Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MolGabi válasza plaszy (#49) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Szia !

Tegnap délután megvettem én is, de sietnem kellett, mert már alig volt belőle (du. 2 órakor). Jelenleg már a TV-n keresztül írom e sorokat ... :D Természetesen FullHD-n küldi HDMI csatlakozással a PC.

Nekem magasan felülmúlta az elvárásaimat. Egyedüli problémám vele, ha egyáltalán ez az-e, hogy nem tudom állítani a fényerősséget PC-n, illetve ha Pendrive-on keresztül néznék tartalmat - a TV adások alatt lehet kalibrálni, máshol meg a gyári marad. Persze még nem ástam bele magam jobban, de hihetetlen korrekt az egész.

Ennyiért szerintem nincs egyszerűen alternatíva ... :K

ui: Fontos infó lehet, hogy ezeknek a típusoknak narancssárgás a doboza, ami állítólag a minőségét is jelenti egyben. A zöld színmotívumos TV-k kevésbé jók. Úgyhogy ez külön öröm számomra. Egyszerűen SEMMI különbséget nem érzek egy ilyen tudású Samsung vagy LG készülékek mellett !

[ Szerkesztve ]

(#52) plaszy válasza MolGabi (#51) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Köszi, akkor már sok + van a TV mellett. Te a 40-est vagy 50-est vetted meg?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#53) MolGabi válasza plaszy (#52) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Természetesen a 40-est. Ennyit gondoltam mindig is, hogy adnék még TV-ért, többet nem. Nekem totálisan megfelel, remélem sok-sok évig nem lesz baj vele ! :)

Időközben rájöttem a beállításokra is HDMI/Pendrive használat esetén, úgyhogy boldogság van még inkább ! :C

[ Szerkesztve ]

(#54) KurtCobain válasza Akmak (#48) üzenetére


KurtCobain
őstag

Én június óta használom a 40"-ost. Laptopon csak d-sub kimenet van, nálam tudja a FHD felbontást.

Mmm'kay?

(#55) Akmak válasza KurtCobain (#54) üzenetére


Akmak
tag

Akkor lehet hibás darabot fogtam ki, vagy az is lehet, hogy nem tetszik az integrált gpu-nak a tv, bár majd konzollal szeretném használni remélhetőleg ott nem produkálja majd ezt a hibát.

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#56) czanga


czanga
őstag

Az én fantáziám is nagyon mozgatja egy 40-es modell.

Továbbá engem is érdekelne ez a narancs VS zöld dobozos dolog hogyan is van, illetve a clubcard vásárlás hogyan történik, mert nekünk csak egy kártya van, ami párom édesanyjáé volt. Remélem tudtok segíteni!! :R

Esetleg valaki képeket tudna feldobni ide a topicba a TV-ről. Érdekelne a design, meg minden. Szerintem sokunknak hasznos lenne.

Elmegyek valamikor megnézni, hátha össze tudom hasonlítani egy Samsung 40H5000-el.

[ Szerkesztve ]

(#57) Akmak válasza czanga (#56) üzenetére


Akmak
tag

Ha jól emlékszem az akció csak vasárnapig tartott. A clubcardot pedig mint minden vásárlásnál simán leolvasta és a végösszegből levonódott 20k Ft. Egyébként ezt az akciót a rádióban és a tescóban hirdetik hirdették.Képet sajnos nem tudok mellékelni mivel karácsonyi ajándék lesz és már be van csomagolva. Ez a narancs meg zöld doboz szerintem csak a hd-t és fullhd-t jelöli.

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#58) czanga válasza Akmak (#57) üzenetére


czanga
őstag

De ha hetvege akkor meg ma ervenyes, mert par percnyire van egy nagy tesco.

(#59) pubos


pubos
tag

hát erre én is kíváncsi lennék.akartam egy ilyent én is 60E nem is gondolkodtam volna.nézegettem is párszor még tegnap is de az ára 80E volt. :(

[ Szerkesztve ]

(#60) czanga válasza pubos (#59) üzenetére


czanga
őstag

Rádiót nem hallgatok sajnos, tesco környékén se jártam jóideje, a tesco.hu-n pedig egy deka infót se találtam erről... :(

Elindulni sajnos nem indultunk most azonnal. Kár, de nem tudni van e a Camponában, ami elérhető közelségben van.

