Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Isten88 válasza woodworm (#200) üzenetére


Isten88
senior tag

Már ott tartok, hogy új ubit rakok fel...nem lesz egyszerű, de már "idegállapotba vagyok". :)
Bridge-et állítottam, ahogy mutatta a kép is, gépen net van, a szerver (http://ru.archive.ubuntu.com) úgy tűnik, megy, listázni enged.

(#202) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

A 2.25-ös dev firmware volt rajta, most próbaként visszatettem a stable 2.26-ot. DE: egyik alatt sincs 5GHz-es wifi, csak 2,4-es.
Kezd nem őszinte lenni a mosolyom a router kapcsán :((( .

(#203) woodworm válasza pn4hvq (#202) üzenetére


woodworm
veterán

Szabványos EU csatornákon próbálod?

(#204) pn4hvq válasza woodworm (#203) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A telefonok egyike sem lát elérhető 5GHz-es hálózatot.

(#205) Isten88 válasza Isten88 (#201) üzenetére


Isten88
senior tag

Ezt a lépést már kb 1 órája futtatja, tarthat ez ennyi ideig? --> "3 - Build a firmware (ezzel kezdjük el a rendszerünk felépítését)
Ha ez is kész (sokáig fog tartani), akkor egy random gomb megnyomása után vissza lépünk a Firmware képernyőre és mehet a telepítés: négyes (Flash...) gombot kéretik megnyomni :K"

(#206) woodworm válasza pn4hvq (#204) üzenetére


woodworm
veterán

Kínából rendeltél kínai routert, kínai alapbeállításokkal. Ha nem állítottad át eu régióra, akkor simán használ olyan csatornákat, ami nálunk nem engedélyezett. Csak így hirtelen a 38, 46 az ilyen. A telefonod pedig az automatikus nyelvi beállítások miatt biztos, hogy a helyi szabványt használja.

(#207) pn4hvq válasza woodworm (#206) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ha nem állítottad át eu régióra
Ezt hogyan tudom kivitelezni? Ami földrajzi jellegű dolog volt, abból csak az időzónát találtam (azt beállítottam jóra).

(#208) woodworm válasza pn4hvq (#207) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tudom, lehet nincs is még benne egyik fw-ben sem. Állíts fix csatornát (36, 40, 44, 48).

(#209) pn4hvq válasza woodworm (#208) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Várj, lehet, elbeszélünk egymás mellett :).
Nekem még mindig gyári firmware-em van, jelenleg stable 2.26-os. SSH valamiért nem elérhető rajta (mármint a 2.25-os developeren).

(#210) Isten88 válasza Isten88 (#205) üzenetére


Isten88
senior tag

Ez így mehet tovább, vagy megszakítsam?

(#211) woodworm válasza pn4hvq (#209) üzenetére


woodworm
veterán

A gyáriról beszélek én is, padavanon nem kínai az alapértelmezett.
Amíg itt írogatunk egymásnak, már régen megnézhetted volna a wifi beállításokat az adminfelületen, hogy mégis mi a helyzet.

(#210) Isten88
Szerintem visszadob a menübe és megkérdi, hogy meg akarod-e tartani a beállításokat. A hiba valószínűleg az, hogy nem frissült le minden és nem fut le a fordítás.

[ Szerkesztve ]

(#212) pn4hvq válasza woodworm (#211) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Megnéztem már, de mint írtam, semmi ilyen dolgot nem találtam.

Szerk.: ááá, megtaláltam a PC verzióban, én voltam a vak :W .
Na wifi ok :). Kösz a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#213) woodworm válasza pn4hvq (#212) üzenetére


woodworm
veterán

Az 5GHz-es wifinél mi a csatorna beállítása? Ha auto vagy vagy nem a 36, 40, 44, 48 egyike, akkor állítsd át valamelyikre.

