Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) woodworm válasza kenand (#850) üzenetére


woodworm
veterán

A transmissiont winscp-n próbálod? Jó nano pótlék!
A routeren a szolgáltatás le lett állítva addig?

(#852) kenand válasza woodworm (#851) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm, megpróbálom, most adtam jogokat erre meg nullázódott a settings.sjon a config könyvtárban.... megpróbálom winscp-vel---

Köszönöm az ötletet azzal újra létrehoztam a settins.sjon-t és most legalább be vannak állítva a könyvtárak

Megnézem hogy tölteni is hajlandó-e...

Opkg parancsot hogy kell elővarázsolni?
elviekben engedélyeztem az entware-t a webes felületen lett opt könyvtár is...

[ Szerkesztve ]

(#853) tlala válasza woodworm (#849) üzenetére


tlala
addikt

Az én tapasztalatom ettől eltér.
Igaz, hogy nálam valamilyen módosított Padavan van most fent, talán épp te osztottad meg, amelyik olyan barna háttérrel/témával indul.

(#854) woodworm válasza tlala (#853) üzenetére


woodworm
veterán

De az nem alapbeállításokkal fordult, pont a wifi miatt módosítottam.

(#855) tlala válasza woodworm (#854) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem az eredeti padavanámon nem is volt ennyi ország kiválasztható.

(#856) woodworm válasza tlala (#855) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tudom, nekem csak egy gyors próba erejéig volt alap a rendszerem, közben már forgott az új. Egyébként emlékeim szerint az usa fájlban vannak a legmagasabb értékek, viszont ott nem elérhető minden csatorna (CE-n meg fordítva, ott 5GHz-en kevesebb).

(#857) Headless


Headless
őstag

Sziasztok, csak így olvasgatva a padavanos problémákat, nyilván lede/openwrt alatt is vannak, amiket én nem vettem észre, de én padavan előtt mindenképp először lede-vel próbálkoznék, mivel innen a gyári visszaállítás maradéktalanul megoldható, padavanról ezt nem tudom lehetséges-e, vagy hasonlóan feketelyuk ez a téma mint a 860l esetében.

Amivel jobb lenne a padavan az a wifi, de én nem tapasztalok még wifi problémát panel környezetben, 2,4ghz-en és 5ghz-en sem. Az utóbbi időben az mt76 driver rengeteget fejlődött.

Mint korábban említettem készítettem egy buildet amibe beleforgattam kb mindent ami kellhet, de ha kell még valami szívesen leforgatom újra. Hely annyi van mint a nyű... De a 17.01 repo is használható.

Egy valami nem működik az a sysupgrade, szóval csak úgy tudtam frissíteni, hogy gyárira visszaállítás+ újra flashelés, ez amiatt van mert a snapshot lede-ben hibás volt a kernel ami miatt adat korrupció volt megfigyelhető. (és sajnos pont az upgrade function-t módosították a snapshotban a 17.01.4-hez képest)

Teljes értékű konfigurálhatóság. Nagy szabadság szerintem. És nem azzal kell szenvedni, hogy beállítsa az ember a transmission letöltési könyvtárát.

persze én elfogult vagyok, és ellenzek mindent ami korlátoz engem, pl gargoyle,ddwrt,padavan,stb... Sosem használtam egyiket sem és egyenesen utálom őket.

Majd lehet felrakjuk suste oldalára az elérhető buildek közé leírással. Telepítése sokkal gyszerűbb mint padavanos társa.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#858) woodworm válasza Headless (#857) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem legtöbbjüknél a cfw-re áttérés okozza a legnagyobb problémát és kezdőként az openwrt/lede ugyanekkora kérdéshalmazt generálna. Tény, hogy az openwrt svájcibicska képességével nem tud versenyezni, de tapasztalataim szerint pl. egy kezdőnek meg a luci felülete nagy falat.

A prometheus elfedi, de az áttérés és visszatérés ugyanannyiból áll, mint lede-vel. Az oroszok még készítettek egy minibuildet is, hogy ne kelljen két partíciót flashelni az átálláshoz, a frissítés pedig már az adminfelületről megy. Az entware bekapcsolása meg akár buildeléskor is megoldható, a maradék hely formázása is, a csatolást nem néztem, nekem nincs rá szükségem. Én egy fejlesztői lapon gondolkodom, felemás wifi chipsettel, így kikerülném a driver gondokat.