[ Szerkesztve ]

(#61) plaszy


plaszy
őstag

Mifelénk (Siklóson) 27.-étől lesz a 40-es 69.990.-, az 50-es meg 109.990.-.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#62) pubos válasza czanga (#60) üzenetére


pubos
tag

helló.ma kíváncsiságból beugrottam kora reggel a Kanizsai tecsoba.Ennek a híres tv-nek már nyoma se volt.kérdeztem az eladót tényleg akciós volt a tv hétvégén?azt mondja igen az volt.mondom nem lesz mostanában ilyen.nem tudja de szerinte nem.dörmögtem kicsit hogy mért nem jöttem előbb.Erre azt mondja szerinte hiába jöttem volna mindnek meg volt már a gazdája.na mondom fasza.Zalaegerszegen is kíváncsiságból bementem ott még azt is leszereltették ami a falon kiállított darab volt.ennyi pénzért nem csodálom. :(

(#63) plaszy válasza pubos (#62) üzenetére


plaszy
őstag

Az kemény. Remélem, hogy az 50-esekből nem fogy ennyire. :U

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#64) MolGabi válasza pubos (#62) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Gyakorlatilag irreálisan alacsony áron adták, akárhonnan is nézzük.

Tudom sovány vigasz, de egy ilyen méretű és tudású TV szerintem 80e Ft-ért is jóval kedvezőbb, mint nevesincs társai. Konkrétan 95,000 Ft. alatt még Hyundai, Sencor stb... márkát sem láttam. Pár ezer Ft-tal többért meg már ott vannak az LG-k, Samsungok. 5-10e Ft-nál szerintem nem kell túlságosan vacilálni, akkor inkább a márkásabb. Viszont ha így, mint most volt a Tesco-ban, akár 30e Ft-tal kevesebbért kaphatja meg az ember a FullHD-s TV-t, szerintem nem kell agyalni túl sokáig rajta .... mert nagyon gyorsan elkapkodják :D

.... és némi nemű háttérinfó: volt, aki kettesével, hármasával hordta ki a boltból ezeket a 40"-es TV-ket !

[ Szerkesztve ]

(#65) KurtCobain válasza pubos (#62) üzenetére


KurtCobain
őstag

80-ért tuti lesz még. :)
Mi VB idején vettük (június eleje), akkor is vitték, mint a cukrot (akkor is 80k volt). 3db volt akkor, abból az egyik kiállítási darab volt, azt mondták, hogy az nem eladó. Gyakorlatilag az utolsó 2-t vittük el.
Tesómnak is kellett volna, kérdeztük hogy lesz-e még. Azt mondták, hogy nem valószínű, ennyi volt. Szóval ugyanazt, amit neked mondtak. Aztán pár nappal később tesóm is elment, érdekesen volt még pár darab. :D Azóta szinte folyamatosan látom a tesco újságban.

Szerintem lesz még, csak lehet 1-2 hét mire beszerzik.

(#55) Akmak:
Tény, hogy trükkös a dolog, de működik. :) Én úgy csinálom, hogy kiválasztom az 1280x720-as felbontást, beállítom 75Hz-re. Alkalmaz, aztán mégse, kiválasztom az 1920x1080-at és alkalmaz.
Esetleg a TV menüjében a kép almenüben a pc helyzetnél, rá kell nyomni, a frissítésre (Auto talán?), vagy valami ilyesmi. Fejből nem tudom pontosan. Utána már jó lesz kép. Mondjuk én csak akkor használom így, ha 1080p-s filmet nézek laptopról. (i3-2350M, HD3000)

(#64) MolGabi:
Nem hiába terjesztem az igét a LED TV topic-ban. Simán versenybe száll a márkásabb gyártók (LG, Samsung), 100-120k-s TV-ivel.

