Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) bruno1945


bruno1945
újonc

sziasztok!Van a tulajdonomban egy 32 collos smart tv.Gyengén hallás sérült vagyok és szeretném fülhallgatóval használni,de a jack dugó egyúttal elnémítja a tv hangszóróját.Próbáltam kapcsolós scart -jack átalakítóval,ami részben sikerült is,mert a kábeltv csatornáinak a hangját tökéletesen adja,de műholdas beltéri is csatlakoztatva van és annak a csatornáit már nem hanggal adja ki.Milyen megoldást javasoltok,ami nem túl drága.Esetleg a beállításoknál néztem el valamit?Egyébként jól működik,szép képe van. :)

brunó1945

(#952) Geryson válasza bruno1945 (#951) üzenetére


Geryson
addikt

Persze, hogy elnémítja a jack dugó a hangot ha bedugod, ez a dolga. :)

Szóval akkor azt szeretnéd, hogy legyen kimeneti hang is és szóljon a TV is? Jól értettem, hogy próbáltad RCA-n kivinni a hangot pl. egy erősítőbe? Ez nálam működik, ilyenkor szól a TV is és az erősítő is.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#953) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Hello mindenkinek!

Bár OFF, de a Tesco-ban most felbukkant egy "Skyworth" fantázia nevű Led TV, különböző méret és ár persze. Ismeri esetleg valaki ezt a márkát?
Sajnos a '15 májusában vett 42"-os alap TV csak nem okés, pedig már megjárta a szervizet. Ezért kérdezném, hátha van még Technikán kívül hasonlóan jó ár-érték arányú cucc.

(#954) bruno1945 válasza Geryson (#952) üzenetére


bruno1945
újonc

köszönöm a segítséget.az általad javasolt megoldás valószínű megoldja azt a problémát is,hogy a műholdvevő csatornáinak is lesz hangja a fülhallgatón is,mert pillanatnyilag a hátulsó scart aljzatból egy ki-bekapcsolós scart dugó RCA hüvelyből üzemel a fülesem.A beltéri HDMI csatlakozóval van összekötve a tv-vel.Próbáltam az oldalsó RCA hüvelyekre dugni a fülest egy/HAMA 43254 2xRCA 1X3,5 mm.Jack/adapterkábelen keresztül,de úgy süket.Arra gondoltam,hogy azért,mert az nyilván csak eszköz bemenetként funkcionál.Az a baj,hogy 71 évesen már ezek a dolgok már nehezebben mennek,hiszen a tecnika rohamléptekkel változik. :)

brunó1945

(#955) Murphy86


Murphy86
újonc

Sziasztok!

Van egy Technika SM32-240 tévém. Amikor USB-ről játszok le filmet 16:9-es képarányon, akkor széthúzza függőlegesen a képet. Nem találok megoldást a dologra, segítséget szeretnék kérni.

Köszi.

(#956) Geryson válasza Murphy86 (#955) üzenetére


Geryson
addikt

Nincs a távirányítódon arányváltó (ratio) gomb? Tehát, amivel 4:3, 16:9, mozi, látvány meg ilyeneket tudsz változtatni?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#957) Murphy86 válasza Geryson (#956) üzenetére


Murphy86
újonc

De van. Tudom váltani, de egyik képarány sem jó (mozi, 14:9,14:9zoom,stb.) A 16:9 áll a legközelebb. Akkor lenne jó a képarány, ha fent és lent lenne egy-egy fekete sáv. Most viszont a képet teljesen széthúzza függőlegesen.

(#958) hzx0


hzx0
aktív tag

Ma bekapcsoláskor egy fekete folt lett a jobb felső sarokba. Kijelző vagy egy led hiba lehet? Készülék csak másfél éves. Gari papíron semmi cég név vagy tel.szám a szerviznek. Felhívtam a helyi Tescot. Azt mondták csomagoljam be és adjam le náluk szervizre. Pedig határozottan emlékszem hogy azt mondták ha 3 napon túl 2 éven belül elromlik házhoz jön a szerviz.

