Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) gerson


gerson
újonc

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok! Az 50" smart technika ès egy 42" smart, 3d lg között vacilálok mivel egy árba tudnám megvenni őket ès eddig a technika felè hajlok a mèrte miatt!

Amire használni szeretnèm:
-divx ,mkv formátumú filmek nèzèsère saját usb-jèről törtènő lejátszással
-xbox 360-nal játèkra

Amire nem (nagyon):
-sima sd adásos tèvèzèsre
-smartos dolgokra (mivel az xbox-ról szoktunk youtube-ozni, böngèszni meg tableten)
-szamítógèpet hozzákötèsère
-hálózaton keresztüli filmlejátszásra

A kèrdèsemim az alábbiak lennènek:
-a fenti formátumokat lejátsza-e (bár ezt a kiszemelten úgyis kipróbálnám)
-260 cm-es nèzőtavolság nem-e kevès hozzá (ès inkább a kisebb lg lenne a jó választás, mert kièg a szemem:) )
-filmnèzès közben mennyire gyakoriak a fagyások nála

A válszokat előre is köszönöm!

Ui: Úgy èrzem a nagyobb mèret többet èr mint a 3d kisebb tv-n...

(#852) zolya1973 válasza E.Kaufmann (#850) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Ha a füles kimenetet linére állítod akkor mindjárt szebb hangja lesz.Igaz akkor csak a hangcucc hangerőszabályzóját tudod használni.

(#853) pimmi válasza gerson (#851) üzenetére


pimmi
senior tag

én vennék egy 3d nélküli lg- t ha ugysem kell a 3d,

[ Szerkesztve ]

(#854) E.Kaufmann válasza zolya1973 (#852) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na pont ez a bajom, kontakthibás a hangerőszabályozós összekötő/távirányító, mire hazaérek meg nincs kedvem forrasztgatni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#855) ferkau


ferkau
csendes tag

Sziasztok
55"-s Technika tv vásároltam pár napja.Egyik havernál láttam és ár érték arányban jónak találtam.Nagyon megvagyok elégedve vele,csak ne lennék olyan kasu a különböző eszközök csatlakoztatásához,összehangolásához.Bekapcsolva a tv-t azonnal felismerte a routert,nagyon könnyen betudtam állítani a tv-t.Azonban történt egy kis baki,:Falitartóra szereltem a készüléket és azt gondoltam a talp csavarjait visszatekerem a helyükre,hátha később még kell.Amikor így bekapcsoltam a tv-t szörnyű képminőség fogadott,tele volt szürke foltokkal a képernyő!!Na mondom ennyi vot a cucc,eddig bírta.....de nem!!! a kis csavarokat kitekerve megjavult és újra a régi a képminőség.Nem voltak teljesen betekerve a csavarok,de mélyebben voltak,mintha a talp is fel lett volna szerelve.De úgylátszik igy is elért vmi olyat a csavar vége ami már befolyásolja a panelt(de annyira alul???)
Márcsak egy 5.1-es samsung házomozival kellett összehangolnom.Na ez idáig nem sikerült.Hdmi-n keresztül csatlakoztattam,sikerült a házimozi menüjét elindítanom,beléptem a setupba,amit lehetett beállítottam,sőt a tesztelés is lement rendesen,tehát szól az összes hangfal.Lejátsza a lemezen lévő filmeket is,viszont visszafelé,ha a tv-t szeretném hallgatni rajta,na akkor teljesen NÉMA marad a cucc.Pedig a tv hangszórójáról automatikusan átkapcsol erősítőre,ha elindítom a házimozit,mégse jön ki hang a hangfalakon.Előtte egy samsung ue46es7000 tip. samsunggal csodálatosan működött,de ez mostmár a hálószobában van és nem szivesen vezetékelném át!!
Tudtok adni vmi ötletet,aki már esetleg 5.1-es rendszerrel használja és a tv hangját rá tudta küldeni???
köszönöm

(#856) Levmen válasza ferkau (#855) üzenetére


Levmen
tag

A használati utasításban leírják, hogy ne használj túl nagy csavart, mert kárt teszel a tv képernyőjében. Isteni szerencséd, hogy nem tekerted be annyira a csavarokat, hogy berepedjen a kijelző.