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#66) Mr X válasza KurtCobain (#65) üzenetére


Mr X
veterán

USB-n lejátszható formátumokról lehet tudni valamit?

(#67) KurtCobain válasza Mr X (#66) üzenetére


KurtCobain
őstag

Van itt a PH-n egy tesztcsomag médialejátszók tesztelésére. Azt végigpörgettem, itt az eredménye:

(Kattra nagy kép.)

Ha esetleg van olyan formátum, amire kíváncsi vagy, akkor küldd el.

Mmm'kay?

(#68) Mr X válasza KurtCobain (#67) üzenetére


Mr X
veterán

Köszi, ez hasznos volt.

Még egy kérdés. A weblap szerint csak HDMI és USB van rajta. Ez igaz, vagy van mellette egyéb csatlakozási lehetőség is, mondjuk D-SUB?

(#69) MolGabi válasza Mr X (#68) üzenetére


MolGabi
aktív tag

D-sub, HDMI, USB, RCA ... mindenből van egy-egy, ami szerintem jó dolog.

(#70) Mr X válasza MolGabi (#69) üzenetére


Mr X
veterán

Köszönöm. :R

(#71) KurtCobain válasza Mr X (#68) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nincs mit.

Hátul: 2 HDMI, 1 D-sub, 1 antenna, 1 S/PDIF.
Oldalt: CI kártyahely, 1 USB, 1 kompozit (RCA), 3.5-es jack füles kimenet.
Az USB csak lejátszani tud, felvenni nem.

Mmm'kay?

(#72) Mr X válasza KurtCobain (#71) üzenetére


Mr X
veterán

No akkor, ha jövő hét végén akciós lesz, azt hiszem veszek egy 50-est.

(#73) czanga válasza KurtCobain (#67) üzenetére


czanga
őstag

A kedvemért feldobnál ide pár jó képet a TV külsejéről? :) :R

(#74) MolGabi válasza KurtCobain (#71) üzenetére


MolGabi
aktív tag

A sajátomon mindenből csak 1 van, tiéden kettő HDMI is van ?

Ha minden igaz 2014/08/24-i gyártmányú példány ami nekem van.

(#75) KurtCobain válasza MolGabi (#74) üzenetére


KurtCobain
őstag

Az újakon már csak 1 van? :Y
Enyém 2014.06. hónapi vásárlás. Menü gomb majd 4725 kódra bejön a szervizmenüje? (Ha tudsz se állíts ott semmit!!)

(#73) czanga: megy privát. Sajátomról nem tudok képet csinálni, mert sötét sarokban van. De egy hirdetésben vannak viszonylag jó képek, de nem szeretnék reklámozni. :)

Mmm'kay?

(#77) Nagya21 válasza KurtCobain (#75) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Igen 1hdmi van csak.
40_vesundc_2d_no1__169FHD
Bootloader:V_2.3
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#78) MolGabi válasza KurtCobain (#75) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Igen, bejön. Itt azt írja, hogy Build time: 2014. 05. 30.
TV Life Time: 1648 minutes ????

Valamint nekem is Vesund (...) akármi van írva. Ezek mit jelentek ?

(#79) KurtCobain válasza MolGabi (#78) üzenetére


KurtCobain
őstag

Enyém februári gyártású.

A TV life time azt jelenti, hogy 1648 perc-et bír már csak és tönkre megy. ;] Nem, nem, vicceltem. :) 1648 percet ment eddig.

A VESUND a kijelzőpanel gyártóját jelöli, Vestel márkájú a panel. Úgy tudom ez LG panel, csak a Vestel megvásárolta a jogait. A többi karakter a képernyő méret, felbontás, képarány stb.

Mmm'kay?

(#80) MolGabi válasza KurtCobain (#79) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Kicsit sokallom az eddigi üzemidőt, mert 27 órát nem hiszem, hogy mehetett nálam szombat óta. Annyit nincs is bekapcsolva.

