Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) boksz válasza Plazmacucci (#15197) üzenetére


boksz
senior tag

Ja, mert nem kapcsol ki a közelségérzékelő és nem érzi ha a füledhez teszed !

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#15202) #97246720


#97246720
törölt tag

esetleg ha valakinek szükséges tettem fel a romok mellé egy olyan Odinos flash csomagot ami csak CSC-vel kapcsolatos dolgokat tartalma(CSC kód,szolgáltatós progik,Bootképernyő,stb...)

(#15203) hackeeeee válasza #18001664 (#15149) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, erre tudok egy kisebb hasonlítást mondani, mégpedig.

1 pár napig csak FB appot használtam, messenger nélkül. Ezeken a napokon közel 4 óra kijelzőt tudtam beletenni a telóba, zenehallgatás, webrádiózás mellett. Mostanában újra használom a messengert, a 4 óra lecsökkent 2,5-3 órára.

Véleményem szubjektív...

(#15204) Száguldo válasza Plazmacucci (#15197) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Egy telefonnál végül is ez semmiség. :DD Sz@r ez a Lolipop úgy ahogyan van ez a véleményem.

(#15205) #97246720 válasza Száguldo (#15204) üzenetére


#97246720
törölt tag

nincs vele semmi gond...csak van aki meg tudja szokni, van aki nem, attól hogy neked nem jött be az nem biztos hogy sz@r...anno a KitKat-re ezt mondta mindenki, és most az az isten a Lollipop meg a hulladék...ez egy ördögi kör...nekem most egy UK-s BTU BOC5 van fent és semmi bajom vele...

(#15206) kali válasza Rabidsnail (#15192) üzenetére


kali
legenda

megmutatod a vodafone illetékesének, hogy másmilyen szolgáltató sim kártyájával nincs gond, az övékkel viszont annak cseréje után is, onnantól kezdve nem nagyon lehet/tudja a telefont hibáztatni.

(#15207) hackeeeee válasza #97246720 (#15205) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én az ATO-t használom. Van Néha 1 2 gondolkodás. Filóztam rajta, hogy átnyargalok BTU-ra, de majd talán egyszer.

Ami zavart, hogy jelentkezett az a hiba, hogyha kamera appból nyitnám meg a galériát, fekete képernyő. Mondjuk csak egyszer futottam bele.

Véleményem szubjektív...

(#15208) Száguldo válasza #97246720 (#15205) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Az az igazság hogy a Kitekat-nak sem örültem mert az android 4.3 óta csak egyre gyengébb szerintem.

(#15209) #97246720 válasza Száguldo (#15208) üzenetére


#97246720
törölt tag

ezt megcáfolom...ha megnézed akkor a tesztek is bizonyítják hogy javul a készülék teljesítménye ha frissítik...szánj rá egy délutánt, és próbáld ki az antutu-t 4.4.4 és 5.0.1 alatt, teljesen tiszta rendszert használj az antutun kívül semmi ne legyen fent...meg fogsz lepődni

(#15210) Dzsuri89 válasza #97246720 (#15209) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Én most néztem meg kíváncsiságból az AnTuTu-t és 4.4.4 alatt simán 48.000 feletti értéket kaptam, aztán 5.0.1-en gyári visszaállítás után kemény 42.000. :D

(#15211) #97246720 válasza Dzsuri89 (#15210) üzenetére


#97246720
törölt tag

nem tudom milyen note4ed van, de nekem 5.0.1 alatt 52ezer pontot csinált az antutu :D

(#15212) hackeeeee válasza #97246720 (#15211) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez teljesen random. Ha jól emlékszem pl. zack-nek volt olyan, hogy 40k alatt produkált.. Pedig semmiféle hibát nem tapasztalt.

A gond az, hogy maga a program is hagy némi kívánnivalót maga után.

Véleményem szubjektív...

