Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) czanga válasza #81556480 (#150) üzenetére


czanga
őstag

32" - 720p
40" - 1080p
50" - 1080p

Nekünk nagyon jó tapasztalataink vannak a 40"-es és az 50"-es modellel is. Olyannyira, hogy a családban már 3db 40"-es van, és 1db 50".
Véleményem szerint a 32"-ost egyedül nem éri meg megvenni.

(#152) Mr X


Mr X
veterán

No, megvettem az 50-est. Nagyon begyere. :)

(#153) Pöttön válasza czanga (#151) üzenetére


Pöttön
őstag

Nálunk is van már egy 40-es az 50-esem mellett, ennyiért simán megéri mindkettő az árát. :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#154) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Örülök, hogy ennyi embernek bevált a TV. :)

Mmm'kay?

(#155) #46136832


#46136832
törölt tag

Nekem olyan probléma lenne vele, hogy digitális kábel tv előfizetésem van, és CI modul van bedugva a TV-be. Van 7 csatorna, ami semmi pénzért nem jön be… „Videó nem támogatott” felírat jelenik meg. Csatornák különböző frekvenciákon vannak és még nem is egy csomaghoz tartoznak. Volt kint a kábel tv szerelő 5 féle modult kipróbált, de az a 7 csatorna nem akar működni. EPG van, némelyiken még hang is és jelerőség nagyon jó… de kép az egyáltalán nincs.

Erre valami tipp?

(#156) czanga válasza KurtCobain (#154) üzenetére


czanga
őstag

Pörög a topic, az egyszer biztos! :)

@ripek

Szerintem a TV Firmware-ében keresendő a probléma. Meg kellene próbálni box-al is megnézni. Ugyan azzal a képminőség minden TV esetében picit rosszabb lenne de hátha fény derül így a hibára.

[ Szerkesztve ]

(#157) hodostamas


hodostamas
addikt

Majdnem vettem én is egy 40-eset, de aztán elvette a kedvemet a körülötte kiállított Samsung/LG tv-k hada.

HD tartalomnál nem tudom van-e ekkora különbség, de SD tartalomnál nagyon alul teljesít mind a 40-es, mind az 50es Technika. Volt egy Samu az 50-es mellett, 50H5000(5500?), 140ért?, és sokkal jobb képet adott ugyan abból a forrásból.

Mintha a Technika semmi képjavítót nem alkalmazva, a teljesen zajos, kockás képet tolja ki, a Samsungnál az alul futó reklám feliratot eltekintve nem volt zaj, se kockásodás. Rio2 ment mindegyiken.

Mivel TV-ként is használnám UPC kábellel, így fontos hogy az SD se tűnjön borzalmasnak.

[ Szerkesztve ]

(#158) czanga válasza hodostamas (#157) üzenetére


czanga
őstag

Inkább vigyél saját tartalmat, és nézd meg azzal. SD-t is. :K

Én másfél órát teszteltem pont emiatt, mert a kiállított darabon éppenséggel nem otthoni, hanem "bolti" mód fut, plusz még vannak egyébb okosítások is. Mindenképpen úgy jársz jól, ha saját tartalommal nézed meg.

(#159) hodostamas válasza czanga (#158) üzenetére


hodostamas
addikt

2 hete is néztem már, de akkor nem volt a közelben összehasonlítható alap. Ott volt távirányító is, megpróbáltam beállítani, de nem sikerült eltüntetni amit írtam. Vagyis sikerült, de akkor minden homály volt, úgy mosott :)

(#160) czanga válasza hodostamas (#159) üzenetére


czanga
őstag

Akkor ha úgy érzed ne ezt vedd, hanem más márkát, igazából ennyi. :R

(#161) ezso válasza -Nemtom- (#107) üzenetére


ezso
tag

Szia!

Próbáld ki az alábbiakat, az áthelyezés előhívásához.
Reseteld a tv-t szervízmenüből.
Ha nem tudod a kódot, akkor a menü-->beüzemelés-->első üzembe helyezés-->OK
ekkor a tv kitöröl minden csatornát és beállítást és újraindul.
válaszd ki a magyar nyelvet, de utána a régiónál, magyar helyett "MÁS" lehetőséget!
Ez legtöbbször szokott segíteni Vestel gyártású tévéknél.

Sajnos a Technikát nem ismerem behatóbban, de mivel ez is Vestel gyártmány, egy próbát megér.