Üdv.: Levente

(#857) ferkau válasza Levmen (#856) üzenetére


ferkau
csendes tag

Ja...ja,tövig nem tekertem be,de így is vmit elértek a csavarvégek :(( :((

(#858) ferkau válasza ferkau (#857) üzenetére


ferkau
csendes tag

de nem a falitartó csavarjaiit említettem!!!
hanem a talp felfogatásánál használt csavarokat,ami gyári ;)

(#859) arecibo válasza ferkau (#855) üzenetére


arecibo
tag

A hanghoz: ARC HDMI aljzatba csatlakoztasd, (gondolom ez meg van), vagy koaxiális hangkimenettel (net alatt) kösd össze a házimozit, tévézéskor válts bemenetet a házimozin.

"A világűrt vétek ennyi emberre elpocsékolni"

(#860) ferkau válasza arecibo (#859) üzenetére


ferkau
csendes tag

Igen..ezt az ARC bigyót onnan tudtam,hogy a samsung tv-n is van ilyen.Ott csak az egyik HDMI kimenet tudta ezt,jelzem az megvolt jelölve,hogy melyik.Itt viszont akármelyikbe nyomom,egyikbe sem reagál.Azt viszont észre vettem,hogy csak a legalsó HDMI-be dugva tudtam a házimozi setupját megjeleníteni a TV-n.De az érdekes,hogy a TV távirányítójával simán tudom vezérelni a házimozit.
Ez a koaxiális izé...ez micsoda???bocs elég amatör vaok...egy speckó kábel kell hozzá?
köszönöm

(#861) arecibo válasza ferkau (#860) üzenetére


arecibo
tag

Semmi extra, sima RCA kábel, egy ilyen van a tv-n, de sztem neked olyan kéne, amelyik egyik fele 1 db, másik fele meg 2 db rca. A 2 db-ost dugod a házimozi analóg bemenetére. Ha le tudnád írni a házimozi típusát, könnyebb lenne...Vagy ha mindig erősítőn keresztül szólna a cucc, elég lenne egy 3,5 jack/rca átalakító, csak akkor a fejhallgató kimenetre dugnád a TV-n.(IMG:/dl/upc/2016-01/11/180502_lhpdzxhlkxetavpy_letoltes_4.jpg)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

"A világűrt vétek ennyi emberre elpocsékolni"

(#862) tope válasza ferkau (#855) üzenetére


tope
addikt

Optikai bemenet nincs a hangrendszeren, vagy más ?

(#863) ferkau válasza arecibo (#861) üzenetére


ferkau
csendes tag

Húuuu.köszönöma választ.Samsung ht-h4550 házi cuccom van,természetesen minden van rajta,na meg a tv-n is(optikai,rca,scart...stb).De kifogom próbálni ezeket,amit javasoltál.
Az én gondom viszont továbbra is az,hogyelméletileg a TV vmelyik vagy mindegyikHdmi kimenet tudja az ARC funkciót,engedélyezve is van,a hang tesztet végig tudom csinálni,De a TV felől mégsem hajtja meg a hangcuccot!!És a samsung tv-mmel ugyan ezekkel a beállításokkal szólt!!!Most még 1 lehetőség lehet...Mivel fent van a falon a tv és nem látom az aljzatok, csak kézzel tapogattam ki,le fogom szerelni,mert csak 3 HDMI aljzatot érek el,igazából a 4. nem is tudom hogy hol van,kerestem képeket a hátuljáról,de nem találtam.Lehet hogy a 4. HDMI-be kell helyeznem a kábelt és ott jó lesz.Azért kértem tanácsot,hátha vkinek ugyanilyen 55"-a van és HDMI-ről használ vmilyen 5.1-es házimozi cuccot.Egész hétvégém elment,arra,hogy eltüntessem a kábeleket,nem szivesen látnék ott semmilyen rca vagy más megoldást
Esteleg ha van vkinek képe 50" vagy 55" hátuljáról,azt egköszönném,ha feltenné. :R :R

(#864) arecibo válasza ferkau (#863) üzenetére


arecibo
tag

Optikai sztem nincs rajta (nekem legalábbis), de megnézve a házimozidat (kigugliztam), az én megoldásom működhet. Ha van optikai kimeneted a tv-n, csak kösd össze és kész.