(#859) Szabadh válasza woodworm (#858) üzenetére


Szabadh
tag

Ez a frissítés a gyári felületről érdekelne.

Elméletileg kedden jön meg az enyém.
Xiaomi Router 3G

Nem akarom a gyári felületet használni.
Melyik firmware rakható fel rá "legegyszerűbben"?
A LEDE, vagy inkább nyomjam a Padavant egyből.
Nekem az fontos, hogy angol nyelvű legyen. És kiaknázza a router képességeit.
Transmissiont lehet kipróbálnám, de nem fontos, ha nagyon kinlódos

Köszönöm előre is válaszokat

(#860) kenand válasza Szabadh (#859) üzenetére


kenand
veterán

LEDE-val nincs tapasztalatom....

Padawan felrakható követve a leírást. Van néhány akadály- ha beleesel lehet szívni.... de a topikban van rá megoldás. Én legtöbbet az SSH letöltéssel szenvedtem. DMZ-be tettem a routert stb.... de csak annyi kellett volna, hogy manuálisan eléírni https://
Angol nyelvű telefonos Xaomi app használatával könnyebb a élet, mivel a a router felülete Kínai.
A fw fordítás baromi hosszú ideig tart (core duos macbookomon 3-4 óra volt), ha tudom a 6 magos Xeonomon végeztem volna...
Kész fw falsh előtt nem tud menteni, és nem indul a flash, nem kell kérni a mentést...

Érdemes winscp-t használni így belépni a router megosztott könyvtáraiba, így tudod szerkeszteni pl a transmission settins.sjon fájlját is.....

(#861) woodworm válasza Szabadh (#859) üzenetére


woodworm
veterán

Az ssh hozzáférés megszerzése után a kész fw okán lede-re pár perc az áttérés. Lényegében egy univerzális rendszert kapsz, a wifi is egyre jobb. A felületen rengeteg az opció, kell egy kis gyakorlat mire átlátja az ember.

Általános router célokra, ha nem gondolkodsz ezen túlmutató feladatokon, akkor a padavan a megfelelőbb választás. A felrakása a topikot indító cikk alapján végezhető. Nálam az fw fordítás egy pentium 3220-ason megvolt egy félóra alatt. Természetesen a gyártó menürendszer és az elérhető opciók felfedezése több időt is elvesznek.

Én ellennék lede-vel is, ha nem hiányozna néhány opció. A repeater funkció és a wifi elég nyögvenyelős volt számomra ott.

(#860) kenand
A szükséges partíciókat lementi a rendszer, az utolsóval van gondja, az egyébként sem valós partíció. A teljes kihagyást nem javasolnám, soha nem lehet tudni, mikor lesz rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#862) Szabadh válasza woodworm (#861) üzenetére


Szabadh
tag

köszi.
Jövő héten nekiugrok. Biztos lesz kérdésem.

Ezt a LEDE felrakása dolgot nem találom leírásban. Nem tudod született róla?

(#863) Headless válasza woodworm (#861) üzenetére


Headless
őstag

Woodworm repeater hiányzik az openwrt-ből?:O azért ne ferdítsünk... :D Csak akarni kell... Am a 9092-es beállító felület simán megy lede alatt is... szóval csak ki kell választani, mihez csatlakozol és működik...

Én nekem WDS AP-ként funkcionál a MIR3G és a kliens a tv-nél egy CC alapú 841n v8. későbbi fejlesztéssel lecserélem a 841-est egy másik mir3g-re...

WDS, repeater minden működik, persze érteni kell hozzá azt nem mondom... És pont a repeater /wds ami megtudja fogni egy kezdőt de még egy haladót is beállításban, ezt aláírom.. Hát én most beleforgattam ezt a material theme-t nekem nem tetszik... bootstrap jobban bejön...

Most egy iphone-al mértem egy sebességet a link sebesség 650 körül volt. és iperf szerver a telefon volt azt találta gyorsan appstore-ban kliens egy i74790 linux mint-el (ezen forgattam az fw-t, gigabit lan) kb 400-450mbps volt a sebesség teljesen alap iperf beállítással.