(#15213) Dzsuri89 válasza #97246720 (#15211) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Remélem, hogy most boldog vagy! :D :DD
Mindjárt földhöz vágom, hogy csak ennyit adott. :O :W :C

Utánunk szóló kollégának igaza van, a program nem valami megbízható eredményeket ad. :) Nem nagyon izgatott soha az eredmény, amíg használatban nem tapasztalom főleg nem érdekel.

(#15214) ZoliM@ster


ZoliM@ster
aktív tag

Sziasztok!

T-Mobile-os Note 4 frissített Lollipop-ra, de eddig elég negatívak a tapasztalataim. Az akksiidő kb. a felére redukálódott, valamint napi rendszerességgel nem tud hálózatra csatlakozni. Ilyenkor csak segélyhívás indítható, újraindításig. Ez követően van, hogy akár 2 napig is gond nélkül megy, majd random újra lekapcsolódik a hálózatról, és csak az újraindítás segít.
Leginkább utóbbiban kérném segítségeteket. Tapasztalt-e valaki hasonlót? A 2 alapvető megoldási javaslatot tudom (gyári beállítások visszaállítása, vagy rakjam vissza a KitKat-et), de inkább valami működő megoldás érdekelne.

Köszönöm előre is!

Szép napot! :R

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#15215) Plazmacucci válasza ZoliM@ster (#15214) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha az a két opció nem tetszik akkor javaslom a gyári beállítások visszaállítását ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15216) MaCS_70 válasza Száguldo (#15208) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én eddig mindegyik rendszerugrást jónak találtam. Nem mindig voltak persze forradalmi változások, de valamennyivel mindig jobb lett.
Az 5.x-nél mondjuk idegesít, hogy pár dologhoz rootjogot kér, de maga a rendszer sebességben és akkudőben jobb lett, mint a 4.4.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15217) leeds11


leeds11
csendes tag

Eltűnt a beállított blokkolásom és a beállítások között sem találom a blokkolási üzemmódot. Más tapasztalt ilyet?

(#15218) Plazmacucci válasza leeds11 (#15217) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem Ne zavarjanak a neve?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15219) bombadil


bombadil
tag

Üdv,

A telefonban jelenleg van egy ilyen microSD kártya.

Még az Xperia Z-nél kezdődött, de a Note4-nél is megvan, hogy random időközönként leválasztódik a kártya (Pl.: fényképező app ment rá, vagy zenehallgatásnál). Utána pár másodperc és mintha nem történt volna semmi, működik újra. Ez nem túl gyakori, kb hetente 2-3 alkalommal csinálja, de nekem kicsit bosszantó.

Ezért gondoltam, hogy vennék egy ilyen kártyát.

Igazából nagyobb nem kell, gyorsabb sem, csak ne csinálja azt, mint az előző.

Van valakinek tapasztalata ezzel a Samsung kártyával?

[ Szerkesztve ]

"Véla i assaila umë polë cenë ilyë mettar."

(#15220) SzlobiG válasza ZoliM@ster (#15214) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szintén T-s, de nekem nem merül jobban ugyanazt tudja akkuba mont előtte és cserébe gyorsabb. Viszont a hálózat elvesztés itt is jelen van ez a samu hibája ők szúrták el. :(

[ Szerkesztve ]

(#15221) leeds11 válasza Plazmacucci (#15218) üzenetére


leeds11
csendes tag

Köszönöm, ez az.

(#15222) zack


zack
nagyúr

Nekem 4 fájlos BOC3 után teljesen más lett a benyomásom. Rengeteget javult az aksi üzemidő, és valahogy az egész rendszer jobb lett.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#15223) #97246720 válasza Dzsuri89 (#15213) üzenetére


#97246720
törölt tag

valóban...teljesen random... de az azért elég érdekes hogy azt a pontszámot adja Lollipop alatt amit KitKat-en kéne hogy adjon... na mind1...

