Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) apollo12 válasza Burt1793 (#15500) üzenetére


apollo12
veterán

rendben holnap megint rá próbálok :)

(#15502) Richie86 válasza Burt1793 (#15489) üzenetére


Richie86
senior tag

"Ha naponta tölti az ember, akkor még azt is meg merem kockáztatni, hogy nincs sok értelme tiltogatni"

Ezt én is így gondolom. Ezért is nem foglalkoztam különösebben a tiltogatással. Mert olyan nem volt még hogy egy nap alatt csutkára merítettem. (Munkanapról beszélek, szabadnapon volt olyan hogy délután 2-kor enni kért a sok nyomkodás miatt). Általában 20 és 40% között mozog este 8-kor, akkor feltöltöm teljesen, majd még lefekvés előtt lehúzom töltőről. Éjszaka kb 3-4%-ot merül (wifi, minden bekapcsolva marad), majd a reggeli nyomkodástól függően 90-95% között indulok munkába. Igazából így sem rossz, de azért átlag munkanapokon nem nyomkurászom olyan sokat, ezért nem bánnám, ha csak 2 naponta kellene feltölteni :) Hétvégén persze marad a naponta töltés. Hát emiatt próbálom én is ki a tiltogatást :)

(#15503) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#15469) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Play áruház-as kérdésre nem tudtok valamit? Playboyra javított a szótár...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#15504) stemplar07 válasza degec (#15488) üzenetére


stemplar07
őstag

Wipe cash+ Factory Reset .. újra belakás .. ugyanez volt már nekem is, de miután ezt megcsináltam, azóta nem .. ( és lehetőleg új telefonként indítsd, miután kérdezi, hogy visszaállítsad-e mentésből..)
1. a hangszórót nem tapasztaltam, de lehet ,hogy a fentiek arra is gyógyírt adnak.. ha nem akkor service ..

[ Szerkesztve ]

(#15505) _Moriarty_


_Moriarty_
aktív tag

Ha zenét hallgatok, akkor a gyorsbeállításokat lehúzva nem mutatja a zenelejátszó ikonját. Így nem tudok pl.böngészés közben zenét váltani. Ez az előző középkategóriás telefonommal működött. Ez app függő? Próbálkozzak egy másik lejátszóval? Vagy ez nem kivitelezhető S7-en? Megnéznétek nekem, most Shuttle-t használok. Köszönöm

(#15506) migabi24 válasza _Moriarty_ (#15505) üzenetére


migabi24
nagyúr

Van gyári samsung lejátszó a playen azzal nincs gond, de szerintem nálad csak valami engedélyt kell neki megadni az értesítéseknél itt már mindent lehet paraméterezni szokd meg

(#15507) _Moriarty_ válasza migabi24 (#15506) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Bakker, igen ezirányban indultam el és sikerült, most jó. Köszi
Még annyi, hogy a Samsung lejátszó minősége milyen és reklámmentes?

[ Szerkesztve ]

(#15508) Burt1793 válasza _Moriarty_ (#15507) üzenetére


Burt1793
veterán

Poweramp-pal is jó természetesen.

(#15509) filkor.tomi


filkor.tomi
kezdő

Erre valaki?

(#15510) Burt1793 válasza filkor.tomi (#15509) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló, nekem ilyenem van még korábbról, 5 col körüli telefonokhoz jó.

(#15511) migabi24 válasza filkor.tomi (#15509) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nekem ilyen van igazi minőségi cucc, kézzel készített, marha bőr, és ami ritka ez méretpontos kimondottan S7-re csinálják

(#15512) -Bandi- válasza filkor.tomi (#15509) üzenetére


-Bandi-
tag

Én belebújtatós nem rángatósból [ezt] találtam tegnap, de nem rendeltem meg... ilyen kínai helyeken semmi jól kinéző nincs.

Meg a fitbag, ezt is itt ajánlották régebben, amazon.de -n meg még a saját oldalán lehet rendelni.