(#81) KurtCobain válasza MolGabi (#80) üzenetére


KurtCobain
őstag

Lehet tesztelték és belement pár óra.

Mmm'kay?

(#82) czanga


czanga
őstag

Tesco-ban megint akcióban lesz, viszont kétlem, hogy ez ugyanaz a modell:

http://tesco.hu/akcio/ajandek-katalogus/41710#pages/3

70 000 Ft a 40"-os. Kéne már egy belsős ember, mert nem merek belevágni. Valahonnan infót kellene szerezni ezekről. :D Egy szervizt találtam, őt holnap felhívom, hogy mi a véleménye.

Drága tulajok, nektek nem ez a cikkszámú van mint amit most leértékeltek, igaz? :) Nézzétek meg kérlek!

(#83) Nagya21 válasza czanga (#82) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Sztem UA.
De ha hazamenek megnézem neked.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#84) plaszy válasza czanga (#82) üzenetére


plaszy
őstag

Igen, ugyanígy néztem én is az 50-est 110-ért.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#85) KurtCobain válasza czanga (#82) üzenetére


KurtCobain
őstag

Enyém 904A SS14 (2014.02. havi gyártás, 2014.06. havi vásárlás).

Mmm'kay?

(#86) Nagya21 válasza czanga (#82) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ugyanaz lesz leértékelve, nekem a szám: 904BAW14 ez csak 1hdmi,1usb-s.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#87) czanga válasza Nagya21 (#86) üzenetére


czanga
őstag

Na erre céloztam, hogy nem az ami Curt-nek van. Szerintem ez nem csak a HDMi-k számában butított, de ennek nagyon utána kell járnom valahogy,

(#88) Nagya21 válasza czanga (#87) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
De csak abban butitott.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#89) czanga válasza Nagya21 (#88) üzenetére


czanga
őstag

Az jó hír. :) Azt meg szabad tudni, hogy az infó honnan van?

(#90) Nagya21 válasza czanga (#89) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
OLX-ről egy dobozról :D
De komoly!!
Ott van fen egy hirdetett készülék, és a leirt+ a dobozon a technikai paraméterek ugyanazok, mint nekem.
A fényképeken látszik is a 2hdmi, míg nekem csak 1 van.
De kérdezd meg a kollégát.
Legfeljebb este a manualt technikai leirását leképezem neked ide, és megkéred CURT kollégát vesse össze az övével.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#91) KurtCobain válasza Nagya21 (#90) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nagyon szívesen.
Esetleg a szerviz menüről is lőhetsz képet, összehasonlítjuk azt is. :)

Mmm'kay?

(#92) Nagya21 válasza KurtCobain (#91) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Arrol van:
kép
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#93) Mr X válasza Nagya21 (#92) üzenetére


Mr X
veterán

Képminőségben mi a tapasztalatod? Üzletben nézegettem, de nekem fakónak tűntek a színek mondjuk egy LG-hez képest.

(#94) Nagya21 válasza Mr X (#93) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nekem személy szerint nem tűnik fakónak, ha az ember bemegy a profi beállításik közé, nagyon jól személyre tudja állítani a ketyerét, de én hagytam mindent alapon.
A Tecsóban rajzfilm ment rajta DVD-ről, az nemvolt se szép, se jó.
Az igyneveld a sárkányod 2 otthon wincsiről azmeg nagyon szép.
Üdv Nagya
UI: vigyél egy pendrivét, az eladónak szólj, hogy kiszeretnéd próbálni (hátul van egy kombinált benyomható billenőkapcsoló, azzal lehet mindent állogatni táv hiányában), és próbáld ki.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#95) MolGabi válasza Nagya21 (#86) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Nekem is ez a típus van, akkor azért nem egyezett a HDMI csatlakozók száma !

(#96) plaszy


plaszy
őstag

Nos, voltam személyesen is a Tescoban megnézni az 50-es modellt.
Hívtam is a "műszaki eladót".

