Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) Cr00py válasza vlevi (#20000) üzenetére


Cr00py
senior tag

Arra viszont számíts, hogy a következő Promods verzióhoz ( 2.30 ) már kelleni fog az Olasz DLC.
valszeg az 1.31-s ETS2 játékverzió is. Ahoz, hogy Olasz DLC nélkűl játszani tudj majd, úgy a jelenlegi ( 2.26 ) -s Promods verzió kell, illetve az ETS2 1.30-s verzió, tehát vissza kell majd töltened az 1.31 megjelenése után ( így viszont ugye az 1.31-ben megjelenő újításokat nem fogod megkapni 1.30-s verzió alatt )

(#20002) vlevi válasza Cr00py (#20001) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sejtem. De akkor majd játszok mod nélküli profillal, amíg le nem akciózzák dél olaszországot :)

(#20003) Cr00py válasza vlevi (#20002) üzenetére


Cr00py
senior tag

Jelenleg itt elég jó áron megkaphatod.

Rengeteget vásárolok/vásároltam már itt ezen az oldalon, sosem volt gond, abszolút megbízható. Leinformálható, ha szeretnéd. :)

(#20004) ledgeri válasza Cr00py (#20003) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ezt én is ajánlom, mert nekem is innen vagy ilyesmiről lett meg a legutóbbi 3-4 Dlc, amit vettem...... Van még egy két ilyesmi hely, de pl a Kinguin az már egy fokkal sötétebb szürke :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20005) vlevi válasza Cr00py (#20003) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi, este rá nézek!
:R

(#20007) nincsnév007 válasza Gigi01 (#20006) üzenetére


nincsnév007
őstag

asszem V8-as sound mod:D

(#20008) Gigi01 válasza nincsnév007 (#20007) üzenetére


Gigi01
őstag

Próbáltam,és nem jó?Eredetivel is,meg meg mással is,és nem adja?

(#20009) Foose válasza Gigi01 (#20006) üzenetére


Foose
addikt

Nem ez az? A mod neve ott van. (mellesleg nekem ez van,ezért volt ismerős ahogy rálestem a linkelt videóra.) itt pl

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#20010) Gigi01 válasza Foose (#20009) üzenetére


Gigi01
őstag

Azám,köszi! :DDD :R

(#20011) Foose válasza Gigi01 (#20010) üzenetére


Foose
addikt

Ez elvileg minden streamline kamion hangját megváltoztatja... Nekem is nagyon tetszik :)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#20012) vlevi válasza Cr00py (#20001) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem, ez az 1.31-es verzió még ráér. Mármint, van még mit reszelni rajta, bőven. ATS-ben próbálom az 1.31 publik bélát, és nagyon nem tecc.
Valamit csináltak, ami nem tett jót az fps-nek, most las vegasban 27-29 fps körül váltakozgat, ha kiérek a sivatagba, akkor 40 környéke... Béta előtt volt az 100 is, ahogy emlékszem. Sőt, korábban próbáltam 4k TV-n, ott is szuperül futott. Most viszont fullhd, a renderelés 100%-ra állítva (vagyis nem 3-400), és mégis.

6GB-os Nvidia 1060-al játszok, i5 procival.
A tükrökkel is csináltak valami csúnyát, mert ahány tükör, annyiféleképpen néz ki.
Nem lenne szabad ennyire széthúzva lennie a képnek, olyan, mintha a 4:3-as TV adást a 16:9 TV-n teljes képre kihúznám.
[kép]
A kis tükör képe pedig valami irtózat elb***tt valami lett.

Az a dúúúrva, hogy külső nézetre váltok, rögtön felugrik az fps 170-re, míg, ha visszamegyek a kabinba, akkor max 60. Nevadában, a sivatagban...

[ Szerkesztve ]

(#20013) Jadro válasza vlevi (#20012) üzenetére


Jadro
veterán

Ezt akkor köszönjük, de nem kérjük ETS-be így. :) Egyébként ETS-ből is szokott béta kijönni?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#20014) vlevi válasza Jadro (#20013) üzenetére


vlevi
nagyúr

Játszottak valamit a tükörrel, ez tény.
pl. a virtuális tükör látótere is változik, ha jobbra-balra nézelődsz a kabinban. Kicsit furcsa, hogy a "rendes" tükörnél jóval kevesebb látszik benne, amikor pl. befordulsz, akkor a pótkocsiból alig látszik valami, nem látod a tükörben, hogy elfér-e a kereszteződésben, vagy pedig letarolod a sarki kresz táblát, ott parkoló motorosbandát (ATS-ben ilyen is van :) ) , satöbbi...

