Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Boby8709 válasza z123456z (#1449) üzenetére


Boby8709
csendes tag

Arról nem tudok mondani semmit, hogy mennyinek kellene lennie, hogy van-e még 100/100 vagy csak 1000/1000, de amit a gép ír kábel bedugásakor az szerintem csak a portnak a sebessége.
Az #1022-es hsz-el kezdődően Toobee fórumtársnak volt "ugyan ez a problémája" (feltéve hogy hozzátok is tuti 1000/1000-es megy be), nála a bekötés volt gányolva, így kihívta a digit és újra behúzták.

(#1452) z123456z válasza Boby8709 (#1451) üzenetére


z123456z
őstag

Az lesz, kihívom őket, mert át is rakatom egy másik szobába. Akkor szólok ez miatt is.
Köszi.

(#1453) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Hi all. Még mindig én. :U
Ha valakinek van ideje, megkukkantaná a cuccost, hogy van-e lehetőség a felcsatlakozott kliensek adatforgalmának monitorozására? :F
A jelenlegi routert szerezném ezen hiányosság miatt cserélni. ;]
Igazából addig nem merem megrendelni csajnábúúú a kicsikét, amíg ez a kérdés nem tisztázódik.
Az is jó lenne, ha tudnátok tolni egy linket a Padavanról ahol én megnézhetném.
Előre is köszi a segítséget. :R

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#1454) Headless válasza Sándor -P20- (#1453) üzenetére


Headless
őstag

Padavanról nem tudok nyilatkozni, lede/openwrt alatt a tűzfalon átmenő forgalmat tudjuk ip szerint monitorozni ehhez van is egy oldal 9092-őn.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1455) Sándor -P20- válasza Headless (#1454) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Tökéletes lenne.
Ezt fel lehet varázsolni erre a routete?
Mármint lede/openwrt?

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#1456) vargalex válasza Sándor -P20- (#1455) üzenetére


vargalex
félisten

Gondolod írta volna Headless, ha nem? Persze, hogy fel lehet. (Itt is található egy leírás.)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1457) azbest


azbest
félisten

úgy láttam, hogy ledéből 18.03 vagy 04 lesz a következő stabil release, szóval hamarosan lesz olyan verzió, ami már kulcsra kész és nem változik naponta és már tartalmazza ezt a routert is.

(#1458) Sándor -P20- válasza vargalex (#1456) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Isten tartsa meg a billentyűnyomkodási kényszeredet. :R :R
Magyarul: Köszönöm a gyors választ. :R
Nézem hogy hogyan.
Ha valami nem tiszta írhatok ide, vagy ez itt offnak számítana?

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#1459) anarchic válasza Sándor -P20- (#1453) üzenetére


anarchic
tag

Nem főképpen, jön az majd Kínából.
Nekem a Németek adták fel.
Gearbest-en kiválaszthatod melyik raktárból jöjjön!

etc..

(#1460) vargalex válasza Sándor -P20- (#1458) üzenetére


vargalex
félisten

Ezt majd a topiklakók eldöntik. Nekem nincs ilyen routerem. :) Csak a hardware-osan nagyon hasonló D-Link DIR-860L. Igaz, hogy a topik címében szerepel a Padavan, de szerintem nincs másik a típushoz, úgyhogy szerintem megfelelő helyen leszel vele.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1461) Sándor -P20- válasza anarchic (#1459) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Néztem a gerbestet, de mem sok kedvem van ezért a paypallal vacakolni. Oda nics accom, tehátasszem maradok a kína-vám-áfa kombónál.
Talán 2ezerrel lenne drágább from china.
Amit a cikk ad kupont csak a kínai raktárra érvényes...

Mod: vagy benéztem valamit?

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#1462) Headless válasza vargalex (#1456) üzenetére


Headless
őstag

Ahol a mi fw-nk van fent suste-nál ott van egy lefordított leírás az alapján amit te is írtál, egyenlőre nem ajánlom a snapshotot. Ezért is buildeltük a sajátot. [link]

Logoutot nem terveztem neki. Suste korábbi topikjában tudunk róla beszélni. Közben már forgott hozzá pár plussz kmod is uvc webcam is megy.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1463) suste válasza Sándor -P20- (#1455) üzenetére


suste
veterán

A berakott kép fejlécében látható, hogy pont ezen a routeren fut a rendszer :)

(#1464) Sándor -P20- válasza suste (#1463) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Kőszi :R , nem nagyítottam rá. Telón meg alpból nem látszik :U
A telepítésről valami magyar leírás?
Vagy mankónak jó a padavané?
Esetleg címszavakban leírnád mit, honnan, hogyan?
Nekem a lényeg az adatforgalom monitorozása lenne.
Előre is köszi a segítséget.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#1465) Jofi81 válasza Sándor -P20- (#1464) üzenetére


