Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24351) Foose válasza Foose (#24349) üzenetére


Foose
addikt

azt hiszem,megvan a válasz a kérdésemre. Igen,vanilla mellé van csatolva a Canada térkép. Íme,friss feltöltött videó egy hazai játékostól. [link] Nincs több kérdésem :DDD

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24352) Cr00py válasza Foose (#24345) üzenetére


Cr00py
senior tag

Belsős tesztekhez van tweak, amivel másodpercek alatt lehet szintet, pénzt, bármit adni magadnak. Bár a videót nem láttam, de sok esetben ez így működik. SCS-nek is van ;)

(#24353) Ablakos válasza Foose (#24351) üzenetére


Ablakos
őstag

Az ATS bejárható helyszínei autópályás, nagy, széles utak, környezetben van?

(#24354) Foose válasza Cr00py (#24352) üzenetére


Foose
addikt

Ha tudnád kicsoda Clumsy,akkor szerintem tudnád hogy nem ilyen módon játszik. Ezért erre a megfejtésre én nem is gondoltam. :DDD De még értem is.... Viszont a legutóbb linkelt videó ma készült,hasonszőrű fórumtárs a feltöltője mint a többség,tehát mezei játékos. :DD A kérdésem annyi volt,lehetésges-e csatolni Vanilla térkép mellé a Canada kiegészítést. Ezek szerint lehet. Bár azt még nem tudom,pl online fuvart lehet-e vinni Canada térképen...??
Ablakos nem tudok még nyilatkozni,mert egyetlen fuvart vittem rajta... Nézd meg az előbb linkelt videót,hátha azzal kicsit többet tudsz meg. #24351 post.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24356) Cr00py válasza Foose (#24354) üzenetére


Cr00py
senior tag

Persze, világos. Írtam is, hogy nem láttam a videót.

Én csak a magas szintű profilra reagáltam, ami nem feltétlen jelenti azt, hogy már egy meglévő profilt használt hozzá. Manapság..tweakek nélkül is relative egyszerűen lehet "ingyen" szintet, pénzt adni.
ETS-n is működik a promods, már meglévő profillal..a kérdés csak az, hogy meddig.
Én inkább csinálok új profilt ilyen esetekben.

(#24357) Foose válasza SzabóTamàs90 (#24355) üzenetére


Foose
addikt

hát,én is így értelmezem,de mégsem vagyok benne biztos. Pár posttal visszább osztottam egy videót. Akkor a 4 perc körül kukkants bele,és mondd meg,szerinted milyen térképen játszik a játékos? Mert már én sem tudom eldönteni. Látható hogy a Canada alatti térkép részek sárgák,bejártak. Ha csak külön profilon játszik,akkor kizárt hogy ott is ment,ennyit egy nap alatt. Szóval nem értem. Másrészt nem hivatalos kiegészítő térképre nincs online fuvar. Így van. Ettől függetlenül pl ets2 esetében is,rengeteg plusz térkép megy az alap (dlc térképekkel!) játék mellett. Pl roextended. Igaz,nincs online fuvar. De mint írtam is lentebb,eddig nem tudtam kideríteni,a canada esetében van-e....? Forma1 időmérőt néztem épp....
Cr00py ezt én értem. De tegyük fel... á mindegy,ezt nem tudom megfogalmazni írásban. Én tudom mit akarok,de ezt megfogalmazni...... Nem érdekes.... Én is új profillal kezdtem el a Canada térképet. de pont ezt akarom tudni,meglevő profil mellett is lehetséges-e....? Nem külön profilon.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24359) Foose válasza SzabóTamàs90 (#24358) üzenetére


Foose
addikt

Nem igazán sikerül megértetnem,mit akarok. :( Vagy az alap játékon játszik (dlc térképek nélkül,vagy térképekkel.) Vagy új profilt csinált mint én,látni látom a a többi térkép részt is,de fehér mivel nem jártam még arra.... (hogy is jártam volna arra,hisz Canada térképen vagyunk) Na most,ha a Promods térkép miatt csinál valaki új profilt,akkor nem fogja bejárni az összes létező többi térképrészt.... (sárga lesz) Ugye? Na de,mivel nekem új profil mellett minden felfedezetlen és fehér,0 egész 29 % a felfedezett rész,neki meg 68%,ezért feltételezem hogy nem új profilon ment. Vagy mégis,és olyan modot használt,amivel minden bejárt lett,(sárga)..... szóval egyszerűen nem tudom. Most mentem egy fuvart a Canada térképen. Új profil,0 mod!!! Semmi mod!!! Kaptam üzit: [kép] ennek mi értelme hogy ilyen városokat jelöl meg,ha a promods térkép csak Canadaba enged,illetve az annak előírt feltétel dlc részekre? OR és WA.... Hm? Rányomtam hogy fuvart keresek,íme: [kép] colorado.... Ezek miért jönnek mint lehetőség,ha Canada térképen mehetek csak? Nem áll össze a kép. íme egy kép a lentebb linkelt játékból. Ez nem WA.... [kép] felfedezve 52%.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24360) Foose


