Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14851) #70339072 válasza Faterkam (#14850) üzenetére


#70339072
törölt tag

s 11 környékén a szkriptekbe is nyukáltam a hang erejét vacakolva, aztán mikor bővítették az új vontatók miatt elhagytam annak a vacakolását mert az már sok lett volna, az is több száz soros szkript volt és mindig átnyálazni egyesével... cumi.

(#14852) Faterkam válasza #70339072 (#14851) üzenetére


Faterkam
addikt

Rendben! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14853) Tomdriver válasza Faterkam (#14850) üzenetére


Tomdriver
őstag

+1 :K

(#14854) erix31 válasza Tomdriver (#14853) üzenetére


erix31
csendes tag

Most akkor meg vagyok kavarodva. Ugyanis használom a Brutal-t, a volume up-ot is. Még pedig azért, hogy a fülkében ülve, hangosabban halljam a külső hangokat(elhaladó autó, vonat, stb). Ráadásul hallom is hogy hangosabb. Stewen1967, most akkor én mit hallok jobban a volume up-al ??? Öregszem rendben van, de már halicunálok is ???

[ Szerkesztve ]

(#14855) #70339072 válasza erix31 (#14854) üzenetére


#70339072
törölt tag

Az external volume up külön téma, te arrol beszélsz faterkámnak meg van egy egyedi baja, ö a fülkében ülve a motor hangját halja halknak. ha jól emlékszem csak 2.0-ás hangrendszere van én viszont 5.1-en tolom nálam a fülke is dübörög, lehet ez az extra még kéne neki is. a 2.0-ás hangrendszerek sajnos nem a legjobbak szoktak lenni ilyesmikhez...
de ez teljesen szubjektív, van akinek az is elég amit a notebookja kiad.

[ Szerkesztve ]

(#14856) Faterkam válasza #70339072 (#14855) üzenetére


Faterkam
addikt

Naaa! Egyáltalán nem egyedi a bajom! :DD Szerintem több száz topiklakó küzd evvel, csak csendben vannak! :DDD

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14857) Mr.Franczy válasza Faterkam (#14856) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Esetleg valamilyen motorhang mód, nem lenne megoldás, egész jók vannak?!

Gazember

(#14858) Tomdriver válasza Mr.Franczy (#14857) üzenetére


Tomdriver
őstag

De igen, azon (is) dolgozik éppen Stewe..

Stewe, a Mack Titan sound license ügyben sajnos eddig nem jártam sikerrel:
- A négy fejlesztő kolléga közül a ciril betűs nevű gyerekre, valamint Kierchbaumra próbáltam ráleresni facebookon, de rengeteg ilyen van ezekkel a nevekkel, egy csomót átböngésztem, de nem találtam ETS2 kontaktra utaló jelet senkinél, így nem is szólítottam meg senkit.
- Írtam az ETS2.LT oldal gazdájának, kérve a segítségét hogy a fejlesztőkkel kapcsolatba léphessek, de azt írta vissza, hogy ebben ő nem tud (szerintem nem akar) segíteni.
- Ugyanezen az oldalon a fejlesztők profilja alatt nincs email cím vagy más elérhetőség.
- Ennek a honlapnak nagy hiányossága amúgy is, hogy nincs lehetőség a tagoknak egymás közt pü.-t írni.
- Google-ba beütve a neveket meg az ETS2-t próbáltam olyan oldal találni, ami esetleg felhoz valami elérhetőségi infót, de ez sem járt sikerrel.
- Írtam ETS2.LT oldalán a Mack Titan publikus megjegyzéseihez, kérve a fejlesztőlet dobjanak egy emailt. Ezzel jelenleg csak az a bibi, hogy a replyem lassan már két napja cenzúra alatti fázisban van, így rajtam kívül nem látja senki egyelőre.
- Még írok ugyanezen oldal fórumába az általános kérdésekhez is, kérve a tagok segítségét, aztán kifogytam az ötletekből.

