Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Pólus


Pólus
csendes tag

Sziasztok !

Van valakinek tapasztalata a most akciós Technika tv 42" (SM42-240-AW15) monitorként való használatában? Használnám játékokhoz, és sima internetezéshez., tv-ként kevésbé. A mérete miatt gondoltam, hogy még nem túl nagy monitornak.
Kösz a válaszokat.

(#702) MolGabi válasza ezso (#684) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Kipróbáltam, sajnos nem javult semmit a helyzet, sőt ! Az újbóli csatornakiosztást is alig tudtam megoldani, rohadtul belassult az egész TV ... pedig nem volt ilyen még mikor újonnan lett beüzemelve.

Viszem vissza jövőhéten a Teckóba ... :(

Van valakinek tapasztalata azzal, hogy ilyenkor meddig szarakodnak a javítással/szervizeléssel ?

(#703) BaLee_


BaLee_
csendes tag

Használ valaki 32" (SM32-240-AW15) HD Ready smart tv-t xbox 360-al? Ha jól tudom nincs a menüben játék mód, milyen a képe a konzollal? Illetve tapasztaltatok valamilyen hibát a készülék használata során?

(#704) leeroy869


leeroy869
csendes tag

Sziasztok!
Hol lehet megtalálni a tescoban most akciós technika tv-k specifikációit? Arra lennék kíváncsi, hogy a 42" és 50"-os tv-ken van e ethernet csatlakozó és dlna(serviio) támogatás. Köszi.

(#705) pakriksz válasza leeroy869 (#704) üzenetére


pakriksz
őstag

Van ethernet, sőt wifi is. A dlna támogatás, mint írtam hulladék. 4 gigás film fölött nem lehet léptetni(néha kisebb filmnél sem), hangsávot váltani nem lehet, feliratok beolvasása is bizonytalan.

USB-ről jobban működik, de a 4 gigás korlát ott is él (nem is lehet mást, mert exfat-ot nem ismer, a fat32-nél meg 4 giga a max fájlméret).

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#706) Levmen válasza pakriksz (#700) üzenetére


Levmen
tag

Beruháztam rá! :) Eddig tökéletes. NTFS fájrendszerben 3.0-ás pendrivemet szépen viszi. HD filmeket is és tudtam bele tekerni is. Valamint a feliratot is hozzá tudtam adni! :)

Üdv.: Levente

(#707) Eliot Anders válasza BaLee_ (#703) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Van a menüben játék mód ennyit tudok mondani de konzollal sajnos még nem volt lehetőségem kipróbálni.

Amúgy nekem semmilyen problémám nem volt idáig, elégedett vagyok vele, ennyi pénzért meg főleg.

(#708) Bors77


Bors77
csendes tag

Sziasztok! Beszereztem én is egy SM42-240-aw15-öt. Nekem nem megy a wifi része. Először megtalálta a routeremet majd csatlakozás közben kiirta hogy érvénytelen hardver kulcs és azóta semmit nem csinál. Kábelről megy a net.

(#709) hzx0 válasza Bors77 (#708) üzenetére


hzx0
aktív tag

Szia. Nekem hasonlo gondom volt. Itt kaptam egy forumtárstol az infot hogy kontakt hibás a wifi csatlakozó. Leszedtem a hátlapot megmozgatam a csatit azota pöpecül müködik.

(#710) Bors77


Bors77
csendes tag

Szia!
Köszönöm a válasz. Szétszedtem megmozgattam utána meg is találta a wifit jelszó megadás után viszont megint eldobta és azóta semmi.

(#711) hzx0 válasza Bors77 (#710) üzenetére


hzx0
aktív tag

Akkor lehet hogy kell rá egy kis kontakt spray. Én csak le huztam meg vissza dugtam.

(#712) Bors77


Bors77
csendes tag

Köszönöm meg próbálom.

