Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) janosibaja válasza Grande Ale (#29750) üzenetére


janosibaja
őstag

Random mozog, így is, úgy is.

(#29752) Mr.Silkó válasza alasoh (#29746) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Érthető a részedről, bár nyilván a karcolódás sok mindentől függhet. Nálam se volt nyoma az első 6 hónapban karcnak a kijelzőn, mostmár más a helyzet. Korábban önállóan pihent a zsebemben a teló, amikor karcos lett, akkor meg egy másik mobillal együtt. Elég volt néhány alkalom hozzá. Szóval sok esetben a körülményektől is függ a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#29753) EnterR válasza Grande Ale (#29750) üzenetére


EnterR
veterán

Én úgy tudom, hogy percenként mozog de lehet, hogy tévedek. Nálam viszont frissítést követően megmakkant, nem mozog.

PSN ID: marquuard

(#29754) alasoh válasza Mr.Silkó (#29752) üzenetére


alasoh
tag

Igen, igazad va! Nekem önállóan van a zsebemben mindig, és szerencsére nem dolgozom olyan helyen ahol nagyon ki lenne téve a különböző poroknak, piszoknak. Javítom magam: 8 hónap az a 6 amit előbb írtam. :D Csak nem tudok számolni. Meglátjuk, remélem így marad. :)

(#29755) alasoh válasza EnterR (#29753) üzenetére


alasoh
tag

Nekem is ritkábban változtatja a helyét mióta lefrissítettem, de azt már megfigyeltem, hogy óránként egyszer, ha nem piszkálom természetesen, arréb ugrik. Ha kézbe veszem a telefont használom, majd lezárom, mindig máshol jelenik meg mint előtte volt.

(#29756) janosibaja válasza Mr.Silkó (#29752) üzenetére


janosibaja
őstag

Kaisers kolléga rávezető kérdésének köszönhetően már elérem a Samsung Cloudot.

Itt nagy örömmel 15GB tárhelyet látok :DD .

Vajon ez a 15GB meddig van ingyen? A garanciális idő (nekem 2 év) végéig, vagy a végtelenbe, mint a Google-nél?

(#29757) Mr.Silkó válasza janosibaja (#29756) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ezért kell óvatosan bánni a disablerekkel. ;)

Egyébként ez a mentési hiba valóban létező dolog, attól függetlenül, hogy nálad más volt végül az ok.

A 15 GB szerintem 2 évre szól.

[ Szerkesztve ]

(#29758) Sgr_A válasza 89Csabi89 (#29730) üzenetére


Sgr_A
addikt

Mert semmit nem ér az egész
Próbáltam ugyan úgy karcolodik mintha rajta sem lenne
Ha védelem kell akkor fólia

(#29759) janosibaja válasza Mr.Silkó (#29757) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi

(#29760) sgeza válasza Mr.Silkó (#29757) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem a 15GB úgy alapból van a samsung fiókhoz. Azért gondolom így, mert úgyis csak samsung telefonnal tudod használni, másra nem. Mondjuk az lehet, hogy 2 évig tárolja csak a dolgaid, ha nem lépsz be.

(#29761) Ákkk válasza Mr.Silkó (#29757) üzenetére


Ákkk
addikt

Nem 2 évre nincs időkorláthoz kötve a samsung acounthoz jár alapból ha olyan készüléket vagy telefont vásároltál ami támogatja az s.cloud-ot.
De ugyebár most lessz egy pici változás mivel eddig alkalmazásadatokat is mentett ezt február 6-át követően már csak a samsung alapvető alkalmazásainak az adatát menti.

89Csabi89
A folyékony kijelzővédő semmit nem ér gyakorlatban mint ha semmi sem lenne rajta.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#29762) mrsmart válasza mrsmart (#29732) üzenetére


mrsmart
csendes tag

Bocsánat, "UP"-olom, hátha valaki tud segíteni :K

(#29763) Mr.Silkó válasza sgeza (#29760) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Igen, de szerintem 2 év az időtartama, bár látom Ákkk kolléga másképp vélekedik erről.

