Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32851) tuki2200 válasza Quqesz (#32842) üzenetére


tuki2200
senior tag

Itt gyartotol fuggetlen szinte mindegyik linkelt kep botranyos igy semmilyen osszehasonlitas alapjat nem tudjak kepezni.. ez is mutatja nem elsosorban a kamera szamit, hanem hasznalni is tudni kellene, se koncepcio, se beallitas, se tema se semmi...

(#32852) Zsozsoka 74 válasza Locutus (#32834) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

... és csabi89...

Az app amit kerestek az a Light Manager és ebben be lehet állítani a led értesítés színét.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#32853) Zsozsoka 74 válasza Zitta (#32838) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Szerény véleményem szerint a H8 - al Aryon87 fórumtárs olyan képeket készített állvány nélkül hogy tátva maradt a szám és sokaknak tetszett amit ki lehet hozni a H8 - ból.
Szintén ez a fórumtárs most H9 - el fényképez (HTC u11 mellett) és azért megállja még esti szürkületben is a helyét.
Sajnálom hogy Te nem tudtál szép képeket csinálni de túlzás azt állítani hogy a H8 nem csinál jó képeket.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#32854) madgie válasza Zsozsoka 74 (#32853) üzenetére


madgie
titán

Jó, de a mobilfotózás általában nem arról szól, mit tudunk összepepecselni a fényméréssel, záridőkkel, utómunkával. Előkap, lő, na milyen? Kábé ez a nagy tömegek számára a (mobil)fotózás.

Nyilván vannak olyanok, akik egy cipősdobozból gyártott lyukkamerával is gyönyörű képet varázsolnak, de attól a fogyasztók nagy része még nem lesz képes erre, nekik minél bolondbiztosabb megoldás kell.

(És itt jön szóba a múltkori DxO vita, amikor nem értették itt, miért kapott a Pixel magasabb pontszámot, mint az S8. Hát ezért, jóval nagyobb súllyal esik latba a pontosabb fénymérés és minél nagyobb dinamika, mint mondjuk a zaj és artifactok).

(#32855) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Bugos IOS 11 :D :D Ez jó !
iPhone 7 Plus-ról jöttem, nem volt ott bug, hidd el. Asszony 5S-e is iOS11-et futtat, ott sincs bug.

OREO felrakva ! Tesztelem. :D

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#32856) icecave válasza eladogeppc (#32855) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez megint ilyen user specifikus dolog. Én is mint írtam i7 és i7 Plus-ról jöttem, nekem volt bug rendesen. Nem ahhoz szoktam iOS-en, az biztos. Itt sincs se kevesebb, se több, csak más területeken. Mindneki döntse el, melyik élhető neki. Ennyi.

(#32857) OCTAMD válasza #67656192 (#32799) üzenetére


OCTAMD
őstag

Hol àllìtottàk le?Mert nàlam csorog lefele ma is

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#32858) ollie válasza Mr.Silkó (#32766) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az S8-am is független, mégis TMH-s rom van rajta (azzal adta a Telekom).

[ Szerkesztve ]

***

(#32859) Ateszpapa válasza Mr.Silkó (#32766) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Attól még, hogy független, lehet rajta Telekomos rendszer. Nem függ egymástól a dolog.

(#32860) iceQ! válasza OCTAMD (#32857) üzenetére


iceQ!
addikt

Hmm. Crap jön vagy Crap-re jön update?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#32861) dkovizoli válasza OCTAMD (#32857) üzenetére


dkovizoli
addikt

Pedig most már a samfirm-el sem elérhető. Sem sammobilon. :)

[ Szerkesztve ]

(#32862) #67656192 válasza OCTAMD (#32857) üzenetére


#67656192
törölt tag

A legtöbb helyen.

A lényeg, hogy nem a szoftver szar, hanem várnak egy odinos végleges verziót, ahogy mondtam.
Hogy te mit csinálsz, az teljesen mindegy, at userek java nem fog mókolni.