Jofi81
őstag

(#1466) Szoszo94 válasza Sándor -P20- (#1458) üzenetére


Szoszo94
őstag

Természetesen jöhet ide a lede, vagy bármely más cfw-vel kapcsolatos kérdések :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1467) suste válasza Szoszo94 (#1466) üzenetére


suste
veterán

szerintem nem ártana egy átnevezés meg egy összefoglaló
Topicgazda/moderátor kerestetik :)

szerk: esetleg át is lehetne helyeztetni oda ahol a többi router topic van ([link]), hogy ne legyen több belőle
és akkor az összefoglalóban lehetne külön venni a padavan/openwrt linekekt, meg a te logout cikkedet is....

[ Szerkesztve ]

(#1468) Szoszo94 válasza suste (#1467) üzenetére


Szoszo94
őstag

Hétvégén intézkedem ;)
Bekerül a visszaállítás is, gatyába rázom a cikket, illetve kiegészül a ti lede dolgaitokkal is ha gondoljátok.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1469) Sándor -P20- válasza Szoszo94 (#1468) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Én csak támogatni tudom az ötletet.
Belekukkantottam ebbe az openwrt dologba, és elszörnyedtem.
Gondolm ez sem lehet sokkal bonyolultabb mint a padavan, nade angolul kódolták az infót! :F
A cikk alapján simán nekiugranék a padavannak, (ha tudja az adatforgalm monitorozást, még most is sanszos) de az agolommal? :Y
Én nagyon örülnék a segédletnek.
Előre is kösz :R

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#1470) suste válasza Sándor -P20- (#1469) üzenetére


suste
veterán

magyar leírás linket kaptál, szóval nem értem miről beszélsz :F

(#1471) Sándor -P20- válasza suste (#1470) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Na itthonról mindjárt máshogy néz ki a dolog. :DDD
Jéé itt megvan az "ungarise" leírás is. :R Legalábbis a chrom automatice többékevésbé lefordította az angolt...
Már csak azt nem értem, miért nem nyílott meg a cégnél a telómon...
Lehet hogy az is bejátszott, hogy "lopva" toltam ma a fórumot? Vagy régen volt már hajnali 4...?
Végül is mindegy.
A lényeg van leírás ami alapján el tudom majd kezdeni a dolgot. Még egyszer :R
Ha valamit mégis benéztem, nem vettem észre, toljátok már még egyszer a képem elé légyszi.
A cuccost megrendeltem csajnábú [link]
Ha valahol elakadok majd, ígérem nyüsszögni fogok.
A fórumos leírást pedig előre is köszönöm. :R
Egyébként a padavan tényleg nem tudja az adatmonitorozást?
Végül is nekem totál mindegy mi lesz a szerkezeten, csak tudja amit szeretnék.

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#1472) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Tényleg késő van... Most találtam meg.

(#1465) Jofi81 válasza Sándor -P20- (#1464) üzenetére

1000 köszönet. + még1 :R
Lesz min rágódnom.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#1473) Szabadh válasza suste (#1470) üzenetére


Szabadh
tag

Én is ezt tervezem amit a kolléga.
Lede -t tenni rá.

Transmissionról van tapasztalat, hogy mennyivel (Mb/s) tölt maximum?
Padavan alatt max 8-10 volt, és ami zavaróbb, ha ment egy letöltés, akkor az nagyon kiütötte a transmission felületét.
Egy következő torrent hozzáadása, vagy pillanatállj fél perces homokorázás után történik csak meg

(#1474) Headless válasza Szabadh (#1473) üzenetére


Headless
őstag

Ugyanez lesz lede alatt... Egyszerűen a hardver ennyit tud. Ez nem egy pc... Átlag sebességeb néha mutat 13-at, de az lehet hogy a hibás start/end időpont miatt lehet akár, inkább a ~8-10 a valószínű.

Bár én sosem nézem a transmission webet, úgyis rss tölt le. Akkor amikor én alszok/dolgozok/felkerül...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1475) suste válasza Szabadh (#1473) üzenetére


suste
veterán

még annyi, hogy valszeg nem a HW-nek megfelelő beállítás (peerek száma) miatt ölöd meg a routert, és ezzel a webes felületet
ahogy már írták, ez nem PC....

(#1476) Szabadh válasza suste (#1475) üzenetére


Szabadh
tag

Beállítottam, egy torrent megy, max 25 peer, feltöltés is korlázva van.
A régi 1 magos minimum ram -os zyxel routerem ennél többet tudott. Szerintem nem a hardver kevés, hanem inkább az, hogy korlátozott erőforrásokat kap a transmission. A processzor max 35 % on kelyeg ilyenkor. Ha 100 torrentet berakok, akkor is. A többi félre van téve a router funkcióknak szerintem.
Ezért vagyok kiváncsi a LEDE -re.
Ott vajon lehet paraméterezni, hogy letöltésnél mennyire pöröghet a processzor? Te jobban belelátsz a rendszerbe....
Ha igen, én komolyan gondolkozok, hogy NAS ként használom csak. 10 ezer Ft ért nekem megérné.