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#15513) degec válasza stemplar07 (#15504) üzenetére


degec
senior tag

rezetet vágom de a wipe cache-t mivel? intelligens kezelőt nyomkodom naponta többször is.. arra gondolsz? amit az pucol ki és le ? :R

(#15514) Burt1793 válasza degec (#15513) üzenetére


Burt1793
veterán

Ne nyomkodd naponta az intelligens kezelőt (főleg ne többször), amit begyorsítótáraz magának, azt valszeg a sebesség növelése, az adathasználat csökkentése és az üzemidő javítása érdekében teszi. Amikor kitörlöd, mindent újra meg kell csinálnia, ehhez nagyobb órajel kell, stb.
Én hetente szoktam intelligens kezelőben RAM-ot és tárhely felesleges fájlokat törölni, wipe cache-t kikapcsolt állapotból home+hangerő fel után tudsz csinálni a recovery-ben, én ezt kb. havonta ejtem meg, főleg akkor, amikor már egyáltalán nem akar működni az az elcseszett automata fényerőállítás (felfele állítja rendesen a fényerőt, de lefele nem, ma pl. nyomtam egy restart-ot és wipe cache-t, újra jó...).

(#15515) TOZ válasza bajzal (#15483) üzenetére


TOZ
addikt

PM.

(#15516) Ákkk válasza apollo12 (#15501) üzenetére


Ákkk
addikt

Határozott mozdulatokkal rázd ki usb aljzattal lefelé csak el ne engedd utána kb 1 óra és tudod használni ha nem neked is szervíz lesz mint ismerősömnek.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#15517) migabi24 válasza TOZ (#15515) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez a hátlapi fólia a csúszosságon segít? Vagy csak amíg tiszta😆

(#15518) zharkanyi


zharkanyi
tag

Egy Samsung Galaxy S7-en futtatott Locus Map Pro-val trackelek, rögzítek GPS nyomvonalakat.
Térképet rajzolok a rögzített adatok alapján és ehhez elengedhetetlen a pontos GPS track. A megfelelő pontosságú track azonban egész egyszerűen bizonyos idő elteltével pontatlanná válik. Egy telefon újraindítás megoldja a problémát és ezt követően újra pontos a nyomvonal.
Egy ortofotóról átrajzolt kmz fájl (65mb) van alaptérképnek behívva. Erre gyönyörűen ráfekszik kezdetben a track, az a kb. 3 méteres pontosság, amit a Locus ír úgy gondolom megvan. Nekem ennyi elég is lenne. Csakhogy változó idő után (5-30 perc) a track leugrik az útról és valamilyen irányba 20-30 méterre attól párhuzamosan fut. Továbbá már nem annyira szépen simul, hanem sokkal "göcsörtösebb". A telefon újraindítás mindig segít, tehát nem a terepviszonyok, vagy a GPS pontosság a probléma.
Ami bennem felmerült, mint a hiba lehetséges oka: AGPS, telefon memória, android energiatakarékos mód

Elég zavaró probléma, mert a legtöbb helyen nem tudom, hogy épp pontosan mérem fel a dolgokat, vagy 20-30 méter csúszással.
Valaki tapasztalt már hasonlót? Mit javasoltok?
Előre is köszi.

(#15519) Zaji


Zaji
őstag

Békés boldog karácsonyt mindenkinek! 🌲🌲

Létezik valami beépülő modul aminek segítségével a galériában tudom megnézni a dng képeket?
Illetve kameránál van rá lehetőség, hogy professzionális módra váltáskor ne kelljen minden alkalommal külön bekapcsolni a RAW mentést?

[ Szerkesztve ]

(#15520) air válasza zharkanyi (#15518) üzenetére


air
nagyúr

Ha ennyire pontos GPS track kell, én biztosan nem telefonnal csinálnám.
Vegyél egy Garmin túra GPS-t!
Tudom nem olcsó, de a minőségnek ára van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15521) migabi24 válasza air (#15520) üzenetére


migabi24
nagyúr

Vagy valami bluetooth gps modult azt pár ezresért kapni, azok is jobbak a beépítetnél, bár nekem még nem volt gondom a gps-el, lehet ez akár hardveres hiba is

[ Szerkesztve ]

(#15522) kacsa7 válasza Zaji (#15519) üzenetére


kacsa7
őstag

Köszi, Neked is!

Ha Pro módban bekapcsolva hagytad a RAW mentést, akkor az úgy marad. Auto módban ki van kapcsolva, mert ott nem működik, de ahogy átváltasz pro-ra, bekapcsolva lesz.

(#15523) SpongyaBob válasza Zaji (#15519) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem úgy marad a RAW mentés, engem inkább az érdekelne, hogy marad beállítva a professzionális mód? Azt szeretném, hogy úgy induljon.

