Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) lugosi válasza zsolt501 (#15950) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi!

(#15952) tipuka válasza ricshard444 (#15945) üzenetére


tipuka
addikt

tényleg, ezt el is felejtettem mondani :) az üzemideje tényleg jobb, nem kell a konektort vadásznod napközben :)
nekem még a zene volt döntő tényező, és abban a Note 2 nyújt nagyon megfelelő hangzást. :)

Meg hídj a többieknek, nem kell neked azaz S4. ;] :DDD

(mondjuk azért ne Real Racing 3-az egész nap, mert 3,5 óra alatt full fényerőn hanggal, azért le tud merülni pl. nálam :C)

[ Szerkesztve ]

(#15953) ricshard444 válasza tipuka (#15952) üzenetére


ricshard444
veterán

:D :R

Vannak dolgok...

(#15954) Koczó93 válasza ricshard444 (#15949) üzenetére


Koczó93
őstag

Persze azzal készült :)

Schawo!
Be kell érnünk ezzel, nem egy tükörrefelxes gépet vettünk :)

(#15955) Impressa válasza Koczó93 (#15954) üzenetére


Impressa
őstag

Mostanában én is sokat fotózgattam, és végre sikerült jó képeket lőnöm vele, főleg a makró tekintetében. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#15956) WaterWave válasza tipuka (#15952) üzenetére


WaterWave
veterán

Real Racing 3 azt ényleg keményen meríti...
Amúgy az s4 mellett még a 13mp kamera se szól, mert láttam neten képeket amik s4-el készültek és nem győztek meg... Persze nyomogattam élőben S4-et, nem mondom rossznak de köszönőviszonyban sincs a Note2-vel. Aki szeret romolni, vagy mondjuk úgy, hogy kihozni mégtöbbet a gyári romból, annak se ajánlom az S4-et mert még nincs rá megfelelő főzelék... Vagy otrombán lagol, vagy térerő és net problémák...
Hozzáteszem néhol lagol gyári rommal is az s4, főleg a lockscreennél (azaz amelyiket próbáltam az laggolgatott)
Aki más telefonról megy S4-re annak kellemes csalódás lesz, aki note2-ről vált S4-re az elmebeteg, hisz akárhogy nézem visszalépés, teljesítmény szempontból és kijelző szempontból is... Note2- után minden kicsinek tűnik, és akármilyen szép az S4 kijelzője mert tény és való tisztább, élesebb, note2 után akkor is egérmozinak tűnik és kicsinyled:)
De mindentől függetlenül jó telefon az S4, csak a note2 jobb

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#15957) Levente válasza WaterWave (#15956) üzenetére


Levente
aktív tag

No, azért a kamerája sokkal jobb, igaz, hogy csak jó fényviszonyok mellett.

De tényleg sokunknak az N2-t nem veri.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#15958) WaterWave válasza Levente (#15957) üzenetére


WaterWave
veterán

nem találtam jobbnak de lehet a szememmel van baj:) 13MP reklámfogás, nem csinál jobb képeket

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#15959) schawo válasza WaterWave (#15958) üzenetére


schawo
titán

Ha az objektív ratyi, akkor az semmilyen megapixel nem tudja megmenteni. A N2-nek is elég volna 3mpx, az is több, mint amit valóban tud az optikája.

De amúgy le se sz*rom a képalkotási képességeit. Erre már rég kitalálták a dslr-t.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15960) ricshard444


ricshard444
veterán

N3 körülbelüli megjelenéséről lehet tudni vmit?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#15961) WaterWave válasza ricshard444 (#15960) üzenetére


WaterWave
veterán

szeptember-október talán

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#15962) schawo válasza ricshard444 (#15960) üzenetére


schawo
titán

Lévén, hogy Samu éves ciklusokban gondolkodik, októberre lesz elérhető.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15963) MurdR válasza WaterWave (#15956) üzenetére


MurdR
veterán

Hardveres teljesítményben veri a Note2 az S4et?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15964) ricshard444 válasza MurdR (#15963) üzenetére


ricshard444
veterán

Közük nincs egymáshoz, a jelenlegi Smooth-ságra gondolhatott.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#15965) MurdR válasza ricshard444 (#15964) üzenetére


MurdR
veterán

Értem igazából nem is olvastam tesztet róla, miután meghallottam hogy nem octa procis jön hozzánk.
A laggolást én is észleltem rajta a mediamarktba.. komoly.. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15966) S e t h válasza MurdR (#15963) üzenetére


