Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) plaszy válasza Kar07 (#495) üzenetére


plaszy
őstag

93 Watt. 135 kWh/annum. Ez van a matricán.

Más: elalvás időzítőt merre találom?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#502) Mr X válasza plaszy (#501) üzenetére


Mr X
veterán

q.menu gomb alatt, legalsó opció

(#503) plaszy válasza Mr X (#502) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#504) prandris


prandris
tag

Sziasztok! 32" vagy 40"-os Technika érdekelne, hogy mennyibe kerülnek körülbelül? Szokták még akciózni őket?

(#505) tope válasza prandris (#504) üzenetére


tope
addikt

40" tv lesz most az Auchanban akciósan 69990-ért, mintha valami Akira márka rémlene, nem tudom az milyen

(#506) prandris válasza tope (#505) üzenetére


prandris
tag

Igen, néztem az újságot :) sajnos a neten nem sok mindent lehet róla találni. A hivatalos oldalán helyesírási hibás az angol és a specifikációt sem vitték túlzásba. De ki tudja, nem láttam élőben :)

Szerk.: Ennyi lehet kb. a 40-es technika is?

[ Szerkesztve ]

(#507) tope válasza prandris (#506) üzenetére


tope
addikt

Annyi volt, mikor akciós volt December végén, de szerintem most vagy nincs, vagy nem annyiért.

Link törölve.

[ Módosította: CoolMan ]

(#508) tope válasza tope (#507) üzenetére


tope
addikt

Hinnye, ez meghogy sikerült :D

OLX-en van egy eladó 40" Technika tv

[ Szerkesztve ]

(#509) MolGabi válasza tope (#505) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Akira-t messziről kerüljétek !!!

(#510) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Használja valaki pesti panelben DIGI-s TV előfizetéssel, milyen a kép egy márkásabb belépő modellhez képest? (SD és HD adás)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#511) noncsika válasza MolGabi (#509) üzenetére


noncsika
tag

épp én is az auchanos újságban leltem rá erre a 40-es Akira tv-re, mert ennyiért a méret jó de persze megfordult bennem is hogy talán túl szép hogy igaz legyen (nem véletlenül hozott ide a kereső) de ez csak egy vélemény részedről vagy tapasztalat? kicsit bővebben tudnál erről mondani valamit egy témában kevésbé jártasnak? :) köszi

(#512) MolGabi válasza noncsika (#511) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Erősen kerülendő márka, valami román cég gagyi kínai alkatrészekből összehegesztett terméke. Mérettől, ártól függetlenül kuka, nem szabad megvenni. Olcsó, cserébe sz@r is.

Technikából sem jó mindegyik tudtommal, a korábbi "zöld" dobozos TV-k kevésbé jók, mint a 40'-os Full HD-sek voltak. Persze azóta kifogytak tudtommal minden Tesco-ból, és hír sincs róluk, miért. Arról sincsenek infók még tudtommal, hogy egyáltalán mikor lesz, ha lesz újból. Gondolom lesz egy kis vérfrissítés, csak nehogy negatív irányba.

A sok kitérő után a válasz még mindig az, hogy ne foglalkozz az Akira márkával. Sencor ugyanez. TV-ben nem jó, sok vele a panasz, garanciába hordják ezeket vissza. Az Akira gyakran félévet bír, nem többet.

A helyedben várnék valami jobb megoldásra, esetleg használtan valami jobb Technikára ( vagy gyűjts és vegyél valami jó szerviz háttérrel rendelkező márkát ).

:R

(#513) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Lenne egy észrevételem az 50"-ossal kapcsolatban.

Tegnap este beállítottam 1 órára az elalvás kapcsolót. Lefeküdtem kábé 22 óra tájékán. Elaludtam...ki is kapcsolt a TV. Viszont hajnali 1 körül felébredtem valamiért, és látom, hogy a TV kék LED-e villog. Megdörzsöltem a szemem, azt hittem csak az káprázik, de nem. Valóban villogott. Ezt miért csinálhatta vajon?

(Ezelőtt is használtam az elalvás időzítést rendszeresen, de mire reggelre felkelek, csak simán világít a LED. Gondolom ez a rendes állapota.)

