Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) #33253120 válasza samu74 (#14549) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nincs hozzá.
Általában minden reggel végignézem a frissítéseket, és elegem is van belőle, hogy ennyi helyen kell frissítgetni. Annyira szétszabdalt valami ez így, hogy nagyon. :) Play, Galaxy Apps, Ocolus, meg maga a rendszer.... Még szerencse, hogy az Amazon Undergroundot már nem raktam fel erre a vasra, mert hülyét is kapnék. :D

Témánál maradva, az alkalmazáskezelőben kilőttem a Game launchert, adatokat, gyorsítótárat töröltem, reboot... Na ezzel annyit értem el, hogy az első rögzítési kísérletnél megjelenik fent a lefele nyíl, hogy leállításhoz mit kell csinálni, és onnantól bármit, bárhányszor csinálok, nem nem rögzít. További próbálkozásoknál már a nyíl sincs ott.

(#14552) samu74 válasza #33253120 (#14551) üzenetére


samu74
addikt

Próbáld még meg a recovery menüben egy wipe cache törlést,hátha...De lehet hogy a Game Launcher ilyen bugos,bár most nálam működik rendesen.

-----------

(#14553) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

S7 mennyivel bírja rosszabbul mint az Edge? Akksiban SoT-ban

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14554) szabyka95 válasza enginev3.0 (#14553) üzenetére


szabyka95
őstag

Kb 20%

(#14555) válasza air (#14532) üzenetére



őstag

"Csak tévhiteket ne terjesszünk!"

1. kernelhez nem sok köze van. Magában az akkuban van a chip a mi figyeli a hőmérsékletet szabályozza a töltő áramot és túlterhelés ellen véd. Ebből a chipből csak adatokat nyer ki az os. Ha már az avatkozik be akkor régen bajban. Pl leállítás.
2. egy ciklus 0-100%-ig tart. Ergo ha kétszer 40 majd 20 %-ot töltesz bele az felel meg egy ciklusnak. Vagyis ezt nagyon félre deffiniáltad

[ Szerkesztve ]

(#14556) válasza _Moriarty_ (#14545) üzenetére



őstag

Az Apple találta ki mert felül kellett a hely az antennáknak. Onnantól mindenki másolta. Szvsz jó mert nem esik bele az eső, védettebb hely.

(#14557)



őstag

Van friss hír arról mikor jön a Nougat? Van remény hogy idén? Érdemes lesz váltani? Úgy tudom többet eszik.

(#14558) air válasza (#14555) üzenetére


air
nagyúr

Ha a kernelnek semmi köze a töltéshez, akkor ha kikapcsolt készüléket dugsz fel a töltőre, miért indul el "csökkentett" módban a rendszer, lényegében csak a kernel, GUI nélkül?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14559) enginev3.0 válasza szabyka95 (#14554) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nagyjából mennyit jelent? :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14560) szabyka95 válasza enginev3.0 (#14559) üzenetére


szabyka95
őstag

5 ora kijelzoidonel + 1 orat

(#14561) TOZ válasza szabyka95 (#14560) üzenetére


TOZ
addikt

Három órás esetében meg 36 percet.

(#14562) enginev3.0 válasza szabyka95 (#14560) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szóval akkor s7 kb 5 órát bír?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14563) -Bandi- válasza enginev3.0 (#14562) üzenetére


-Bandi-
tag

:Y
Tudol e olvasni? :DDD

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#14564) szabyka95 válasza enginev3.0 (#14562) üzenetére


szabyka95
őstag

Attol fugg hogy hasznalod es mire

[ Szerkesztve ]

(#14565) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Az mitol lehet, hogy a jegyzetek nem szinkronizalodnak mobilneten keresztul csak wifin?

i9 / 4080 / 32"

(#14566) szabyka95 válasza pigatt (#14565) üzenetére


szabyka95
őstag

Hello
24 orankent szinkronizal, akkor amikor a telefon tolton van, es mar 1 oraja wifin van.

