Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) #67656192 válasza sgeza (#29899) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nekem ez a
"kit érdekel" "nem csak te vagy a világon" tetszik nagyon. Ez a hang nem volt divat eddig a topikba.
A hibához csak annyit, hogy legalább annyira "szakmai" ha statisztikát emlegetünk mint ha G5-özünk.
Nyilván lenne szakmai magyarázat vagy segitség ha előfordult volna bármikor is ilyen hiba, biztos utána mentünk volna ha.....ahogy eddig mindennek.

[ Szerkesztve ]

(#29902) sgeza válasza #67656192 (#29901) üzenetére


sgeza
veterán

Sokszor az a baj egyébként, hogy az írást könnyű rosszabb indulatúnak olvasni, mint ahogy az azt leíró szánta, mivel a hangsúly nem megy át. Ezért célszerű ésszel fogalmazni, illetve másik oldalról nem rögtön a legrosszabbat feltételezni. Nyilván ez nem mindig könnyű, de jobb talán erre törekedni.

(Na most ez olyan, mintha marha okosakat akarnék mondani! :-D )

Egyébként igen, az nyilván nem magyarázat, hogy de a másik ment, mert valami egyéb jelenség is bezavarhat, amire adott esetben nem gondol az ember. Nyilván annak kevésbé van realitása, hogy egy egyébként működő GPS lassabb tempónál totál szar. De valami okozza. Már a két platform közötti programverzió között is lehet olyan eltérés, ami akár egy bug miatt ilyen hibát okoz.

[ Szerkesztve ]

(#29903) dnelb válasza #67656192 (#29901) üzenetére


dnelb
veterán

Nézd, én írtam lehetőségeket amik talán segíthetnek , te meg beírtál, hogy neked ilyet sose kellett. Szerinted melyiknek van több információ/segítség értéke? Ez olyan mintha valaki beírja hogy wakelockja van, segítsünk már, te meg beírnád hogy hihi, nekem sose volt :) :)

[ Szerkesztve ]

(#29904) sgeza válasza dnelb (#29903) üzenetére


sgeza
veterán

Tulajdonképpen az is információ, hogy másnál (esetleg sokaknál, netán a többségnél) nem fordult elő a hiba, tehát ilyen esetben nem általános a jelenség.

(#29905) #67656192 válasza dnelb (#29903) üzenetére


#67656192
törölt tag

Olvasd el mégegyszer

(#29906) madgie válasza sgeza (#29902) üzenetére


madgie
titán

A múltkori drónos esetemnél pont ez jutott eszembe, hogy hiába okos(abb) rendszer a droid, ha valami porszem kerül a gépezetbe, akkor kutathatod, ugyan mi kínja van. Mert király, mikor rádugom a DJI távvezérlőjére a telefont, bekapcsolom a drónt és már automatikusan el is indítja a DJI Go appot és csak egy Fly-t kell nyomnod, de ha valamiért nem sikerül ezt a teljes folyamatot végigvinni automatán, akkor b*szhatod és kereshetsz, hol akad el (és lehet nem fog kézzel odanavigálva elindulni/párosodni). Vagy a Fuji app is ilyen, tök jó, hogy automatikusan rááll a fényképező wifijére, de ha mégsem, akkor manuálisan se látja mindig. Míg a fapados iOS-en lehet semmit nem tud automatikusan megoldani, szinte totál el van zárva minden mindentől, de ha kézzel megcsinálod, amit kér/kéne, akkor bolondbiztosan működik.

