Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) Yager01


Yager01
senior tag

Még mindig nincs arra megoldás hogy a telefonbeszélgetéseket rögzíteni lehessen? néztem ma egy mate 20-at amiben a legutolsó frissítéssel jött egy gyári hangfelvevő ami ráadásul brutál jó szerkesztési lehetőségeket is kínál és tökéletesen rögzíti a telefonbeszélgetések mindkét irányból érkező hangját... Nagyon fontos lenne. :( :(

(#14452) kali válasza Anulu79 (#14450) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Szerintem érdemes, mert nem csak biztonsági szintben jár előrébb, hanem kamera...stb. javításban is.

(#14453) Anulu79 válasza kali (#14452) üzenetére


Anulu79
addikt

Szuper, köszi! A héten akkor meg is oldom szerintem.
Odinból mindegy, hogy melyiket szedem le?

[ Szerkesztve ]

(#14454) daninet


daninet
veterán

sziasztok
problémám van a wifivel a note9 telómban, olyan, mintha a DNS elérés nagyon lassú lenne. de belső hálózaton is problémás, a chromecast leválasztja magát fél perc után és nem tudok videót kirakni.

sok sok eszközünk van a házban és csak az enyém csinálja ezt. Nem korlátozódik hálózatra mert anyáméknál is ez történik a wifin.

csináltam egy videót az egészről, az jobban leírja
[link]

factory reset megvolt, gari nemrég járt le :W
van bármi ötletetek?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#14455) iceQ! válasza daninet (#14454) üzenetére


iceQ!
addikt

Factory után tiszta lappal indultál vagy backupból állítottad vissza a telót?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#14456) daninet válasza iceQ! (#14455) üzenetére


daninet
veterán

az appokat a play áruház visszarakta magától de mindenhonnan ki voltam jelentkezve szóval azokhoz a data nem volt backupolva

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#14457) Maxximus


Maxximus
őstag

Hogy lehet kikapcsolt képernyőnél a bejövő jelzéseket beállítani,hogy bekapcsolja a kijelzőt? (Vezetés közben jó lenne , ha látnám, AOD-ot nem használok)
Olyasmira gondolok, mint a viber és sms világító élnél (a legjobb lenne ha a többi appot is be lehetne állítani ,mint e-amil,g-mail világító élre, de az sem gong ha csak előugró ablak lenne)
Régen külön appal megoldottam, de gyárilag ez nem lehetséges? (Csak viber és SMS?)

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#14458) #24536576 válasza Maxximus (#14457) üzenetére


#24536576
törölt tag

Galaxy Storeból a Light Manager amiről tudok, hogy tudja.

(#14459) vmack válasza Yager01 (#14451) üzenetére


vmack
tag

Már többször volt szó róla. Felteszel egy független rom ot és egy izraeli vagy tahi sim el indítod el. ez után ott lesz a gyári tárcsázóban a hangrögzítés. Lesz lehetőség alkalmanként vagy az összes hívás rögzítésére. 2-3 ezer forint egy ilyen sim, bőven megéri. (és elég egyszer betenni, szóval akár kölcsön is kérhetsz egyet)

(#14460) Maxximus válasza Yager01 (#14451) üzenetére


Maxximus
őstag

Basszus van is egy vietnámi data simem...
Vagy a másik lehetőség....amikor megvettem a N9-et, már a 9-es android volt rajta. A Samfrimware-ból visszatettem rá ODIN-al a 4 file-os utolsó januári 8-as androidot. Az APK mirror-ról az utolsó tzvavalyi ACR-t és én így használom, tökéletesen. Annyi a bibi, hogy amíg ACR-t akarok használni itt megálltam, nem vehetek N10-et pl, mert alapból 9-el jött ki, de ez a ROM, jó ötlet. (Nem is gondoltam rá...) Ilyenkor sem ugrik a KNOX gondolom.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#14461) thebiker válasza vmack (#14459) üzenetére


thebiker
tag

Ez "független rom" lehet a XEH is ugye? Egyébként ez a trükk a Note 8-al is működik?

