Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Gear S3 és Gear S3 Frontier Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) bigdady


bigdady
nagyúr

Endomondohoz kell vinnem a telót magammal? Vagy bekell kapcsolni a hely-t az órán? Vagy megkérdezi majd?
Amúgy 1 év prémium tagság jár gear mellé automatikusan ;)

[ Szerkesztve ]

(#2052) fm! válasza bigdady (#2051) üzenetére


fm!
tag

Az endomondo megy simán, nem kell hozzá telefon. De én inkább a Samsung Health-ot használom az órán, és a telefonon elindítom az endomondo-t is.

(#2053) bigdady válasza fm! (#2052) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ebben mi a logika? Bocs nem értem. :)

(#2054) hackeeeee válasza bigdady (#2051) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem kell, a gps kell, főként ha olyan sportot csinálsz, amihez kell a tracking.

Igen, Nekem lassan lejár. :)

Véleményem szubjektív...

(#2055) Reggie0 válasza (ex)Cat (#2029) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet, hogy almodban forgolodsz az agyban, vagy egyes poziciokban nem tud merni, mert laza a szij es igy megno a tavolsag a szenzor es a karod kozott.
Rakjal fel a telodra alvasfigyelo appot es rakd be magad melle az agyba, az majd megmondja mit csinaltal az este :)

[ Szerkesztve ]

(#2056) fm! válasza bigdady (#2053) üzenetére


fm!
tag

Az endomondot az órán fél éve próbáltam utoljára, de akkor elég pontatlan volt, így áttértem a Samsung Health-re. A rendszer frissítés óta a GPS pontossága elég sokat javult, de maradtam ennél a programnál. Viszont az endomondo-t használom a telefonon vagy 3-4 éve, így oda is szeretném rögzíteni az edzéseket.
Nekem most az a megoldás jött be, hogy az órán elindítom a Samsung Health-öt, a telefonon pedig az endomondo-t. Így egyrészt látom, hogy az óra mennyit téved, másrészt ha az egyik mérés behal, akkor még ott a másik.
Az eredeti cél nekem is az lett volna, hogy ne kelljen telefon a futáshoz, de ez a beépített GPS pontatlansága, a telefonos endomondo megbízhatatlansága miatt sajnos nem jött össze. :(

(#2057) hackeeeee válasza fm! (#2056) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én bringával napi szinten használom "szezonban" az endomondo-t, nincs vele semmi gond.

Véleményem szubjektív...

(#2058) (ex)Cat válasza fm! (#2056) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Futáshoz próbáld ki az általam már többször is említett Run4Gear, vagy Gear Tracker programot. Mindkettő sokkal pontosabb GPS ügyileg - is - mint az SH.

(#2059) fm! válasza (ex)Cat (#2058) üzenetére


fm!
tag

Szuper lenne, ha valamelyik jó lenne nekem! Két kérdés: (automatikus) endomondo exportot tud valamelyik? Illetve van valamelyik programban iramdiktáló? Tehát hogy előre be tudom állítani a távolságot, sebességet és/vagy km időt, és közben folyamatosan csesztet, hogy lassabban/gyorsabban? :) Ezt bírom a legjobban az SH-ban, csak az a probléma vele, hogy a pontatlan GPS miatt néha össze-vissza utasítgat ill. hogy nem testre szabható.

(#2060) (ex)Cat válasza fm! (#2059) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Iramdiktáló a Gear Trackerben sajna tuti nincs, a másikat őszintén szólva csak 1x próbáltam, mert nekem elég volt amit a GT tud, de elképzelhetőnek tartom, hogy egyikben sincs. :(

A Run4Gear tuti tud Endomondo exportot, a GT csak Stravara küldi az adatokat, bár utóbbi esetében volt ígéret, hogy jön egy új verzió, kibővített funkciókkal, de egyelőre erről semmi hír. Viszont a fejlesztő srác elég korrekt, lehet neki írogatni.

(#2061) vmack válasza (ex)Cat (#2058) üzenetére


vmack
tag

a Run4Gear-ről mondhatnál pár tapasztalatot. én a runtastic-ot használom évek óta és sajnálom hogy gear-re nincs. De ezzel állítólag mégis van, beleteszi (a vízbe a zoxigént ja nem) a runtasticba az adatokat :D
csak annyi marhaságot megvettem, most már próbálok csak hasznos programot megvenni, szóval ha dícséred meg merem venni.

(#2062) (ex)Cat válasza vmack (#2061) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Sokat nem tudok mondani róla, mert sajnos egy rendes futóóra adataihoz és tudásához képest azért ez elég buta. Annyiban egyértelműen jobb, mint a Health, hogy lényegesen pontosabb a GPS benne. Anno a Garmin 235-tel hasonlítottam - bár csak egy futás volt, mielőtt elvitték a garmint - de nagyon pici eltérés volt a 2 mérés között. Már ami a tempót és távolságot méri. De pl. ha lépésütemre is kíváncsi vagy, azokra ezek a programok nem igazán alkalmasak sajnos. Egyébként nem értem miért, hiszen meg lehetne csinálni jól is akár.

