Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28001) pcnet válasza xrvman (#28000) üzenetére


pcnet
addikt

Szia!

Nincs trükk. Az évek során összejön még ha nem is játszol vele napi szinten. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#28002) Cr00py válasza xrvman (#28000) üzenetére


Cr00py
senior tag

Én pl elég gyakran multizok, ott a forgalom hiánya miatt elég jól lehet haladni. Persze vannak városok, ahol hatalmas dugók vannak, de ezeket egyszerű elkerülni. Illetve az évek. ATS-ben picit jobban "pörög", bár a multi része eléggé kihalt. Vegyesen játszom..sőt..sokszor promods is megy, ott pedig nem szoktam wot-t vinni.

(#28003) Marci112233 válasza xrvman (#28000) üzenetére


Marci112233
őstag

Nem nehéz ha csak WoT fuvarokat viszel. Én abból keveset vittem eddig bár most én is WoT fuvarokat tolok, de ha végig azt nyomtam volna akkor a 7440 óra alatt simán összejött volna.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#28004) ®abstract®


®abstract®
őstag

nem is tudtam,hogy van androidra kamionos game :C [link]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#28005) Delerium


Delerium
senior tag

Bővült a TAA mod: Changelog 07/11/2023 v8.4.2
Added DLSS/DLAA

"I fight for the Users"

(#28006) Jadro válasza Delerium (#28005) üzenetére


Jadro
veterán

Kipróbálgattam. Először végignéztem FPS limit nélkül mindent. Legszebb a DLAA lett nálam, ettől nem sokkal marad el szerintem a TAA. Utóbbi viszont kisebb fogyasztással eldöcög. (Nálam szempont , nem szeretem ha feleslegesen pörög a vas. Nem az áram ára miatt hanem melegedés, elhasználódás okán.) Ez a játék szerintem töéletesen elég fix 60FPS-en is, amit RivaTunerrel lövök be. A framerate egyenes, nem döccen.

Szóval most visszavettem a 400%-os rendert 300%-ra és bekapcsoltam a TAA-t. Így az adatlapomon lévő konfiggal döccenés nélkül, tüske nélküli framerate-tel fut 60FPS-en, 1440p-ben, bekapcsolt TAA-val. Nem mellesleg sokkal szebb az egész, mint a TAA mod nélkül volt 400%-on, (Nyilván ezen a sharpness is segít.) és kb. ugyanúgy terheli a rendszert.

A DLAA/DLSS nekem nem éri meg, annyival nem szebb, mint amennyivel jobban használja a rendszert, de tény: DLAA-val a legkisebb villódzást sem sikerült felfedeznem a rövid tesztelgetés során.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#28007) Delerium válasza Jadro (#28006) üzenetére


Delerium
senior tag

Szerintem nagyon nagyon szánalmas ez az egész az SCS-re nézve, hogy egy random modder meg tudja csinálni azt amit egy komplett fejlesztő gárda nem. Pluszban bekerül a DLSS meg DLAA, ami mondjuk engem nem érint, az MX450(GTX1050) úgysem kompatibilis de akinek van hozzá hardver annak ott a lehetőség, TAA-val is messze túlszárnyalja a gyári MSAA-t.

"I fight for the Users"

(#28008) Jadro válasza Delerium (#28007) üzenetére


Jadro
veterán

Igen, nekem is ez jutott eszembe. Ciki ez nekik. Bezzeg a festés csomagokra jut idő...

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#28009) Ablakos válasza Delerium (#28007) üzenetére


Ablakos
őstag

A modder jutalma egy pici Patreon adomány, esetleg néhány káve (ára). A SCS a dlc-kel (zászlót a tükörre :DDD ) szépen keres.

(#28010) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Fsr nem lesz?

