Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24151) Cr00py válasza Chris0321 (#24143) üzenetére


Cr00py
senior tag

Valóban az, nálam is a 28 magból 4 megy " normálisan" a többi csak "pihen". Valszeg az engine ennyit tud.

(#24152) Foose válasza SzabóTamàs90 (#24149) üzenetére


Foose
addikt

Nekem se nagyon tetszik. De meg kellett szereznem, mert miért ne!? :)) plusz legalább végre mentem egy kicsit hosszabb fuvart Ats-ben :DDD

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24153) Chris0321 válasza Cr00py (#24151) üzenetére


Chris0321
addikt

Igen, ehhez a játékhoz 4 mag elég.

(#24154) pcnet válasza vlevi (#24146) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi Neked is! :R Lassan tényleg megnézem a használtpiacot, mit lehetne kapni a régi cuccaimért, csak úúúúgy elment a gépvásárlástól a kedvem. :( Totál nem értek a hardverhez, számtech boltban összedobták ezt a Ryzen procit, alaplapot, ramot. Aztán jött a MSI Afterburner és VGA csere is bejött a képbe, de bottleneck kalkulátor magas %ot hozott procim+1660 Super kombóval. Itt mondtátok, hogy Ryzen 7 felesleges. Néztem Ryzen 5öt, ami drágább mint a 7. Aztán haver az alaplapba is "belekötött", hogy microATX, kevesebb rajt az USB stb... Végül kijött, hogy 120 ezer ft helyett 250 ezret kellene költeni a gépcserére. Hát annyit meg nem ér nekem ETS. :( Megnézem mit lehet kapni a cuccaimért és megkérdezem a gép összerakó topicban, hogy mit ajánlanak. De egy biztos. Minél több yt videót nézek és minél többet olvasok utána a dolgoknak, úgy ütközök egyre több falba és már idegesít az egész. 2003 óta nem követem a hardverek fejlődését. Anno imádtam gépekkel foglalkozni, de most csak felidegesítem magam velük. Amire választok egy VGA-t, kiderül nem jó a proci. Másik procival nem jó a cpu+gpu a bottleneck. Mire nézek hozzá VGA-t, kiderül nem megfelelő az alaplap. Arra is gondoltam csak VGA-t veszek, de akkor meg a bottleneck lesz nagyon magas. Hagyom inkább a fenébe, ha eddig elvoltam vele, elleszek ezután is. :(((

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#24155) Joccc07 válasza Foose (#24148) üzenetére


Joccc07
addikt

Semmit. Csak kiírtam a követelményt. Afelett, hogy SzabóTamás90 már kiírta pedig átsiklottam. ;)

[ Szerkesztve ]

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24156) vlevi válasza pcnet (#24154) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is úgy indultam, hogy a közel 10 éves konfigom cseréjénél már a legkisebb Ryzen3 is nagy előrelépés lett volna (január, februárban 20 ezer körül volt az ára, mostanra jelentősen megdrágultak), de úgy gondoltam, ha sok évre vásárolok, akkor az újabb szériából, veszek egy 3600-ast.A B450-es alaplap, és a hozzá való memória az ugyanannyiba kerül mindkettőhöz,és így lett valami 110-120 környéke a csere. Videókártya maradt az eredeti.

(#24157) Jadro válasza pcnet (#24154) üzenetére


Jadro
veterán

"Néztem Ryzen 5öt, ami drágább mint a 7" Ez fura azért. Azonos szériákat néztél? Ryzen5-ből pl nem mindegy hogy 2600-3600 vagy az új 5600x. Teljesítményben is lépdelt felfelé szépen az elődhöz képest és árban is van azért elég szép eltérés. Pláne az újnál.

