mivel eléggé felkapott lett, nem hinném hogy lejjebb fog menni/ lesz kupon... max egy 2-3 hónap múlva ha kijön egy újabb verzió akkor lesz megint valami mocorgás...

De még ezzel az árral is alálicitál minden más gyártó AC-s routereinek... És a teljesítménye is jó...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1778) szaboi6512 válasza Headless (#1777) üzenetére


szaboi6512
őstag

Teljesen elégedett vagyok vele. Minden működik amire fontos. Pofonegyszerű beállítás,és nagyon stabil.
Egy TP-Link c7 v2 volt eddig, de ez annyira meggyőzött hogy el is adtam.
Egyedül a távoli hozzáférést nem tudtam megoldani, de ez nem életbevágó, meg nem értek hozzá annyira. :K

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1779) Brandynew válasza szaboi6512 (#1778) üzenetére


Brandynew
őstag

Pedig pofonegyszerű a távoli elérést beállítani, kb. 3 kattintás és 5 billentyűleütés. Szólj, ha kell segítség.

(#1780) stifi82 válasza Brandynew (#1779) üzenetére


stifi82
aktív tag

Látom nagyon készséges vagy én biztos keresni foglak ha megjött előre is köszönöm a segítséget.

(#1781) Oldman2


Oldman2
veterán

Pár perce én is rendeltem egy 3G-s kínai verziót az Ali-ról.

Majd beszámolok a történésekről, addig is figyelmesen olvasom ezt a Topikot.

(#1782) Brandynew


Brandynew
őstag

Valaki nem csinált már magyar nyelvű leírást a router admin felületének, Transmissionnek, USB-s eszköznek a távoli eléréséről? Többen kérték tőlem PM-ben, de nem csinálnék feleslegesen leírást.

(#1783) Csörsz válasza Brandynew (#1782) üzenetére


Csörsz
csendes tag

Én még nem találtam, pedig elég sokat kerestem...

Sikerült beszerezzek egy 3G-t az utolsó 30$-os akcióból kuponnal. Full kezdőként raktam fel a HeadLess féle Lede-t. Sikerült beállítanom a TM-t, MiniDLNA-t, Samba-t. Teljesen elégedett vagyok a routerrel. Már csak az USB eszköz külső elérése kellene. A TM-et, Luci-t elérem,de jó lenne felhőként is használni a HDD-t.

Megköszönném,ha leírnád az elérést (szerintem más is).

Már csak azt nem értem,hogy Luci-ban a statusban az első négy info miért nem megy?

(#1784) Headless válasza Csörsz (#1783) üzenetére


Headless
őstag

Szia ebben brandy csak elméletben tud segíteni.

Első sorban elkéne döntneed, hogy szeretnéd elérni a tartalmat, szimplán ftp-vel? És portnyitással? Én nem javaslom.

Amit én javaslok az a VPN. Erre két megoldás is van előtelepítve. Az openVPN és a wireguard.Az utóbbihoz még kernel támogatás szükséges ezál al korlátozott a kliensek száma/típusa/oprendszere, de gyorsabb is pont ezért, viszont nem csináltunk még hozzá leírást, bár luciban megoldható.

Az openVPN egy multiplatform vpn kliens. Mindenre van kliens. Android/windows/linux/osx/stb.

Ennek beállításához 9092-es oldalon van egy felület.

1. Nah de akkor első lépésnek bármelyiket választod VPN,portnyitás kell egy ddns szolgáltató. Én manapság a dynu.com-ot ajánlom mindenkinek. Kell egy regisztráció és be kell állítani a luci/services/dynamic dns címen. Szerintem ez magától értetődő mit hova kell írni.Kiválasztani a szolgáltatót, beírni a hostnevet(ddns címet), felhasználót, jelszót, engedélyezni és elindítani.

2. Publikus IP meglétének ellenőrzése:
Whatsmyip oldalon lévő ip cím =? Router wan ip címével. Ha igen örülsz, ha nem felhívod a szolgáltatódat, hogy neked publikus ip cím kell, általában fél-1 óra alatt megcsinálják ha nem azonnal. Ez is mindenkinek szükséges fw-től függetlenül.

Vpn révén az ip ütközések elkerülése miatt érdemes a lan ip cím tartományát egy kevésbé használatosra cserélni. Ha még nem hoztál létre statikus dhcp-ket akkor ezt egy helyen kell megtenni méghozzá a hálózat/ interfészek /lannál. Ezeket kerüld 192.168.0.* , 192.168.1.* , 10.0.8.* ,10.0.9.* és persze valami privát cím legyen én a 192.168.*.* tartományból szoktam bökni egy könnyen megjegyezhetőt.

Következő a vpn beállítása.
9092-es oldalon navigálj a setup/vpn/server oldalra.és kattints create-re kicsit elszöszöl a kulcsok generálásával majd beállítja. Ezután ha elkészült töltsd le telefonra kliens konfigot és a klienst Openvpn connect. Ha többen akarjátok használni érdemes mindenkinek saját kulcsot generálni, ehhez ott az oldalon a megfelelő rész, csak egy nevet kell beírni és mehet a menet.

Próbáld ki mobilnettel, hogy megy-e. Ellenben ha már vpn én a luci-t, transmissiont sem engedném ki netre szimpla portnyitással. Hanem maradjon a vpn-es megoldás.