"A világűrt vétek ennyi emberre elpocsékolni"

(#865) ferkau válasza arecibo (#864) üzenetére


ferkau
csendes tag

Győzelemmmmm!!!szól a cucc.de még hogy.. :C :DD ;]
megtaláltam a 4. HDMI csatlakozót,láss csodát az az ARC kompatibilis cuccokhoz van és teljesen máshova rakták,mint a többit.
le kellett volna fényképeznem a hátulját mielőtt feldobom a falra!
köszönöm azért az értékes infókat :R

(#866) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Sziasztok !

Tudja valaki hogy mennyibe kerül most a 42" Technika Smart és a nem smart ?
Nem vagyok tesco közelbe és a neten nem találtam az aktuális árat .

előre is köszi !

üdv

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#867) kanyi51 válasza jimmy5 (#866) üzenetére


kanyi51
senior tag

Technika 32" SM32 -240-AW15 Full HD Smart televizió ára 67,990 Ft. Nem Smart nincsen most.
Amugy Tesco.hu :)

(#868) E.Kaufmann válasza kanyi51 (#867) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egyrészt a 42 colost kérdezte a kolléga, másrészt legalább egy pontos linket rakhattál volna, ha kint van az ára, de az a gyanúm, nincs fent az oldalon, azért kérdezte.
Sajna múlt pénteken nem is láttam a 42 colost, amikor én jártam, csak az 50-eset, kíváncsi lettem volna, változott-e az ára.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#869) Eliot Anders válasza E.Kaufmann (#868) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

(#870) E.Kaufmann válasza Eliot Anders (#869) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Aha? Hol a 42 colos? Két 32 colos volt kint a múltkor is Technikából és a kolléga a 42-es után érdeklődött volna.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#871) Eliot Anders válasza E.Kaufmann (#870) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Elnéztem, bocsánat. :B

(#872) kanyi51 válasza E.Kaufmann (#868) üzenetére


kanyi51
senior tag

Én is , bocs.

(#873) csaba760516


csaba760516
újonc

Sziasztok.Szombaton voltam a Tesco-ban és megnéztem a 42' Smart 99900 Ft volt a nem Smart pedig 89990 Ft.Az 50' pedig 134990 Ft.Remélem tudtam segíteni..

(#874) jimmy5 válasza csaba760516 (#873) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Köszi szépen !

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#875) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli Mindenki!
Úgy alakult, hogy a lyánygyermeket sikerült lezavarnom 2 emelettel lejjebb, és így lett egy hálószobánk a Zasszonnyal :DD ,és ide áthozom a 40-es Technika TV-t, és a helyére kellene vmi.
Kérdésem a emiatt a következő: a 42-es smart-nem smart technika tv bele ugyanaz?
A háttérmegvilágítás edge, vagy D led?, és már csak hab a tortán, hogy hány Hz-es, esetleg a kijelzőt ki gyártja?
Üdv Nagya
UI: a 40-essel nagyon megvok elégedve, főleg úgy, hogy 60k-ért sikerült hozzájutnom :DDD :C

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#876) E.Kaufmann válasza Nagya21 (#875) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A smart tulajdonságok engem inkább csak felbosszantottak, sokat panaszkodtak a wifire, nekem se százas és azért direkt kábeles se valami hű de fürge, mindazonáltal még a Youtube videókkal elboldogul.
Ha olcsóbb, akkor jó a buta is.
Szerintem nem direkt ledes hanem valami oldalról bevilágítós és a betekintési szögei sem túl jók, szemből szép, valamint nekem a kontraszt és a fényerő sem az igazi, viszont esti mozizgatáshoz pont jó a képe. Nem tudom, milyen a hangja a 40 colosnak, a 42-es smartnak valami szánalom, ugyanakkor mi egy Creative P380-al egészítettük ki és a robbantgatós filmeknél nagyon baba :D.
Olyan parasztházimozi :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#877) Attee88


Attee88
csendes tag

Üdv!

32" Technika TV-t vásárolnék, de nem tudom eldönteni, hogy simát, vagy Smart-ot vegyek.
A cél az lenne hogy magában is lehessen használni mondjuk youtube-ra, vagy böngészésre.
Vagy láttam android Tv box-ot, elég jónak tűnik, 2Gb RAM-4 magos proccal. és ez lenne kötve egy sima Tv-hez, úgy lehetne böngészni vele? (billentyűzettel-egérrel)

Köszönöm a válaszokat!