S e t h
nagyúr

Veri, csak éppen nem megy vele semmire az ember.
Egyébként nem kell hasra esni az s4-től, ahhoz a kijelzőhöz illett volna nagyobb aksi, nem raktak bele, a hardver egyelőre szép és jó de az sw annyira optimalizálatlan, hogy tele van picsogással az s4 téma.Korábban azon ment a polémia, hogy megéri-e s3-ról váltani, mivel annyi innováció azért nincs benne, amivel én is egyetértek, ez csak marketing bullshit a samu részéről.De ha felmerül az s3-ról való váltás érdemessége, akkor mit szóljunk note2 esetén?Egy indokot tudok csak elképzelni, el kell még adni most jó árban, később nem lesz rajta akkora bukta, egyébként semmi indokot nem látnék a váltásra, esetleg majd note3-ra, de s4 -re most kizárt.
Én amikor megvettem a note2-őt, rengeteg tesztet olvastam, többet között itt még a 8300 hozzászólást is végignyálaztam és azt gondoltam ,hogy márpedig ilyen telefon nincs, senki sem írt hibákról.
Na most meg lehet nézni az s4 témát, több mint a fele tele van nyavajgással, a samu húzott egy lapot 19-re és bár nem jött be, de a vásárlók ezt nem veszik észre,egyik nap még vmi olyan adatokat is közzé tettek, hogy nem úgy fogy ahogyan kellene.
Szóval egy szó mint száz,s3-ról való váltás esetén még so-so, de note2-től szerintem nem érdemes, főleg nem most, max akkor ha rendbe teszik az sw-t, mert most egy taliga fos.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#15967) MurdR válasza S e t h (#15966) üzenetére


MurdR
veterán

Na néztem egy tesztet az S4ről.. Hát... :D
Most egy jóideig a Note2 marad, nincs olyan app ami ne futna el rajta 2év múlva is, egy idő után talán a RAM lesz zabálódva egy két játék által.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15968) schawo válasza MurdR (#15967) üzenetére


schawo
titán

A 2 giga rammal együtt vásároltunk némi időtállóságot is. Én 3-4 évet is kinézek ennek a telefonnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15969) lugosi válasza schawo (#15968) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is ezért vettem ezt annak idején, hogy lehetőleg ne 1 év alatt avuljon el. És szerintem nem is fog.
De érdemes megnézni a többi Samsung csúcskészüléket, s 2-kkel mai napig vidáman elvannak. Nemrég még újonnan lehetett kapni.

(#15970) MurdR válasza schawo (#15968) üzenetére


MurdR
veterán

Az bizony jó lenne, de az S2-k is kezdenek bedögleni... azok most 2-2,5év körüliek.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15971) lugosi válasza MurdR (#15970) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pont múlt héten nézegettem egy barátom s 2-jét. Ő akkor vette, mikor megjelent, csodálkoztam is rajta hogy még mindig azt használja. De azt mondja semmi baja és mindent meg tud vele csinálni amit akar.

(#15972) MurdR válasza lugosi (#15971) üzenetére


MurdR
veterán

Nem törvényszerű, hogy bedögöljön, persze..

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15973) Davzone


Davzone
senior tag

Framaroot-al rootoltam tegnap, LMT launcer miatt.
Mukodik is minden, OTA is ment.
Aztan ugy voltam vele hogy titnium backupot megveszem es fagyasztok 1-2 dolgot ami zavar hogy fut a hatterben es sose hasznaltam.
Most viszont azt irja az OTA hogy modositott a rendszer es nem keres.
Ez a titaniumba a freezek miatt van?
Ha visszfagyasztok mindent akk menni fog az OTA?
Greenifyal is hibernaltam par appot de azok userappok es akkor meg jo volt az OTA is.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#15974) nagyito88 válasza Davzone (#15973) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Én is a tibi-re tenném a voksom, hogy amiatt. De miért tibivel fagyasztasz, miért nem a gyári app kezelőbe? Ha zavar ez az ota dolog.

(#15975) Davzone válasza nagyito88 (#15974) üzenetére


Davzone
senior tag

Mert pl az Email meg samsung cuccokat nem engedi mindet, es allandoan futnak a hatterben.
Van amit gyarilag fagyasztottam, titaniummal csak a maradekot.
Backupot csinaltam minden approl elotte, es nem toroltem oket csak freezre mentem.
efs mappaban mennyi cucc van kb?
Lementettem most a biztonsag kedveert, bar nem tervezek custom romot hasznalni.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#15976) nagyito88 válasza Davzone (#15975) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Email-t oké nem engedi, megvan az oka de pl a samsung appsot engedi az s suggest-et engedi tiltani, samsung account-ot engedi tiltani, most néztem meg szuropoba szerűen, az összes mozgo hátteret tiltottam, a yahoo cuccokat. Amit nem enged annak oka van szerintem. Az más hogy rootolt rnedszernél tudod tiltani / fagyasztani, ezért is az eredménye, hogy mókoltnak jelzi. Az más, hogy van a lista amit feltöltöttek a fagyasztható / törölhető app-okról, de az csak azt jelenti, hogy miket távolithatsz el úgy, hogy ne szoljon bele a telefon helyes működésébe, viszont az már nem fedi le az official fogalmát. Nekem az efs az 2,4 mb nagyságú