(#959) GeoPhoto


GeoPhoto
tag

Hello!

Meg tudná valaki mondani, hogy Budapesten van e jelenleg valamilyen normálisabb 50 colos Technika tv? A kiárusításosból csak kiállított darabot láttam meg azon csak 2 hdmi van, jó lenne inkább 3. Persze más ilyen méretű is érdekelne új jó áron, de ez a Technika fórum, meg csütörtöktől elvileg a nem kiárusításra lesz 20% kedvezmény.

(#960) GeoPhoto válasza GeoPhoto (#959) üzenetére


GeoPhoto
tag

Hello!

Mivel normális Technika tévét nem találtam ezért egy szintén török gyártású Hitachi lett a kiválasztott. A menűje gyors, a DLNA megy rajta, a youtube is okés, mást még nem néztem meg rajta.

Üdv.

(#961) Nitro500 válasza bruno1945 (#951) üzenetére


Nitro500
csendes tag

Van még rajta AV csatlakozó, erre vegyél egy AV/RCA (kimeneti) adaptert, meg egy RCA/JACK adaptert és így megoldhatod a dolgot. Ez kb. 2000 forint környéke.

Jana

(#962) Nitro500 válasza Murphy86 (#957) üzenetére


Nitro500
csendes tag

Nem értem mi a gondod, mit kéne tennie mint hogy széthúzza a képet? Amire te gondolsz, abban az esetben a két jobb és baloldali széléből kéne levágnia, ezt a mozi arány meg is teszi.

Jana

(#963) hege8888


hege8888
aktív tag

Hello!

Olvasgattam a fórumot,
Még mindig gyatra az SM32-240-AW15B szoftveres képességei, smart funkciói?
Mennyire bestbuy ez a készülék?
Elsődleges TV-nek gondoltam, de ha lebszéltek róla, akkor inkább Samsungot nézek +20ezerért.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#964) czanga válasza hege8888 (#963) üzenetére


czanga
őstag

Én nem bántam meg egyiket sem (3db van otthon, különböző méret és széria), és egyikkel sincs hardveres hiba, de a szoftverük az tény, hogy katasztrofális, és soha nem is lesz jobb. Következő TV-nek azt gondolom már nem feltétlen vennék ebből a nárkából, hiába jó a panel benne, és jó képet ad, megnézném mit tudnak a drágább, márkásabb ellenfelek.

(#965) hzx0 válasza czanga (#964) üzenetére


hzx0
aktív tag

Persze hogy jó képe van LG panel van benne. Volt szerencsém 2 hete részletesen megnézni a belsejét. 3led volt kiégve a felsö sarokba a tvmbe.

(#966) NonPiskóta válasza hzx0 (#965) üzenetére


NonPiskóta
csendes tag

Helló!
Lehet tudni, hogy IPS panel vagy sem? Nagyon érdekelne, mert IPS TV-re vadászok.
Üdv.

(#967) Nagya21 válasza NonPiskóta (#966) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ha majd 180° a betekintési szöge, akkor valszeg IPS.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#968) y300fire


y300fire
tag

Mi lehet a hiba hogy ha nincs internet wifin?

Próbáltam már új nevet adni a hálózatnak, többször is...Nem vált be.

Felcsatlakozik, de nincs internet. Kábelen tökéletes....

(#969) dag


dag
tag

Téves

[ Szerkesztve ]

(#970) ezso válasza y300fire (#968) üzenetére


ezso
tag

Bár már kicsit késő, de kontakt hibás a wifi modul. (Típus hiba)

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#971) tihi_


tihi_
tag

Sziasztok! Van egy Technika 42-278-AW15 TV-m, de sajnos nincs meg a használati utasítása. Meg lehet valahol találni, letölteni? Kutakodtam, de eredménytelenül.
Esetleg van valakinek ..-278-AW15 TV-je? Nagyon megköszönném, ha beszkennelné a használatiját. :R

[ Szerkesztve ]

(#972) ezso válasza tihi_ (#971) üzenetére


ezso
tag

Tölts le egy hasonló Orion használatit, tök ugyanaz.
Igazából nem tudom mihez kell a leírás, mert Magyar menüs a tv és nagyon egyszerű kezelni.