Te is búcsút vettél a G5-től? :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#15524) nokiauser válasza SpongyaBob (#15523) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Ki tudod tenni a parancsikonját a főképernyőre.

(#15525) Ákkk válasza migabi24 (#15521) üzenetére


Ákkk
addikt

Ez esetben az olcsó megoldásokkal ugyanitt lesz, ez erre való külön eszközt igényel aminek az ára kb 5×-se a telefonnak.
Hitelesített és Nagy pontosságú profi eszköz alkalmas erre az bt modul is egy játék erre alkalmatlan.
A garmin cégnél a legkisebb ami erre alkalmas most 800 000 +áfa a túra gps is erősebb mint a telefon de a pontossága még nem annyival jobb hogy erre megfeleljen és nem hiteles.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#15526) zharkanyi válasza Ákkk (#15525) üzenetére


zharkanyi
tag

Köszi, de nekem elég lenne a telefon pontossága. Általában 20-30 percig meg is van a pontosság.
Aztán ha észreveszem indíthatom újra és megint pontos.

Nyilván jobb lenne egy 20cm pontos eszköz, de egyrészt költeni sem akarok rá annyit, másrészt 1 eszköz elég a kezembe. Fotózok is, telefonként is jó, hogy nálam van...

(#15527) benicsalad válasza zharkanyi (#15518) üzenetére


benicsalad
csendes tag

Ez nem csak nálad van így, sajnos a GPS valamiért mellé pozícionál. Nálam is sajnos előfordul ez a hiba. Elvileg a magnetic szenzor hibája amit kalibrálni kell minden egyes újraindításnál. Tárcsázóba beírod hogy *#0*# rányomsz a sensor-ra majd látod hogy alul van egy kicsi fekete kör ahol a szám 0. Na most forgasd minden irányba a telefont addig míg az a szám nem lesz 3-as, és már kész is vagy. Elvileg onnantól nem lesz gondod. Fogalmam sincs miért van ez így és miért csak pár telefonnal.

(#15528) SpongyaBob válasza nokiauser (#15524) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ó, köszi! Végülis így is megteszi :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#15529) migabi24 válasza benicsalad (#15527) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez érdekes infó, nálam is kalibrálni kellett

(#15530) kengyel


kengyel
nagyúr

Használja valaki VR 2.0 szemüveggel ?

kengyel

(#15531) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Feleségem Telekomtól vásárolt új S7-ére szeretnék feltenni XEH ROM-ot, mert a T-s bootanimáció kikerget a világból :DDD

Viszont elakadtam. Régen ROM-oltam már ..
A http://www.sammobile.com/firmwares/download/111791/G930FXXU1BPJG_G930FOXX1BPH1_XEH/ az innen letöltött zip file-ban nem találtam a régen megszokott HOME.tar.md5 file-t, hanem ezeket vannak:

AP_G930FXXU1BPJG_CL9519568_QB11325553_REV00_user_low_ship.tar.md5
BL_G930FXXU1BPJG_CL9519568_QB11325553_REV00_user_low_ship.tar.md5
CP_G930FXXU1BPJG_CL9519568_QB11325553_REV00_user_low_ship.tar.md5
CSC_OXX_G930FOXX1BPH1_CL8921866_QB10562603_REV00_user_low_ship.tar.md5
HOME_CSC_OXX_G930FOXX1BPH1_CL8921866_QB10562603_REV00_user_low_ship.tar.md5

Odinban mindet be kell tallózni vagy elég csak az AP és BL? :B

Az összefoglalóban írt Samfirm programra xda-n azt írták, hogy deprecated és az fw.updato.com-ról töltsem le, de ott meg csak régebbi XEH ROM-ot találok, így el se kezdtem letölteni. :B

Amúgy a Samfirm program a függőségei telepítése után sem indul el, hanem hibaüzenettel leáll.

Kellene egy kis segítség! Előre is köszönöm!

Bye, Fifi

(#15532) Promi válasza Fifi (#15531) üzenetére


Promi
aktív tag

XEU ROM -t ajánlanám, ez hamarabb megkapja a frissítést, és evvel még nem volt térerő problémám se.
Odinba 4 file -t kell be tallózni a HOME_CSC nem kell.