Szabadh:

Buildeltem egy lede-t még finomítok rajta kicsit és majd közzéteszem leírással a snapshotban van egy két hiba.

amúgy leírás itt

Én beleforgattam minden fontosabbnak gondolt dolgot, transmission, samba, dlna, openvpn, mysql,usb support,stb a lista hosszú.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#864) z123456z


z123456z
senior tag

Na srácok, egyedül voltam itthon, így volt egy kis időm a nettel a r3g-vel garázdálkodni. Sajnos a tapasztalataim nagyon vegyesek. Hozzáteszem, tök sötét vagyok a wifihez (is), így talán baromságokat mondok. Digi 100/100 netem van, ami már ugye elvileg 1000-es. Tavaly tavasszal vagy nyáron volt egy kis kalamajka, az öreg dir600 sokszor használhatatlanra lassult, nagyjából mindig, de leginkább a tv bekapcsolásakor. Gyanakodtam már mindenre, kipróbáltam 4 új, különböző árfekvésű routert, de mind ugyan az produkálta, így maradt a dlink dir600. Aztán az lg szervizes javaslatára csináltam a tévén egy gyári visszaállítást ( szerinte a sok frissítés összezavarta a tévé wifi kártyáját ) és megjavult, még gyorsult is. Az igazsághoz tartozik, hogy ezzel egy időben a router IPv6 varázslóját is lefuttattam, így lett IPv6-om. Ezért nem tudom, hogy melyiknek köszönhetem a javulást, de tény, hogy többet nem volt vele gondom, és jobb lett, mint előtte.
A lényeg, hogy most a r3g is ezt a jelenséget produkálja, igaz nem lesz használhatatlan, de ingadozik, és 2.4-en néha lassabb, mint a régi. Amikor jó formában van, akkor két vasbeton fallal odébb is nagyon gyors. 5g-s eszköz mindössze 2 van a lakásban, egy telefon és egy tévé, bár azt megviseli a két vasbeton fal ( egy meg se kottyan neki, piszok gyors ). Szóval jelenleg itt tartok, ismét visszakerült a dobozba. Ismétlem, nem értek hozzá, de létezik, hogy az IPv6-nak köze van hozzá? Más ötlet?
Amúgy Chrome beépített fordítója tényleg jó a kínai felület fordítására.

(#865) woodworm válasza Headless (#863) üzenetére


woodworm
veterán

Valamit félreértettél! Nem azt írtam, hogy nem működik, hanem azt, hogy nyögvenyelős.
Például amikor azt írtam suste topikjába, hogy azonos alhálót akarok, a xiaomi szórja tovább 2,4 és 5 GHz-en is, azt írtátok ez nem lehetséges.
Mindenesetre, ami padavanon pár kattintás, az openwrt/lede-n plusz csomag(ok) és suste mentése kell, hogy egy hétköznapi user is elboldoguljon. Egyébként sokat változott a helyzet, egy ideig a wds sem volt alapértelmezetten bekapcsolva az alap openwrt buildben (mediatek soc esetén).

(#866) kenand válasza woodworm (#861) üzenetére


kenand
veterán

De nekem a hibás mentés után mindig megszakította és nem ajánlotta fel a flash-t....3x mentés próbálkozás után kihagytam a mentést

(#867) Szabadh válasza AtiSnatch (#50) üzenetére


Szabadh
tag

Gearbest?
Egy linket is kérhetek a kuponhoz?

(#868) sniphoe válasza Szabadh (#867) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Az egy tavaly novemberi hozzászólás. :)

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#869) Szabadh válasza sniphoe (#868) üzenetére


Szabadh
tag

bocs, lehet ellapoztam.
Akarok venni mégegyet

(#870) woodworm válasza kenand (#866) üzenetére


woodworm
veterán

Csak az utolsó nem sikerült, ott vannak a /home/user/MTD_BACKUP_MI-R3G/ könyvtárban. Aki teljesen kihagyja a mentést, a későbbi visszaállítást nehezíti meg.

(#871) erik35 válasza tomama (#616) üzenetére


erik35
csendes tag

Az appon keresztül lehet vagy webes felületen is.