Más is találkozott már ilyennel?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#514) Mercutio_ válasza plaszy (#513) üzenetére


Mercutio_
félisten

Keresőt nem használtad igaz-e? [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#515) plaszy válasza Mercutio_ (#514) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi, nem. :))

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#516) BaLee_


BaLee_
csendes tag

Sziasztok!
Ilyen Technika 19"-os TV-k érkeztek a Tesco-kba fehér, kék, zöld színben. Van már valakinek tapasztalata velük kapcsolatban?


(#517) czanga válasza BaLee_ (#516) üzenetére


czanga
őstag

Hopp! :)

Sajnos nincs amúgy. Nagyobb méretűt nem láttál?

(#518) plaszy válasza BaLee_ (#516) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Sajnos én még nem láttam errefelé.

Árban mennyiek?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#519) BaLee_ válasza czanga (#517) üzenetére


BaLee_
csendes tag

82 cm körüli volt pár darab (kék dobozos volt az is), fekete színben 55e körül.

(#520) BaLee_ válasza plaszy (#518) üzenetére


BaLee_
csendes tag

Ezeknek a 19"-osoknak 29990 Ft. az ára. Kaposvári Tesco-ban vannak, de gondolom máshová is szállítottak.

(#521) Brasco31 válasza BaLee_ (#520) üzenetére


Brasco31
csendes tag

Állítólag Vestel panel van bennük.
Vettünk egyet asszonynak a konyhába. Majd meglátjuk, beválik-e.

(#522) for3l válasza Brasco31 (#521) üzenetére


for3l
senior tag

Az 50"-osban biztos, hogy az van (narancssárga doboz), az nVidia vezérlőpult is úgy ismeri fel.

(#523) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Május 14-től lesz 42"-os full HD-s Technika 80,000 Ft-ért, legalábbis az újság szerint ... Tesconál sosem tudni, hogy valóban van-e készleten. :D

SS15-42-278B a típusa, valakinek van esetleg valami tapasztala ezzel a szériával, vagy ezek lennének azok a bizonyos "új" szállítmányok ?

(#524) dniki88 válasza MolGabi (#523) üzenetére


dniki88
tag

Erre a tipusra én is kíváncsi lennék. Most kaptuk vissza az előző 32"-os Technika tv árát.

(#525) czanga válasza dniki88 (#524) üzenetére


czanga
őstag

Mi történt vele?

(#526) dniki88 válasza czanga (#525) üzenetére


dniki88
tag

Mindig elfelejtett mindent. Többször is volt szervízben.

[ Szerkesztve ]

(#527) MolGabi válasza MolGabi (#523) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Akit érint ...

Ma elhoztam egy ilyen 42'-os Technikát, ugyanaz a Vestel panel van benne, mint a novemberi akció során, úgyhogy bátran próbáljátok ki.

Észrevétel a novemberben vásárolt TV-hez képest, a káva alul kapott egy kis díszítést, a doboz narancssárga helyet kék színt kapott, és 1 HDMI helyett 2 van. Minden más ugyanaz.

Ja és másabb picit a távirányító - véleményem szerint picit "gagyibb" ránézésre, mint az előző, viszont az alvás opció ennél már egy gomb lenyomásával megoldható, nem kell a menüjében szörfözni.

... és a típusa, hogy könnyebben tájékozódni tudjatok: 42-278B

[ Szerkesztve ]

(#528) slatyek


slatyek
újonc

Sziasztok,
Hátha akadt másnak is ilyen problémája, és van rá megoldása:

