Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) Szpisti válasza kali (#15512) üzenetére


Szpisti
addikt

Kevesebbet fogyasztana, elhiszem, abban az ideális esetben ha egy cellában tartózkodnék egész nap jó térerővel... Viszont én - munkám miatt - állandóan úton vagyok, és a legtöbb helyen alacsony térerős, vagy nincs is LTE, és mivel hogy elég nehezen vált vissza 3G/H+ -ra (sokszor akár egy-két percig nem is vagyok elérhető azalatt) így inkább nem is erőltetem az LTE-t... Majd, ha lesz olyan erős hálózata mint a 3G-nek, akkor használni fogom, és hátha addigra komolyabb adatmennyiség is lesz az előfizukban komolyabb sávszélességgel...

(#15552) Keksz03


Keksz03
senior tag

Már 2. napja használom a kicsikét és nagyon elégedett vagyok vele. Első percben felfrissítettem Lollipopra, nem találtam eddig semmi problémát, TouchWiz ment a lecsóba, Nova Prime tökéletesen teszi a dolgát.

Első nagy töltésnél kikapcsoltam a Gyors töltést, reggelig úgy töltöttem, ez az első kör és 3 órás kijelzőhasználat több mint egy napja megy, 4G + WiFi, most van 44%-on az akksi! :)

Ez a szól ha elhagyom a ceruzát része ez h működik? Milyen távolságnál kéne szóljon? Mert próbálgattam de nem jelzett... :F

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#15553) #18001664 válasza Keksz03 (#15552) üzenetére


#18001664
törölt tag

Félreértetted, nem szól ha elhagyod a cerkát. Az állítható be, hogy rezegjen és hangod adjon ha leválasztod vagy visszateszed a ceruzát!

(#15554) #18001664


#18001664
törölt tag

Teljesen megváltozott a Galaxy Apps, gyorsabb és gördülékenyebb lett!

(#15555) Keksz03 válasza #18001664 (#15553) üzenetére


Keksz03
senior tag

Pedig ez azt írja! :)

[link]

szerk.: oké közbe rájöttem, érzékeli h mozgok a telefonnal jó pár lépés után és ugye azt is tudja h nincs bent a cerka ilyenkor szól.
Mondjuk azt még mindig nem tudom h mire jó az alatta lévő Pen Detection ha bent van a helyén!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#15556) zack válasza Keksz03 (#15552) üzenetére


zack
nagyúr

Pedig kellene. Nálam jelez. A távolságot nem tudom. 1m-ről szerintem már kellene neki. Hangjelzés után valami olyasmit kellene hogy írjon, hogy az Spen le van választva és csatlakoztassa.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#15557) zack


zack
nagyúr

megerkezett-a-legujabb-generacios-samsung-gear-vr

A pofátlanságnak továbbra sincs határa. Eleve úgy harangozták be, hogy Note4, S6-ra lesz Gear VR. Az első generáció kapható, de a 2. generáció már csak az S6-tal lesz kompatibilis. Kisebb, könnyebb, aktív hűtést kapott. Az pedig aki ezt akarja, nem marad más, mint S6-ra váltani. Remélem pár éven belül beledőlnek a saját kardjukba, a vásárlók hülyének nézése miatt. Ennyi volt a Note 4 hype, már nem érdekük fejleszteni rá...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#15558) apaszka válasza zack (#15556) üzenetére


apaszka
veterán

Most próbáltam, és jelez tényleg.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#15559) Keksz03 válasza zack (#15556) üzenetére


Keksz03
senior tag

Közbe sikerült! A cerkát mozdítottam eddig, de ugye nem azt figyeli h messze kerül a ceruza és a telefon egymástól hanem ha mozgást érzékel a telefon akkor megnézi h bent van-e a cerka és ha nincs akkor szól!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#15560) kali válasza Szpisti (#15551) üzenetére


kali
legenda

nem csak akkor, én is sokat vagyok úton, nincs is mindenhol lte - bár sokkal több helyen van, mint nincs -, illetve a térerő sem fullos mindenhol - az lte szórása eleve nem olyan erős az eltérő működési technológiája miatt, mint adott az a 3g módozatok esetén - , de még így is jobb az lte hálót engedélyezni, a hálózati módok közötti váltási problémával - és abból adódó elérhetetlenséggel - még sehol sem találkoztam, pedig mostanság megfordultam vidéken, mondhatni problémásabb helyeken is.
komolyabb sávszélesség? az már most is adott, nincs is túlzottan nagy elvárás a 150/50-hez - ami a gyakorlatban valahol még több is -, a legolcsóbb (1990 ft-os) díjcsomag és mellé egy megfelelő (minimum 1290 Ft-os) bővítő és ennyi.
nagyobb adatmennyiség is adott, az 5 GB sem megfizethetetlen (3090 ft szerintem nem sok érte), nagyságrendekkel meg nem hiszem, hogy mostanság fogják emelni a leforgalmazható keretet, de ne legyen igazam.