(#872) kenand válasza woodworm (#870) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Akkor nekem is ott van....akkor érdemes menteni, de a hiba után újrakezdve azt mondani ne mentsen és akkor mehet a flash..

(#867) Szabadh
Kuponok sokszor csak 1 napig- vagy akár 1 óráig - élnek....Figyelni kell az Ebay topikot ott mindig írják. Vagy ezt a külföldi linket, de ez sem mindig aktuális sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#873) Szabadh válasza kenand (#872) üzenetére


Szabadh
tag

Köszi
Én meg ezt az oldalt szoktam nézni. Itt is van ilyen akciós lista kuponkódokkal
http://nezdmitrendelsz.blog.hu/

(#874) vargalex válasza woodworm (#865) üzenetére


vargalex
félisten

Lehet azonos alhálót szórni, relayd kell hozzá.

Egyébként a topic-hoz kérdés: nem ástam bele magam, de miért fordít mindenki padavant? A topic indító hozzászólás egy része is a padavan fordításról szól. Nem mindenki ugyan azt a firmware-t állítja elő? Nem lenne egyszerűbb valakinek azt megosztania?

Egyébként gondolkodom én is egy ilyen router beszerzésén (kíváncsiságból), csak várom a kupont, amivel a tavaly év végi $29-es ár elérhető... :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#875) Szabadh válasza vargalex (#874) üzenetére


Szabadh
tag

Igen, én is arra a 29 dolláros kuponra várok.
Állítólag jó router az árához képest. Jobb mint a D-Link DIR-860L amit pl te is használtál, fejlesztgettél

(#876) vargalex válasza Szabadh (#875) üzenetére


vargalex
félisten

A DIR-860L-től leginkább a 2,4GHz-es Wifiben különbözik (és nyilván a RAM/FLASH méretében, portok számában).

Alex

(#877) woodworm válasza vargalex (#874) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet, elolvastam suste cikkét a különböző wifis csatlakozási módokról. Openwrt esetén szinte ez az egyetlen magyarul hozzáférhető leírás a tárgyban. A topikban, amikor feltettem a kérdést, azt a választ kaptam, hogy nem fog menni az egyik sávon kapcsolódás és mindkét sávon szórás egyetlen alhálón.
Az akkor hozzáférhető összes buildnek volt valami nyűgje, hogy még próbálkozni sem tudtam.

A lényeg, amit most is tartok, openwrt esetén sokkal nyűgösebb beállítani, mint padavanon. Nem akarom kisebbíteni egyik fw tudását sem, használom mindkettőt, de általános routerként a padavan a megfelelőbb választás. Pl. ha valaki qos-t akar, szerintem jobban jár az openwrt-vel.
Ha Headless buildje elérhető lesz, akár a saját felületükkel integrálva, akkor könnyebb lesz a helyzet, de még akkor is több kérdést fog generálni, mint a padavan.

A padavan kapcsolatban, tudtommal csak a forrás szabadon terjeszthető, a lefordított fw nem. Vannak benne az asushoz köthető kódok és a paragon driver is. A prometheus egyébként elég jó kontroll a kezdőknek, ha beállítja az ssh hozzáférést, akkor menüben kattintgatva felteszi az fw-t. Nélküle, ssh-n keresztül kellene a kétfelé vágott fw-t flashelni két partícióra, vagy egy minibuldet és plusz utána az adminfelületen a véglegest. Bár egyértelműen le lehet nevezni az fw-ket és megadni a partíciókat, de több teret adna a tévesztésre.
Mindenesetre részemről mindkét routerre ott az fw a gdrive-omon, a linkek a hozzászólások között.

(#876) vargalex
Nem tudom veled beszéltük-e, topikban vagy privátban, de lényegében az utód van a xiaomiban. Amit a stabilitás érdekében egy kicsit átdolgoztak. A 860l-hez képest nem tudja a turboqamot. Zavarmentes környezetben, közelről többet tudhat, de messzebbről már sokkal stabilabb az átvitel a xiaomival.
Padavan alatt egyébként frissebb drivert is kap.