[ Szerkesztve ]

(#29764) #67656192 válasza Mr.Silkó (#29763) üzenetére


#67656192
törölt tag

Szerintem az alap 15gb nem időkorlátos..

(#29765) Mr.Silkó válasza #67656192 (#29764) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Rendben, többen vélekedtek így, legyen úgy. :)

[ Szerkesztve ]

(#29766) sgeza válasza Mr.Silkó (#29763) üzenetére


sgeza
veterán

Én sem látok sehol az időtartamra vonatkozó korlátozást.
Az előbb átfutottam a használati feltételeket.

[ Szerkesztve ]

(#29767) Mr.Silkó válasza sgeza (#29766) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én is azt olvasgattam az imént, nem volt benne se az, hogy örökre szól a felhőtárhely, se az, hogy megszabott ideig. Csak annyi, hogy van egy klód, oszt' használd, paraszt, mer' az jó neked! :))

[ Szerkesztve ]

(#29768) janosibaja válasza Mr.Silkó (#29767) üzenetére


janosibaja
őstag

No, azért a magamfajta paraszt örül neki. :K

Mert például a Google fiókom már kezd betelni az eredeti méretben fölrakott képekkel.

Ez a Samsung Cloud elérhető valahogy számítógépről is? Ha mondjuk nem Samsungot vennék következő készüléknek, akkor le tudom tölteni az anyagaimat, vagy csak Samsung készülékről érhető el?

Azt írja a Samsung Cloud weboldal, hogy igen, de sehol egy opció, menüpont.

[ Szerkesztve ]

(#29769) Imii


Imii
tag

Sziasztok!
Olvastam összefoglalót, most tervezem egy új ilyen készülék vásárlását.
Hibák, idegesítő dolgok, mikkel találkoztatok? Kameraberagadás mennyire gyakori, mennyire idegesítő, hogy a kijelző megnyúlt formájú?
Nem irodában használnám, hanem strapás munkatelefon lenne, napi 100 zsebből elővétellel, koszos kézzel történő kezeléssel, néha egy-két leeséssel). Sajnos ezek elkerülhetetlenek nálam.
Javaslat, tanács!?
Kössz Nektek!

(#29770) OCTAMD válasza Imii (#29769) üzenetére


OCTAMD
őstag

Mivel full üveg,így nem egy strapatelefon

Arra ott az XCover3 :)

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#29771) dnelb válasza Imii (#29769) üzenetére


dnelb
veterán

ne vegyél ilyet, nem erre való

[ Szerkesztve ]

(#29772) nggabi válasza Imii (#29769) üzenetére


nggabi
nagyúr

Nokia 3310 :)

"szenyor dzsíííí"

(#29773) kaisers válasza janosibaja (#29731) üzenetére


kaisers
aktív tag

Nincs mit.

(#29774) dnelb válasza nggabi (#29772) üzenetére


dnelb
veterán

kb.. :) vagy s8 active, motorola x force stb, ilyesmikben kéne gondolkoznia.

(#29775) kislaci válasza Imii (#29769) üzenetére


kislaci
senior tag

Én sem irodában használom, koszos kézzel használom, több mint egy hónapja, még nem ejtettem le és nem is szokásom. Fólia nincs rajta, mindössze egy nillkin frosted tok van rajta. Ha sokszor ejted le akkor nem ajánlanám, egyébként nekem nincs semmi baja attól hogy koszos kézzel is használom. Mondjuk százszor nem veszem elő egy nap.

[ Szerkesztve ]

(#29776) Szajo válasza Imii (#29769) üzenetére


Szajo
őstag

Egy jó tokban ez is használható ilyen munkában hacsak nem kalapáccsal verdesed minden nap...

(#29777) #67656192 válasza Szajo (#29776) üzenetére


#67656192
törölt tag

+1

(#29778) madgie válasza Szajo (#29776) üzenetére


madgie
titán

Tempered glass azért életmentő, ha "szereti" leejteni az ember a telefonját. Kár, hogy az S8-on egyik sem marad meg tartósan.