(#14567) discrate


discrate
aktív tag

sziasztok,

úgy néz ki, hogy beruházok egy s7-re. G4-ről váltok kényszerből, mert az korrozió miatt tönkrement. elég nagy kálvária végén úgy döntöttem, hogy a főpanel cseréje túl sokba kerülne, és habár nagyon szerettem, most mégis másfajta készüléket vennék. legfontosabb számomra a camera kép minősége (fotó és videó), és a jelenlegi helyzetben nem látok jobb alternatívát a kategóriában (LG G5, Iphone 6s, Huawei P9, Honor 8, Oneplus3, Sony Z5). a formával biztos barátkoznom kell, főleg az LG után, ami szerintem egy nagyon elegáns készülék. előttük még egy S2-t használtam nagy megelégedettséggel, és elsőre blikkre sok különbséget nem is látok a formavilágban. sőt más samsung készülékkel összehasonlítva sem (amik fele, harmad annyiba kerülnek), ami elég furcsa számomra. persze ott az edge, ami még egy huszassal drágább az amúgy se olcsó s7-nél.

nagyon vigyázok a mobiljaimra, ezért is szeretnék neki egy olyan tokot, amely védi és nem karcolja.
milyet ajánlotok?
spigen-eket néztem, pl ezt vagy ezt. a kemény hátlapos biztosabb védelmet jelent?

mindenféleképpen olyat szeretnék, ami a hátlapot védi, illetve elöl a sarkoknál kiemelkedik, arccal lefele sem érintkezik a képernyő a felülettel.
a kinyihatós tokok alapban kiesnek.

egy nillkin fólia is ajánlott beszerzésre, gondolom.

(#14568) Zap-Em


Zap-Em
tag

Dzzii :) [kép]

[ Szerkesztve ]

(#14569) szabyka95 válasza discrate (#14567) üzenetére


szabyka95
őstag

Spigen tough armor

(#14570) ttfgyb10


ttfgyb10
csendes tag

Sziasztok! S7-hez milyen hordozható bluetooth hangszórót javasoltok,valami "emberi" árakon :)

(#14571) Cuccok válasza ttfgyb10 (#14570) üzenetére


Cuccok
tag

Pl

JBL GO

(#14572) discrate válasza szabyka95 (#14569) üzenetére


discrate
aktív tag

igen, néztem azt is. csak nem tetszik a kinézete.
bár ha annyira masszív mint az ára...

(#14573) Burt1793 válasza discrate (#14567) üzenetére


Burt1793
veterán

Szia!

Külsőben tényleg ugyanolyan, mint a többi (felületesen nézve, vagy tokban), de azért ez persze nem teljesen igaz. Belül viszont tud annyit, hogy megérje. Nekem is volt S2-esem, ugyanilyen feketében, tényleg hasonlítanak.
Spigen tokban nézték ezt már mindenfélének, engem nem zavar.

(#14574) -Bandi- válasza discrate (#14572) üzenetére


-Bandi-
tag

Nekem sima [Thin Fit] van, ez is védi a sarkokat, valamint a kijelző fölött van picivel a széle, tehát fejjel lefele is helyezhető, kamerát is védi a hátlapnál, és a tapintása is jó.
Volt ilyesmi amit linkeltél, igaz kínai ebay-es, de a felhelyezés meg a levétele is elég macerás volt.
Igaz annál a telefonnál a hátlap mögött volt a sim meg a microSD, így azért le volt véve párszor, itt elég lehet csak felpattintani és kész.

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#14575) badxgirl válasza enginev3.0 (#14553) üzenetére


badxgirl
aktív tag

Erősen felhasználófüggő...Nekem s7 van, férjemnek edge. Mindketten ugyanazokat a programokat használjuk, ugyanolyan arányban megy wifi mobilnet stb. Férjemnél annyi hogy a biztonsági mentés meg a felhő ki van kapcsolva. nálam ugyanezek, és a fölös progik letiltva pluszban, viszont nálam van onedrive és microsoft fiók amik szinkronizálnak nála ezek nincsenek. És míg az s7-em tud 5-5,5 óra sot-ot, addig nála az edge azonos használat mellett olyan 3,5-4 órát. és nincs nála beakadás, vad merülés vagy egyéb, tehát nem hiba folytán bír ennyit az övé. Nyilván nem feltétlen ez az átlagos, csak írom, hogy ilyen is van.

(#14576) badxgirl válasza (#14557) üzenetére


badxgirl
aktív tag

Nem eszik többet. Nálam ugyanolyan használat mellett, ugyanúgy rendben tartva, pontosan ugyanannyit hoz készenlétben és sot-ban is mint a 6.0, ramból is hasonlóan gazdálkodik, talán még icipicit jobban is. És ez mégé csak a béta, a végleges lehet hogy még jobb lesz.