[ Szerkesztve ]

(#878) hunaqua válasza vargalex (#874) üzenetére


hunaqua
addikt

"Egyébként gondolkodom én is egy ilyen router beszerzésén"

:C

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#879) kenand válasza vargalex (#874) üzenetére


kenand
veterán

Jó ötlet, hogy veszel egyet, profiként tudsz nekünk segíteni ha elakadunk :)

Ha kész fw működne egyszerűbb lenne, a fordítás régi gépen nagyon hosszú ideig tart...tény hogy mást is csinálta, volt amikor háttérben futott, de nekem több órát vett igénybe a Core Duos Macbook whiteomon...

(#880) vargalex válasza woodworm (#877) üzenetére


vargalex
félisten

Lehet, hogy beszéltük privátban, már én sem emlékszem. :) Éppen ezt a 2,4GHz-es utódot nevezem én különbségnek a DIR-860L-hez képest.
Padavan firmware terjeszthetőségének nem olvastam utána, de ugye binárisok elérhetőek több másik típusra is. Hirtelen nem találok license információt...

Alex

(#881) suste válasza woodworm (#877) üzenetére


suste
veterán

szerintem félreértetted a dolgot (vagy mi írtuk félreérthetően :)

ami működik alaphelyzetben is:
-a külön frekik lehetnek ua interfészen (pl LAN)
-a két frekinek lehetnek ua autentikációs beállításai
-ha működik a WDS beállítás (nem fagy ki :) ), akkor a kliens és az AP-k lehetnek ua interfészen (pl LAN), így egy alháló lesz az egész

ami nem működik alaphelyzetben:
-a frekik közt szerintem nem lesz szakadásmentes roaming
-ha nem működik a WDS beállítás (kifagy :( ), akkor a kliens és az AP-k nem lehetnek ua interfészen, így NAT-olás lesz (Repeater)

relayd kiegészítéssel:
-ha nem működik a WDS beállítás, a kliens és az AP-k nem lehetnek ua interfészen, de a két interfész hídba lesz kötve (nincs NAT), vagyis egy hálózaton lesznek (Repeater-relayd)
sajnos nem egyenértékű a végeredmény az igazi WDS-hez képest (pl DLNA)

[ Szerkesztve ]

(#882) vargalex válasza suste (#881) üzenetére


vargalex
félisten

Ha jól sejtem, a DLNA hirdetés ugyan úgy multicast, mint pl. az IPTV, így udp multicast kellhet hozzá. Ezt érdemes lehet még elolvasni, mert úgy látom, hogy végül működésre bírták.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#883) Headless válasza woodworm (#877) üzenetére


Headless
őstag

Ezt aláírom, hogy sima routerként használva biztos jobb/egyszerűbb a használata, bár sosem láttam még, de elhiszem, hogy a LuCI tud bonyolult lenni. Főleg ha először látja az ember, nekem az évek alatt már hétköznapivá vált, lassan akármilyen routerem van mindig valamilyen openwrt kerül fel rá.

Suste felmásolta a buildet elérhető a leírás kódolása sjanos elment így ékezetek helyett krixkraxok vannak ;) ezt suste este javítja. De ígyis olvasható. Az ssh hozzáférés leírását egy kicsit kibővítettem. Leírásban benne van a tartalma is. ;)

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#884) attika11


attika11
tag

Sziasztok.
Már a megjelenése óta használom ezt a routert (kb 2 éve?). Hajdan még orosz fórumok alapján telepítettem rá a padavant. Nincs vele semmi gondom, de az ip kamerám ftp mentését sehogyan sem tudom rajta beállítani. Gondolom az elmúlt időszakban sokat frissült a szoftver. Kérdés, hogy megoldható-e a frissítés, anélkül is, hogy újra végigjátszam a hajdani procedúrát, vagy elég ha esetleg letöltök egy új build-et és azt telepítem pendriveról?
Kösz.

Még egy dolog. Néztem, hogy sokan keresgélnek akciós kódokat a vásárláshoz. Az eustock-on most 8900 pénzért elérhető és rendelhető. Ez nem tűnik vészes árnak.