(#14462) Pxs


Pxs
aktív tag

Megpróbálom végre elszánni magam rá, hogy felrakjam a cuccra a Pie-t...jelenleg még mindig egy 2018-as Oreo szoftver van rajta. Akinek fent van a Pie + legújabb security update, attól kérdezném: van komoly hiányosság/hátrány jelenleg? Úgy általában, meg az Oreohoz képest. Gondolok itt esetlegesen gyorsabban merülő akkura, nem vagy rosszul működő funkciókra a gyári kamera appban stb. :) Ami még lényeges kérdés: mennyire használható a frissítéssel érkezett Night Mode a kamerában? Hozza a Pixelek szintjét? (a hardver ugye még jobb is azoknál elvileg)

[ Szerkesztve ]

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#14463) gerner1 válasza thebiker (#14461) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, működik Note8 -on is.

(#14464) gerner1 válasza Pxs (#14462) üzenetére


gerner1
veterán

"... mennyire használható a frissítéssel érkezett Night Mode a kamerában?"
- Használhatónak tartom, de megszokást igényel a hosszú záridő miatt.
"Hozza a Pixelek szintjét?"
- Szerintem nem.

(#14465) Anulu79


Anulu79
addikt

Használja valaki a Samsung browsert? Az lenne a kérdésem, hogy innen a gyors elérésből hogyan tudom megmenteni az elmentett dolgokat, hogy ne kell reset után újra kikeresni őket?

(#14466) tylerddd válasza Anulu79 (#14465) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, használom. A Samsung Cloud szinkron bekapcsolható a böngésző beállításaiban, gondolom erre is kiterjed az opció. Biztosra ugyanakkor nem tudom mondani, mert még nem futottam bele a szituációba.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14467) vmack válasza thebiker (#14461) üzenetére


vmack
tag

Én DBT-t szedek mindig le. Ezzel tuti működik, másik romot nem próbáltam. S8+ on működik azt is így használom

[ Szerkesztve ]

(#14468) Anulu79 válasza tylerddd (#14466) üzenetére


Anulu79
addikt

Nekem mindig be van kapcsolva de korábban nem működött. Nem tudom ez változott-e mlstanság. Most beraktam mindent a könyvjelzők közé. Eddig azok megmaradtak. Remélem, hogy nem változott :)

(#14469) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Létezik a Wifi Direct opció. Elvileg, ha küldök bluetooth-on egy képet, és a rendszer úgy látja, hogy gyorsabban átmegy wifin, akkor bekapcsolja azt, és wifi-n küldi át a másik eszközre a képet, fájlt, akármit.
Oké, de mi van akkor, ha én nem akarom, hogy az általam mondjuk nem annyira megbízhatónak minősített wifire csatlakozzanak az eszközeim, amik közt másolok?!

Kipróbáltam: a küldő eszköz -Note 9 - wifi beállításaiban, ki van kapcsolva a wifi automatikus bekapcsolás, ki van kapcsolva a Wifi- vezérlési előzményeknél, mint előzőleg vezérlő eszköznél a Bluetooth-ra tappolva, hogy az alk. vezérelheti a Wi-Fi-t; A Bluetooth beállításainál a rendszerbeállítások módosítása sem engedélyezett.

A Bluetooth/Alkalmazásengedélyek lista üres, azonban a 3 -pont (jobb felső sarokban) "Az összes engedély"-t megnyitva továbbra is ott látom, hogy "kapcsolódás Wi-Fi-hez és a kapcsolat bontása" , tehát, a Bluetooth továbbra is maga dönti el, hogy bekapcsolja-e a Wi-Fi-t a telefonon - ami még szebb, hogy erre "megkéri" a másik eszközt is, és azután a Wi-Fi Direct használatával akarja a képet átküldeni.