ZoliM@ster: érdekes a beszámolód....nekem is telekomos Note4-em van és OTA-n frissült, de az ami érdekes,az az hogy nekem javult az üzemidő még úgy is hogy a Gear2vel folyamatosan meg a bluetooth meg egy csomó app a háttérben...

bombadil: próbáld meg leformázni a kártyát a telóval, ha úgy is csinálja akkor valószínű kezd haldoklani a kártyád

[ Szerkesztve ]

(#15224) gabesz839 válasza SzlobiG (#15220) üzenetére


gabesz839
senior tag

Szóval ez nem csak nálam fordul elő. Most akartam rákérdezek. Rohadt idegesítő,csak ujrainditassal áll vissza.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#15225) SzlobiG válasza gabesz839 (#15224) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nagyon sokaknál ez van főleg S5 telefonokkal. :(

(#15226) Száguldo válasza #97246720 (#15209) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Ááá Antutut hagyjuk.

(#15227) Száguldo válasza Dzsuri89 (#15210) üzenetére


Száguldo
aktív tag

+1

(#15228) Száguldo válasza #97246720 (#15211) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Csinál az annyit is csak nem mindig de 48k vagy 51k nincs jelentősége ha használhatónak érzem a rendszert pont nem érdekel az sem ha csak 38k hoz éppen az Antutu.

(#15229) Lacika89 válasza Száguldo (#15228) üzenetére


Lacika89
csendes tag

Ahogy tegnap is írtam , még jött nekem is a telenoros lolli, és csak le frissítettem úgy ahogy volt a telefon.
Ezalatt azt értem , hogy se gyári visszaállítas, se FR semmi nem volt.
Tegnap óta így használom, és kíváncsisávból futtatam most egy Antutut.
Újra indítás sem volt , és tegnap közel 300 alkalmazást ellenőrzött a rendszer , és így dobot egy 51900-as eredményt.
Ami fel tűnt, hogy kB fele annyira nem melegedett fel a telefon , mint Kitkat alatt.
És egyenlőre még mindig hibamentes használom, remélem így is marad.

Samsung Galaxy Note 4 & NOKIA Lumia 1520 black :)

(#15230) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Egy napja használom a telefont, de nem hittem volna, hogy 3-4 éves Nexus múlttal a hátam mögött meg fogok szeretni egy "sima" gyártói telefont. Eddig csak jó tapasztalataim vannak a készülékkel és remélem nem fog változni. Most már azért elég letisztult ez a felület, jó használni komolyan, pedig régen óckodtam a TW-től. Az a sok ikon halmaz a beállítások menüben igen elbaxott volt, szerencsére itt visszavettek belőle. :D Mérettől függetlenül, amúgy nem értem, hogy miért van sok ember oda az S szériáért. Ez a Note sorozat sokkal nagyobb felhasználói élményt nyújt szerintem. Legjobban a kijelzőtől vagyok elájulva, még napon is elég szépen látszik. Remélem jön majd valamikor gari vesztés nélküli root és akkor lesz öröm ééééé bódottá!

(#15231) apaszka válasza Dzsuri89 (#15230) üzenetére


apaszka
veterán

Root van, és nem is ugrik a gari.

Gratula a választáshoz! Használd sok örömmel mint én.

bombadi

A fiamnak ilyent vettem benn is tudom már mikor. Azóta is hiba mentes. Most nexus-ban van előtte S4 , előtte S3 ban volt neki. Szóval már harmadik telefonban van, de gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#15232) BeastMode válasza apaszka (#15231) üzenetére


BeastMode
őstag

Na ehhez kérnék linket, mert én úgy tudom, hogy nincs Note 4-re olyan root, amire ne ugrana a KNOX.
Note 3-nál van ilyen, de itt sajnos nincs (tudtommal).

[ Szerkesztve ]

(#15233) leslien válasza Dzsuri89 (#15230) üzenetére


leslien
nagyúr

erről beszèltem ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#15234) apaszka válasza BeastMode (#15232) üzenetére


apaszka
veterán

Szerk.

Jaj bocs, még a Note3 linket raktam be.