SamFirm
XEU Rom -t próbáltam most tölteni, jön csutkán. Ha nálad nem megy akkor ott van valami gebasz.

[ Szerkesztve ]

(#15533) Dadan01 válasza Fifi (#15531) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nem azért mondom, de ha leírásból nem megy, ami eléggé szájbarágós tud lenni, akkor inkább ne flashelj semmit, sehova.
Most komolyan 2-3 hetente egyszer az a bootanim kibírhatatlan? Én az S7-emen már nem egyszer mentem 1000 óra uptime fölé, de a frissítéseknél ugye kell a restart..

(#15534) Fifi válasza Promi (#15532) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm! :R
Akkor így járok el.

Bye, Fifi

(#15535) Fifi válasza Dadan01 (#15533) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm segítséged!

A leírás nem naprakész, mivel nem működik. Odin is kicsit más már, mint a screenshoton ... mindegy.

Van a családban S3, S4, S5 csak már régen használtam odint, mert ezeken már custom recovery és ROM van.

Bye, Fifi

(#15536) zharkanyi válasza benicsalad (#15527) üzenetére


zharkanyi
tag

Köszi. Megcsináltam, de a próba nem ma lesz. Az ünnep a családé. :)
Ha működik, akkor az első ajándékot ma tőled kaptam.

Mondjuk a Samsung irányába nem tudom mit mondhatnék, ha tényleg ennyi az oka.

(#15537) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok!

Boldog Karácsonyt! :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#15538) Burt1793 válasza Fifi (#15535) üzenetére


Burt1793
veterán

Pár napja írtam le a telepítés menetét ide, ha beírod a keresőbe a telepítés szót akkor kiadja.

(#15539) Fifi válasza Burt1793 (#15538) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm!

A 4 file használatával Odinból megtörtént a telepítés, már a samsung smart switch dolgozik a régi és az új telefon szinkronizálásán.

Ez a samfirm program nem akart futni a lányok notebookján hiába telepítettem a Visual C++ függőségeket is :U

Bye, Fifi

(#15540) #33253120 válasza TOZ (#15515) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha jól tudom neked van/volt Xiaomi Mi Band-ed...
S7-re melyik appot ajánlanád hozzá? A topikjában van több is, de ott az elején mindenki az áráról sír, a közepén a postáról, a végén meg már a 2-es modellről... :D
Kezdésből a gyári Mi Fit lett felrakva...

(#15541) TOZ válasza #33253120 (#15540) üzenetére


TOZ
addikt

Tools and Mi Band.
De ezer éve nincs meg a cucc.

(#15542) zeg74


zeg74
aktív tag

Boldog karácsonyt mindenkinek!

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#15543) arn77


arn77
aktív tag

Minden kedves fórumtársnak térerőben gazdag békés boldog Karácsonyt kívánok! :)

(#15544) Zaji válasza SpongyaBob (#15523) üzenetére


Zaji
őstag

Nálam most bekapcsolva marad professzionális módban a RAW mentés egészen újraindításig. Akkor kikapcsolja. :F Én is próbáltam, hogy a professzionálissal induljon, nem sikerült.

Igen, nálam a fényképek minősége váló ok. Sajnos a G5 nem hozta a G4 kamera minőségét.

Galériában a RAW fájlok megjelenítésére van ötlet?

(#15545) kacsa7 válasza Zaji (#15544) üzenetére


kacsa7
őstag

Kamerát elindítod, mód gomb, nem választasz ki semmit, hanem fent a jobb sarokban "egyebek" és azon belül van olyan, hogy "ikon kezdőképernyőhöz adása". Így ki tudsz rakni egy parancsikont neki.

(#15546) #67656192


#67656192
törölt tag

Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

(#15547) apollo12


apollo12
veterán

hali wifi-n keresztüli csatlakozás hogy lehetséges ?

sony hoz volt program Samsunghoz nem találok :(

(#15548) Cucuska2 válasza apollo12 (#15547) üzenetére


Cucuska2
őstag

SideSync?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15549) apollo12 válasza Cucuska2 (#15548) üzenetére


apollo12
veterán

köszi

kies el próbálkoztam

(#15550) 600700


600700
senior tag

Bekes boldog karacsonyt kivanok minden kedves es kevesbe jofej forumtarsnak is.

SAMSUNG UN60JS7000 4K LED TV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.