Attila

Attee88

(#878) E.Kaufmann válasza Attee88 (#877) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egy androidos kütyü elvileg használhatóbb, mint ezen TV-k Smart funkciója.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#879) Nagya21 válasza E.Kaufmann (#876) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Kösz a választ!
ÖÖÖ hát akkor fel van adva a lecke, mert a nemsmart Technika 90k, az 1 collal nagyobb Dledes LG meg 100k.
Vakarozz van......... :(( :F :U
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#880) E.Kaufmann válasza Nagya21 (#879) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ne vakarózz, nézd meg a képét mindkettőnek, szoboszlói közepes Tesco-ban is mentek a tv-k éjjel-nappal.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#881) Levmen válasza Nagya21 (#879) üzenetére


Levmen
tag

Ha van della, akkor LG :DDD

Üdv.: Levente

(#882) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
99k-ért egy LG Lf510v lett a befutó.
Nem smart, mert nem kell annak lennie, remélem jó lesz, full alap készülék, mint a Technika.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#883) pimmi válasza Nagya21 (#882) üzenetére


pimmi
senior tag

szia, hang milyen? köszi

(#884) Nagya21 válasza pimmi (#883) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Holnap érkezik, majd megírom.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#885) Levmen


Levmen
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a Technika tv-re rá van csatlakoztatva egy Blaupunkt LS 175 típusú hangprojektor és néha magától kikapcsol a hangcucc( egy nap többször. Van mikor 10 perc múlva, van mikor 2 óra múlva, szóval teljesen random). Van benne bluetooth és ha azt használom pl telefonnal akkor nem csinálja. Valakinek valami ötlet esetleg a tv menü beállításában? :)

Üdv.: Levente

(#886) kispe82


kispe82
tag

Ti milyen appot használtok a telón a tévéhez?

(#887) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Naszóva hogyasszongya :DDD
Az LG LF510V ketyere negatívumai a 40" nem smart Technikához képest:
Kevesebb hátoldali csatlakozó.
Megegyező:
Kép, hangerő.(talán tisztább hangja van az LG-nek)
Pozitívum:
Gyorsabb a menüje, epg-je.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#888) ezso válasza kispe82 (#886) üzenetére


ezso
tag

Vestel Smart Remote Controll: [link]

IoS-hez ugyanez a nevű, csak azt az App Store-ból kell letölteni.

[ Szerkesztve ]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#889) fannuv


fannuv
újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Technika tévét. Bevallom nem fektettem bele túl sok energiát eddig, de gondoltam rácsapom végre a böngészőt, azonban a használatinál kicsit elakadtam. Valaki ki tudna segíteni azzal, hogy mit is kéne pontosan tennem? A wifire tudok kapcsolódni, azután mi jön?

Előre is köszönöm szépen! :R
F.

(#890) E.Kaufmann válasza fannuv (#889) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor kapcsolódj le róla és csalakoztass egy számítógépet vagy tabletet a TV-hez :D.
Viccet félretéve, van böngészőapp, valami Opera Mini szerű, rohadt nehéz bebillentyűzni a címet a távirányító menükezelő nyilaival, szerintem az egész Smart funkcionalitásban a youtube lejátszó a leghasznosabb, az egyik gombbal közvetlenül indítható a távirányítóról. de van amúgy egy színes központi gomb, amivel bejön a Smart funkciók gyűjtőhelye.
Amúgy sokak panaszkodtak a Wifi részre, sokak meg nem :)
Én most egy OpenWRT-s TP-Link 741ND-t használok wifi kliensnek, ingyen kaptam :) , az van összevezetékjezve a TV-vel, de csakis a youtube miatt. Inkább böngészek mobilról.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#891) Eliot Anders válasza E.Kaufmann (#890) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Nem feltétlenül kell a nyilakkal használni. Lehet a gombokkal is, mint a nyomógombos telefonon az SMS-t. :DDD

(#892) E.Kaufmann válasza Eliot Anders (#891) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Húú, egyes SMS huszárok még a nyomógombos időszakban olyan profi szintre emelkedtek. Én sosem próbáltam SMS-ben blogolni :D, mondjuk úgy rémlik, nekem nem müxik ez a TV-n, de újra megnézem.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#893) pimmi válasza E.Kaufmann (#892) üzenetére


pimmi
senior tag

jaja, minap egy t mobil üzletben sorban álltam, elöttem egy emberke sms ezett egy nemtudom milyen nyomogombossal, lehet azt hitte ismerkedni akarok, mert nem tudtam levenni a szemem a kezéről, úgy nyomta minta gyorsított filmet néznék, hihetetlen gyors volt...