De most azzal szivat, és ezt mentés után is megcsinálta, hogy a lámpánál beállok a középső, egyenesen menőbe, és, amikor ződ a lámpa, akkor megbüntet piroson áthajtásért. Mintha azt érzékelte volna, hogy balra fordulok. De egyébként az előbb pedig piros lámpánál akkor büntetett meg, amikor jobbra fordultam. Ez is amerikai sajátosság, a piros lámpánál lehet jobbra fordulni, ha keresztben nem jönnek. Nem tudom, minden államban így van-e, de az ATS-ben igen. Néha azonban megbüntet, pedig fordulok.
[kép]
És ezután jött a bünti. Mondjuk letojom, van pénz annyi, hogy nincs mire költeni, de akkor is bosszantó.
[kép]

(#20015) Cr00py válasza vlevi (#20012) üzenetére


Cr00py
senior tag

A zárt béta már régebb óta megy. Most jött ki a publikus.
Érdemes jelenteni a hibákat az scs fórumon ( van most is jó pár ) így valszeg hamarabb is javítják azokat.
Én nem vettem észre teljesítménycsökkenést az 1.30-hoz képest, bár picit erősebb a vas.
Mentsd ki a profilod, és próbáld meg újratelepíteni a játékot, hátha.

A default beállítások 1-1 update óta elég furák, ez tény.

Anno, mikor a fov-ot babrálták, akkor is hányingerkeltő volt, de egy kis finomhangolással rendbehozható. :)

(#20016) Mr.Franczy


Mr.Franczy
aktív tag

Nem lehet, hogy a kábel "szimuláció" eszi meg a tepjesítményt? A tükröknek meg, a renderelését állították, ha jól értelmeztem a leírást!

Gazember

(#20017) vlevi válasza Cr00py (#20015) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azóta visszajött az fps, nem tudom mitől. Nem állítottam át semmit, egyszercsak meglett a sivatagban a 100fps, külső nézetben pedig 150-170.

Persze, beírtam az scs fórumba is, csak még nem jelent meg a hozzászólásom. Új vagyok ott, gondolom azért nem kerül ki azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#20018) Cr00py válasza vlevi (#20017) üzenetére


Cr00py
senior tag

Az nem feltétlen a játék hibája. Talán valami pörgette a cpu-t a háttérben, nem tudni. Ha most jó, akkor nincs gond.:)

(#20019) vlevi válasza Cr00py (#20018) üzenetére


vlevi
nagyúr

De vajon, mi tudta úgy pörgetni, hogy kabin nézetben 30fps, külső nézetben 150?
Na, mindegy, elmúlt. Mostmár csak a tükörrel kellene kezdeni valamit, mert ez az új tükör nemgyerebe.

(#20020) Cr00py válasza vlevi (#20019) üzenetére


Cr00py
senior tag

Azt sajnos én nem tudhatom. A win10 szokott érdekes dolgokat művelni ( már, ha az van ). Illetve a vga-t is pörgetheti valami. Vagy melegedett, főleg ha laptop. Nem tudom. :)

(#20021) Mr.Franczy válasza Cr00py (#20020) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Vagy esetleg a csillagok állása....... na jó, a viccet félretéve, remélem nem rontják le, ezt az amúgy is hektikus teljesítményt!!! :)

Lassan már jöhetne az új dlc, a scaniahoz! :)

Gazember

(#20022) vlevi válasza Cr00py (#20020) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lámpákkal is variálhattak megint valamit. Mert eddig nem tűnt fel, hogy ennyire durva különbség lenne. Vagy, ez is csak azért ilyen látványos, mert a tükör megjelenítési változásaival kapcsolatos ez is.
Éjszaka közeledik egy autó, olyan, mintha helyzetjelzővel jönne, aztán egyszercsak mintha felkapcsolná a reflektort. Pedig nem, csak annyi történik, hogy közelebb ért hozzám.
[kép]

[kép]

(#20023) Jadro válasza vlevi (#20022) üzenetére


Jadro
veterán

Milyen szintre van húzva a tükör megjelenítési távolság illetve a minőség? Nem lehet hogy emiatt jelenik meg ilyen lépcsősen?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#20024) vlevi válasza Jadro (#20023) üzenetére


vlevi
nagyúr

Fullosra.
[kép]
Pont azért, hogy lássam messziről, ha valaki jön mint állat.
ETS2-ben német autópályán tényleg vannak száguldozók, de az ATS-ben inkább én szoktam 80mph-val repeszteni folyamatosan a belső sávban... :)

Renderelési 200%-on, de így is olyan, mintha refit kapcsolna, amikor a közelembe ér.
Csináltam egy rövidke videócskát.
[link]
Bocs a zenéért, ez ment a rádióban :)

[ Szerkesztve ]

(#20025) nincsnév007


nincsnév007
őstag

van olyan mod hogy az utakon lesznek kátyuk?