Ettől függetlenül nem akarok visszamenni (még :D), eszméletlen gyönyörű ez a telefon, jó a kijelző, navigálni még nem navigáltam ugyan vele, de remélem az is fog menni neki :)) (Meizu MX4-gyel is jártunk sokfelé anno, szépen ment a Here)

(#29907) sgeza válasza madgie (#29906) üzenetére


sgeza
veterán

Ez egyébként nem feltétlenül a droid hibája, könnyen lehet, hogy az említett alkalmazások vannak (erre a rendszerre) bénán megírva. Szerintem az már régóta nem igaz (vagy nem annyira, mint korábban), hogy az Android kevésbé működik stabilan, mint az ios. Nyilván nem ugyanaz a kettő, és pont utóbbi zártságából eredően ott kevésbé fordul elő probléma, de hát valamit valamiért. Én nem bírnám ki az ios-t.

Meg aztán ha valami nem úgy megy, ahogy gondolnád, kérdezz nyugodtan, sokszor csak az ismeretlenségből fakadóan gondolja az ember, hogy valamit nem tud a rendszer, pedig lehet, hogy de! :-)

Nekem egyébként soha nem fagyott még meg a rendszer, soha nem indítom újra a készüléket, és működik minden gördülékenyen. Leszámítva a gmail anomáliát, de az sem rendszer hiba, és az ilyenekre mindig van alternatív megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#29908) madgie válasza sgeza (#29907) üzenetére


madgie
titán

Kérdezek én, de a drónos eset is X-akta volt, reprodukálni se lehet :D Mindenesetre arra tippelek, hogy a DJI gyári kábelén nem tudott kapcsolatot létesíteni, szerencsére a távirányító seggében van egy standard USB csati is, oda bepusziltam a S8 gyári USB-C kábelét, úgy megtalálták egymást... viszont úgy meg repülni nem lehet rendesen, mert a Samsung USB-C nem L alakú csati, így b*szta a tenyerem :D, ellenben ezután a DJI kábelével is ment végre a dolog.

Ez most munkánál lehet kellemetlen, de remélem egyszeri eset volt.

És igen, tisztában vagyok, hogy elég speciális dolgokra használom :D

(#29909) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

Milyen Performance mode-ba használjátok a telefont(Én Optimized)? S8-at vettem és én úgy veszem észre, hogy igen csak laggol. App valtaskor, képernyő zár feloldaskor, messengeren neha nem vagy csak lassan jon be a billentyűzet. Eleg drága volt es nagyon zavaró hogy 5 naposan már ezzel kapcsolatban kell fórumoznom :)

(#29910) #67656192 válasza zapikanka (#29909) üzenetére


#67656192
törölt tag

Teljesítmény módban. Annyi, hogy a magas + fényerőt nem alkalmazom.
Érdemes átnyálazni a beállításokat illetve némelyik alkalmazás optimalizálása hagy kivetni valót maga után. Ezek általában a Google Facebook, Messenger és társai.

[ Szerkesztve ]

(#29911) landi válasza nggabi (#29887) üzenetére


landi
csendes tag

Megcsináltam a gyro tesztet, de nem lép ki belőle.... :)

HELP !!!

Közben megtaláltam... bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#29912) sgeza válasza zapikanka (#29909) üzenetére


sgeza
veterán

Én optimalizált módban használtam eddig, de a felbontás maxon volt. Most áttettem teljesítmény módba, megnézem az milyen (fényerő növelés nélkül). Vajon egyéb, nem hozzáférhető paramétereket is állít, vagy csak azoknak egyfajta profilbeállítása, amik módosíthatók ezeken belül (fényerő és felbontás)?

(#29913) #67656192 válasza landi (#29911) üzenetére


#67656192
törölt tag

2x visszanyil :)

[ Szerkesztve ]

(#29914) zapikanka válasza #67656192 (#29910) üzenetére


zapikanka
tag

Köszönöm, átállitottam, remélem lesz változás! :)

(#29915) #00573696


#00573696
törölt tag

Sziasztok, aki jártas a következő témákban a segítségét nagyra értékelném, mert eddg nem jöttem rá a következő problémákra:

Samsung tabletet és telefont, szeretnék összekötni Philips smart tvre eddig sikertelenül. (Youtube alkalmazásban rámegyek a screen mirroringos ikonra ami megjelenik de nem kapcsolódik.)