(#214) pn4hvq válasza woodworm (#213) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A telefonos appban nincs ilyen beállítási lehetőség (vagy csak nem találtam meg), a sok csirkeláb karakter között pedig nem vettem eddig észre az alap, asszem 148-as csatornát :W .
Közben újra feltettem a 2.25-ös dev romot, és az ssh-t is, de a 22-es port zárva maradt. Ezt játszottam tegnap is.

(#215) ginola válasza pn4hvq (#214) üzenetére


ginola
addikt

Mi vár rá, ha megjön ez a router, remélem akad vki innen, aki székesfehérvári :D

(#216) ToniSlow válasza pn4hvq (#214) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Esetleg próbálkozz egy reset-el, vagy tegyél fel stabil ROM-ot hogy azzal jó-e az 5GHz.

(#217) pn4hvq válasza ToniSlow (#216) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Köszönöm, közben sikerült megoldani csatornaváltással a fórumtárs tippjével :). Viszont ez csak webes felületről megy, appból nem (vagyis én nem láttam abban).

(#218) woodworm válasza ginola (#215) üzenetére


woodworm
veterán

Chrome, Translate to English.

(#219) Szoszo94 válasza pn4hvq (#214) üzenetére


Szoszo94
őstag

Hogy próbálod telepíteni az SSH-t? Minden apró részletet írj le, szerintem nem megy végig a flash valamiért. Hátha közösen rájövünk :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#220) pn4hvq válasza Szoszo94 (#219) üzenetére


pn4hvq
senior tag

0. letöltött miwifi_ssh.bin-t pendrive-ra másolom és bedugom a routerbe (fat32 filerendszer)
1. router áramtalanít
2. reset benyom és úgy tart
3. router áram alá helyez
4. várakozás, míg sárgán nem villog a led
5. reset elenged
6. várakozás a kék ledre

[ Szerkesztve ]

(#221) Szoszo94 válasza pn4hvq (#220) üzenetére


Szoszo94
őstag

Eddig oké. A sárga LED villogott? Végbement a telepítés? PuTTY képernyőmentést tudsz ide rakni, hogy mit ír?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#222) pn4hvq válasza Szoszo94 (#221) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Igen, villogott, aztán konstans sárgára váltott (gondolom bootolt), majd kék lett a led.

A paping nevű programmal lehet adott ip-jű gép adott portjának vizsgálatát elvégezni.
Time out a vége, mert zárva a 22-es portja (amit a fentebbi miwifi_ssh.bin "nyitna ki").

(#223) Isten88 válasza Isten88 (#210) üzenetére


Isten88
senior tag

Sziasztok!
Azt hiszem, sikerült így 10 óra alatt frissítenem...az akábbi kép fogadott update után. Ez kell, hogy várjon? Youtube-on nézve nem ASUS felírat fogadta a többieket, elrontottam valamit?
Köszi a válaszokat előre is!

(#224) pn4hvq válasza pn4hvq (#222) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Na, közben lefordult a rom, de flasheléskor aszongya, hogy: "SSH-connection is forbidden, check the router settings", vagyis nem a putty és a paping hazudott, a prometheus szerint is zárt a port. :(((

(#225) woodworm válasza pn4hvq (#220) üzenetére


woodworm
veterán

Nem nevezted át vagy csak a felsorolásból hagytad ki?

(#226) pn4hvq válasza woodworm (#225) üzenetére


pn4hvq
senior tag

:N

(#227) woodworm válasza pn4hvq (#226) üzenetére


woodworm
veterán

Azóta kipróbáltad az ssh fájlt miwifi.bin-re átnevezve indítani az usb flash-t? Vagy a status oldalon stimmelt a verziószám így is?

[ Szerkesztve ]

(#228) pn4hvq válasza pn4hvq (#226) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Óhogyazabüdösk.@&˘^* és még 3 oldalon át ugyanez.
Sikerült :)). A rohadt, eddig kb 5x használt pendrive-ot újraformáztam és újra feltettem az ssh-t. Elsőre jó lett. Erre ment el kb. 4 órám, hogy ez miért nem megy. A káromkodásról nem is beszélve.
Köszönöm a segítséget mindenkinek :R :R :R . :))

(#229) tlala válasza pn4hvq (#228) üzenetére


tlala
addikt

Vélhetőleg nem FAT32-es formátumú volt előtte.

