Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) Prien válasza #24536576 (#14796) üzenetére


Prien
addikt

Nem mondjátok...milyen beállítás van nektek?
Én próbáltam mindhárom felbontáson, amit a telefon engedélyez, de mindegyiken van fekete csík :O

A kevés is több a semminél.

(#14802) Prien válasza Prien (#14801) üzenetére


Prien
addikt

Megvan már, a teljes képernyős alkalmazásoknál kellett bekapcsolni. :R :D

A kevés is több a semminél.

(#14803) #24536576 válasza LittleLombax (#14800) üzenetére


#24536576
törölt tag

Hi! Sajnos itt is fennáll, viszont mivel Snapdragonos nem kapható, így mindegy is.,

(#14804) tylerddd


tylerddd
veterán

Az Üzenetek gyári app-ben nincs olyan, mint az e-mail-nél, hogy valamelyik irányba húzva törölje az üzenetet?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14805) Zitta válasza LittleLombax (#14800) üzenetére


Zitta
őstag

845 egy szar processzor ismét.
Örülj hogy nálunk Exynos van és nem 845.
Ez is melegedősre sikeredett, mint 810, 820, 821 max nem annyira vészes.
(Pixel 3, HTC U12+ stb tulajok panaszkodnak rá.)
835 jól sikerült és lehet hogy a 855 is jó lett.
Note 9-ben lévő Exynos szerintem rendben van.
Max akkor langyos ha durván zúzva van a mobil.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#14806) LittleLombax válasza #24536576 (#14803) üzenetére


LittleLombax
csendes tag

Köszönöm a választ! :R
Kicsit tanácstalan vagyok azzal kapcsolatban hogy mire is váltsak. Mindenképpen három évre tervezek telefont vásárolni, viszont akkor tartok tőle hogy a note 9 nem szolgálna ki addig ami az akadásmentes működést illeti. Ha black friday alkalmával lenne valami kihagyhatatlan deal a note 9-re viszont valószínűleg ez lesz a választásom mert a qi töltés és az ip védelem elvárás lenne, a huaweiek pedig egyszerűen nem tetszenek :( (Az S szériánál pedig ugyan ez a helyzet teljesítményt illetően és akkor inkább note) Ha nem akkor még lehet kihúzok egy kis időt az iphonenal, pedig az ios már sokszor kikészít.

(#14807) Zitta válasza LittleLombax (#14806) üzenetére


Zitta
őstag

IOS egy vicc kategória lassan ha csak már nem az.
Simán el fog menni 3 évet a Note 9, úgyhogy vedd meg bátran ha szembe jön egy kihagyhatatlan ajánlat!

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#14811) kali válasza LittleLombax (#14806) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A 8 GB RAM-mal szerelt verziót bevállalhatod, azzal biztosan nem lesz gond még egy ideig.

(#14812) LittleLombax válasza Zitta (#14805) üzenetére


LittleLombax
csendes tag

Igazság szerint semmi graphically intense játékkal nem szoktam játszani, legfőképpen attól tartok hogy 1-2 év használat után mikrolagokkal találkoznék a rendszerben. (Egyébként note 4-nél sem fordult elő ilyen, csak bele van beszélve az emberbe hogy droidon ettől tartani kell) Illetve ami az ios-ben számomra hihetetlen zavaró már ios12 óta az a idle battery drain és az exynosoknál amennyire tudom erre szoktak még panaszkodni a gyengébb teljesítmény mellett.
ps. nem szerettem volna vitát indítani a soc-ok kapcsán

(#14814) #24536576 válasza LittleLombax (#14812) üzenetére


#24536576
törölt tag

Microlagra számítanod kell itt is, Note4nél azért biztos jobb a helyzet, ha ott nem zavart, akkor itt pláne nem fog. Sose lesz olyan sima a rendszer, mint iOS-en, bár ott is láttam már szép dolgokat. Több, mint 1 éve van meg nekem, semmit se változott a rendszer, max pozitív irányba, nem érzem, hogy avulna. Szerintem még a 6GB RAMos is kibír 2-3 évet, de ha teheted, akkor a 8/512-est vedd. Párom i8ra van rákényszerítve, azzal összemérve az aksi: éjjel az övé nem merül, enyém 6%-ot kb, viszont használat közben a Note bírja jobban. Aksiteszten a Snapdragon bírja jobban, az Exynosnak valami vezérlése sz*rul van megírva. [link] Amíg viszont nem használsz SDosat, nem tudhatod, hogy az milyen, így engem hidegen hagy. Ami még jó, hogy a hűtő réz cucc a bal oldalon van, így mivel jobbkezes vagyok, nem melegít(volt nálam S8 csereteló, melegedésnél kényelmetlen volt). Szerintem a Samsung legjobban sikerült telefonja lett a Note9, eszembe se jut lecserélni egy darabig, az biztos.