(#29779) EnterR válasza nggabi (#29772) üzenetére


EnterR
veterán

:DDD

PSN ID: marquuard

(#29780) Mr.Silkó válasza janosibaja (#29768) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én nem tudok számítógépes elérhetőségéről a Samsung Cloudnak, elvileg a külföldi fórumokon trükközgetnek ezzel többen valahogy, de hivatalosan szerintem csak Samsung eszközről érhető el a gyári felhő.

[ Szerkesztve ]

(#29781) janosibaja válasza Mr.Silkó (#29780) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi, akkor ez nem annyira örömteli.

(#29782) Mr.Silkó válasza janosibaja (#29781) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én ezért is használom az ingyen kapott 100 GB OneDrive felhőtárhelyet, bár korábban volt erről szó, és nem mindenki szereti. Én igen. :)

(#29783) janosibaja válasza Mr.Silkó (#29782) üzenetére


janosibaja
őstag

Abszolút. Csak az automatizált mentés tetszik a Samsung Cloudban.

Például az SMS-eké.

Mert bármilyen kőkorszaki üzenetküldő is az Üzenet, egy csomót kapok így és utálom amikor gyári beállítások visszaállításakor, vagy új telefonnál mind elvész segédprogram használata nélkül.

(#29784) sgeza válasza Mr.Silkó (#29767) üzenetére


sgeza
veterán

Nem lehet, hogy a klód csak a klón készülékekhez jár? :-D

(#29785) sgeza válasza janosibaja (#29768) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem is csak samsung készülékről érthető el. Itt nem írja, hogy bárhonnan. Ez szerintem a galériára vonatkozik. Abban tudsz ilyet. Tök hülyeség így. Nem igaz, hogy nem tudnak csinálni neki legalább egy webes felületet!

[ Szerkesztve ]

(#29786) Mr.Silkó válasza janosibaja (#29783) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez is jogos, de ugye az a része marad is a mentésben, csak a 3. felek appjai nem szinkronizálnak majd februártól.

De én is csatlakozom hozzád és sgeza-hoz, jó lenne egy webes felület, hogy pc-ről is elérhetővé váljon a felhő tartalma.

[ Szerkesztve ]

(#29787) Mr.Silkó válasza sgeza (#29784) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Erről az tudna nyilatkozni, akinek eredeti van, nekem a klónon okés. :P

[ Szerkesztve ]

(#29788) #67656192 válasza sgeza (#29785) üzenetére


#67656192
törölt tag

Mert lehet, hogy a Samsung Cloud-nak pont az a lényege, hogy valahol a gyári alkalmazásaidnak biztonsági mentése lehessen, nem az, hogy azt mobil tárhelyként használhasd.
Megosztásra és egyéb dolgokra vannak más tarhelyek, mint pl az onedrive amibe bevásárolta magát a Samsung neked 100gb erejéig 2 évre.
Ezért más gyártó készülékéhez, más operációs rendszerhez nem használható, nem is elérhető. SZERINTEM. :)
/bár nekem is csak klónom van :) /

[ Szerkesztve ]

(#29789) lasse001 válasza Mr.Silkó (#29780) üzenetére


lasse001
senior tag

A Samsung Gallery-hez (Samsung Cloudban) hozzá lehet férni Win 10-en. Van a Storéban hozzá progi.

(#29790) janosibaja válasza #67656192 (#29788) üzenetére


janosibaja
őstag

Sajnos az enyém valódi.
Ahogy figyelem a topicot, a klónok bizony sokkal jobbak.

UPC-s k.drága fónomat ezúton ajánlom fel cserére egy eredeti klónra.

(#29791) sgeza válasza #67656192 (#29788) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, de legalább a képeknek jó lenne egy készülék és oprendszer független elérhetőség. Nem feltétlenül azért, hogy tárhelyként használjam, hanem főként a képek biztonsági mentésének eléréséért. Bár én is egyéb megoldást használok, de azért fura ez a hozzáállás a Samsung részéről.