Kis összegzés a párbeszédről:

Én: Érdeklődnék az 50-esről, mert eddig elég jókat olvastam a 40-esről a fórumon, szerinted milyen a márka?
Ő: Szerinte sem rossz, a Hyundai meg Blaupunktnál jobbak. Nem hiszi, hogy sok eltérés van a 40-es meg 50-es között.
Én: Távirányítóját megkaphatom? (Kód miatt akartam!)
Ő: Nem tudja odahozni, mert ezeken a Technika TV-ken csak a demo mehet, amit a cég direkt vetít ezeken a TV-ken. Ezért max. DVD lejátszót tud hozzá kötni, azt megtudja mutatni.
Én: Azt nem kell, köszi, adásra lettem volna kíváncsi. Úgy tudom, hogy Vestel panellel szereltek, erről mit tud?
Ő: Ő úgy tudja, hogy JVC-sek.
Én: Passzolom, hogy a Vestel és JVC között milyen kapcsolat van. Okés, akkor egyelőre ennyit szerettem volna. (Aztán még odamentem egy original, bedobozolthoz, és szemméreteztem, hogy beférne-e az autómba, de elvileg be.)

Szóval, lehet hogy fizu után meglepem magam vele karácsonyra. (Dec. 10.-éig van akciójuk, és még 5 darab van nekik készleten. De, ha elfogyna, akkor Pécsre beszólnak, és max. addig kell bemennem érte.)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#97) KurtCobain válasza plaszy (#96) üzenetére


KurtCobain
őstag

:DDD

Elvileg a JVC is Vestel gyártmány. De igazából sosem lehet tudni... amikor én vettem, akkoriban volt a MM-ban 40"-os Orion, szintén 80-ért. Kinézetileg ugyanaz volt, talpa is, minden. A csatlakozóknál volt a difi, azon nem volt RCA, viszont volt LAN csati. De a 4725-ös kódot nem ette meg, úgyhogy az nem Vestel volt.
Ugyanakkor, nővéreméknek 32"-os Orion van, az meg Vestel. :)

Nagya21: lövök majd képet.

Mmm'kay?

(#98) plaszy válasza KurtCobain (#97) üzenetére


plaszy
őstag

Mielőtt elhozom élesben, tuti elkérem a távirányítót, akár az Üzletvezetőtől. :D Vagy viszek egy univerzálisat és ráállítom. :D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#99) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Én is szemezgetek ezzel az 50"-os Technikával.
Baromi jó áron mérik. :K
Mondjuk kíváncsi lennék azért 1-2 infóra.
Az újabb 1HDMI-s modelleknél is csak 720p-t tud a D-Sub?
Input Lag-ról tudtok valamit?
Nekem gyakorlatilag csak játékra kellene, egy PS4 és egy Xbox 360 lenne majd rá kötve.
Ezért lenne számomra fontos infó.
Esetleg van a tulajok közt valaki aki már próbált játszani rajta, vélemény?
Vajon milyen panel lehet ezekben?
Pontosan milyen be-ki menetei vannak, és miből hány db?
A válaszotokat előre is köszi! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#100) Pöttön


Pöttön
őstag

Na kérem.
Ki mentem én is a tesco-ba, megvizslatni a tv-t.
Az első észre vétel:
Az 50"-osnak 2 hdmi portja van.
A kiállítási darabon egy dvd film ment még annak is egész szép képe volt, a színek szerintem teljesen rendben vannak, azt hogy mennyire lehet részletesen kalibrálni azt nem tudom.
Nem vagyok szakértő, de szerintem a panelje tuti nem valami bóvli TN, mert a betekintési szöge elég jónak tűnt, ha tippelnem kellene akkor szerintem IPS paneles, mert a feketéje az viszont egy kicsit fakóbb.

Első benyomásra én is úgy vagyok vele hogy ennyi pénzt röhögve megér. :C
Ma este szerintem vissza is megyek egy 50"-osért. :)
Akkor persze azért majd megpróbálom kicsit jobban körbenézni.
Ja igen meg annyi hogy a 40-es is meg az 50-es is narancs sárga dobozos, nem tudom hogy ez mennyit, mit számít. :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.