Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) plaszy válasza Pöttön (#100) üzenetére


plaszy
őstag

Hali!

Én is ezen agyalok még. :)
Megvenném, csak pont nem tudom hol tárolni karácsonyig...az akció meg csak 10.-éig van. Valamit ki kell eszelnem gyorsban.

Még annyit nézzél/mondjál meg légyszi, hogy a doboz az milyen ragasztóval van áttekerve (felül). Nem mintha gond lenne, csak nekem úgy tűnt a "gyári" kint lévő dobozos, mintha már ki lett volna nyitva és vissza lett volna saját kezűleg ragasztva. Szóval nem originalnak tűnt...de lehet, hogy ez máshol is ilyen.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#102) Pöttön válasza plaszy (#101) üzenetére


Pöttön
őstag

Azt néztem én is hogy voltak olyanok aminél úgy tűnt mint ha azzal a széles celluksz szerú ragasztóval ragasztották volna már egyszer vissza.
Meg volt olyan is aminek a teteje ki volt már teljesen bontva.
Meg volt olyan ami teljesen bontatlan volt. (A biztonságért ilyet fogok elhozni :) )
Érdekesség képp még annyit hogy itt Kiskunhalason a 40"-osból a kiállítási darabon kívül már csak 1 db bontott dobozos volt,amivel már akkor is erősen szemezgettek. :) Míg az 50"-osból van még egy pár db. (Szerencsére :C )

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#103) Pöttön


Pöttön
őstag

Akkor biztos be számítják ha van clubcardom?
Vagy hogy megy ennek pontosan a menete? :F

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#104) plaszy válasza Pöttön (#102) üzenetére


plaszy
őstag

Siklóson csak 1 darab van kitéve, dobozban az 50-esből. És az a gázos csomagolású...max. megkérdem majd, hogy van-e a raktárban még nekik.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#105) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

Helló! Vettem ma egy 40"-ost, eddig egész jónak tűnik ennyiért. :)

Csatornalistát hogyan lehet szerkeszteni? Régi orionomon van áthelyezés gomb, de ezen csak ok meg zár van ugyanott. :F

Enyém egyébkén 0 perces szervízmenü szerint. :))

[ Szerkesztve ]

(#106) Nagya21 válasza -Nemtom- (#105) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Menü-5. ikon a csatornakiosztás-csatornalista szerkesztése-alsósor áthelyez.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#107) -Nemtom- válasza Nagya21 (#106) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Helló, elvileg ott kéne lennie, de nincs. :( Csa OK és zár van.

(#108) Nagya21 válasza -Nemtom- (#107) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Akkor nemtom.Vidd vissza cserére, mert így nem jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#109) -Nemtom- válasza Nagya21 (#108) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Egyelőre marad így, annyira nem zavar. Majd gari lejárta előtt esetleg, hátha adnak egy újat. ;]

Tiéden egyébként milyen firmwate van? Enyémen v.0.8.3 (2014-05-30 kiadás)

(#110) Nagya21 válasza -Nemtom- (#109) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
V_2.3
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#111) -Nemtom- válasza Nagya21 (#110) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Köszi, de ez a bootloader :)

Firmware a beállítások -> egyéb beállítások -> szoftver frissítésnél írja. (kerestettem vele, de nem talált újabbat)

(#112) czanga


czanga
őstag

Sziasztok!

Ma végül bolti tesztelgetés után vettünk egy 40"-ost meg egy 50"-ost. :)
Narancssárga dobozos volt mindkettő. Állítólag ez az újabb, Samsung panel van ezekben.

A 50-es kék visszajelző leddel készült, a 40-es pedig piros... Nem nagy dolog, csak érdekes. Tiétek milyen?
Késöbb írok tapasztalatokat is!!!

(#113) -Nemtom- válasza czanga (#112) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Hali! Megnéznéd majd a 40-esen, hogy működik e a csatorna lista szerkesztés (áthelyezés)?

(#114) psajti


psajti
aktív tag

Üdv! Az aktuális tescos 32-es Technika TV-ről esetleg van valakinek tapasztalata? Ahogy nézem a 40-es és 50-es verziókról egész jók a benyomások gondolom akkor a 32-es is jó lehet nem?