(#29792) Szajo válasza madgie (#29778) üzenetére


Szajo
őstag

Hát igen vagy egy jó biztosítás ha van ra mód.

(#29793) #67656192 válasza sgeza (#29791) üzenetére


#67656192
törölt tag

Egyetértek veled, ha a mai ésszel kell gondolkodnom de mivel nyomot hagyott bennem a 43 év sokszor olyan vagyok mint a háborút megélt öregjeink, azaz fenntartással kezelem az újotásokat, nem hiszek a csibészeknek.
Pár(jó) éve felültem a onedrive vonatra én is egészen addig amig az ingyenes 15gb tárhelyet amit addig aktívan használtam hirtelen levették 5gb-ra a többi fizetős lett. Nem egész egy hónap alatt valtoztattak valamicskét de addigra rászoktam az otg mentésre és úgy is maradtam, az a biztos címmel.
Az öregek is óvatosak, tartanak otthon ezt-azt baj esetére nehogy pofára essenek, én is igy vagyok ezzel. Egy mentés sokkal biztosabb helyen van nálam mint egy harmadik félnél én már csak ilyen vagyok. A Samsung Cloud-nak van értelme de csak addig amig apróságokat mentek vele, mint az alkalmazások tömörített biztonsági mentései. Ha tehetném azaz engednék akkor ezeket az mentéseket is magam végezném el. A mai erőszakos világban mindennek ára van, még egy ártatlannak tűnő ingyenes felhőtárhelynek is nem beszélve az ingyenes alkalmazások adatszolgáltatásairól.

(#29794) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Mostanra már eléggé belassult a telefonom. Factory reset előtt kell valamire figyelni?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#29795) #67656192 válasza janosibaja (#29790) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nem cserélek. :)
Tanultál sokat a topikból, mióta itt vagy. S9-ből már Te is a klont veszed.

(#29796) #67656192 válasza icemad (#29794) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nem biztos, hogy egyből fr kell. Ezeket nézd át :
Eszk.karbantartó/tárhely/fent 3 pötty/tárhely beállítások /eszköz mem/gyorsítőtár adatok/.

Mennyire van tele a gyorsítőtár?

1: Nézd át az alkalmazásokat

2:A fejlesztőiben a futó folyamatokat ellenőrizd.

3:A gyorsítőtárat üritsd a fent leirt módon
4: wcp
5:fr de előbb lépj ki a fiókjaidból vagy legalább nézd át a kódjaidat illetve készíts mentéseket.

[ Szerkesztve ]

(#29797) Imii


Imii
tag

Ok. Ha eldöntöttem, hogy veszek, akkor mik lehetnek az idegesítő tulajdonságai? Egy kézben fogva nem szoktátok folyton az oldalsó edge panelt nyomni véletlenül? Külsős programoknál pl.Locus, waze nincs ott egy vagy két fekete sáv, valamint az nem idegesítő? Kamera fókusz gyakran beragad?
Várom továbbra is a véleményeket! Kössz

(#29798) Mr.Silkó válasza lasse001 (#29789) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Elhiszem, de itt most arról volt szó, hogy kompletten kellene számítógépről menedzselhetővé tenni a Samsung Cloudot.

(#29799) Mr.Silkó válasza #67656192 (#29795) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

:C

(#29800) Mr.Silkó válasza Imii (#29797) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szia.

• Külső progiknál is csak elvétve van olyan, ami nem terpeszkedik el a telefon kijelzőjének teljes egészén, bár az általad említett 2 appot nem használom, így arról nincs tapasztalatom.

• Az edge panel véletlen érintését nagyon jól kivédték az S8 párosnál, szoftveresen. Én sosem akadok bele a szélekbe véletlen.

• A kamera fókusza nálam csak egyszer rakoncátlankodott a 9 hónap alatt, akkor is egy pöccre helyrejött. Van, akinél viszont gyakrabban okozott ez gondot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.