(#885) AtiSnatch válasza attika11 (#884) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Az a 3 , itt a 3gről van szó (általában). :)

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#886) attika11 válasza AtiSnatch (#885) üzenetére


attika11
tag

Hoppá. És valóban. :)

(#887) azbest válasza attika11 (#884) üzenetére


azbest
félisten

Gyanítom, míg nem lesz hivatalos angol felület hozzá (tehát nem kínai kizárólag) / eu változat, addig nem számíthatunk európai boltban a 3g változatra. Pedig én is arra vártam, hogy csak megjelenik ott. De így inkább én is várom a kupont :D most anélkül 38 usd.

[ Szerkesztve ]

(#888) Szabadh


Szabadh
tag

A transmission nálam 5-13 mb/s között ugrál letöltésnél.
A processzor terhelés viszont folyamatos 32-34% on van. Memória kihasználtság is stabil 90 mb/250 mb
Lehet valahogy tuningolni a letöltési sebességet? Hogy jobban használja ki a processzort. Gyorsabb stabilabb letöltés. Gonolom rendszerbe nyúlós, de hátha van valakinek ötlete
Nekem Főleg ez a letöltés, NASt kiváltó funkciója fontos

(#889) suste válasza Szabadh (#888) üzenetére


suste
veterán

config?

(#890) Szabadh válasza suste (#889) üzenetére


Szabadh
tag

Mármint a transmission config, vagy a routeréra gondolsz?

(#891) Lacko87


Lacko87
tag

Sikerült megcsinálni, de a vmware hálózati beállításai nálam bridge módban nem működtek, ha úgy hagytam ahogy eredetileg van (NAT) akkor jó lett.

Egyébként itt van egy videó ami jól ki tudja egészíteni a témaindító leírást. A video alatt a leírásban angolul step-by-step le van írva minden.

https://www.youtube.com/watch?v=fKlEKfQqC2w&index=1&list=LLyvdngCV0nSr--cgMIPvqpQ&t=13s

(#892) vargalex válasza Headless (#883) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Kérdés: mennyire jó LEDE (illetve ugye most már megint OpenWrt) Snapshot alatt a wifi? Most build-elek éppen egyet a DIR-860L-re, majd tesztelem. Ha ott nem jó, de a Xiaomi-n igen, akkor beruházok egyre. Pontokat felhasználva, regisztrált postával el tudnám hozni $27.42-ért. De, ha LEDE alatt ugyan olyan ingadozó, mint a DIR-860L, akkor feleslegesen nem veszek. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#893) hunaqua válasza vargalex (#892) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem itt a társaság eddig Padavan-t használ.Arra várunk,hogy kezelésbe vedd. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#894) vargalex válasza hunaqua (#893) üzenetére


vargalex
félisten

Azt tudom, de azért kérdeztem közvetlenül Headless kollégától, mert ő LEDE-t használ.

Alex

(#895) Headless válasza vargalex (#892) üzenetére


Headless
őstag

Szia hát eddig 3 helyre tettem fel LEDE-t két helyre az én buildemet. ami ügye 17.01 alapú, vagyis régebbi, az egyik helyen az egyik kliens szakadozik sajnos, főleg amióta egy sima 2.0-ás táp nélküli hdd-t akasztottunk rá, ( bár azt hozzá kell tenni az a kliens a korábbi 741n-el is szakadozott) úgyhogy most próbálok alkotni valamit. Integrálni az MTK drivereket. Beszerzés alatt az aktív hub...

Sajnos nekem nincsenek megfelelő eszközeim hogy mérni tudjam a teljesítményt... egyetlen n300-as kliensem van egy 841n v8 CC-vel felraktam iperfet rá 80 mbps-t küldött át. a xiaomin futó szerverre, a környezetem pedig panel vagyis szörmyű.... én még sosem láttam 80+-t n-es 2,4GHz-en de a korábbi 1043-al sem... Nálam 2.0-ás hub van 3db 3,5"-os hdd-vel. nem látok szakadások se logban se sehol... Hiába van mindkét helyen debugra állítva...
[kép]
841n-re kötött RPi és a mi router3g között