Adott egy idestova 3 éves (ha jólemlékszem) Technika 26-56D tévé, a 26 col biztos, más típust nem találtam neten hozzá. És adott egy UPC-s digital bronze előfizetés + settop box.
Múlt hétfőig tökéletesen látszódtak a 16:9-es adók képei (pl m1, Duna és társai) a gyári beállítások (Auto a tévén, Letterbox a STB-on) mellett, Scarttal csatlakoztatva.
Jött valami automata frissítés hétfőn délelőtt a STB-ra (gondolom azért, mert akkor történt csomagváltásom), ami óta olyan, mintha a UPC 14:9-ben küldene át mindent. (http://www.umc-uk.co.uk/Manuals/Technika/26%20models/User%20Guide%20-%20Technika%20-%2026-56D-ROI.pdf - 18. oldalon a megjelenített képarányok)
Az, hogy a 4:3-as kép torzul, már megszoktam, de a 16:9-es adóknál két eset van (bárhogy állítom be a tévén és a STB-n a képarányt): Vagy alul-felül fekete csík egy ujjnyi szélességben (16:9 tv, Letterbox a STB-n); vagy alul-felül kitölti a képet kicsit torzítva, de a két szélét levágja (16:9 vagy Auto a TV-n, 16:9 a STB-n)
Dobtam rá 16:9-es filmet usb-n, tökéletes. Horizonon megnéztem a sugárzott adást, 16:9 monitoron tökéletes a kép. STB menüjébe belépve látszik a upc által küldött kép kicsiben, ott azt látom, amit horizonon, de mégse azt teszi ki képernyőre.
UPC szerint ők a jelet jól átküldték, többet nem tudnak tenni, hagyjam őket békén, biztos frissíteni kell a tévé firmware-jét. Tévé spec szerint tudja a 16:9 képarányt, meg eddig is jó volt minden a gyári beállítások mellett.
Mit tudnék még tenni, hogy történjen vele valami (azon kívül hogy továbbra is minden nap elmondom egy új ügyintézőnek, hogy nem a kép 80%-áért fizetem a havidíjat, és talán most már kijönnek egy teszt-tévével a héten megnézni)?
(Ma délután még azt letesztelem, hogy a gépet HDMI-vel rákötve a tévére, hogyan látszódik a netes adás, de nincs több tippem :O Meg ha jó is a HDMI-s kép, nem nagyon szeretnék plusz pénzt fizetni a szolgáltatónak hogy olyan boxot hozzon ki)
Köszi,

(#529) dniki88 válasza MolGabi (#527) üzenetére


dniki88
tag

Én is elhoztam egy ilyen TV-t. A régi technikához képest a menüje jobban tetszik. A távirányító a célnak megfelel... :-)

[ Szerkesztve ]

(#530) czanga válasza dniki88 (#529) üzenetére


czanga
őstag

Megkérlek csinálsz pár képet a TV-ről és a mnüről? Kíváncsiság hajt, mennyire jobb elődjétől, de semmi időm elmenni a tesco-ba megnézni. :)

(#531) dniki88 válasza czanga (#530) üzenetére


dniki88
tag

Rendben. Estefelé felteszek pár képet.

(#532) dniki88 válasza czanga (#530) üzenetére


dniki88
tag

Bocs a minőségért, időhiány, siettem.

(#533) czanga válasza dniki88 (#532) üzenetére


czanga
őstag

Ez olyan, mint az enyém. :) Köszi a képeket. Ahogy olvasom a küllemben se változtattak sokat.

(#534) kanyi51 válasza dniki88 (#529) üzenetére


kanyi51
senior tag

És azt vajon mivel küszöbölöd ki hogy a digitális adókat ha tetszés szerint rendezed, negyed óra múlva újra mind benn van a saját maga kalibrált sorrendben, és amiket adókat töröltem újra látszik. Nekem ennyi lenne a problémám csak, de már kezdek gutaütéseket szenvedni. Ha neked is ezt csinálja, mit tudsz ellenszert, vagy neked ott marad minden adó amiket átszámozol?
Az adok fele,kábelen jön a másik fele antennán, ez egyben van, az antennásokkal nincs baj csak a kábelesekkel. UPC.

[ Szerkesztve ]

(#535) kanyi51 válasza -=RelakS=- (#336) üzenetére


kanyi51
senior tag

Megoldásod van rá? nekem is ez van, bár tegnap előtt vettem a tvt. És nem médiacard, meg box hanem simán antenna és kábel beállításokon.

(#536) ezso válasza dniki88 (#532) üzenetére


ezso
tag

Nem akarok senkit elkeseríteni, de azért ez marha jó...

