Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Mr X válasza Sztankoo (#350) üzenetére


Mr X
veterán

Élettartamra senki sem fog tudni biztosat mindani, a Technikára 2 év jótállás van.

(#352) Goesser


Goesser
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy 50-es Technika tv-t 110-ért, szerintem ennyiért bőven megéri. Van itthon egy régebbi LG LCD (az is full hd), nagyjából hasonló szintet hoznak. Átlagos igényeket kielégít, digi kábel adások (digitálisak) jó képminőségűek, a hd csatornákkal néha gond van, szét-szétesik a kép rajta (ezt néha az LG is csinálja).
Hátul az USB-hez vettem hosszabbítót (ezer forint), megéri, mert macerás a tv forgatása szűk helyen.
A családban van egy kb. 8-9 éves Technika tv, még mindig működik, ezért bátorkodtam venni én is. Eddig bevált.

(#353) KurtCobain válasza Sztankoo (#350) üzenetére


KurtCobain
őstag

Úgy rémlik, hogy a Vortex is Vestel gyártmány, de nem mernék megesküdni rá. Tudakold meg, hogy miféle, ha nem Vestel, akkor hanyagold.
Gari ügyben is. Ha csak 1 évet adnak rá, akkor inkább a Technika.

(#352) Goesser:
A kép szétesés nem a TV hibája, inkább a koax kábelé, és a jelszinté.
Ellenőrízd kábeleket, csatlakozókat, osztókat stb.

Mmm'kay?

(#354) McDoug6lak válasza Sztankoo (#350) üzenetére


McDoug6lak
tag

Szia!
Lehet ezso szaktárstól érdemes lenne egy két véleményt kérned a VORTEX ügyében!
Ő meglehetősen jól benne van ebben a vestel termékkörben és igencsak jó szándékú, segítőkész fórumtárs!
Speciel én két hét után, tuti a TECHNIKÁT venném ismét :D

[ Szerkesztve ]

(#355) Sztankoo


Sztankoo
csendes tag

köszi a válaszokat:)

(#356) Goesser válasza KurtCobain (#353) üzenetére


Goesser
csendes tag

Igen, sejtettem én is. Az LG tévénél már kicseréltem a kábeleket, javult is a helyzet. Most a Technika jön.

(#357) Geryson válasza Goesser (#356) üzenetére


Geryson
addikt

Nekem is elkezdett szét-szétesni a képem pár hete (még a régi TV-vel) és amikor már nem volt több ötletem, akkor kihívtam a Digi-t, akik megállapították jelszintmérésből, hogy a router romlott el. Csere, aláírás, elbúcsúzás, azóta makulátlan a kép mindenhol a lakásban.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#358) Bubunya


Bubunya
csendes tag

Sziasztok!

Tudja valaki mennyi az 50 colos fogyasztása?

(#359) czanga válasza Bubunya (#358) üzenetére


czanga
őstag

"A" energia osztályú , és 87W rémlik... Volt rajta egy szertifikációs matrica.

40-es tulajok megnézik nekem, hogy oldalról nézve függőlegesen áll e? :R

[ Szerkesztve ]

(#360) Bubunya válasza czanga (#359) üzenetére


Bubunya
csendes tag

Köszi, 85 volt az emlékezetembe. Egy barátom azt gondolta, hogy horribilis a fogyasztása, nem nagyon hitt nekem.

(#361) Geryson


Geryson
addikt

Akik "okos" TV-t vettek, azoktól kérdezném, hogy ha a "Folder" opciót választom ki, akkor miért fagy ki kb. a TV ha kiválasztok egy mappát?

Ugye Folder alatt sokkal áttekinthetőbb a NAS-on elhelyezkedő baromi sok film, de ahogy ki akarok választani egy mappát, kiírja, hogy "kérem várjon" és eddig még nem volt türelmem kivárni, hogy mi történik hanem olyan 5 perc után meguntam és kihúztam a TV-t a csatlakozóból...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#362) Mercutio_ válasza Geryson (#361) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs ilyen TV-m, de gondolom ilyenkor átnyálazná az összes távoli meghajtón lévő file-t, ami eltart egy ideig még egy XBMC-nek is. A helyedben ott hagynám 1/2 órára aztán ránéznék.
Aztán lehet, hogy szimplán ezt a funkciót nem csinálták meg rendesen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#363) Mr X válasza czanga (#359) üzenetére


Mr X
veterán

Nekem ugyan 50-esem van, de kicsit ez is dől hátra.