osmc@osmc:~$ iperf3 -c 192.168.111.1
Connecting to host 192.168.111.1, port 5201
[ 4] local 192.168.111.10 port 47454 connected to 192.168.111.1 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr Cwnd
[ 4] 0.00-1.00 sec 7.29 MBytes 61.1 Mbits/sec 1 228 KBytes
[ 4] 1.00-2.00 sec 7.50 MBytes 62.9 Mbits/sec 0 288 KBytes
[ 4] 2.00-3.00 sec 8.14 MBytes 68.2 Mbits/sec 0 321 KBytes
[ 4] 3.00-4.00 sec 8.29 MBytes 69.5 Mbits/sec 1 246 KBytes
[ 4] 4.00-5.00 sec 7.46 MBytes 62.6 Mbits/sec 0 267 KBytes
[ 4] 5.00-6.00 sec 7.19 MBytes 60.4 Mbits/sec 0 280 KBytes
[ 4] 6.00-7.00 sec 7.56 MBytes 63.4 Mbits/sec 1 232 KBytes
[ 4] 7.00-8.00 sec 8.16 MBytes 68.4 Mbits/sec 0 259 KBytes
[ 4] 8.00-9.00 sec 8.05 MBytes 67.6 Mbits/sec 0 273 KBytes
[ 4] 9.00-10.00 sec 7.80 MBytes 65.5 Mbits/sec 0 280 KBytes
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr
[ 4] 0.00-10.00 sec 77.4 MBytes 65.0 Mbits/sec 3 sender
[ 4] 0.00-10.00 sec 76.9 MBytes 64.5 Mbits/sec receiver

iperf Done.
osmc@osmc:~$ iperf3 -c 192.168.111.1 -R
Connecting to host 192.168.111.1, port 5201
Reverse mode, remote host 192.168.111.1 is sending
[ 4] local 192.168.111.10 port 47458 connected to 192.168.111.1 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 4] 0.00-1.00 sec 5.18 MBytes 43.4 Mbits/sec
[ 4] 1.00-2.00 sec 5.73 MBytes 48.0 Mbits/sec
[ 4] 2.00-3.00 sec 6.39 MBytes 53.6 Mbits/sec
[ 4] 3.00-4.00 sec 5.78 MBytes 48.5 Mbits/sec
[ 4] 4.00-5.00 sec 5.81 MBytes 48.7 Mbits/sec
[ 4] 5.00-6.00 sec 6.34 MBytes 53.1 Mbits/sec
[ 4] 6.00-7.00 sec 5.87 MBytes 49.2 Mbits/sec
[ 4] 7.00-8.00 sec 5.14 MBytes 43.1 Mbits/sec
[ 4] 8.00-9.00 sec 5.54 MBytes 46.5 Mbits/sec
[ 4] 9.00-10.00 sec 5.25 MBytes 44.0 Mbits/sec
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr
[ 4] 0.00-10.00 sec 57.6 MBytes 48.3 Mbits/sec 36 sender
[ 4] 0.00-10.00 sec 57.1 MBytes 47.9 Mbits/sec receiver

iperf Done.

De most már megszülöm az mtk drivereket, hogy legalább kipróbáljam, csak jó lenne egy teszt eszköz, hogy ne kelljen már folyton a főrouterem flashelni... habár nem egy bonyolult hál istennek... csak folyton visszatölteni a mentéseimet, amik folyton változnak.

A maintainer épp most indított a stabil lede friss kernelével egy buildet, úgyhogy pár órán belül ki tudom szerintem próbálni..[link]. majd írok a haladásról. egyenlőre még azért lede nem 100%-os habár a kérdéses helyen nem próbáltam snapshot buildet, mert amikor karácsonykor snapshotot raktam fel, akkor volt egy problémám méghozzá a fájlrendszeren korruptá váltak idővel a fájlok hál istennek csak az olvasással voltak gondok, tehát nem váltak ténylegesen korruptá (reboot után jó volt egy ideig). De azóta volt egy kernel frissítés a snapshotban is...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#896) azozo válasza Headless (#895) üzenetére


azozo
senior tag

Akkor nálad is hasonló a fejlesztésed :) TPlink841n v8 > Xiaomi 3G :) Panelban eredeti updetelt firmmel.

Én eddig csak reapterként kötöttem és rá énis táp nélküli usb 2.0 250 WD BLUE usb vinyot ,csak még nem teszteltem mennyi lehet ,de majd ránézek ...