[ Szerkesztve ]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#973) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
43 colos smart (zöld dobozos) esetében megtalálta már valaki a helyes fényerő beállítást? Nem egyértelmű számomra az sem, hogy világosság mit is takar, a különböző leírásokban nincs ilyen. Viszonylag részletgazdag fekete és hasonlóan részletes fehér-világos kép lenne a célom. Tudom, hogy nem plazma tv, de azért a fekete ne kékes-szürke legyen már...

Valamint pc HDMI-vel van rákötve a tévére, majd innen optikaival megy a hang az erősítőbe. Néha nem engedi át a hangot. Ilyenkor vissza kapcsolom tv adásra majd megint vissza hdmi-re és akkor meg átengedi. Ez is bosszantó azért...

(#974) novakalex válasza v.attis (#973) üzenetére


novakalex
aktív tag

Sziasztok,

Valaki tud Filmbox Live promó kódot? :)

Ma vettem egy 43" smart technika tv-t és kiszeretném próbálni!

(#975) novakalex


novakalex
aktív tag

Na most egy problémába ütköztem...

Adott egy 43" Technika Smart TV, usb-ről lejátszva a videót pár perc után elmegy a hang...

Valaki tud rá valami okot/megoldást?

(#976) Morphus101 válasza novakalex (#975) üzenetére


Morphus101
tag

valoszinü hogy a bitrátával van gond a hangsávban

(#977) Morphus101 válasza v.attis (#973) üzenetére


Morphus101
tag

ahogy olvastam az igazi feketét csak dvd lejátszásnál használja a tv

(#978) Morphus101


Morphus101
tag

DNLA-soknak.....http://serviio.org/
A használati utasitás által ajánlott Nero nagyon lassu könyvtár szkennelésben...(is)
https://prohardver.hu/tema/serviio_hasznalata

(#979) bbr


bbr
újonc

Sziasztok, segítségre lenne szükségem, van egy technika smart tv-m eddig rendben ment minden, de tegnap a smart tv-s menü-gobot megnyomva a távirányítón ezt az üzenetet adta ki...

Egyébiránt ha a menüből nyitom meg a böngészőt rendben van minden, a yuotube is megy, csak a smart tv aplikáció nem. Tudna valaki segíteni mi ez? Mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#980) Morphus101 válasza bbr (#979) üzenetére


Morphus101
tag

Igen jó kérdés én is épp ma a krtam feltenni ugyanezt a kérdést

(#981) ezso válasza bbr (#979) üzenetére


ezso
tag

Valószínűleg "megkotlott" a Vestel szervere, vagy frissítik.
Nálam is ugyan ez a hiba és nem Technika tv-n, de szintén Vestel gyártmány.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#982) hzx0


hzx0
aktív tag

Este már müködöt most is jó. Biztos hogy server gondok voltak.

(#983) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Technika smart tv + Upc mediacard kombó van valakinél?

Kedvencekbe tettem kb 80 csatit majd ezen belül betűrendes sorrendbe. Naponta egyszer megkeveri a listát, de van, hogy el is tűnik belőle néhány csatorna. Amikor össze keveri akkor az eredmény nem számsorrend, hanem ilyen totál katyvasz.

(#984) kanyi51 válasza v.attis (#983) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szia, ez nem aTV gondja, az upc kártya csak a saját kiosztását jeleniti meg. Nekem LG a tvn és ugyan az a jelenség.

(#985) czanga


czanga
őstag

Sziasztok tulajdonostársak!