(#364) ligabi


ligabi
csendes tag

Sziasztok!!

Segítsetek légyszíves,tegnap vettem egy 40" Technika tv-t, azt vettem eszre ahogy scarton keresztül hozzá csatlakoztattam a upc boxot, teljesen lelassult a tv, illetve a tavszabályzóval történő kezelése...nagyon lassan reagál rá. Mitől lehet ez? Tv hibája, vagy más? Mert ha igen,ma vissza viszem...köszönöm!!!

(#365) Nagya21 válasza ligabi (#364) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ha csak scart-on keresztül van ez, más bevitellel gyors, akkor az nem a tv hibája.
Próbáld meg dvd-t rárakni scarton, ha ott gyors akkor a upc box kavar be.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#366) czanga válasza Mr X (#363) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm! :R

Érdekes nekünk az 50-es teljesen függőleges amúgy, csak a 40-es dől.

(#367) Geryson válasza ligabi (#364) üzenetére


Geryson
addikt

Végig (mindig) lassú? Csak azért, mert azt én is észrevettem, hogy bekapcsolás után egy fél perccel kb. elkezdi felépíteni a smart funkció által használható dolgait (pl. a bal felső sarkokban ilyenkor jelenik meg a földgömb) és bizony ilyenkor brutál lassú lesz. Ezt tart kb. 20 másodpercig és ha ilyenkor megnyomok egy csomó gombot, akkor azt egyszerre lepörgeti amikor ismét magához tér. :) Szóval én ilyenkor nem piszkálom, várok és ahogy írtam egy rövid idő múlva ismét önmaga a TV.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#368) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Némi lassulást én is észrevettem, de nem mindig csinálja ezt. Eddig a HDMI-TV átváltásnál tapasztaltam ilyet, ilyenkor mintha lassan reagálna a távirányítóra, utána hirtelen megugrik.

[ Szerkesztve ]

(#369) gaben1117 válasza Geryson (#367) üzenetére


gaben1117
senior tag

A 40-es tud smart funkciot? Mit is pontosan?

(#370) Pöttön válasza gaben1117 (#369) üzenetére


Pöttön
őstag

Nem tud.
Csak a 65"-os smart, a többi csak "silly". :D

És igen kellemes ünnepeket minen fórumozónak :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#371) czanga


czanga
őstag

Kellemes unnepeket minden markatarsnak! :)

(#372) Geryson válasza Pöttön (#370) üzenetére


Geryson
addikt

Hát ezt bizony nem gondoltam volna. :R De az enyém ott lassú... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#373) gaben1117


gaben1117
senior tag

Valaki le tudna nekem irni a gyari kepmodokhoz tarzozo ertekeket?

Vilagossag,kontraszt,kepelesseg meg aszem szin a negyedik.

Köszönöm :R

(#374) Ysosy válasza gaben1117 (#373) üzenetére


Ysosy
csendes tag

Hello!
Kontraszt, világosság, képélesség, szín.
Mozi: 57,32, 13, 32.
Játék: 63, 32, 14, 32.
Dinamikus: 63, 32, 16, 40.
Természetes: 60, 32, 12, 38. :)

(#375) gaben1117 válasza Ysosy (#374) üzenetére


gaben1117
senior tag

Köszönöm! :)

(#376) tsyl


tsyl
aktív tag

Sziasztok!

Valahol találni ezekről a Technika márkájú tv-kről bővebb műszaki leírást?
Most az újságban a 81 cm-es HD-ready készülék 49.990Ft. Ezért is gondolkozok rajta erősen. (egy régi 48cm flat tv-t váltanék le vele)
Internet gondolom nem csatlakoztatható hozzá, de kíváncsi lennék, hogy USB-ről vagy külső Hdd-ről milyen média formátumokat tud lejátszani.

17 éve a PH-n....

(#377) tope válasza tsyl (#376) üzenetére


tope
addikt

divx, xvid, mkv, mp3, jpeg ...
Kapni lehet már nem fogsz, mert nálunk a nagy tescoban már nem volt csak a 19" verziója, a kicsiben mondjuk még akadt, az enyém is onnan van.

[ Szerkesztve ]

(#378) tsyl válasza tope (#377) üzenetére


tsyl
aktív tag

Köszi szépen! :R
D-sub és "audio in" csatlakozó is van rajta ugye?

