Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) sztgyi válasza sztgyi (#650) üzenetére


sztgyi
csendes tag

Az elemtartóban lévő cetli:

Remélem olvasható, nem egy sztárfotó :)
Én a TV-t 2014. aug. 13.-án (szerdán és nem pénteken vettem) ;)

[ Szerkesztve ]

(#652) KurtCobain válasza sztgyi (#651) üzenetére


KurtCobain
őstag

Ha valóban ez való az ő tv-jéhez is, akkor talán itt a legolcsóbb.
Esetleg vatera, jófogáson is érdemes megnézni.

Mmm'kay?

(#653) #81556480 válasza sztgyi (#651) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ezaz, emlékszem ,ilyen volt !

Köszi segítséget mind a kerttőtöknek, majd rendelek egyet.

(#654) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Egy 40"-os asszem 904A modell esetében szerintetek lehet valahogy az USB-t mappa nézetben tallózni? Elég nehézkes az ömlesztett videók között lépkedni.

Üdv

(#655) ezso válasza gaben1117 (#654) üzenetére


ezso
tag

Ha van ilyen lehetőséged:

Média Tallózó-->Beállítások--> Lapos/Mappa nézetet mappába kapcsolni.
Ilyenkor megjelenik egy "Összes" gomb is a menüben és már könyvtárak szerint látod a fájlokat.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#656) gaben1117 válasza ezso (#655) üzenetére


gaben1117
senior tag

Nagyon köszi! :R

(#657) rattan


rattan
csendes tag

Sziasztok,

Abban segítstek lsz, hogy hogyan tudok lejátszani videót telefonról DLNA-n keresztül?
(42-es smart TV)
Hálózaton fent van látja is, beállítom a wireless displayt, de csak képeket tudok megosztani a kijelzőn.
A videó nem indul el, próbáltam már Androidos tabletről Localcast-tal, Windows phone-ról Lumia Play to-val, de nem indul el a videó.
LG smart tv-n semmi gond, mert ott van olyan menü ahol kiválasztom a telefont és kapcsolódnak.
Itt csak a telefonon tudom kiválasztani, a tv csak a Wifi-s képernyőt mutatja.

Valamit rosszul csinálok? :W

help pls... :))

(#658) hzx0 válasza rattan (#657) üzenetére


hzx0
aktív tag

Ahol a av/hdmi tudod kiválasztani ott a 8 pontba wiraless display-re mész. Telon nálam droid 5.1.1 beállitások/ megjelenités/ képernyö tartalmának megjelenitése. Itt megkeresik egymást. Utána inditod a filmet és elfekteted a telefont hogy teljes képernyös legyen.

(#659) rattan válasza hzx0 (#658) üzenetére


rattan
csendes tag

Szia,

Így megtalálja, kiírja a tv-n hogy miracast eszköz beállítása, és nem hajlandó összekapcsolódni.

Kipróbáltam több routerrel is, de nem a routerek a hibásak.

Windows phone nem is látja a hálózaton.

Aztán átmegyek tesómékhoz, és egy LG tévén hibátlanul látja az összes eszközt a hálózatukon.
Ugyanolyan dlink router.

Ez volt az egyik oka, hogy smart tv-t vettem, ez ennyit tud?

Üdv.

(#660) hzx0 válasza rattan (#659) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nálam müködik rendesen. 5.1.1.droidal. De most kiprobáltam asszony samsung 4.2.1 is tökéletesen megy. Windowsos telo nincs itthon.

[ Szerkesztve ]

(#661) rattan válasza hzx0 (#660) üzenetére


rattan
csendes tag

Kipróbáltam és se tescos tablettel, se tescos telefonnal nem működött.
Mindkettő 4.4-es android.
Jelenleg csak egy 2.3-as régi xperia neo-val megy, ott a media tallózóban rendesen szerepel az összes videó.

(#662) hzx0 válasza rattan (#661) üzenetére


hzx0
aktív tag

Délután kipróbálom majd a lányom Op3n Dott (Tescos) tabjával. Lehet hogy nem minden eszköz kompatibilis.

(#663) hzx0 válasza rattan (#661) üzenetére


hzx0
aktív tag

Op3nDott tablettal nálam se müködik.

(#664) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Sziasztok !