Én meg előrébb vagyok mert nálam knox már a vásárláskor nem számított, ugrasztva volt.
Bocsánat.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#15235) BeastMode válasza apaszka (#15234) üzenetére


BeastMode
őstag

Ez Note 3, nem 4.

(#15236) haligali72 válasza Dzsuri89 (#15213) üzenetére


haligali72
aktív tag

Ne izgulj! Nekem úgyszintén telepítés után 42k körüli értéket dobott, utána nem foglalkoztam vele, belaktam jónéhány programmal és újból kipróbáltam. 52k lett. Most újból kipróbálltam 42k. Viszont ha összehasonlítod a ranglistából a Note 4-el láthatod hogy mindenben jobb kivéve a 3D pont alatt kap 15k helyett csak a felét.Ott lessz valami gubanc

(#15237) Dzsuri89 válasza haligali72 (#15236) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Én nem aggódom, csak mint észrevétel írtam be az AnTuTu pontot. :D
Ezerszer szebben futnak a játékok rajta, mint a Nexus 6-on.

(#15238) Risard válasza Dzsuri89 (#15210) üzenetére


Risard
aktív tag

Mert lehet kicsit felmelegedett a teló!

(#15239) Dzsuri89 válasza Risard (#15238) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Már az alapból úgy akadt, hogy a telefonnal nem csináltam semmit előtte, csak elkezdtem játszani és nem fél óra múlva jött elő a lag, hanem egyből.

(#15240) Keksz03


Keksz03
senior tag

Sziasztok!

Galaxy S4-emet szeretném lecserélni most h lassan lejár a gar, nézegettem az S6-ot illetve a Note 4-et (Snapdragon-os, T-Mobilenál) és a Note 4 jobban megfogott az akku meg az S Pen miatt. Viszont volna pár kérdésem:

- A gapgate az mennyire komoly és elterjedt probléma? Már vannak itt talán fél éves telefonok, mik a tapasztalatok?

- Lollipop nekem az S4-en nagyon bejött, pörgős és javult az akku üzemidő. Látom van akinek romlott de gondolom az az elterjedt amit én is tapasztaltam, ebbe kérnék megerősítést! :)

- Mi a helyzet Premium Assistance terén? S4-nél imádtam h ha gond volt 2-3 nap és jöttek bárhol voltam, helyben 10-20 perc alatt bármit kicseréltek. Azt hallottam h a Note 4-re ez nem vonatkozik...

- 1 év a gar nem 2 év? Mert én úgy emlékszem h 2 év + 3 hónap ha beregisztálsz

- Snapdragon és Exynos között az IGP teljesítmény, LTE sebesség és kamera képek minőségén kívül van más különbség? Pl Lollipop frissítésnél?

Bocs a sok kérdésért, ezek nem tiszták pedig sokat olvasgattam ma! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#15241) Dzsuri89 válasza Keksz03 (#15240) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Garancia: 1 +1 év van már egy ideje. A Samsung alapból 1 év teljes körű jótállást biztosít, a második évet a Samsung termék regisztrációval kapod meg.

Biztos a Note 4-et venném, nem az S6-ot, pont feljebb írtam erről egy kis szösszenetet.

Nálam nincs a képernyőnél hézag, se a hátlapnál, de ha utóbbinál lenne se érdekelne, mert jó kis Spigen Neo Hybrid tokban hordom a drágát. :)

(#15242) Keksz03 válasza Dzsuri89 (#15241) üzenetére


Keksz03
senior tag

De akkor most van Premium Assistance vagy sem?

Neked melyik procis van? Én a Flip Wallet tokot fogom megvenni hozzá, de olvastam h a Snapdragon ha melegszik akkor leveszi az órajelet és akkor nem túl acélos a teljesítménye...:(

Az a Neo Hybrid nem árnyékolja le? S4-emre rendeltem 3 féle tokot de mindegyiknél térerő és Wi-Fi problémáim voltak úgyh hagytam tok nélkül...