Foose
addikt

Kipróbáltam,mert nem hagy nyugodni,hogy szerintem lehet csatolni a Promods Canada térképet az alapjátékhoz,történetesen nekem az összes dlc-vel. Íme: [kép] [kép] [kép] [kép] és most így pont ugyanaz látszik,mint a lentebb linkelt videón amit egy magyar játékos tett közzé,és mint Clumsy geek is játszott... Látszik a rengeteg bejárt terület,hisz sok helyen jártam,felfedezettség 67%,és elrepültem Vernonba. Kamion gps-en is látható hogy ott vagyok. Console-ban hiba nincs. Tehát lehet hogy működik. Eddig még nem jött hiba.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24362) Foose válasza SzabóTamàs90 (#24361) üzenetére


Foose
addikt

Sejtettem. A két üzenet a játékban szintén arra engedett következtetni,hogy a promods Canada nem csak arra a területre enged menni. Így aztán mint olvashatod,a promods fájlokat szépen belehúztam az eddigi profilomhoz. Amin eddig is játszottam,a térkép dlc-kel együtt. Gyönyörűen megy a dolog,semmi hiba. Nem kell külön új profil a játékhoz ha Canada-n akarsz menni. Ennyi.
Egyébként épp most vittem egy fuvart a sárgával látható útvonalon,bátran menjen arra aki szépet akar látni,nagyon szép! Coquitlam-Merritt [kép]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24363) lappa86 válasza SzabóTamàs90 (#24361) üzenetére


lappa86
tag

Szerintem rajta kívül senki más nem érti ezt az iszonyatos katyvaszt, amit összehordott.

Always with the negative waves.

(#24364) Foose válasza lappa86 (#24363) üzenetére


Foose
addikt

pedig szerintem nem volt katyvaszként fogalmazva. A lényeg az,hogy amit akartam,megtudtam. És megírtam az előzőben hogy mi a lényeg. Bár gondolom rajtam kívül itt senkit nem érdekel a promods canada. A többit meg rátok bízom :DDD

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24365) Ablakos


Ablakos
őstag

(ETS2 Hungary map)
Nagyon bosszantó, de elég sok raktári beállóban nem férek be. :((
(Elég kihalt a hungary térkép fóruma.) Vagy a BDF mod ad túl magas felépítményt?
Ez szerintem nem a térkép készítő hibája vagy mégis?

(#24366) Foose válasza Ablakos (#24365) üzenetére


Foose
addikt

Restacar fórum.. regisztrálj, és írj oda. Ott szerintem kapsz választ.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24367) Cr00py válasza Foose (#24362) üzenetére


Cr00py
senior tag

A promods nem egy standalone mod. ETS2 esetében sem az. Az alap vanilla térképre épül. Ami megtévesztő lehet, hogy a pm rendszerint átdolgozza az alap játékban található területeket is, illetve kerülnek be újabb városok is, de alapvetően a mod csak kibővíti a vanilla területeket. :)

(#24368) Foose válasza Cr00py (#24367) üzenetére


Foose
addikt

mint ahogy most is. Csak ehhez kicsit nyomozni kellett. Mert azt hittem,a kiadott canada különálló térkép,és csak új profillal fog menni. De nem.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24369) eboostr válasza Ablakos (#24365) üzenetére


eboostr
aktív tag

Ez gyári trailer mod?

(#24370) Ablakos válasza eboostr (#24369) üzenetére


Ablakos
őstag

BDF 1.39.

[ Szerkesztve ]

(#24371) Foose


Foose
addikt

Van valakinek infója? Ezzel mi lett? Kukázva lett? 1.38 beta-ban volt. Úgy volt hogy november-december. Aztán végül nem érkezett meg.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24373) Foose válasza Rakamaz (#24372) üzenetére


Foose
addikt

ez oké,de ez nem 5700xe.... Beta verzióban is az volt,aztán ez lett belőle? Mert én azt vártam. :DD

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24374) eboostr válasza Ablakos (#24370) üzenetére


eboostr
aktív tag

jó mindegy, én gyári túlméretessel (vágod, a jacht) is elakadtam egy helyen, és csak az az egy bejárat volt

(#24375) Ablakos


Ablakos
őstag

Néhány módban találtam .dds kiterjesztéssel fájlokat. Mire való és egyáltalán a modnak (.scs) szüksége lehet ezekre?