A gépösszerakó topikot javaslom én is, ottha beadod a várt input adatokat, kihozzák mit érdemes összeszögelni az adott keretek közt.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#24158) Chris0321 válasza pcnet (#24154) üzenetére


Chris0321
addikt

Ez egy ilyen játék. Én is pár éve cseréltem le a teljes konfigom és nálam is folyamatosan ment fel a végösszeg. Nekem annyival könnyebb volt a dolgom, hogy tudtam milyen vga-t akarok venni mert néztem a wot-hoz pár tesztet és az 1050 ti-t keveseltem ezért lett az 1060 6 gb-os ami bőven elég hozzá. Mellé jött egy 4 magos proci ami bőven elég és 8 gb ram. Ha komolyan gondolod a fejlesztést akkor a pénztárcád érdekében határozottnak kell lenned az összeghatárt illetően mert én is akárhány topicban érdeklődtem mindenhol mondtak egy kicsit drágábbat mint amit kinéztem de jobbat is és a végén sokkal többet költöttem mint eredetileg szerettem volna.

(#24159) palfitom válasza Jadro (#24157) üzenetére


palfitom
félisten

Biztosan nem azonos szériát nézett, feltételezem R5 3600 volt.
Már leírtam korábban: "Az elnevezések az idővel változnak, nem szabad azt nézni!", de mindegy, én elengedem...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#24160) Ablakos válasza Chris0321 (#24158) üzenetére


Ablakos
őstag

"1060 6 gb-os ami bőven elég"
Minden grafikai beállítás maximum? Mekkora monitor felbontást hajt a kártya?

(#24161) Chris0321 válasza Ablakos (#24160) üzenetére


Chris0321
addikt

Egy 24 "-os FHD monitorom van, elvileg minden maxon.

(#24162) palfitom válasza Ablakos (#24160) üzenetére


palfitom
félisten

24" FHD 60Hz-re (mod-ok nélkül) simán elég, 75Hz-re (ProMods-szal) már néhol picit kevés.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#24163) Chris0321 válasza palfitom (#24162) üzenetére


Chris0321
addikt

Semmi modot nem használok, csak az alap játékot. Nincs kedvem várni a frissítést és vacakolni a mentés miatt.

(#24164) palfitom válasza Chris0321 (#24163) üzenetére


palfitom
félisten

Sokáig én sem használtam, de a ProMods-ra nem sajnálom a frissítési macerát, annyira megtetszett. (amúgy is csak pár hetente gurulok egyet-egyet)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#24165) Chris0321 válasza palfitom (#24164) üzenetére


Chris0321
addikt

Elég keveset játszom mostanában, akkor is inkább az ATS-el. Ha van hozzá hangulatom, hogy játszam nem akarom még a modolással is tölteni az időt.

(#24166) m0h0senator válasza Chris0321 (#24165) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nem akarlak győzködni csak azért írom le, ha más ide téved akkor lássa azt az álláspontot is, hogy letöltesz X fájlt bemásolod egy mappába betöltöd a helyes sorrendet és játszol. Az az idő amit ráfordítasz 10 perc.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#24167) Joccc07 válasza m0h0senator (#24166) üzenetére


Joccc07
addikt

Vagy ráböksz a feliratkozás gombra. :)

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24168) Chris0321 válasza m0h0senator (#24166) üzenetére


Chris0321
addikt

Igen, csak nincs kedvem olyankor keresgélni a modot és imádkozni, hogy menjen a profil.

(#24169) m0h0senator válasza Chris0321 (#24168) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nekem sajnos lett egy rossz hobbim. Pótokon kívül csak fizetős modokat használok. És pont azért mert egy 15-20 euros modnál a fejlesztő bármikor segít akár discord csatornát tart fent. Pont meg van a support amiért speciel én szívesen fizetek. Sőt néztem 1.39 ATS-ben a mod mappát újra felolvassa a program ha tettél bele valamit vagy steam-ről szedted le ki se kell lépni.