(#115) czanga válasza -Nemtom- (#113) üzenetére


czanga
őstag

Hali! Persze, bár még mindkettő eléggé új. Máris megnézem!

Cserébe akkor te lecsekkolod nekem, hogy kikapcsolt állapodban milyen színű nálad? :R

(#116) -Nemtom- válasza czanga (#115) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Piros a led

(#117) czanga válasza -Nemtom- (#116) üzenetére


czanga
őstag

Megnéztem mindkettőn. Nem megy. Ott egy ok és zár gomb, meg navigálok, de sorrendet nem tudtam rájönni hogyan váltsak.
Szerintem tuti lehet valahogy, ha rájövök megírom még ma!

update:

Megvan! :DD

Bementem az aktív csatorna listák közé, ott állítottam digitális antenna és kábel közt, majd visszaléptem a menüben, és akkor már belépve a lista szerkesztésbe ott volt immáron! Kipróbáltam működik is az áthelyezés!

[ Szerkesztve ]

(#118) -Nemtom- válasza czanga (#117) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Köszi! :R

Ezzel csak az a baj, hogyha kábelre teszem akkor a mindig tv csatornák nem jönnek be. :(

De legalább nem az én tv-mben van a hiba :D

(#119) czanga


czanga
őstag

Összeszerelési minőségen lenne mit javítaniuk.

A 40-es és az 50-es is, a felső sarkoknál nagyon óvatosan megnyomva kotyog a panel elötti plexi lap. LoL :Y Dokumentálom a dolgot, hogy kezdettől fogva megvan a dolog, mert ha beporosodik a panel, úgy küldöm vissza gariba, mint a sicc. Másnál is ez jelen van?
A képével elégedettek vagyunk. Bár azt még nem sikerült eldönteni, hogy edge vagy direct-ledes, de sötét szobában is elég jót produkál. Van egy kis kékes árnyalata, ezen majd megpróbálok segíteni.

A szoftver (inkább firmware) elég gyors, és eddig a Full HD-s MKV kontenteket is megzabálta rendesen. SD filmeket majd most fogom megnézni, bár egy ekkora Tv-n SD-t nézni kínzás. :)

A hangzása tényleg nem valami acélos, de tévézni megfelelő. Filmezéshez valami kiegészítő cucc jól jöhet, mert semmi dinamikája nincs a beépített hngszóróknak, és a hallható tartomány se valami széles. Elmegy, na.

Srác a tech osztályon segítőkész volt. Ő úgy tudja Samsung panel van bennük, elektronikáról nincs infója. Én mondtam neki, hogy Vestel a cucc, erre, hogy Szlovákiában szerelik össze. Mondom, hogy nem kizárt, de fura lenne, mert a cég török. Állítólag keveset hoznak vissza gariztatni (na majd én javítok ezen az arányon :P ). Meg tudtam helyszinen nézni pár sample-t, azokat szépen vitte.
Ami kint volt, azok közül mint vastag cellux szerűvel volt leragasztva, de 1 alkalommal, tehát látszólag nem volt bontva. Látszólag.. Azt mondta a srác, hogy gyárilag így jönnek, de amit felbontanak ők, azon látszik is, mert újra ragasztják.

32"-os mérett felett házhoz jönnek ha problémád van. Kiküldik a szervizest. Megnézi, és vagy helyszinen megoldja, vagy ami valószínűbb, hogy elviszi a TV-t, és hozzák majd vissza, vagy újat kapsz.

@-Nemtom-

Nincs mit uram! :R

[ Szerkesztve ]

(#120) czanga válasza psajti (#114) üzenetére


czanga
őstag

A 32-esben 720p-s panel van. Nem akarlak lebeszélni róla, de a saját véleményem elmondom. A Tesco-ban be sem volt kapcsolva, és azthiszem 50 000 Ft volt. Namost én hozzá se szagoltam alapból, mivel 720p-s panelek elég régiek, azt nem vennék, továbbá a méret miatt sem.
Hálóba vettem 40"-os, és nagyon de nagyon megérte. Szerintem fontold meg, és ha teheted, és befér a keretbe inkább a 40-est válaszd. :K

(#121) Nagya21 válasza -Nemtom- (#109) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ugyanaz a firmware.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#122) Tom_73 válasza czanga (#119) üzenetére


Tom_73
újonc

Üdv Urak!