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#15243) rajmond87


rajmond87
csendes tag

Tisztelt forumozok !

telepitettem az uj lollipopot amit felkinalt a telefon..a kovetkezo jelensegeket vettem eszre..lassabb lett a keszulek mint a gyari 4.4el..a kovetkezo ami zavar..jatek kozben elmegy a hang es aztan pl ha messengeren uzenetet kapok nem csipog a telefon..valakinek otlete ?

a valaszokat elore is koszonom !

(#15244) Dzsuri89 válasza Keksz03 (#15242) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nekem Exynos-os van pont azért, mert Nexus 6-on befürödtem a 805-tel...

Nekem ez a harmadik telóm, amin a Neo Hybrid van, de semmi kárt nem okozott egyik telefon működésében se. Note 4 is hibátlanul viselkedik a tokba bújtatva.

Prémium szolgáltatást nem tudom, majd megkérdezem Samsungos ismerőseimet róla.

------

Ha akartak jókat röhögni, akkor menjetek fel a PLAY áruházba és a Samsung Push Service alatti kommenteket olvassátok el! :D

(#15245) kali válasza Keksz03 (#15240) üzenetére


kali
legenda

szia,

- volt néhány ilyen, pláne eleinte, akinek problémás volt, az cseréltette a telefont
- javult kicsit lollipop alatt az akkumulátoros üzemidő, a gsm arena...stb. tesztek is kimutatták
- a hallomás semmit sem jelent - és ez sok dologra igaz -, ott a note 4 a prémium támogatásos listában, kimegy házhoz a szervizes és cseréli a telefont, éltek már többen is a lehetőséggel
- 12 + 12 hónap, a +3 hónap regisztrációs többlet már régen megszűnt minden telefon esetén
- kamera tekintetében nincs igazán különbség, legfeljebb a nyersanyag feldolgozhatósága jobb a snapdragon esetén, már ha valaki olyan szinten akar foglalkozni vele, illetve más komoly különbség sincs, ami külön indokolná az egyik vagy a másik melletti döntést csak amiatt
a snapdragon is inkább csak húzós játék alatt melegszik, más módon nem olyan egyszerű visszafogásra kényszeríteni, én sosem játszom, így nem is sikerült még sosem, pedig másra használom azért bőven, nem egyszer több dologra azonos időben.

rajmond87; szia, érdemes nyomni egy gyári visszaállítást.

[ Szerkesztve ]

(#15246) #07400704


#07400704
törölt tag

Ha gyárilag független gyártói garanciás készüléket vennék, az egyben magában foglalja azt is, hogy Exynos procival kapom?
Vagy hogy van ez?

(#15247) Leonardo91 válasza Dzsuri89 (#15244) üzenetére


Leonardo91
senior tag

:DDD :DD

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#15248) kali válasza #07400704 (#15246) üzenetére


kali
legenda

magyarországi, hivatalos forrás esetén igen.

(#15249) Keksz03 válasza Dzsuri89 (#15244) üzenetére


Keksz03
senior tag

Mi volt a gondod a 805-tel?

szerk.: már az S3-on sem volt játék max vmi logikai amíg várni kellett valahol, S4-en is ennyi van 2 éve! Akkor teljesen megnyugodtam! :)

kali: köszönet a teljeskörű válaszért! :R akkor te ezek szerint elégedett vagy a Snapdragon változattal?
Nekem az S4 megfelel, de lejár a gar és az előfizetés ezért vennék újat. Alpha és az A5 visszalépés lenne, S5-re semmi értelme váltani S4-ről, ezért maradt az S6 és a Note 4. Edge baromi szép de ennyi viszont tetszik a Note 4 nagy akksija, az S Pen és minden ami miatt az S6 bejön benne van.
A héten megpróbálom rátenni a kezem egyre valamelyik üzletben h mégis mennyivel nagyobb az a 0.7", de sztem ez már eldőlt! :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#15250) Dzsuri89 válasza Keksz03 (#15249) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Szimplán lagg tenger volt egy-két játék, ami itt Note 4-en Exynos változattal, mint a vaj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.