-Bandi- #14563
Miért ne tudna olvasni? Nálam s7 simán hozza az 5 órát, 2 napos készenlét vagy egy ütősebb mobilnetezés oda tud verni ennek, cserébe amikor éppen sokat könyvet olvasok főleg este kis fényerőn, 7-8 órát is ki lehet belőle préselni, persze az már nem a normál használat kategória

(#14577) enginev3.0 válasza badxgirl (#14575) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem az bőven tökéletes lenne, az 5 óra körüli SoT
Edge-t azért nézegettem, mert elvileg erősebb az akksija, mondjuk a kijelző is nagyobb, de ennek ellenére is jobban bírja, viszont ha olyan különbségek vannak, hogy 5 óra, s7e meg 5.5 óra SoT, akkor nem éri meg a plusz pénzt

Mostani Mi5 is simán bírja a 2-3 napot 2-3 óra Sot-tal, vagy ha egynap merítem akkor 4-5 óra SoT, nekem ez már bőven elfogadható, ennél kevesebbet nem akarok -ezért nem vettem S6-ot-, ha ennyit bírnak ezek a készülékek akkor már bőven elengedő

Kérdés hogy S7E ezen kívül még tud e többet a plusz pénzért

Egyébként köszönöm, az egyetlen elfogadható választ

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14578) -Bandi- válasza badxgirl (#14576) üzenetére


-Bandi-
tag

Éjszakás után fáradtan nekem a többi hsz csak egyszerű mateknak tűnt, 20%, vagyis 5 óránál plusz 1 órát jelent, nem azt, hogy annyit bír. Tied azért már annak mondható :)

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#14579) #67656192 válasza enginev3.0 (#14577) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nekem van mindkettő. S7.. 4-6 óra, s7e 6-8 óra Sot(jól beállítva) . Az edge ezenkívül mást nem nagyon tud jobban. Nagyobb a kijelzője viszont rosszabb a fogása. Az s7e egy szép karakteresebb telefon de maga az edge kijelző nem egy nagy történet,gyakorlati haszna nincs.

[ Szerkesztve ]

(#14580) badxgirl válasza enginev3.0 (#14577) üzenetére


badxgirl
aktív tag

Őszintén? Nekem nagyon tetszett az edge, sokáig akartam. Én végül a mérete miatt tettem le róla, nekem túl nagy. DE! ehhez hozzátartozik, hogy telefonboltunk van, nekem korántsem került volna annyival többe a sima s7-hez képest. Én úgy gondolom, 1 kutya a kettő, ezt a férjem is osztja. Igazából a kinézeten dől el a kérdés. Ha annyival jobban tetszik, hogy te azt mondod, megéri a pluszpénzt, akkor válaszd azt. Vagy ha esetleg szimpatikusabb a nagyobb kijelző.De én összességében úgy gondolom, erőben, hangban, fényképező stb terén ugyanaz, nem ad többet. Aksiban talán kicsit, bár hozzá kell tenni hogy a nagyobb akksihoz nagyobb kijelző is párosul, nagyobb fogyasztással. Nagy átlagban még így is kicsit többet hoz az edge, hogy nálunk az s7 bírja jobban az azért inkább furcsaság. Én úgy gondolom ha nem vagy az edge kinéézetért megőrülve, vagy kijelzőben nem túl kicsi a sima s7 neked, akkor nem igazán éri meg a plusz költséget az edge.

Szerk.. edge előtt amúgy a férjemnek is s7 volt, kettő is, utána most edge-ből is a másodikat nyúzza (szín miatt cserélgeti folyton de ez most lényegtelen, egyszer majd eldönti melyik tetszik :D ) és nála azonos használat mellett pont ugyanannyit is bírtak, nem volt különbség az s7-ek és az edge-k között.

[ Szerkesztve ]

(#14581) válasza badxgirl (#14576) üzenetére



őstag

Köszi. Kékszín szürőnek örülni fogok . Most a szem protektort használom Blackout-al. Ez úgy tompítja a kijelzőt hogy mellette más dolgokat is automatikusan paraméterez. Nem ég ki a szemem, és nem eszik annyit a kijelző.