(#28011) ®abstract® válasza Delerium (#28007) üzenetére


®abstract®
őstag

Ja persze hogy az ez és sok minden más is :K
mindkét játékból olyan dolgok hiányoznak amiknek benne kéne hogy legyenek. Amit a lelkes profi modderek meg tudnak oldani azt a kiadó miért nem?!
alapvető hiba amit bárki észrevesz hogy a úttest jelző vonalak felezővonal satöbbi görbe vagy szögletes nem tudnak ívelt egyenes vonalakat húzni?!
Én azért is használok modokat mert sok hasznos funkciót beletesznek a játékba az hogy plusz kamionokat bele lehet tenni csak extra.
Az ETS2 Ben 1.41 v.Tudott működni a kéz animáció zseniális volt gondolom megoldották volna a váltás animációt is idővel [link] lehetett a karodon tetoválás is vagy nem tehát profi [link] megoldás.ez a funkció azóta sincs benne egyik játékba se!
én röviden úgy jellemezném a kiadót hogy egy igénytelen belexarunk az egészbe cég! A hülye rajongók fizetnek így is amennyit akarunk! :))

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#28012) Jadro válasza ®abstract® (#28011) üzenetére


Jadro
veterán

Fizetünk, mert nincs hasonló alternatíva még a közelében sem. Ez van.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#28013) Karcub


Karcub
senior tag

Sziasztok! Érdeklődnék , hogy ez jól működik az ETS2-vel? Kell valamilyen kalibráció vagy ilyesmi hozzá? (Hozza tartozó váltót is megveszem hozzá)

(#28014) Ablakos


Ablakos
őstag

Sajnos, több év játszás után még mindig nem értem ezeket a fuvar lejárat, határidő dolgokat. :( El tudná valaki röviden magyarázni a mellékelt kép alapján, hogy mi micsoda?
A kép alapján: aktuális idő H16:02
határidő K2:11-K8:51 (ez sem világos egy határidő mitől nem egy időpont, miért intervallum :F )
lejárat 1 ó 7 perc (black hole)

(#28015) lo_jo válasza Ablakos (#28014) üzenetére


lo_jo
senior tag

K8:51 a határidő, ami után késésnek számít. K2:11 az az idő, ami alatt optimálisan (nincs lezárt út, 30-as útfelújítás, stb) teljesíthető. A lejárat pedig az, hogy a H16:02-höz képest még ennyi ideig tudod felvenni a fuvart, azaz H17:59-kor eltűnik.

(#28016) Karcub válasza Karcub (#28013) üzenetére


Karcub
senior tag

Erre valaki?

(#28017) Jadro válasza Karcub (#28016) üzenetére


Jadro
veterán

Lemaradt a legfontosabb: Mi a kérdés tárgya? Gondolom valami link vagy kép hiányzik még a hozzászólásból.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#28018) Ablakos válasza lo_jo (#28015) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszönöm a magyarázatot!

(#28019) Delerium


Delerium
senior tag

Frissült a TAA, TAA rev2-re, csak gyorsan ránéztem, a különbség óriási a rev1-hez képest. Sem a kerítéseken, oszlopokon, sem a fákon még a fael enviroment moddal együtt sincs minimális vibrálás vagy villogás sem.

"I fight for the Users"

(#28020) Jadro válasza Delerium (#28019) üzenetére


Jadro
veterán

Pedig pont átállítottam DLAA-ra. :DDD Na de akkor megkukkantom, mert a TAA nem gyötri annyira a GPU-t és tényleg csak egy nagyon kicsi villódzás volt már csak vele, ami DLAA-val eltűnt.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#28021) Delerium válasza Jadro (#28020) üzenetére


Delerium
senior tag

Kicsit javítom magam, elkezdtem egy fuvart, a táblák háta, a felfestés az úton még villog egy kicsit, de ezt betudom a 150% scalingnek, 300-400%-on valószínűleg ez is megszűnik. A javulás a TAA rev1-hez képest így is nagyon nagy, talán egy kicsivel többet használ GPU-ból, de nem jelentős.

"I fight for the Users"

(#28022) Karcub válasza Jadro (#28017) üzenetére


Karcub
senior tag

És tényleg, basszus :Y Nem is láttam, hogy hiányzik.
[link] itt a link

(#28023) Marci112233 válasza Karcub (#28022) üzenetére


Marci112233
őstag

A kormány tuti jó hozzá, a váltóban nem vagyok ilyen biztos. Maga a játék egy alap kormánnyal is játszható, de az igazi az ami képes 900 fokra. Az alap kormányra gondolok itt egy pár ezer forintos dologról aminek max 270 a forgása, mert egy darabig én olyannal toltam és azzal is ment, de aztán váltott egy Thrustmaster T150-es.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#28024) vlevi válasza Karcub (#28022) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha nem tervezel H váltót használni,vagy más, szimulátorokkal játszani (pl. Assetto Corsa),
akkor költséghatékonysági okokból tudom javasolni egy használt, jó állapotú Logitech Driving Force GT beszerzését. A 900fokos elfordulást a DFGT is tudja, [link] , tulajdonképpen csak a kuplung pedál hiányzik, ami miatt nem tudnád pl. a 18sebességes Eaton Fuller váltót kezelni, még akkor sem, ha mellé raknál egy külön H váltót. De a mostani európai kamionok már szinte mind 12 sebességes automaták, tehát ezzel nem igazán veszítesz sokat a realizmusból.