(#1477) suste válasza Szabadh (#1476) üzenetére


suste
veterán

openwrt/lede alatt minden megoldható, hiszen ezért OPEN a rendszer (de gondolom padavan alatt is, max egy kicsit körülményesebb)
az alap configban van egy RAM limit, de azt is kitörölheti valaki, ha akarja

(#1478) Headless válasza Szabadh (#1476) üzenetére


Headless
őstag

Nem tudom milyen régi routerrel töltöttél te 8-10 mb/s-el, de az átlagon felüli egy routernél jelenleg.

Azért látsz ~25%-ot mert 1 szálon megy a transmission és azt a szálat teljesen kihasználja a maradék 75 % azért van mert 2fizikai mag és 2mips multithread van így 4szálas futtatásra képes a router. De ezt már dir860l topikban szerintem átbeszéltük már.

Az hogy hány torrent van betöltve teljesen mindegy, az a kérdés, hogy az aktív kapcsolatok száma mekkora, valamint az is kérdés milyen fájlrendszert használsz azért a fél perc lag nem normális nálam azért viszonylag hamar elérhetővé válik, de van, hogy meg-meg csúszik a frissítés.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1479) Szabadh válasza Headless (#1478) üzenetére


Szabadh
tag

Egy zyxel 310 nas volt. Elég alap, de 12-13 ig felugrott, és tartotta is.

A fél perc tényleg költői túlzás, de kivárós 5-15 mp mire megtörténik egy egy dolog.

Bocsi, én nem olvasgatom a dir860 topikot.
De végső soron lehet akkor tenni valamit, hogy gyorsuljon a letöltési sebesség? Meg alapjaiban a Transmission?
Hogy ne egy szálat használjon.
Mai jobb NAS-ok is kétmagosak, hasonló rammal.
A letöltésük is sokkal gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#1480) t.roby90


t.roby90
tag

Sziasztok, tegnap felraktam én is a padavant a leírás alapján és nagyon jól működött egy ideig. Aztán egyszer csak újraindult és azóta nem megy a dlna, bármit csinálok nem hajlandó elindulni, a felcsatlakoztatott külső tárolót látja. De a dlna nem megy, és ha meg akarom nézni, hogy áll a media scan a web statussal akkor azt írja ki, hogy elutasította a kapcsolatot.
Szerintetek mit lehet veled kezdeni?

(#1481) vargalex válasza Szabadh (#1479) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem először tisztázzátok, hogy MB/s, vagy Mb/s (azaz Mbps) mértékegysegre gondoltok, mert össze-vissza írtatok mindent...

Alex

(#1482) Headless válasza vargalex (#1481) üzenetére


Headless
őstag

Szerintem egyre gondoltunk vagyis megabyte/s. Ami teljesen jó, te is hasonlót mértél 860-on ha jól emlékszem.

Szabadh: az nem egy öregebb router hanem egy nas, nem feltétlen gyengébb hardveresen. Nem lesz gyorsabb a transmission bármit csinálsz. Ha szeretsz szenvedni kipróbálhatod az rTorrentet, de lényegesen gyorsabb nem lesz nagyon.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1483) vargalex válasza Headless (#1482) üzenetére


vargalex
félisten

Én is azt gyanítom, hogy ugyan arról beszéltek, csak gondoltam tegyük tisztába.
Egyébként az rtorrent jobban ment, azzal 13-14 MB/s-et mértem.

Azzal kell tisztában lenni mindenkinek, amit írtál is: a transmission 1 magot használ (de szerintem az rTorrent is), így nem kell PC sebességet várni a routertől. Illetve a NAS-ok/PC-k az egy magos teljesítmény fölényen túl (általában a NAS-okban is 1 GHz fölött járó magok vannak elég régóta)még annyi előnyben vannak, hogy ott van natív SATA. Itt viszont az USB kezelése is a SoC-ra hárul.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1484) ginola


ginola
addikt

Padavanról, Ledére hogyan lehet áttérni?
Később lesz még frisebb padavan a routerre?

(#1485) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok. Jelenleg van egy TP-link WDR 4300-am, de sajnos elkezdett vacakolni. 1000-es digis netből nem jön át csak kb 400-500 rajta jobb estben.

Ezzel a routerrel korábban már felmerült az a problémám, hogy CFWvel nem ment a HW NAT, így pl openwrt max 300-at tudott, nyilván ezért visszaraktam a gyárit, de sokkal ez se jobb.