Amire még érdemes ránézni, az a Sporty Watch nevű WF. Ez ugye nem külön alkalmazás, hanem Watch Face, cserébe viszont tud külső BT-s pulzusmérőt használni.

Nem értem amúgy, hogy miért ilyen gyenge az óra ezen a téren. Oké, hogy nem lesz belőle sose egy Fenix3/5, de úgy gondolom egy alap garmin futóóra szintjét azért simán hozhatná, akár úgyis, hogy külső értékelőket kelljen hozzá használni. (ami egyébként szintén talány, hogy alapban miért nem tudja) Szóval szerintem csak szarnak bele, azért ilyen kis buta szegény.

Ezzel együtt amit én próbáltam az a 2 program, amit említettem és a kettő közül én az egyszerűbbnél - Gear Tracker - maradtam.

(#2063) vmack válasza (ex)Cat (#2062) üzenetére


vmack
tag

Köszi!
Kipróbálom, mindkettőt.

Pontosság és akuidő terén tudnak csak előre menni, a többi az már adott. végre 100%ban kerek és teljes a számlap , ráadásul igazi órára hasonlít, szóval kénytelenek kicsit visszatartani 1-2 paramétert, hogy legyen mit "fejleszteni" a következő verzióhoz :D

(#2064) Something_


Something_
őstag

Facer watchface alkalmazast hasznal valaki?
Eleg brutal mod meriti az akkut, AOD-dal hasznalva.

(#2065) bigdady válasza Something_ (#2064) üzenetére


bigdady
nagyúr

Biztos fehér hátlap nem?

(#2066) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Köredzést indítanék Samsung health-ben (mivel endomondo ide nem szinkronizál csak odafelé) de órán nincs csak futás bicikli gyaloglás egyéb edzés a telós shealthel ellentétben.
Hogyan tudnék az órán köredzést mérni és beszinkronizálni shealthbe? (Endomondo tudja de ide nem szinkronizál)

(#2067) Something_ válasza bigdady (#2065) üzenetére


Something_
őstag

Nem full feher, ezt hasznalom 2 napja. Kb 4 napja van meg a Classicom, szoval friss hus vagyok.
Kb 3 nap kellett, hogy megtalaljam az AODot a jo kis magyar forditas miatt :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2068) bigdady válasza Something_ (#2067) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ettől nem kéne.

(#2069) spanglee001 válasza Something_ (#2064) üzenetére


spanglee001
addikt

nálam egész jó az akkuidő, csak az értesítések jönnek, pulzust mér nem tudom milyen időnként. időjárás megy, a zenét is erről vezérlem mostmár :DDD nem kapcsolom ki sose, de nem is nézegetem percenként, és nem nyomkodom mert minek, én elégedett vagyok. legfrisebb szoftver+ a pár megás javítással van rajta

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#2070) hackeeeee válasza spanglee001 (#2069) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gyári óralapot használsz?

Véleményem szubjektív...

(#2071) spanglee001 válasza hackeeeee (#2070) üzenetére


spanglee001
addikt

nem.
Ezt használom, számomra minden igényt kielégít [link]

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#2072) hackeeeee válasza spanglee001 (#2071) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szintén, és nrkem max 3 nap. Bar, gps be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2073) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Amennyiben ki van kapcsolva a GPS, az összes helyadatot a mobilról húzza át, BT-n keresztül?

Véleményem szubjektív...

(#2074) Fikuszpukisz


Fikuszpukisz
újonc

Sziasztok!

Tegnap gear s3 frontier tulajdonos lettem én is, egy Huawei P9 Plussal használom a készüléket. Segítségeteket szeretném kérni. Headsettel szeretném használni a telefont és az órát, így ha hívnak nem kell elővenni a telót a zsebemből hanem az óráról látom ki hív és könnyen felvehetem stb. Viszont ha a Headsetet és az órát párosítom a telefonnal akkor az óráról nem tudok hívást kezdeményezni, csak felvenni a hívásokat. Ha az órával párosítom a headsetet akkor csak az órának a hangja hallatszódig és hívásnál semmi állandóan. Van esetleg bármi megoldás, hogy az óra ne akarja mindenáron a saját mikrofonját használni, illetve hogy tudjak hívást indítani órán headseten keresztül beszélve?