Más: A Blaupunkt (mint valaki írta) már NEM Vestel Elektronic Europe gyártmány, hanem megvették a nevet a kínaiak és Szlovákiában szerelik össze Kínai alkatrészekből!
Kétszer is gondolja meg aki ilyet vesz. (meghibásodási arány magas, alkatrészellátás elég bizonytalan jelenleg)

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#162) hamizoli


hamizoli
tag

Valaki lemérné nekem a 40"-os tv fizikai méreteit? (szélesség kerettel, magasság talppal) Előre is kösz.

régi név:hammer1

(#163) plaszy


plaszy
őstag

Siklóson elfogyott az 50"-os. :U
Pedig ma akartam megvenni. Ilyen rossz időben most Pécsre nem tekergek be. Max. jövő héten.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#164) -Nemtom- válasza ezso (#161) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Helló! Ez bejött, :DD nagyon köszi! :R

(#165) ezso válasza -Nemtom- (#164) üzenetére


ezso
tag

Szívesen. Örülök, hogy segíthettem...

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#166) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!!!
Most készülök venni egy 32" os TV-t ebből a márkából.

Sajna több pénz nincsen rá 50 ezernél.
2 választás van vagy ez vagy egy Hyundai LLF22285SMART.
Mennyi garit adnak rá?

(#167) McDoug6lak


McDoug6lak
tag

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, ha Szlovákiában, pl. a kassai tescoba vennék egy ilyen tv-t,a kkor annak csak kint lehetne érvényesíteni az esetleg előforduló garanciális dolgait? Vagy a tusko ilyen "világgaranciát" nyújt?
Szlovákba mellesleg, 279 euro az 50 colos technika tv :W
Sajna nálunk elfogyott a készlet, mire megvettem volna, viszont a media markt-ba láttam szinten 50 colos hyundai tv-t. 100 Hz-esnek írják... valakinek valami véleménye, ismerete, tapasztalata van az említett cuccról? Esetleg a technikához viszonyítva milyen minőséget, kép, hang, kijelzőminőséget várhatnék tőle?
Segítségeteket köszönöm előre is!

(#168) #81556480 válasza McDoug6lak (#167) üzenetére


#81556480
törölt tag

Te hol laksz ?

(#169) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
Meg vettem a 32" os Full HD tv-t, a lényeg hogy nagyon jó első benyomásra 2év gari a tescoban, továbbá a könyve nagyon erőlteti a fullHD szót, vagy is azt írja hogy tud fullHD-t is.

(#170) plaszy


plaszy
őstag

Az 50"-os szélességét megírná egy kedves tulaj?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#171) Terni


Terni
újonc

Sziasztok,

Az alábbi típusról lenne pár kérdésem Technika 40-904BAW14:
Tesco újság
Tesco azt írja, hogy full HD, máshol azt írják, HD ready, melyik az igaz?
Tesco nem írja, de úgy látom, hogy van rajta VGA és RCA bemenet, jól látom?
Erre a típusra is igaz, hogy ezeket a formátumokat lejátsza?

Köszi, G

(#172) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Full HD
VAn
Nem teszteltem, de sztem igen.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#173) Pöttön válasza plaszy (#170) üzenetére


Pöttön
őstag

Egészen pontosan 113cm :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#174) plaszy válasza Pöttön (#173) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi, akkor 2 darab 60 centis szekrényt összetolva, ráfér. :D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#175) Nagya21 válasza plaszy (#174) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
A talpa jóval kisseb.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#176) Bagira01


Bagira01
veterán

Dec 11-24-ig tesco újsábga megint benne vannak akciósan. Szerintem veszek egy 40"-os kivitelt. Ahogy néztem a legolcsóbb LG 42"-os full hd-k vannak 90k körül. Az a 20k meg nem kevés :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#177) McDoug6lak válasza Bagira01 (#176) üzenetére


McDoug6lak
tag

Szia!
Te már kaptál akkor új újságot? Az 50 colos is marad ennyiért?
Ma voltam bent, hogy megveszem, de eléggé gyászos kép fogadott, így egyelőre elhalasztottam a vásárlást, de lehet 24-ig még meggyőzöm vele magam:)

(#178) zolika98 válasza McDoug6lak (#167) üzenetére


zolika98
csendes tag

Tavaly rendeltem a media markt webshopjából Hyundai TV-t és nekem tetszik, eddig nem volt vele semmi baj, és a képe is egész szép :)

(#179) Bagira01 válasza McDoug6lak (#177) üzenetére


Bagira01
veterán

Igen az 50-ed is maradt 110k.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#180) McDoug6lak válasza McDoug6lak (#177) üzenetére


McDoug6lak
tag

Urak!
Akik birtokoltok 50 colos eszközt, segítségetekre lenne szükségem. Most voltam a tesco-ba, a tv-n a rajzfilm ment, talán a rio:) Szóval iszonyatosan képes széthullani a kép milliónyi pixelre:( Ez vajon milyen okból kifolyólag történhet? Sajna vitt pendrivot nem hagytak betenni, mért félnek, hogy szétb..sza a hálózatukat valami víruska..No Comment....Szóval, lehet az adott jel volt gyengus, igaz a mellette levő összes tv-n nem találkoztam az imént említett pixelesedéses jelenséggel,sőt! Szóval eddig úgy tűnt eme kiváltságot csak a technika birtokolja:)
Szóval, az érdekelne, hogy tulajként tapasztaltok ilyesmi jelenséget, jelenségeket? Vagy nyugodjak, meg otthoni környezetbe nincs kép széthullás, pixelesedés?
Sajna ez a látvány elkedvtelenített, pedig ma este már ezen akartam nézni a Castle új részét :DD