(#15561) #97246720 válasza zack (#15557) üzenetére


#97246720
törölt tag

szerintem note4-hez a gear vr nem drága ha azt nézzük,
ezek bár használtnak és újnak nincs rossz áruk
0 1 2

(#15562) Sword válasza #97246720 (#15561) üzenetére


Sword
őstag

Mivel itthon 2-3x jobban keresünk, mint az USA-ban a népek:

http://pcplatinum.hu/Samsung-Gear-VR

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#15563) apaszka válasza zack (#15557) üzenetére


apaszka
veterán

Biztosan bele fog bukni, csak legyen jó alternatíva.
Mivel még nics a láthatáron, így tud játszani még.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#15564) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A telefonom éjjel nagyon ügyes volt, repülő üzemmódban merült húsz százalékot.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15565) leslien válasza zack (#15557) üzenetére


leslien
nagyúr

minek jön a Note 5... azért kíváncsi leszek ha jön majd új Android verzió akkor a Note 4 mikor kapja meg?!

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#15566) #97246720 válasza Sword (#15562) üzenetére


#97246720
törölt tag

Hát azért ennyi pénzért elmehetnek a "pi"-be,114ezer és garit se adnak rá? Ez vicc,akkor inkább az ebay-en használtba 60ért...

Plazacucci: nézd meg hogy mitől...ez azért meredek...20%...

zack: elvileg az első híresztelések azt írják hogy szeptember környékén jelentik be majd...a szoftveres részére én is kíváncsi leszek majd,meg hogy milyen dizájnt és erőművet kap

[ Szerkesztve ]

(#15567) darkarthur


darkarthur
senior tag

Alu hátlapot használ valaki? Ha igen, akkor honnan rendelte és milyet? Rendesen illeszkedik?

Köszi :))

Samsung S23 Ultra 5G

(#15568) Plazmacucci válasza #97246720 (#15566) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Annyit írt android rendszer 2x% és android operációs rendszer 1x%. Nem emlékszem pontosan. Lefekvés előtt messengert buzeráltam. Wakelock meg nem működik csak %-ot ír. Valami 27%-ot volt ébren.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15569) #97246720 válasza Plazmacucci (#15568) üzenetére


#97246720
törölt tag

akkor nálad valami nagyon dolgoztatja a rendszert...

(#15570) darkarthur válasza Plazmacucci (#15568) üzenetére


darkarthur
senior tag

Fura sokatoknál ez az ilyen-olyan app beragadás. Velem még például sosem fordult elő. -de le is kopogom. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 5G

(#15571) Plazmacucci válasza darkarthur (#15570) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem betett neki, hogy mindenféle bővítményt töltöttem a messengerhez aztán csak letettem háttérbe. Azt meg tudjuk, hogy ezek a facebook appok olyanok amilyenek. Amúgy jó a telefon, meg vagyok vele elégedve. Dúrva, hogy éjjel milyen jó képeket készít. Jobbakat mint a Nokiám. Csak a manuális fókusz hiányzik. Mindjárt töltök éjszakai képeket.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15572) leslien válasza Plazmacucci (#15571) üzenetére


leslien
nagyúr

Dúrva, hogy éjjel milyen jó képeket készít. Jobbakat mint a Nokiám. 

mondtam én.. :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#15573) Plazmacucci válasza leslien (#15572) üzenetére


Plazmacucci
félisten

éjjel
nappal

simán kézből semmi beállítás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15574) #18001664 válasza zack (#15557) üzenetére