(#713) ezso válasza Bors77 (#710) üzenetére


ezso
tag

Mindkét csatlakozót szedd le és többször dugd ki-be a csatlakozókat.
Egy nagyobb csatlakozó van a főpanel tetején és egy kicsi megy a wifi adapterbe, alulra.

Ha ettől sem javul meg, akkor cseréltesd ki garanciában a tévét.
Sajnos ez típus hiba, de az esetek nagyobb részeben szokott segíteni a fent leírt mód.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#714) Bors77


Bors77
csendes tag

Amúgy pontosan melyik az? Az alsó?

(#715) hzx0 válasza Bors77 (#714) üzenetére


hzx0
aktív tag

Ami 4vagy5 vékony szálbol áll. Ugy emlékszem a hdmis panelen van. Azt hiszem a kábel masik felén is csati van azt is mozgasd meg.

(#716) Bors77


Bors77
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket. Megjavult a wifi panelnél kellett ki húznom és vissza dugni. A mozgatás kevés.

(#717) Bors77


Bors77
csendes tag

(#718) Bors77


Bors77
csendes tag

Sajnos jobb minőséget nem engedett feltölteni.

(#719) hzx0 válasza Bors77 (#717) üzenetére


hzx0
aktív tag

Ez volt itt a jobb oldalon ha jol emlékszem. Én irtam rosszul a mozgatást. Szét/össze dugtam én is a csatlakozot

(#720) Bors77


Bors77
csendes tag

Igen lent jobb oldalon a wifi panel. Amúgy ezt le számítva ennyi pénzért szerintem nem rossz. Nekem is megy NAS-ról, meg a mobilomról (G3) a miracast.(most már hogy van wifi)

(#721) czanga


czanga
őstag

Valaki vett már a mostani újságban található 55" -es modellből? Egy képet kérhetnék róla, hogyha van valakinek? :)
Nagyon érdekelne, hogy néz ki, de nem találtam róla normális képet se semmit.

Más: Jövő héten Tesco-ban is lesz Black Friday, és én már holnapra tervezem a TV vásárlást Technika-ból. Nincs valakinek tesco-ban dolgozó ismerőse, hátha meg tudja érdeklődni, hogy vajon benne lesznek e ezek a TV-k a leárazásban. :B A 50" (és talán a 40" sem) nem hiszem, mert december 2.ig tart az egyik újságos akció időtartama, és egyszerre nem futhat a kettő. Viszont az 55"-esre lehet van esély.

(#722) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Vettem egyet az akciós SMART modellből, 50"-es méretben. Nos... Vegyesek az érzelmeim a mai esti beüzemelés után. A képet picit hogy mondjam színekben fakónak találom, de lehet az 50" méretéhez már "kevéssé" passzoló Full HD felbontás miatt. Ezt a "milyen LCD tv-t vegyek" topicba inkább nem merem beírni, mert csak azt kapnám, hogy megmondtuk, és 198 000-ért kellett volna egy idei LG-t venni. Esetleg ha van valakinek tanácsa beállításhoz, illetve látott már több márkás TV-t képileg, akkor szóljon please. Lehet csak nekem túl magasak az elvárásaim.

A talp miatt ferdén áll. Megpróbálok rajta majd állítani, mozgatni valamit, de jelenelg szemből nézve jobbra dől be a TV. :)

Az alap menü nem rossz, de a tavaji nem smart modell érdekes módon még gyorsabb is volt. A smart részleget inkább nem vesézem ki, mert piszok lassú, és borzalmas a felülete, de én igazából csak filmezéshez vettem.

Van már jópár Technika TV a családban, de most először érzem ezeket. Az a baj, hogy nem néztem meg más márkákat, hogy legyen összehasonlítási alapom.

(#723) Mormota9


Mormota9
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni tőletek.