A másik probléma jelerősítő összehangolása a routerrel. Adott egy T-Home router és egy Tplink jelerősítő.

Bocsi az offokért csak valaki hátha jártas ezekben a témakban is itt. :R

(#29916) janosibaja válasza #00573696 (#29915) üzenetére


janosibaja
őstag

Jártasnak nem nevezném magam, de nemrég letudtam ezeket a feladatokat, igaz, Samsung okostévével.

A screen mirroring nem összekötés, hanem tükrözés. Nekem néha kilépett a gyárilag telepített SmartView, tökéletesen teszi a dolgát az AllCast fizetős verziója.

Helyi és távoli hálózatban számítógép-mobil- okostévé összekötésére szerintem szuper a Plex.

A jelerősítőhöz nem tudok hozzászólni, eddig nem túl sok biztatót hallottam róluk.

(#29917) szubrutin


szubrutin
aktív tag

No, beszeltem ma a Mobilcornerrel. Delutan 3kor felhivott a fonok, es azt mondta, hogy elnezest, es holnap futarral kuld egy masik, uj telefont :) kivancsi leszek milyen regios lesz... egy kerdes, kiderul az valahonnan, hogy tenyleg uj lesz-e a telefon, vagy netan hasznalta vki 1-2 napot?

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#29918) EnterR válasza landi (#29911) üzenetére


EnterR
veterán

Érdekes az a service menu egyébként, úgy viselkedik, mintha az egész telefon kifagyott volna. :D Nekem is időbe telt mire ki tudtam belőle lépni.

PSN ID: marquuard

(#29919) bigdady válasza icecave (#29867) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem iPhone meg félre hordott, mindig ajobblegszélső sávban voltam szerinte és mindig le akartam térni jobbra.

(#29920) sgeza válasza nggabi (#29887) üzenetére


sgeza
veterán

A gyro self test, ami az ois gyro alatt van, az mit tesztel? Gondolom valami köze van az optikai képstabilizátorhoz, de mi?

(#29921) OCTAMD válasza szubrutin (#29917) üzenetére


OCTAMD
őstag

Csak megismersz egy vadi új telot.Gyári füles fólia elöl hátul,imei matrica hátul.

Ha dobozban tartozékokkal,akkor minden fóliás.

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#29922) szubrutin válasza OCTAMD (#29921) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Megismerem kérlek, de... kb az én egy hónapos telefonomat is el lehetne úgy adni, hogy új... vigyáztam rá, kaő új fóliáat azt kész, fülesét sose használtam, töltőjét se, mert vezetéknélkülivel töltöm, tehát nem szeretnék kapni egy pár napos használt szart új matricákkal...

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#29923) sgeza válasza szubrutin (#29922) üzenetére


sgeza
veterán

Én sem örülnék, ha "használt" készüléket kapnék, de ha fóliázott, hibátlan állapotban van, akkor ha használta is valaki, feltehetően ugyanúgy vigyázott rá, mint te. Ilyen megközelítésből bízz benne, hogy az! :-)
Kicsit olyan ez így, mint a "Boldogok a tudatlanok". :-D Inkább higyj benne, hogy új, ha minden arra utal! :-)
Persze ezt abban az esetben, ha egyébként minden arra utal, hogy új, és biztosan nem tudod kétségbe vonni ezt!

[ Szerkesztve ]

(#29924) OCTAMD válasza szubrutin (#29922) üzenetére


OCTAMD
őstag

Gyári fóliázást,nem nagyon rakod vissza

Irtam hogy füles fólia elöl hátul+imei matrica

Jobb felül fül.,bal közép fül

Jó mondjuk nekem könnyű,mert látok sokat

[ Szerkesztve ]

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#29925) szubrutin válasza sgeza (#29923) üzenetére


szubrutin
aktív tag

En ezt teljesen ertem, elhiszem, hogy ujat fogok kapni, nem errol van szo, csupan csak erdekelt volna, mert pl az iphonoknal meg lehet nezni imei szam alapjan, hogy mikor aktivaltak, ha jol tudom.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#29926) OCTAMD