17 éve a PH-n....

(#379) tope válasza tsyl (#378) üzenetére


tope
addikt

Scart, VGA, oldalt AV, HDMI, SPDIF, fejhallgató, USB

mpeg1 768x576 30 kképkocka
mpeg2 1920x1080 30 képkocka
vob, mp4, mkv, avi fullhd felbontásig
flv, 3gp fullhd
mp3 320kbps
jpg, jpeg sok megapixel
sub, srt

(#380) ligabi válasza Nagya21 (#365) üzenetére


ligabi
csendes tag

Szia! Köszönöm a segítségedet, csak a upc-vel csinálja...miért lehet ez? Megpróbálom hdmi-n keresztül rákötni a boxot, kíváncsi leszek úgy mit csinál...

(#381) gaben1117


gaben1117
senior tag

Na kinél hogy vált be a TV, mint karácsonyi ajándék? :)

Nálunk nagyon nagy sikert aratott, nagyon sokat filmeztünk együtt az ünnepek alatt. Édesanyámék odavannak érte. Rákötöttem öcsém x230-as Logitech hangfalszettjét, én azt mondom ennél több nem is kell. Remélem nagyon sokáig fogja szolgálni őket.

(#382) Mr X válasza gaben1117 (#381) üzenetére


Mr X
veterán

Bár én magamnak vettem, így nem volt meglepi, de bevált. Főleg X360 és filmezés megy rajta. Ez utóbbiak eddig egy külső hdd-ről futottak, de aztán gondoltam egy nagyot, behajítottam mögé egy régi C2D-s laptopot, így lehet filmezni, letölteni. Ez a házi smart tv. :D

Az eléggé hervasztó beépített recsegők helyett itt egy fadobozos Orion 2.1 szett duruzsol. :)

[ Szerkesztve ]

(#383) McDoug6lak válasza Mr X (#382) üzenetére


McDoug6lak
tag

Nekem is tökéletesen teszi a dolgát:) Rengeteg filmet megnéztünk már rajta, igaz a beépített lejátszót kiváltottam egy médialejátszóval.
Véleményem szerint a kép sokkal szebb és természetesebb, mint a samsungon. A párom samuján olyan érdekes az emberi bőrszín, mintha világítana:) Persze eddig nem tűnt fel, de mióta van összehasonlítási alap, igen szembeötlő a dolog:) Érdekes, mert a méretet igen hamar megszoktam és megszerettem :D Pedig tartottam tőle!
XBOX egy élmény, 50 colon azért közel életnagyságú egy fps game nézete:) ( HALO, COD rules :R )
A hang engem annyira nem zavar(t), de ha már ti tettetek ellene, lehet én is mókolok valamit hozzá.
Valami hangprojektoron gondolkoztam, vagy valami általatok is emlegetett 2.1 rendszeren. Mit ajánlanátok hang tuningolás szempontjából?
Viszont egy világítós távkapcs. még mindig jól jönne, csak tartok a kompatibilitási problémáktól:(

Szerk: gaben fórumtársnak akartam válaszolni, bocsánat!

[ Szerkesztve ]

(#384) czanga válasza gaben1117 (#381) üzenetére


czanga
őstag

Nagyonjó szolgálatot tesz nálunk is mindkét szörnyeteg. :)

CRT-ről váltottunk, gondolhatjátok milyen fokú az elégedettség. :C Maximalistának tartanak a kollégák is, és még én is beismerem. Ehhez képest, még engem is meggyőzött a cucc, ennyiért meg pláne.

A hálóban lévő 40-esre mi is rákötöttünk egy régi logitech 2.0-s szettet X-140-es szettet. Illetve itt egy régebbi 2007-es Mac mini-m váltotta fel a beépített média lejátszó szerepét XBMC-vel. A nappaliben lévő 50-est pedig egy yamaha rendszerre kötöttük rá. Egyre többet filmezek, pedig rám nem volt eddig jellemző.

Remélem mindenkinek sokáig fog szolgálni a sajátja! :R
BUÉK előre is!

[ Szerkesztve ]

(#385) McDoug6lak


McDoug6lak
tag

Uraim!
A segítségeteket szeretném kérni. Aki esetleg fali konzolon tárolja az elektronikát, megosztaná velem, hogy milyen konzolt is lehet beszerezni az 50-s szerkentyűhöz? Egyáltalán valami speckó cucc kell hozzá? Vagy standard, bárhol beszerezhető konzol is jó?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#386) firemanus82


firemanus82
senior tag

Sziasztok!