Az LCD előtti plexi lötyögést én is észrevettem az 50'-nél és azon nyomban le is mondtam a tévéről, majd odamentem a 42-es LG-hez és ugyan úgy nem volt passzent. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy az eladó személyes jó ismerősöm, így volt alkalmam tesztelgetni. HD természetfilmet futtattam, semmi akadás, utánhúzás nem volt, különbséget nem vettem észre képminőségben a 190e Ft-os 46 colos LG hez képest, csak annak modern, látványos volt a menü rendszere. Ma el is hozom, mert ennyi pénzért ez remek vételnek kínálkozik.

(#123) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Na az első 50"-os tv-met vissza vittem tegnap, mert a tetejénél be fénylett egy picit a panel, szó nélkül kicserélték. (Annak ellenére is, hogy nem volt annyira szembetűnő hiba)
Az újat meg még ott helyszínen ki lehetett próbálni.
Az újnak semmi baja nincs, én a plexi lötyögést se vettem rajta észre, tegnap este nagyából bekalibráltam a színhelyességét az eddigi véleményem az hogy simán megéri a pénzét.
Baromi szép képe van!
Az 50"-osnak két HDMI-je van, mindkettőn kezeli rendesen az FHD-t.
Nekem speciel a D-Sub (VGA-n is full hd-n megy gond nélkül az Xbox)
Egyéb tapasztalat: ha D-Sub-ra köttök valamit és akartok hangot neki akkor a hangot az oldalán található AV bemenetére kössétek.

Érdekesség viszont az hogy ha a laptopomat kötöm rá hdmi-n, ami nem tud natívba csak 1600x900-at és kijelző másolásra megyek a beállításokba akkor megjelenik az asztal patentul, viszont ha bármi + képi tartalom megjelenik rajta pl.: játszanék, vagy filmet néznék akkor el kezd villogni.
Így ebben a formában sajnos nekem használhatatlan. De nem nagy gond mert kijelző kiterjesztéssel viszont tökéletesen működik a dolog, így mindkét kijelző natívba megy a laptopé 1600x900-ba a tv meg 1920x1060-ba. :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#124) Pöttön


Pöttön
őstag

Továbbá érdekes még az is hogy a laptop-om csak váltósoros 29hz-et enged normálisan beállítani a tv-nek hdmi-n.
Minden mással tökéletesen működik 60hz-en.
Ez miért lehet? :F

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#125) psajti


psajti
aktív tag

Kicsit kalandosan de be lett újítva itthonra egy 40-es meg egy 32-es is (32-ért másik városba kellett menni). Mind a kettő nagyon fasza egy nap után csak jókat tudok róluk mondani :)

(#126) Pöttön válasza psajti (#125) üzenetére


Pöttön
őstag

Én is az 50-esemről. :K
Nagyon szeretem a "kicsikét" :D
A régi játékokat is elővettem box-on, állejtős ekkora méreten játszani, főleg hogy előtte egy régi 17"-os monitort használtam erre a célra. :))

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#127) Mr X válasza Pöttön (#126) üzenetére


Mr X
veterán

Erre a c3lra szánom én is, csak legyen szombaton még az 50-esből :D

(#128) Tom_73 válasza Tom_73 (#122) üzenetére


Tom_73
újonc

Ugyan az a menürendszer mint az őseim Orionjában. A média lejátszó nem ismeri a Divx.com -ról leszedett mintákat,amúgy is kusza, beolvas minden file-t, nincs mappa rendszerben. Rádugtam a jól megszokott DVB-T boxomat, azt használom TV és média lejátszó módban. Egy sztereo RCA out jó lett volna még, de van digitális hangkimenet szerencsére. Ennyi pénzért jó vétel, én ajánlom!

(#129) plaszy válasza Tom_73 (#128) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

A digitális hangkimenet alatt mit értesz? Optikai kimenet az esetleg?

Off: Látom, hogy Pécsi vagy. Végül is, akkor már nálad van az 50"-os?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#130) McDoug6lak


McDoug6lak
tag

Sziasztok!