(#20026) Milka 78 válasza nincsnév007 (#20025) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak olyan térkép van.Rus Map és Russian open spaces egyes területein vannak ilyen utak.

(#20027) vlevi válasza nincsnév007 (#20025) üzenetére


vlevi
nagyúr

Promods-ban az ukrán, román részeken. Igaz, itt nem kátyúkat raktak az útra, de annyira göröngyös, hogy brutál. Nem értem, a magyar részekre miért nem ilyen utakat tettek be a promods készítői? :)
A múltkor amúgy ledöbbentem a promods-on. Győr felé tekeregtem, és megláttam az egyik autópálya lehajtónál egy metro áruházat. Google Street view-al megnéztem, és azon is ott van a metro, sőt, az egész autópálya lehajtó nagyon jól le van modellezve. :K

(#20028) nincsnév007


nincsnév007
őstag

köszi:) kár hogy csak pro modban van:(

(#20029) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Valaki tolja a béta frissítést ETS/ATS-el?GAz összes eddigi trailer,map és egyéb mod kuka?

(#20030) Mr.Franczy válasza Milka 78 (#20029) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Ets 2
Promods döglött, Román térkép megy, Rusmap megy, TSM megy, ezeket próbáltam! Meg elvileg, south region is megy! Trailer modok mennek, csak max, ki kell kapcsolni az új kábelezést, de van jazzy féle pack, ami kompatibilis a bétával is!!
Ats
C2C megy, Canadream megy, US expansion megy, ezeket használom, gond nélkül! Trailerek meg, folyamatosan frissülnek! Nincs nagy fennakadás, szerintem!

Gazember

(#20031) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg Sapphire Radeon HD 5850-es videókártyám van. Ha ezt lecserélem egy GeForce GTX 1050 Ti típusra, akkor maximális beállításokkal tudom játszani a játékot 1920x1080-as felbontásban 400%-os rendelés mellet?

Mivel most 1280x1024-es felbontásban játszom a HD 5850-el és szeretnék monitort cserélni, aminek 1920x1080-as a felbontása, félek nem lesz elég a mostani kártya.

A választ előre is köszönöm!

(#20032) Marci112233 válasza petrusz82 (#20031) üzenetére


Marci112233
őstag

A mostani kártyával, se az 1050 TI-al se menne maximális beállítással és 400% rendeléssel. Nekem 1060 van, és nem is a leggyengébb verzió, és csak 200% rendeléssel megy 1920x1080p-ben max beállítással, de így is van hogy nincs meg a fix 60 fps, és le-le ugrik 50 fps köré.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#20033) Jadro válasza petrusz82 (#20031) üzenetére


Jadro
veterán

Kizárt. Én most vettem ilyen videokareszt illetve egy i3-4170 van mellette és nem megy fullon. Ráadásul 1680x1050-es felbontáson van nálam. (Megnéztem közben, a renderelés 125%-on van)

Ettől függetlenül szép így is, de az újabb DLC-k illetve a Promods elég részletgazdagok a nagyvárosok környékén, ott szokott be-be szaggatni. Az alapjáték menne részletesebb felbontáson is szerintem.

Nálam így néz ki, itt találsz pár képet. [link] Konfigom pedig az adatlapomon.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#20034) Sub-ZeRo válasza petrusz82 (#20031) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem Ryzen 5 1600-al, 16 gb rammal, Rx560-al (4 Gb-os verzió) Full Hd-n minden magassal beállítással 26 és 60 fps között vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20035) Milka 78 válasza Mr.Franczy (#20030) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönöm! :R
Akkor az ETS2 talonba marad amíg nem szedi össze magát,úgy is az ATS-el tolom most (ugyan azokkal a térképekkel mint amit említettél).