(#14582) válasza enginev3.0 (#14577) üzenetére



őstag

Azért az edge-Ben hardveres optikai képstabilizátor van, a 7s-ben csak szoftveres.

(#14583) Asbee válasza (#14582) üzenetére


Asbee
veterán

Tudtommal mindkettőben az van. Ez nem iphone. :D

[ Szerkesztve ]

(#14584) 600700 válasza (#14582) üzenetére


600700
senior tag

Mindkettoben optikai kepstabilizator van.S7, S7E.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG UN60JS7000 4K LED TV

(#14585) kulu22


kulu22
aktív tag

Ma a Gear S Plugin gondolt egyet és lezabálta 1-2 óra alatt az 1GB-os adatkeretemet Sumákban, csak az értesítő sms jött már a végén. Gear S2 -vel használom már a kezdetektől fogva (a telefont előrendelésben vettem annó), eddig nem produkált ilyet, Gear frissítés sem jött, ezért is fura. Más esetleg nem járt így valamikor?

(#14586) poero


poero
aktív tag

Telekomosoknak kint van a novemberi frissítés.

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#14587) nyesix válasza discrate (#14567) üzenetére


nyesix
senior tag

Én is G4 ről jövök :))
Nillkin frosted shield et használok, és tökéletes nillkin

(#14588) Dave1984 válasza poero (#14586) üzenetére


Dave1984
őstag

Telenor meg cseszik a szoft frissitesre.Azt hiszem megy fel ma egy független ROM.
Melyiket ajánljátok?
(Ami leghamarabb frissül)

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#14589) Promi válasza Dave1984 (#14588) üzenetére


Promi
aktív tag

XEU

(#14590) Dave1984 válasza Promi (#14589) üzenetére


Dave1984
őstag

Köszönöm.Magyar függetlent fogom feltenni.(ha egyszer lejön) :(((
CSC változik?

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#14591) janist81 válasza Promi (#14589) üzenetére


janist81
tag

Szia,
Én BTU t használok, nem tudod véletlen mi az előnye a XEU nak? (mindkettő angol független..)

(#14592) migabi24 válasza janist81 (#14591) üzenetére


migabi24
nagyúr

Semmilyen előnye nincs

(#14593) davidovi válasza migabi24 (#14592) üzenetére


davidovi
tag

maximum az az előnye, hogy pár nappal hamarabb jön a frissítés, nem?

amúgy hogy raktok fel XEU romot knox ugrás nélkül? nekem is T-van azért kérdezem, megéri e csesekedni vele.

(#14594) enginev3.0 válasza badxgirl (#14580) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na igen a nagyobb kijelző lehet engem is zavarna, szóval lehet marad a sima, vagy amelyiket előbb találok eladót :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14595) Dave1984 válasza davidovi (#14593) üzenetére


Dave1984
őstag

Összefoglalóban lévő leírás alapján leszedtem a hozzá szükséges programokat,most várom,hogy a Magyar független lejöjjön.

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#14596) janist81 válasza migabi24 (#14592) üzenetére


janist81
tag

Előtte VD2 volt, ami feltünt, hogyhogy eddig nem láttam kiírva HD hívást, és inaktív a whitepages (szám azonosítás netről)

[ Szerkesztve ]

(#14597) samu74 válasza davidovi (#14593) üzenetére


samu74
addikt

Csak módosítatlan gyári romot, és recovery módosítás (TWRP) nélkül szabad/érdemes hozzá fogni. Akkor nem ugrik a knox és a gari megmarad.

-----------

(#14598) Dave1984


Dave1984
őstag

A fenti összefoglaló alapján feltettem a magyar független romot,de nem törlődött semmi adat.
Kellett volna gyári beállítás visszaállítást csinálnom előtte?
a szervíz menü a független romban másnál sem működik?
csillagkettőskereszt0011kettőskereszt
?

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#14599) Promi


Promi
aktív tag

Sokkal gyorsabban lelehet tölteni a romokat a SamFirm progival.

(#14600) Promi válasza Dave1984 (#14598) üzenetére


Promi
aktív tag

Valószínűleg az odinba a csc sorba HOME_CSC file -t raktad be, ilyenkor nem töröl. A másik csc -t kell megadni neki, pld. az XEU esetén a CSC_XEU betűkkel kezdődőt, ilyenkor a telepítés végén töröl mindent (ez ajánlott).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.