Éppen ma döntöttem el, hogy veszek egy ilyesmi tv-t!
A 0%-s akció meg külön jól jött a tervem kivitelezéséhez:) Igazából filmezésre( Különösképpen HD filmek) és X-BOX-ra használnám. Ennek tükrében két kérdésem lenne a felhasználókhoz:
1. Szerintetek 40 vagy 50 colosat érdemesebb venni? Tudom ez szubjektív, meg egyéni ízlés kérdése is, de azért van cirka 40 ezer HUF különbség 10 colra vetítve:))
2. Feliratot hogy kezeli? Betűméret mekkora? Esetleg állítható? Típusa jól olvasható? Barátomnak Blaupunkt tv-e van, de a feliratkezelése valami borzalom:( Majdnem a képernyő közepére illeszti és szinte olvashatatlanul kicsike méretben... Ha esetleg erről tudna nekem valaki pontos információt adni, vagy urambocsá még le is tudná fotózni, azt nagyon nagy köszönettel venném:)
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#131) Pöttön válasza McDoug6lak (#130) üzenetére


Pöttön
őstag

Szerintem 50-es.
Én azt vettem, és egyáltalán nem bántam meg.
Ha úgy közelítjük meg a dolgot ahogy írtad (legtöbben így nézik) akkor igen 40k-ért +10col meg egy +HDMI.
Ha viszont a konkurenciához nézzük pl egy Samsung UEH5000-hez akkor az aktuális 40-esek közt 25k a különbség, míg az 50-esek közt 35k.
Ebből ki indulva az 50-es jobb árban van. :)
Játékra (konzollal) tökéletes élményt ad szerintem, filmeknél is nagyon szép képe van.
A feliratra nem tudok mit mondani, mert nem nagyon nézek feliratos filmeket, meg a filmeket nem a tv-vel játszom le, hanem a tv-re rákötött laptoppal. :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#132) McDoug6lak válasza Pöttön (#131) üzenetére


McDoug6lak
tag

Köszi a választ!
Szerintem is 50-s lesz belőle. Véletlenül nem lenne kedved egy perc erejéig egy feliratos filmet, a tv beépített lejátszójában megnézned? Esetleg ha lefotóznád a feliratkezelést:)) Igazából csak ennek hiánya tart még vissza attól, hogy megvegyem a ketyerét:)
Előre is köszönöm Neked!

(#133) -Nemtom- válasza McDoug6lak (#132) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

felirat max 44-es. dőlt betűt nem kezeli.

(#134) McDoug6lak válasza -Nemtom- (#133) üzenetére


McDoug6lak
tag

Big THX!

Állítható a méret, betűtípus? Normálisan a képernyő aljára pozicionálja? Esetleg egy fotót tudnál lőni róla? :D

(#135) -Nemtom- válasza McDoug6lak (#134) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Méret igen, betűtípus nem. Alulra teszi, nekem legalábbis pont jó. Később tudok képet csinálni. (Nekem 40-es van, de nem hiszem, hogy sok különbség lenne közöttük) Ha befért volna a helyre én is 50-est vettem volna, de ez is épphogy befért.

(#136) McDoug6lak válasza -Nemtom- (#135) üzenetére


McDoug6lak
tag

Átlag torrentekrőlletöltött filmek formátumát viszi gond nélkül? Gondolom feliratokkal sem sok gond van..Igazából külső médialejátszóra akkor nemigen van szükséged neked sem:) Színeivel elégedett vagy?
Sajna a Tusko-ba csak valami rajzfilm ment rajta, de annak a képminősége nem tetszett:( Az eladó megnyugtatott, hogy nem ez a valóság amit most látok, de csak sima dvd-vel mehetnek a készülékek.Igaz sima dvd-hez viszonyítva sem tetszett :D
Vásárlás előtt kilehet próbálni pl. pendrive-n vitt anyagokkal?

(#137) -Nemtom- válasza McDoug6lak (#136) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Általában csak sorozatokat nézek. Killers, lol, evo, fum, dimension releasek gond nélkül mennek. Színek szerintem jók az árához képest.

Én budaörsön vettem, ott volt pendrivejuk csomó teszt videóval. Hogy sajátot engednek e bedugni, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#138) KurtCobain válasza McDoug6lak (#136) üzenetére


KurtCobain
őstag

(#139) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

Telefonos kép...