Jól mentek ezek a technika TV-k otthon, amíg nem jött egy vihar, és azzal koax-on át egy villámcsapás. Amint tudom elviszem szervizbe, de amennyiben nem javítható, akkor az 50"-es helyére vennék egy másikat. :(

Kérdés, hogy kaphatóak még, nagyon nem voltam Tesco környékén sem. 50"-est keresek, verzió számot nem tudok, de nekem a vékony kávás típus volt, aminek a talpa X-et formál.

Tud valaki nekem infót adni? Vannak még, és milyen áron? :R

(#986) bbr válasza novakalex (#975) üzenetére


bbr
újonc

Nálam is ugyanez a probléma, sikerült megoldást találni rá?
43" Technika smart tv-m van, és ugyanígy ha usb-ről néznék filmet elmegy a hang pár perc után. Esetleg valakinek ötlete, hogy mi a helyzet vele?

(#987) kispe82


kispe82
tag

Nekem 2 év után tönkrement a távirányító ok gombja. Meg lehet tákolni házilag, vagy venni kell egy új programozhatót hozzá? Mit javasoltok?

(#988) Nagya21 válasza kispe82 (#987) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Rossz távból csak a gumi tappancsot átragasztani, ráragasztani egy alufólia darabot...…
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#989) ezso válasza kispe82 (#987) üzenetére


ezso
tag

Hello!

Nem nagyon javítható.
A taníthatót inkább ne, ha lehet!
Ha gondolod PÜ-ben küld el a táv fényképét, lehet hogy van gyári távom hozzá, bőven bolti ár alatt.

Szerk. Most vettem észre, hogy figyelmetlen voltam és azt hittem az egész táv ment tönkre.
Ha "csak" az OK gomb nem megy, akkor ideiglenesen javítható a már előttem írt fóliás megoldással.

[ Szerkesztve ]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#990) czanga válasza czanga (#985) üzenetére


czanga
őstag

Plusz infó:

Egy kókler lehúzós szerviz a 11. ker-ben 3. tönkrement TV-ből egyet javított meg, a másik kettőre azt mondta nekünk, hogy kuka. TESCO-tól elkértem a "hivatalos" szerviz elérhetőségét, amit meg is adtak. Szellemkép csinálja őket gariban és garin kívül is. (keressetek rá, nem reklámozom)

1db 43"-os, és 1db 50"-os került hozzájuk. Mindkettőt javították, pótolták a hiányzó csavarokat stb, panelt cseréltek. Nem volt olcsó, mert a pici 20.000 Ft lett a nagy 40.000 Ft, de ez a 60k még mindíg sokkal sokkal jobb, mint két új TV ára.

Szóval ha bedöglik valami valaki eszközében, van hova vinni, de itt PH-n is akad 1 ügyes fórumtárs akiről jókat hallani.

(#991) Morphus101


Morphus101
tag

Egy újdonsàg.....

(#992) Nagya21 válasza Morphus101 (#991) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nem is drága......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#993) dniki88 válasza Morphus101 (#991) üzenetére


dniki88
tag

Tegnap -30%-os volt már. 80490 Ft volt az ára.

(#994) kanyi51 válasza dniki88 (#993) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szerintem megéri, jó tvk ezek

(#995) Atyus77


Atyus77
csendes tag

Üdv. urak.

Van egy kis problémám a SM42 240 AW15 Technika tv-vel.
Wifi kapcsolatot szeretnék létesíteni a TV és a rúter között.
Telefonok magas Wifi jellel működnek ,de a Tv nem .

A beállítások menűben a hálózattípust megadva (Vezeték nélküli eszköz) azt írja a "konfigurálás állapota" mellett hogy "Nem engedélyezett".
Ezt nem engedi átállítani. :(
Mit lehet tenni a cél érdekében ?
Köszönöm.

SKODA FORMAN

(#996) ezso válasza Atyus77 (#995) üzenetére


ezso
tag

Szia!