#18001664
törölt tag

+1

(#15575) World-Soft válasza dancsuri (#15515) üzenetére


World-Soft
senior tag

Elvileg (eddigi kutatásaim alapján) a gyártók tesznek egy beállítást, hogy mekkora fájlt lehessen felvenni, meg hány percet, stb.
Ez arra jó, hogy mondjuk egy kisebb, olcsóbb készüléken egy harmadik feles program se tudjon felvenni többet mint amire árcímkézte a telefont a gyártó. A 3rd programok ezeket az értéket le is tudják kérdezni.
(persze ezen kívül lehet más korlát is még ami hozzá jön ehhez)

Sajnos a gyártó bár hivatalosan nem tett ilyen korlátot a készülékbe (FHD-ig), de a fejlesztők a 4GB-os határt benne hagyták mint értéket. Lehet nem volt kedvük vizsgálni, hogy a mentés helye, hogy az épp FAT32, vagy ettől korszerűbb fájlrendszer (pl. exFAT)!

Én ezzel kapcsolatban levelezek mát a Samuval egy ideje.

(#15576) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Melyik készüléket érdemesebb megvenni C-t vagy F-et? Igazából nekem teljesen mindegy hogy szolgáltatónál veszem meg vagy függetlenül, ezért kérdezném ti melyik verziót javasolnátok?
köszi

(#15577) MaCS_70 válasza F_Gergely (#15576) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak egy kicsit, könyörgöm, egy kicsit olvass vissza! Az egészen közeli múltban is nagyon sokat volt erről szó!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15578) #97246720 válasza F_Gergely (#15576) üzenetére


#97246720
törölt tag

Játékra,amatőr fotózásra F, ha mind1 akkor C

(#15579) F_Gergely válasza MaCS_70 (#15577) üzenetére


F_Gergely
őstag

Olvastam vissza, illetve nem csak itt, de számomra egy szembetűnő különbség jött le az pedig a kamera.

(#15580) kali válasza F_Gergely (#15579) üzenetére


kali
legenda

a kamera sem annyira, illetve inkább csak speciális felhasználási módoknál, de minden másban is csak minimális különbségek vannak, mind a kettőnél van olyan, amiben kicsit jobb vagy rosszabb a másiknál, de szélsőséges elvárások kivételével, általánosságban egyik sem olyan, hogy amiatt kimondottan csak az egyik vagy csak a másik mellett kellene dönteni.

(#15581) hanti válasza F_Gergely (#15576) üzenetére


hanti
senior tag

Ha a Note 5 megjelenésénél hosszabb távra tervezel akkor mindenképpen "C". Az "F" ben olyan processzor van amit már nem fejlesztenek tovább, ez az utolsó típus amit ilyennel adtak ki, a következő már a "C" nél használt proci típust fogja használni. A Note 5 nél megjelenő új szoftver csak a "C" - re lesz adaptálható, pld. raw, 64Bit stb..
A "C" - ben a proci kb. 30% -al erősebb és kevésbé melegszik, viszont az "F" - ben az LTE gyorsabb.

(#15582) #97246720 válasza hanti (#15581) üzenetére


#97246720
törölt tag

Meg erősebb a gpu az F-ben mint a C-ben...ami szint úgy nem elhanyagolható tényező mint amiket írtál...
egyenlőre maga az lte sebesség nem számottevő mivel 150mbit-nél nincs gyorsabb,de a későbbiekben előnyben lesz e téren az F
C 64bit;F 32bit-sok jelentőssége nincs mivel oly kevés a 64bites app,bár lehet pár év múlva már elterjedt lesz
cpu melegedés: fontos szempont szerintem, élettartam szempontjából nem lényeges mert a megfelelő védelem benne van az F cpujában, bár sebességben valóban jobb a C a maga 8magjával...

(#15583) Parallaxis válasza hanti (#15581) üzenetére


Parallaxis
addikt

Azért ezt tényként leírni eléggé érdekes.
Nagy a valószínűsége, hogy a Note 5-nél ugyanígy lesz Snapdragonos verzió is.

Az "F" ben olyan processzor van amit már nem fejlesztenek tovább

Pontosabban az F-ben olyan SOC van, mint a Nexus 6-ban és az Androidot eleve erre optimalizálja a Google.
Várhatóan a későbbi változatokban sem más SOC lesz, így hosszabb távon nem lesz ezzel sem gond.

A Note 5 nél megjelenő új szoftver csak a "C" - re lesz adaptálható, pld. raw, 64Bit stb..

Mivel a 910C hardvere elvileg nem képes a RAW feldolgozásra és a legtöbb elérhető RAW fotózásra képes készülék Snapdragont használ, így erre se vegyél mérget (ha jól tudom az S6 is csak részben képes erre).