Nézem mit tegyek majd rá LEDE-vagy Padavan :))
Figyelem a fejleményeket :DD

Várom hogy márciusra ideérjen a DIGI gigabites net .....

[ Szerkesztve ]

(#897) Headless válasza azozo (#896) üzenetére


Headless
őstag

nem hasonló :) én 1043 v2-őt váltottam... 841n az WDS kliensként a tv-nek/xbox-nak/RPI-nek szolgáltat netet a nappaliba.

Én nálam hardcore-abb felhasználás van mint hogy gyári fw-t használjak :)

mySQL szerver a kodihoz, média szerver, openVPN kliens és szerver egyben. és tovább én sokmindenre használom, nálam ezért sem annyira opció a padavan, nah meg az hogy a gyárira visszaállás nehezebb nekem nem játszik, habár nem mondom hogy nem lehet, mert foggalmam sincs...

Én azt javaslom először Lede, aztán ha nem jó mehetsz tovább padavanra ugyanis lederől 100%-ban vissza lehet állni a gyári usb recoveryvel...

Ami lemaradt az előző posztból ott is hasonlóan telített a környezet, aho szakadozik a laptop... Ráadásul win 10van a laptopon miközben az utolsó hivatalos driver az win7-re volt... :S

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#898) vargalex válasza Headless (#895) üzenetére


vargalex
félisten

Lement az aktuális trunk build, felraktam a DIR-860L-re és 2,4GHz-en kellemes meglepetésben volt részem (azon a helyen, ahol korábban 40 MHz-en használhatatlanra lassult):

gavarga@gavarga-e5540 ~ % iperf3 -c 192.168.22.200
Connecting to host 192.168.22.200, port 5201
[ 5] local 192.168.22.148 port 41982 connected to 192.168.22.200 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bitrate Retr Cwnd
[ 5] 0.00-1.00 sec 21.1 MBytes 177 Mbits/sec 0 303 KBytes
[ 5] 1.00-2.00 sec 20.0 MBytes 168 Mbits/sec 0 321 KBytes
[ 5] 2.00-3.00 sec 18.3 MBytes 154 Mbits/sec 0 321 KBytes
[ 5] 3.00-4.00 sec 19.5 MBytes 164 Mbits/sec 0 337 KBytes
[ 5] 4.00-5.00 sec 19.1 MBytes 161 Mbits/sec 0 337 KBytes
[ 5] 5.00-6.00 sec 19.0 MBytes 160 Mbits/sec 0 337 KBytes
[ 5] 6.00-7.00 sec 19.0 MBytes 160 Mbits/sec 0 337 KBytes
[ 5] 7.00-8.00 sec 19.8 MBytes 166 Mbits/sec 0 337 KBytes
[ 5] 8.00-9.00 sec 18.5 MBytes 155 Mbits/sec 0 361 KBytes
[ 5] 9.00-10.00 sec 19.6 MBytes 164 Mbits/sec 0 462 KBytes
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bitrate Retr
[ 5] 0.00-10.00 sec 194 MBytes 163 Mbits/sec 0 sender
[ 5] 0.00-10.04 sec 192 MBytes 160 Mbits/sec receiver

Alex

(#899) kenand válasza vargalex (#892) üzenetére


kenand
veterán

Padavan (Xiaomi 3G) alatt is ingadozik egy kicsit a Wifi 2.4Ghz és 5ghz is, de azért stabilabbnak tűnik mint a Xiaomi mini+padorabox. (Xiaomi 3g+LEDE nem próbáltam)

(#900) vargalex válasza kenand (#899) üzenetére


vargalex
félisten

A tegnapi build után egyelőre azt mondom, hogy nem veszek Mi Router 3G-t. Persze, még csak kevesebb, mint 1 napja üzemel, de ahogy nagyon jó lett LEDE alatt a 2,4GHz-es wifi is és 5 GHz-en is stabilan 40 MB/s körül másoltam a LAN-on csücsülő samba szerverről. A lefedettség pedig a DIR-860L belső antennái ellenére is kiváló. DIR-860L-en egyébként Padavannal eddig sem volt gond.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.