Sok helyen lehozták, linkeltük. Se pl Sammobile :

"Statement SamMobile: Dear SamMobile user, We are aware that there are problems flashing Android 8.0 Oreo on your Galaxy S8 and S8+ devices using ODIN. All firmwares on SamMobile are the original, unmodified firmwares by Samsung. Here at SamMobile we are eagerly awaiting a clean solution from Samsung and/or our own sources on how to resolve this matter without manually modifying firmware files. In case you are looking for another, unsupported solution, please use the ones that are currently being posted all around the internet. For now, our advice would be; don’t risk anything — just wait and be patient like us. We are sorry for the inconvenience caused by this matter and will update you as soon as we can!

Exclusive We can now confirm that Samsung has stopped the Galaxy S8 Android 8.0 release. Read our full exclusive story for more details."

[ Szerkesztve ]

(#32863) Quqesz válasza Zitta (#32847) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ahh, értem, te vagy a helyi megmondóember......nincs több kérdésem doktor úr

Tuki2200
Ha elolvasnád miről szól az a topik, akkor nem írnál ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#32864) Locutus válasza madgie (#32848) üzenetére


Locutus
veterán

Nem veri, most váltottam s6edge+ról s8+ra :)
Nem nagyon, de jobb az s8+. Sötétben meg egyenesen ég és föld az s8+ javára.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32865) Quqesz válasza Zsozsoka 74 (#32853) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Már note8 van neki, de fotózás terén nem kultiválja.....amúgy moz képeit érdemes megnézni, kemény dolgokat tud készíteni technikai szemszögből.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#32866) kislaci


kislaci
senior tag

Srácok, ma lesz farsang, telóval szeretnék kamerázni, Fullhd 60 fps-re gondoltam. Videostabilizálást kikapcsoljam? Valószínűleg egy helyben fogok ülni vagy állni, és azt hallottam, hogy a stabilizálás rontja a minőséget. Menni mindenesetre nem fogok felvétel közben. Szóval jobb ha kikapcsolom?

(#32867) ShadowLac válasza Zitta (#32847) üzenetére


ShadowLac
addikt

Nálam kamerában azS6 az első. Az S8 am csak este vagy gyengébb fénynél jobb.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#32868) Quqesz válasza kislaci (#32866) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az ois mindíg működik(fizikai stabi), a videostabit nyomd ki és hajrá (mászkálhatsz is)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#32869) Mr.Silkó válasza Ateszpapa (#32859) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

és ollie

Így igaz, ezt én is jól tudom, viszont elég rosszul fogalmaztam meg, amit akartam, késő volt már. :)

(#32870) dnelb válasza kislaci (#32866) üzenetére


dnelb
veterán

Nem a minőséget rontja az EIS, hanem 1 jókora darabot levág a videóból. Az OIS mindig aktív, szerintem elég az. + talán a 60 fps-hez több fény is kell, de ebben nem vagyok biztos.

(#32871) Aryon87 válasza Zsozsoka 74 (#32853) üzenetére


Aryon87
félisten

Koszonom a sorokat. Sajnos mar egyik modell sincs meg, Note8 van jelenleg, de a tavasz-nyar folyaman megyek vissza a megszokott vilagomba, ami vagy V30+ vagy U11+ lesz, es emelle egy Honor8 beszerzese is tervben van.
Note nappal jo fotozasban, ejjel meg nem tudtam kimaxolni, 2x fotoztam meg vele manualban, meg is bukott nalam..

flickr albumom, megtalalhato az osszes modell ami megfordult mar nalam az elmult 2.5 evben, a P9 es Mi6 nincs benne.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#32872) kislaci válasza dnelb (#32870) üzenetére


kislaci
senior tag

Akkor mire jó ez EIS? Ez egyébként az ami a kamerabeállításokban fut videostabilizálás néven?

(#32873) dnelb válasza kislaci (#32872) üzenetére


dnelb
veterán

Igen az. Stabilizál de ennek ára van. Ha pl közelre akarsz videózni EIS-el alig fog beleférni valami a képbe.