OCTAMD
őstag

Nézhetsz dátumot is,de sokra nem mégy vele,mert lehet ott rohadt a raktárban 3-4 hónapja

*#12580*369#

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#29927) #67656192 válasza sgeza (#29920) üzenetére


#67656192
törölt tag

Én meg azt nem értem, hogy mi köze a giroszkópnak a gps-hez.?
Sokszor azért téved a navigáció mert nem eleg erős a jel és persze gyalogos módban ilyenkor nem találja a pozíciót és össze vissza forog meg késik.
Ez nem válasz a kérdésedre csak eg megjegyzés :)

(#29928) hevepapa válasza w333 (#29876) üzenetére


hevepapa
senior tag

A Sygic most is akciós: a teljes Európa offline térképekkel élettartam licenc most 15 euró, ha kell hozzá valós idejű forgalmi információ is (internet kapcsolat kell a használatához) akkor 20 euró az ára. A teljes világ 20 és 30 euró. Általában évi 4-5 térkép frissítés van - ha jól emlékszem Tom-Tom térképek. A licencben benne van a HUD, Dashcam és traffipax adatbázis is.Teljesen magyar nyelvű ez is.
Néha ki lehet fogni még olcsóbban is. Praktikus kipróbálni a 7 napos teljes tudású próbaverziót a G. Playről és akkor nem kell zsákbamacskát venni. Van aki szereti van aki nem - ízlés kérdése.

(#29929) Imii


Imii
tag

Naa, nagy nehezen megrendeltem a telefont egy S8 személyében. Remélem ezzel is annyira meg leszek elégedve, mint az S5-tel. Az S7-tel kicsit befürödtem, remélem ez jó lesz.
Holnatól élesben tesztelem...

(#29930) janosibaja válasza sgeza (#29920) üzenetére


janosibaja
őstag

Úgy olvasom, a giroszkóp valójában félrefordítás, gyorsulásmérőt jelent.

[ Szerkesztve ]

(#29931) janosibaja válasza hevepapa (#29928) üzenetére


janosibaja
őstag

Egzotikusabb balkáni országokban (Albánia, Montenegró és társai a régióban) ötlete nincs a Sygic-nak, hogy merre jár. Albánia volt pár éve a kedvencem, mert ott csak a fővárost ismerte. Azt se jól.

Szerintem nagyon ritkán frissítik a térképeit.

(#29932) neo_xperia válasza szubrutin (#29917) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Akkor mégiscsak minden jó ha jó a vége :)
Velem is korrektek voltak a múlt héten.
Érdekes amúgy mert a téves színben küldött telefon osztrák régiós volt, míg a most nálam lévő pedig olasz...
Sok szerencsét az új készülékhez!

(#29933) sgeza válasza #67656192 (#29927) üzenetére


sgeza
veterán

Lehet, hogy besegít a helyzet azonosításába, a mozgás követésébe.
Illetve például a gugli térkép mutatja nyíllal, hogy merre állsz. Gondolom az is ez.

[ Szerkesztve ]

(#29934) szubrutin válasza neo_xperia (#29932) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Koszonom, igen, minden jo lesz remelem :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#29935) hevepapa válasza janosibaja (#29931) üzenetére


hevepapa
senior tag

Tavaly 4 térkép frissítés volt náluk. A térképek pontossága valóban néha nem a legpontosabb, de ez alapvetően a TomTom cégen múlik. De ez a helyzet minden olyan navigációnál ami offline térképet használ. Mondjuk én úgy vagyok ezzel, hogy bármelyik navigációs szoftver csak egy hasznos kiegészítő az utazásoknál, de nem szabad csak és kizárólag arra támaszkodni.