Ilyenkor a tv nem látja a Wifi modult.
A megoldás:
Tv hátulját leveszed és látni fogsz egy különálló kis téglalap alakú panelt, ami egy darab kábellel megy az alaplapra.
Ez a wifi modul és ennek a csatlakozója szokott kontakt hibázni.
Néhányszor húzd le és dugd vissza a csatlakozót. Ha megjavul általában nem szokott sokáig tartani, de meg lehet próbálni.

Megoldás 2: Csatlakozó levág és a wifi panelra a 4 vezetéket fixre beforrasztani. (ez 99%-ban működik, de megfelelő páka és forrasztási tudás szükséges)

Megoldás 3: Lehúzod a wifi csatlakozót és összerakod a tv-t, majd veszel egy külső USB-s wifi adaptert.
Csak Wezzy200-zal lesz kompatibilis.
Utóbbi megoldásnál tudok féláron adaptert.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#997) Atyus77 válasza ezso (#996) üzenetére


Atyus77
csendes tag

Köszönöm.

SKODA FORMAN

(#998) Atyus77 válasza ezso (#996) üzenetére


Atyus77
csendes tag

Üdv.

Wifit nem sikerült fogni a Tv-vel . :( Kábellel kötöttem össze és így van internet ,bár yutubon eléggé akadozik ,..hosszabb filmnél elindul a vetítés és kis idő után kiírja hogy "Betöltés" ,de ezután már nem megy tovább.

Kérdés :
-Mivel lehetne gyorsabbá tenni ?
-Wifi nélküli kapcsolatnál megoldható-e hogy telefonnal vezéreljük a Tv Internetét ? (Telefon magas Wifi jelet vesz)
-Telefonos internetnél van lehetőség a Tv-t monitorként használni ?

SKODA FORMAN

(#999) ezso válasza Atyus77 (#998) üzenetére


ezso
tag

Helló!

Nem tudod gyorsabbá tenni. A Technika a Vestel belépő szintű tv-je, ezért olcsó, viszont 2-3 évesen már nem lesz gyors.
A telefonról akkor tudnád használni, ha van "Wireless Display" funkció a tv-ben és működik/működne a tv wifi-je. (ha jól értettem a kérdést)

[ Szerkesztve ]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#1000) Atyus77 válasza ezso (#999) üzenetére


Atyus77
csendes tag

Üdv.

Van Wireless Display funkció , de a Tv nem vogja a Wifi jelet. :(
Ezért kérdeztem ,hogy van-e lehetőség -ennek tudatában- a mobiltelefonnal való kapcsolódásra ?
Jelenleg egy Wifi-jelerősítő készülékkel van összedugva a Tv , így van internet rajta.

Köszönöm.

SKODA FORMAN

(#1001) ezso válasza Atyus77 (#1000) üzenetére


ezso
tag

Üdv!

Lehet, hogy én vagyok értetlen, de nem értem ezt a wifi jelerősítős dolgot. :F
Ha nem wifin kapcsolódik a tv a netre, akkor csak LAN kábellel lehet. Más opció nincs.
A telefont szerintem nem tudod összekötni a tv-vel, csak a wifit tudnád megosztani telefonról, amin a tv "kilát" az internetre, de ehhez megint működnie kellene a tv wifijének.
Vagy használod LAN-on, vagy Weezy 200 adapter a wifihez.... szerintem.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#1002) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
43 colos, zöld dobozos van és wifivel csatlakozik a tp-link 1043nd-re. Van is netem, de a routerre csatlakozott egyéb eszközök nem látják a tv-t, tehát nem tudok youtube videót a tv-re küldeni, mert nem látj a telefont. Ugyanakkor ha kóddal párosítom a telót és tv-t akkor megy.
Biztos valami beállítás gond van, mert néha megy rendesen, de ez elég ritka.
Routerben fix IP-t már adtam neki, de ez kb fél órára orvosolta a gondot, aztán ugyanúgy elveszítette.
Mit kellene beállítani?