(#32874) ollie válasza eladogeppc (#32791) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én pont a szoftverfejlesztés területén dolgozok (azon belül minőségbiztosítás), így első kézből látok rá a költségekre. Éppen ezért nem szidom se az Apple-t, se a Samsungot, se a a Microsoftot vagy bármelyik másik céget, mert tudom, hogy mekkora pénzek repülnek el akár csak egy kis szoftver update-nél. Nincs olyan IT-s cég, aminél ne lennének időnként komoly, szoftveres problémák, és ahogy haladunk előre, egyre több ilyen lesz, mert a szoftverek egyre komplexebbekké válnak.
A frissítés visszavonása meg jellemzően azért történik, mert találnak benne egy kritikus hibát, amit nem tudnak azonnal javítani, így muszáj visszavonni. Ez a bevett gyakorlat.
A Xiaomi rossz példa amúgy, mert jellemzően csak 1 főverzió android frissítést kapnak a mobiljaik (jelenleg is van otthon 2 xiaomi telefon). Ja, az új MIUI felületet kitolják szinte mindenre, de azzal nem nő az android verziója. Ráadásul a MIUI-nál gyakoribbak a hibák, és nagyon gyakran előfordul, hogy visszavonnak egy frissítést.

(#32808) Deck: ez tévhit, az Oreo-val nem vált elérhetővé a gyártó független frissítés. Annyi történt (ami amúgy forradalmi előrelépés), hogy a ROM tartalmazza az AOSP androidot is egy külön partíción. A google mindig kiadja arra a frissítést az AOSP-ra, és a gyártóknak csak a saját framework-jükhöz kapcsolódó módosításokat kell elvégezniük (ami egy másik partíción van), így jelentősen gyorsulhat az update elkészítése. Vagyis továbbra is maga a gyártó adja ki a frissítéseket, akár Oreóról van szó, akár nem.

[ Szerkesztve ]

***

(#32875) Damage401


Damage401
senior tag

Vagy csak 10 nap van az S9 bemutatóig és jó ürügy most addig visszahívni 😉

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#32876) kislaci válasza dnelb (#32873) üzenetére


kislaci
senior tag

Köszönöm, akkor kikapcsolom a videostabit, és veszem fullhd 60 fps-sel. (Vertikális pozicióban :DD )

(#32877) -B- válasza Damage401 (#32875) üzenetére


-B-
senior tag

Ja, tuti ez van a háttérben.
Biztos rengetegen fogják a bemutató után azonnal előrendelni az S9-et csak is azért, mert az S8-ukra késik az oreo.

[ Szerkesztve ]

(#32878) Ákkk válasza Damage401 (#32875) üzenetére


Ákkk
addikt

Nem ez áll mögötte :) de dolgoznak rajta.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#32879) EnterR válasza Damage401 (#32875) üzenetére


EnterR
veterán

Elég ratyi bizniszmodell lenne a mamutcégtől. :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#32880) sgeza válasza kislaci (#32876) üzenetére


sgeza
veterán

Csakis úgy rögzítsd! Ja, nem! Kezdd el egyik irányban, hogy arra beálljon a videó, és utána egyből fordítsd el a készüléket 90°-kal, hogy véletlenül se lehessen utána normálisan visszanézni se! X-D

[ Szerkesztve ]

(#32881) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Kedves forumtarsak! Par nappal ezelott irtam,hogy sajnos az S8+ telefonom kijelzojen 7 honap utan elkezdtek kipusztulni a pixelek. Annak ellenere,hogy MO.-n vasaroltam a keszuleket itt (Svedorszagban) elt a samsung garancia. Hetfon delelott postaztam Stockholmba es ma erkezett meg a telefon. Gyors es jo munkat vegzett a szerviz ingyen es bermentve es legnagyobb meglepetesemre nem csak a kijelzot de aksit is csereltek valamint 8.0.0-as szoftverrel kaptam vissza a telefont. Kerdesem az lenne,hogy ilyenkor szamit mikor es hogy toltom az uj aksit vagy lenyegtelen mar ezeknek az aksiknal?

(#32882) Ákkk válasza P3Dr0 (#32881) üzenetére


Ákkk
addikt

Nem számít bárhogy is töltöd a telefonodba lévő elektronika szabályozza.
A másik ez a tól-ig % töltögetés amiben itt sokan hisznek semmit sem ér :)

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#32883) Tomiii258 válasza Zsozsoka 74 (#32852) üzenetére


Tomiii258
tag

És ez a Light Manager nálad jól működik?
Mert én próbáltam ezt és a Light Flowt is, de mindkettő ugyanazt a hibát produkálta: időnként (tehát nem mindig és ez a legbosszantóbb) nem jó színnel villog a LED.
Pl a Gmailhoz állított narancs szín időnként sárgás-zöld, mintha hiányozna belőle a piros szín.