(#29936) #67656192 válasza sgeza (#29933) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nem tudom, csak gondolom, hogy a játékvezérléshez kell, a navihoz nem.
Lehet, hogy nggabi jobban tudja.

[ Szerkesztve ]

(#29937) nggabi válasza #67656192 (#29927) üzenetére


nggabi
nagyúr

az a köze h ha már ott vagy kalibráld be a giroszkópot is, mert nem tart semeddig. gyalogbéka navi közben nem fog forogni a kép ;)

"szenyor dzsíííí"

(#29938) #67656192 válasza nggabi (#29937) üzenetére


#67656192
törölt tag

Igen, közben utána olvastam. :R
Valamilyen szinten az iránytűt helyettesíti?

[ Szerkesztve ]

(#29939) sgeza válasza szubrutin (#29925) üzenetére


sgeza
veterán

Féligmeddig vicc volt!

(#29940) Mike81 válasza dnelb (#29897) üzenetére


Mike81
senior tag

Én is LG vonalról jöttem. Akkor lehet nekem is mákom volt mert se a G2-vel sem a G4-el nem volt gps próblémám

(#29941) Mike81 válasza sgeza (#29902) üzenetére


Mike81
senior tag

Erre pont én voltam az élő példa ugye. De a lényeg hogy tisztázva lett a dolog✌️🍻🍻

[ Szerkesztve ]

(#29942) szubrutin válasza sgeza (#29939) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Feligmeddig ertettem ;)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#29943) sgeza válasza Mike81 (#29941) üzenetére


sgeza
veterán

Hú, most nem tudom melyik részére gondolsz, de szerintem nem szándékoztam rád célozni, illetve úgy személy szerint senki másra sem. Ezek a gondolatok úgy általában az élet más területeire is igazak. De tényleg nem tudom, melyikre gondolsz amúgy. :)

[ Szerkesztve ]

(#29944) sgeza válasza szubrutin (#29942) üzenetére


sgeza
veterán

:D

(#29945) Szajo


Szajo
őstag

Nem tudom mitől függ ez az akku idő...
Végülis mire este haza érek kb mindig 50%körül van úgy, hogy reggel 6kor veszem le DE van hogy sokat nyomkodom van hogy kevesebbet... igy van h a képernyő idő 2.5-3 óra 50% körül van hogy 1-1.5 óra...
Mintha direkt le akarna merülni egységesen ha sokat nyomkodom ha nem xd

(#29946) Mike81 válasza sgeza (#29943) üzenetére


Mike81
senior tag

Tudom hogy nem rám céloztál. Csak volt egy poszt amire én félre érthetően válaszoltam. De ezt meg is beszéltük hogy csak rosdzul fogalmaztam. Meg én elnézést is kértem😉

[ Szerkesztve ]

(#29947) vmack


vmack
tag

Az alap samsung launchert használva, hogyan lehet egy bookmarkot kitenni a kezdőképernyőre.
Azt szeretném megcsinálni, hogy ha arra ráböknek akkor megnyílik a böngészőben egy adott oldal.

Nova alatt egyszerű mint a facsipesz de a samsungosban nem találok semmi ilyet.

(#29948) janosibaja válasza hevepapa (#29935) üzenetére


janosibaja
őstag

Ja, hát így lehet, ha csak kiegészítő eszköz. Én viszont nagyon eltévedős vagyok, s külföldön szeretek csak a forgalomra figyelni, a navi vezéreljen pontosan a megadott címre.

A Sygic-et megvásároltam anno, hát... Óvatosan vele.

(#29949) madgie válasza #00573696 (#29915) üzenetére


madgie
titán

Beállítások/Kapcsolatok, pöccintsd be a telefon láthatóságát.

(#29950) Ace882 válasza vmack (#29947) üzenetére


Ace882
tag

Az adott oldalon jobb felül három pötty, aztán rányomsz a felvétel a kezdőképernyőre.

Ahogy múlnak az évek, egyre több a fiatal körülöttem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.