[ Szerkesztve ]

(#15977) Davzone válasza nagyito88 (#15976) üzenetére


Davzone
senior tag

Ezek utan hogy official legyen mit kell tennem ha mondjuk kijon a 4.2.2?
ODINbol flashelni valamit?defrostoltam a progikat amiket titaniummal frostoltam es ettol meg sajnos nem ugyan ugy nem engedi az OTA-t.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#15978) pzoley válasza Davzone (#15977) üzenetére


pzoley
őstag

Ha a Download-ban minden rendben, akkor ha az Eszköz állapota Módosított, és nem Normál, azzal semmi gond nincs. Egy sima reboot megoldja a gondot. Ez azért van, mert a rendszer figyeli a root kéréseket, és a cache-ben tárolja. Ha esetleg nem változna meg, akkor clear cache és reboot.

[ Szerkesztve ]

(#15979) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,van valami dátum 4.2.2 megjelenéséről?

Zero Defect.No Compromise !

(#15980) Davzone válasza pzoley (#15978) üzenetére


Davzone
senior tag

Custom binary : NO
Current binary: Samsung Official
System Status: Custom

ez van download modban.
szoval ha unrootolok, es rebootolok akk normal lesz es menni fog az ota?
Gondolom rootot megtartva nem lehet OTA-t kapni es frissiteni szal a rootos progikat elotte letorolni es OTA utan ujra root es visszarakni oket.
Jelenleg rootolt es hasznalom is a rootot egy appal, igy modofied a status a telon ha a settingbe bemegyek,ujrainditas utan eloszor azt irja scanning majd hogy modified.
Ebbol azt feltelezem hogy ha eltavolitom a programokat, vagy csak a SuperSU-t, es unrootolt lesz a telo akk minden megy a regi modon es johet az OTA?

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#15981) pzoley válasza Davzone (#15980) üzenetére


pzoley
őstag

Nem kell unroot ! Sima clear cache és reboot megoldja a gondod. Maradhat a root, és úgy is jön az OTA. Csak az a lényeg, hogy stock recovery és kernel legyen. Neked az van.

(#15982) Davzone válasza pzoley (#15981) üzenetére


Davzone
senior tag

Thx sokat segitettel. Remeltem hogy nem rontottam el valamit.
Hol csinalom ezt a clean cachet? Uj nekem ez a samsung meg.
Titaniumba meg lehet csinalni?
Illetve ilyen cache uritesnel mi tortenik?
Elveszik valami adat vagy beallitas?

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#15983) pzoley válasza Davzone (#15982) üzenetére


pzoley
őstag

Én ezt használom: [Easy Cache Cleaner]. Nem veszik el semmi, viszont memória szabadul fel.
Szedd le, és csináld meg a telefont, hogy Normál mód legyen.

(#15984) Davzone válasza pzoley (#15983) üzenetére


Davzone
senior tag

Megprobaltam leszedett 330mb cachet ujrainditottam de ugyan ugy modofiedet ir ha bemegyek a settingsbe ott status es legalul. Mit csinalok rosszul?

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#15985) pzoley válasza Davzone (#15984) üzenetére


pzoley
őstag

Én így csináltam meg a root-ot, nálam tökéletes lett: #15308. Szerintem a full wipe hiányzik!
A root után Normál volt az állapota ?

[ Szerkesztve ]

(#15986) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Kérdeztem tőletek a múltkor a memóriakártyát a note2-be. Most eljutottam odáig, hogy no venni kéne.
Érdekes kérdés merült fel bennem, hogy ha itthon olcsónak számító helyen 27 ezer a 64 gigás, akkor Angliából rendelve (nem szürke helyről, az amazonról) miért 17? Mitől van ekkora árkülönbség.

Valószínű onnan rendelem, mert bár biztos lesz rá szállítási díj (gondolom vagy 4 font mint a múltkor a táskára, bár méretét tekintve akkor nyilván kevesebb), meg mást is rendelek és majd jön együtt, de akkor is érdekel hogy mi a fene lesz rajta plusz egy tízes. Ennyit dobna rajta az artisjus matrica?