Ez mitől lehet, mivel akadhat össze időnként? Vagy másnál is előfordul és egyszerűen nem tökéletesek ezek az appok?

Tomiii258

(#32884) Deck válasza eladogeppc (#32839) üzenetére


Deck
titán

Mi gyanús benne? Mekkora hülyeségeket tudsz össze hordani. Félelmetes.. :W:C

PS5

(#32885) dnelb válasza Deck (#32884) üzenetére


dnelb
veterán

szerintem direkt teszi a hülyét, troll...

(#32886) w333 válasza OCTAMD (#32857) üzenetére


w333
félisten

Mondtam én ... csak a Sammobile (de nekik nem sok közük van a Samsunghoz) oké hogy várnak egy Odin -s verziót amit kitudnak rakni a weboldalukra, de ez nem jelenti azt hogy a Samsung leállította az Oreo frissítését :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32887) bigdady válasza OCTAMD (#32857) üzenetére


bigdady
nagyúr

És mi jött le milyen verzió, crap?
Ezek szerint nem is állították le az Oreo update-et?

(#32888) Divinity válasza Ákkk (#32882) üzenetére


Divinity
őstag

0-ra nem célszerű lemeríteni, azt nem szeretik az aksik de ja, ez a 20-80 közötti dolog elég bullsh**t, nincs olyan, hogy "túltöltés"

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#32889) Ákkk válasza Divinity (#32888) üzenetére


Ákkk
addikt

0-ra nem is tudod a litium ion aksik általában 18% (valós) túlmerülnek és kuka ezért van az elektronika.Folyamatossan töltőn lógva lehet amúgy rövidíteni az élettartamukat teló esetében.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#32890) sgeza válasza w333 (#32886) üzenetére


sgeza
veterán

De levették valóban! Viszont nyilván nem azért, mert az odinezősöknek nem tetszik az új tömörítés.

(#32891) Ákkk válasza sgeza (#32890) üzenetére


Ákkk
addikt

Váratlan restartok miatt vizsgálódik a samsung...

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#32892) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

(#32893) w333 válasza sgeza (#32890) üzenetére


w333
félisten

Ha levették akkor miért elérhető még mindig OTA -n ? :U

Samsung mint "cég" a Sammobile vagy Samfirm -hez semmi közük !

Nem a Samu állította le a frissítést hanem ezek a Weboldalak :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32894) Deck válasza Ákkk (#32891) üzenetére


Deck
titán

Nekem az a korábbi rendszeren állt fel.

PS5

(#32895) Zsozsoka 74 válasza Tomiii258 (#32883) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Nálam 3 hónapja van fent és rendben működik és a jelzések is úgy jönnek amilyen színre van beállítva.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#32896) Divinity válasza Ákkk (#32889) üzenetére


Divinity
őstag

Tudod, csak nehéz :)

Ismerek olyat aki járt úgy, hogy sikerült neki szinte teljesen lemerülnie és kellett egy 20 perc a töltőn mire életre kelt a telefon. :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#32897) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Srácok, az miért lehet, hogy 50%-ra merült a telefonom és csak ilyen 2 óra 15 perc SoT-t sikerült kisajtolni belőle? Szokásos felhasználás, 2 hetes készülék, novemberi security patch. Elég rossz akkuidőket produkál a telefon. :( Van valami tippetek?

Finn the human

(#32898) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Hogy tudok ORX-ből DBT-t csinálni? Hiába flash-eltem mindig ORX marad, SIM-et kivettem ....

(#32899) sgeza válasza w333 (#32893) üzenetére


sgeza
veterán

A samfirm nem weboldal, hanem a Samsung szerveréről töltő alkalmazás. A napokban lejött a crap a dbt kóddal, most pedig újra a nugátot adja.

(#32900) Ezekiell válasza Matada2.3 (#32897) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nézd meg az akkumulátorhasználatot, mi eszi az aksidat, lehet beragadt valami/felesleges dolgok futnak.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.