Egy 50 collosra pályáznék,de
nem tudom melyik az újabb széria.

Az X talpas vagy a téglalap alakú ?

előre is kösz.

üdv

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#665) plaszy válasza jimmy5 (#664) üzenetére


plaszy
őstag

Üdv.

Az X talpas az újabb. (De az 50"-os most még jó drága: 134.900.-ért láttam itt Siklóson. Ha lesz akcióba 119.000.-ért, akkor már jó vétel lehet.)

@czanga: Nem gond, már eladtam.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#666) Jamy01 válasza kanyi51 (#643) üzenetére


Jamy01
csendes tag

Köszi a választ! :C

Így gyorsabb: O6 2O/8OO8-444!

(#667) czanga válasza plaszy (#665) üzenetére


czanga
őstag

Nekem az, mert meg kellett volna vennem, de nyílván ez az én hülyeségem. :DD

Megnéztük szombaton élőben, és nagyon tetszett , és hiába 133 000 , még mindíg jobban megéri, mint márkásabb tásaik, ugyanúgy 2 év garival, és kategóriában majdnem azonos panellel, és elektronikával. Most arra hajazok, hátha lesz belőle akció, és akkor egyből megvesszük, de ha nem lesz akkor karácsonyi őrület elött tuti elhozok egyet.

(#668) plaszy válasza czanga (#667) üzenetére


plaszy
őstag

Hát igen, úgy valóban kár érte :)

De tuti kilehet még fogni egy bestbuy akciót.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#669) hzx0


hzx0
aktív tag

Én sem bántam meg a 42" smartot. Minden formátumot visz a nas-rol. Lehet tekerni léptetni feliratot is kezeli. Olvasva hogy mit szivnak a márkásabb készülékekkel ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#670) #81556480 válasza hzx0 (#669) üzenetére


#81556480
törölt tag

mkv-t is ?

(#671) Eliot Anders válasza hzx0 (#669) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Nekem csak 32" smart, van de jó hír amit írsz, mert én is nas vásárláson gondolkodok hozzá. :)

(#672) hzx0 válasza #81556480 (#670) üzenetére


hzx0
aktív tag

Igen az mkv-t is.

(#673) czanga válasza hzx0 (#669) üzenetére


czanga
őstag

Nagy kérdés aztán, hogy én mennyit szívnék egy OS X alól megosztott HDD-vel, vagy Time Capsule megosztással. :)

(#674) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Hello mindenkinek !

Egy olyan észrevételem/problémám lenne a tavasszal vásárolt 42'-os Technikával, hogy:

- spontán belassul csatorna váltásoknál
- ugyancsak spontán lefagy (?), nem reagál utána semmire, áramtalanítani kell, hogy újra használhassam

Egyelőre ennyit vettem észre, de a tavaly ilyenkor vett 41'-os TV-nek semmi baja.

Ha fontos infó, a 40-es még a narancssárgás dobozos, ez a 42-es meg már a kékes dobozú, újabb szállítmányból való ( mivel hónapokig nem volt kapható egy Technika sem a Teckóban ).

Köszönöm előre is a segítséget. Az érdekelne, hogy valami gyári szarság van vele és egyszerűen rosszat fogtam ki, vagy ... nem tudom mi a gond tényleg.

:R

(#675) Hequila


Hequila
őstag

2 hete vettem egy Technika SM50-240-es TV-t ("X" lábú, 50"-os).

Tetszik: a képe - árkategóriához képest - rendben van, betekintési szögei, színei jók. A design szerintem nagyon rendben van, modern.

Nem tetszik: SMART funkciója lassú, netezni csak korlátok között lehet vele. A lassúság a menüknél is észrevehető.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#676) czanga válasza Hequila (#675) üzenetére


czanga
őstag

Bizonyos app-ok léteznek a platformra? Gondolom nem, de azért megkérdezem. XBMC (Kodi), vagy Plex?