(#14815) tylerddd válasza #24536576 (#14814) üzenetére


tylerddd
veterán

Azért ne állítsuk be az iOS-t úgy, mintha ott minden olyan fluidul menne, mint ahogy általában hivatkoznak rá. Szerintem már egyáltalán nem az a szint, amihez viszonyítani lehetne a többit. Én 4s, 5s és 6s (ez jelenleg is megvan még) után mondom azt, hogy azért a maga kis fa**sága mindig megvolt annak a rendszernek is. Az i6s premier óta megvan, most volt 4 éves és szerintem kegyetlenül lomha és akadni is hajlamos, a gyári e-mail app iOS12 óta valami irgalmatlan lassan frissíti a maileket. A 13-as rendszerrel valamelyest jobb lett. Nem tudom, hogy a Note 9-cel mi lesz, de elégedett vagyok a sebességével. Amik eddig megszívattak rajta, azok Zuckerberg csodái voltak ... ha 3 iPhone után elégedett vagyok vele, akkor annyira mégsem lehet sz**. Aztán persze majd meglátjuk, hogy 2 évesen mit mutat. Ugye ez az, amivel nincs tapasztalatom, ez az első csúcs androidos készülékem. Egyébként pl. érdekes, hogy nagyon kedveltem az iOS a kellemes animációi miatt. A MM-ban nyomkodva a 11 Pro-t, valósággal lassúnak tűnt a Note 9-hez mérten az app-ek között váltogatva, szabályosan zavartak a hosszú animációk.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14816) #24536576 válasza tylerddd (#14815) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ezért is írtam, hogy ott is vannak szép dolgok. Ott a lassú animáció miatt tűnik fluidnak. Én nem tartom sokra az iOSt, inkább legyen mikrolag, de tudjak mindent úgy beállítani, használni, ahogy én szeretném.

(#14817) #24536576


#24536576
törölt tag

Xpro... Spontán repedés. :U Viszont még mindenhol tart, a repedés se olyan zavaró, mert tartja a ragasztó.

(#14818) tylerddd válasza #24536576 (#14817) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam tegnap volt 2 hónapos a Nillkin 3D DS+ Max, makulátlan, felválásmentes (kopp-kopp). 1x pofára is ejtettem vele parkettára ca. fél méterről.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14819) apaszka válasza #24536576 (#14817) üzenetére


apaszka
veterán

Nekem tavasz óta baseus van fenn! Még tökéletes, bár kicsit nehezebb takarítani az ujjlenyomatot róla és jobban meglátszik rajta!
Lehet cserélem holnap.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#14820) Maxximus válasza tylerddd (#14815) üzenetére


Maxximus
őstag

Az S6 mellé tedd a i6s-t. Így korrekt. Az i6s-en még mindig a legújabb 13-as ios fut amivel érdekes módon kicsit gyorsúlt is. Az S6 meg....
A note 9-et legalább egy XS mellé kellene tenni. Nekem a 8/516-os van , de az XS-em mellett csak olyat tudok mondani, ez abban az pedig másban jobb. Még órában is van egy galaxy watch-om és egy apple watch 4-em, na ebben egyértelműen az apple a jobb (nem a kinézetéről beszélek :N ;) )

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#14821) Maxximus válasza tylerddd (#14818) üzenetére


Maxximus
őstag

Egyszer próbáltam egy N8-ra feltenni..kurvára nem sikerült, szarul tapadt fel,kukáztam,azután mentem a samsunghoz egy Dome Glassért. Van valami trükkje?
Ceruzát, hogy érzékeli ezzel? Tok, nem nyomja fel?

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#14822) tylerddd válasza Maxximus (#14820) üzenetére


tylerddd
veterán

S6 Edge volt a kezemben, valami dupla lezárt kijelzőt szedett össze az illető, ezt kellett volna kilőni. Egy i6s-t cserélt el a Samsungra, mert nem jött be neki az iOS néhány napos használat után. Meglepően nem volt sz**. Annyit érzékeltem, hogy lassabban csinált mindent, mint a Note 9.