(#24376) m0h0senator válasza Ablakos (#24375) üzenetére


m0h0senator
őstag

Igen. Van képszerkesztő ami meg tudja nyitni. PS is egy pluginnel. Ezeknek a fájloknak a szerkesztésével tudsz egyedi skint készíteni.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#24377) Foose


Foose
addikt

Ats,következő térkép DLC: Wyoming

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24378) Joccc07


Joccc07
addikt

Van ötletetek az alábbi jelenségre?

Videókártyát cseréltem a gépben. 1050ti volt most lett egy rx570 4gb. A többi maradt ugyanaz (1500x, 16Gb ram). Az új kártya behelyezése előtt ddu-val töröltem az előző drivert.
Ezután következett a teszt, ami ATS alatt meglepetést okozott. A játék ugyanazon beállítások mellett droppol 60-ról 50-55-re ez ETS2 úgyszintén. Úgy, hogy előtte a régebbi kártyával ilyen nem történt. Más játékokban javulást tapasztalok csak eme két játékban érzek romlást.
Van ötletetek erre?

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24379) eboostr válasza Joccc07 (#24378) üzenetére


eboostr
aktív tag

ssd-n vagy hdd-n van?

(#24380) Joccc07 válasza eboostr (#24379) üzenetére


Joccc07
addikt

SSD-n természetesen. Ez kimaradt.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24381) eboostr válasza Joccc07 (#24380) üzenetére


eboostr
aktív tag

At tudod rakni hddre?

(#24382) Joccc07 válasza eboostr (#24381) üzenetére


Joccc07
addikt

Esélytelen. Nincs hdd a gépemben.
Nem rendszer SSD-n van a játék.

[ Szerkesztve ]

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24383) Ablakos


Ablakos
őstag

ETS2
Eltüntek a road block jelek az útakon. (gps nélkül vannak meglepetések :o )
Mostanában matattam a konzollal, de nem tudom ott állítottam el valamit, vagy mod okozhatta. Esetleg valaki tudja, hogy lehet visszakapcsolni az "x" láncokat a lezárt úton?

(#24385) Ablakos válasza SzabóTamàs90 (#24384) üzenetére


Ablakos
őstag

Így a modokat kezdtem matatni. Megtaláltam a bűnöst. Immersive Symbols
Mivel a HungaryMap fejlesztő nem használja ezt az "X" láncot, ezért ott nem tűnt fel. Tegnap kedvem lett Andorát felfedezni és betettem ezt a mod-ot, aztán belezuhantam a semmibe :O

Pedig írja is a manual, csak lusta voltam olvasni:
Replaces road termination barriers with invisible models

[ Szerkesztve ]

(#24386) Foose


Foose
addikt

Segítsetek! Valami nem kerek nálam. Nemrég kezdtem el játszani ma. Akármivel megyek (traktor) folyamatosan belaggol a játék. Megőrülök tőle és nem tudom mi okozza. Eddig azt hittem Colorado az ok,de nem. 60 pfs-ről 1 másodpercre leesik random 43-38 fps-re. Már játékfájlok épségének ellenőrzését is futtattam,de nem talált hibát. Mi a rosseb lehet? Természetesen amikor legutóbb játszottam,nem csinálta ezt. Semmit nem is állítottam el.
Legutóbbi log:
<WARNING> [resource_task] Default temporary buffer is insufficient while reading '/vehicle/truck/freight/truck.pmg' with size 28330400 Ez egy mod kamion. De eddig nem írt nekem ilyet memória gondot. Ezt hogy tudom megoldani? Asszem 1 hónapja van meg ez a kamion,(Freightliner classic xl) és eddig nem laggolt. De más kamionnal is laggol a játék,csak most kilépés után ránéztem a log-ra.
config: uset r_buffer_page_size "10"

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24387) Joccc07 válasza Foose (#24386) üzenetére


Joccc07
addikt

Pont ezt irtam pár hszel feljebb. Annyi, hogy nekem csak egy frosty mod van.
Azt az értéket amit lent írtál, írd át 30-ra. Elvileg nekem ez megoldotta. De azóta még nem mentem többet 5 percnél.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24388) Foose válasza Joccc07 (#24387) üzenetére


Foose
addikt

Megpróbálom. De azért nem értem az egészet,mert tegnap is játszottam,és nem volt semmi gebasz.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24389) Foose


