Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) pakriksz válasza zsuga44 (#800) üzenetére


pakriksz
őstag

nem csak a divx-et nem ismeri, a DTS-t sem. Ami eléggé LOL kategória.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#802) kispe82


kispe82
tag

Üdv. Az lenne a kérdésem hogy androidos tabon lévő filmeket meg e lehet nézni valahogy ha usb-vel összekötöm. Esetleg windowsos telóval valahogy... Netem még nincs,ugyhogy a nero progi kilőve. A tv típusa sm32-240-es.

(#803) Magnat válasza kispe82 (#802) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Usb-n nem tudom, de ha egy hálózaton vannak, felteszel a tabra egy dlna szervert pl [link] és kész.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#804) M.Lacci


M.Lacci
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek infója arról, hogy amit most akciózik 42"-osat a Tecsó,
az tényleg a FullHD Smart verzió 85-ért?
Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Értékelni jó! Próbáld ki Te is ;)

(#805) zsuga44 válasza zsuga44 (#800) üzenetére


zsuga44
csendes tag

no egy kicsit tovább haladtunk ... a "lengő" ethernetet lecseréltem egy "rendesen szerelt" UTP-vel (kb 10 m) és ezek után nem látta a tv a netet :(. Erek csekkolása - minden OK.
Beraktam egy switchet a tv-nél - így a tv felé csak egy 1m-es UTP kábel ment és - láss csodát - a tv kapcsolódott a netre. Következtetés: nem szereti a hosszú kábelt :Y

zene és bor - semmi több :)

(#806) Eliot Anders válasza zsuga44 (#805) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Nekem a modem és a tv között egy 20 méteres kábel van. Semmi probléma vele.

(#807) Mr.QwErT válasza M.Lacci (#804) üzenetére


Mr.QwErT
csendes tag

Hi
Erre gondolsz ha valami érdekel kérdezz nyugodtan, most ismerkedek én is vele.

(#808) E.Kaufmann válasza Mr.QwErT (#807) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Neked sikerült úgy összehozni a DLNA-t, hogy a Nero Media Home álltal megosztott tartalmakat, könyvtárakat lássa ez a TV? Mi most vettük, rá tudjuk küldeni Windows 10 médialejátszójáról a képet nagyon frankón, viszont a Média tallózó, vagy mi a neve csak akkor jön be, ha pendrive-t dugunk rá, a Nero-s megosztásokat meg nem látja. Kellene valamit a tűzfalon a windows alatt vagy a TV-n állítani, vagy hogy lehet a DLNA-s megosztást ráküldeni a TV-re?

WiDi csak inteles wifi kártyával müxik, rendes helyi hálós wifis routeren át nem? A proci Haswell alapú.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#809) Levmen


Levmen
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a tv-re csatlakoztatva usb eszközt biztonságosan el tudom valahogy távolítani, vagy csak kihúzva tudom bontani a kapcsolatot?

Üdv.: Levente

(#810) E.Kaufmann válasza Levmen (#809) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Van egyáltalán leválasztási lehetőség? Én a beltériből is mindig simán kihúztam. Szerintem, ha nem veszel fel, akkor nem nagyon ír semmit az eszközre a tv. Meg álltalában az írási gyorsítótárazás ki van kapcsolva a számítógépeken is hordozható esköz esetén, hogy kisebb legyen a sansza adatvesztésnek.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#811) M.Lacci válasza Mr.QwErT (#807) üzenetére


M.Lacci
csendes tag

Szia!
85-ért sajnos nem a Smart verzió volt a Köki Tecsóban, hanem a "sima" kék dobozos... :O

Értékelni jó! Próbáld ki Te is ;)

(#812) Levmen válasza E.Kaufmann (#810) üzenetére


Levmen
tag

Számítógépen is van biztonságos leválasztás. Erre gondoltam, mivel ha leválasztom biztonságosan, akkor leáll az usb-s hdd-m majd kihúzom, de tv-re csatlakoztatva mindig jár, ég a led, így csak akkor áll le, ha csak egyszerűen kihúzom és nem tudom, hogy ez jót tesz e neki hosszú távon.

Üdv.: Levente

(#813) E.Kaufmann válasza Levmen (#812) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Fizikailag nem lesz gond, de néha egy lemezellenőrzés nem árt.
Én nem szoktam leválasztani, egy két eszklöz volt, ami zokonvette, de azok állandóan. Érzékenyek voltak erre.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#814) E.Kaufmann válasza M.Lacci (#811) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet, idegileg jobban járnál azzal :), a smart verziótól kicsit frusztrált lettem, mert a wifije mimóza és a DLNA vagy a franc tudja milyenCast is olyan, mint a mesében, hol volt, hol nem volt. Viszont gyönyörű a képe, pláne ha kilövöm a mindenféle zajszűrést. Sosem értettem, mi a fenének van bekapcsolva akár márkás tv-knél is,
csak elcseszi a képet.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#815) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Közben találtam valamit. Akinek OpenWRT alapú routere van és smart TV-je, és vacakol a videó átküldése számítógépről tv-re, annak ajánlom ezt: [link]
Az utolsó részben írnak egy parancsot, ami a multicast szűrését és figyelését kapcsolja ki. Én beraktam a startup scriptbe. Most könnyebben találta meg a TV-t a gépem, de még tesztelem.
A DLNA megosztás tallózása még mindig nem megy. Tudja egyáltalán a 42 colos smart Tecnika? A kézikönyv írja, de mintha más tv-hez vagy más szoftverhez lenne írva.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#816) Levmen válasza E.Kaufmann (#813) üzenetére