Ugye erről az üvegről van szó. Amit én tapasztaltam: teljes felületen tapad és elég erős a ragasztó, ezért tűnhetett fel úgy, hogy rosszul tapadt fel, nagyon meg kellett küzdeni vele, hogy a levegős részeket ki tudjam "hajtani" alóla. Emellett én úgy tapasztaltam (2-t raktam fel, egy másik user is elégedetten használja), hogy hiába van a csomagban a felhelyezést segítő keret, nem precízen van megcsinálva, így felejtős, hogy egyszerűen rádobod és fa**án passzol mindenhol. A másodikat már keret nélkül, szabad kézzel tettem fel alapból (az elsőt is úgy kellett végül). Pazar látvány szempontjából, toll mint az eredetin, úgy megy és nem nyomta eddig fel egy tok sem.

Egy dolog van, ami zavarhat egy-két embert, de szerintem ez annak a következménye, hogy a Nillkinnél is rájöttek, hogy a tetves ívekre nagyon nem lehet üveget csinálni, ami huzamosabb ideig fent tud maradni. Magasságra értelem szerűen ugyanolyan, mint bármilyen más keretes üveg (a tesó CP+ Max is ekkora), de szélességében keskenyebb és nem hajlik úgy le a szélekre. Csináltam egy fotót világos háttérrel, amin látszik a "megoldás". A vicc az, hogy nagyon oldalról nézve látszik csak, szemből, ahogy használod a készüléket, nem takar ki semmit. Edge panel látszik, világító szélek látszanak és egy alkalmazásnál sem futottam bele ott olyan információba, ami nem látszódott volna, hiszen sehol nem visznek ki annyira a szélre semmit. Amikor a recovery menüt előhozom, ha kell (hangerő fel+Bixby+power), ott kitakar egy kis részt az opciók első betűjéből talán, de ott egyébként is extrémen "lelóg" a tartalom az edge szélre.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14823) Maxximus válasza tylerddd (#14822) üzenetére


Maxximus
őstag

Köszi a user guide-t.
Előkészítése csak megtörölgeted és kész? (Lehet azt csesztem el, azért tapadhatott rosszúl) Van valami kék fólia (anti statikus) azt is használtad?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#14824) tylerddd válasza Maxximus (#14823) üzenetére


tylerddd
veterán

Alkoholos törlő, majd szárazra törlés, a kék fólia a szöszök eltávolítására van, végig kell tapicskolni vele mindenhol a kijelzőt. De ez nem kötelező! Aztán fólia le az üvegről és gyors rá. Tudom, min. lekapcsolt kijelzőt ajánlanak üvegezéshez, de én fehér hátteret lövök be ilyenkor, hogy a mikrobigyókat is észrevegyem, mert ha alatta marad, akkor az ott marad vagy feszegeted ezt, ha tudod. Tényleg nagyon tapad. Még régen i5s és i6s esetén olyan üvegeim voltak (sokkal könnyebb volt rájuk venni és az 1000 forintos ebay-es is jó volt), hogy akár napokkal később felemeltem a kijelzőről és ragasztócsíkkal kiszedtem a szöszt és tökéletesen visszatapadt. De hát ilyen ez a sz**os hajlított kijelző.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14825) apaszka válasza tylerddd (#14824) üzenetére


apaszka
veterán

Tényleg jóval egyszerűbb volt a régi üveg javítása így!.
Ezek amit felveszem ,, kuka!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#14826) vmack


vmack
tag

Tegnap feltettem az októberi dbt-t (home csc vel) és azóta nincs gmail értesítésem.
Ugyan úgy be van kapcsolva az értesítés mint eddig és semmi, se értesítési ikon se led jelzés se hangjelzés. Másnak nem rakoncátlankodik?

(#14827) apaszka válasza vmack (#14826) üzenetére


apaszka
veterán

Nálam jó!

Recovery ben én elötte és utána is szoktam nyomni cache törlést!

De szerintem rakd újra a gmail appot , hátha.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#14828) vmack válasza apaszka (#14827) üzenetére


vmack
tag

Köszi. Nem akartam összetúrni mindent amíg nem volt biztos, hogy nem a frissítés miatt van.

teljes cache törlés nem oldotta meg, gmail cache törlés sem, a gmail alaphelyzetbe tétele segített neki.

(#14829) apaszka válasza vmack (#14828) üzenetére


apaszka
veterán

Ez jó hír!
Szóval akkor már OK! :C

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#14830) JeffDebr


JeffDebr
tag

sziasztok.
mai nappal én is beléptem a klubba, egy OceanBlue DS 512-sel a Turbado-tól.
mik lennének az első lépések, amiket meg kellene tennem? FR és Wipe Cache ajánlott a belakás előtt mindenképp?

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#14831) Spricccer


Spricccer
tag

Udv. 9rol 10+ra szeretnek valtani. Van ertelme?