Az nem lehet megoldás, hogy ha kreálsz egy saját hang módot és feltöltöd, a creditbe beírod az említett fejlesztőket és utána magad is? Gondolom így már nem perelhet senki szerzői jogdíjért. :)

[ Szerkesztve ]

(#14859) fagy53 válasza Faterkam (#14856) üzenetére


fagy53
nagyúr

Tényleg nem vagy egyedül, valós videókkal összehasonlítva az ETS2 motorhangjai halkabbak egy átlagos személyautó motorhangjánál. Az ETS2-öt játszva gondolom a többség nem a traktor tetején ülve irányítja a szerelvényt és nem is mögötte repked drón módjára.
A fülkezaj tartalmazza a fülkébe szűrődő környezeti zajokat, elhaladó autó, vonat, időjárás stb zajokat. Része a fülkezajnak a futómű és a motorzaj is. Az eredeti játékban a motorzaj olybá tűnik mintha a külső zajként lecsökkentve, tompítva hallanánk, pedig a motor a valóságban egy hangszigetelésen keresztül tulajdonképpen a fülkében van és a mélyebb hangok, dörmögések sokkal jobban kell hogy érvényesüljenek mint pl egy orrmotoros személyautóban, itt pedig ez nem történik meg.
Bántott ez már a kezdetektől fogva és a mai napig nincs rendesen megoldva, csak pofozgatva és ez is csak stewen1967 és mások jóvoltából, az SCS még ennyit sem ért el évek alatt, mint a modderek. Nem működik még a mai napig sem, ha jól tudom, a jobbra vagy balra nézés egy gombnyomásra és visszaáll középre a nézőpont ha elengedem a gombot. Ez elég egyszerű és ésszerű a kezdetektől jelenlévő megoldáshoz képest, más autós szimulátorok mind ezt a kézenfekvő megoldást alkalmazzák és nem véletlenül, itt miért nem...?

(#14860) Out


Out
addikt

Sziasztok!

Én pénteken vettem meg ezt a játékot, de csak az internetes verziójával játszok. Tegnap megérkezett oda is az 1.19. Szeged és Pécs szinte játszhatatlan volt, annyian voltak :D Viszont a játék az nagyon jó, mondjuk még messzire nem jutottam Magyarországtól, de nagyon jó a közösség és nem sok a büdös bunkó, aki össze-vissza közlekedik, viszont az szívet melengető érzés, amikor rám dudálnak vagy villogtatnak a kollégák amikor találkozunk ;)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#14861) Gigi01 válasza Out (#14860) üzenetére


Gigi01
őstag

Multit én még nem próbáltam,nem tudom itt mennyit ad a játékélményhez?
Online tdu2,crew amivel mentem.Persze 1-2 szim is,de azok ugye kötöttpályások,ami nem jön be annyira.

(#14862) ledgeri válasza Gigi01 (#14861) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem második életet adott a multi a játéknak.
Csak azt is kezdik picit elrontani: A játéktér DLC-k okán (és lehet, hogy lesznek modok is) nő, de a szerverek játékoshelyeinek száma nem nő, de a szerverek száma igen > sajna kevesebben jönnek szembe nem populáris helyeken... Pedig volt hogy 3500 an is voltak a szerón, és az már going east területeken is percenként egyet biztosan jelentett...

Remélem valami ugrás lesz benne...

Viszont ha játszom akkor inkább multizom csak azért is mert tudom, hogy élő emberekkel vagyok forgalomban!

// tegnap én is voltam az új városokban, és poén volt :DD

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14863) #70339072 válasza Tomdriver (#14858) üzenetére


#70339072
törölt tag

Ne aggódj, így vagy úgy de be lesz emelve a cucc,, egyenlőre a teszt alatt lévő 1.20 alá készülő brutálba már be van emelve a Mack, kivannak javítva a szkriptes hibák benne, és fel lett pöckölve minden motor 1000, 2000 és 3000 lóerősre. természetesen kiírom a nevét a valódi alkotónak és az hogy beemelésről és kissebb átalakításokról van csak szó, mert én nem fogok senkit sem meg lopni. remélhetőleg a végeredmény lesz annyira jó hogy a fejlesztője sem bánja majd, és persze mi sem.