Köszi előre is :)

(#2075) winben válasza Fikuszpukisz (#2074) üzenetére


winben
aktív tag

Próbáltad már a "Telefon hangja" opciót kikapcsolni az óra bt beállításainál?
KÉP

[ Szerkesztve ]

(#2076) Fikuszpukisz válasza winben (#2075) üzenetére


Fikuszpukisz
újonc

Igen, kikapcsoltam, így tudom fogadni headseten a hívásokat, viszont indítani az órán keresztül nem tudom, mert Ő a saját mikrofonját akarja haszni rögtön és azt írja ki, hogy "Ha a gear használatával szeretne hanghívásokat indítani és fogadni csatlakoztassam a Gear mindkét Bluetooth-profilját"

(#2077) SharpSA válasza Fikuszpukisz (#2074) üzenetére


SharpSA
veterán

Én pont így jártam a OnePlus 5T-vel. S8+-szal működik minden egyben, ahogy szeretnéd. Úgy látszik egyéb márkák esetén csak ilyen "fogyatékosan" működik az egész...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#2078) Gergőkee


Gergőkee
aktív tag

S8-al használom a gear3 frontiert. Amióta megvan az óra és folyamatos bt kapcsolatban van a telefonnal, a telefon úgy merül, hogy 1napot se bír ki. (Korábban 30%-kkal zártam a napot). Van erre valami megoldás? Ti is tapasztaltatok akkuidő csökkenést a telefonnál?

[ Szerkesztve ]

(#2079) Madwe válasza Gergőkee (#2078) üzenetére


Madwe
nagyúr

A folyamatos bt kapcsolat természetesen akkuidőbe kerül, de azért napi 30% az sok, nekem note8on kb. 5% ha számított, de oneplus 3t-n is 5-10% körül volt. Nálad vmi nem ok :(

(#2080) bigdady válasza Gergőkee (#2078) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt s8-al ugyanúgy bírja mint gear előtt. Kb nem is csökkent az aksi.

(#2081) SharpSA válasza Gergőkee (#2078) üzenetére


SharpSA
veterán

Miket használsz az órán, amivel a telefon is többet fogyaszt? Én nem vettem észre számottevő üzemidő csökkenést az órával.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#2082) bigdady


bigdady
nagyúr

Mi értelme pl az edzéseket a telefonon elindítani? Se shealthel se endomondoval igy semmi értelme ha van órám vagy tévedek? Utóbbival viszont shelath nem tud az órán csak pár alap sportot teló appal ellentétben (endomondo meg hiába tudja ha shelath app a telóm nem ismeri fel ezt a sportot)
Vagy állítsanak be alap sportnak de minek futásnak? Nálatok hogy van vagy csak futás bicikliztek?
Jó lenne egy endomondo sport az órán amit felismer az shealth is a szinkronizációnál. De mi?

[ Szerkesztve ]

(#2083) (ex)Cat válasza bigdady (#2082) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Alapvető probléma, hogy az órán levő edzés típusok erősen korlátozottak a telefonon levő SH-hoz képest. Ez önmagában totál érthetetlen dolog, hiszen jellemzően nem kívánnak (nagyon)specifikus mérést a kihagyottak sem, szóval semmi komoly akadálya nem lehet annak, hogy integrálják az összeset, de vmiért mégsem teszik meg.

Mondjuk nincs ez másként a komoly sportóráknál sem, azaz hiába van a "nagy" applikációban számtalan lehetőség, az órákon jellemzően csak néhány található meg közülük. Mondjuk jobb esetben legalább annyi lehetőség van - pl. garminnál tuti - hogy rögzítem "Egyéb" edzésként, aztán a feltöltés után meg átrakom oda, ami valójában. Ez amúgy a minimum lenne itt is, hogy az edzés típusát utólag módosítani lehessen. Mert ha valami nem kerülne sok melóba, akkor ez az. De úgy tűnik erre sincs lehetőség.

(#2084) bigdady válasza (ex)Cat (#2083) üzenetére


bigdady
nagyúr

Telóval kéne sportolni ezek szerint ezekkel a kibovitett sportokkal vagy hogy?

(#2085) vmack


vmack
tag

A tizen 3 óta töbször tapasztaltam hogy ha az autó kihangosítójával is szinkronizált az s8+ akkor a bejövő hívást ha fogadom a kihangosítón az órán ott marad a bejövő hívás jelzése, és ez ott marad a világ végéig, se kilépni se bármi óra funkcióra nem lehet. Csak óra ki-bekapcs tünteti el.

