Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) hzx0 válasza zsuga44 (#899) üzenetére


hzx0
aktív tag

Adsz egy pontos film cimet (amit nem jatszik le). Megnézem hogy nálam mit csinál.

(#902) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
Szerintetek kihívjam a garanciális szervizt egy 50 colos smart technika tvhez ha csak úgy magától elfelejti a digitális csatornákat?
Teljesen random módon el el tűnnek a csatornák
Csak az újra programozas segít
Zs

[ Szerkesztve ]

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#903) E.Kaufmann válasza zsloti (#902) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hívd. Másnak is volt ilyen gondja, ismert hibajelenség és a szervizes is tudni fogja szerintem.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#904) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok! olyan bajom lenne hogy van egy technika tv 50col sajna a kijelző betört :W szerviz olyan árakat mond hogy hajam égnek áll esetleg valaki tudja hol tudnék vásárolni?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#905) kispe82


kispe82
tag

Van egy 32colos Technikám és az a problémám vele,hogy sehogy nem tudom úgy beállítani,hogy a teljes képet mutassa. Az első képen a haver tv-je van,teljes képpel,a másodikon az enyém,amin látszik hogy jóval kevesebbet látok belőle. Hogy kell beállítani hogy az egész képet lássam?

Ja,digis beltéri egységem van,nem tudom ez számít e.

[ Szerkesztve ]

(#906) ezso válasza kispe82 (#905) üzenetére


ezso
tag

"Ja,digis beltéri egységem van,nem tudom ez számít e."

Persze, hogy számít.
Ha a tv képarányok váltásával sehogy sem jó, akkor a beltérin is lehet állítani.
Nálam (Hunday beltéri) a menü-->preferencia menüpontban állítható.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#907) kispe82 válasza ezso (#906) üzenetére


kispe82
tag

A diginél is van beállítás a képarányra,de csak annyi hogy 4:3 vagy 16:9,de persze 16:9-en volt. A digi beltéri hibája lenne akkor ez a probléma?

(#908) Magnat válasza kispe82 (#907) üzenetére


Magnat
veterán

Én kipróbálnám a beltéri nélkül (gondolom csak a kódolt csatornák miatt használod), ha úgy jó a kép akkor kipróbálnám a boxot egy másik tv-n (ha van), h ott milyen képet ad.
Szerk.: most jutott eszembe, h lehet h a tiédben még nincs dvb-c tuner és amiatt kell a box (nekem is van egy ilyen 32-esem, de havonta csak pár napot használom) - nincs esetleg más vmi media playered amivel meg lehetne nézni h azzal milyen a kép?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#909) kispe82 válasza Magnat (#908) üzenetére


kispe82
tag

Hát a dobozán rajta van hogy dvb-t meg dvb-c,kerestem rajta csatornát így minden nélkül,de nem talált semmit. Más média playerem nincs sajnos hozzá. Csak pendrive-on szoktam filmet nézni néha.

(#910) ezso válasza kispe82 (#909) üzenetére


ezso
tag

Most "tányéros" digid van, vagy digi kábel tv?
Az utóbbinál nem kell beltéri, mert DVB-C tuneres a tévéd.
A műholdasnál kell.

Ha van egy szoba antennád, vagy kölcsön kérsz egyet, akkor a DVB-T tunert be tudod hangolni a földfelszíni digitális adásokhoz. 9TV + 4 rádió csatorna szabadon fogható. Így ki tudod próbálni.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#911) kispe82 válasza ezso (#910) üzenetére


kispe82
tag

Tányéros digim van. De van egy beltéri antennám,akkor majd rádugom és kipróbálom. Köszönöm a segítséget mindenkinek,majd jelentkezem ha van eredmény.

(#912) kispe82


kispe82
tag

Most rákerestem szobaantennával a szabadon fogható adókra,be is jöttek és ezeken az adókon jó a kép,teljes szélességig látni. Tehát akkor a digi beltéri a hiba oka. Majd rájuk telefonálok hogy lehet e tenni ez ellen valamit.