Amikor ezt látva, lenyomom(kikapcsolom) az értesítési sávon a Wi-Fi kapcsolatot, akkor előbb jön egy "a küldés sikertelen" üzenet, majd a Bluetooth szolgáltatás - ahogy már eleve szerettem volna - elkezdi Bluetooth-on át elküldeni az adatot, ami sikeresen meg is érkezik a céleszközre.

Kérdésem: hogy a fenébe lehet letiltani ezt a remekséget, hogy végre azt csinálja a Bluetooth, amit én szeretnék, és ne azt, amit a programozott fukciót? :F Miért is nem tudták úgy megcsinálni, hogy szólna a cucc, hogy "Gyorsabb lehetne ez Wi-Fi-n, kívánja átkapcsolni?" -az helyett, hogy helyettem eldönti, hogy márpedig én wifit akarok?! :(((

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#14470) ollie válasza MrCsiT (#14469) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A wifi direkt nem a routerhez kapcsolódik, hanem közvetlenül ahhoz az eszközhöz, amivel kommunikálni akarsz.

***

(#14471) FroZone99


FroZone99
aktív tag

Sziasztok!
A telefonom híváskor a zsebemben egyszer vagy kétszer cseng utána elhallgat de a képernyőn a hívás felvétele várakozik, és mivel zsebben van nem hallom meg csak már a nem fogadott hívást látom és letolnak miért nem veszem fel.Sajnos nem találtam beállítást hol lehet ezt kezelni?

(#14472) fRooStzzZ válasza FroZone99 (#14471) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Szintén... Ez ilyen. :(
Nekem még az ébresztő is elhalkul, pedig nem bánnám ha addig csörögne, míg én akarom és nem csak addig, míg valami nem ér a telefonhoz és a hangot lekapcsolja..
És így sokszor a gyógyszert majdnem elfelejtem bevenni időben, mert feledésbe merült hogy csippant egyet.

(#14473) FroZone99 válasza fRooStzzZ (#14472) üzenetére


FroZone99
aktív tag

Nekem a Note 8 al is volt ilyen probléma de azon megtaláltam hogy véletlen érintést kikapcsoljon mert ugye a zsebben talán ilyen probléma lehet De itt nem találom.

(#14474) apaszka válasza FroZone99 (#14473) üzenetére


apaszka
veterán

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#14475) FroZone99 válasza apaszka (#14474) üzenetére


FroZone99
aktív tag

Ezek be vannak kapcsolva kiprobáltam, a zsebben felhívtam magam egy mozdulatra rögtön elhallgatott.Valami más lesz a probléma.
Kivettem a zsebből hívtam akárhogy mozgattam akkor is csengett hozzáérintettem a lábamhoz rögtön elhallgatott.Nem értem mi akkor az értelme a védelemnek???

[ Szerkesztve ]

(#14476) FőDudu


FőDudu
addikt

Sziasztok!

Hasznal valaki komolyabb fulhallgatot Note9 telefonnal?
Nekem gondom van az LDAC kodekkel.
Szinte semmi basszust nem visz at.

APTx vagy AAC vagy SBC vagy epp a Samsung fele kodek rendesen szol. Persze ott meg az atvitt info nem olyan gazdag mint LDAC eseten.

Nem igazan ertem mi ez a hiba - a tuloldal egy Fiio BTR3 es egy jo vezetekes fules.

FőDudu

(#14477) Anulu79


Anulu79
addikt

Lecseréltem a Telekomos készülékemen a TMH rendszert XEH-ra. Az normális, hogy a TMH/TMH/TMH átállt XEH/XEH,AUT/TMH "állapotra"? Ez így jó?

(#14478) Maxximus válasza FőDudu (#14476) üzenetére


Maxximus
őstag

Teljesen jó a samsung hangjához képest (csak részletszegény,de mély az van)
Sony MDR-1000X (1 gen)
N9 és android 8 oreo

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#14479) gerner1 válasza Anulu79 (#14477) üzenetére


gerner1
veterán

Igen.👍 A kódsor első tagja jelöli az aktív-CSC -t.