(#15987) Koczó93 válasza pzoley (#15985) üzenetére


Koczó93
őstag

Pzoley csak nem beszereztél egy Note-ot? :) régen nagy megelégedettséggel használtam a romjaid mèg Desiren :) Vagy már nem fejlesztesz?

(#15988) pzoley válasza Koczó93 (#15987) üzenetére


pzoley
őstag

Igen, van egy 7100-as, és már rom-olok. A stock romot módosítom, de most úgy, hogy marad a Normál mód és a root, de a számomra fontos dolgok meglegyenek. pl státusz ikonok, akkutöltés, 4x5 grid, híváskor marad a beállított hangerő, stb..

(#15989) Davzone válasza pzoley (#15985) üzenetére


Davzone
senior tag

Igen mert utana egybol probaltam az otat es ment pedig parszor ujrainditottam. A titanium backupos letiltasok ota irja hogy custom.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#15990) pzoley válasza Davzone (#15984) üzenetére


pzoley
őstag

A rendszerben fut egy alkalmazás, a SysScope. Ez ellenőrzi a rendszer állapotát.
A következők miatt lehet a felirat Módosított, amire eddig rájöttem:
1. Ha futtatsz olyan launchert vagy app-ot aminek root jog kell. pl amit Te használsz
2. Ha az su állományod a legújabb
3. Ha módosítod a Kernelt vagy a Recovery-t binárisan
4. Ha a system\build.prop fájlban az ro.secure = 0-ra van állítva.

(#15991) Nightfall75 válasza lugosi (#15986) üzenetére


Nightfall75
tag

"Érdekes kérdés merült fel bennem, hogy ha itthon olcsónak számító helyen 27 ezer a 64 gigás, akkor Angliából rendelve (nem szürke helyről, az amazonról) miért 17? Mitől van ekkora árkülönbség."

Pl. ezért. :((

(#15992) nagyito88 válasza Nightfall75 (#15991) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Ez oké. De akkor is 32gb felett darabonként 3533 Ft a jogdíj. Akkor hol a 10000ft eltérés? Mert azért amit ők eladnak, azon is van haszon nekik. Ha 5000-rel lenne drágább itthon azt mondom oké, de nem 10000+ ft-vel

(#15993) AMD_ok


AMD_ok
őstag

No sracok,raszantam magam a vasarlasra,csak 1 kerdesem van,amit a masik totyikban is feltettem: Ezt a Note2-t vegyem,vagy a Galaxy S3-at? Tul nagynak tunik ez nekem... segitsetek! (nem akarok rohejesen kinezni, mikor telefonalok :D )

Koszi :)

[ Szerkesztve ]

(#15994) Nightfall75 válasza nagyito88 (#15992) üzenetére


Nightfall75
tag

Nyilván az amazon nem annyit vesz mint egy magyar nagyker, ezért nekik lényegesen jobb áron adják adják a gyártók. Illetve az amazon biztosan a gyártótól veszi, míg a magyar nagyker lehet, lehet egy külföldi nagykertől, és így rögtön magasabbról indul az alku.

lugosi:

Itt kapásból csak 20-ba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#15995) Davzone válasza pzoley (#15990) üzenetére


Davzone
senior tag

Hja a launcer az boot alatt betoltodik valszeg ez a gond. Semmi mast nem modositottam.
Majd ha jon a 4.2.2 akk leszedem a progikat aztan ugy frissitem. Addig igazabol nem jar ez semmi hatrannyal nem?

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#15996) nagyito88 válasza Nightfall75 (#15994) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Persze mindennek van oka. Pl az is egy ok, hogy minnél nagyobb hasznot akarnak kicsikarni a termékből.

Az lehet hogy ott csak annyi, de a 1 év gari van megjelölve, holott a csomagoláson fel van tüntetve, hogy élettartam garancia. Gyorsan elő is kerestem a csaomagolásom a az ilyen tipusú 32gb-s kártyámnak, és arra biza Lifetime van írva nem egy év

[ Szerkesztve ]

(#15997) MurdR válasza AMD_ok (#15993) üzenetére


MurdR
veterán

Menj el egy médiába, és tapogasd meg mindkettőt. Vagy olvasd el a blogomat. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15998) imrufo válasza lugosi (#15986) üzenetére


imrufo
tag

Biztos hogy olyan nagy az az ár különbség?
[link]

De raktáron csak egy darab van, szóval hajrá!!!
:)

[ Szerkesztve ]

(#15999) nagyito88 válasza imrufo (#15998) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Ez már baráti! :R

(#16000) Markizmark válasza lugosi (#15986) üzenetére


Markizmark
addikt

Az a 27k egyáltalán nem olcsó itthon. 20k volt az enyém az iponnál. Samu 64GB cl10 UHS1.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.