Vásároltam egy 42" Technika SM42-240-AW15 Smart TV-t.
A képpel meg vagyok elégedve ennyi pénzért teljesen jó. :K
De a Smart funkcióba a YouTube és az online rádió teljesen használhatatlan.
A többit igazából nem érdekel.
A YouTube szépen működik, amíg egy videót meg akarok nézni. Elindítom, betölt, elindul normális minőségben a videó és kb. 3 mp múlva átvált egy borzasztó minőségű felbontásba és elkezd akadozni.
Az Online rádióba meg a tallózáson kívül semmit nem csinál. Nem indít el semmi rádiót. Vagy szerver hiba vagy csak tölt vagy azt írja hogy megy de nem szól semmi.
Ez nálam hiba vagy ennyi pénzé ne várjak működőképes Smart funkciót. :(

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#724) Eliot Anders válasza Mormota9 (#723) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

A rádióval nekem is előfordult már, 1-2 megállítás és start után ment.

(#725) czanga válasza czanga (#722) üzenetére


czanga
őstag

A képpel kapcsolatos véleményem visszaszívom, a beéptett youtube hozta a kritikán aluli szintet. Amint betettem egy rendes (csak) 720p-s filmet (Life Cycles), azonnal a helyére került minden. :) Hozza a tavalyi modellek képi világát, és szintjét. :)

Viszont a talp miatt továbbra is ferde, nem tudom megoldani, így hét elején kicseréltetjük. :)

(#726) Mormota9 válasza Mormota9 (#723) üzenetére


Mormota9
csendes tag

A YouTube-ot visszavonom!
Szinkronizáltam a fiókommal és azóta hibátlanul megy. :DD
Nem értem ez miért számított, de örülök neki hogy megoldotta. :C

(#727) Mormota9 válasza Mormota9 (#726) üzenetére


Mormota9
csendes tag

Áááá :W
Helyesbítek
Jobb lett mint a legelső beírásomnál, de egyszer HD-ba indít videót egyszer nem.
Látom amikor bufferel ott van a HD felirat, de van amikor videó indítás előtt eltűnik és normál módba játsza le.

(#728) Bizsu1st


Bizsu1st
aktív tag

Sziasztok. Most van akcióban 84990-ért egy 42coll sima és egy 42coll smart Technika a tecskoban(42-278-aw15/sm42-240-aw15). melyik lenne ajánlottabb(kezelés, sebesség terén) egy 70éves hölgynek CSAK tv-ként?
Köszönöm előre is
ui:analóg és digitális adás is lesz, digitálison pedig szinte csak SD.

[ Szerkesztve ]

(#729) czanga válasza Bizsu1st (#728) üzenetére


czanga
őstag

"Simából" nekünk két tavaji van otthon, de nem változott sokat annak a menü rendszere / szoftvere azóta. Sebessége normális. A SMART viszont lassabb véleményem szerint, így ha annak tulajdonságai nem kellenek, akkor maximum a képminőséget érdemes összehasonlítani, és esetleg a fogyasztást.

(#730) fecg21


fecg21
aktív tag

Sziasztok !

A Technika 50" Smart Full HD LED-televízió jelenlegi ára 129 990 ft, ami december 7.-ig él, a kérdésem az lenne hogy véleményetek szerint december 7.-ke után várható e az hogy 120k alá csökkenjen a tv ára?
Volt szerencsém a herceghalmi tesco logisztikai raktárában megfordulni ahol volt néhány darab ebből a méretű tévéből is, és ott egészen érdekes árak voltak felcímkézve "ajánlott fogyasztói ár" megjelölés mellett.
Plusz még egy kérdés: A Blaupunkt(42 colos) 4K-s tv-jét 100.000 ft körüli áron érdemes e bepróbálni? Előre is köszi a válaszokat !

(#731) czanga válasza fecg21 (#730) üzenetére


czanga
őstag

Ugyan ezen agyaltam az elmúlt hetekben, végül megvettem. Meg is mondom miért. :)

A black friday-os árlista "kikerült", fórum topicban be van linkelve. Abban nem szerepelt semmilyen saját márkás terrmék. Továbbá én azt az infót kaptam, hogy nem hiszik, hogy benne lesz.
Illetve még azt gondolom, hogy lejjebb nem hiszem, hogy mennek, mert "ezen az áron is viszik mint a cukrot". Akkor pedig ha mégis, akkor azt kifutóként teszik majd meg, vagy valami brutál karácsonyi akciónál.