(#1003) ezso válasza v.attis (#1002) üzenetére


ezso
tag

Én távbeállításban sajnos nem tudok segíteni, de hogy egy dolog tiszta legyen:
"Ugyanakkor ha kóddal párosítom a telót és tv-t akkor megy."
Ilyenkor semmi köze a belső hálózathoz, tehát azért megy.
Ha az egyszer használatos 4X3 számjegyű kódot elküldenéd, akkor itthonról, vagy akár 1000Km-ről is el tudnám indítani a tv-den a lejátszás, mert akkor a neten csak átküldi a szükséges adatokat a tv-nek és a tv intézi a többit.

Esetleg próbáld ki, hogy a telefonos irányítás megy-e? [link]
Ehhez is belső hálózat kell, tehát ha a telefon és a tv azonos belső hálózaton van, csak akkor működik.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#1004) tiko76 válasza ezso (#1003) üzenetére


tiko76
aktív tag

Hello ez az alkalmazás be is tudja kapcsolni a tv-t?

(#1005) kanyi51 válasza tiko76 (#1004) üzenetére


kanyi51
senior tag

Elvileg be és ki is tudja.

(#1006) ezso válasza tiko76 (#1004) üzenetére


ezso
tag

Csak akkor, ha a Wifi beállításoknál van egy "Wake On" menüpont és az aktiválva van.
Csak az újabb típusokon van ilyen opció.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#1007) tiko76 válasza ezso (#1006) üzenetére


tiko76
aktív tag

Be van a wake on,és mégse

(#1008) ezso válasza tiko76 (#1007) üzenetére


ezso
tag

Hmmm, ez érdekes.
Esetleg azt nézd meg, hogy a beállítások menüpont második oldalán van egy "készenléti képernyő" menüpont.
Pontosan nem tudom mit csinál, de lehet összefüggés, bár az eddigi tv-ken ez alapból be volt kapcsolva.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#1009) tiko76 válasza ezso (#1008) üzenetére


tiko76
aktív tag

Ugy se,ha nincs bekapcsolva a tv nincs wifi

(#1010) ezso válasza tiko76 (#1009) üzenetére


ezso
tag

Akkor sajnos passz. Így távolról nincs több ötletem. :(

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#1011) tiko76 válasza ezso (#1010) üzenetére


tiko76
aktív tag

Kár mert az eredeti távirányító nagyon rossz.

(#1012) kispe82


kispe82
tag

Az mitől lehet hogy eddig az USB-n a filmeket úgy mutatta ahogy az USB-n volt, mappákban minden külön, most meg a mappák eltűntek és minden egyben van. Ez lehet beállítási opció?

(#1013) bruno1945


bruno1945
újonc

Sziasztok!Mindjárt két fontos dologban is szeretnék segítséget kérni:1.Néhány hónapja nem tudom elindítani a youtoubot.Középe a nagy logo kijön,tovább semmi. 2.Van-e már lehetőség az M3.hu vételére?

brunó1945

(#1014) Morphus101 válasza bruno1945 (#1013) üzenetére


Morphus101
tag

Szia,nalam is ez volt,de aztan egy uj elso beallitas utan rendben volt,igaz a yt logo utan percekig kellett varakozni

(#1015) dniki88


dniki88
tag

Sziasztok

Lenne egy problémám: egyik pillanatról a másikra eltűnt minden alkalmazás a tv menüjéből.
Csinálok egy első üzembe helyezést, akkor megjelennek, de legközelebbi belépéskor nincs ott semmi, csak valami upc direct, meg YouTube.
Tv típusa: [link]

(#1016) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Hali Emberek !

Van egy Technika 55 collos és egy Horizon 43 collos tv-m.
KB fél éve vagy kicsit több egyiken se indul el a Youtube alkalmazás.
3-4 éves tv-k.
Van rá valami megoldás vagy ez ennyi volt ???