(#913) fecg21 válasza kisselandras (#904) üzenetére


fecg21
aktív tag

Az a baj evvel hogy gyakorlatilag nem éri meg hozzányúlni, sajnos. Értem én hogy 130k-ért vásároltad, de ha mondjuk mittudomén mondott erre a szervizes olyan 60ezret, akkor tényleg ott vagy hogy érdemes megfontolni hogy inkább hozzáraksz még 40-et és veszel egy másikat. Ha részletre veszed, úgy kevésbé "fáj". :((

(#914) kisselandras válasza fecg21 (#913) üzenetére


kisselandras
senior tag

Köszönöm válaszod ! Sajna igen rá kellet jönnöm nem éri meg meg csináltatni :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#915) Magnat válasza kisselandras (#914) üzenetére


Magnat
veterán

Mennyit mondtak a cserére ha nem titok?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#916) kisselandras válasza Magnat (#915) üzenetére


kisselandras
senior tag

Egerbe volt Szervizbe 50 -60 ezer ft lenne munkadíjjal együtt :W

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#917) Magnat


Magnat
veterán

És mennyi idős, mikori modell?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#918) Ficium


Ficium
csendes tag

Sziasztok,

Vettem egy 140cm-s Technikát.
Másnak is zúg? Olyan, mintha lenne benne egy ventilátor, ami néha 10másodpercre megáll, akkor csönd van, majd megint zúg.

Vigyem vissza vagy mit lehet csinálni vele?

Köszönöm!

(#919) Levmen válasza Ficium (#918) üzenetére


Levmen
tag

Nekem 106cm-es smart van és nem zúg.

Üdv.: Levente

(#920) zsloti válasza Ficium (#918) üzenetére


zsloti
senior tag

Nekem 52 colos van és nuku zúgás
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#921) ferkau válasza Ficium (#918) üzenetére


ferkau
csendes tag

Szia
az enyém is 55"-os,az égegyatta semmi gond nincs vele,4 hónapja vettem és napi 8-10órát megy átlagban.
Gyönyörű képe van,semmi rendellenességet nem tapasztaltam még!!!
érte az árát...
:DD :K :K

(#922) PBR130


PBR130
csendes tag

Sziasztok,

Tegnap vettem egy 50" smartot, és azt tapasztaltam, hogy minden kikapcsolás után elveszti a wifi hálózatot, és nem is találja meg többet. Csak teljes gyári visszaállítás után éled fel újra.
Ismerős ez a probléma, van-e rá megoldás, vagy cseréljem ki még a három napon belül?

Köszi előre is.

(#923) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Üdv!

Beszereztem egy 32"-os Smart csodát, sokat nem vártam tőle, azt hozza is, de van egy nagy problémám. DLNA-n keresztül nem látja az .mkv file-okat. Van egy Zyxel Nas-om (MiniDLNA fut rajta.), van rajta jópár film/sorozat, ha elindítom a media tallózást, akkor csak az .avi-kat jeleníti meg. Azokat le is játsza, de 1 db .mkv-t sem hajlandóni megmutatni, hogy ott lenne. Ha pendrive-ra másolok, akkor látja, le is játsza az. mkv file-okat. Mi lehet a probléma? Valamit telepítenem kellene még rá? (szoftverfrissítést próbáltam, azt mondta nincs újabb szoftver (firmware sem...)).

(#924) zsloti válasza -ZeeZee- (#923) üzenetére


zsloti
senior tag

Én úgy tudom egyik smart se tudja dlna megjelenésének az mkv fájlokat
Ám valaki erősítsen vagy cáfolják meg
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#925) -ZeeZee- válasza zsloti (#924) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, igazából már tárgytalan, mert tegnap visszavittem és kicseréltem egy FHD LG-re. Az lejátszik mindent... (csak spórolni szerettem volna, de nem jött be)

(#926) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

85 ért jó árban lehet a 42" os, kék dobozos?
Doboz színek között van valami különbség tulajdonságokba?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#927) Levmen válasza Moonwolf (#926) üzenetére


Levmen
tag

Zöld dobozos: smart, kék: nem smart. Én 85-ért zöld dobozost vettem karácsonykor és meg vagyok vele elégedve.