(#15584) Parallaxis válasza #97246720 (#15582) üzenetére


Parallaxis
addikt

C 64bit;F 32bit-sok jelentőssége nincs mivel oly kevés a 64bites app

Ha jól tudom, akkor Androidon ez nem érdekes, mert elvileg ha 64 bites a rendszer, akkor az ART arra fordítja az alkalmazást, vagyis eleve minden alkalmazás 64 bites lesz.

(#15585) hanti válasza #97246720 (#15582) üzenetére


hanti
senior tag

A GPU legalább annyi teszten erősebb a "C" ben mint az "F" ben, de ha kevés a nafta akkor a proci besegít és a "C" - ben van bőven tartalék, persze ez a fejlesztési beállításokban tiltható (hardver átfedések tiltása)

(#15586) #97246720 válasza Parallaxis (#15583) üzenetére


#97246720
törölt tag

A note 4 jobb képet csinál mint az s6...erről valahol olvastam egy cikket, összehasonlították az s5öt,s6ot és a note4et hogy milyen képet csinálnak,a note4 lehagyta mind2...ez azért nem semmi... itt a cikk

Hanti: a teszteken lehagyta a C-t grafikus teljesítményben az F,igaz nem sokkal csak pár ezer ponttal meg pár fps-sel...

[ Szerkesztve ]

(#15587) hanti válasza Parallaxis (#15583) üzenetére


hanti
senior tag

Most kicsit eltévedtél, ugyan is már az összes új Snapdragon ARM magot használ és fejleszti a saját új magokat a Qualcomm, a Note 4 - ben használt saját mag a Krait 450 már lejárt lemez, nem 64Bites.
Nem azt vitatatom hogy nem lesz Snapdragon a Note 5 -ben, hanem egy teljesen más utasításkészletet használó processzor magot fog használni.

Spityu27: A megjelenés után ez hosszú hónapokig téma volt, legalább annyi teszt lett belinkelve ahol a "C" GPU ja volt jobb, mint fordítva, de a hardver átfedés azért van hogy kompenzáljon.
Kb. 8-10% -al gyorsabba "C" - s összességében és jobb a dac -is.

[ Szerkesztve ]

(#15588) Kleroo válasza hanti (#15581) üzenetére


Kleroo
veterán

Hááát a logika ezt mondatja, de én nem nagyon számítanék arra, hogy a Note4 64bitesedjen szoftveres téren is.... Egyetlen gyártó sem szeret nagy lélegzetvételű update-et kitolni régi generációkra.
Illetve már csak azért sem,mert nagy lenne a hőbörgés snapi tulajoktól(jogosan). Sőt, sokan azt sem tudnák miért hőbörögnek, csak fúúúj samsung. (valamint szinte le sem kommunikálkta a samu hogy ez bizony 64bites soc már, örüljetek tulajok :D )
(Kb a Note2 is tökéletes kütyü lenne ha minden szoftveres finomság megérkezett volna rá. )

Szerintem inkább a snapi. kamera, lte, nagyobb támogatottság/elterjedtség. Exynos előnyei "always coming soon" kategória sztem.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15589) Parallaxis válasza hanti (#15587) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem azt vitatatom hogy nem lesz Snapdragon a Note 5 -ben, hanem egy teljesen más utasításkészletet használó processzor magot fog használni.

A jelenlegi Android referencia készülék ugyanazt a SOC-ot használja, mint a 910F, a bitszámnak és az utasításkészletnek meg sok jelentősége amúgy sincs Android esetén.

(#15590) Grawens válasza hanti (#15587) üzenetére


Grawens
senior tag

Hoppá! Kicsit javítom. :DDD
Midíg is ARM-et használt a Qualcomm, pontosítva ARM utasításkészletet. A Karait 300/400/450 csak egy saját architectura volt a Qalcomm részéről (ami valóban 32bit) , mellette volt a Cortex-et is pl. s808/810 (64bit). A Snapi 820-nál ismét saját architecturát használ (Kryo) ami nem Cortex és 64bit-es és simán mehet akár Nóta 5-be. :K

[ Szerkesztve ]

(#15591) hanti válasza Parallaxis (#15589) üzenetére


hanti
senior tag

Jól mondod a jelenlegi, de még ebben a hónapban bejelentik az újat és októberben meg is jelenik, na az biztos nem ezt fogja használni.