Am milyen négy infó nem megy luciban? Amúgy valószínű böngésző hiba, mivel az infók XHR request-el jönnek le, vagy valami javascript blokkoló vagy egyéb f*szság.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1785) Brandynew válasza Headless (#1784) üzenetére


Brandynew
őstag

Milyen érzékeny adatokat szeretnél továbbítani, hogy VPN kell neked? Ettől nem lesz kevésbé megtörhető a hálózatod :)

(#1786) Headless válasza Brandynew (#1785) üzenetére


Headless
őstag

Én nem csak erre használom, a teljes otthoni távvezérlésemet érem el pc-k. Egyéb hálózati eszközök. Hidd el én vagyok a legkevésbé paranoiás. Ilyen szempontból, de kényelmesebb távolról is sambázni.

Meg a saját 9092-es oldalunkat nem szeretném kiengedni, mivel tudom, hogy tele van XSS lehetőséggel (Mivel az egész shell scriptel van írva helyoptimalizációval) a valaki netán bejutna a jelszón vagyis a http basic authentication-ön, akkor root hozzáférése lenne a routerhez, és ha csak rombolni szeretne azt is simán megteszi, de lophat is bármit.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1787) Brandynew válasza Headless (#1786) üzenetére


Brandynew
őstag

Ha valakinek csak Transmission és FTP kell, teljesen feleslegesnek tartom a VPN-t, ha valaki meg akarja törni a routert, nem az lesz az akadálya. De igen, ha másra is használod a távoli elérést, akkor kellhet a VPN.

[ Szerkesztve ]

(#1788) Headless válasza Brandynew (#1787) üzenetére


Headless
őstag

Transmission a másik ami nem érdekel, mert a router magától leszedi. Szerintem az egyik leghasznosabb fejlesztésünk az RSS olvasó. De egy microsoft RDP-t biztos nem engednék ki.

Én mindenkit tolok a vpn felé mert beállítani nem bonyolult, sebessége bőven elegendő egy fhd stream továbbítására is (20-25 mbps). És azért mégiscsak biztonságosabb. Nem kell minden egyes szolgáltatásnak külön portot nyitogatni....

Ftp-nek azért vannak sebezhetőségei és ha nem passzív ftp-t használ valaki akkor a port is valószínű, hogy a gyári 20,21-es porton. És tele van a net próbálkozó botokkal ahog, a dropbear ős olyamatosan jelenti a sikertelen próbálkozásokat a 22-es porton ssh-ra. Persze lehet port nyitás helyett port forward, és akkor a botokat kivédte az ember.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1789) emeritusz válasza Headless (#1788) üzenetére


emeritusz
csendes tag

Ha már a vpn-t reklámozod nem kell openvpn klienst telepíteni mindenáron mert pl. a windows támogatja alapból

(#1790) Headless válasza emeritusz (#1789) üzenetére


Headless
őstag

openvpn-t nem támogat alapból, pptp-t csináltam régen, nem volt teljesen stabil l2tp-t/ike-t nem használtam, de beállítása sokkal bonyolultabbnak tűnik wiki alapján(strongswan), illetve erőforrás igénye mélg az openvpnnél is nagyobb... Ezért van az openvpn megvalósítva 9092es felületen...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1791) Oldman2


Oldman2
veterán

Próbálok előre felkészülni az eszköz megérkezéséig...

Sajnos azt tapasztalom, hogy pl. az SSH fájlt nem tudom letölteni, csak ha már megvan a 3G Router?

Ezt a hibaüzenetet kapom: "A folyó fizetési számla nem kötődik köles útválasztóhoz..."

A "fejlesztői rendszer" pedig ez lenne?

"ROM for R3G Development Edition"

(#1792) F34R válasza emeritusz (#1789) üzenetére


F34R
nagyúr

nem is arrol van szo, hanem az openvpn elerheto macos, linux,android, bsd platformokon is. nem mindenki hasznal windowst.

(#1793) Csörsz válasza Headless (#1784) üzenetére


Csörsz
csendes tag

Szia!

Na ezt még emésztenem kell. A ddns,és az FTP menne, ilyet már csináltam. Bár ha úgy döntök, akkor a portforwardba lehet kérek segítséget.

Az első négy info nem megy egyik böngészőbe (3-at próbáltam) sem:
Network, Wifi, USB, Mounts&Mem. Forbidden az üzenet.

Konkrétan a 9092-es oldal is csak chrome-on jön be.
A 9093-as az mi? Mert az még ott sem.

Köszi a segítséget.

(#1794) suste válasza Csörsz (#1793) üzenetére


suste
veterán

Valszeg olyan buildet tettél fel, amiben 1-2 futtatási jog nem volt megadva.
9092/System/runcommand -ban futtasd ezt le:

chmod -x /www_suste/cgi-bin/*

A 9092/9093 -as kérdésekre a saját buildes topicban hamarabb találsz válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1795) oszy


oszy
veterán

Ez rendelhető az e-bay-ről?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1796) szaboi6512 válasza Oldman2 (#1791) üzenetére


szaboi6512
őstag

Az eszköz hiányában, max egy buildet tudsz elkészíteni. Ha megvan a router, akkor már tudod csinálni a Padavant, a leírás szerint.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1797) oszy


oszy
veterán

Ez rendelhető az e-bay-ről? Ez a 3G-s :) Vagy ilyet kell? :W

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1798) oszy


oszy
veterán

Elnézést a dupláért! Chrome! :B

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1799) suste válasza suste (#1794) üzenetére


suste
veterán

bocsi!
nem - hanem + :)

chmod +x /www_suste/cgi-bin/*

(#1800) stifi82 válasza oszy (#1797) üzenetére


stifi82
aktív tag

ez nagyon jó ár érte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.