[ Szerkesztve ]

(#894) zsuga44 válasza E.Kaufmann (#834) üzenetére


zsuga44
csendes tag

Hali,

kicsit megkésve válaszolok, bizti már megoldottad ;)
Ha ugyanazon a subneten van a tv is meg a NAS is - és a Media Server (nálam a twonky) fut - a tv automatikusan felismeri azt és megjelenik egy mediatallózó nevű ikon bemenetek között.Rákattintva a megosztott kategóriatartalmak látszanak és a képernyő jobb alsó sarkában kis zöld DLNA ikon.

Más...
A DLNA-val van bajom, vannak olyan filmek, amelyeket USB-ről lejátszik a TV (50-es) de DLNA-n keresztül "nem támogatott file" üzenetet ad.
Van-e aki már találkozott ezzel és esetleg megoldása is van?

[ Szerkesztve ]

zene és bor - semmi több :)

(#895) hzx0 válasza zsuga44 (#894) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nemtudom milyen nasod van de a twonky nem a legjobb megoldás. Ha Zyxel nsa akkor egy mini dlna érdemes rá tenni. Vagy probáld meg Nsf megosztásal. Nekem Nsa320 van Nsf megosztással és eddig nem találkoztam olyan formátummal amit nem evet volna meg.

(#896) zsuga44 válasza hzx0 (#895) üzenetére


zsuga44
csendes tag

Hali,

A NAS-om nekem is Zyxel NSA320 - twonky volt a default mediaserver. Tartok tőle, hogy a probléma nem a server oldalon, hanem a kliens (Technika medialejátszója) oldalán van. Próbáltam XBMC -t mint Mediaservert, de az eredmény ua.
Ugyanez a NAS (Zyxel) LG smart tv-vel jól muzsikál :(.
Azt még nem próbáltam, hogy a Technika felismeri az NFS-t :Y
Esetleg a Technika "tudása" feljeszthető? :F

[ Szerkesztve ]

zene és bor - semmi több :)

(#897) E.Kaufmann válasza zsuga44 (#894) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem sikerült még, úgy néz ki OpenWRT hülyeség, kell hozzá valami daemon, csak nincs elég hely a routeren, hogy telepítsem. A multicast snooping kikapcsolása nem elég. De nem akarok visszaállni gyárira, mert kukázott TP-linkekből áll a hálózatom és OpenWRT-vel elég stabilok :), stabilabbak sokkal, mint a tv wifi eszköze. Ilyen gazdaságos házimozihoz (Technika + P380-as hangrendszer) amúgy is olcsónet dukál :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#898) hzx0 válasza zsuga44 (#896) üzenetére


hzx0
aktív tag

Elözö hsz-ban irtad hogy pendriverol simán lejátsza a ugyan azt a filet. Akkor mégis csak a kiszolgáloi oldalon van a hiba. Én is probálkoztam twonky val de tekerte a nas prociját, és felirat problémák voltak. Amiota Nsf megosztást használok primán együtt müködik 4 lejátszó eszközzel. Nsa 325 topikba is minidlna vagy nsf megosztást ajánlják.

(#899) zsuga44 válasza hzx0 (#898) üzenetére


zsuga44
csendes tag

Felraktam a minidlna-t, de semmivel sem jobb a twonky-nál. A proci ugyanúgy 100% on teker, sőt ha a tv nincs bekapcsolva, akkor is - vszínű a Win7-et (a gépem ) látja és próbál kommunikálni. A divx-eket továbbbra sem tudja lejátszani meg a HD-s vagy magasabb bitrátájú filmeket - ahogy a twonky sem :(
a twonky állandó tekerésre találtam egy oldalt, ahol a .m3u playlist fájloknak tulajdonítja ezt. Kitöröltem az össz m3u-t, meg a twonky db-t elindítottam a twonky-t most nem tekeri úgy a procit, de a filmeknél továbbra is válogatós ;)

zene és bor - semmi több :)

(#900) E.Kaufmann válasza zsuga44 (#899) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Miracast vagy direkt kábeles kapcsolat, mint másodlagos kijelző. A Smart funkció egyedül Youtubéra jó meg netrádiókra.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.