Üdv.: Levente

(#928) PBR130


PBR130
csendes tag

Sziasztok,

Az előző problémám megoldódott, viszont most újabb jelenséget produkál az 50"-os smart. Lejátszás közben szakadozik a film vinyóról, és netről, csak a youtube saját klienséről fut simán. Egészen gyenge felbontásokkal is gond van. 1mp fut 3mp-t áll. Viszont pl. ha vinyóról elakad, és kilépek, visszalépek, visszapörgetek ugyanoda, ahol megállt, akkor percekig simán fut megint.

Mi a túró lehet ez? memória? Ötlet?

(#929) Exian


Exian
őstag

Sziasztok!

Tegnap vettünk (másodlagos TV-nek) egy Technika SM32-240 TV-t. Gondoltam felesleges jobb, keveset lenne használva, próbálok spórolni (68.000 Ft volt, ez a Smart verzió).

Viszont épp, amire kellene, alkalmatlan, csak nem tudom, hogy az én példányom a hibás, vagy ezek ilyenek?

A lényeg, hogy a DLNA megosztásaimon lévő videókat gyakorlatilag egyáltalán nem játssza le, pontosabban kb. 10-ből mindössze 1-et, max 2-t sikerült elindítani.

Amit pláne nem értek, hogy van egy mappa, benne 8-10 videó, MINDEGYIKET én saját magam konvertáltam egy adott formátumba tök egyformán, és azok közül sem játssza le mindegyiket. Ez főleg érthetetlen számomra. A másik (Samsung) TV-nk ezeket gond nélkül lejátssza.

Szóval, tényleg ennyire gyatra ennek a TV-nek a fájlformátum ismerete, vagy csak az enyémmel van gond?

A másik probléma, ami miatt viszont szerintem visszaviszem ma, az az, hogy állandóan lefagy.

Vannak alkalmazások, amikből lehetetlen kilépnem konnektorból való kihúzás nélkül. Ez nálam már teljesen elfogadhatatlan, azért ne már...

Ráadásul éjjel meghülyült. Reggel kelek fel, villog a ledje. Bekapcsolni nem tudtam. Szintén konnektorból ki, majd vissza...

Azt hiszem rádobok inkább egy 20-ast és veszek egy olyan Samsungot, amilyenünk már van a másik szobában.

Csak érdekelne, hogy tényleg ennyire hiányos a formátum ismerete, vagy csak nálam?!

Még egy kérdés: hálózatos lejátszáskor tényleg nem lehet beletekerni a videóba, vagy csak én nem találtam meg? Mindössze a gyorsítást találtam meg (2x 4x 6x 8x), mint tekerési lehetőséget (érdekes, a szintén Technika 16"-os kis mini TV-nken 32x is van), de az igen ciki, ha egy 3 órás videó végére akarok odamászni. A másik TV-nken ez nem probléma, van egy csuszka, amit tudok szabadon tologatni villámgyorsan. Tudom, tudom, ez nem az a kategória, csak azért írtam le mindezeket, ha valaki szintén gondolkodik ilyen TV-n és fontosak a fenti dolgok, akkor gondolja meg.

[ Szerkesztve ]

(#930) czanga válasza Exian (#929) üzenetére


czanga
őstag

DNLA és smart funkciói kritikán aluliak, ezt meg kell szokni sajnos. Ilyen akkor érdemes venni ha nagyon jó árban van, legalább én csak akkor vettem.
A villogás azt jelzi, hogy szoftver próbál frissíteni, ezt jellemzően kikapcsolt állapotban, éjszaka kezdi el, szoftverben kikapcsolható.

A filmeket nekem se játszotta le sehogy normálisan, a szoftvere tényleg rossz sajnos. Bár nálam Time Capsule és Mac mini van pl média lejátszás célra, így nem zavar, de aki emiatt (is) vesz ilyet, az jogosan várja el, hogy működjön is rendesen.

Bele lehetcsúszkával tekerni, én is nehezen találtam meg. Valamelyik szines gombbal lehet előhozni, de ne kérdezd melyikkel, sajnos nem vagyok otthon most, hogy megkeressem. Használatiban tuti benne van.

(#931) Exian válasza czanga (#930) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, de már tárgytalan. Visszavittük, nem akarok ezzel szenvedni. Lett helyette egy ugyanakkora Samsung, Smart nélküli (még olcsóbb is volt, mint a Smart-os Technika). Smart funkcióra befogtam az egyik használaton kívüli tabletemet, HDMI kábellel összedrótozva, vezetéknélküli billentyűzettel, így ez a kérdés is letudva :) Így youtube teljesértékűen, gyorsan megy, meg ha netán webezni akarunk rajta... az is gördülékenyebb sokkal.