Tervezem hogy veszek egy ilyen Xiaomi 3gt, de előtte megkérdezném, hogy a padavan vagy lede CFW-vel képes a router az 1000mbps nettet lekezelni? (HW-nat megy -e, vagy a sebességnek semmi köze ehhez? )

Esetleg most honnan éri meg megrendelni? Esetleg érvényes kupont valaki talált e a napokban?
köszike

(#1486) Jofi81


Jofi81
őstag

Ha már így szóba jött a Transmission, van ajánlott, optimális beállítás? Úgy értem, hogy mi az amit érdemes ki- vagy bekapcsolni, esetleg korlátozni.

(#1487) Headless válasza Jofi81 (#1486) üzenetére


Headless
őstag

A mi LEDE-nk alatt kb az optimálisak vannak beállítva alaphelyzetben, elegendő csak jelszót/felhasználót állítani.

De amúgy

Globális partnerkorlát: 50
Upload speed: netedtől függ, ha van bőven akkor olyan 500 kbyte/s-nél limitálnám.
download queue:2-3 max
upload queue: nincs
ram: 0 (habár nem teszteltem hogy mi van ha itt beállítunk, ez még 1043 miatt maradt így)
torrentenkénti partnerkorlát: 25
DHT,LTP, minden ilyesmi off.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1488) Jofi81 válasza Headless (#1487) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi, akkor nagyon nem piszkálom. Gigabites netnél is 500 kbyte/s legyen az upload speed?

(#1489) Headless válasza Jofi81 (#1488) üzenetére


Headless
őstag

nálam 100/100-as net van és nem akarom, hogy feleslegesen terhelje a routert. ennél nagyobb sebesség lehet sok lenne, arra elegendő, hogy mindent visszaseedeljen elég hamar. és elit legyél egy ismert magyar oldalon.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1490) Szoszo94 válasza ginola (#1484) üzenetére


Szoszo94
őstag

Szia!

Előbb gyári rendszert kell vissza rakni, erről nemrég volt itt szó a fórumban. Két lehetőség is van rá, kicsit olvass vissza, vagy várd meg a hétvégét - akkor fogom többek közt ezt is bele írni a bejegyzésbe.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#1491) woodworm válasza Szoszo94 (#1490) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel kézzel fogható tapasztalat a prometheuson keresztül van, és már a felrakása is körülményes volt nála, én a helyében maradnék annál. A manuális leírásnál gyanús, hogy nem írja vissza az nvram értéket az orosz fórumon pedig nehéz kiszűrni a hozzátartozó reagálásokat, nem próbálkoznék vele.

@Headless
Wifi szempontjából melyik fw-t érdemes felrakni suste tárhelyéről, a legfrissebbet?

(#1492) szaboi6512 válasza woodworm (#1491) üzenetére


szaboi6512
őstag

A Padavan frissítése során lehet más configot is választani,mint a MI-3RG?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1493) woodworm válasza szaboi6512 (#1492) üzenetére


woodworm
veterán

Mire gondolsz, másik routerre?
Bár én külön virtuális gépben tartom, de szoktam frissíteni a minit is, mellette még ott a dir-860l. Egyszerűen a script config módosítását kell választani, akkor újraindul és választani tudsz másik routert.

(#1494) szaboi6512 válasza woodworm (#1493) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszi az infót. Félreértettem.... De már leesett hogy kizárólag az jó a Xiaomi 3g-hez.. Balga módon azt hittem ha más configot választok ,más felületű lesz. Ha belevágok biztos már tégla lenne.... :W

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1495) suste válasza woodworm (#1491) üzenetére


suste
veterán

08 és 09 -ben van egy kis módosítás a wifi driver ben, szóval ezek közül valamelyik.

(#1496) woodworm válasza suste (#1495) üzenetére


woodworm
veterán

A 08-as volt lementve, azt raktam fel.
A stabilitással nincs gondom, de sebességben nem hoz nálam valami fényes eredményeket, a kliens chipset pedig azonos.

(#1494) szaboi6512
Skineket szeretnél?
Mondjuk ez éppen a 860l kinézete.

(#1497) szaboi6512 válasza woodworm (#1496) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszönöm.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1498) Headless válasza woodworm (#1496) üzenetére


Headless
őstag

mik a nem fényes eredmények? melyik frekvencia, milyen csatornaszélesség? Én nekem csak n150-es kliensem vannak...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1499) t.roby90


t.roby90
tag

A rácsatlakoztatott külső HDD-re létrehozott transmission mappát, hogyan tudom törölni? Egyszerűen nem engedi ha csak simán bedugom gépre.

(#1500) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Lehet valahogy a routerben tiltani, hogy smart tv-n Youtubeon ne legyenek reklámok?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.