Ez a menü jóval régebbi, 2011-2012-es modellekben volt.
Azt nem tudom hogy valamiért visszatértek ehhez, vagy régi szoftveres tévéket szórnak ki.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#537) kanyi51 válasza ezso (#536) üzenetére


kanyi51
senior tag

Jó kérdés!! Bár frissíteni lehet de nem talál semmit. A boltban esküdtek hogy újabb tvk ezek,

(#538) dniki88 válasza kanyi51 (#534) üzenetére


dniki88
tag

Nekem úgy maradtak, ahogy tegnap beállítottam. A kódoltakat el lehet rejtetni vele. Nekem Pr telecom van.
Igen a laptopon 2012 gyártást mutat.

[ Szerkesztve ]

(#539) ezso válasza kanyi51 (#537) üzenetére


ezso
tag

Az hogy a boltban mire esküdnek, az egy dolog....sajnos.
A gyári szám utolsó 6 számjegyét ha leírod, megmondom melyik gyártási év. (bár ez sem garancia semmire, hiszen átmatricázni nem nagy dolog)

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#540) kanyi51 válasza ezso (#539) üzenetére


kanyi51
senior tag

SN : 7328880 500081
Ez szerepel mindenhol.

(#541) ezso válasza kanyi51 (#540) üzenetére


ezso
tag

Hmm. Szám alapján pedig 2015-ös modellév.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#542) dniki88 válasza ezso (#541) üzenetére


dniki88
tag

Nekem is hasonló: SN: 7328878 500220

[ Szerkesztve ]

(#543) kanyi51 válasza dniki88 (#542) üzenetére


kanyi51
senior tag

Ezek szerint a Tied kicsit öregebb az enyémnél, ha ez első számsort nézzük, illetve fordítva ha a másodikat. :)
Az akció első napján vettem kedden telik le a 3 nap, de eddig semmit se találtam ami hibára utalna, kivéve hogy a piros ledet nem igen látom :)

[ Szerkesztve ]

(#544) dniki88 válasza kanyi51 (#543) üzenetére


dniki88
tag

Legalább nem égeti ki az ember szemét... :)
Nincs hibája, talán csak a hang gyenge. De hát ennyiért...fapados TV.
Arra jó amire való tv-t nézni, meg filmeket pendrive-ról.
A hangot, meg megoldom egy 5.1 - es szettel.

Ui.: meg nem "kémked" az ember után.

[ Szerkesztve ]

(#545) dniki88 válasza kanyi51 (#543) üzenetére


dniki88
tag

Egy hibát azért találtam, de az lehet csak beállítás, vagy kábel hiba.
HDMI - kábellel összekötve laptoppal, 1920x1080- as felbontásban a kép szélei nem látszanak. Ha leveszem a felbontást a következő felajánlott értékre (1776x1000 ?), akkor tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#546) kanyi51 válasza dniki88 (#545) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nincs HDMI-m azt nem tudom, de pendrájvról szinte mindent sikerült kipróbálnom, és meg vagyok elégedve egyelőre.

(#547) dniki88 válasza kanyi51 (#546) üzenetére


dniki88
tag

Rájöttem. Amikor HDMI-re van kapcsolva van a képarányok között egy "teljes" nevű, akkor jó a kép.

(#548) kanyi51 válasza dniki88 (#547) üzenetére


kanyi51
senior tag

Lényeg hogy szerintem megéri az árát. Cegléden van még 4 db belőle ha valakit érdekel..

(#549) BaLee_ válasza BaLee_ (#516) üzenetére


BaLee_
csendes tag

Végre jött fekete színű is a 19"-osból, vettem is egyet gyorsan. :)

(#550) TestamentDNR válasza kanyi51 (#548) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Biztos, hogy megéri egy ilyennel szemben?
http://electrostore.hu/product-lg-42lb5610-full-hd-led-televizio

Egyébként szombaton egy Tescoban én is szemeztem egy Technikával, de az utolsó kiállított darab volt.
Szvsz 70 ért megérné, de 80 vs. 90 az már más szitu.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.