Levmen
tag

Értem, köszi a választ! :R

Üdv.: Levente

(#817) kispe82 válasza E.Kaufmann (#814) üzenetére


kispe82
tag

Nekem a wifijével nincs bajom,a szomszéd wifijét 2-es erősséggel veszi,míg eddig az összes eszközöm,telók,laptop,stb csak 1-es erősséggel vette. Csak kár hogy már megváltoztatták a jelszót amit kitaláltam :DDD :DDD

(#818) E.Kaufmann válasza kispe82 (#817) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Te próbáltad a DLNA-t Nero Media Home-val? Látja a tv-d a megosztásokat?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#819) kispe82 válasza E.Kaufmann (#818) üzenetére


kispe82
tag

Sajnos nekem nincs internet,így nem próbáltam.

(#820) E.Kaufmann válasza kispe82 (#819) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem kell hozzá net, csak switch meg egy számítógép, vagy még talán switch sem.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#821) kispe82 válasza E.Kaufmann (#820) üzenetére


kispe82
tag

Mi az a swich? Hogy müködik?

(#822) E.Kaufmann válasza kispe82 (#821) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hú, akkor hagyjuk :) , olyan amúgy, mint a vezetékes router, de csak arra való, hogy a helyi gépek lássák egymást.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#823) kippedli


kippedli
tag

Vettünk ma egy ilyen teknika tv-t ami 22"-os és szörnyű doboz hangja van. Mi lehet vele vagy ez ilyen?

(#824) E.Kaufmann válasza kippedli (#823) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Vagy ez ilyen. Nincs hely sem normális hangrendszerre és az árba sem fér be. Külső hangfal javasolt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#825) pimmi válasza E.Kaufmann (#824) üzenetére


pimmi
senior tag

ez a 40 esekre is igaz? köszi

(#826) KurtCobain válasza pimmi (#825) üzenetére


KurtCobain
őstag

Azoknak sincs szép hangja. Én 2.1-essel használom.
De ez szubjektív.

Mmm'kay?

(#827) E.Kaufmann válasza pimmi (#825) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nincs, pedig bűvészkedtem az equalézerrel, de annyit értem el, ha nincs zene, normális a hang, de amint jön a zene és beszélnek alatta, elnyomja. Hazahozom a melóhelyről én is a Creative P380-asomat, amint megint kinyitják a gyárat.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#828) E.Kaufmann válasza KurtCobain (#826) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Te eléred a DLNA megosztásokat TV-ről, vagy a tied nem smart?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#829) Levmen válasza E.Kaufmann (#827) üzenetére


Levmen
tag

Én szintén tacskóban vettem hozzá egy Blaupunkt hangprojektort :) Azzal már élvezhető a hanghatás. Ajánlom másoknak is. Tiszta mozi hangulatot ad! :K

Üdv.: Levente

(#830) kippedli válasza E.Kaufmann (#824) üzenetére


kippedli
tag

Egy esti filmnézés alatt ki is borított, vissza is vittük ma, a Tesco nem akarta kicserélni mert semmi baja hisz ez ilyen, mondtuk ,hogy tegnap vettük és mondták ,hogy nem tudnak vele mit csinálni, aztán nagy veszekedés után csak vissza adták a pénzünk. Vettünk is egy rendes LG-t. Nem is tudom miért gondoltam ,hogy jó lesz ilyen olcsó TV-t venni...

(#831) E.Kaufmann válasza kippedli (#830) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Annak sokkal jobb a hangja?
Én mindig úgy voltam vele, ha jó hangot akar az ember lapostv-hez akkor úgy is külső cucc kell.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#832) zsuga44 válasza E.Kaufmann (#828) üzenetére


zsuga44
csendes tag

Hali,

50"-os Technikával (smart) nézzük a filmeket NSA320-ról.
Ahogy az előzőekben írtam csak az ethernet kábel hosszával volt gond, a DLNA-n keresztül gond nélkül jönnek a filmek. Itt egyedül a DivX kodeket nem ismerte fel a TV :(

zene és bor - semmi több :)

(#833) Levmen


Levmen
tag

Nekem van 1-2 HD-s film aminél nincs hang. Azzal lehet valamit csinálni? :F

Üdv.: Levente

(#834) E.Kaufmann válasza zsuga44 (#832) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, de hogy csaltátok elő a DLNA-s megosztások mappáit? Mit kell megnyomni, hova kell belépni?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#835) KurtCobain válasza Levmen (#833) üzenetére


KurtCobain
őstag

Szvsz az DTS hang, amit a TV nem támogat. Cinkes.
Vagy olyan verziót nézel, amin nem DTS hang van, vagy átkonvertálod a hangot más formátumba, pl ac3, vagy rákötsz a TV-re egy médialejátszót vagy számítógépet.