(#14480) kali válasza Anulu79 (#14477) üzenetére


kali
legenda

A második foglalatban nem volt (hazai) SIM kártya?

[ Szerkesztve ]

(#14481) telefonmágus válasza Anulu79 (#14477) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Abszolút ügyi vagy ha a TMH/TMH/TMH sort átírtad XEH/XEH,AUT/TMH sorra

Ez két dolgot jelent,hogy single simesből csináltál dual simest és a 2es rekeszbe nem tettél magyar felségjelzésű SIMet

:DDD

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#14482) kali válasza kali (#14425) üzenetére


kali
legenda

Néhány opció akkor, amiket érdemes ellenőrizni és megfelelően személyre szabni, ha nincs rá szükség, akár kikapcsolni:
Beállítások -> Biometrikus azonosítás és biztonság -> Mobil megkeresése / Diagnosztikai adatok küldése...stb. opciók
Beállítások -> Biometrikus azonosítás és biztonság -> Hely -> Pontosság javítása -> Wi-Fi keresés / Bluetooth keresés, valamint a Helyelőzmények és Helyzetmegosztás
Beállítások -> Google -> Biztonság -> Készülékkereső
Beállítások -> Eszközkarbantartó -> Akkumulátor -> Opciók -> Beállítások -> Adaptív akkumulátorkezelés / Nem használt alkalmazások altatása (van almenüje is!)
Beállítások -> Alkalmazások -> Opciók -> Alkalmazásengedélyek
Beállítások -> Alkalmazások -> Opciók -> Speciális hozzáférés -> Eszközadminisztrátor alkalmazások

(#14483) FőDudu válasza Maxximus (#14478) üzenetére


FőDudu
addikt

LDAC-ot bekapcsolva olyan, mintha atkuldened a zenet egy savszuron, eltunik a mely.
Barmi masra visszakapcsolva megjelenik a mely is.

Probaltam a developer opions alatt is kapcsolgatni a bitratat es egyeb parametereket, nem segit.

Nekem a legujabb firmware van fent - par napja jott ki. De elotte is ilyen volt.
AAC vagy APTx sokkal jobban szol, mert ott van mely is (nem csak a magas tartomany).

Le kell tesztelnem masik teloval a BTR3 erosito/dac-ot vagy a telefont masik LDAC-os fulessel.

Lehet beballagok egy uzletbe es kiprobalok egy WM-1000MX3 fuest.
Az ugyis kb mindenutt kaphato.

FőDudu

(#14484) Anulu79 válasza kali (#14480) üzenetére


Anulu79
addikt

Nem volt benne. Memóriakártya volt/van benne.

(#14481) telefonmágus
Nem értem, hogy ez "leszólás" vagy "dícséret" volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#14485) kali válasza Anulu79 (#14484) üzenetére


kali
legenda

Azért állt be AUT értékre, de az utólag is módosítható, ha úgy gondolod.

(#14486) telefonmágus válasza Anulu79 (#14484) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Persze hogy leszólás

:DDD

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#14487) Anulu79 válasza kali (#14485) üzenetére


Anulu79
addikt

Jelenleg van/lesz hátránya ennek? Nem hiszem, hogy 2 sim-et akarnék használni. :)
Ha sim nélkül teszem fel akkor nem lesz AUT?

[ Szerkesztve ]

(#14488) telefonmágus válasza Anulu79 (#14487) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Legalább dugd át a 2es rekeszbe az 1es rekeszből és kérni fog egy újraindítást

Úgy legalább lesz pici fazonja

[ Szerkesztve ]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#14489) Anulu79 válasza telefonmágus (#14488) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi!
Így tenyleg jobban mutat. :D

(#14490) telefonmágus válasza Anulu79 (#14489) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Sőt most a készenléti időd is sokkal több lesz,mert nem kell gondolkodnia magyar és svájc között,az még kmben se kevés

;]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#14491) Anulu79 válasza telefonmágus (#14490) üzenetére


Anulu79
addikt

Jövök egy sörrel! :)

(#14492) mihail38


mihail38
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Email értesités nem akar működni sehogy sem pedig engedélyezve van alkalmazáson belül és a beállitásokban is, nem jelez semmit ha emailt kapok, természetesen Note 9-ről lenne szó.
Köszönöm a segítséget :R

(#14493) tucsok. válasza kali (#14482) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszönöm szépen, összefoglalóba betennéd?