ha tetszik ha nem a MACK már bizony a brutál kategoiába tartozik ezért a felkarolása és beemelése jobbára törvényszerűvé vált a számomra a hibáinak és javítanivalóinak ellenére, rögtön megfogott.

remélhetőleg sokan másokat meg is fog majd.

sajnos csak az alaphang amivel az Orosz barátunk utjára engedi (beállított motor váltó etc) valóban ütős de sajnos a többi mocihang pont az ellenkezője, sajnos nagyon gagyira sikeredett, még nem tudom milyen lesz a végleges változat de ez a rész át lesz alakíva.

a most beállított szkriptekben természetesen szintén a jó mocihan motor és a stewenes 5 gangos váltó dübörög, 240 KM/h-s végsebességre kihegyezve és én pl nagyon élvezem vele a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#14864) Vakegérke válasza #70339072 (#14863) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na, elkezdtem várni az 1.20-as patch-et. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14865) Tomdriver válasza #70339072 (#14851) üzenetére


Tomdriver
őstag

..s 11 környékén a szkriptekbe is nyukáltam a hang erejét vacakolva, ...

Arra emlékszel esetleg melyik scriptben hol találom a hangerőt? Elvacakolnék vele kicsit. :)
Nekem mondjuk kifolyt a szemem ezektől az összefüggő text szövegektől, így hamar fel is adtam a keresgélést. :o

(#14864) Vakegérke: Én már asszem nem is váltok 1.18--ról addig. :D

[ Szerkesztve ]

(#14866) #70339072 válasza Tomdriver (#14865) üzenetére


#70339072
törölt tag

ha a motor hangerejét keresed amit a fülkében hallasz az a def/vehicle/truck/kamion neve/sound alkönyvtárban az interior.sii és exterior.sii fileokban van leírva a "volume:" sorok utáni paraméterrel.

az interior a belső fülkére az exterior a külső nézetre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#14867) Tomdriver válasza #70339072 (#14866) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi, sokat segítettél! :R

És azoknak is eddig halk volt a belső hang. El lehet vele tökölni valóban míg klasszul összehozza az ember, viszont sok a lehetőség és teljesen a hallásodra szabható! :C

(#14868) Out válasza ledgeri (#14862) üzenetére


Out
addikt

Számomra az a poén, mikor követek egy oroszt, aki 110-el száguld a 60-as kanyarban és felborul a bénája :D Tegnap vagy három ilyen esetet láttam, volt ahol hárman voltak az árokban, de mindig csak az oroszok :P
Egyébként mióta bejött a 1.19-es frissítés elég sokan vannak az Europe #1 szerveren, tegnap 2500+ volt, de abban igazad van, hogy a 3500 se túl sok egy ekkora térképre, lehetne mondjuk 10000 a felső határ, bár játékosok hiányában nem lennének többen úgy sem szerintem.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#14869) Peathee


Peathee
aktív tag

Tegnap már egy gyors próbát tettem a frissített Win10 Próval ami ugye új Catalyst-ot is leszedett. Eddig pozitív a dolog, mert városban nyertem +4-5 FPS-t és így már nem esik be a játszhatatlan 22 alá :C

(#14870) #70339072


#70339072
törölt tag

Na összeált az 1.20 BRUTAL-MACK teszt kezdemény, megvan a mocihang a legutolsó és legerősebb 3000 LE alapból kezdtem el mindnél építkezni.
Aki akarja tesztelni Priviben adok linket és ne adjátok ki mert az 1.20 csak akkor lesz reálís ha az 1.20-as patch kijött és belelett emelve az összes változás.
A teszt nem csak azt jelenti, hogy megyünk és toljuk, hanem lehet aktívan is beleszolni mit merre meddig hogy lehetne jobb etc.
Ez a teszt verzió tehát csak is a végleges 1.20-as gyári végleges tapasz után kerülhet ki addig van idő eljátszani vele hogy még Brutálabb legyen már az a Brutál.

a Brutálos átalakítású folyamatában lévő MACK-et az "iveco"-s Truck dealer-eknél fogjátok megtalálni.