(#181) Mr X válasza McDoug6lak (#180) üzenetére


Mr X
veterán

Ott azt hiszem dvd-ről van millió felé osztva a jel, ezért szar. Otthon nem volt ilyen gondom, sem xvid-nél, sem fullhd anyagnál.

(#182) tope válasza McDoug6lak (#177) üzenetére


tope
addikt

Itt megtalálod egyébként.

(#183) McDoug6lak válasza Mr X (#181) üzenetére


McDoug6lak
tag

Ez megnyugtató, csak érdekes volt, mivel az 50 -s technika mellett van a 65-s, és ezeken borzalmas pixelcsata látszott, szinte minden képváltásnál. a közvetlen mellettük levő lg-ken, samukon meg tűéles maradt a kép minden körülmény között...Persze nem várok hasonló képminőséget, mint egy 60 -100 ezerrel drágább magasabb kategóriájú terméken, de a látottak nagyon elvették a kedvem:( Na még holnap él a 20 hónapos akció, és mivel megnyugtattál, hogy ennyire nem gyászos a helyzet, lehet új erőre kapok és bevásárolom belőle egy példányt mégis:)
Meg remélem valami életképesebb plazmahalmaz eladót fogok ki, aki nem fog vernyákolna ha a vitt anyagot tesztelés gyanánt szeretném kipróbálni...

(#184) McDoug6lak válasza tope (#182) üzenetére


McDoug6lak
tag

Köszönöm szépen!
Eddig nem akart bejönni az oldal, azért kérdezősködtem ennyire:)

(#185) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok,

Én még a múlt héten kérdeztem az egyik eladót a 32"-os tv-vel kapcsolatban, és azt mondta csak 1 a gari rájuk? Ez igaz? Mert olvastam itt 2 évet is.

Üdv

(#186) McDoug6lak válasza gaben1117 (#185) üzenetére


McDoug6lak
tag

Na ez engem is érdekelne..... Én is olvastam itt 2 évet, és a tuskoba mondtak egy évet.
Új vásárlók, nektek mi áll a garancia papíron?

(#187) hodostamas válasza McDoug6lak (#180) üzenetére


hodostamas
addikt

Hasonlót tapasztaltam én is. Mellette a Samu/LG tv-k jók voltak.

(#188) Winchester95


Winchester95
őstag

2ev.
32colos hd ready t vettem letezik hogy tudja az 1080p t?
Vga bemeneten ajanlott 1920x1080p volt es birja rendesen:)

(#189) Pöttön válasza McDoug6lak (#180) üzenetére


Pöttön
őstag

Jelentem nálam sincs pixelesedés.
Mondjuk én csak HD tartalmat nézek rajta HDMI-n és azzal baromi szép képe van szerintem. :)

Szerk: 2év gari van rá.
Az is tény azért hogy a DVD-nek a kemény 640x480-as felbontású képe pixelesebb egyértelműen 50"-on mint ugyan azon felbontáson 40"-on.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#190) gege86


gege86
újonc

Nos, én is megvettem a 40"-os változatot. Utolsó előtti darab volt, celluxos ragasztással, de tutira nem volt összeszerelve korábban.

A már leírt "probléma" nálam is megvan:
D-subon az 1920-as felbontás villog lejátszás alatt, egy másik laptoppal nem villog, csak elcsúszik, nem tökéletes. Még próbálkozom, hátha valahogy kicsikarható itt is (HDMI-n elvileg jó) az 1080p, de egyébként nem zavar, mivel 720p-t fogok nézni általában. A káva nekem is kattog, ha megnyomom két oldalon, de kitérdekel.

Egyetértek a korábban hozzászólókkal, ennyiért nagyon jó vétel, simán megéri.

Háttérvilágítás meglepően egyenletes, nincsenek befénylések az oldalaknál, nem foltos, a betekintési szög sem vészes.

Ha valaki már elmélyült a szín/élesség stb. beállításokban, küldhetne valami jó kis profilt.

Egyetlen dolog: ha közelhajolok a TV hátuljához, kikapcsolt állapotban is enyhe "cicergést, ciripelést" hallok. Remélem nem táphiba, és másnak is csinálja. Ezt meg tudja valaki erősíteni?

(#191) Mr X válasza gege86 (#190) üzenetére


Mr X
veterán

Nálam Xbox 360 megy a dsub-on, 1920x1080-ban, nem villog semmi.