Én inkább megvettem, kockáztattam. Ház felujítás/ átalakítás miatt nekem megérte most ez ennyiért. Remélem. :DD (leakciózzák hülyét kapok)

[ Szerkesztve ]

(#732) fecg21 válasza czanga (#731) üzenetére


fecg21
aktív tag

Én kivárom a december 7.-ét, remélem december közepe fele leviszik az árát kicsivel 120k alá, ha nem, megveszem annyiért amennyiért lesz, ha lesz még belőle egyáltalán.

(#733) pimmi


pimmi
senior tag

hali,
-40" technika milyen sd adásra? próbálta valaki, UPC boxom van hdmi csatis, van hd is de kevés csatorna, azokbol egy áron van a smart meg a sima, 85, szerintetek melyik lenne jobb vétel,
-és a 40 vagy 50 es jobb sd adásokra nagyrészt, most egy hd readys 32" van , de ez ugye nagyobb és full hd :R

(#734) fecg21 válasza pimmi (#733) üzenetére


fecg21
aktív tag

A baj az hogy a tescoban rendre csak ezek a bugyuta-számomra nagyon is irritáló animációs bemutatók mentek a Technika tv-ken is, tv adás nem-legalábbis ott jártamkor nem ment. Válaszolva a másik kérdésedre,a józan ész azt diktálná hogy sd adásokhoz egy relatíve kisebb tv ajánlott( max 82 centi). Persze ez közel sem ennyire egyszerű. A 40-vagy 50 collra válaszolva....én a nagyobbikat preferálnám. De nem biztos hogy jobb választás, főleg hogy van kb 100ropiért 4K felbontású Blaupunkt LED tv is(ha kapható még egyáltalán). Én több mint 10 éve hogy száműztem a tv-t ( tv nézést) , mostani közelgő tv vásárlásom kizárólag azért lesz majd mert kell a 22 colos monitor mellé valami ami megfelelőbb a HD filmekhez és bizonyos játékokhoz. Szóval engem az sd adás, de még a hd adás is hidegen hagy.

(#735) pimmi válasza fecg21 (#734) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi, hát nem lettem okosabb, de ez is valami, egyébként a 4k az nem rosszabb még a full hd nál is sd nél? köszi

(#736) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Sziasztok !

Most akrom rászánni magam egy ilyenre : Technika 55" SM55-240-AW15

vannak vele tapasztalatok ???

előre is köszi !

üdv

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#737) ezso válasza fecg21 (#734) üzenetére


ezso
tag

A Blaupunkt már kínai. (nem véletlenül olcsó és xar)
Inkább felejtős. :(

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#738) jimmy5 válasza jimmy5 (#736) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Meg van a cuccos.
Brutál. Hatalmas. Szép képe van. Jó a smart része is.Eddig nem találtam hibát.
55"
159900 ft ért szerintem korrekt.

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#739) czanga válasza jimmy5 (#738) üzenetére


czanga
őstag

Lehet más SMART felület van abban?

Nem töltenek be lassan az appok, pl a youtube? Gratu hozzá, jó filmezést. :K

(#740) jimmy5 válasza czanga (#739) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Nem ismerem a többi Technika smart részet,de ebbe
nagyon jó minden.
Nem lassú,nem szakad meg.
Wifi stabil. Kép hozza a szintet.

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#741) fecg21 válasza ezso (#737) üzenetére


fecg21
aktív tag

Állítólag Szlovákiában szerelik össze a Blaupunkt tv-ket. Persze ez nem garancia semmire.

pimmi: 4K méret: 4096×3072 (esetenként 3840 x 2160), szóval jóval részletgazdagabb kép jellemzi a 4K-t.