(#932) #81556480


#81556480
törölt tag

nekem van egy 20 colos ( még a csillag talpas teszkós) technika tv-m és ma megpróbáltam de nem fogadta el a 32 gb pendriveot. Csak formázási gond, vagy mekkorát kezel? Külső vinyót kezel esetleg ?

Tudtok erről valamit ?

(#933) KurtCobain válasza #81556480 (#932) üzenetére


KurtCobain
őstag

Mire van formázva a pen?
Nekem a 40-es van, az NTFS-t és FAT32-t kezel. 1TB-os külsővinyót tuti lát.

Mmm'kay?

(#934) #81556480 válasza KurtCobain (#933) üzenetére


#81556480
törölt tag

Na most fat32-ben látja, de úgy meg nem tudok 5gb-os nagy felbontású filmet rátenni, mert azt írja hogy túl nagy méretű a fájlrendszerhez.

Akkor hogyan kéne? holnap jön meg a külső vinyó, azt mire formázzam majd ?

(#935) KurtCobain válasza #81556480 (#934) üzenetére


KurtCobain
őstag

Akkor előzőleg gondolom exFat lehetett. NTFS-t ismernie kéne, próbáld úgy.
Fat32-nél 4GB a fájlméret határ.

Mmm'kay?

(#936) Levmen válasza #81556480 (#934) üzenetére


Levmen
tag

NTFS pd-met felismeri (3.0 kingston) ami 16gb és a hordozható vinyómat (samsung) is ami 500gb.

Üdv.: Levente

(#937) Geryson


Geryson
addikt

Möstörök! Én egy 65-ös Technika boldog tulajdonosa vagyok 2 éve (anno meséltem is, raktam be képeket) de egy dologban nagy a gondom. DLNA-ban a NAS-ról való videólátszásnál nem tudom a folders nézetet kiválasztani, mert amikor kiválasztanám magát a filmet, akkor kifagy. (Hasonlóan kifagy a gyerekszobában lévő Orion smart TV). Eddig tudtam használni a fájl nézetet, de most már több mint 1000 film van (a Simpson család 20 évad csak egymagában valami 400 film) és a TV meg csak 1000-ig listázza a fájl nézetet. A lakás harmadik TV-je, egy Panasonic smart simán működik folders nézetben is.

Valami megoldás, hogy ne fagyjon ki? Vagy ennyi, ezért volt ilyen olcsó ez a TV?

Apropó: Hülye azért nem vagyok áruházban a sok sokmilliós TV mellett van egy Daewoo 65-ös smart, full HD szintén 250e-ért, amennyibe ez is került 2 éve. Én simán megvenném, ha nem lenne már egy.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#938) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

250ezer? 65colos?

(#939) Geryson válasza Eliot Anders (#938) üzenetére


Geryson
addikt

?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#940) Eliot Anders válasza Geryson (#939) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Kicsit elszámoltam a méretet, ezért soknak találtam az árát.

(#941) westcoastog


westcoastog
veterán

Hali.
Erről a TECHNIKA 32-278-AW15 tv-ről lehet tudni valamit? Neten ugye semmi nincs.
1366x768-as a felbontása a tv-nek tecsó újság szerint, gondolom 1080p 60Hz-t nem lehet rá kierőltetni. :D

Haverom régebbi kisebb 1366-os technika tv-jére rátoltuk a gépet még 2009-10 körül, és ha jól emlékszem windowsban ráment a 1080p de azt csak 30Hz-en tudta. :D

[ Szerkesztve ]