(#28025) Jadro válasza Karcub (#28022) üzenetére


Jadro
veterán

Logitech Gaming software-ben lehet beállítnai, de nem kell különleges kalibráció. ETS2-höz van realg G29 FFB plugin, amivel még frankóbb lesz a kormányzás. Nem tudom, hogy ez G920-hoz is jó-e, érdemes utánaolvasni.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#28026) Karcub válasza vlevi (#28024) üzenetére


Karcub
senior tag

Csak ETS2 meg néha forza horizon 4, ehhez a kettőhöz használnám csak. Váltót nem tervezek venni, nem annyira váltogatok, automatába megy általában.
#28025Jadro : a G29 az a Logitech G29-re értendő ?

(#28027) Jadro válasza Delerium (#28019) üzenetére


Jadro
veterán

Kipróbáltam. Egyértelműen zseni a srác. :)

@Karcub: Igen Logi G29-re értettem. Közben találtam ilyet az FFB plugin kapcsán: "I've been using this plugin for my G920 and it works perfect." - Szóval mennie kell azzal is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#28028) vlevi válasza Karcub (#28026) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, igen, meg elfelejtettem, hogy a DFGT műanyag fék pedalja sem az igazi. Persze ETS-hoz az is jó, aki még komolyabban szimulátorozik, az meg a G29-en is lecseréli load cell-re. Vagy már nem G29-t használ...

(#28029) ®abstract®


®abstract®
őstag

voltam kirandulni :) malajzia & thailand & idehaza is ets2 ben. [link] meg [link]


Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#28030) Karcub válasza vlevi (#28028) üzenetére


Karcub
senior tag

Próbáltam már a g29 pedál hajt, teljesen jók, ETS-hét meg bőven.

(#28031) Marci112233 válasza vlevi (#28028) üzenetére


Marci112233
őstag

Semmi probléma sima potméteres fékkel sem ETS2 vagy ATS esetén. Nekem a T150-eshez T3PA-GT pedál van és a játékon belül adva egy kis holtjátékkal simán tudom adagolni a féket ahogy nekem tetszik avagy milyen erősen kell fékezni. A holtjátékot példának azért hoztam mert így pihentetni tudom rajta a lábam. De mondjuk én más játékban is tudtam már finoman és erősen is fékezni vele amit egy habarom is csak lesett, mert neki ez egyáltalán nem megy, szóval a potméteres megoldású pedállal is le lehet lenni csak érezni is kell. Nem vitatom hogy a load cell rossz sőt, de nem mindenkinek van rá szüksége.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#28032) Ablakos


Ablakos
őstag

Attól tartva, hogy a promods függőségbe teszi a NyugatBalkán DLC-t megvettem. :U Installálva van, de továbbra sem találom az új városokat. pl. Albániában továbbra is csak az 1db Elbasan város van. (Kíváncsi voltam, hátha lesz szamaras szekér.)
Valamit kell még tenni, hogy az új dlc aktív legyen?

(#28033) lo_jo válasza Ablakos (#28032) üzenetére


lo_jo
senior tag

A ProMods v2.67 leírása a kompatibilitás oldalon:
This version will work *with or without* the Balkan West DLC enabled. It will *NOT* show any Balkan West areas, instead the old ProMods areas are displayed. All other map DLCs are required.

(#28034) Ablakos válasza lo_jo (#28033) üzenetére


Ablakos
őstag

Ezt nem tudtam :o
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#28035) vlevi


vlevi
nagyúr

ATS Kansas, november 30.
[link]

(#28036) Delerium


Delerium
senior tag

Eddig is voltak ilyen bundlek steamen, hogy ha megveszem a Volvo packot vagy ami mindkettőhöz elérhető, akkor egyet fizet kettőt kap alapon megkapom ATS-hez is vagy ez csak a mostani Cseh és Szlovák akció miatt van?