Közben megint rákukkantottam a Tesco oldalára, és ott írják hogy december 2.-ig 129.990ft a Technika 50 collos tv, mivel nincs kiírva hogy ez akciózott lenne, gyanítom hogy 2.-ka után lejjebb esik az ára. Szóval szerintem lehet számítani akcióra, legalábbis remélem. Eredetileg december 7.-ig szólt ez a 129.990 ft-os ár, és akkor sem akciósként lett említve.

[ Szerkesztve ]

(#742) ezso válasza fecg21 (#741) üzenetére


ezso
tag

Igen, Szlovákiában rakják össze, csak sajnos kínai elektronikával és display-el. [link]
Ezért olyan a minősége amilyen és a meghibásodási rátája sem meggyőző. :(

[ Szerkesztve ]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#743) pimmi válasza fecg21 (#741) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi, azt megtudná valaki mondani hogy az 50 esnek mik a paraméterei, képfrissítés, kontraszt, stb... ehhez képest például milyen? köszi samsung ue50h5000

(#744) fecg21 válasza pimmi (#743) üzenetére


fecg21
aktív tag

Elvileg a hazai tesco áruházakban is ez a Technika 50 colos tv van forgalmazásban:
[link]
Itt nagyjából képet lehet kapni a jellemzőkről.

ezso : Igen, akkor ez így sajnos felejtős, pedig 100k körüli árért nagyon is rendben lenne, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#745) pimmi válasza fecg21 (#744) üzenetére


pimmi
senior tag

Picture Frequency (Hz)50 ez nem kevés nagyon, nem értek hozzá, és az a kábel aminek az egyik fele jack az mire jó? köszi

(#746) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

Ismerősöm vett 85k-ért egy ilyen 106 centis smart tv-t. Próbálgattam és a Tune in Radio a smart részben mindig kifagyasztja a tv-t. Próbálta már esetleg valaki, hogy nála mi a helyzet?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#747) fecg21 válasza Magnat (#746) üzenetére


fecg21
aktív tag

hali !

jimmy5 fórumtársunkat kérdezd, ő mostanában újított be magának egy 55 colos tv-t. Én valahogy december első hetében tervezem a vásárlást, ha kicsit visszaolvasol talán találsz megoldást a problémádra.

pimmi: Az egy audio kábel, de sajnos kevés egy kicsit az a képfrissítés-vagyis kevésnek tűnik, bár a tv-k nagy része 60hz-es, függetlenül attól hogy 100hz-et is említenek..vagyis azért itt is megy a parasztvakítás rendesen a fekete képkockákkal meg egyébbel. Ahogy írtam előzőleg, sajnos tv adást nem tudtam megnézni mert ilyen animációs demo adás ment a tv-n. Jó lenne tudni egy PH teszt erről a tv-ről...

[ Szerkesztve ]

(#748) ezso válasza pimmi (#745) üzenetére


ezso
tag

" az a kábel aminek az egyik fele jack az mire jó?"

2 féle ilyen kábel is van.
Ha a 3 RCA aljzat, sárga - piros - fehér (kép és sztereó hang) az, az RCA bemenetet váltja ki olyan módon, hogy a tévén csak egy 3,5-es Jack dugó van és ha valaki RCA-s eszközt akar rácsatlakoztatni, akkor kell ez az adapter.

A másik ugyanilyen, de zöld színű kábel az YUV adapter, hasonló céllal.

Gondolom helyspórolás a tévé alaplapján és elég kevesen használják a a fenti két jelátvitelt.
Ha analóg, akkor inkább Scartot, ha digitális, akkor HDMI-t használnak többnyire.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#749) Magnat válasza fecg21 (#747) üzenetére


Magnat
veterán

Arra gondolsz, h pause és start?
Még egy kérdés, vásárláskor azt mondták, h csak egy év a gari, de itt meg kettőket olvasok, mi az igazság?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#750) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Melyik az újabb vagy jobb fajta. Kék vagy a zöld dobozos? Melyiket érdemes venni?

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.