Mmm'kay?

(#836) Levmen válasza KurtCobain (#835) üzenetére


Levmen
tag

Értem, köszönöm! :R

Esetleg tudnál olyan programot ajánlani, amivel meg tudnám konvertálni a film hangját?

Üdv.: Levente

(#837) kippedli válasza E.Kaufmann (#831) üzenetére


kippedli
tag

Ennek jóval jobb de persze nem mozizásra, nem akarom bántani sem a márkát, sem a gyártót de tényleg eszméletlen rossz doboz hangja volt, sosem tapasztaltam még hasonlót vagyis de mikor mozis filmet nézek neten.

(#838) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
Nektek nem csinál olyat a Smart tv-tek hogy bekapcsolás után ha azelőtt léptetsz csatornát mielőtt felállna a smart rendszer ,a felállás pillanatában nézett csatornát eltünteti és automatikusan az egyesre lép
Az eltűnt csatorna többet nem kerül elő csak újraprogramozással
A tv egy 50" os smart technika
Szerintetek ez lehet garanciális hiba is?
köszi
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#839) noni22


noni22
újonc

Sziasztok!
Ajándékba kaptunk egy Technika 42" SM42-240-AW15 Full HD Smart LED-televíziót.
Problémám az lenne, hogy sehogy sem tudok rá internet varázsolni. Van benne beépített Wifi? Vagy külső USB Wifit kell hozzá csatlakoztatni?
Köszönöm a válaszokat.

(#840) Levmen válasza noni22 (#839) üzenetére


Levmen
tag

Szia. Van benne, valószínűleg kontaktos a wifi adapter része. Fentebb leírták hogyan kell megvarázsolni. Nekem szerencsére nem volt ilyen problémám.

Üdv.: Levente

(#841) csaba760516


csaba760516
újonc

Sziasztok.Én még augusztusban vettem egy Technika 42" SM42-240-AW15 Full HD Smart LED Tv-t.Minden működik rajta azonban tapasztalom hogy a jobb oldalán melegszik.Kell aggódnom e miatt vagy ez természetes??Ha hűvösebb van a szobában (18-20 C) akkor kevésbé ha melegebb van (25-28 C)akkor elég rendesen.Nem vagyok egy műszaki zseni ezért kérlek nézzétek el ha nem jól kérdeztem.Köszönöm a válaszokat. :)

(#842) pimmi válasza csaba760516 (#841) üzenetére


pimmi
senior tag

volt már erről szó, másnak is ilyen

(#843) Levmen válasza csaba760516 (#841) üzenetére


Levmen
tag

Megnyugodhatsz nekem is és másoknál is ilyen. Szóval ez természetes!

Üdv.: Levente

(#844) Nagya21 válasza csaba760516 (#841) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nemtom én TV-zni szoktam, nem tapogatni.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#845) E.Kaufmann válasza csaba760516 (#841) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ott a tápja

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#846) csaba760516


csaba760516
újonc

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!!

(#847) KurtCobain válasza Levmen (#836) üzenetére


KurtCobain
őstag

Egy klikkes megoldást nem ismerek, csak bonyolultat, több programmal. :) Más hátha tud gyorsabb módszert.
Mkv szétbontás kép és hangra, hang konvertálás, mkv összemuxolása. Mkv szét összerakáshoz mkvtoolnix, konvertáláshoz meg pl besweet.

Mmm'kay?

(#848) ujsany


ujsany
újonc

..

[ Szerkesztve ]

(#849) ujsany válasza csaba760516 (#841) üzenetére


ujsany
újonc

Felvenni is tudsz vele v. timeshiftet?

(#850) E.Kaufmann válasza KurtCobain (#847) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Amúgy nem érdemes nagyon pedzegetni a Technikák okos képességeit, de ahogy hallom a márkásabb tv-k se sokkal jobbak, de esetleg van rájuk frissítés
Mi is csak azért vettük az okosat mert egy árban voltak a buta változattal, de egyébként érdemes valami compute stick-ben gondolkozni. A youtube viszont rendesen megy, akinek baja van a youtube lejátszással, ott lehet a hálózattal van valami (vagy nagy a terheltsége), sajna nem nagyon lehet kézzel minőséget választani, hanem automatikusan választja a szerinte legjobbat, de 30 Mbites neten azért müxik és legtöbbször a legjobb elérhető minőséget hozza (tudom, illene 5-10 Mbitessel is).

Hazahoztam a Creative P380-at, sokat javult a hangzás :) csak még az elhelyezésen kell variálni, meg valahogy túl sok a mély :D. Sajna már nincs meg az eredeti tápja, ezért egy régi Linksys WRT54GL-hez adott tápot (12V 1A) használtam hozzá, normál hangerőhöz elég kraft van abban is.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.