"I fight for the Users"

(#28037) gejala válasza Delerium (#28036) üzenetére


gejala
őstag

Ezt eddig is megkaptad egy áráért mindkét játékhoz, ha a bundle-t vetted.

(#28038) Foose


Foose
addikt

El tudnám képzelni ets2-ben. [link]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#28039) Ablakos válasza Foose (#28038) üzenetére


Ablakos
őstag

Ezt nem vezetheted részegen. :DDD ALC van beépítve.

[ Szerkesztve ]

(#28040) Phobion válasza Foose (#28038) üzenetére


Phobion
őstag

ez itt baj, hogy csak képzeljük ezt a sok új kamiont a játékba :DDD

nagyon szép 👌🔥

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#28041) vlevi válasza lo_jo (#28033) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont most olvastam a Promodsról
Kecskemét is bekerül.
[link]

(#28042) Ablakos


Ablakos
őstag

Próbálgattam a driveshatft torque(kardán forgás) szimulációt állóhelyzetben. (100%) Nem érzékelem (nem látom), hogy bármilyen bemozdulása lenne a fülkének egy nagyobb gázfröccsre. Másnál működik ez az opció? (vagy megint valami mod vacakol :U )

(#28043) Foose válasza Ablakos (#28042) üzenetére


Foose
addikt

Az csak nagyobb súly esetében látható. Ha nehéz rakomány van a traktor mögött. Asszem 23 vagy 25 tonna feletti cucc....

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#28044) Ablakos válasza Foose (#28043) üzenetére


Ablakos
őstag

Lehet, hogy abszolút félreértettem. (ahogy nálam nem ritka :((( )
A kardánytengely csak a váltó-diffmű között forog menet közben.

(#28045) Debilon válasza Ablakos (#28044) üzenetére


Debilon
addikt

ez nem a kardán forgásra vonatkozik, hanem a hajtáslánc nyomatékra, amikor nagy terhelésen gázt adsz, enyhén elkezdi tekerni a vázat

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#28046) lo_jo válasza Debilon (#28045) üzenetére


lo_jo
senior tag

Ez ffb kormánnyal érződik igazán. Üresen lámpától jó kuplungolással simán lehet 7. fokozatból indulni elengedett kormánnyal, nehéz póttal pedig 3. fokozat a meglendítésre, de fogni kell a kormányt, különben belefordul a mellettem lévőbe.

(#28047) Delerium


Delerium
senior tag

Egyre jobban kezdem érezni ATS-t, ETS-hez képest mintha több lenne benne az élet, az út szélen vannak motorosok, a forgalom is színesebb. Cserében a nagy hajó csőrös kamionokat nem tudom megszokni, kár, hogy valamilyen cabover nincs benne a játékban alapból. Marad a K100 mod, Zeemods Kenworth és CAT hangok :C

"I fight for the Users"

(#28048) Ablakos válasza vlevi (#28041) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha valamikor a magyar térkép fejlesztője nem különcködik és nem saját profilos térképet fejleszt, most egy méltán népszerű (akár fizetős) magyar térkép is lehetne a promods mellett. (Meg a többi közép-európai szlovák, román lengyel térképek mellett is.)

(#28049) ®abstract® válasza Delerium (#28047) üzenetére


®abstract®
őstag

Szerintem ez túlzás. Modok nélkül hasonlóan lapos mindkét játék :U
Trafik modokat és érdemes bepakolni, meg egyebeket ami tetszik.
Van külön rendőr trafik modpack ami párhuzamosan tud működni a Jazzy ketféle ai emergency traffic pack l.
Rövid nózis modellek:
Peterbilt 352,362. Freightliner ARGOSY,FLA,FLB,FL86.
Kenworth: K100, K104B,K108,K200. Volvo: F10-12,FM, Mack: F700,
Ultraliner. Inter: 9600, 9700, 9800,Transtar 4070A.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#28050) vlevi válasza ®abstract® (#28049) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Modok nélkül hasonlóan lapos mindkét játék"
Szerintem meg ez túlzás :D
Én nem használok túl sok modot, talán a Mack R-t teherautót.
De valahogy sokkal élethűbbnek tűnik a táj.
pl. akár az újrarajzolt ausztriai területeknél sokkal valószerűbbnek látszik Oregon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.