(#14871) Vakegérke válasza #70339072 (#14870) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kérném szépen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14872) ledgeri válasza Out (#14868) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem kell annyi... elég lenne egy nagy jópingü, és egy kisebb no limiter-es...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14873) Vakegérke válasza #70339072 (#14870) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már jön, köszönöm. Természetesen nem adom tovább. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14874) #70339072 válasza Vakegérke (#14873) üzenetére


#70339072
törölt tag

(#14875) Dananto válasza #70339072 (#14870) üzenetére


Dananto
csendes tag

Tesztelném én is

Sony Xperia Z3 - Xperia Z5 - Xperia Z5 Premium - Intel® Core™ i7 3.60 GHz, 128 SSD, 3 TB HDD, 16 GB DDR3-RAM, NVIDIA® GeForce GTX 760, Microsoft® Windows® 8.1 Update, Logitech G27

(#14876) Faterkam válasza #70339072 (#14870) üzenetére


Faterkam
addikt

Jöhet ide is ;) :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14877) #70339072


#70339072
törölt tag

Tesztelő Társak:
Majd észre fogjátok venni az első köröknél hogy nincs mit észrevenni.

A nálatok fellelhető alap konfigurációban a legjobb "mack moci hang" maradt meg és ez marad a végleges a 3000 LE mocinál. (ezen nem változtatnék már így is halkítva lett a túrbó mert lefütyülte a fejemet és resamplézva lett mert túl magasan fütyült nagyobb fordulatokon szinte már fájt.)

mivel a többi motornál is ez a javítgatott alaphang indul, úgy lesz majd átírva az egész, hogy a többi motor hangja ebből az alap motor hangból lesz tovább csiszolgatva, ugyanis a szerző által megformált, ezen kívűli 2 féle mack hang egyike sem hasonlít a bármilyen mack videóban fellelhetőekre, (mentek is a kukába) amikkel viszont kísérletezek most azok egész jól visszaadják pár file csere után is az alap megmaradásával. majd ezt is feldobom és fogok szólni ha majd ott tartok hogy szépek is az új hangok meg jó is. egyenlőre az első próbálkozásaim azt adják így vissza amit akartam is, megmaradt az alap mack hang de a kuruttyolás nagyon elhalkult és lett jó nagy adag basszus, de amit akarok még sajnos nem jelentkezik de remélhetőleg majd azért fog "az" is.

addig "szokjátok" a kuruttyulós gyárit legalább ha lesz kész és jó verzió már, majd a próbálkozásokból annál tisztábban és frissebben fogjátok hallani a külömbségeket és talán át is megy majd amit el akarok érni.

addig is aki akar cserélgesse a mocikat a váltókat, mert az 5 gangos sajáttal tesztelem csak, és nem ártana ha jól müködne az "eredeti szerző általi" összes meghagyottakkal is.

köszönet.

[ Szerkesztve ]

(#14878) Tomdriver válasza #70339072 (#14877) üzenetére


Tomdriver
őstag

Stewe, kipróbálnám én is. Köszi.

(#14879) #10234880 válasza Peathee (#14869) üzenetére


#10234880
törölt tag

őszintén, milyen erőműved van,hogy annyira jó, win 10 pron,ahogy mondod,irod?

(#14880) Faterkam válasza #70339072 (#14877) üzenetére


Faterkam
addikt

Én is meg Mackesedtem! Ami nekem tetszik, az a hangja. Nem hallottam még élőben Mack.-et, de ez így jó. Ami nem tetszik az a váltó, nálam 8L és 8H volt. Semmi más. A hátramenet meg max. 4Km/h volt :F A fülkében a zászlósor nagy zavar a kilátásban. Vásárlásnál én hibával nem találkoztam. Szerintem visszaülök a Mercibe! :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14881) Vakegérke válasza #70339072 (#14877) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ami meglepett, hogy a belépő képernyő 1.18.x verziót mondott, de az Iveco kereskedőnél ott van a gép. 19-es szinttől lehet megvásárolni, én most csak 15-ös vagyok, így hajtok még, hogy megvehessem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14882) dokee78 válasza #70339072 (#14870) üzenetére


dokee78
félisten

Megkaphatom?