(#677) hzx0 válasza czanga (#676) üzenetére


hzx0
aktív tag

Én nem találtam egyiket sem. Viszont beledugsz egy androidos tv boxot és már is mindened van. Nekem egy mk809b+ van rádugva openelc-el (7ezerér vettem használtan)

(#678) czanga válasza hzx0 (#677) üzenetére


czanga
őstag

Ennél sajnos bonyolultabb a helyzet. A Time Capsule nem DLNA képes, így smart TV nem fogja látni, plusz ott van a HFS+ partíció is. (10 éve vagyok Mac-es, plusz ez a munkám is, nehéz róla leszokni) Namost ez, pár plusz kütyüvel a hálóban van, egy régebbi Mac mini társaságában ami ma már csak torrent és Kodi szerverként fut. Erről lehetne futtatni PLEX szervert is, ezért kérdeztem. :) :R

Napok óta agyalok ezen, de majd kitalálok valamit. Lehet majd megnézem élőben is, hogy milyen "appok"-at írtak meg erre a tv-re.

(#679) hzx0 válasza czanga (#678) üzenetére


hzx0
aktív tag

Ezért irtam hogy veszel hozzá egy androidos tv boxot. Azon mehet a Kodi, Plex kliens is.

(#680) czanga válasza hzx0 (#679) üzenetére


czanga
őstag

Nem egészen fogtam fel. :U Tényleg, a kodi mehet rajta, és az látja.

(#681) MolGabi válasza MolGabi (#674) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Erre esetleg valami válasz, tipp, tanács valakinek ?

(#682) hzx0 válasza MolGabi (#681) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nekem is 42" smart van. Lassulást nem tapasztaltam. Lefagyás nekem eddig 2* volt és ugyancsak áramtalanitás segitet.

(#683) MolGabi válasza hzx0 (#682) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Nem Smart-os egyik TV sem, full HD, a 40"-oson egy HDMI, a 42-esen 2 HDMI a különbség, egyébként tudásra ugyanaz mindkettő, ugyanolyan Vestel panel stb.

A kisebbnél ilyen problémák nem jelentkeztek, ami most 1 éve van meg, a másik ami még durván csak féléves már 2-3 hónapja tapasztalható néha ez a fura jelenség/jelenségek.

(#684) ezso válasza MolGabi (#683) üzenetére


ezso
tag

Esetleg próbálj meg egy reset-et. (a beállítások elvesznek)

Menü-->4725
Benne vagy a szerviz menüben. (ha elsőre nem sikerül, próbáld újra)
Diagnostic-->OK-->Factory reset-->OK

Táv elenged és vársz.
TV kikapcsol, újraindul és kezdheted újra beállítani.

Egy próbát megér. Ha továbbra sem jó, akkor sajnos szerviz.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#685) czanga válasza hzx0 (#679) üzenetére


czanga
őstag

Egy valamit megnéznél méh kérlek, ha tudsz? Akár egy pendrive-ot ExFat-ra formázva, látja a TV, ée tud róla játszani?

(#686) hzx0 válasza czanga (#685) üzenetére


hzx0
aktív tag

Délután megnézzem.

(#687) hzx0 válasza czanga (#685) üzenetére


hzx0
aktív tag

Szia. Bocs tegnap nem volt időm. Kipróbáltam ma. Sajna nem kezeli az ExFatot.

(#688) pakriksz


pakriksz
őstag

családba lett egy 42"-es smart változat.

Aki smartozni akar rajta, felejtse el. DLNA-n nem képes srt, sem beépített feliratokat lejátszani, csak SD filmnél lehet léptetni, és szinkronhangot sem lehet váltani.

Böngésző használhatatlanul lassú, ami úgy nagyjából elmegy, bár szintén borzasztó lassú a menü, az a youtube.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#689) hzx0 válasza pakriksz (#688) üzenetére


hzx0
aktív tag

Akkor valamit rosszul csinálsz. Nekem szépen kezeli a feliratokat, ha egyezik a film és a felirat neve akkor automatikusan hozzá csapja. De be is lehet tallozni ha nem egyezik. A film léptetésre meg használd az idő alapu léptetést.

(#690) pakriksz válasza hzx0 (#689) üzenetére


pakriksz
őstag

nem lehet rosszul csinálni, mert nincs semmi beállítási lehetőség a feliratoknál, azon kívül hogy milyen betűméret, hova rakja, és hogy legyen/ne legyen felirat. Tallózási lehetőség nincs. srt feliratot nem játszik le.