Nekem mentésem egyszer tűnt el mikor én barom a profil törlésre kattintottam. 1,5 éves mentés volt túl élt több modot stb.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#24170) Ablakos válasza m0h0senator (#24169) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha frissítés van (verzió váltáskor) megkapod az újat vagy ez mod/fejlesztő válogatja?

(#24171) Chris0321 válasza m0h0senator (#24169) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem nem olyan fontos a játék, hogy ilyesmire is költsek. Max. térkép dlc-t és fuvarokat veszek, hogy változatosabb legyen a játék, de azokat is csak akciósan.

(#24172) Jadro


Jadro
veterán

Ti milyen - akár fizetős - hangmodot használtok NewGen Scania V8 motorokhoz? Kriechbaum modjaival használgattam eddig, de sajnos lassan frissülnek és a gyári kávédaráló hangok meg borzalmasak.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#24173) vlevi válasza pcnet (#24154) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egy példa arra, hogy átlagembernek, játékra kell-e Ryzen7.
Kb 2. perctől Project cars teszt
[link]

Nézd meg a processzor kihasználtságot

[ Szerkesztve ]

(#24174) m0h0senator válasza Ablakos (#24170) üzenetére


m0h0senator
őstag

Akiket én ismerek ott mindegyiknél az update-k ingyenesek. Egyszer kell megvenni, refund nincs.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#24175) Ablakos


Ablakos
őstag

A ProMods mellé lehet egyéb térképet is tenni? (pl. Szlovákia,Románia) Nem írja felül az egyik a másikat? (vv)

(#24177) vlevi


vlevi
nagyúr

A Colorado DLC megjelenéséhez kapcsolódni fog WOT esemény is.
#CruisingColorado Event Announcement
With the Colorado DLC releasing tomorrow, November 12th, we'd like to celebrate by inviting you all to take part in our latest World of Trucks event - Cruising Colorado! We know many of you are as excited as we are to visit this beautiful Rocky Mountain state with its breathtaking views and historic places, and we are delighted to announce that this event will reward drivers who contribute to Colorado's local economy and industries.

(#24178) Joccc07 válasza vlevi (#24177) üzenetére


Joccc07
addikt

Megint térkép bejárós event lesz ez is. Minimum 100 mérföld hosszúnak kell lennie egy fuvarnak és minden várost be kell járni.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24179) vlevi válasza Joccc07 (#24178) üzenetére


vlevi
nagyúr

Este 7-re ígérik.
Colorado Release
Colorado for American Truck Simulator will be released at 7pm CET

Gondolom a térképhez lesz néhány új achievement is (látogasd meg a városokat, vigyél csillámpónit innen oda, satöbbi).
Pár napig kitart :)
Vételkor biztosan érdemes lesz odafigyelni, hogy csomagban meg lehet-e venni.
pl. bármelyik DLC-t, ha csomagban veszed, hiába csak az az egy dolog van a csomagodban, akkor is olcsóbb valamivel, mintha csak a DLC-t vennéd meg magában.

(#24180) Foose válasza vlevi (#24179) üzenetére


Foose
addikt

Én már várom. Április 23 óta van kívánságlistán. Igen 7pm-et ír,szóval már 1 óra sincs addig. Most nincs sok zsém,úgyhogy remélem ez is 12 euro lesz.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24181) Foose