"So say we all"

(#14494) mihail38 válasza mihail38 (#14492) üzenetére


mihail38
aktív tag

Megoldottam! :K

(#14495) tylerddd


tylerddd
veterán

Ma volt alkalmam MM-ban megnézni az új iPhone készülékeket. A kezdetben dummy készülékeken nagyon szörnyen festett a 3 kamera, aztán megjelenés után nem találtam olyan vészesnek, sőt ... de élőben látva nagyon nem gyere be :DDD Nem tudom, ha esetleg valami üveglapot tettek volna eléjük, mert így szörnyen gagyi a három külön kiemelkedő kamera.

Na de a lényeg. Akkor mát taperolok Samsungot is. Tudom, itt Note fanok vannak, de erősen elgondolkodtam, hogy jövőre, amikor váltok, az S-széria nagyobb készüléke lesz. Egyszerűen sokkal jobban kézre áll a lekerekített sarkok miatt, stabilabb a fogása. Ezt már anno első taperolásra éreztem. Vagy legfeljebb a kisebb Note.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14496) Saccco válasza tylerddd (#14495) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha már nagyobb, most akarok benevezni egy Tab S5E-re. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14497) Pxs válasza tylerddd (#14495) üzenetére


Pxs
aktív tag

Először rosszul voltam a Note 9 méretétől de már nem tudok élni az S Pen nélkül :D Piszok jó dolog, S-széria ide vagy oda, főleg a távirányító funkció, amivel egyrészt koncerten tudok úgy videózni, hogy nem verik ki a kezemből a készüléket, másrészt olyan helyzetekből lőttem fotókat, ami nem Note telefonnal elképzelhetetlen lett volna :) Meg úgy általában az általános vezérlés..

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#14498) kali válasza tucsok. (#14493) üzenetére


kali
legenda

Igen, illetve ha valami beugrik majd még, akkor bővítem.

Pxs: Bizony, a bluetooth integrációs ceruza nagyon jó dolog, nem is mertem/merek teljesen rászokni, mert akkor nem tudnék a gyártók között ugrálni, hiszen máshol nem adott.

[ Szerkesztve ]

(#14499) tylerddd válasza Pxs (#14497) üzenetére


tylerddd
veterán

Jó, hogy említed. Én alig használom. Szabadkezes képkivágáshoz jó nekem, a videoszerkesztőt is jobb használni vele, nagyon ritkán zárolt képernyős jegyzet (ezzel mondjuk nálam mostanában gond van, nem azonnal jelenik meg valamiért a Notes-ban, pedig be van állítva), fotózásnál szintén nem volt még olyan szituáció, ahol kellett volna, selfie-t soha nem csinálok. Tehát én meglennék nélküle.

Egyébként koncerten miért jobb, ha van toll?! Mert egyik kezedből a telefont, másikból a tollat verhetik ki?! :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14500) Yager01


Yager01
senior tag

Nem értem lehet én vagyok a béna da segítsetek :W próbálnám letölteni asszem mobil oldaláról a legfrissebb XEH fájlt hogy a jelenlegi TMH-t lecseréljem de nem indul el a letöltés. mobilról próbálkozom be vagyok jelentkezve de minden áron azt akarja hogy joinoljak és legyek prémium vagy business user. de én nem akarom nekem elég lenne a lassú letöltés is csak tudjam leszedni az odint és a szükséges fájlt. Valamit rosszul csinálok szerintetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.