(#140) McDoug6lak válasza -Nemtom- (#139) üzenetére


McDoug6lak
tag

THX!!
Ez nagyon szépen olvasható betűtípus. Nem értem, miért ilyen magasra pozicionálják a feliratokat :(((
Persze ekkora képernyőméretnél, nem középen van még így sem:)))
Szerintem holnap meglesz a kis jövevény:)
Amúgy összességében elégedett vagy vele? Megvennéd ismét?

(#141) -Nemtom- válasza McDoug6lak (#140) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Ha 3-4 soros esetleg a felirat, akkor azért kell a hely. :) Én teljesen elégedett vagyok vele eddig. Ennyi pénzért szerintem best buy. :D

(#142) McDoug6lak válasza -Nemtom- (#141) üzenetére


McDoug6lak
tag

Huuu..Most elképzeltem egy 50 colos képernyőn 4 sornyi feliratot :DD Kemény lenne lekövetni a filmbeli alakulásokat, valljuk be:) Persze, mindenképpen legjobb vétel, igaz én csak 50 es kivitelben gondolkozom, de azért abban a kategóriában meglehetősen best buy! Leledzett a Tuskoba egy szintén 50 colos blaupunkt is, igaz majd 30 mátyással vastagabb. Vajon annyival jobb is? Esetleg valakinek erről nincs valami infója?

(#143) Nagya21 válasza McDoug6lak (#142) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Az is vortex gyártmány mint a technika.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#144) McDoug6lak válasza Nagya21 (#143) üzenetére


McDoug6lak
tag

És van valami kézzelfogható, vagy érezhető különbség egyik vagy másik eszköz javára, illetve hátrányára?
Feltételezem vannak itt is, ott is pro és contra dolgok egyaránt. Igazándiból a közel 30 ezer HUF indokoltsága vagy éppen indokolatlansága(?) tett ennyire érdeklődővé a témában.

[ Szerkesztve ]

(#145) #81556480


#81556480
törölt tag

Háj!

nekem van egy 22 colos technika tv-m egy fél éve. És tökéletesen muzsikál!

Most karácsonyra tesómnak venni akarok egy 40 colosat. Láttam a tecósba ócsó. Viszont a 22 colos az FHD 1920×1080 De amit ma láttam a tescoban az csak HD ready !! azaz 1280×720. De a gugli azt írja hogy a 40"os az FHD. na mi az igazság?

Gondolom amit a szememmel láttam azaz hd ready. Igazából ez nem zavar.

(#146) Mr X válasza #81556480 (#145) üzenetére


Mr X
veterán

Tegnap néztem, elvileg a 40" és 50"- os fullHD, a 32"-os a HD ready.

(#147) #81556480 válasza Mr X (#146) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én meg ma Miskolcon :(

majd lefényképezem neked! Remélem én tévedek !

(#148) psajti válasza #81556480 (#147) üzenetére


psajti
aktív tag

Nálunk a 40-es dobozán HD Ready és Full HD felirat is volt. Ez azért van mert a full az magába foglalja a ready-t is :) Na ez most így lehet hülyén hangzott. xD
Szóval mind a kettő egy-egy szabvány. HD Ready-nek MINIMUM 720p-t kell tudnia 16:9 stb... Ebből kifolyólag a FulllHD egyben HD Ready is mert tudja a 720p-t (és még jóval többet is) :)
És akkor a lényegre visszatéve az itthoni dobozán úgy van, hogy a dobozon ugye ott van a tv képe, attól jobb oldalra a felsorolásban ott vannak a tunerek stb... ott írja, hogy HD ready 1080p, a tv-s kép alatti részen pedig a méreteit sorolja fel 40 col 102 cm.... full HD.

(#149) Pöttön válasza #81556480 (#145) üzenetére


Pöttön
őstag

Én személy szerint 50-est vettem, a fateromék meg egy 40-est és mind a kettő FullHD VGA-n is meg HDMI-n is. (Narancs sárga dobozos,69990 -109990FT ):K
A 32 col-os az viszont valóban csak 720p-s!

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#150) #81556480 válasza Pöttön (#149) üzenetére


#81556480
törölt tag

lehet hogy benéztem és a 32 colosat néztem ! de tuti nem FHD volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.