(#942) Attee88


Attee88
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Idén márciusban vettem egy 32"-os Technika Smart Tv-t. Pontos típusát nem tudom, megpróbálom megnézni majd.
Sajnos mostanában nem, mindig akar bekapcsolni. A kék készenléti led világít folyamatosan, mint amikor ki van kapcsolva. Normál esetben ha bekapcsolom, ez a led elkezd villogni, majd kialszik, ha bekapcsolt a tv.
Ha nem akart bekapcsolni mindig kihúztam a konnektorból, vártam 10 mp-et, visszadugtam, és bekapcsolt.
Azt hittem az elem gyenge a távirányítóban, de most megint nem akart bekapcsolni, gondoltam nem távirányítóval, hanem a hátán lévő fizikai gombbal bekapcsolom, de nem akart úgy sem. Megint kihúz, 10mp, visszadug. Utána a hátlapján lévő gombbal bekapcsol. Mi lehet a gondja? Vigyem vissza javíttatni?
Köszönöm a segítséget!
Üdv: Attila

Attee88

(#943) Nagya21 válasza Attee88 (#942) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ha garis akkor vidd el javítani.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#944) kispe82


kispe82
tag

Nem tudom ki mit használ hogy tv-n filmezhessen, de én nem rég találtam 1 appot amivel végre át tudom játszani tv-re a filmeket. Nem tökéletes, de mivel semmi más app nem volt képes ezt megoldani, így jobb a semminél. Képet, zenét, filmet is át küld. Viszont a filmnél nem tudsz a programmal bele tekerni, megállítani, ilyesmi, de szerencsére a tv távirányító ezt tudja orvosolni. Néha megszakad és néha nem látja a progi a tv-t, ilyenkor tv ki-be kapcsolás általában megoldást jelent. Ha valaki tud jobb appot az ne kíméljen, nyugodtan ossza meg itt :D [link]

(#945) Geryson válasza Attee88 (#942) üzenetére


Geryson
addikt

Ha garis, akkor én is visszavinném. Az enyémnek is van néha bekapcsolási nyűgje, de ez olyan 100-150 alkalomból 1, azaz egy alkalom tehát én még ezért nem vittem vissza.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#946) czanga


czanga
őstag

4db Technika van otthon, és ebből 1-nél jött elő probléma. 2év garancián belül vagyok bőven, és a távkapcsolóval van gond. Szinte az összes gombra csak akkor reagál a TV, ha erősen nyomjuk. Elem csere meg volt, sőt, másik technika (régebbi, hosszabb tipus) távkapcsolóval tökéletesen működik.

Vajon cserélik a TV-t, vagy adnak új távot?

(#947) Geryson válasza czanga (#946) üzenetére


Geryson
addikt

Távirányító csere nekem is volt már. :) Leadtam az egyik Tescoban (nem ott, ahol vettem) és talán 2 hét múlva mehetettem az újért.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#948) czanga válasza Geryson (#947) üzenetére


czanga
őstag

Nagyszerű. :) Akkor leadom a közeli tesco-ban, illetve elviszem a gari levelet, és várom majd a csodát.

(#949) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Ha esetleg garanciaidőn túl van valakinek ilyen problémája itt kap hozzá gyári távirányítót.

(#950) Burner16


Burner16
csendes tag

sziasztok nekem kb 3 éve van egy TECHNIKA LED 22LF-204D Led tv-m az adott márkától a panel Az alaplap mint kiderítettem blaupunkt, a Led panel pedig Samsung ,ja és raktak bele egy xiaomi DVD optikai meghajtót is . eddig tökéletesen működik... néhány apró hiányosságától eltekintve. (Pl nincs értelmes hang kivezérlés (Rca, vagy optikai vagy valami ) egyedül a fejhalgató 3,5-ös jack -én lehet a hangot az erősítőhöz továbbítani legnagyobb sajnálatomra azt is csak sztereoban. azontúl (mondjuk ez a gyártó/forgalmazó -nak róható inkább fel) az istenért se lehet felkutatni értelmes firmware frissítést hozzá. a gyártó kb azóta nem tett egyetlen frissítést sem fel a honlapjára amióta megvan a készülék. egyébként minden rendben van vele én megvagyok elégedve a kép minőségével és h minden funkciója azóta is jól működik. 2 évet jósoltam neki már túl tett a vártnál . Azt mondom megérte. Ha valaki tudna firmware ügyben segíteni illetve abban választ adni hogy az 5.1 hangkivezetését egy firmware frissítés megoldaná-e megköszönném.

u.i.: A hardware elvileg képes a kivezetésre is csak épp nem hajlandó elvégezni.

elérhetőségem: szalaibalazs1989@gmail.com

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.