32" 904baw14 (amit mostanság 49990 ert lehetett venni), hogyan lehet a csatorna listat szerkeszteni?

A korabbi technika tv-n siman megy. Gondolom az LCN-t kellene valahol kikapcsolnom

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#387) ezso válasza firemanus82 (#386) üzenetére


ezso
tag

Szia!

Ha egyre gondolunk akkor itt leírtam: [link]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#388) firemanus82 válasza ezso (#387) üzenetére


firemanus82
senior tag

Köszönöm. Holnap megnézem, de valami ilyesmire gondoltam én is...

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#389) firemanus82 válasza ezso (#387) üzenetére


firemanus82
senior tag

Ennyi volt a megoldás! Nagyon sz€pen köszönöm!

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#390) ezso válasza firemanus82 (#389) üzenetére


ezso
tag

Nagyon szívesen.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#391) -=RelakS=- válasza firemanus82 (#386) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

most olvasom
Én sem tudom szerkeszteni a csatorna listát, ha Digitális/Analóg Antenna van kiválasztva. Ha Digitális/Analóg Kábel, akkor tökéletesen működik.
Vagy fordítva, most nem tudom megnézni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#392) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
Hogy lehet az hogy adott 2 usb kabel hosszabbito.(egyik d link wifi usb re jo masik eger wifis...
dlinkel jo a tv medialejatszasa az eger usb vel nem..pedig mashol jo...csak a tv n nem

(#393) McDoug6lak


McDoug6lak
tag

Sziasztok!

Legelőször BUÉK minden fórumtársnak:)

Egy 50 colost birtokoló tulaj megtenné nekem, hogy lemérné a hátlapján, a konzol felfogatói pontok távolságait? Szerintetek milyen konzolt érdemes venni? Jó a fix? Vagy célszerű, ha mozgatható?
Konzolt, hogy kell választani? Átmérő? Súly? Vagy milyen paraméterek alapján?
Köszönöm előre a segítségeteket!

(#394) czanga


czanga
őstag

Tegnapi napon jártam idén először a Tesco-ban, ugyanott ahol vettem a mi TV-inket, gondoltam körbenézek. Nos: Egy darab sincs ezekből. Értsd úgy, hogy konkrétan nincs. Se demó darab, se semmi. :D
Kelendő lehetett..

[ Szerkesztve ]

(#395) Mercutio_ válasza czanga (#394) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi ebben a meglepő?
Karácsonykor lerabolnak mindent.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#396) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
Megtudnátok mondani hogy milyen usb hosszabbítót válasszak a TV hez?
Van itthon egy usb hosszabbító azzal nem működik, viszont van egy másik amit egy wifi usb hez kaptam azzal működik de az használatban van.
Valaki próbálta a tescos technika 3m es usb hosszabbítót?

(#397) czanga válasza Mercutio_ (#395) üzenetére


czanga
őstag

A srác szerint valószínűleg új modelleket kapnak ezekből, mert árcédulát, mindent levettek és a rendszerben se mátni. Persze lehet, hogy nem de kíváncsi leszek.
Amúgy nem meglepő, hogy lerabolták.

[ Szerkesztve ]

(#398) Geryson válasza czanga (#397) üzenetére


Geryson
addikt

Kíváncsi vagyok, hogy milyen ára lesz így az ünnepek után. Ez a 250.000 Ft-os ár egy 65"-os TV-ért véleményem szerint már a "túlzottan" olcsó kategória, én nem is adtam volna ilyen olcsón. :)

Ugye vannak azok a szemléletek, hogy ilyenkor karácsony után nyomják le az árakat a kisöprés miatt, hát én esküszöm veszek még egyet a hálószobába, ha lemegy 250e alá. :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#399) Mercutio_ válasza czanga (#397) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs kizárva, a karácsonyt használják a kifutó modellek kisöprésére.
Kérdés, hogy az új miben lesz jobb, ha jobb lesz, vagy csak a design változik?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#400) Fekcike


Fekcike
újonc

Sziasztok!
Valaki tudnak nekem egy kis listát adni vagy egy linket, hogy melyik milyen árú?
Vagy esetleg, hogy 30.000Ft-ért lehet e kapni valamilyet?
Előre is köszönöm! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.