(#2086) bigdady válasza vmack (#2085) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam eltűnik kocsi telefon után. Ford

(#2087) KengelRoland válasza Fikuszpukisz (#2074) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Ha nem jött be az a megoldás amit a kolléga írt, akkor próbáld meg a Samsung connect alkalmazást. Letölthető nem Samsung készülékre is. Legalábbis azt hiszem, hogy ez az alkalmazás felelős nálam (Samsung telefonon) a hang megfelelő helyre továbbításáért. Mert nálam úgy működik, ahogyan leírtad, hogy te is szeretnéd.
Tehát blue füles a telefonhoz van kötve. Ha hívnak azt a fülesben hallom akkor is, ha az órán veszem fel és akkor is, ha a fülesen lévő gombot nyomom. Hívás közben pedig tudom dobálni a hívást az óra és a füles között. Megjelenik egy kis piktogram az órán és azon tudom nyomkodi, hogy hol akarok beszélni, de az utolsó beállítást is megjegyzi. Amikor órán tárcsázok, azt is a fülesben hallom. Tehát a telefont elő sem kell venni, ha van blue fülesed :)
Az üzeneteket meg felolvassa magyarul, ami vezetés közben tud hasznos lenni. Így:

Viber: Béla: "Légy szíves hozd vissza az arany cigarettatárcám amit a múltkor szórakozottságból elvittél. Kösz."

Az emailt nem olvassa fel. Mondjuk lehet, hogy ezt a füles tudja (Samsung Level U).

Ja, ha kocsiban ülök, akkor meg a prioritás az autóé, tehát hiába van füles is meg óra is rajtam, az autó hangszóróban hallom a hívást és az üzenet felolvasást, és az autó mikrofonba beszélek.

[ Szerkesztve ]

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#2088) bigdady


bigdady
nagyúr

Tudtok olyan bármilyen endomondo sportot amit órán elindítva beszinkronizálja azt a Samsung health-be? Egy nem sok annyit nem találok.
A támogatott programok között ott van hogy Torna adatokat tud importálni endomondóból az shealth de mint torna nincs is a shealth sportok között.

(#2089) Madwe válasza bigdady (#2088) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én nem használom, de ez alapján:

akár 24h is lehet míg syncelget, azaz lehet csak holnap jelenik meg a mai adat,
importált és a sync beállítása elötti eredményeket nem fogja átszinkronizálni,

azaz lehet nálad csak annyi a gond, h most állítottad be a syncet. Az ezutáni adatokat elvileg átviszi, de ez akár 24h is lehet (azt nem tudom manuális sync gomb van e rajta, gondolom ha van azzal instant)

(#2090) bigdady válasza Madwe (#2089) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha a teló endomondoban viszem fel kb 1 perc alatt megjelenik shealthben.
Ha órán inditom endomondot akkor 1 perc alatt megjelenik teló endomondoban de onnan nem jön át shelathbe. Tegnapi sportom sem jött át pedig 24 órán túli

(#2091) (ex)Cat válasza bigdady (#2088) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Lehet, hogy "Egyéb" sportként teszi át esetleg?

Milyen edzést akarsz csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#2092) bigdady válasza (ex)Cat (#2091) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egyéb be van állítva. Az volt tegnap shelathes órás indítás, azt mutatja csak újat nem mutat se tegnapra se mára. Szóval aként sem jön át óráról.
Most írtam endomondonak kíváncsi leszek mit írnak :)

[ Szerkesztve ]

(#2093) Madwe válasza bigdady (#2092) üzenetére


Madwe
nagyúr

Akkor attól tartok az általam linkelt oldal legalján levő rész lesz az, miszerint vmiért importált adatnak érzékeli a telefonos endomodo az órás adatokat, s azokat nem tudja átvinni :S

(#2094) bigdady válasza Madwe (#2093) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az ciki :(

(#2095) (ex)Cat válasza bigdady (#2092) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Én most annyit kipróbáltam, hogy az Under Armour-ban rögzítettem pár perc mozgást, ez rövid időn belül átkerült a SH-ba. De ez az Endomondo felé nem szinkronizál. Ami egyébként megint csak érthetetlen, mert egy cég a kettő.

(#2096) bigdady válasza (ex)Cat (#2095) üzenetére


bigdady
nagyúr

Under armor? Az mi? Órán?
Endomondo felé nekem sem szinkrinozal.

(#2097) Fikuszpukisz válasza KengelRoland (#2087) üzenetére


Fikuszpukisz
újonc

Sajnos a samsung connect-tel csak az otthoni okos készülékeket tudnám összehangolni telefonra, az órát pl fel sem ismeri, de valami ehez hasonló program kéne amit említesz. Nem tudom mivel lehetnek ezt kontrollálni.

(#2098) (ex)Cat válasza bigdady (#2096) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Órán és telefonon is van. telefon

uezt keresd az órán is.

(#2099) bigdady válasza (ex)Cat (#2098) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz. Ez s3 al nem is megy. Vagy amit órán inditok megjelenik a telón vagy shelathben?

(#2100) (ex)Cat válasza bigdady (#2099) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Az órán is van hozzá alkalmazás és amit ott csinálsz, az szinkronizálódik a telefonon levőre, onnan pedig a SH-be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.