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#1017) ferkau válasza dniki88 (#1015) üzenetére


ferkau
csendes tag

Szia
Igen ennyi volt!!én is szenvedtem vele,aztán kiderült,hogy a youtube nem támogatja az ilkyen TV-kre telepített alkalmazásokat,csak asszema 2017 után gyártott tipusoknál.Így sajnos ezt az alkalmazást nem lehet elindítani,csak a böngészőből!!!
Igy telefonról sem tudsz kidobni semmit a Tvre. :((

(#1018) ferkau


ferkau
csendes tag

Skacok
van itt vki,aki Tecnika tv javításával foglalkozik?Képernyő problémám van,55"-os a vas,kb a a képernyő 1/3-ánál megjelent egy vékony csík előszőr.Aztán szépen lassan egy 15cm széles sávra duzzadt.Sötétebb árnyalatú azon a területen a kép,de valamelyest azért látható.
Vajon kuka a tv?Volt már valakinek hasonló?
köszi :F

(#1019) dniki88 válasza ferkau (#1017) üzenetére


dniki88
tag

Szia

Talán 2018 végén vettük, de megjavult magától.
Visszajött minden alkalmazás rajta.

(#1020) gergotakacs válasza Bors77 (#717) üzenetére


gergotakacs
tag

Szia!
Hogy szedted le a hátlapot? Enyémet 16 csavar fogja, de azokat kicsavarva sem jön le. :-/

(#1021) ezso válasza gergotakacs (#1020) üzenetére


ezso
tag

A Scart két oldalán van két kisebb csavar. Azokat szokták elfelejteni.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#1022) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!

Nosztalgiából felkutattam a korábbi eszmecseréinket a Technika tv-kel kapcsolatban. Érdeklődnék, hogy a 2014-es, illetve 2015-ös években vásárolt TV-k megvannak-e még valakinek, ha igen működnek-e? Nálam a 2014-es 40"-os 2020-ban sajnos baloldalon megpusztult led háttérvilágítással mellékvágányra került, bár ettől függetlenül még mindig működik, használható, csak ugye... Javítani esetleg érdemes lenne? Szerelő ismerős szerint nem.
A másik TV-t használom azóta, 42"-os, újabb verzió állítólag mint a régebbi, de közvetlen átszerelés után észrevettem, hogy sokkal szürkébb, életlenebb ennek a képe, mint a régi TV-é. A lényeg, hogy ez a mai napig működik, bár volt már olyan jelenség egyszer, hogy bekapcsoltam, hang volt, kép nem. Elsősorban PC-re van kötve.

Időszerű lenne már cserélni egy egyszerűbb 4K-s TV-re, már csak a PC miatt is, viszont nem találok Technika márkát sehol. Mi történt az évek alatt? Leépít ennyire már a Tesco?

Vestel paneles TV-k még javasoltak, vagy azóta történt itt is változás? eMAG-on szoktam nézelődni, ott vannak ezek az olcsóbb TV-k, állítólag a Hitachi Vestel paneles és nem túl gagyik.

[ Szerkesztve ]

(#1023) kanyi51 válasza MolGabi (#1022) üzenetére


kanyi51
senior tag

igen nekem megy még, egész jó kopp-kop.nem wifis, ha jol emlékszem102 a képátlója.
Ezek a tvk már kikoptak, nem gyártják szerintem.

(#1024) hzx0 válasza MolGabi (#1022) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nekem is használatba van még 2. Az okos verziosba 42" már 2 szer cseréltem LED szalagot" élvilagitásos" AliExpress-röl tudtam rendelni. Első LED javításkor meg szenvedtem vele. Még sehol nem lehetett hozzá kapni. Hiába van benne LG kijelző az LG LED sor nem jó bele. Több részre van osztva mint ebbe . Így csak pár ledet cseréltem. A nem okos verzió asszem az 40" hibátlanul működik anyosnál szinte éjjel nappal megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.