Időalapú léptetés pedig mint írtam, csak SD felbontású filmeknél van, a full hd-nál "nem támogatott". A gyorsított lejátszás pedig a tv lassúságából adódóan olyan lassú, mint a sima 1x-es lejátszás :)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#691) hzx0 válasza pakriksz (#690) üzenetére


hzx0
aktív tag

Lehet hogy nem egyforma a készülékünk. Vagy a hálozati tárolod nem alkalmas a feliratok továbitására. Nasom egy Nsa320. Film a Shield fhd sorozat.


(#692) Eliot Anders válasza hzx0 (#689) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

+1

Nekem is viszi a feliratokat és a HD videókat is tudom tekerni. Nsa 310-es szerverrel használom.

(#693) Mercutio_ válasza hzx0 (#691) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy neki másik szériás TV-je van :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#694) hzx0 válasza Mercutio_ (#693) üzenetére


hzx0
aktív tag

Ezt irtam én is. De akár a media kiszolgálo szerver program is lehet a hiba oka. Nem mindegy hogy milyen megosztó program oszt tartalmat a hálozaton. Pl a twonky nem lehet rá venni az srt továbitására. Dlna, minidln szerver viszont jol kezeli a tartalmakat. Valoban nem tul acélos a böngészés a tvn. Viszont ez nem is egy 8 magos telefon. Ha gyorsan nagyba kell valamit megnézni egyszerüen kidobom a telefon képernyöjét wiraless displayen a tvre. Sokkal gyorsabb mint a tv beépitet böngészöt youtubeot használni.

(#695) Levmen


Levmen
tag

Sziasztok!

Most a Tescoban akciós egy Technika full hd smart tv 107cm-es 95e ft.

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes e beruházni rá? Használ valaki már ilyen készüléket? Valamint hány Hz-s lehet a tv, mert sehol nem találom.

Köszönöm a segítséget előre is! :R

Üdv.: Levente

(#696) pakriksz válasza hzx0 (#694) üzenetére


pakriksz
őstag

akkor nem működne minden ugyan arról a szerverről a samsung tvken... de azokon furcsa mód van szinkron választás, ugrás, és több féle felirat...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#697) hzx0 válasza pakriksz (#696) üzenetére


hzx0
aktív tag

Pont ugyan ezeket a problémákat lehet olvasni Samsung, lg forumokon is. "Viszi/nem viszi a feliratot. Lehet/nem lehet léptetni. Nyilván más perifériánk van. Ezért nem lehet kijelenteni hogy " Aki smartozni akar rajta, felejtse el. DLNA-n nem képes srt, sem beépített feliratokat lejátszani, csak SD filmnél lehet léptetni, és szinkronhangot sem lehet váltani." greenhead0-ál és nálam is jol müködik. Hang csatorna váltást még nem probáltam, de hétvégén keresek valami fhd filmet amin 2 nyelvü hang csatorna van.

(#698) pakriksz válasza Levmen (#695) üzenetére


pakriksz
őstag

pont erről az akciós TV-ről írtam előbb. Smart része a youtube-on kívül használhatatlan(bár az is siralmasan lassú egy 3 éves samsunghoz képest is). Filmeket nagyon válogatósan viszi, srt felirat nincs, hangsávot nem lehet választani.

nyilván sima 50/60hz-es mint minden tv 120 ezer alatt, nincs interpolálás.

Ha sima tv-nek akarod használni, megéri, mert ekkora TV-t csak drágábban kapsz. De ha smartozni akarsz, akkor vagy tv felokosító kütyü, vagy egy márkásabb smart tv.
Erre szoftverfrissítés sem lesz többé.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#699) Levmen válasza pakriksz (#698) üzenetére


Levmen
tag

Köszönöm a kimerítő választ. :R Igazából csak sima tv-ként akarom használni. Még annyi kérdésem lenne, hogy külső merevlemezt kezel? Pl 500GB-osat.

Üdv.: Levente

(#700) pakriksz válasza Levmen (#699) üzenetére


pakriksz
őstag

Elvileg igen, de mivel csak fat32-t támogat, max 4 gigás fájlokat lehet rá tenni.
Egyébként ez a határ amitől DLNA-n nem lehet ugrani a videoban. 4 gigás fájl alatt lehet ugrani, afölött (gyak az összes hd film) nem lehet.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.