(#20036) Milka 78 válasza petrusz82 (#20031) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ahhoz,hogy folyamatosan meglegyen a 60fps-ed (vsync on) és ezt minden lörülmények között,agyon modolva tudja tartani ahhoz egy 980ti/1070 sem túlzás.Nekem pl vsync nélkül folyamatosan laggolt a játék,míg vsync-el kisimult.Viszont ha beesett vsync szint alá,elkezdett szaggatni,márpedig a játék hajlamos fsp droppokra.
Az adatlapomon szereplő gép,már egész jól elboldogul a feladattal,igaz 2560x1080-ban tolom.
A legtöbb esetben a gép 85-119 fps között teljesít,de szakadó esőben+lámpák+erős városi forgalomban be tud esni egy-két esetben 70 fps közelébe is.
Persze a különböző modok/térképek piszkosul beleszólna.Én például emelt forgalommal játszok ami zabálja a vga-t és teli van Jazzy féle packokkal és egy rakat térképpel ami szintén odavág a vga-nak.

(#20037) Mr.Franczy


Mr.Franczy
aktív tag

Sziasztok.
Ha esetleg valakit zavart volna eddig a játéjban lévő túlzott bloom effekt, akkor most már végre lehet manuálisan konfigurálni, s nem kell hozzá külön mód! Persze csak akkor, ha be van kapcsolva a HDR a játékban!! Működik ATS-ben és ETS 2-ben is!

uset g_bloom_standard_deviation "0.5"
uset g_bloom_filter_radius "6"
uset g_bloom_resizing_steps "3"
uset g_bloom_override "0"
uset g_bloom "1.0"

Ezeket a sorokat kell keresni a config fájlban!

Gazember

(#20038) fess


fess
őstag

sziasztok
Egy ideje ha youtube videót indítok teljes képernyőn, játékot indítok, képmetszővel képet csinálok mindig feljön a nod értesítést,hogy beavatkozást igényel a nod. Amúgy maximális védelmet ír ki.
Mit állítsák még át?

[ Szerkesztve ]

(#20039) Sub-ZeRo válasza fess (#20038) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nod topikban ted fel a kérdésedet!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20040) vlevi


vlevi
nagyúr

Jött egy frissítés az ATS publik bélához, és azóta nincs meg at ats exe :(
Steam-ben helyi fájlok ellenőrzése megvolt, nem javult meg.
Miafene???

(#20041) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Újra elővettem az ATS-t, ugye jól látom hogy nincs felhő mentés?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20042) Jadro válasza vlevi (#20040) üzenetére


Jadro
veterán

Elszúrták, de már elvileg van rá hotfix.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#20043) vlevi válasza Jadro (#20042) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, már látom, hogy jött egy újabb frissítés, és mostmár indul.
Közben frissül az ETS2 is...

(#20044) vlevi válasza vlevi (#20043) üzenetére


vlevi
nagyúr

És az 1.31 verzió miatt a Promods egyelőre nem használható :(
De van új, 8x4-es Scania R és S.
Meg új tükör, meg sok más "apróság"
Promods-ért egyelőre kár, de gondolom nemsokára ők is megírják az 1.31-hez használható verziót.

(#20045) Mr.Franczy válasza Met (#20041) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Szia.
Ne nagyon várd, nem törik magukat, hogy belegyúrják, pedig, kár érte! Így marad a manuális backup! :)

Gazember

(#20046) Met válasza Mr.Franczy (#20045) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor mindegy, újrakezdem:)
Amúgy volt valami grafikai upgrade? Sokkal szebb a grafika, pl. tegnap este mentem el egy villogó rendőrautó mellett és baromi élethű volt ahogy bevillogta a fülkét.

Nem emlékszem már, városban ok hogy van trafi de az autópályán is büntetik a gyorshajtást?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20047) Mr.Franczy válasza Met (#20046) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Grafikai tuning, nem volt! A fényeken s az időjáráson állítottak valamicskét! Nah meg az újabb növényzet jött a kiegekkel! Trafi nem is annyira, inkább csak rendőrautó! nagyon nem figyelem, csak mikor már, jelez a bünti! :)

Gazember

(#20048) vlevi válasza Met (#20046) üzenetére


vlevi
nagyúr

De még mennyire.
Ráadásul g...i módon, ha van egy 70-es tábla, és beleszaladsz, azonnal büntet.

(#20049) Chris0321 válasza vlevi (#20048) üzenetére


Chris0321
addikt

Én kikapcsoltam még régen a büntetést.

(#20050) Milka 78 válasza vlevi (#20043) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez még Béta frissítés mindkét esetben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.