(#230) pn4hvq válasza tlala (#229) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A Windows azt írta rá formázás előtt és után is, hogy FAT32. Na mindegy, gyakorlatilag biztosan ezzel függött össze a probléma, bár azt nem értem, hogy amikor végre sikerült, akkor időben ugyanaddig tartott, ugyanúgy villogott a router ledje, mint amikor probléma volt :F .

(#231) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Hol a legolcsóbb a Xiaomi Mi Router 3G? Akár külföldről, akár belföldről.

(#232) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Honnan tudni hogy sikerült e?
Az a baj ha nem adok neki netet akkor Ubuntu el se indul rendesen. Mindent vegigcsinaltam... De a végén ssh eleresnel baja volt ugyanis a 192.168.1.1 a sajat itthoni routerem nem a Xiaomi...

(#233) winbox válasza Brandynew (#231) üzenetére


winbox
senior tag

Gearbest vagy Banggood szerintem. $37.99 v. $37.88 Ha esetleg regisztrálva vagy valamelyik oldalon, akkor pontokkal lejjebb tudod tornázni az árát.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#234) #04441088


#04441088
törölt tag

Ha valami Asus felület jön be a végén akkor sikerült?

(#235) winbox válasza #04441088 (#234) üzenetére


winbox
senior tag

Ilyen? [link]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#236) #04441088 válasza winbox (#235) üzenetére


#04441088
törölt tag

Igen. :R

Gondolom mivel Telekom optikám van egy Sagemcom F@st 5655 v2 -vel, ezért azon be kell kapcsoltatnom ügyfélszolgálaton a modem módot, törölni a feljelentkezés adatait, Xiaomi 3 G-n pedig betáplálni.
Vagy elég ha simán törlöm én Sagemcomról? :D Szoftveresen kimaradt belőle a modem mód.

[ Szerkesztve ]

(#237) winbox válasza winbox (#233) üzenetére


winbox
senior tag

Geekbuying-ra találtam kódot, de csak $36.99-re viszi le GKBF02D [link]

staker: Nálam nincs optika, de szerintem, ha kitörlöd a modemről a bejelentkezési adatokat, attól még ugyanúgy fog menni, csak nem lesz neted, nem fogja tudni, hogy ő csak sima modemként kell üzemeljen, ha szoftveresen nincs rá mód, akkor hívd az ügyfélszolgálatot, ahogy írtad. De majd kijavítanak, ha tévedek. :D Invitelnél pl. be kellett telefonálnom, hogy ismerősöméknél a központból tegyék át sima bridge módba a modemet, mert sehogy se tudtam a kezelőfelületén beállítani, de ez sima adsl volt. :)

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#238) Szoszo94 válasza #04441088 (#232) üzenetére


Szoszo94
őstag

SSH elérésnél még a 192.168.31.1 IP kell :F
Egyébként pedig kell a net, máskülönben nem fog menni a szkript, de a másik routeren írd át addig akkor az IP-t mondjuk ...0.1-re.

(#236) staker
Látom sikerült, tedd át azt sima modem üzemmódba, lődd ki rajta a wifit és kösd utána a Xiaomi-t. Így a leggegyszerűbb :K
Oké, fáradt vagyok :DDD Szóval ha nincs modem mód, akkor csak a wifit lődd le és kész. Ha onnan törlöd a bejelentkezése adatokat, akkor nem lesz neted az tuti :D
Esetleg kérdezz rá üfsz-on, hogy mik a bejelentkezési adataid és azokat tálpáld be a 3G-be, így kiiktathatod a mostani routert.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#239) #04441088 válasza Szoszo94 (#238) üzenetére


#04441088
törölt tag

Igen. Azt elfogadta. És sikerült is a telepítés...és az ssh letöltésénél látott nevet + jelszót kellett beírni.
Mindegy, működik a router, az biztos. Viszont a gyökér telekom nem tudja átnyomni ezt a retket modem módba...várjak december közepéig. Hiába törlöm a bejelentkezési adatokat, a router addig nem tud felcsatlakozni. Van amelyeknél ez elég, mert ott van bennük a bridge/modem mód, itt nem elég, itt a szolgáltatóval kell külön bekapcsoltatni.