Foose
addikt

Hát komolyan mondom..... :W Tegnapelőtt játszottam ATS-el,azóta itthon sem voltam. Most indítanám a játékot,de jött egy frissítés. Oké,frissítve,indítom a játékot,a betöltő csík végén kidob.
"00:01:02.460 : <ERROR> The was an error while inflating (<SYSFS>../../dlc_mack_anthem.scs)
00:01:02.460 : <ERROR> [resource_task] Can not load '/vehicle/truck/mack_anthem/chassis/chs_6x4_s70.pmg'.
00:01:02.460 : <ERROR> [model] Model geometry '/vehicle/truck/mack_anthem/chassis/chs_6x4_s70.pmg' is malformed.
00:01:02.473 : <ERROR> The was an error while inflating (<SYSFS>../../dlc_mack_anthem.scs)
00:01:02.473 : <ERROR> [ld] Failed to read '/vehicle/truck/mack_anthem/chassis/chs_6x4_s70.pmg'.
00:01:02.473 : <ERROR> d:\buildbot\slaves\win_slave\final_build_ats_139_windows_bin_steam_x64\build\prism\src\models\model\model_template.cpp(590): ?cache_data_handler@model_template_u@prism@@UEAAXXZ: Failed to load model descriptor (.pmd) or model geometry (.pmg) for '/vehicle/truck/mack_anthem/chassis/chs_6x4_s70.pmg'."
Mi az isten? dlc-k rendben vannak,mind telepítve. Van mack anthem hang modom,tegnapelőtt nem volt baj neki. Ez lehet a gond? Nem,most nézem,az már nincs is nekem benne,tegnapelőtt ki lett pucolva a játékból.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24182) Foose válasza Foose (#24181) üzenetére


Foose
addikt

Oké,megoldva. Újra töltöttem a mack anthem dlc-t. Az szívroham kerülgetett.....

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24183) vlevi válasza Foose (#24182) üzenetére


vlevi
nagyúr

Colorado 12€, úgy látom, nincs semmi csomag (Bundle), amivel meg lehetne venni.

(#24184) Ablakos válasza Foose (#24182) üzenetére


Ablakos
őstag

Mintegy szerfüggő :DDD

(#24185) Foose válasza Ablakos (#24184) üzenetére


Foose
addikt

Hát..... Nem járok szórakozni,(nem igazán van időm rá) elektromos cigin kívül nincs szenvedélyem,így otthon ülőként ez a szenvedélyem. Vártam már nagyon a térképet,erre a térkép vásárlása előtt bekakil a játék :W :DDD De szerencsére sikerült megoldani hamar. És nem bántam meg,nagyon szép!

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24186) Joccc07 válasza Foose (#24185) üzenetére


Joccc07
addikt

Mik ki nem derülnek egy játék topikban. Nem is tudtam, hogy te is vapelsz.:)

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24187) Foose válasza Joccc07 (#24186) üzenetére


Foose
addikt

De bizony. Már nagyon rég. Még lehetett boltban venni minden cuccot,akkor kezdtem. Talán 10 éve? Vagy picit több,már nem tudom.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24188) Joccc07 válasza Foose (#24187) üzenetére


Joccc07
addikt

Én is akkor kezdtem de az akkori hulladékok visszatereltek rendes cigire. Aztán most pár éve komolyabban. De ez itt nagyon off.:D

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24189) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Egész jó lett ez a Colorado. :) Elején jól meg is szivattam magam, gondoltam irány a Sziklás-hegység, de miért is ne alapon felvettem Steamboat Springs-ben egy erdészeti rakodót, túlsúlyos és túlméretes, a jó dombos, kanyargós hegyi útra, volt ahol még a 20 mérföldet se értem el, szegény W900 szenvedett, hiába volt benne a legerősebb motor. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#24190) Joccc07 válasza laceszgamer (#24189) üzenetére


Joccc07
addikt

+1
Szerintem messze ez a legjobb ATS DLC.
Az utak, a környezet meg úgy minden. Sokkal jobb az összhatás.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#24191) vlevi válasza Joccc07 (#24190) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is nagyon tetszik.
Szerintem az SCS az utóbbi pár DLC-vel (Oregon, Washington, Idaho, Colorado) nagyon odatették magukat, ami a látványt illeti. ETS2-ben nem láttam még ilyen erdei utakat, ilyen kisvárosokon keresztüli tekergések. Gyorsan hozzáteszem, a fekete tengert még nem láttam, lehet, hogy ott van ilyen. De még a Promods térképek sem adták vissza ennyire ezt a hangulatot.
Ezeken az új DLC-ken tényleg érdemes gyönyörködni a látványban.
Nem tudok hirtelen kedvenc útvonalat mondani, mert mindegyik felsorolt államban vannak olyan kacskaringós mellékutak, hogy az valami csoda.