(#14883) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Nekem nagyon bejövősek a motorhangok Stewe, alapos munka, grat hozzá! :K
Ellenben az légfék hangot bent hagytam volna, az eredeti nekem jobban tetszik. :)

Más: Freightliner Coronado hangscriptjét piszkáltam, de a motorfék hangerőt ott alapból nem lehet állítani.
Utána írtam a volume sort egy értékkel, ahogy máshol is láttam, de nem történik változás, marad ugyanolyan hangerőn.
Mi lehet a gond?
Megnéztem a script leírását, minden hivatkozás passzol, (de hát passzolnia is kell, hiszen működik), szóval ez úgy tűnik, megint kifogott rajtam... :U

[ Szerkesztve ]

(#14884) #70339072 válasza Faterkam (#14880) üzenetére


#70339072
törölt tag

azok a gyárilag megírt váltók, mister Orosz származású mesterünktől...
nem buheráltam de talán majd lehet azt is fogom, az enyém csak az 5 gangos.
a fülkés zálszlósort is reklamálhatod az orosz szerzőnél, mi illetve én, csak a hanghoz akartam csak hozzányúlni és ahoz is nyúkáltam csak idáig..
a terv is csak ennyi lett volna nem több, mert sztem jól van ez megmodellezve...

(#14885) #70339072 válasza Tomdriver (#14883) üzenetére


#70339072
törölt tag

nem tom mi lehet a gond én is szoptam vele eleget ma már ezt a részét nem is buherálom, a szkripteknek.

(#14886) Faterkam válasza #70339072 (#14884) üzenetére


Faterkam
addikt

aSzontad mondjuk mack a véleményünket, én macktettem :K

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14887) #70339072 válasza Faterkam (#14886) üzenetére


#70339072
törölt tag

oké és helyes de modelt nem akarok változtatni az maradna a beemelt minőség. igaz az orosz kollega bennefelejtette a 3ds forrás file-t is és még a modelt is át lehetne buherálni de annyi időm már nincs ezzel sajnos foglalkozni, napi 12 órákat dolgozom manapság sajnos.

(#14888) Faterkam válasza #70339072 (#14887) üzenetére


Faterkam
addikt

Azt mondtad Te a hangot variáltad, azt írtam is, hogy ok! A fülke így használhatatlan, a jobb oldali sávot nem látni szinte :(

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14889) sqpp


sqpp
őstag

Valami HD Csillivili modot tudtok?:D Amitől szebb és látványosabb lesz a játék?

(#14890) Vakegérke válasza sqpp (#14889) üzenetére


Vakegérke
veterán

A Brutal nem elég csilivili? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14891) sqpp válasza Vakegérke (#14890) üzenetére


sqpp
őstag

De, csak fényeffektek is jók lennének +ba :P

[ Szerkesztve ]

(#14892) sqpp


sqpp
őstag

Egyébként nekem crashel, pedig azt töltöttem le, ami az 1.19.x verzióhoz van és steamen ugyebár a legfrissebb van. Rossz volt a verzió a Brutal-ból amit leszedtem :)

[ Szerkesztve ]

(#14893) Vakegérke válasza sqpp (#14892) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor már jó, ezek szerint. Fényeffektek alatt mit értesz?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14894) sqpp


sqpp
őstag

ENB series, vagy hasonló, de eddig crashelt tőle :(

(#14895) Vakegérke válasza sqpp (#14894) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt sem tudom, mi az az ENB. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14896) Faterkam válasza Vakegérke (#14895) üzenetére


Faterkam
addikt

Electro Nukleáris Bárány? :F :C

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14897) Vakegérke válasza Faterkam (#14896) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vagy Embertelen Nagy Balhé. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14898) sqpp válasza Vakegérke (#14897) üzenetére


sqpp
őstag

Fuu :D Hát akkor ti nagyon le vagytok maradva :P

(#14899) Tomdriver válasza sqpp (#14898) üzenetére


Tomdriver
őstag

Na akkor linkeljed nagyfiú...

(#14900) sqpp válasza Tomdriver (#14899) üzenetére


sqpp
őstag

http://ets2downloads.com/misc/sweetfx Bár ez most sweetfx

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.