(#240) Isten88


Isten88
senior tag

Sziasztok!
Ha valami csoda folytan lenne ra majd gyari angol firmware, vissza lehet rakni valahogy a gyari romot a Padavanra frissitettre?
Koszi a valaszt!

[ Szerkesztve ]

(#241) #04441088 válasza Isten88 (#240) üzenetére


#04441088
törölt tag

A padavan nem csak abban kulonbozik a gyari fw-tol hogy angol...akkor nem ertem, ha lesz 3 G-re gyari angol fw minek akarnad feltenni?
Nekem nappaliban alig alig volt jelerosseg, nagyon lassu volt a wifi. Igy szinte 70 % felett a jelerosseg es megvan a 25-50 mega.

(#242) Isten88 válasza #04441088 (#241) üzenetére


Isten88
senior tag

Szia!
Nem tudom, mit tud a gyari, mert nem merultem a kinai karakterek mellett benne, ha egyszeru lenne, szivesen szetneznek benne. Annyira nem letfontossagu. Viszont az 5Ghz-es savrol engem mar ledob a konyhaban (legvonalban 6 meter kb, 2-3 fal valaszt el a routertol, setalva kb 15 meter). Hetvege ota van meg, melyebb tapasztalatom meg nincs, munka mellett nem volt idom meg kiserletezni vele.

(#243) Szoszo94 válasza Isten88 (#242) üzenetére


Szoszo94
őstag

5GHz 2-3 falon keresztül? Ugye tudod, hogy az 5GHz-es hullámok jóval nagyobb mértékben vesznek el a falakon túl, mint a 2.4-esek? Pont, hogy olyan helyen szokás alkalmazni ezt a sávot, ahol nyitott tér van: gyorsabb kapcsolatra képes, ellenben nem szereti a falakat. Úgyhogy inkább tedd össze a kezed, hogy 3 fal után még van jeled vele :D
Ha egy kicsit nyerni akarsz még rajt egyébként, tedd lejjebb a csatornát, valamicskét javíthat a távon.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#244) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

A neten keresgélve találtam olyan patch-elt PC App-ot ami angol nyelvű. Ha megérkezik az eszköz ki fogom próbálni hogy mennyire működőképes, mivel a mobile appot eléggé sokan szidták.

(#245) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Fel lehet tenni úgy a padavant pl egy informatikussal, hogy egy cég netén keresztül teszi azt meg, de nyilván az otthoni netemhez lesz az használva később.
Remélem érthető.

(#246) tlala válasza ToniSlow (#244) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem alapbeállításokra tök jó a mobil app.
Ha már pl. portot akarsz nyitni, vagy wifi csatornát manuálisan állítani, stb., akkor kell a PC-hozzáférés.
A sima 3-asomra anno tettem angol nyelvű fw-t, mert úgy könnyebb volt eladni.
De attól még ugyanolyan egyszerű maradt a gyári fw, ill. frissítésnél újra kínai lett.
Illetve semmivel sem adott többet min a kínai fw Chrome böngésző magyar fordításával használva, ami kb. 5 perc alatt megtanulható.

[ Szerkesztve ]

(#247) ToniSlow válasza tlala (#246) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Ha jól működik a PC App akkor azon keresztül fogom kalapálni, ha meg nem akkor marad a böngészőn keresztüli konfigurálás.

(#248) hunaqua


hunaqua
addikt

Digi 1000 -nél használja valaki Padavan alatt?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#249) enginev3.0 válasza hunaqua (#248) üzenetére


enginev3.0
félisten

Telekom 1000-rel használom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#250) hunaqua válasza enginev3.0 (#249) üzenetére


hunaqua
addikt

Nekem 250-et tud :F

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.