(#192) kollbi


kollbi
csendes tag

Esetleg néhány hasznos megjegyzés a Technika 50"-os csodához.
Tényleg elég szép képe van a natív 50Hz-es panel ellenére (vagy éppen azért) kéz meccset néztem m1 HD csatornán és nem volt utánhúzás.
Sok konkurenshez képest van mód RGB állításra így nem csak a gyári beállításokat kapcsolgathatod, illetve a képmódok (mozi, dinamikus stb.) szabadon testre szabhatók.
Ami viszont kicsit bosszantó lehet kisebb lakásban vagy hálószobában, hogy a standby led kék és borzasztó erősen világít (simán örülnék ilyen zseblámpának)

Illetve szembesültem egy problémával is, bár lehet kábel vagy videokari probléma (radeon 5830). Mégpedig enyhe és random vibrálás kiterjesztett képernyő módban , vagy inkább a CRT-k ből ismerős sorszinkronizációs hibára emlékeztet. (a monitor1280*720 a technika 1920*1080 felbontáson ment minden Hz variációban)
Biztosan nem a TV a hibás mert a jelenséget a monitor is produkálta ha más sorrendben dugtam be.
+adalék bármiféle net adatforgalom (lapok megnyitása) hatására produkálja a jelenséget.
a "monitor" DVI-HDMI a TV HDMI-HDMI csatlakozón kapja a jelet

[ Szerkesztve ]

(#193) Mr X válasza kollbi (#192) üzenetére


Mr X
veterán

A ledet én leragasztottam két réteg szigszalaggal, egy rétegen átvilágított. Így is látszik, de már nem zavaró. :D

(#194) Pöttön válasza Mr X (#193) üzenetére


Pöttön
őstag

Én is pont így orvosoltam. :))

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#195) czanga válasza gaben1117 (#185) üzenetére


czanga
őstag

Hivatalosan minden Technika TV-re 2év garancia van, de biztonság kedvéért én megnéztem mindkét itthoni TV garancia füzetét, és benne is van a 2év.

Az a difi csak, hogy csak 32" felett mennek ki házhoz a szakemberek megnézni / elvinni a hibás TV-t. :)

más:
Ez a 32 colos valójában FullHD-e kérdés valóban érdekes. Mindenhol azt kommunikálják, hogy 720p-s panel van benne amúgy. :)

Mr X:

Igen, ezen mi is kammiláztunk, hogy az 50-esen a kék led nagyon fényes, a 40-esünkön pedig piros van, ami sokkal kevésbé zavaró, és a fényereje is jóval alacsonyabb. Megnéztem az ajándékba szánt másik 40-est is, az is piros. Gondolom az volt épp olcsóbb. :P :DD

[ Szerkesztve ]

(#196) plaszy válasza kollbi (#192) üzenetére


plaszy
őstag

Jó lehet ez a kék LED-es világítás, hangulatfény. :D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#197) Pöttön válasza plaszy (#196) üzenetére


Pöttön
őstag

Engem (mivel szobámba van a tv) nem hagyott aludni, úgy bevilágította ilyen halvány kék fénnyel a szobámat. :D
De egy kis fekete szigszalag ápol és eltakar. :)
Csak arra kell oda figyelni hogy csak a led-re szabad ragasztani, mert különben a távirányító érzékenységét legyengíti. :D

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#198) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

Gondolkodom én is egy ilyen csoda beszerzésén. Igazából max 60 ezret szántam eredetileg tv-re, így a 32"-ost nézegetem. Arról valakinek személyes tapasztalata? A HD Ready felbontás mennyire rontja a képét? Vagy ott is jó képet produkál?

Viszont ahogy olvasgatom a hsz-eket, szinte mindenki a 40-est és az 50-est veszi? Én is inkább válasszak egy nagyobbat? (igaz, az plusz 10k) :U

(#199) plaszy válasza Pöttön (#197) üzenetére


plaszy
őstag

Elhiszem, de, ha én alszom, azt csukott szemmel teszem, és tök mélyen. Felőlem háború is lehet körülöttem, egyáltalán nem tudom magam rajta "felizgatni". :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#200) kollbi válasza kollbi (#192) üzenetére


kollbi
csendes tag

Módosítanám.
Nem vibrálás hanem két eltérő vastagságú és helyzetű csík villog ha megy bármilyen böngésző.
Tetem fel új catalyst-et semmi változás. A jelenség előfordul mind a "TV"-n mind a monitorkén használt 32" is, de mindig csak az egyiken. (a hsznált HDMI-HDMI kábelem 15 m át kell érnie a másik szobába)
Ma kipróbálom másik HDMI-HDMI kábellel.
Esetleg más hasznos Ötlet, ha valaki tapasztalt már hasonlót az életben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.