Grawens: Köszi hogy leírtad még egyszer ugyanazt amit én. :Y
A Cortex az nem mellette volt hanem utána, csak a gyártás folyt össze a kifutási idő miatt.

[ Szerkesztve ]

(#15592) hanti válasza Kleroo (#15588) üzenetére


hanti
senior tag

A Samsung nem fogja kiadni 64 Bittel , de a Note 5 biztos lesz exynos- al és 64 Bittel, na ezt fogják adaptálni az XDA - n minden újdonsággal együtt, de ezt csak a "C" re lehet.

(#15593) Kleroo válasza hanti (#15592) üzenetére


Kleroo
veterán

Így már világos... csak még gondolat szintjén sem éri meg ilyen apróság miatt bukni a gyári garit (knox rulz) A N6 úgyis akkora durranás lesz, hogy úgyis vált minden N4 tulaj, senkit sem fog érdekelni,hogy 64bit támogatást tud-e az akkor már lassúcska C... :)
(s6-ból kiindúlva az 5 is elég ütős lesz, hát még a 6... :) )

szerk: oda akarok kilyukadni, hogy egyfajta ökölszabály, hagy techno-geek cuccoknál, mire valamiből kihajtják a potenciált , elavult lesz, felesleges.Szinte sosem érdemes várni a "majd dolgokra". Amíg ilyen rohamléptékű lesz a SOC fejlődés, addig" itt" pláne így is lesz.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15594) hanti válasza Kleroo (#15593) üzenetére


hanti
senior tag

Én csak a lehetőségeket ecseteltem, sokan megveszik a szürke importos készüléket olcsóbban mert romolni akarnak, na őket érdekli a lehetőség.

(#15595) Kleroo válasza hanti (#15594) üzenetére


Kleroo
veterán

:R

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15596) #97246720 válasza hanti (#15587) üzenetére


#97246720
törölt tag

Nekem aztán tök mind1 :DD csak nem értem miért kell ennyi variánst kiadni 1 telóból...amúgy nekem az F bőven elég arra amire használom :) amúgy nem tudom mi értelme van a 64bites androidnak... az a 8-10% meg elenyésző eltérés szerintem

szombatom váltottam le a laptopomon a 64bites win7et 32bitesre, hát sokkal gyorsabb a 32bites mint a 64, szerintem a 64bites android se lehet jobb sokkal a 32bitesnél mivel a legtöbb app csak 32bites...pár év múlva talán majd lesznek 64bites appok hogy ki lehessen használni,addig meg csak van de minek alapon megy...

(#15597) kali válasza #97246720 (#15596) üzenetére


kali
legenda

windows (asztali) verziók esetén a 4 GB ram korlát (ráadásul ebben minden megcímzendő benne van!) a fő probléma a 32 bit esetén, bár ha minden feltétel adott, akkor gyorsabb is a 64 bit, illetve nagyon sok alkalmazás elérhető már 64 bit verzióban - vagy fut 64 bit oprendszeren a 32 bit képes alkalmazás -, android esetén ez még nem most lesz, pláne ilyen szinten...

[ Szerkesztve ]

(#15598) Kleroo válasza #97246720 (#15596) üzenetére


Kleroo
veterán

Nomeg mióta olvasni már minden egyes fő droid verziónál, hogy na most aztán olyan szintű fluidság és sebességnövekedés lesz, mert ezt és azt támogat hardveresen natívan.... aztán vagy a droid maga nem hozta az eredményt, vaj a gyártók frissítése volt gané. Ez is csak egy újabb "húdesokkal gyorsabb" lesz téma lehet. Sztem inkább csak a 4gigás Ramkorlát miatt igazán hasznos a 64bit. :) Bár kicsit furcsa leírni, hogy már a mobileszközöknél is reális igény. 5éve még PC-n is voodoo volt a 64bit oprendszer az átlag felhasználó szemében.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15599) Keksz03


Keksz03
senior tag

Ez a Fast Charge opció miért ki/be kapcsolható? Miben másabb ha úgy töltöm mintha ki lenne kapcsolva?

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#15600) Plazmacucci válasza Keksz03 (#15599) üzenetére


Plazmacucci
félisten

úgy 9V töltőfeszültségen üzemel, és csak a saját töltőjével működik. kb kétszer gyorsabban tölt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.