Magyar vizslák, Xiaomi 13t pro

(#14832) apaszka válasza Spricccer (#14831) üzenetére


apaszka
veterán

Mindig jó az előrelépés szerintem de van, hogy kisebb mint szeretnénk ezt!
Többen viszont azt mondják, a második verzióra jobban megéri lépni.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#14833) Prien válasza Spricccer (#14831) üzenetére


Prien
addikt

Én biztosan nem váltok, de mindenkinek saját döntése. Talán majd a 11-es megingat... :B

A kevés is több a semminél.

(#14834) cdl válasza Spricccer (#14831) üzenetére


cdl
senior tag

Követem a 10 topikját, semmiképpen nem váltanék. Talán, ha olyan előfizetésed van, ahol 10-20000 forint a különbség árban. De 100000 forintot vagy többet beletolni értelmetlen.

(#14835) Anulu79 válasza Spricccer (#14831) üzenetére


Anulu79
addikt

Én biztos nem váltanék. Az újab hw veleményem szerint nem éri meg a plusz felárat. A kamera semmi sem jobb annyival szerintem. :)

(#14836) #24536576 válasza Spricccer (#14831) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem a 10 topikjában lenne értelme ezt megkérdezni?

(#14837) Pxs válasza #24536576 (#14816) üzenetére


Pxs
aktív tag

Az iOS-cuccoktól a brutálisan változatos elérhető kiegészítőket irigylem, kegyetlen sok gyártó dolgozik ezen. Viszont sehol nincs az Android testreszabhatóságával szemben.

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#14838) adolfo01


adolfo01
tag

Sziasztok.
Sajnos leejtettem a készüléket és kijelző összetört.Nem volt biztosításom így saját költség.
Ajánlott,megbízható szervíz érdekelne és tájékoztató ár amire számítani lehet.Járt már valaki hasonlóan?

Köszi. :R

(#14839) gerner1 válasza adolfo01 (#14838) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben még garanciális a készüléked, akkor a hivatalos szervizek valamelyikét javaslom, mert akkor marad meg a garancia, és az biztosan az IP68 is. A "hozzávetőleges" hivatalos díjakat, megtalálod az Összefoglalóban.

(#14840) tylerddd válasza adolfo01 (#14838) üzenetére


tylerddd
veterán

Én épp azon agyaltam, hogy lemondom a biztosításom. SES-nél ~90k a kijelzőcsere, így marad a biztosítás. Sajnos nagyon drága :F

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14841) adolfo01 válasza gerner1 (#14839) üzenetére


adolfo01
tag

Köszönöm. :R
90000 Ft-ot mondtak a samsung pólus center szervízben,csak érdekes,hogy 3 hónap garit adnak a kijelzőre.

(#14842) adolfo01 válasza tylerddd (#14840) üzenetére


adolfo01
tag

Köszi neked is . A SES -nél is csak 3 hó gari jár a kijelzőcserére?Érdekes.

(#14843) apaszka válasza tylerddd (#14840) üzenetére


apaszka
veterán

Gyenge

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#14844) tylerddd válasza apaszka (#14843) üzenetére


tylerddd
veterán

WAT?!

@ adolfo01 Nem tudom, mennyi a garancia rá, erről nem találtam infót.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14845) anadroid


anadroid
senior tag

A legutolsó (százvalahány MB-os) "biztonsági"-nak csúfolt, valójában funkciórontó frissítés fejbe verte a Health-et. Nem működik a stresszmérő, és ami komoly baj, a véroxigénszintmérő sem. Mindkettő eltűnt a menüből.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14846) gyu70 válasza anadroid (#14845) üzenetére


gyu70
tag

Nekem minden megvan es jol is mukodik a frissites ota is. Es semmilyen negativ iranyu valtozast nem tapasztaltam.

(#14847) bacus


bacus
őstag

Hogy kell előhívni ezt a véroxigén szint mérőt? Még sosem használtam, lehet még az elején le is tiltottam?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#14848) apaszka válasza bacus (#14847) üzenetére


apaszka
veterán

Legörgetsz és alul ott van elemek kezelése!
Nálam müködik minden rendesen!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#14849) gerner1 válasza gyu70 (#14846) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam is minden rendben, én sem tapasztaltam ilyesmit.

(#14850) anadroid válasza gyu70 (#14846) üzenetére


anadroid
senior tag

Ez azt jelenti, hogy van gombod a stresszmérés indítására, amikor egyszerre mér spo2-t, pulzust és stressz-szintet? És el is van tárolva az eredmény?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.