Foose
addikt

Hát,most speciel próbaképpen a promods térképen gurultam,(azelőtt is épp ott vittem fuvart,mielőtt írtam) és 38-50-re most is leesik. De a log is ugyanúgy panaszkodik.
<WARNING> [resource_task] Default temporary buffer is insufficient while reading '/vehicle/truck/freight/truck.pmg' with size 28330400 Na most,ha ettől a panaszkodástól eltekintünk,akkor is laggolgat ez az átok,más kamionnal,és nem promods térképen. Mintha valamit változtattak volna a játékon. Ha repülni akarok valahova a térképen,az is iszonyatosan laggol. Oké,töltögeti be a dolgokat,de azt határozottan tudom,hogy Colorado megjelenés előtt nem volt ilyen. Nekem. Hiába írtam át 30-ra,laggol. Gurulás közben is. (16GB ramom van,és full hd)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24390) Joccc07 válasza Foose (#24388) üzenetére


Joccc07
addikt

Nálam kártya csere után borult meg. Úgy, hogy a kártya erősebb mint az előző.:DDD

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24391) Foose válasza Joccc07 (#24390) üzenetére


Foose
addikt

Hát nem tudom.. Egy bizonyos kamionon használtam egy skint jó ideje, semmi kínja nem volt. Most arra a skinre is dobálja a memória kevés üzit. Azért mondom, biztos változtattak valamit a játékon, mert a skin nem kapott frissítést. Ugyanolyan. Most promods térképen elmentem ugyanoda az alap cascadia-val,laggol. Nem a mod kamion a ludas. (47-re esik le 60-ról)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24392) Foose


Foose
addikt

Valami rohadtul nem jó. Oregonból megyek Washingtonba, egymás után többször laggol,leesik 47-re,38-ra ahogy közeledek egy hídhoz. Majd miközben megyek át a hídon, újra lagg kétszer. Ez nem ilyen volt eddig. :W

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24393) Foose


Foose
addikt

Azért ez már durva. Sávot váltanék,de előbb a jobb tükörbe nézek,azonnal 27-re esik az fps. What a fuck??? Már lassan majdnem minden közepes vagy alacsony beállításon van. Mit csináltak a játékkal???

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24394) lappa86 válasza Foose (#24393) üzenetére


lappa86
tag

A játékkal nem csináltak semmit, nekem és sok százezer usernek továbbra is tökéletesen működik. Kb kéthetente feljön a téma, hogy szanaszét moddolod a játékot és itt nyöszörögsz rajta hogy ez nem működik, az nem működik. Te tényleg nem tanulsz semmiből?

Btw, igen, a kamion modod okozza a beakadást, csak használni kéne a google-t.

Always with the negative waves.

(#24395) Foose válasza lappa86 (#24394) üzenetére


Foose
addikt

Ha visszább olvasol,írtam hogy nem csak mod kamion. Épp most mentem a Cascadia-val Utahban,és ahogy elmentem egy busz mellett,36 fps. Jött egy kanyar,30 fps. És mint írtam,tegnap is játszottam vele,és nem történt változtatás. Ha látnád,egyeseknek hogy néz ki a gyári Cascadia ,leesne az állad. Láttam pár érdekes képet. Na azok agyon vannak moddolva. Nekem nincs. Tehát,csak használnod kellene a szemed,és olvasnád hogy gyári alap kamionnal is ugyanezt tapasztalom. Nekem nincs semmi grafikai szarság a játékban,sem mod autók-forgalom.... Akkor mi a ...tól akad be egy kanyarban? Hivatalos pályán,hivatalos kamionnal?

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24396) lappa86 válasza Foose (#24395) üzenetére


lappa86
tag

Keress rá arra a hibakódra és megtudod a választ.
Mialatt a fenti hét kommented megírtad a témában, meg is lett volna.

Always with the negative waves.

(#24397) Foose válasza lappa86 (#24396) üzenetére


Foose
addikt

Ha olvastad az első posztot ebben az ügyben, akkor a végén láthatod hogy írtam is a buffert.... Tehát utána néztem mi okozza a truck pmg hibát. De, mégegyszer.... A jelzett hiba a gyártó által kiadott kamionnal is jelentkezik. Sokadjára, tegnap miért működött ilyen hiba nélkül a játék? Mivel ma jelent meg nálam, ezért is írtam ide. Ergo tegnap nem volt. Az említett mod kamiont kb egy hónapja használom. A droppot nem a kamion okozza. De még csak nem is a promods térkép, mert minden más részen is előjön, ahogy ezt is írtam....

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24399) Foose válasza SzabóTamàs90 (#24398) üzenetére


Foose
addikt

Azt biztosan tudom, hogy két napja játszottam vele ilyen droppok nélkül, tegnap meg már nem. És semmit nem változtattam. Nyilván akkor előbb ott keresném a megoldást.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24400) Ablakos válasza Foose (#24399) üzenetére


Ablakos
őstag

Itt ajánlotta valaki, hogy a video driver 3D (Nvidia) beállításban a késleltetési módot érdemes változtatni. Nekem is volt előtte akadozás. Most pl. a romániai erdős vidéken csökken 25fps-re. Picit darabosabb, de keret akadozás nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.