(#24192) Foose


Foose
addikt

Nekem Utah tetszett nagyon, de ez a Colorado dlc, ez atom! Meg nem mondom már merre jártam, a 13 fuvart akartam teljesíteni, akkor kerültem egy olyan területre, ahol kiírta hogy "ezen a területen tiltott a teherszállítás, forduljak meg és keressek másik útvonalat." Hát mondom ilyen nincs :DD persze mentem tovább, ki van kapcsolva a büntetés nálam :DDD

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24193) Ablakos


Ablakos
őstag

A mod fájlok csak a /mod mappába ömlesztve kezelhetőek? (pl. belső mappába szervezve) 54 fájl van és verzió váltáskor eléggé belezavarodom melyik mire való.

(#24194) Cr00py válasza Ablakos (#24193) üzenetére


Cr00py
senior tag

Igen , viszont 99%-ban a fájl neve elárulja.

Igazság szerint sokat nem kell vele foglalkozni. Ingame van - többnyire - egy kis leírás is a különböző modokról.

Ha nem megy, akkor csinálj egy txt-t magadnak, a desktop-ra ahová összeírod magadnak. Egyszerűbb, ha név alapján nehéz beazonosítani, és valamit keresnél.

(#24195) Foose


Foose
addikt

Háh! Hamarosan érkezik ATS-be a Cascadia!

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24196) gejala válasza Foose (#24195) üzenetére


gejala
őstag

Végre meglesz mind a 7 gyártó. Innentől kezdve részemről teljes ez a játék, minden új állam/kamion csak bónusz. Colorado nagyon kellett, de most már nekem nem hiányzik semmi.
Közel 5 évet kellett várni, de csak sikerült. :R

[ Szerkesztve ]

(#24197) Ablakos


Ablakos
őstag

Elhalkultak a levegő hangok az autóban. (rögzítő és pedálfék is) Nem tudom, hogy ez a moddal kapcsolatos (frissített 1.39-re) vagy az alap 1.39 frissítés okozhatja? :( Egész délután állítgatok, de nem javul. Másnál nincs hang probléma?

(#24198) Foose válasza Ablakos (#24197) üzenetére


Foose
addikt

Ja,jó lesz ez. Utóbbi időben Ets2-t el sem indítottam. Viszont most gondban vagyok. Mióta kint van a Colorado dlc,csak ott megyek. És nem tudtam mit kezdeni vele,néha iszonyat laggol. Sokszor azt hiszem,ki is dob a játék annyira beszaggatt,szinte megfagy a kép. 39 fps,iszonyatos gép kihasználtság. Most rájöttem,a dlc okozza. Elmentem Nevada-ba,szinte gurul a játék fix vaj sima minden. Mi az isten ez?? (Radeon Rx 5700 pulse,16GB ram,I5 9400F 2.9GHz) Nincs mod térkép csak a dlc-k.
Nálam nincs ilyen gond Ablakos

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24199) Foose


Foose
addikt

Az utolsó mondat kivételével a mondandóm Gejala-nak szólt.... :DDD Meg ugye mindenkinek akinek van hasonló tapasztalata vagy ötlete.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#24200) Foose


Foose
addikt

jól sejtem én. Szóval. AMD Radeon software van a gépen a videókártya miatt. Azt figyeltem meg,hogy amikor Colorado-ban furikáztam,kifejezetten az Ats-re azt írta a program a beállításokban hogy "marginális" Most hogy Nevadaban jártam,azt írja a program az Ats-re hogy "optimális." Természetesen grafikai beállításoknál. Szóval lehet valami abban,hogy erősebb a grafika Colorado-ban,illetve jobban terheli a gépet valamiért.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.